Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 452. (Read 1108999 times)

sr. member
Activity: 700
Merit: 270
Şu an btc düşüyor arkadaşlar. Nerelere kadar geriler bilinmez tabi. Bakıcaz.

Yine 3000usd barajının rahatlıkla geçip gidemedi.

Bakalım yine biraz düşüp sonra tekrar yoluna devam mı edecek.

Düşse bile yine 2000 seviyelerine gelir birileri tekerine çomak sokmaya çalışıyor gibi şimdilik ama bunu geçer gibi duruyor. 3000$ gibi seviyeleri geçtikten sonrası daha kolay olacak.
sr. member
Activity: 532
Merit: 254
TR piyasasi cok durgunlasti gene hic tepki vermiyor fiyattaki +-120 dolarlik inis/cikislara....

tr piyasaları trade için kesinlikle uygun değildir... btc ye giriş ve çıkış için fiyatlanılan bir yer olarak görüyorum...

tepkinin geç verilmesi hacmin düşük olmasından kaynaklı... 2-3 yıl ister bu durumun düzelmesi...

acaip sinirlendiğim bir durum bu...
member
Activity: 126
Merit: 12
Tr piyasasının 2 güzel özelliği var.
1.si yurtdışında yaşanan ani yükselişlere inanılmaz geç tepki vermesi. Bitcoin 400 dolar artarken TR'de fiyat sabit olduğu ve dengelenmesinin neredeyse 12-16 saat sürdüğü için ani yükselişler inanılmaz alım fırsatları doğuruyor. Buradan çok güzel kazanç sağlanabilir ki çoğumuz bunu yapıyoruz.
2. güzel yanı işin tam tersi olarak ani dump'larda fiyatın ısrarla yerinde kalması. Yani piyasa 250 dolar inmiş 300 dolar çıkmış 10 saat gibi bir süre sonra dengeleniyor. Bu da piyasayı iyi takip eden kişilerin zarar etmesini zorlaştırıyor. Bu 2 maddeden çıkarım şu olabilir. Her ne kadar bitcoin piyasasına giren kişiler bilgi edinmeye çalışsada ülkemizdeki piyasaların neredeyse %30-40'ı yurtdışı piyasalardan habersiz, kara balta şekilde işlem yapıyor.

Bu güzel özellikler tabi ki kısa vadeli işlem seven trader'ların ise kabusu haline geliyor. Riskin az olması ve piyasalara geç tepki vermesi sebebi ile bence her zaman TR borsalarında nakit ve btc tutmak avantaj sağlıyor. Ama trade'i iş haline getiren kişilerin portföyünün en azından %60'ını yurtdışı borsalarında tutması daha mantıklı.
sr. member
Activity: 421
Merit: 263
TR piyasasi cok durgunlasti gene hic tepki vermiyor fiyattaki +-120 dolarlik inis/cikislara....
sr. member
Activity: 406
8600-9000 arası topladığım btc yi 9600 ortalama ile sattım. 10 bin civarı cebe koydum. 3000 usd hatta çok daha üstü beklentim hala var fakat bu hard-fork soft-fork vs. olaylarındaki aşırı volatilite olabilme riskine girmek istemedim. bu olaylar netlik kazanıncaya kadar girmeyi düşünmüyorum. tabi sürpriz bir şekilde 2000lere falan düşerse dayanamayabilirim Smiley o zamana kadar bu yurtdışı haber alma ve bitcoin kaynakları üzerine kafa yorup biraz daha olaya hakim olmakla harcayacağım vaktimi. holderlara başarılar dilerim.

Aynen bu aralar fazla riske girmemek lazım. Çok uzun vadeli btc tutmuyorsan kar gördüğünde çıkmak en iyisi gibi.
sr. member
Şu an btc düşüyor arkadaşlar. Nerelere kadar geriler bilinmez tabi. Bakıcaz.

Yine 3000usd barajının rahatlıkla geçip gidemedi.

Bakalım yine biraz düşüp sonra tekrar yoluna devam mı edecek.
member
Activity: 70
Merit: 10
Katarlilar disariya para aktarabiliyorsa neden btc alsinlar da riske girsinler? baska bankaya atarlar paralarini.
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
Ilginçtir bazi yerlerde Katar li zenginlerin olasi yaptirimlara karsi paralarini Bitcoin e aktardiklari yönünde aciklamalar var. Bu ne kadar mumkun? Bu fiyat yükselişinin nedeni bu mudur sizce?
Bu olursa btc direk almazlar sanirim. Kademeli kademeli alirlar salak degil adamlar. Ama kisa vadede 5 diil 10 bin dolari goruruz. Ama ben alacaklarini sanmam adamlarin uluslararasi bankalari var. Ayriyeten turkiyede bankalari var. turk bankasina aktarirlar paralarini olur biter
sr. member
Activity: 588
Merit: 250
Ilginçtir bazi yerlerde Katar li zenginlerin olasi yaptirimlara karsi paralarini Bitcoin e aktardiklari yönünde aciklamalar var. Bu ne kadar mumkun? Bu fiyat yükselişinin nedeni bu mudur sizce?

Böyle haberler dolaşıyor piyasa da Katar ve diğer arapların da bitcoin aldığı bana mantıklı geliyor,yaptırımlardan kaçmanın en iyi yolu.
hero member
Activity: 969
Merit: 1000
katarlıların alım yaptığı haberi ne kadar doğru bilmiyorum ama burnuma kötü kokular geliyor. bi yerde patlatacaklar ve olan bize olacak. dikkatli olmakta fayda var.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
sr. member
Activity: 317
Merit: 250
GET IN - Smart Ticket Protocol - Live in market!
Sanki 2930 dan 2700 e kadar inip duzeltme yapti suan 2850 sabaha 3000 gorme umudum var. ani dumplarda satmayip beklemek sanki suan icin daha iyi bir taktik. Medya destegi konusunda arkadaslara katiliyorum. Insanlarda ne bu bitcoin sorulari var. piyasaya nakit girisi hizlandikca yukselecektir.
sr. member
Activity: 700
Merit: 270
Merak etmeyin beyler yine dump gelicek çok yakında. 3000$ geçmeden dump gelir. Hep böyle oluyor zaten. Biz daha haladaha coin olarak bekleyelim Btc olarak tutmayalım hep yükselsin. Grin
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
https://bitcointalksearch.org/topic/anket-bitcoin-turkiye-piyasasinda-ne-zaman-yeniden-1000-tl-olur-823635

surada 2-3 sene evvel bir anket acmistim.

an itibariyle gerceklesmis, ancak orada bir de 100.000 tl de olabilir opsiyonu lazimmis.  Smiley

o zamanki cevabım Cheesy

oyumu 10000 ne zaman olura bastım bitcoine güvenim tam
hero member
Activity: 840
Merit: 1000
https://bitcointalksearch.org/topic/anket-bitcoin-turkiye-piyasasinda-ne-zaman-yeniden-1000-tl-olur-823635

surada 2-3 sene evvel bir anket acmistim.

an itibariyle gerceklesmis, ancak orada bir de 100.000 tl de olabilir opsiyonu lazimmis.  Smiley

legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
2900 dolarda gecildi,

onumuz acik, selam olsun holder kardeslerime.
sr. member
Merit: 259
Poloniex te bile 10100 lira bizde 9 binlerde. Ben de yabancı borsaya atıp dolara geçmeyi düşünüyorum.  Embarrassed
newbie
Activity: 4
Merit: 0
Bende hala kararsızım elimdeki BTC 'leri bozup bozmamak konusunda.Amacım yüksekten bozup , ucuzdan alıp bitcoin adetimi arttırmak.Kesinlikle nakite veya dolara geçmek değil.Fakat ya birdaha düşmez ise diye korkuyor insan.Madencilik zorluk seviyesi dün itibari ile bir artış olmuş sanırım yada yanlış gördüm

Aynen bir daha 8000 lere düşmez diye korkuyorum açıkcası
sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
Bende hala kararsızım elimdeki BTC 'leri bozup bozmamak konusunda.Amacım yüksekten bozup , ucuzdan alıp bitcoin adetimi arttırmak.Kesinlikle nakite veya dolara geçmek değil.Fakat ya birdaha düşmez ise diye korkuyor insan.Madencilik zorluk seviyesi dün itibari ile bir artış olmuş sanırım yada yanlış gördüm
member
Activity: 126
Merit: 12
Koinim.com da btc fiyatları çıldırdı 3-4 dakikada 400 liraya yakın bi artış geçirdi şimdi kendini toplamaya başladı

Fiyat şu an Preev kurundan 350 TL kadar aşagıda. Hala olması gerekenin çok çok altında olduğunu düşünüyorum. Sabahtan bu yana tüm TR borsalarını takip ettiğim için ciddi arbitrajlar olduğunu görüyorum. Özellikle Paribu >> Koinim arası yer yer 700-800 TL makası birileri çok iyi kullandı ...

Peki sence ne yapmalı bu fark yaşanırken böbreği basmalı mı

Hocam burası dost meclisi, sadece herkes kendi fikirlerini, bildiklerini belirli sınırlarda paylaşır. Gerisi ise size kalır. Bu başlığa sabah 9 gibi attığım bir mesaj daha var o sırada koinim'de bitcoin 9100 TL , paribu da 9800 TL idi . Minimum 400-500tl fırsat var demiştim o fark hızlı şekilde kapandı. Şimdi ise Preev kuru 10k TL , Koinim ise 9800 bandında. Preev artmasa bu şekilde kalsa bile daha önceden defalarca olduğu gibi tr borsası en fazla 48 saat içerisinde Preev'in %3-4 önüne geçecektir. Bu da hala alım fırsatı olduğunun açık kanıtı. İlave olarak bitcoin için 3000$ psikolojik bir sınır. Aynı Mayıs ayındaki basında yayılma ile tırmanış yaşandığı gibi 3k$ seviyesi aşılırsa da basında gündem olacağından 3300-3400 $ kadar 24-48 saat içerisinde gelecektir. Sonrası ise 2500'e geri mi düşer yukarı mı zorlar kimse bilemez. Sen bu kadar konuşuyorsun ne yapıyorsun dersen de 8k ya düşüş sonrası topladığım BTC'leri muhafaza ediyorum. Kısa vadede trade amaçlı bile çıkma gibi niyetim de yok. TR borsaları 11k ya bir dayansın sonrasına bakacağız...
Jump to: