Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 386. (Read 1108999 times)

legendary
Activity: 1877
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
Tarih tekerrürden ibarettir lafını görsel bir şölene çeviriyorum aşağıda.
Yoksa insan insana benzer mi denmek lazım?

2013 ten örnek vermişsin şimdi bebeler sana git dolan gel diyecekler  Grin
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
Tarih tekerrürden ibarettir lafını görsel bir şölene çeviriyorum aşağıda.
Yoksa insan insana benzer mi denmek lazım?

İlgisiz ama şu da enteresan:
GOLD vs BITCOIN

sr. member
Activity: 546
Merit: 280
Bir ara BtcTurk te 10600 TL rakamını görmüştüm... Oralardan alabilene helal olsun... Dead Cat B. mu bu yukseliş nedir çözemedim.  Bu piyasa adamda sağlam sinir istiyor...

Paribu'da da 10502 yi gördü. Sonra 10600'e çıktı.
Ben de o sırada 10505'e emir girdim. Ama gelmedi. Ve sonra sert bir şekilde yükseldi.
Gelseydi harika olacaktı.
Şu an global piyasanın yaklaşık 1500 TL üzerinde seyrediyor. Ben de bunu anlamıyorum. 1 ay kadar önce global piyasanın altında işlem yapılıyordu. Birazcık üstünü de anlarım ama %10 dan fazla fark var. Yaklaşık 10 gündür de böyle. Birkaç kişi kendilerine göre fiyat belirliyor. Her zaman %10 üzerinde olacağını bilsek bu fiyatlarla da işlem yapılır ama öyle de olmayabildiği için işlem yapmaya çekiniyorum.
full member
Activity: 344
Merit: 134
Bir ara BtcTruk te 10600 TL rakamını görmüştüm... Oralardan alabilene helal olsun... Dead Cat B. mu bu yukseliş nedir çözemedim.  Bu piyasa adamda sağlam sinir istiyor...

dead cat bounce için fazla sert bir tepki bana göre. daha çok ayı tuzağı durumu var sanki çin çıkacak şeytan çıkacak ayağına.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Bir ara BtcTurk te 10600 TL rakamını görmüştüm... Oralardan alabilene helal olsun... Dead Cat B. mu bu yukseliş nedir çözemedim.  Bu piyasa adamda sağlam sinir istiyor...
legendary
Activity: 1877
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
milletin panik yapmasını fırsat bilen yatırımcılar piyasayı iyi silkelemiş oldu. Birçok zayıf el btc sini satıp balinaları yine zengin etti. Aldığı btclerin değerini artırmak isteyen balinalar tabiki fiyatı da yükseltiyor.Biraz yükseltip ufak ufak düşmesini seyredip satış emirlerinin birikmesini beklerler sonra yine güçlü bir alım dalgasıyla o emirleri süpürüp devam ederler.Grafiklerin sert bir şekilde yükselmesi bunları serbest piyasa ky leri değil balinalar olduğunun göstergesidir.
full member
son yılların en yüksek günlük hacmiyle müthiş bir geri dönüş. işlem hacmi 4 milyar doların üzerinde.  Cool

çin borsaları hala 3100 de ama gördüğüm kadarıyla kimse sallamıyor  Cheesy
full member
Activity: 196
Merit: 101
Bugün birileri çok fena zengin oldu birileri ise deli gibi para kaybetti, parası olanlar balinalar cidden bitcoin'e zarar veriyor tabi umurlarında olduğunu hiç sanmıyorum ancak balinalar olduğu sürece çok tehlikeli bir piyasa olacak bu.

Şuanda güzel bir şekilde toparlanmaya geçti fiyat gittikçe yükseliyor. Panik yapıp satanlar olduğu gibi, bu durumu fırsat olarak görüp alım yapan çok insan var. Bitcoin uzun vadede bu durumdan zarar görmez.
jr. member
Activity: 68
Merit: 3
Sepetteki bazı altcoinleri elden çıkardım piyasa kendini toparladı demek ki beni bekliyorlarmış  Grin Sattığım miktarı bi süre BTCde tutayım dedim, iyiki tutmuşum portföy biraz kendini toparladı. Hesapta merkezi olmayan kontrol edilemeyen bir para birimi ama o kadar büyük spekülasyonlarla karlarına kar katıyorlar ki bugün oluşan tablolardan çok bariz belli oluyor bu durum
full member
günü böyle kapatsa yeter. bu sefer biraz doldurarak gitsin bari.
member
Activity: 126
Merit: 12
Büyük düşüş devam ediyor..
Çin'in Exchange siteleri teker teker işlem durdurma anonsları geçiyor.
İlk olarak İco'lara büyük tehdit içeren, Bitcoin'e sopa gösteren açıklamalar geldi.
Sonra Litecoin'in Co-founder'ı Twitter'dan Çin'in Bitcoin Exchange sitelerini yasaklayacağını önceden aldığı haber ile tabiri caizse ağzından kaçırdı. 10 dakika sonra attığı twit'i sildi ama bu büyük bir panik satışı getirerek Bitcoin'i 2 saatte 400 USD eritti.
Bugün itibari ile BTCCHİNA , Viabtc gibi siteler de alım satımı durdurma yönünde anonslar geçiyor.
https://twitter.com/viabtc

Peki ya bundan sonra ne olacak ?
1. Senaryo
Balinalar parayı piyasanın tersi yönde düşünerek kazanır. Farkettiyseniz her büyük dump'un ardından inanılmaz yükselişler geldi. Tarih tekerrürden ibaret diye boşa dememişler. 4000 USD altına sarktığından beri spekülasyon diyip bir yerden zıplamasını bekliyoruz, balinalar ise tam tersi istikamette panik satışlarını tetikler nitelikte işlemler yapıyor. Psikolojik savaşı görebilmek için Bitfinex Trade sayfasını açıp bakabilirsiniz. Ne zaman zıplamayı tetikleyecek anlık 100-150 usd lik çıkışlar olsa 1000'lerce BTC duvar örerek biz buradayız bu daha düşecek diyorlar. İnsanlar ha çıktı ha çıkacak derken Bitcoin 10 günde 1700 USD eridi. Şu an ise benim gördüğüm herkesin 2000 Dolar'a gelecek, Bitcoin ve altcoinler daha da çakılacak şeklinde yorumlar yaptığı. İngilizcesi olan arkadaşlar Global forumun Economy -  Speculation bölümünden de bu genel kanıyı teyit edebilir. Şu an Çin'den gelen net haberler ile bitcoin'in daha da düşeceği konusunda insanlar hemfikirken yine tersi bir hareketle 3000 USD'den tırmanışa geçerek soluğu 4000'de alabilir.

2. Senaryo
Şu an bu kadar yüksek panik havası varken 3000 UD psikolojik sınır olarak duruyor. 3000 USD geçilirse de 2800'ü güçlü olarak görüntüleyebiliyoruz. Ancak bu Alım duvarlarının panik zamanlarında nasıl kalktığını hepimiz biliyoruz. Bu sınırları güvence gören insanları yolarak bir anda piyasayı gün içinde 2500 USD'lerde bulabiliriz. Bundan sonrası için ise 2000 USD altına sarkan bir düşüş öngörmüyorum.

Tahminlerim doğrultusunda ya 3000 USD ' den ya da 2400-2500 USD bandından dönerek kısa bir sürede 4000 USD dayanacağımızı düşünüyorum.  Bu kaos ortamı Bitcoin ve altcoinleriniz ile gün içinde al-sat yaparak eldeki coin miktarınızı yükseltmek için ise biçilmiş kaftan.

Senaryo 1 vizyonda. Felaketler içerisinde ters düşünce ile inanılmaz bir pump. İyi seyirler...
full member
Activity: 602
Merit: 122
Bugün birileri çok fena zengin oldu birileri ise deli gibi para kaybetti, parası olanlar balinalar cidden bitcoin'e zarar veriyor tabi umurlarında olduğunu hiç sanmıyorum ancak balinalar olduğu sürece çok tehlikeli bir piyasa olacak bu.
full member
Bir anda 3380 e fırladı neler oluyor şaka mı Smiley

OKCoin exchangelerini açık tutacaklarını söyledi. Millet gaza geldi.

ilave 1 ay süre verilmiş huobi ve okcoin e. devam eden ico lar olduğu için. yani yine de kapanacaklar.
newbie
Activity: 43
Merit: 0

OKCoin exchangelerini açık tutacaklarını söyledi. Millet gaza geldi.
full member
yok. betfair 3000 in altına sarkınca elindekileri sattı ondan  Grin

sr. member
Activity: 588
Merit: 250
full member
hacimli kalktı. 3000 civarı tekrar test edilebilir. dikkat etmekte fayda var. gün kapanana kadar oyun bitmez  Cheesy

edit: yanlış bilgi
hero member
Activity: 686
Merit: 501
Blockchain Just Entered The Real World
Güzel dead cat bounce oldu ama tam malı yığacakken siteler çöktü. Sizin yapacağınız iş bu kadar olur.
sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
7.000 - 8.000 $ seviyelerine gelmesi için böyle bir olayın yaşanması gerekiyordu,artık hedef 5000 değil 10k hayrlısı olsun 😎
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
Taban falan yok artık bence.Sadece zaman meselesi.Zamanı gelince artmaya başlayacaktır.Altcoin ya da btc de olsam pc yi kapatıp 1 hafta bakmazdım.
Jump to: