Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 454. (Read 1108999 times)

full member
Activity: 139
Merit: 100
bu noktada btcturk papara servisinden bahsetmek istiyorum
sayesinde toplamda 5 dk içinde enparadaki bakiyemi paparaya, oradanda btctürk e transfer edip 9250 den alma şansım oldu. şimdilik komisyonsuz ileride fırsatın büyüklüğüne göre yine işlem yapılabilir diye düşünüyorum
legendary
Activity: 2982
Merit: 1485
Bitstamp 2737$, OKCoin 2847$.
USD/TL = 3.52

Bitstamp: 9634 TL, OKCoin 10021 TL

BtcTürk 9249 TL
Koinim 9269 TL
Paribu 9342 TL
Bitkapital 9449 TL

Alın size fırsat. Smiley
full member
Activity: 139
Merit: 100
hero member
Activity: 662
Merit: 501
Her zaman Türk piyasalarına 800-1000 tl yüksek bu ne saçmalık vs diyenler için çok güzel fırsat şuan 9200 tl ucuz btc alacaklar nerde ?
legendary
Activity: 1424
Merit: 1001
Koinimde 10.000 TL'ye satış yazmıştım iptal edeyim. Bu gidişle sabaha 10.000 TL üstüne gelir piyasa, zaten dünyada 2700'ü gördük. Acil nakit ihtiyacı olmadığı sürece satmak anlamsız. Yükselmeye devam edecek gibi duruyor.
sr. member
Activity: 392
Merit: 257
Bitstamp 1000btc alım ile 3000e geliyor. 1000btc cok yuksek bir rakam değil aralıklar bos kısacası. Sabah uyandıgımızda supriz olabilir. Turk piyasası ucuz haberiniz olsun
legendary
Activity: 2982
Merit: 1485
Bitstamp 2655$, OKCoin 2765$.
Bu gidişle bu hafta yeni ATH göreceğiz. Grafiklere bakıp büyük oyunu görünce hareketlerini tahmin etmek zor olmuyor. Bitcoin boğa piyasasından hiç çıkmadı ve geçtiğimiz günlerde düzeltmesini yaptığı için sağlıklı yükselişine devam ediyor.
member
Activity: 309
Merit: 15
"Kısa-orta-uzun" hangi dönemde getiri amaçlandığına bağlı. Kısa dönemli yatırımcı için çok karlı bir dönemdi. Ha bu seviyelerden 2000 altını görmesi biraz zor bir ihtimal olsa da zaman zaman kendisini toparlamak ve nefes almak için belirli noktalara düşüş olacaktır diye düşünüyorum.
sr. member
Activity: 476
Merit: 250
Şu an satarsam ve bitcoin yükselirse trenden erken indiğim için ne kadar üzülürüm? Satmazsam ve bitcoin düşerse para kaybedersem ne kadar üzülürüm? Bu ikisinin muhasebesi yapılıp karar verilebilir. Gerisi hava-civa. Şahsen yükseliş trendinin devam edeceğini düşünüyorum. Düşerse kısa vadede terste kalmak beni çok üzmez. Uzun vadede yükseleceğine inancım tam. Bu sebeple satış yapmayacağım. YTD.

Ben de aynı mantıkla riske edebileceğim miktarı bozdurmadan devam edeceğim. Giriş anından şu ana kadar kazandıran bir yatırım olsa da dönem dönem kayıplar olabilir. Önemli olan çıkışın kayıp noktasında olmaması.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
mart ayında güvenli liman diye usdt ye geçmiştim 1 usdt= 0.92 dolara kadar geriledi. Çokta güvenli olmadığını o zaman anladım. En güzeli direk parayı usd ye çevirmek bence.
hero member
Activity: 644
Merit: 504
2500 usd den çıkış yaptım yıl içerisinde 2000 altı görülürse alım yaparım

Bende bu sabah borsalardan çıkışımı yaptım paramı bankaya çektim. Yaz tatili geldi sayılır. 2000 hatta 1800 dolar altına düşmeden alıma dönmem bu başlığın altına da yazmam Smiley . 2000 Dolar altında görüşmek dileğiyle. Benim Bitcoin maceram şimdilik bu kadar.
legendary
Activity: 809
Merit: 1000
2500 usd den çıkış yaptım yıl içerisinde 2000 altı görülürse alım yaparım
sr. member
Activity: 387
Merit: 252
Tl yerine  polo da usdt ye geçsek aynı mantık olur mu?  Daha hızlı. Olmaz mı?

Dolardan kastım tabi ki USDT.
sr. member
Activity: 883
Merit: 262

gayet mantıklı.
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
sr. member
Activity: 387
Merit: 252
Bu fiyat artışını grafikle yorumlamak mantıklı değil, hele de 30 min. candle ile bi kaç haftaya cup & handle uygulamak hiç olur şey değil. Bu artışın grafiklere uymamasının ise sebebi basit; piyasaya deli gibi para girişi var. Para girişi oldukça grafikler anlamsız kalacak.

Katılmakla birlikte bir önceki sert düşüşten sonra işi bilen piyasa şuan 3 ayrı gruba ayrılmış gibi gözüküyor 1-Sağlamcılar ufak ufak tl'ye dönüyor 2-Dolarcılar karı sabitleyip önümüzdeki maçlara bakıyor ve 3-Etherciler her inişin bir çıkışı vardır görüşünde hem fikir.. grafiğe göre ne desek anlamsız fakat 2300-2280'e kadar bir gerileme olması mümkün sonrasında yine bir zirve testi yapılacağını düşünüyorum.. ha bir de sentiment analizinden bile bihaber 4.grup ve bir arkadaşa bakmıştıkçı 5.grup var ki onu hiç sormayın, bu süreçten sonra muhtemelen donanımhaber'e ya da nerede yaşıyor ve yataşılıyorlarsa oralara geri döner bir süre buralara uğramazlar.
sr. member
Activity: 406
Merit: 259
Şimdi bana göre iki ihtimal var. Birincisi, 1800 dolarlardan başlayan yükselişi bu hızıyla ağır ağır takip edecek ve yeni bir rekor (3000 dolar ve üstü) görülmüş olacak.
İkincisi ise öyle ya da böyle bir düşüş trendine girip yeniden 2000 doların altına inecek.
Bitcoin tutmaya devam ederken ikinci ihtimali göz önünde bulunduruyorum, sonumuz hayrola

- calligrapher hoşgeldin Smiley eskilerden birini görmek güzel.

@olcaytu2005 peki para girişi olduğu durumlarda, grafiklere bakmadan nasıl yorumlamak gerekir?

@hhk1045 beklediğiniz karı elde ettiyseniz ne mutlu hocam, piyasa duruluna kadar gönül rahatlığıyla uyuyup uyanabilirsiniz Cheesy

kıymetli yorumlar için teşekkürler @calligrapher'e de teşekkürler.
Her iki duruma da hazırlıklı olup ona göre pozisyon almakta fayda var sanırım.

legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
Şimdi bana göre iki ihtimal var. Birincisi, 1800 dolarlardan başlayan yükselişi bu hızıyla ağır ağır takip edecek ve yeni bir rekor (3000 dolar ve üstü) görülmüş olacak.
İkincisi ise öyle ya da böyle bir düşüş trendine girip yeniden 2000 doların altına inecek.
Bitcoin tutmaya devam ederken ikinci ihtimali göz önünde bulunduruyorum, sonumuz hayrola

- calligrapher hoşgeldin Smiley eskilerden birini görmek güzel.
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
Bu fiyat artışını grafikle yorumlamak mantıklı değil, hele de 30 min. candle ile bi kaç haftaya cup & handle uygulamak hiç olur şey değil. Bu artışın grafiklere uymamasının ise sebebi basit; piyasaya deli gibi para girişi var. Para girişi oldukça grafikler anlamsız kalacak.
hero member
Activity: 644
Merit: 504
Kazancını yeterli gören tabiki de çıksın, bence de mantıklı olan bu. Sonuçta bu bir borsa yarına ne olacağının hiç bir garantisi yok.

Ben kazancımı aldım ve çıktım. Son analizimi de buraya bıraktım. Çıkmasaydım bilgisayar başından kalkamazdım. Ha düşecek ha düştü ha çıkacak derken sersem olurdum. Hatta bankaların açılmasını bile beklemedim bu yüzden sabahın erken vaktinde kalktım ve sattım  Grin Stresi kaldıramadım.Çıktığımda da bir rahatlama geldi. Uyandığınızda kötü şakalara maruz kalabilirsinizde. Sabah uyanmışsın uyku sersemliğinde fiyatın gece 2500 lerden 1500 lere düştüğünü farkettikten sonra kıymeti kalmaz.  Şuan öyle bir yerde ki fiyat yani olabilecek her ihtimal devrede her olasılık yazılabilir. Yani şuan bunları yazarken bile dank diye 1200 dolar olabilir. Bu kumarda yokum.
Jump to: