Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 475. (Read 1108999 times)

legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
fazla vaktim yok kisa kesicegim, aksama firsat bulursam editlerim .

1. 2014 mtgox olayi ile bugunki bitfinex arasinda hic bir baginti yok. mtgox , islem hacmini artirmak icin elinde olmayan coinleri borsada alis / satis koyarak kendi islem hacmini artirarak acik acik dolandiricilik yapti. Aslinda bitcoin fiyati sabit kalsaydi sorun yoktu onlar icin, ancak 100 dolardan sattiklari coinler 1000 dolara cikinca, insanlarin cekmek istedikleri bitcoini karsiyalamadilar. finex ise bankalar ile sorun yasiyor, btc cekiminde sorun yok. elindeki fiat karsiligi btc var.

2. mtgox olayi oldu, tuh ah vah bitcoin bitti denildi. bugun yeni ATH ve surekli ATH goruyoruz. 1550 dolar stamp fiyati. Bu da mtgox in yikildigi andaki fiyatin bile iki katindayiz.

3. Mumkun degil ancak, bitfinex in gidecegi var ise, varsin gitsin dagilsin, kaldigimiz yerden devam eder, bir kac sene sonra simdiki rakamlara bakip vay be o zamanlar bitcoinin fiyati ne kadar ucuzmus deriz.

3. zerohedge i cok kaile almayin.
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
bitcoinin fiyatının bitfinex yuzunden arttıgını dusunen arkadaşlar,dunyadan bihaberler mi?
japonyada neler oldugunu,meksikasından,norveçinden taaa kenyasına kadar heryerde regulasyon çalışmalarının hızlandırıldıgından hiç mi haberleri yok?
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028

bitcoin fiyatını spekülasyonlarla 1000$ altında tutmaya çalışıp, bunda başarılı olamayan bir kısım troll'ler de eminim şu anda bitcoin toplamakla meşgullerdir.
Öncelikle bir kac düzeltme yapmak istiyorum. Sadece yanliş algilanmasini önlemek için. Spekulasyon iyi birseydir. Bir urunun artacagini varsaymak gibi. Bitcoin in 2020 de 10bin dolar olacagini soylemek bir spekulasyondur. Manipulasyon ise bazi varsayim yada iftiralarla urunun degerini dusurmek icin yayimlanan haber vb.. dir. Bitcoin in spekulasyonlarla 1000 dolar altinda tutmak yerine manipulasyon terimi kullanmak dogru yaklasim olacaktir. Kimseyi kirmak niyetinde degilim. Bir yanlis gozume carptigi icin duzeltmek istedim.
Bu arada eninde sonunda kisa vadede dusecek fiyat. Gunun birinde mutlaka birileri karlarini realize edeceklerdir. Ram yada 1 ve 0 lari kemirmeyeceklerine gore eninde sonunda olacak budur. Gaza gelmeden durumunuzu belirleyin dememiz biraz tecrube birazda yeni gelenleri koruma amacli. Yoksa herkes seciminde ozgur. Saygilar.
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
Buralar artik uçuşa gecti , hedef 2000 söylentileri başladiysa btcyi ufaktan satma vakti gelmis demektir. Agzi kulagindadir zaten bitfinex para cikisina yol verdi bankalarla anlasti vs vs.. yeterki bir sebep yaratilir sıkıntı yok. 1 ay once 900 usd oldugunu unutmayiniz...

daha karamsar senaryo, finex, btc çıkışınıda durdurur, piyasa tepetaklak, finex-btc/btc kuru açılır, yarı fiyatına hesaplar el değiştirir fln, açılacak diye çok beklenir, bir açıklama hacklendik, battık.
senaryo mt-gox dan uyarlanmıştır, o zamanları hatırlamayanlara, nedense bana çok benzer geliyor.

böyle düşünen bir ben değilmişim

http://www.zerohedge.com/news/2017-05-03/worlds-largest-bitcoin-exchange-headed-mt-gox-style-collapse

Ayni dusuncedeyim usdt yuzunden btc fiyati yukseliyor. O yukseldikce diger borsalarida surukluyor. Iki ihtimal var ya usdt kullanan borsalar batacak yada usdt hersey normale donecek ve ya usdt borsalar digerlerini yakalayacak yada digerleri bu borsalari.
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418

bitcoin fiyatını spekülasyonlarla 1000$ altında tutmaya çalışıp, bunda başarılı olamayan bir kısım troll'ler de eminim şu anda bitcoin toplamakla meşgullerdir.

bu spekulatorler su an tam FOMO durumundalar.

600 dolardan alamadilar, olsun sorun degil 1600 dolardan alirsiniz.

burda spekulasyonla herhangi bir koinin fiyatını etkileyebilecegini dusunen zaten baslı basına beyinsizdir.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
Buralar artik uçuşa gecti , hedef 2000 söylentileri başladiysa btcyi ufaktan satma vakti gelmis demektir. Agzi kulagindadir zaten bitfinex para cikisina yol verdi bankalarla anlasti vs vs.. yeterki bir sebep yaratilir sıkıntı yok. 1 ay once 900 usd oldugunu unutmayiniz...

daha karamsar senaryo, finex, btc çıkışınıda durdurur, piyasa tepetaklak, finex-btc/btc kuru açılır, yarı fiyatına hesaplar el değiştirir fln, açılacak diye çok beklenir, bir açıklama hacklendik, battık.
senaryo mt-gox dan uyarlanmıştır, o zamanları hatırlamayanlara, nedense bana çok benzer geliyor.

böyle düşünen bir ben değilmişim

http://www.zerohedge.com/news/2017-05-03/worlds-largest-bitcoin-exchange-headed-mt-gox-style-collapse
hero member
Activity: 686
Merit: 501
Blockchain Just Entered The Real World
1000 dolar taban calismasi tamamlanmak uzere. bir kac hafta  icinde, flash crashler haricinde 1000 dolar alti btc bulmak zorlasacak.
Sen oyle san Cheesy
bir kaç gün içinde  1000$ hatta 900$ altına düşerse  buradan  hatırlatma yapıcam Smiley Bitcoinde ne zaman ne olacağı belli olmuyor...
2012-2013 yılından bugüne al sat yapıyorum. çoğu arkadaşımda bu işi yapıyor. arkadaşlarımın ve benim şahsi görüşüm , düşeceği yönde ama bakalım inşallah düşer diyorum, çünkü alım için bekliyorum. Smiley
Ben btcnin 950 nin altına kadar çekilmesi halinde, o seviyeden sonra daha ivmeli olarak iniş yapacağını düşünüyorum. Sadece zaman meselesi. Alım için sabredenler için elbet uygun bir zaman gelecektir.

2.5 ay önce bunlar yazılmış, gelinen durum ortada. Bitstamp 1560, Bitfinex 1630 dolara ulaştı. Nereye kadar yükseliş devam edecek bilemiyorum ama en son ilkbahar yükselişinde Bitcoin 20 dolardan 250 dolara çıkmıştı. Sonra yazın ufak bir düşüş yaşayıp Kasımda 1300 doları görmüştü. Piyasadaki bu benzerlik ilgimi çekti.
legendary

bu spekulatorler su an tam FOMO durumundalar.

600 dolardan alamadilar, olsun sorun degil 1600 dolardan alirsiniz.

finex 1615
stamp 1534
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
fiyatın düşeceğini düşünmüyorum. belki de 1500'leri son görüşümüz bile olabilir.

sebebi de altcoinler ve ico'lar sayesinde toplam crypto pazar değerinin hızlı bir şekilde artıyor olması.  

btc 2014-2016 arası düşerken, altcoin pazarı da bitcoin ile parallel düşüyordu. o sırada btc'yi besleyen tek şey venture capitalistlerin yaptıkları blockchain yatırımlarıydı. o da yeterli olmuyordu haliyle. ayrıca yarılanma öncesi yıllık enflasyon %10 civarında seyrediyordu.

şu an ise altcoin pazarı hızlı bir şekilde büyüyor. altcoinler kendi aralarında rekabet ederken bitcoin kendini rezerv para olarak konumlandırmayı başardığından btc'ye düzenli bir para akışı oluyor. enflasyon yıllık %4 seviyesinde, 2020 ile beraber %2'nin altına düşecek.

member
Activity: 309
Merit: 15
Bitstamp'de an itibarı ile 1500$ dolar bandını aşmış 1510$ a yaklaşmıştır.
sr. member
Activity: 910
Merit: 255
Bitcoinin düşüş hızına bağlı olarak gene altcoin tarlaları yeşillenecektir yakın zamanda  Grin
legendary

bitfinexin fiat deposit/withdrawala tekrar baslamasi fiyati biraz daha goturur, diger borsalara 100-150 dolara varan arbitraj imkani saglari ki, neredeyse 8% kar marji eder.

Gecerli fiyat zaten su an , dusuk kalan borsalar oldugu icin, coinbase / stamp gibi borsalar toparlanir.

bununla beraber piyasada olumsuz bir tane haber yok. aksine her yerden nur yagiyor mubarek.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070

legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
legendary
Activity: 1108
Merit: 1002
Sürekli yükseliyor efendim durduramıyoruz.

Bu saatten sonrada Kolay kolay duracağa benzemiyor artık ivme hep yukarıyı gösterecek sanırım. Açıkçası şu anda mevcut süreçte baktığımızda durum bu yaz aylarında bir yükseliş kış aylarında bir iniş olabilir.

Asla böyle bir düşünce içinde olmayın. Ne olacağı hiç belli olmaz, son senelerde kaç defa aynı muhabbetler döndü. tamam uzun vadede yön yukarı olabilir ama bu düşmeyecek değil.
Zamanında 600 dolardan 700 olunca da böyle diyordular birden 150 dolarlara düşüvermişti. Çok değil daha bir kaç ay önceki fiyatları unuttunuz mu?

Yani kesinlikle yatırımınızı bu şekilde kesin düşünerek yapmayın.

hero member
Activity: 616
Merit: 503
@coaex - LBMA certified Gold & Silver
legendary
Activity: 1232
Merit: 1001
Düşeceğini düşünüyorum.
hero member
Activity: 644
Merit: 504
10 günde 3-4 aylık birikimim olan 800 dolarlık aldım tüm birikimim bitcoinde! düş artık bari yeni maaşta ucuza temin edeyim. Poloniex 1620 dolar nedir. Preev 1540 gördü. Aldıkça yükseliyor 400 tl kar etmisim ama sevinemiyorum.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
Btc artık kaldıramıyor. Yakında fork muhabbetleri yeniden başlar. 1 mbtc(1.5$) fee olmasına rağmen 4 blok oldu hala 1 onay alamadı işlemim. 5$ fee ayarlayıp gonderenler varmış. ne anlamı kaldı bitcoinin 5 dolar fee verdikten sonra. Bu pump bu yüzdende devam ediyor olabilir.

islemin size i yuksektir, buyuk ihtimal icin cokca microtransaction bulunan bir cuzdan hareket etmistir.

normal bir tx in su an ilk blockta birinci onayi almasi 0.00025 btc yeterli. sizinkinin 4 te biri. 37 cent civarinda. Hatta soyle soyliyeyim, biraz evvel 23 dakika da 3 onay aldi bir islemim. ustelik 0.00015 btc fee.
Size    805 (bytes)
Received Time    2017-05-03 06:15:08
Fees    0.001 BTC
Fee per byte    124.224 sat/B
sadece 2.5 saat oldu daha 0 confirmation.
Sizin su 3 onay alan işlemi merak ettim tx verebilir misiniz?
legendary
Btc artık kaldıramıyor. Yakında fork muhabbetleri yeniden başlar. 1 mbtc(1.5$) fee olmasına rağmen 4 blok oldu hala 1 onay alamadı işlemim. 5$ fee ayarlayıp gonderenler varmış. ne anlamı kaldı bitcoinin 5 dolar fee verdikten sonra. Bu pump bu yüzdende devam ediyor olabilir.

islemin size i yuksektir, buyuk ihtimal icin cokca microtransaction bulunan bir cuzdan hareket etmistir.

normal bir tx in su an ilk blockta birinci onayi almasi 0.00025 btc yeterli. sizinkinin 4 te biri. 37 cent civarinda. Hatta soyle soyliyeyim, biraz evvel 23 dakika da 3 onay aldi bir islemim. ustelik 0.00015 btc fee.
Jump to: