Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 453. (Read 1108999 times)

member
Activity: 309
Merit: 15
Türk borsalarına rağbet olmaması veya dünyadan düşük kalması şu an bir fırsattır. BTC aynı kalmaya ya da yükselmeye devam ederse ve türk borsaları düşük kalırsa dünya piyasasından bu btclerinizi anında yurtdışı borsalarına gönderip USD'ye çevirebilirsiniz. Parayı çekerken biraz uğraştırırlar ama en azından ucuza gitmemiş olur.

Hakkaten kim o siteler?
newbie
Activity: 4
Merit: 0
Türk borsalarına rağbet olmaması veya dünyadan düşük kalması şu an bir fırsattır. BTC aynı kalmaya ya da yükselmeye devam ederse ve türk borsaları düşük kalırsa dünya piyasasından bu btclerinizi anında yurtdışı borsalarına gönderip USD'ye çevirebilirsiniz. Parayı çekerken biraz uğraştırırlar ama en azından ucuza gitmemiş olur.

Yurtdışı borslarını nasıl kullanıp bitcoin/usd dönüşümü yapacağız?  Yani en azından hangi siteler aracılığıyla yapacağız?
newbie
Koinim.com da btc fiyatları çıldırdı 3-4 dakikada 400 liraya yakın bi artış geçirdi şimdi kendini toplamaya başladı

Fiyat şu an Preev kurundan 350 TL kadar aşagıda. Hala olması gerekenin çok çok altında olduğunu düşünüyorum. Sabahtan bu yana tüm TR borsalarını takip ettiğim için ciddi arbitrajlar olduğunu görüyorum. Özellikle Paribu >> Koinim arası yer yer 700-800 TL makası birileri çok iyi kullandı ...

Peki sence ne yapmalı bu fark yaşanırken böbreği basmalı mı
member
Activity: 309
Merit: 15
Ben fanteziye hiç gerek duymadım. Ara ara al koy cuzdana, arada da 2-3 coin altcoinlerde al-sat o da heyecanından dolayı. Kısaca hiç paraya dokunmayıp yerinde dursa da her halükarda kazandırdı sağolsun.   Roll Eyes Roll Eyes
member
Activity: 126
Merit: 12
Koinim.com da btc fiyatları çıldırdı 3-4 dakikada 400 liraya yakın bi artış geçirdi şimdi kendini toplamaya başladı

Fiyat şu an Preev kurundan 350 TL kadar aşagıda. Hala olması gerekenin çok çok altında olduğunu düşünüyorum. Sabahtan bu yana tüm TR borsalarını takip ettiğim için ciddi arbitrajlar olduğunu görüyorum. Özellikle Paribu >> Koinim arası yer yer 700-800 TL makası birileri çok iyi kullandı ...
newbie
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
  Sabah btc ye geçtim şimdi yine nakite döndüm.Aynı filmi tekrar gösterebilirler bu fiyatlarda.Düzeltmeyi beklemek daha risksiz gözüküyor.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
8900 ve 9100 dan btc aldim. Onceki dalgalanmada 9700 ortalama fiyatla satmistim. Bakalim bu ruzgara bizde kapilalim dedik. Ama borsa ve bu alemde aptal olmak gerekiyor. Aptal olup unutacaksin. Yoksa piyasayi haberleri takip et grafik yorumlamaya calisan didinen biri yuzde 20 kari gorunce hemen satabiliyor... unutmayi becerebilsek neler olacak neler...
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Gaz gaz deyip duruyorsunuz! Nasıl bir gaz ki hala bitmedi
hero member
Activity: 644
Merit: 504
Aslında foruma girmemem gerekir full nakitteyim. Ama sevmişim buraları ayrılamıyorum.
İç piyasada ki fiyatlara değinmek istiyorum: Türkiye'deki şuan ki fiyatlar piyasanın aslında ne kadar şiştiğinin kanıtıdır. Çekingenlik ve piyasaya akan sıcak paranın kesilmesi durumu şuan iç piyasada yaşanıyor. Ancak dış piyasa hala gaz bitmiş değil zaten o gaz ile buralara kadar gelebildik. iç piyasada yeni sıcak paranın gelmesi için Bitcoinin daha da yükselmesi gerekecek. Daha da haber olması daha fazla tanınması ve televizyonlarımıza çıkması ve yeni yatırımcıların gözünü karartıp girmesi gerek ki yeni yatırımcı kısa vadede 10 binden aldığı bitcoini 11-12 binden satıp %10-%20 kar etsin.

2 sene önce 4000 tlden geçen aylarda 2500 tl den bitcoin alanları bir kenara çekersek bu seviyelerden bitcoin alan yeni yatırımcıların, alımlarından sonra yeni alımların olması için dua etmek zorunda. Çünkü fiyat sıcak para kesildiği gibi 9000'e gidiyor. Preev kurundan aşağı kalmış bitcoin fiyatı sıcak para istiyor.

Yeni Ath kafaları kurcalamış durumda. İnatla nakitteyim.
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
turk borsaları preev den bile ucuz.
şaka gibi gercekten.
sr. member
Activity: 406
Merit: 259
Piyasa hala preevi bile yakalayamadı. Birisi 10100 olan paribuyu 9500e kadar dumpladı. 9650 civarlarında suan preev 9850. Ucuza btc var yetişen alır.

Tr daha uyanamadı, yurt dışı bu fiyatları yakaladığında tr 11000 olmuştu

Geçtiğimiz ay piyasaya giren yatırımcılar sert düşüşten korktu. O yüzden fiyatlar geç güncelleniyor. Sert düşüşten sonraki hızlı toparlanma Türk yatırımcısını da cezbedecektir. Fiyat yükselmeye devam ederse Türk borsaları da yükselişe girecektir. Bizim yatırımcımız için 10 bin liranın psikolojik sınır olduğunu görüyorum. İki kez 10 bini vurdu ve düşüşe geçti. Yukarı doğru küçük bir ivme ani yükselmesine yeterli olacaktır. Herkese hayırlı kazançlar. YTD
hero member
Activity: 1330
Merit: 533
Piyasa hala preevi bile yakalayamadı. Birisi 10100 olan paribuyu 9500e kadar dumpladı. 9650 civarlarında suan preev 9850. Ucuza btc var yetişen alır.

Tr daha uyanamadı, yurt dışı bu fiyatları yakaladığında tr 11000 olmuştu
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
member
Activity: 126
Merit: 12
Arkadaşlar ünlü bir düşünür demiş ki " Bir gün sattığınız her bitcoin için kendinize küfür edeceksiniz. " . Şakası bir yana bu öyle bir şey ki kar realizasyonu yaptığına bile pişman ediyor adamı. Stabil düzende trade elbette karlı ancak son 1-2 aydaki durum göz önüne alındığında bitcoin satmak pişmanlıktan başka bir şey getirmeyecek gibi duruyor. Şu an bizim borsalarımızda ise mükemmel bir fırsat var. An itibari ile Koinim'de hala 9400 TL 'den BTC'ler mevcut. Nakitte olup uyuyan arkadaşlar 10-15 dakika içerisinde btc başı 400-500tl kar yapabilir Smiley
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
belirsizlik durumunda sahip olduğu btc'lerin bir kısmını (örneğin 1/3'ünü) ne olur ne olmaz diye satanları anlayabiliyorum, ama btc'lerinin tamamını satanları anlamak çok zor.
sr. member
Activity: 406
Merit: 259
Yukarda yazdığım iki yorum da bir bir gerçekleşti. Demek ki neymiş, yabancı kaynaklar daha güvenilirmiş. Ekonomi bilimi yanıltmazmış. Zirveyi gördük çok şükür, burdan kimseyi dinleyip iş yapmadım daha da yapmam.

Şimdi parti zamanı arkama yaslandım 3000 seviyesini bekliyoru.  bu arada Türk borsalarında poloniex ten bile düşük fiyat, milletimiz her zamanki gibi geç uyanıyor  Grin Grin
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Önceki düşüş sanırım silkelemeymiş Smiley Evet silkelendim. Ama yine oyundayım!
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
Btc ye güvenip trenden inmeyenlere selam olsun, katılmak isteyenlere son çağrı Cheesy Cheesy Cheesy
full member
Activity: 150
Merit: 110
Uzakdoğu uyanır uyanmaz Bitcoine hücum etti Çin'de 20.000 Yuan seviyesi görüldü bu demek oluyor ki gün bitmeden 3000 dolar görülecek.
Jump to: