Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 377. (Read 1108999 times)

full member
Activity: 219
Merit: 109
Türkiye fiyatları neden bu kadar geriden gidiyor ?

16500 civarını gördüğüm an bir miktar btc i çıkarmayı planlıyorum.
Hep söylenen kaybedebileceğiniz kadarıyla piyasaya girin lafının doğruluğunu geçenki Çin olaylarında gayet iyi anladım. O düşüşle neredeyse ucuz bir araba kadar zararım oldu, neyse ki tekrar toparladık Smiley 16500 ü gördüğüm an 20000 liraya çıkacağından emin olsam dahi miktar azaltmayı planlıyorum.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
guzel bir cumartesi aksami daha..

4362 dolar finex

uzakdoguda 4000 dolari gecti.

Grin

selam holderlara.
sr. member
Activity: 546
Merit: 250
Bitcoinin yükselmesi beni çok mutlu ediyor ama tek üzüntüm bu 1000 dolarcı tayfayı görememek Smiley O yazan arkadaşta trollüğüne yazdı cesaret ile alakası yok hocam Smiley
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
bu sefer saglam basa basa ilerliyor.
3800 de takıldı biraz.
sonra 4000 de.şimdi 4200-4300 bandına 2-3 gundur.

olan 1000 dolarcı garibanlara oldu.
bakın bir tanesi yazıyor mu başlığa  Grin
yalnız 3900 e filan duserse 1500 dolar yakındır filan diye gelirler baslıga.
hatta gecen gun bir tanesi 100 usd dedi  Grin Grin  gerçi forumun bir numaralı trolludur ama olsun yinede cesaret ister bunu demek Smiley
full member
Activity: 350
Merit: 100
Çin bugün mü kapatıyor 30 diye duydum. Yakın zamanda yükselişten önceki eski seviyelerine tekrar düşeceğini düşünen var mı ?

Çin'de 30 Eylüle kadar kapatmaları için borsalara süre verildi yani bugün son günleri. Yakın zamanda yükselişten önceki seviyelere düşeceğini düşünmüyorum çin spekülasyonundan sonra yapılan panik satışları piyasayı düşürdü ve sonrasında yine yükselişe geçti
sr. member
Merit: 262
Japonya'nın desteği ile bitcoin fiyatlarını tekrar eski seviyelerine doğru gelmeye başladı.Şu sıralar öyle beklenmedik haberler çıkıyorki bitcoinin geleceği hakkında tahmin yapmak şu sıralar gerçekten çok zor.
legendary
Activity: 1424
Merit: 1001
Türkiye borsaları baya geride kaldı. 4340 dolara geldik, dolar 3.56'ya yükseldi. 15450 TL yurtdışı fiyatı varken 15000 TL'ye bizim borsalardan almak mümkün. Smiley
member
Activity: 98
Merit: 10
Çin bugün mü kapatıyor 30 diye duydum. Yakın zamanda yükselişten önceki eski seviyelerine tekrar düşeceğini düşünen var mı ?
hero member
Activity: 1582
Merit: 520
Merhaba;

Ortalık çok garip bir hal aldı. Birileri birşeyleri yasaklıyor, kimi ise regülasyon oluşturyor. Japonya 11 BTC borsasını ruhsat vermiş ve 17 tanesi de yolda.

https://twitter.com/bokujyuumai/status/913676227516424192

İyi dileklerimle
Çin'nin bitcoin konusunda yaptığı  yasaklamalardan sonra ortalıkta güzel bir fırsat oluştu bunu Japonya çok iyi görüyor ve kullanıyor 11 btc borsasına ruhsat vermesi de bunu gösteriyor . Japonya'nın asyanın yatırımcılarını kendine çekmeyi planlıyor olması ve  bitcoinin Çin'in tekelinden çıkması ve fake spekülasyonlardan  kurtulması   bitcoin dünyası için sevindirici.
full member
Merit: 100
Japonya resmen duruma el attı btc düşüşünde bir dolap döndü toplayan topladı Japonya hakimiyet alanını genişletiyor. Çinde kapanması ertelenen borsaların resmen kapanma günündede kurda enterasan oynamalar yaşanabilir
sr. member
Activity: 387
Merit: 252
Merhaba;

Ortalık çok garip bir hal aldı. Birileri birşeyleri yasaklıyor, kimi ise regülasyon oluşturyor. Japonya 11 BTC borsasını ruhsat vermiş ve 17 tanesi de yolda.

İyi dileklerimle

Konu borsa ise bundan doğal bir durum olamaz zaten. Dijital para mantığını kavrayamayan ülkelerin yapacağı ilk şey hiçbir yasak olmaksızın, drekt devlet desteği olmadan el altında piyasayı yeşillendirmek, sonrasında ise belli başlı yasaklar getirerek bu regülasyondan faydalanmak olacaktır. Bu süreci yaşamış ve belli bir kullanıcı sayısı ve piyasa üzerinde aktör rol alacak likiditeye sahip ülkelerin yapacağı en manıklı hareket ise olumlu yönde adımlar atarak piyasayı deregüle etmek olacaktır.
full member
Activity: 344
Merit: 134
akıllı halkın hali başka oluyor  Cheesy
hero member
Activity: 756
Merit: 541
Merhaba;

İyi dileklerimle
hero member
Activity: 896
Merit: 519
Piyasaya hiç güvenemiyorum fiata döneceğim sonra çekilip bekleyeceğim düşerse ne ala yoksa yapacak bir şey kalmıyor. Bir süre daha alım fırsatı olabilir diye umut ediyorum ters köşe yaparsa kötü olur.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
ICO banlamalarından panik satişi yapanlar yoktur umarım. çıkartılması gereken 2 ders var
1- Bitcoin in farkında olup ona savaş açmıyor ICO lara savaş açıyor olmaları
2- ICO lara savaş açmalarınnın sebbebide herkesin kafasına göre ICO çıkıp insanların dolandırılmalarının daha kolay hale gelmesi, bununla ilgilide ileride çalışmalar göreceğiz, her ICO ya ICO demeyecekler belirli şartlar sağlamaları istenecek vs regülasyonlar gelecektir.

*Diğer husus ise 25 ekim de bitcoin gold geliyor oh mis, çeşit çeşit coin holder lara selam olsun Smiley
hero member
klasik gerçekleşti tam 4200 bandını kırmışken bu seferde kore icoları banladı ve fiyat tekrar düştü.

https://www.cnbc.com/2017/09/28/south-korea-bans-all-new-cryptocurrency-sales.html

Merhaba;

Bir düzeltem yapayım. Güney Kore yerli ICO'ları regülasyon içine alana kadar geçici olarak yasakladı. Gelecek regülasyonlar diğer ülkelere örnek teşkil edip fud ve hype'ların önüne geçecek, daha stabil bir piyasa yaratacaktır. İyi birşey oluyor yani.

İyi dileklerimle

teşekkürler
cnbcdeki haberi okuyunca ben çinin yaptığı  gibi bir banlama sanmıştım.  piyasanın verdiği tepkide bu yönde bi anlayıştan dolayı oldu sanırım.

Merhaba;

Piyasada benim için 3 temel insan var. 1-FUD, HYPE ile purm/dump dalgası oluşturarak para kazananlar, 2-Pump/dump görünce panik satışı yapanlar, 3-piyasadaki dalgalanmaları sakin karşılayanlar. 2. gruptakiler sayesinde piyasa dalgalı bir atmosferde bulnmamız neden oluyor. Sağolsunlar, bu sabah itibarı ile elimde BTC kalmadı.

İyi dileklerimle
hero member
Merit: 630
klasik gerçekleşti tam 4200 bandını kırmışken bu seferde kore icoları banladı ve fiyat tekrar düştü.

https://www.cnbc.com/2017/09/28/south-korea-bans-all-new-cryptocurrency-sales.html

Merhaba;

Bir düzeltem yapayım. Güney Kore yerli ICO'ları regülasyon içine alana kadar geçici olarak yasakladı. Gelecek regülasyonlar diğer ülkelere örnek teşkil edip fud ve hype'ların önüne geçecek, daha stabil bir piyasa yaratacaktır. İyi birşey oluyor yani.

İyi dileklerimle

teşekkürler
cnbcdeki haberi okuyunca ben çinin yaptığı  gibi bir banlama sanmıştım.  piyasanın verdiği tepkide bu yönde bi anlayıştan dolayı oldu sanırım.
hero member

Merhaba;

İyi dileklerimle

hero member
Merit: 630

sr. member
Activity: 266
Merit: 271
Daha da artması umuduyla BTC
Jump to: