Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 387. (Read 1108999 times)

newbie
Activity: 43
Merit: 0
2900$ a kadar  6,130 btc alım  emri  var bitfinex de.  Bakalım o ne zaman eriyecek.
full member
Activity: 344
Merit: 134
3000-2800 arasının üst kademelerde olduğu kadar kolay geçilebileceğini zannetmiyorum.

YTD
Grin Yazmayın şöyle şeyler siz yazınca aşağı iniyor.

Cool olur.

ne var ne yoksa sat 3000 i geçti.
sr. member
Activity: 812
Merit: 260
Ben hep 1000$ lık btc aldığımdan fiyatı beni çokta etkilemiyor.
3k altına sarkıtacaklar inşallah tepki gelip oralarda tutunmayı başarırız. Zaten altlardan battık bide değer olarak btcden batmaya başladık.

oo ekşisözlük jargonu, alırım bi dal..

3knın altına düşeceğini düşünmüyorum taban 3200 idi burayıda test etti ve geri zıpladı.
dedi ve düştü Smiley
full member
arkadaşlar destek ve direnci bir çizgi değil bant olarak değerlendirip ona göre işlem yapın. anlık geçişlere aldanmayın.
newbie
ve  3000 den de aşağıda
newbie
Bakın 1000 dolar olmasın iki aydır kim sorduysa aman bulaşmayın dedim iş iyice soyguna döndü. Soygundan ziyade yavas yavas yolma işi. Bir cok ulkede onlemler almaya basliyor. Bitcoin yukseliyor tamam diyorsun bu is oldu tak bölünecek. Yahu hani merkezi yoktu kim aliyor bu kararlari? Geciniz beyler. 15 kurustan su alip 1 liradan satan seyyar saticilar bile gunde parasini x7 yapiyor bu piyasada bize ekmek yedirmezler. Bu piyasayı çeviren adamlarda muhtemelen 8-9 milyon bitcoin var. İstedikleri her seyi yaparlar.

Kesinlikle katılıyorum. BTC temelleri sağlam evrimleşemiyor.

**Bu arada 3000$ direnci çok kolay kırıldı. Şaunda poloniex 2950$)
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
Marketcap çok can alıcı düşüyor 150-170 milyar dolar arasını görmüştük, 100 milyar dolara geriledi  3-5 ay öncesine döndü. Aslında henüz çok şey kaybedilmiş değil çok üzülmeyin, çok stresle hareket yapmayın derim. 6 ay önce 90 milyar dolardık. Yani 2 ileri 1 geri yol devam ediyor hala.
sr. member
Activity: 387
Merit: 252
viabtc nin twitinde ilginç olan; "4 eylülde, çin merkez bankası ve diğer altı departman ico projelerinin riskleri ve düzenleme politikaları ile ilgili bir bildiri yayınladı. biz de sorumlu bir exchange olarak websitemizi kapatmaya karar verdik" diyor özetle. benim anlamadığım adam sana kapat dedi mi demedi mi? bu twitten anlaşılan devlet bana kapat demedi ama ben öyle anladım....

sorumluluk sahibi exhange olarak kapatmak ne demektir ?

Btc-e vakasında abd'nin yaptığı onca tahriklere rağmen Çin Hükumetinin takındığı bu politik tavrı doğru ve saygın buluyorum.
full member
viabtc nin twitinde ilginç olan; "4 eylülde, çin merkez bankası ve diğer altı departman ico projelerinin riskleri ve düzenleme politikaları ile ilgili bir bildiri yayınladı. biz de sorumlu bir exchange olarak websitemizi kapatmaya karar verdik" diyor özetle. benim anlamadığım adam sana kapat dedi mi demedi mi? bu twitten anlaşılan devlet bana kapat demedi ama ben öyle anladım....

sorumluluk sahibi exhange olarak kapatmak ne demektir ?
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
2000$ ın altına gidecek gibi duruyor bu gidişle 1 haftada.Altları geçtim btc de olanlar içinde ciddi sıkıntı.Ben 4k üstünü satım fırsatı gördüğüm için 20 gün önce usdt ye geçtim.

Altını görür mü bilmiyorum da yaklaşır 2200 dolara gelir gibi gidiyor bakalım... izliyoruz kan savaşlarını
member
Activity: 126
Merit: 12
Büyük düşüş devam ediyor..
Çin'in Exchange siteleri teker teker işlem durdurma anonsları geçiyor.
İlk olarak İco'lara büyük tehdit içeren, Bitcoin'e sopa gösteren açıklamalar geldi.
Sonra Litecoin'in Co-founder'ı Twitter'dan Çin'in Bitcoin Exchange sitelerini yasaklayacağını önceden aldığı haber ile tabiri caizse ağzından kaçırdı. 10 dakika sonra attığı twit'i sildi ama bu büyük bir panik satışı getirerek Bitcoin'i 2 saatte 400 USD eritti.
Bugün itibari ile BTCCHİNA , Viabtc gibi siteler de alım satımı durdurma yönünde anonslar geçiyor.
https://twitter.com/viabtc

Peki ya bundan sonra ne olacak ?
1. Senaryo
Balinalar parayı piyasanın tersi yönde düşünerek kazanır. Farkettiyseniz her büyük dump'un ardından inanılmaz yükselişler geldi. Tarih tekerrürden ibaret diye boşa dememişler. 4000 USD altına sarktığından beri spekülasyon diyip bir yerden zıplamasını bekliyoruz, balinalar ise tam tersi istikamette panik satışlarını tetikler nitelikte işlemler yapıyor. Psikolojik savaşı görebilmek için Bitfinex Trade sayfasını açıp bakabilirsiniz. Ne zaman zıplamayı tetikleyecek anlık 100-150 usd lik çıkışlar olsa 1000'lerce BTC duvar örerek biz buradayız bu daha düşecek diyorlar. İnsanlar ha çıktı ha çıkacak derken Bitcoin 10 günde 1700 USD eridi. Şu an ise benim gördüğüm herkesin 2000 Dolar'a gelecek, Bitcoin ve altcoinler daha da çakılacak şeklinde yorumlar yaptığı. İngilizcesi olan arkadaşlar Global forumun Economy -  Speculation bölümünden de bu genel kanıyı teyit edebilir. Şu an Çin'den gelen net haberler ile bitcoin'in daha da düşeceği konusunda insanlar hemfikirken yine tersi bir hareketle 3000 USD'den tırmanışa geçerek soluğu 4000'de alabilir.

2. Senaryo
Şu an bu kadar yüksek panik havası varken 3000 UD psikolojik sınır olarak duruyor. 3000 USD geçilirse de 2800'ü güçlü olarak görüntüleyebiliyoruz. Ancak bu Alım duvarlarının panik zamanlarında nasıl kalktığını hepimiz biliyoruz. Bu sınırları güvence gören insanları yolarak bir anda piyasayı gün içinde 2500 USD'lerde bulabiliriz. Bundan sonrası için ise 2000 USD altına sarkan bir düşüş öngörmüyorum.

Tahminlerim doğrultusunda ya 3000 USD ' den ya da 2400-2500 USD bandından dönerek kısa bir sürede 4000 USD dayanacağımızı düşünüyorum.  Bu kaos ortamı Bitcoin ve altcoinleriniz ile gün içinde al-sat yaparak eldeki coin miktarınızı yükseltmek için ise biçilmiş kaftan.
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
 2000$ ın altına gidecek gibi duruyor bu gidişle 1 haftada.Altları geçtim btc de olanlar içinde ciddi sıkıntı.Ben 4k üstünü satım fırsatı gördüğüm için 20 gün önce usdt ye geçtim.
full member
Activity: 602
Merit: 122
petahasminer olmasa dünyadan haberdar olamaycağız valla, helal olsun. Haberler arka arkaya geliyor beklediğimiz şeydi. Herkese çok geçmiş olsun arkadaşlar, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir ama altcoin trade yapanlar oturup iyice düşünüp karar versinler yol hiç iyi bir yere çıkmayacak gibi.
full member
malumun ilanı  Wink
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
ve

BOOOOMMMMMMMMMMMMMMMMMMM  #3

https://mobile.twitter.com/redtheminer/status/908625406219059200

meali,
Cin, cindeki butun btc exchange sitelerinin 30 eylule kadar kapanmasini, ve yeni uyeliklerin acilen durdurulmasini emretmis.

hero member
Activity: 882
Merit: 507
Adamlar elimize verdiler şu haliyle altcoinlerin yükselmesi için şu an için bir neden yok bana göre. Çinliler piyasadan çekildikten sonraki süreç şu an için önemli gibi duruyor.
hero member
Activity: 896
Merit: 519
Bir el atarlar diye bekliyorum eğer hiçbir destek gelmezse durum sandığımızdan daha ciddi olabilir veya durumun ciddiyetini henüz anlayamadık. Hadi buralara kadar inmesi zaten az çok bekleniyordu bundan çok aşağılara giderse ipin ucu kaçacak. Bence panik yapmamak en doğrusu uzun dönemde nasıl olsa bu seviyelerde kalmayacaktır ama satıp aşağılardan alırım derseniz işte o noktayı iyi tespit etmeniz gerekecek.
sr. member
Activity: 506
Merit: 251
ucuncu bir kan banyosu her an gelebilir.

herkesin eli satis tusunda bekliyor.

%50 den fazla zarardayım ama o satış tuşunu iptal ettim Cheesy Grin
full member
3000-2800 arasının üst kademelerde olduğu kadar kolay geçilebileceğini zannetmiyorum.

YTD
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
ucuncu bir kan banyosu her an gelebilir.

herkesin eli satis tusunda bekliyor.
Jump to: