Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 455. (Read 1108999 times)

sr. member
Activity: 518
Merit: 254
Grafik istiyorsanız balon grafiğini vermiş arkadaş yukarıda. O haberler falan hepsi uydurulur grafiğe göre. Zorluk şu bu bunlar işin goygoy kısmı. Fiyat çakılınca ben de tonla haber uydururum segwit bitcoin unlimited falan diyip fiyat düşüşüne kılıf uydurmak kolay.aynı şekilde yükselişine de.

Piyasa gerçekleri satar, haberler falan işin goygoyudur. Siz şu bitcoin 3d grafiğini bi teknik analizciye gösterin bakın ne diyecek Smiley

Asıl hislerle hareket edenler şu an hala bitcoin yükselecek diyenler. En iyi ihtimalle Yükselmesi için daha 1800 civarında bi düzeltme olması lazım. Yani olursa ki çok düşük ihtimal  bir ay sonra anca yükselişe geçer.
sr. member
Activity: 406
Merit: 259
Duygusal sezisel değil de biraz daha grafiklerle, teknolojik gelişmelerle konuya yorum yapsak çok daha faydalı olacak. Bi bizim Türk forumunda var bu olay. Yabancı forumlarda adamlar grafiklerle, haber yorumlarıyla öyle bir destekliyorlar ki imreniyor insan ve bu gerçekten insanın ufkunu ve yorum yapabilme becerisini çok güzel geliştiriyor.
Gözüme çarpan bir iki grafik paylaşayım burdan.

Şu 2 gün öncesinin:

Bu da bugün için paylaşılmış:

Çift tepeler genellikle daha yüksek fiyatlar beklerken kırılır denmiş. Grafiklerin altındaki yorumda ise: insanların geçen ay ki kırılmadan korktuklarından dolayı tekrar yükselişe geçemediği belirtilmiş. İlerleyen zamanlarda fiyatların yükseleceği yorumunda bulunulmuş.

Grafiklerle ilgili kısım kendi yorumum değildir. Bilgilendirme amaçlı paylaştım.

Bitcoin üretmek bugün %13 daha zorlaştı, bu seviye şubat ayından beri görülen en yüksek seviye. Benim görüşüm ve beklentim hala fiyatların biraz daha çıkacağı yönünde. Yatırım tavsiyesi değildir. Kazancını yeterli gören tabiki de çıksın, bence de mantıklı olan bu. Sonuçta bu bir borsa yarına ne olacağının hiç bir garantisi yok. Zaten bu risk yüzünden böyle kazançlar elde edilebiliyor. Ben sadece biraz grafik üzerinden desteklemek, bilgi paylaşıp gelecek yorumlarla da bişeyler öğrenmek için grafikleri paylaştım. Kıymetli yorumlarınızı bekliyorum her biri benim için çok önemlidir. Daha öğreneceğimiz çok şey var. Herkese hayırlı kazançlar.
sr. member
Activity: 518
Merit: 254
ben şimdiden elimde ne var ne yok shortlamaya başladım. 1-2 hafta içinde hadi olmadı 1 aya 1500'ü bile görebiliriz gibi geliyor. sonra malum dead cat bouncing. neden böyle hissettiğimi de 2013 kasım zamanına bağlıyorum. tamamen aynı olayların yaşandığı saçma sapan bir döneme gireceğiz gibi geliyor.

bitcoin medyaya çoktan çıktı, cnbc sinden cnn'ine kadar her yerde bas bas çok kazandırıyor diye bağırıldı. medyaya çıktığı anda satmak farz zaten. 2013 kasım'da da aynısı olmuştu. olan bu boğa tuzağında girenlere olacak. biz yine az buçuk bilgi sahibiyiz, uzun vadede zaten kazanılır da, kısa vadeciler fena gümleyecek.

soros'un sevdiğim bi hikayesi var; türkiye'ye geldiğinde ayakkabısını boyatırken boyacı buna "borsa'da neye yatırsak kazanırız" diye soruyor, bu da "ayakkabı boyacısı bile borsaya giriyorsa türkiye'de kriz yakındır" diyor. sonra kriz zaten.

bitcoin de o hesap, 2 günde zengin olmak isteyen, bilen bilmeyen herkes doluşmuşsa, patlama yakındır.

tabi yanılabilirim de. ama para kaybetmemek, kazanamamaktan iyidir.
hero member
Activity: 882
Merit: 507
Bence çok heveslenmeyin derim belli olmaz bir anda çakılırsa şaşırmam diyebilirim.
hero member
Activity: 644
Merit: 504
Btc fiati bu sekilde kalirsa yarin turk borsalari 10bini gorur. Borsada tl niz varsa btc ye gecmenizi oneririm. Yarin sabah itibariyle yukselecektir.

Benim fikrim 10 bin'i uzun bir süre göremeyeceğimiz. Gaza gelmeyin dostlar bende çok ateşli konuşmalar yapıyordum yok 3-4 bin ama elimize verdiler, -1000 dolarlık aşağı yönlü düzeltmeyi unutmayın bence şuan ateş noktasındayız. Yukarı yönlü yeni Ath'ler görülmedikçe ateş noktasından çıkamayız.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Btc fiati bu sekilde kalirsa yarin turk borsalari 10bini gorur. Borsada tl niz varsa btc ye gecmenizi oneririm. Yarin sabah itibariyle yukselecektir.
Dedigin gibi tabii btc fiyati boyle kalirsa yarin ogle saatlerinde fiyati 9500 ustu gorebiliriz ama fiyat cok kritik seviyede. Çakilma zamanini kestirebilmek güç. 3-5 kar etmek icin alip btc nin 1500 e cakilmasi olasiligi da her zaman var.
sr. member
Activity: 710
Merit: 255
sr. member
Ters giden bir şeyler var arkadaşlar, taktik falan yok bam bam derken bir aydınlanma yaşadım gibi.

Sersemlik hali ile kalkıp daha yeni saat sabahın 5'inde uyanıp bitcoinimi sattım.Ciddiyim. Yine ciddi bir yükseliş yaşadık ancak ters giden bir şeyler var...tecavüz yaklaşıyor gibi. İçimde kötü hisler belirdi bir aydınlanma yaşadığımı düşünüyorum, yorum yapmayacaktım ama yapmak istedim;

Öncelikle paint terk olsa da şu grafiğe bir bakın.

Sonra şu resme bakın;

Bu bir his arkadaşlar okuduğum analizler ve grafiğe bakarak kafamda kurguladıklarım sayesinde içime birden düştü. Sıcağı sıcağına da buraya yazdım. Sakın ola ki yatırım tavsiyesi olarak almayın diye belirttikten sonra. Sanki Return To ''Normal'' kısmına doğru geldik. Bu demek oluyor ki taciz kısmından bir önceki kısımdayız. Ben kendi adıma konuşmam gerekirse sattım ve bir süre bekleyeceğim. Yolun sonuna geldik gibi. 3000 hedefim vardı ama görülmedi. Artık şov bitti benim için.

Herkes kendi kararını vermekte özgürdür ben satıp çıktım, sebebi ise düşeceğine olan inancım. Sakın ola ki yatırım tavsiyesi olarak almayın. Hepimiz kararlarımızı kendimiz alırız. Bitcoin elbet kazandıracaktır. Bitcoin elbet güven verir. Bitcoin'e elbet inanıyorum ama durum bu benim açımdan. Return To ''Normal'' denen kısımda ne kadar kalırız o piyasa belirler. Veya tüm bu dediklerim boşa çıkar ve 3000 ler görülür. Herkese bol kazançlar.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

zaten bu grafiğin aynısını rekor seviyeyi gördüğümüz gün yaşadık, fiyat 2700$'ı gördü ardından sert bir düşüş oldu. Türk borsalarında 10,999 dan 7000 seviyelerine düştüğünü gördüm. Ertesi günü piyasa 2400-2450$'a kadar toparlandı tepki gösterdi ve sonrasında aynı grafikteki gibi tam anlamıyla fiyat çakıldı. Poloniex gibi borsalarda kısa süreliğine de olsa 1500$ seviyelerini gördük. Şimdi grafiğin son kısmındaki yükseliş trendindeyiz. Bu tabloyu tekrar görebilir miyiz, elbette görebiliriz ama önce tekrar yeni bir rekor seviye görmemiz gerekiyor diye düşünüyorum. YTD.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070

artık düşüş trendi zor gibi gözüküyor. Büyük bir kırılmada dahi artık 2000$ altını görmemiz bir felaket haberi gelmediği sürece çok zor. Önceki yorumumda belirttiğim gibi 2350$ sınırını geçtik, sırada 2450$ var. O fiyatlara yaklaştığında tekrar düşüşler olacaktır, sonrasında da kaldığımız yerden devam ederiz diye düşünüyorum  Cheesy .
Yukarıda arkadaşların belirttiği gibi Türk borsalarında ciddi bir tırsma var. İşlem hacmi nerdeyse 10 da birine düşmüş. Tekrar rekor haberlerini aldığımızda yükseklerden uçacaktır. Şimdilik sadece keriz silkeliyorlar. YTD

Düşer kalkar bilemem çok büyük oyuncu değilim yükselirse kardan 1-2 bin lira zarar ederim. Zaten parayı x2 yaptım. Böyle bir düzeltme gelir ise şayet 5 bin lira kar ederim. Düşecegine olan inancımdan sattım. 3-4 bin dolar seviyesini geçenki düzeltmeden sonra kaybettiğimizi düşünüyorum. Uzun vade bu rakamlar görülür tabikide 2-3 sene sonra. Ama şuan baştan sona bir grafiğe baktigimda ürküyorum diyebiliyorum. Ben duygularımı bir kenara bıraktım. O yüzden sattım. Düzeltme sonrasında alım yaparım. Eğer ki düşüncem yanıltmazsa 4-5 bin tl seviyeleri yeniden gelecektir.

Teorim ve düşüncelerim bu resimdedir yanılarsam yüzyılın salağı olarak ağlarım Grin :

Bu dakikadan sonra 1000 dolara değdirmeleri cok zor hani 1500 falan deseniz bir ihtimal veririrmde piyasaya yeni cok oyuncu girdi zarar yazdıkca kademeli alacaklardır. Tepki vereceklerdir. Anlık derseniz ona birsey diyemem

bu grafik gerçekleşecek ama daha zirveye çıkmadık, yolun yarısında bile  değiliz, benim zirve beklentin 4 ile 10 bin dolar arası bi yerler
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011

artık düşüş trendi zor gibi gözüküyor. Büyük bir kırılmada dahi artık 2000$ altını görmemiz bir felaket haberi gelmediği sürece çok zor. Önceki yorumumda belirttiğim gibi 2350$ sınırını geçtik, sırada 2450$ var. O fiyatlara yaklaştığında tekrar düşüşler olacaktır, sonrasında da kaldığımız yerden devam ederiz diye düşünüyorum  Cheesy .
Yukarıda arkadaşların belirttiği gibi Türk borsalarında ciddi bir tırsma var. İşlem hacmi nerdeyse 10 da birine düşmüş. Tekrar rekor haberlerini aldığımızda yükseklerden uçacaktır. Şimdilik sadece keriz silkeliyorlar. YTD

Düşer kalkar bilemem çok büyük oyuncu değilim yükselirse kardan 1-2 bin lira zarar ederim. Zaten parayı x2 yaptım. Böyle bir düzeltme gelir ise şayet 5 bin lira kar ederim. Düşecegine olan inancımdan sattım. 3-4 bin dolar seviyesini geçenki düzeltmeden sonra kaybettiğimizi düşünüyorum. Uzun vade bu rakamlar görülür tabikide 2-3 sene sonra. Ama şuan baştan sona bir grafiğe baktigimda ürküyorum diyebiliyorum. Ben duygularımı bir kenara bıraktım. O yüzden sattım. Düzeltme sonrasında alım yaparım. Eğer ki düşüncem yanıltmazsa 4-5 bin tl seviyeleri yeniden gelecektir.

Teorim ve düşüncelerim bu resimdedir yanılarsam yüzyılın salağı olarak ağlarım Grin :

Bu dakikadan sonra 1000 dolara değdirmeleri cok zor hani 1500 falan deseniz bir ihtimal veririrmde piyasaya yeni cok oyuncu girdi zarar yazdıkca kademeli alacaklardır. Tepki vereceklerdir. Anlık derseniz ona birsey diyemem
hero member

sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
vallahi koinimde 2500 usd.
manyak bu turk piyasası yeminlen Smiley
legendary
Activity: 1020
Merit: 1027
sr. member
Fiyat düzeltmesinden sonra piyasadaki dalgalanmalar büyük ölçüde durdu diyebiliriz. Bir süre daha 2200$ seviyelerinde seyreder diye düşünüyorum. 2000$ alım için iyi bir seviye gibi görülüyor.  2350$ Bandını geçmesi durumunda hızlı bir yükseliş gözleyebiliriz. Orta vadede rekor seviyeyi göreceğiz diye düşünüyorum. YTD.
Ben 2017 sonuna kadar bu fiyatta kalmasına fitim. Uzun vadeli adımlar altcoinlerle alakalı atamıyorum sırf bu yükseliş trendi yüzünden. Çünkü bir yerde bitip düşüş trendine girme ihtimali artık cok yuksek. umarım 2000-2500 arasında gideriz en azından yaz boyu.

artık düşüş trendi zor gibi gözüküyor. Büyük bir kırılmada dahi artık 2000$ altını görmemiz bir felaket haberi gelmediği sürece çok zor. Önceki yorumumda belirttiğim gibi 2350$ sınırını geçtik, sırada 2450$ var. O fiyatlara yaklaştığında tekrar düşüşler olacaktır, sonrasında da kaldığımız yerden devam ederiz diye düşünüyorum  Cheesy .
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
eğer bitcoin çakılırsa altcoinlerde peşinden sürüklenir.

ben hhk1045'e katılmıyorum şu an için. çünkü bir taraftan geleceğe yönelik belirsizlik fiyatları düşürmeye çalışırken, diğer taraftan olumlu gelişmeler de oluyor sürekli.

o yüzden bitcoin'in bir süre için 2300-2600 seviyelerinde dalgalanacağını düşünüyorum.
sr. member
Activity: 574
Merit: 250
Ters giden bir şeyler var arkadaşlar, taktik falan yok bam bam derken bir aydınlanma yaşadım gibi.

Sersemlik hali ile kalkıp daha yeni saat sabahın 5'inde uyanıp bitcoinimi sattım.Ciddiyim. Yine ciddi bir yükseliş yaşadık ancak ters giden bir şeyler var sanki tecavüz yaklaşıyor gibi. İçimde kötü hisler belirdi bir aydınlanma yaşadığımı düşünüyorum, yorum yapmayacaktım ama yapmak istedim;

Sonra şu resme bakın;

Bu bir his arkadaşlar okuduğum analizler ve grafiğe bakarak kafamda kurguladıklarım sayesinde içime birden düştü. Sıcağı sıcağına da buraya yazdım. Sakın ola ki yatırım tavsiyesi olarak almayın diye belirttikten sonra. Sanki Return To ''Normal'' kısmına doğru geldik. Bu demek oluyor ki taciz kısmından bir önceki kısımdayız. Ben kendi adıma konuşmam gerekirse sattım ve bir süre bekleyeceğim. Yolun sonuna geldik gibi. 3000 hedefim vardı ama görülmedi. Artık şov bitti benim için.

Herkes kendi kararını vermekte özgürdür ben satıp çıktım, sebebi ise düşeceğine olan inancım. Sakın ola ki yatırım tavsiyesi olarak almayın. Hepimiz kararlarımızı kendimiz alırız. Bitcoin elbet kazandıracaktır. Bitcoin elbet güven verir. Bitcoin'e elbet inanıyorum ama durum bu benim açımdan. Return To ''Normal'' denen kısımda ne kadar kalırız o piyasa belirler. Veya tüm bu dediklerim boşa çıkar ve 3000 ler görülür. Herkese bol kazançlar.

peki bitcoinde bu muazzam düzeltme olurken altcoinler nasıl etkilenir?
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Bitstamp 2490 $
OKCoin 2584 $

USD/TL = 3.51

Koinim = 8845 TL Cheesy
Turk piyasasi tirsmisa benziyor.. Firtina öncesi sessizlik gibi..
legendary
Activity: 1554
Merit: 1000
Bitstamp 2490 $
OKCoin 2584 $

USD/TL = 3.51

Koinim = 8845 TL Cheesy
hero member

Sersemlik hali ile kalkıp daha yeni saat sabahın 5'inde uyanıp bitcoinimi sattım.Ciddiyim. Yine ciddi bir yükseliş yaşadık ancak ters giden bir şeyler var...tecavüz yaklaşıyor gibi. İçimde kötü hisler belirdi bir aydınlanma yaşadığımı düşünüyorum, yorum yapmayacaktım ama yapmak istedim;

Sonra şu resme bakın;

newbie
Activity: 4
Merit: 0
3.dalga bekliyorum 1300-1400$ arasına.

Groll sen bekledikçe Bitcoin yükselmeye devam ediyor. Daha önce de 800 TL'ye düşmesini bekliyordun yanlış hatırlamıyorsam. Senin beklentilerinle gerçekler arasında ters korelasyon var, totem yapıyorsun sanırım. Böyle devam et, hepimiz için iyi oluyor.

Smiley elimizde ne var ne yok sattik en azindan tekrar 1800 1900 bandina gelse de alsak modundaydik simdi 2300.. Bu zigzagli cikislar beni korkutuyor ayrica.

Valla hocam ben 3000 dedim.Satmadım. Dump geldi duvarlar bir bir kırılınca 1700 e kadar düştü. Sattım 1850 üstü köpük dedim 2400 görüldü. Gerçi iç piyasada hissedilmedi ama (ki hissedilseydi ben bitmiştim, burada da baya yerin dibine sokuldum ayrıca ) yarın 1000 dolara uyansam şaşırmam artık. Yorum yapmıyorum aslında yapacaktım ama yapmıyorum Smiley. Bitcoin gerçekten yorum yapılacak bir mevzu değil benim için. Anladım. Hele iç piyasa için ben soranlara sadece gülerim. İç piyasa için yorum yapacak adamın elinde 100-200 tane btc olur. Sağa sola savurur piyasayı tutturdum der bu yani. Hayatımda gördüğüm en absürd piyasalar belki bizdedir. Neyse artık haftadan haftaya belki bir yorum bırakırım belki bu başlığa olur biter.  Cry Undecided taktik yok bam bam diyorum.

iç piyasa derken hocam yerli btc borsalarındanmı bahsediyorsunuz. evet fiyatlar tr borsalarında her zaman daha yüksek oluyor, alırken sıkıntı, ama satarken mantıklı dimi?
Jump to: