Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 478. (Read 1108999 times)

hero member
Activity: 969
Merit: 1000
Hep dedik böbreğinizi satın btc alın, btc satılmaz sadece alınır(kaşarlanmadıysanız) ama hiç sallamadılar, neyse allahın izniyle btc kendini gösteriyor
şimdilik sadece gölgesi diyelim .d korkmayın titreyin
hero member
Activity: 510
Merit: 500
Alım fırsatı beklerken tren gitgide uzaklaşıyor.
Biraz şişti gibi, ETF'nin olumsuz kararından sonra durmaksızın yükselişte
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
bu gördüğümüz fiyatlar bildiğimiz USD mi yoksa USDT mi? eğer Tether ise 0,92 ile çarpmamız gerekmez mi BTC fiyatını bulmak için?

finex usdt diğerleri usd. hertürlü fiyat yukarı gidiyor, bence çok şişti, ama bi yerlerden  yeni sıcak para giriyor piyasaya, bitcoinler ve çoğu altcoin marketcapları inanılmaz bir şekilde büyüyor. bakalım nereye kadar gidecek
hero member
Activity: 882
Merit: 524
For Rent
bu gördüğümüz fiyatlar bildiğimiz USD mi yoksa USDT mi? eğer Tether ise 0,92 ile çarpmamız gerekmez mi BTC fiyatını bulmak için?
sr. member
Activity: 854
Merit: 256
Yıl sonu 2000 $ gerçek olabilir.

hepsi bir hardfork söylentisine daha bakar.. tam tersi olmasın da, başka bişey istemiyorum.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
Yıl sonu 2000 $ gerçek olabilir.
legendary
Activity: 2982
Merit: 1485
Bitfinex 1420'yi geçince Bitstamp de 1320'ye geldi. Çin geriden takip etse de genel olarak yükseliş havası sürüyor.
Tarihe not düşülsün. Bitfinex'te gün içinde 1428 dolara yükseliş ile birlikte Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüş oldu.
hero member
Activity: 644
Merit: 504
Satoshilerimi bölünme haberleri ile satmıştım şimdi geçen hafta ile beraber alımlara başladım, 1 haftada 170 dolarlık bir alım yaptım fiyata bakmıyorum artık sadece satın alıyorum.
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
bu aşırı yükselişin sebebi nedir acaba?

çok fazla olumlu sebep var aslında:

- çin, rusya, japonya ve hindistandan güzel haberler geliyor sürekli. eskiden bitcoini yasaklayacağız diyen ülkeler, artık bitcoini denetleyeceğiz demeye başladılar.
- teknik analizlere göre önemli bir psikolojik sınır teşkil eden 1250 duvarı aşıldı.
- etf'yi mart ayında reddeden sec, etf kararını tekrar gözden geçireceğiz dedi.
- ltc'nin segwit'e upgrade olması kesinleşti. daha başka bir çok altcoin segwit'e geçmeye başladı. segwit'in yaygınlaşması bitcoin için güzel bir şey hiç kuşkusuz.
- ve en önemlisi crypto pazarına para yağıyor. altcoinlerdeki yüksek getirileri görenler bu pazara girmeye başladılar. crypto'ya giren bu para yavaş yavaş ister istemez bitcoine geri dönüyor, çünkü bitcoin rezerv para.

http://coinmarketcap.com/charts/
legendary
Activity: 1108
Merit: 1002
BTC ha bire yükseliyor. fiyat 1308 usd civarında. preev 4834TL gösteriyor, paribu 4639TL. aşırı fark var tr piyasasında.

işin ilginç tarafı altcoinler düşmüyor. nasıl iştir anlamadım. ilk defa görüyorum bunu kaç senedir. Normalde BTC yükselince altlar düşerdi anında.
Şimdi polo'ya bakıyorum BTC bu fiyatta iken BTS 1000sat, maid 18300sat vs. düşürmemek için diretiyorlar. düştükçe alıyorlar, nedense çok anormal geliyor bana.
member
Activity: 102
Merit: 10
bu aşırı yükselişin sebebi nedir acaba?
legendary
Activity: 1274
Merit: 1000
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
şuan btc alınırmı satılırmı karar vermesi çok zor Huh Huh Grin
Aynı soruyu biz yıllardır soruyoruz kendimize Smiley
1500 lirayken alınır mı? azıcık düştü 1300 oldu alınır mı?
sonra 800 liraya kadar düştü alınır mı?  (para yoktu alamadık Grin )
3k oldu alınır mı?
4k oldu alınır mı?

neyse bitcoin her zaman alınır Smiley
sr. member
Activity: 910
Merit: 255
Zor bir karar
ben btc yi altcoin almak için geçiş olarak kullanıyorum. Random hareketlerinden dolayı elde tutmak istemiyorum. Tercihim daha stabil hareket eden altcoinler. Onlarıda btc bazında değil usd bazında takip ediyorum. Tercihim btc nin yavaş yavaş ama düzenli düşmesi  Grin
newbie
Activity: 2
Merit: 0
sr. member
Activity: 700
Merit: 270
Çin borsaları açıldıktan sonra durum daha fazla değişkenlik gösterir bu süreçte ise bitcoin daha fazla çıkış yapma imkanı var diyebiliriz.
full member
Activity: 128
Merit: 100
Gene yurtdisi piyasasi tirmanista, 50TL'den fazla yukseldi guncel kur ile.
TR piyasasinda tik yok  Grin

Bizim firma son 3 isgununde yaklasik olarak 3 blok halinde 100 btc civarinda TL ye gecip, cikis yaptik, ondandir. Oncelikle piyasanin bu satisi sindirmesi lazim ki , yukselise tepki versin. Bu da iki - uc is gunu surebilir. Tabi yurtdisi fiyati da sabit kalirsa. Biz arbitraj yapmadigimiz icin genel olarak yurtdisi ayni fiyatina bile verebiliyoruz. Arbitraj yapanlar zarar edebilir.

Ayrica fiyat bize gore satis icinde hala uygun. Ayni sekilde alicilar icin uygun.
sr. member
Activity: 421
Merit: 263
Gene yurtdisi piyasasi tirmanista, 50TL'den fazla yukseldi guncel kur ile.
TR piyasasinda tik yok  Grin
legendary
Activity: 1890
Merit: 1727
Be A Hope
Doların 3.59 altına düşmesi ne yönde etkileyecek diye düşünüyorum. Şu anda doların daha aşağı sarkacağını söyleyebilirim buda bitcoini etkileyebilir gibi geliyor. Ama bakalım bir ters orantı olabilirmi?

3,59 derinliği ne kadar acaba?
Bu fiyatta ne kadar güçlü durabileceğine bakılmalı.
Acaba bir merkez fiyatı düşükte tutmak için rezerv mi dayıyor?

Çin borsaları açıldığında btc düşecekmi yoksa dahada değerlenecekmi sizce

Çin en hareketli borsalardan.
Hareket berekettir.
sr. member
Activity: 686
Merit: 250
Doların 3.59 altına düşmesi ne yönde etkileyecek diye düşünüyorum. Şu anda doların daha aşağı sarkacağını söyleyebilirim buda bitcoini etkileyebilir gibi geliyor. Ama bakalım bir ters orantı olabilirmi?

Çin borsaları açıldığında btc düşecekmi yoksa dahada değerlenecekmi sizce
legendary
Activity: 1890
Merit: 1727
Be A Hope

Jump to: