Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 376. (Read 1109036 times)

full member
Activity: 336
Merit: 154
4400 ü aştı umarım daha da yükselir.
Tr oldukça geç tepki veriyor.

Bu arada taze haber...

http://uzmanpara.milliyet.com.tr/haber-detay/gundem2/merkez-sanal-para-icin-dugmeye-basti/74000/74197/
Bu haberi sabah bende okudum bence çok olumlu bir haber. Birde bu btc borsalarını borsa statusune sokarlarsa çok iyi olacak zaten halihazırda komisyon gelirleri icin vergilendirme yapılıyor. Daha yasal bir zemin üzerinde borsalara para giriş cıkışı yapmamız herkesin faydasına olacaktır. Şuan bilinmezlikten dolayı kumarla ilişkilendirebilirler.

Ben de bu haberi olumlu yorumladım fakat borsa olarak çok fazla engel çıkaracaklardır. Forex olayına yasak falan geldi diye duymuştum. Bu kadar oynak bir piyasada kayıpları aza indirmek için ne gibi önlemler alacaklar merak ediyorum. Yasallaşması güzel ama özgürlüğünü kısıtlamadan bu yasallaşma olmaz gibi.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150

Bu arada taze haber...

http://uzmanpara.milliyet.com.tr/haber-detay/gundem2/merkez-sanal-para-icin-dugmeye-basti/74000/74197/
Bu haberi sabah bende okudum bence çok olumlu bir haber. Birde bu btc borsalarını borsa statusune sokarlarsa çok iyi olacak zaten halihazırda komisyon gelirleri icin vergilendirme yapılıyor. Daha yasal bir zemin üzerinde borsalara para giriş cıkışı yapmamız herkesin faydasına olacaktır. Şuan bilinmezlikten dolayı kumarla ilişkilendirebilirler.
hero member
Activity: 1330
Merit: 533

Bu arada taze haber...

member
Activity: 126
Merit: 12
Ben türkiye borsalarının bu halinden memnunum. Haftasonu nakit para ile bekliyorum, eğer globalde artış olursa türk borsasından ucuz fiyatla alım yapıyorum. örneğin haftasonu globalde artış oldugunu görünce 15binden alım yaptım, pazartesi sabah olur olmaz 15500 oldu bile. türk piyasasından bir gün önden hareket ediyorum adeta, müthiş bir avantaj bu.

teb kullanıyorum, haftasonu kolayca havale yapabiliyorum paribu hesabıma.

paraya ihtiyacı olan kişi bir gün bekleyip pazartesi satış yapsın bence.

TR borsalarının bu durumu bir yandan eleştirsek de bir yandan büyük bir avantaj getiriyor, bu konuda hemfikiriz. Sırf bu yüzden portföyümün hatrı sayılır bir kısmını TR'de tutuyorum. Ancak Bitfinex / Bittrex gibi borsalarda 4-5 bitcoin ile günlük milyon TL hacim yaparken burada adeta uyuz eşek gibi piyasayı yükseltmelerini beklemek adama dokunuyor Smiley Tek sıkıntımız bu..
sr. member
Activity: 574
Merit: 250
Ben türkiye borsalarının bu halinden memnunum. Haftasonu nakit para ile bekliyorum, eğer globalde artış olursa türk borsasından ucuz fiyatla alım yapıyorum. örneğin haftasonu globalde artış oldugunu görünce 15binden alım yaptım, pazartesi sabah olur olmaz 15500 oldu bile. türk piyasasından bir gün önden hareket ediyorum adeta, müthiş bir avantaj bu.

teb kullanıyorum, haftasonu kolayca havale yapabiliyorum paribu hesabıma.

paraya ihtiyacı olan kişi bir gün bekleyip pazartesi satış yapsın bence.
member
Activity: 126
Merit: 12
Sonuçta bizim borsalar ile dış borsalar bağlantılı değil alıcı ve satıcının fiyatları geçerli olduğu için diğer borsa fiyatlarına çok takılmamak gerekiyor. Hafta sonu olduğu için para girişi yoktur satıcının da nakit ihtiyacı vardır satar,
piyasalar sallantı yaşıyor güven olmuyor ki. İstikrar olsaydı mesela siz 15000 den enayi beklemek yerine şu an alırdınız diye düşünüyorum, bende alım için bekliyorum şu an uygun geliyor ama işte dalgalı fiyatlar bir bakmışsın 3800 dolar olmuş alanlar enayi mi olacak. Enayi varsa bilemem bu ayrı bir konu ama satış fiyatlarına bakarak bunu bilmemiz imkansız. Herkes trader değil sonuçta.
Yok bizim piyasada keriz cok. suan preevle btcturk alıs arası 800tl. 15den aldım zaten dün bende 15400den 15200e sallanınca dumpladılar sagolsunlar. Tr piyasasında satamadıgımızı düsünürsek en kötü usdt yapar yine satarım. bu gercekten artık kerizlik. 50-100tl farklar oluyordu zaten burda defalarca yazıldı zaten ona eyvallahta cumartesi aksamdan beri min 400tl fark olustu preevle. millet satmasa zaten kendiliğinden piyasa normal yerine gelecek.

Anlaşılan odur ki Tr piyasası balinaya aç Smiley Her ne kadar balina aşagı balina yukarı her kayıbımızda sövmek kolay gelse de bazen yüklü miktarlar alım-satım yapan kişilerin olması piyasalara huzur getiriyor. Sonuç olarak TR piyasası dünyaya yön verebilecek bir piyasa olmadığı ve malesef hiç bir zaman olamayacağı için buraya en azından aktif 4-5 milyon TL ile işlem yapan 2-3 kişinin girmesi piyasayı rahatlatacaktır. Dün üşenmedim hesap yaptım TR'nin genel ortalaması Preev'in %2-3 üzeri olduğu ve bunun er ya da geç dengelendiğini bildiğimize göre şu an Paribu - Btcturk - Koinim borsalarına totalde 4-5 milyon TL alış emiri ile bu normal yerine geliyordu. Bunu yapan kişi zaten bu alışları yaptıktan sonra piyasaya yukarı yön vereceğinden aldıklarını çok rahat Preev'in %4-5 üzerine de satabilecek hale gelecek.
legendary
Sonuçta bizim borsalar ile dış borsalar bağlantılı değil alıcı ve satıcının fiyatları geçerli olduğu için diğer borsa fiyatlarına çok takılmamak gerekiyor. Hafta sonu olduğu için para girişi yoktur satıcının da nakit ihtiyacı vardır satar,
piyasalar sallantı yaşıyor güven olmuyor ki. İstikrar olsaydı mesela siz 15000 den enayi beklemek yerine şu an alırdınız diye düşünüyorum, bende alım için bekliyorum şu an uygun geliyor ama işte dalgalı fiyatlar bir bakmışsın 3800 dolar olmuş alanlar enayi mi olacak. Enayi varsa bilemem bu ayrı bir konu ama satış fiyatlarına bakarak bunu bilmemiz imkansız. Herkes trader değil sonuçta.
Yok bizim piyasada keriz cok. suan preevle btcturk alıs arası 800tl. 15den aldım zaten dün bende 15400den 15200e sallanınca dumpladılar sagolsunlar. Tr piyasasında satamadıgımızı düsünürsek en kötü usdt yapar yine satarım. bu gercekten artık kerizlik. 50-100tl farklar oluyordu zaten burda defalarca yazıldı zaten ona eyvallahta cumartesi aksamdan beri min 400tl fark olustu preevle. millet satmasa zaten kendiliğinden piyasa normal yerine gelecek.
full member
Activity: 301
Merit: 100
Son bir haftadır iyi pompaladılar. Yakında iyi bir dump yiyebilir diye düşünüyorum.  Smiley YTD
full member
Activity: 344
Merit: 134
4500 savaşları başlamak üzere. bugün enteresan olacak gibi
full member
Activity: 1176
Merit: 159
4450$  Grin 5000$ için geri sayım başladı artık 550$ kaldı şunun şurasında.
hero member
Activity: 1680
Merit: 529
Sanırım bölünme olduktan sonra durum tekrardan değişecek ama belliydi tekrardan yukarılara tırmanacağı açıkcası keşke yine söylüyorum belirli bir seviyede kalsa'da altcoinler şahlansa biraz.
sr. member
Activity: 560
Merit: 256
Tüm bu olumsuzluklara rağmen bitcoinin 4300 dolar seviyesinde olması gerçekten çok iyi.Eskiden çinden bir haber gelse tüm piyasa çökerdi artık bitcoinin temeli çok daha sağlam.⁠⁠⁠⁠
full member
Activity: 854
Merit: 109
Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!
Çinin vurmasından sonra btcnin bu değerlere tekrar ulaşması beni bu işe okadar bağladıki çok mutluyum ya Smiley Bu hafta 4350 bandını geçeceğini düşünüyorum
hero member
Activity: 510
Merit: 500
Türk borsaları tepkide gecikti, hafta içi tekrardan günceli yakalayacaklarını düşünüyorum.
Ayrıca tekrardan 4.000$ üzerine attık, yeni bir ath neden olmasın ?
hero member
Activity: 896
Merit: 519
legendary
bu kadar keriz varken yazdım emri 15000e bekliyorum. Haftasonları özellikle hesapta para bırakmak güzel oluyor. btc bası 500tl gibi kazanclar oluşuyor.
full member
Activity: 336
Merit: 154
Pazartesine kadar fiyatta bir düşüş olmazsa Türkiye borsaları yine yüksekten takibe başlarlar diye düşünüyorum. Fırsatları değerlendirmek lazım.
sr. member
Activity: 546
Merit: 280
Aynen öyle, haftasonu olmasının etkisini kullanıyorlar. O zamanlar çok yüksek, alamıyorum diye yazmıştım. Fiyat dengelendiği anda aldım. Şimdi de yabancı piyasanın altında kaldı.
Haftasonu, yeni para girişi olması zor diye, satmak isteyenlerin malını ucuzdan almaya çalışıyorlar.
Şu Türk borsalarının hacmi biraz genişlese, büyük oynayanların sayısı artsa da 2-3 fırsatçının oyuncağı olmaktan kurtulsa...
full member
Activity: 219
Merit: 109
Türkiye fiyatları neden bu kadar geriden gidiyor ?

Türkler çok nazlı davranıyor bizim coinimiz değerlidir aslında daha yüksek olması gerekir. Cheesy

Daha 3 hafta önce 1000 lira yüksekten takip ediyordu, hatta niye bu kadar yüksek diye yeni konular açılıyordu.
Şu an paribudan al, yabancı bir exchange de dolara çevir kardasın neredeyse.
Hafta sonu olmasının da etkisi olabilir mi ?
sr. member
Activity: 454
Merit: 252
Türkiye fiyatları neden bu kadar geriden gidiyor ?

Türkler çok nazlı davranıyor bizim coinimiz değerlidir aslında daha yüksek olması gerekir. Cheesy
Jump to: