Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 388. (Read 1108999 times)

sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
Siktiler belamızı LAAAAAAAANNN !!!!!!!! xDDD
jr. member
Activity: 68
Merit: 3
Benim kasa dibe girdi, %50ye yakın zarar yazdı, sanıyorum ki yazmaya da devam edecek.

Satmak için geç kaldık sanki ama şöyle bir şey var aklımda; Mesela zamanında 5 dolardan 100 adet aldığımız bir coin var diyelim yani maliyetimiz 500 dolar, şuanki düşüşle birlikte fiyatı 2.5 dolara düşmüş desek cüzdan da 250 dolar var demektir. Hala düşüşün devam edeceği varsayımıyla - ki çinden olumlu bi haber gelecek gibi durmuyor ve altcoinler için durum daha da beter gözüküyor - 2.5 dolardan 100 coini satsak, atıyorum 2 dolarlara düştüğünde tekrar satın alsak 250/2= 125 Coin eder, elimizdeki coin miktarı artmış olur ve biz zararımızı karşılamak için 5 dolar seviyesine çıkmasını beklemek yerine 4 dolar seviyesine çıkmasını bekleriz. Sonuçta her halükarda zararın kapanması için 5 dolara çıkmasını bekleyeceğiz.

Tabi dediğim gibi düşüş trendinin devam etmesi varsayımıyla düşünürsek bu mantık yanlış mıdır, hata mı etmiş olurum böyle bir işlem yaparak tecrübelilerden bir yorum bekliyorum.
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
 3000$ ı bugün aşağı yönde kıracak gibi.Eğer bu gerçekleşirse ivme hızlanabilir.Nerden döner kestirmek güç çok hızlı kan kaybediyor.
full member
Activity: 532
Merit: 151
Zaten bir düşüş olucaktı hep yükselmesini beklemek çok yanlış ha 5k bandını aşsaydı 7k olurdu fakat yine düşerdi. O kadar dedim arkadaşlarıma almayın düşücek diye umarım panik satışı yapıp zarar eden yoktur. Yıl sonu tekrar toparlanarak 5k üstü hayal değil bence ...
hero member
Activity: 644
Merit: 504
Bakın 1000 dolar olmasın iki aydır kim sorduysa aman bulaşmayın dedim iş iyice soyguna döndü. Soygundan ziyade yavas yavas yolma işi. Bir cok ulkede onlemler almaya basliyor. Bitcoin yukseliyor tamam diyorsun bu is oldu tak bölünecek. Yahu hani merkezi yoktu kim aliyor bu kararlari? Geciniz beyler. 15 kurustan su alip 1 liradan satan seyyar saticilar bile gunde parasini x7 yapiyor bu piyasada bize ekmek yedirmezler. Bu piyasayı çeviren adamlarda muhtemelen 8-9 milyon bitcoin var. İstedikleri her seyi yaparlar.
sr. member
Activity: 1022
Merit: 306
3105 lere kadar indi. 2800 lerde ciddi destek var onuda kırarsa..düşünmek istemiyorum.
sr. member
Activity: 532
Merit: 251
bir ay içerisinde 3000usd görüleceğini düşünüyorum.3000 doları görmeden uçuşa geçemeyeceğiz. o yüzden daha çok beklersiniz gibi beylik lafları etmemek lazım. aralık ocak gibi başlarız uçuşa 10bin doları görürüz

o yüzden 300 dolar görünce depoyu fullemek lazım

Ben bitcoinin 3000 dolar seviyelerini göreceğini düşünmüyorum Çin'den gelen moral bozucu haberler bile bitcoinin değerini çok fazla aşağı çekemedi toparlamaya başladı bitcoin.Ama aralık-ocak gibi büyük bir yükseliş geleceğini düşünüyorum.
,

yine yazdığım tarihe göre radikal bir tahminim daha tuttu Smiley

piyasaları haberlere göre yorumlamaktan vazgeçtiğimiz an gerçekleri görmeye ve para kazanmaya başlarız.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
bişii diyorum ya.. dinlesene..
bu işte eskiden beri olanlar bilir, haberlerinin önemi yoktur, sonuçlarının vardır..

Yukarı doğru sağlam kırdı artık bundan sonra günde bin dolarlık hareketler fln görüleceği sürece gireceğiz serbest piyasa bu şekilde işliyor. Sert yükseliş ardından piyasa durağanlaşıp sonra keskin düşecek , aynı 2013 olacak ama o kadar geri gitmez oran olarak düşüş öncesi zirve 50bin olabilir. Erken giren yol alır  Wink

Bu da 2013 dedi Smiley hadi dolas gel bi sen
2013 bilmeyen bebeler bile laf eder olmuş , önce öğrenin piyasa hareketlerini neyin neden olduğunu sonra hecelemeye başlarsınız.
2013 öncesi 4 benzer hareket oldu hepsi 2013 gibiydi şimdi 5 benzer hareket görmüş durumda btc piyasası , şu an altıncının yokuşunu çıkıyoruz bir süre sonra yokuş aşağı inişi olacak. Grafikler internette boş bir vaktimde boş yorum yapanlar için hazırlayıp ayrı başlık açayım da gereksiz yorumlar azalsın.

Bırak para kaybederek öğrensinler. Niye bunlara bir şeyler öğretmek için kendini yoruyorsun ki?
Boşuna kendini yorma, bu mallar grafikten teknik analizden falan anlamaz. Dolaşıp geri gelmemesi gerekenler belli.

Aynen öyle. Hepimiz yükselmesini istiyoruz ama makul ve realist düşünceler rahatsız ediyor başkalarını.
Ignore edin geçin gereksiz hesapları. Smiley

Bu arada dolar TL paritesi nde de geri çekilme bekleniyor kışa doğru. 3 seviyelerine gelirse ve olası bir bitcoin de 3000 lere çekilme olursa iki ay öncesinden daha ucuz bir bitcoin görebiliriz kısa ve orta vadede nakit tutmak bana mantıklı geliyor. Uzun vadeli tabiki bitcoin candır...
full member
Activity: 158
Merit: 102
Şu anda Çin haberleri yüzünden belirsizlik söz konusu, üstüne bir de panik satışları eklenince normal fiyatına dönmesi gerekiyor. Zaten nasıl oldu da 4000$+ lara çıkarttılar hiç anlamadım.
newbie
Activity: 43
Merit: 0
Ben 900$ dan aldım ve 4400$ çıktım. Bu çakılmanın izleri 1 sene sürer. 3000$ üzerinde alanlar çok zarar edecekler. Tabiki toparlayacaktır ancak bu seferki kötü vurdu. Hele bizimki gibi küçük ve frajil işlem hacmi olan ülkelerde toparlanma daha uzun sürecektir.
sr. member
Activity: 505
Merit: 252
Türkiye'deki borsalar'da bitcoin 11.000 TL seviyesine geriledi bu düşüş çok can yaktı
full member
Activity: 588
Merit: 104
Son dönemde 3000 dolar üzerinden btc alanları stresli bir süreç bekliyor. yılbaşında 800 dolar seviyesindeydi. Unutmamak lazım. Sabırlı olunursa zaman hariç bir şey kaybetmemiş olacaksınız.
newbie
Activity: 43
Merit: 0
Ben hep 1000$ lık btc aldığımdan fiyatı beni çokta etkilemiyor.
3k altına sarkıtacaklar inşallah tepki gelip oralarda tutunmayı başarırız. Zaten altlardan battık bide değer olarak btcden batmaya başladık.

oo ekşisözlük jargonu, alırım bi dal..

3knın altına düşeceğini düşünmüyorum taban 3200 idi burayıda test etti ve geri zıpladı.

GÜzel haber gelmezse 3000$ altı görülür. Grafik analizi bunu söylüyor. Dirençler çok cılız.
Kasım forkunda ise 2000$ görülebilir. İyi haber gelirse, fork da ağustostaki gibi sonuçlanırsa o zaman sene sonu tahmini maksimum 5000$ dır ki benim için en iyimser tahmin bu.

Ancak Amerika, regülasyon konusunda Çin'e ortak olursa o zaman yandı gülüm keten helva. Benim sokağa atacak param olmadığı için şuanda satış yapıp beklemedeyim. Alım yapmayı da düşünmüyorum. İyi haberleri takip edeceğim. Varsın kardan zarar edeyim.
hero member
Activity: 896
Merit: 630
3k altına sarkıtacaklar inşallah tepki gelip oralarda tutunmayı başarırız. Zaten altlardan battık bide değer olarak btcden batmaya başladık.

oo ekşisözlük jargonu, alırım bi dal..

3knın altına düşeceğini düşünmüyorum taban 3200 idi burayıda test etti ve geri zıpladı.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
hero member
Activity: 756
Merit: 541
Merhaba;

Yükseldiği gibi düşecektir, şaşırmanın alemi yok. Çin'in getirmeye çalıştığı regülasyonlar crypot ekosistemini daha güvenilir hale getirecek şeyler, kötü bir şey oluyormuş gibi neden şaşırılıyor onu da anlayamıyorum. Bu piyasa denetimsiz oldukça daha çok pump/dump olur.

İyi dileklerimle

Bu regülasyon konusuda biraz sıkıntılı. Bu sisteme insanların bu kadar yoğun ilgi göstermelerinin en büyük sebebi bir merkez tarafından kontrol edilmiyor olması (sözde böyle). Regülasyon gelmesi demek belirli bir otoritenin altına girecek demek. Yani artık merkezsiz olmayacak. Er ya da geç zaten beklenilebilecek bir durumdu elbette bu.
Birde şöyle bir nokta var. Çin regülasyon mu getiriyor yoksa bazı şeyleri ICO lar, exchange ler vs... yasaklıyor mu?

Merhaba;

Çin'in ICO'lar konusunda aldığı karar son derece doğru. Yasal yükümlülükleri yerine getiremeyen organizasyonlar ICO şemsiyesi altında insanları dolandıryorlar. Ethereum'un başını çektiği bu smart contract dalgası sonucu insanlar yasal yükümlülüğü olmayan kiş/kuruluşlar tarafından dolandırılıyor. Waves'in ise ICO'ları Moskova Borsası aracılığı ile yasal şemsiye altında toplayarak yatırımcıları korumaya yönelik çalışması var diye okumuştum. Çin'in insanlarının dolandırılmasını engelme çabası dünyanın geri kalanı tarafından anlamaya çalışılmıyor. Bunu müdahele olarak düşünüyorlar ki geçtiğimiz aylardaki borsalardaki sınırlandırılması fevri bir hareket değildi, devamının da farklı olduğu düşünülmese gerek.

İyi dileklerimle
full member
Activity: 344
Merit: 134
Elma ile armut
sr. member
Activity: 812
Merit: 260
visa, mastercard gibi konuları açmadan önce bence;

''ödeme aracı'' ve ''ödeme aracısı'' nedir diye sormak lazım.

ödeme araçları tahmin ettiğimiz gibi üzerinde değer taşıyan varlıklardır. Para, altın, btc
ödeme araçlarının üzerindeki değer nereden gelir konusu çok uzun girmeye gerek yok.

ödeme aracıları, ödeme araçları ile yapılan işlemleri hızlandırmak ve kolaylık sağlamak için vardır. kendi başlarına bir değerleri yoktur. bakiyesinde ödeme aracı bulunmayan bir ödeme aracısının size söylediği şey; yetersiz bakiye dir.

dolayısıyla bu iki kavramı karıştırmamak lazım. bizim için aslolan btc nin bir ödeme aracı olarak kabul görmesidir. ödeme aracınız var ise ödeme aracısı bulmak sorun değildir. şu anda gidin cryptopay yada xapo dan bir visa kart alın istediğiniz yerde btc yi harcayın.

yani asıl konuşulması gereken şey ödeme araçları arasında btc nin yeridir. avantaj ve dezavantajlarıdır.

şu anda migros a gidip bir paket süt aldıktan sonra, karşılığında bir btc vermekle bir çeyrek altın vermek migros açısından aynı şeydir. yani ikiside geçersizdir. bu sebeple karşılaştırmalarımızı elma ile elma şeklinde yapmamız gerekir.
Migrosa gidip bir paket süt aldıktan sonra karşılığında 0.5 mBTC vermekle bir 5 Türk lirası vermek migros açısından nasıl bir şey oluyor?
hero member
Activity: 686
Merit: 501
Blockchain Just Entered The Real World
TR'deki fiyatlar Bitstamp ve Bitfinex'in altına iniyor. İşlem yapılamayan Çin borsalarını baz almaya başladılar.
Jump to: