Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 391. (Read 1108999 times)

legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
Yine kan banyosu başladı
member
Activity: 98
Merit: 10
Daha ne kadar iner sıkı tahmini olan var mı ? Geçen aldıktan sonra düşmeye devam etmişti pişman olmuştum o yüzden bu kez acele etmiyorum.Eğri yukarıya çıkmaya başladığı an almak daha mantıklı gibi.Gerçi ona da güven olmuyor ama hızlı yükselişe de geçebiliyor.
sr. member
Activity: 475
Merit: 250
3625 doları (Bitstamp)

3 vakte görürüz bence.   Grin

Milet yok yatırım aracı olurdu olmazdı tartışa dursun biz kazancımızı yapıyoruz. Grin

Sanki altını pazardan domates alırken kullanıyorlarmış gibi bir sürü vıdı vıdı.

İnsanın değer verdiği her şey paradır.

Bir evvelsi gün istirdye kabuğu idi
Dün inci tanesi idi.
Bugün dolar
Yarın bilmem ne.
sr. member
Activity: 459
Merit: 258
🌟 Blockchain Expert, Miner.
Düşenin dostu olmaz diyenler doğru söylemiş  Smiley yükselirken kral btc dünyayı değiştirecek, düşerken cacık olmaz btc. Yükselirken 10k olacak 1 milyon olacak, düşerken 50$ olacak....
Orda haklısın. Ben bunu 2 senedir düşünüyorum. Bu kadar oynak bir para birimiyle ticaret ve alışveriş yapmak imkansız. Biz bile alırken tedirgin oluyoruz. Ama bu btcden bir cacık olmaz demek değil tabiiki Smiley Çok güzel kar marjı olan bir iş. Sırf dünyada zaten bu yüzden nam salmadı mı? "Off gardaş bitgoyun diye bişey var 1 senede 16 kat arttı, gel la bizde para yatırak" diyenler oldukça dünyada bitcoinin sırtı yere gelmez. Cheesy Ama geleceğin para birimi olacak olayı şuanlık hayaldir sadece. Balinalar ne zaman terkeder bu sektörü artık rayına oturur btc fiyatı işte o zaman geleceğin para birimi olur. Ama zaten btc balinalar için var, bizim için değil..
full member
Activity: 344
Merit: 134
visa, mastercard gibi konuları açmadan önce bence;

''ödeme aracı'' ve ''ödeme aracısı'' nedir diye sormak lazım.

ödeme araçları tahmin ettiğimiz gibi üzerinde değer taşıyan varlıklardır. Para, altın, btc
ödeme araçlarının üzerindeki değer nereden gelir konusu çok uzun girmeye gerek yok.

ödeme aracıları, ödeme araçları ile yapılan işlemleri hızlandırmak ve kolaylık sağlamak için vardır. kendi başlarına bir değerleri yoktur. bakiyesinde ödeme aracı bulunmayan bir ödeme aracısının size söylediği şey; yetersiz bakiye dir.

dolayısıyla bu iki kavramı karıştırmamak lazım. bizim için aslolan btc nin bir ödeme aracı olarak kabul görmesidir. ödeme aracınız var ise ödeme aracısı bulmak sorun değildir. şu anda gidin cryptopay yada xapo dan bir visa kart alın istediğiniz yerde btc yi harcayın.

yani asıl konuşulması gereken şey ödeme araçları arasında btc nin yeridir. avantaj ve dezavantajlarıdır.

şu anda migros a gidip bir paket süt aldıktan sonra, karşılığında bir btc vermekle bir çeyrek altın vermek migros açısından aynı şeydir. yani ikiside geçersizdir. bu sebeple karşılaştırmalarımızı elma ile elma şeklinde yapmamız gerekir.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Düşenin dostu olmaz diyenler doğru söylemiş  Smiley yükselirken kral btc dünyayı değiştirecek, düşerken cacık olmaz btc. Yükselirken 10k olacak 1 milyon olacak, düşerken 50$ olacak....

hahaha:) Güzel ifade etmişsin. Yakında 1000$ olacak , Btc öldü bitti muhabbetleri de arkasından gelir.. Bitcoin bu. Inerde çıkarda... Ne mutlu dalgalardan karlı çıkabilene...
full member
sr. member
Activity: 812
Merit: 260
Bitcoin şuan için geleceğin para birimi olamaz. Boğalar yönetmeye devam ettiği sürece zor. Ne zaman boğadan çıkar dolar gibi olur. İşte o zaman geleceğin para birimi bitcoindir.
Keşke sadece bununla sınırlı kalsa.Şuan dünyanın yüzde kaçı bitcoin i kullanıyordur? %0,01 dersek bu kullanıma günlük hayatta kullananlar sayısıda bunun %0,1 i olabilir ancak.
Geçen bir crypto toplantısında salondaki yüzlerce kişiye sormuşlardı herkes crypto sahibi bir şekilde kullanmış almış satmış peki günlük hayatında kullanan kaç kişi var diye? Neredeyse bir elin parmaklarını geçmiyordu.
Şimdi böyle bir durumda 3-5 pump haberi ile arttığında çöken 24 saat bekleten bir sistem nasıl olurda Visa/Mastercard'ın yerini alabilir? saniyede 50bin transaction yükünü kaldirabilen Visa'nın rakibi kim olacak? 20 transaction per secondla herkesin abartırken ağzının ayrıldığı ethereum mu?  Cheesy
sr. member
Activity: 459
Merit: 258
🌟 Blockchain Expert, Miner.
Bitcoin şuan için geleceğin para birimi olamaz. Boğalar yönetmeye devam ettiği sürece zor. Ne zaman boğadan çıkar dolar gibi olur. İşte o zaman geleceğin para birimi bitcoindir.
sr. member
Mini bir 4000 denemesi yolda ahahaha... Grin

Tam kafasına darbelik... Grin

Şimdi gel bakim aşağı..  Cheesy
full member
Activity: 602
Merit: 122
Bitcoin düzelir düzelmesine ama altcoinler için durum vahim bana göre şu an için. En azından belirli bir süre bu şekilde gidecek her çıkan haberlerde altcoinler daha fazla zarar ediyor aynı şekilde bizde tabi.

5 gün önce elimdeki tüm altcoinleri satıp çıkmıştım ne kadar doğru bir karar verdiğimi şimdi anladım Cheesy bitcoin değer kaybeder, değerlenir de altcoinler için durum hiç de iç açıcı değil altcoinlerde kalanlara allah sabır versin.

hocam tam zamanında çok güzel bir hareket yapmışsınız. benim satayım mı satmayayım mı derken birden düşüverdi. şimdilik beklemedeyim. uzun dönemli bırakacağım alt coinlerimi galiba.

Ben 4 aydır beklemedeydim zaten, 4 ayda 0.25 btc zararda kapattım eğer satmamış olsaydım muhtemelen 0.3 btc'yi geçecekti zararım. Altcoin piyasasını 4 ay önce bitirdiler bence yeniden toparlanması en az 6 ay sürer diye tahmin ediyorum. hele ki çinden bu tür haberler gelmeye devam ederse işler daha da kötüye gidebilir. YTD.
full member
bitfinex te satışlar 500 er 1000 er. 3600 ü göstermeden rahat etmeyecekler gibi
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Bu yukselisin basladigi 3600$ seviyesinde bir destek var. Eger bu destegi kirarsa sahsi gorusum once 3200$, 3000$ ve 2800$ destekleri bizi bekliyor olacak. Ama unutulmamali ki topluluk psikolojisi bu dususler kisa surede olursa satis yonunde cok farkli rakamlari gormemizde mumkun... Umudum 3650$ civarindan kocaman bir V yapip tekrar yukselis trendine girmesi...
full member
Activity: 364
Merit: 104
Bitcoin düzelir düzelmesine ama altcoinler için durum vahim bana göre şu an için. En azından belirli bir süre bu şekilde gidecek her çıkan haberlerde altcoinler daha fazla zarar ediyor aynı şekilde bizde tabi.

5 gün önce elimdeki tüm altcoinleri satıp çıkmıştım ne kadar doğru bir karar verdiğimi şimdi anladım Cheesy bitcoin değer kaybeder, değerlenir de altcoinler için durum hiç de iç açıcı değil altcoinlerde kalanlara allah sabır versin.

hocam tam zamanında çok güzel bir hareket yapmışsınız. benim satayım mı satmayayım mı derken birden düşüverdi. şimdilik beklemedeyim. uzun dönemli bırakacağım alt coinlerimi galiba.
full member
Activity: 602
Merit: 122

hero member
Activity: 882
Merit: 507
full member
teknik olarak, yükseliş trendinden çıkışını belirleyebilmemiz için en az iki destek noktasına dokunan bir çizgiyi kırmasını bekleriz. şahsi fikrim henüz yukarıdaki dikey destek noktasının oluşmadığı yönünde (günlüklerde). şu anda elimizdeki yatay destek noktaları fibo ile uyumlu. yatay desteklere bakacak olursak eğer fibo ya tepki verirse 3900 yada 3200 lerde bir dikey destek noktası oluşabilir. izleyip görmek lazım.

YTD
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
İvmelenerek yükselen bir grafik vardı önümüzde, ve kendi trendini izliyordu. Ufak düşüşler sonrasında tekrar yükseliyordu, çünkü o düşüşler de trendin içerisinde yer alıyordu. Şu düşüş bence önemsenmeli, çünkü "bu düşüş hangi trendi izliyor?" sorusuna cevap ararken grafiği sürekli küçülterek 3d ya da 1w grafiklerine bakmamız gerekiyor.
Bitcoin alıp satan zarar etmiş olabilir, ama en çok altcoinlerde kalanlara yazık oldu.

Bugün yarın yine bakalım ama dediğiniz gibi trenden çıkmış olacak bugün. BTC grafiğinde Ağustosun başından beri yaptığım tek bir şey, mor trend çizgisinin eğimini düşürüp, tepe burası mı diye düşüş trend kalanlı çizip duruyorum. Sonunda ne olacağını hepimiz biliyorduk zaten. Bundan sonra da ne olacağını biliyoruz aslında Smiley

sr. member
Mini bir 4000 denemesi yolda ahahaha... Grin
legendary
Activity: 1424
Merit: 1001
Türk borsaları her zamanki dengesizliğini koruyor. Bitfinex'te 3781 dolar görülürken 14000 TL'de tutunuyordu şimdi 3875 dolara çıktı Türk borsaları 13600 TL'ye düştü. Smiley
Jump to: