Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 479. (Read 1108999 times)

hero member
Activity: 1680
Merit: 529
Doların 3.59 altına düşmesi ne yönde etkileyecek diye düşünüyorum. Şu anda doların daha aşağı sarkacağını söyleyebilirim buda bitcoini etkileyebilir gibi geliyor. Ama bakalım bir ters orantı olabilirmi?
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
sorun cozulurse bitcoin fiyatını korur artacagını sanmıyorum.
ama diğer altcoinler cok etkilenir.ay sonu yaklaştıkca zaten bir gerilim başladi altcoinlerde.
legendary
Activity: 1020
Merit: 1027
Bu ay sonunda Çin borsalarındaki problemlerin çözülmesi bekleniyor, bununla birlikte ay sonu haraketli olabilir. Türkiye piyasasında genelde Bitstamp fiyatına göre işlem yapılıyor gözlemlediğim kadarıyla, dolar şu anda 3.59 seviyesine düştü, buda biraz etkileyecektir Türkiye piyasasını.
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
Konuşulan 1500$ seviyeleri gelecek mi acaba çok merak ediyorum. işi kötüsü elde yeteri kadar btc de yok o yüzden al-satçılar için iyi gözükebilir ama kendi adıma olumlu görmüyorum btcdeki yükselişleri  Smiley

eğer 1250 kırılırsa, 1400-1500 aralığını görmek için çok fazla beklemeyeceğiz diye düşünüyorum.

hangi kuru baz alarak konuşuyorsunuz hocam? preev zaten 1300, bitfinex ve polo da 1350 seviyelerinde.

Hocam Bitfinex ile Polo'yu bence değer verirken çok fazla önemsemeyin.

aynen. bitfinex zaten sorunlu olduğu doğru fiyatı yansıtmıyor. polo'daki fiyat USDT cinsinden.

1 USDT = 0.92 USD. yani polo'daki bitcoin fiyatı 1230 dolar civarında bir şey şu anda.

ben genelde GDAX'i yani coinbase fiyatını baz alıyorum. Ama kraken, bitstamp gibi diğer borsalarda da fiyat şu anda 1240 dolar civarında.
full member
Activity: 336
Merit: 154
Konuşulan 1500$ seviyeleri gelecek mi acaba çok merak ediyorum. işi kötüsü elde yeteri kadar btc de yok o yüzden al-satçılar için iyi gözükebilir ama kendi adıma olumlu görmüyorum btcdeki yükselişleri  Smiley

eğer 1250 kırılırsa, 1400-1500 aralığını görmek için çok fazla beklemeyeceğiz diye düşünüyorum.

hangi kuru baz alarak konuşuyorsunuz hocam? preev zaten 1300, bitfinex ve polo da 1350 seviyelerinde.

Hocam Bitfinex ile Polo'yu bence değer verirken çok fazla önemsemeyin.
sr. member
Activity: 854
Merit: 256

hero member

sr. member
Activity: 462
Merit: 250
Eyyyyy bitcoin sen yapıyorsun. Nereye artıyor anlamış değilim altcoinler bitcoini takip etmiyor şuan sadece bir borsanın zorlaması ile fiyat artıyor. Bu yüzden olsa gerek altcoinler in bazıları tepki vermedi henüz.
sr. member
Activity: 546
Merit: 262
Preev 1300 doları gördü bitcoin gerçekten çok hızlı bir ivme ile artmaya devam ediyor.Bundan sonraki yol haritası ne olur sizce kısa dönem için  Huh
hero member
Activity: 882
Merit: 507
Herkesin beklentisi gibi benimde beklentim, 2017 sonunda veya 2018 ilk aylarında bitcoinin 2000$ seviyelerine geleileceğini düşünüyorum. Elimdeki tl ler ile btc satın alıyorum. umarım yanılmam Smiley

Alımlar devam edeceği sürece bu beklenti hep yüksek olacak ve bitcoin tırmanmaya devam edecek bana göre. Zaten şu anda yapılacak en mantıklı şey ne kadar çok btc biriktirirsek o kadar iyi ama daha önceden btc tutan bir kişi şu an ifşa olmuş durumda diyebiliriz. Cheesy
sr. member
Activity: 448
Herkesin beklentisi gibi benimde beklentim, 2017 sonunda veya 2018 ilk aylarında bitcoinin 2000$ seviyelerine geleileceğini düşünüyorum. Elimdeki tl ler ile btc satın alıyorum. umarım yanılmam Smiley
legendary
Activity: 1320
Merit: 1001
şu sıralar $1200-$1250 seviyelerinde buralarda biraz soluklanacak gibi geliyor. bahsedilen riskleri geri dönüşünün yükseliş getireceğini düşünüyorum. bilmiyorum ama bu hep para piyasalarında böyle işliyor. beklentilerin (tether ve bitfinex riskleri) tersi gerçekleşebilir..

tabiki bu bizim için olumsuz bir durum olacaktır, BTC yükselmesi bizi hacim olarak piyasalardan biraz uzak tutacaktır.  Cry

hayırlısı olsun..  Wink
sr. member
Activity: 406
hero member
Activity: 1680
Merit: 529
Btc son günlerde iyi bir artış yakaladı sanırım bu artış itibariyle mayıs ayına doğru yeni seviyeleri bulması aşikar gibi gözüküyor. Yalnız her yerde farklı gözüküyor bitfinex gibi mesela. Düşmesini bekleyenler sanırım daha uzun bir süre beklemeniz gerekecek çünkü düşeceği yok gibi.
sr. member
Activity: 421
Merit: 263
TR piyasayi geriden takip ediyor gene...
15-16 dolarlik dalgalanmalarda BTC-TL hic degismedi..
hero member
Evet USDT gerçekten kafa karışıklığına sebep veriyor.

Bitfinex'in USD olarak gösterdiği miktar aslında USDT.

Poloniex'de aynı Bitfinex gibi USDT kullanıyor.

Wells Fargo meselesinden dolayı USDT'nin değeri düşmüş durumda.

Kraken'de 1 USDT = 0.93 USD

Yani bitcoin fiyati şu anda aslında $1230 civarında. Dolayısiyle ortada ciddi bir arbitraj fırsatı da yok.

finex normal usd abi, usdt değil. karıştırdın herhalde. finex'de millet parasını çekemediği için usd ile bitcoin alıp o şekilde çıkıyor piyasadan. cold walletları da hackten beri en düşük seviyesinde, bizim merkez bankası rezervi gibi eriyor şu anda.

evet yanılmışım galiba. bitfinex'in gösterdiği para usd.

yalnız bitfinex'e göre 1 usd = 1 usdt. eğer bitfinex'e 1 usdt yatırırsan, o para otomatik olarak usd'ye dönüşüyor. kraken'de olduğu gibi tether için ayrı bir wallet yok.

yani bizim dışarıdan usd olarak gördüğümüz, ve usd olarak insanların banka hesaplarına geçmesi gereken paranın belkide önemli bir kısmı bitfinex'te usdt olarak tutuluyor.

bu arada tetherin sahibinin de bitfinex olduğunu hatırlatayım ki, herkesin kafası iyice karışsın :-)
hero member

Yani bitcoin fiyati şu anda aslında $1230 civarında. Dolayısiyle ortada ciddi bir arbitraj fırsatı da yok.

Yani aslında Polo ve Bitfin'de BTC artmadı sadece USDT'deki düşüş yüzünden gerçek fiyatı dengelemek adına sistem mi yukarı çıkardı BTC fiyatlarını?

USDT sitesinde şöyle bir yazı var ana sayfada hem de bu da yalan çıkıyor o halde?
Every tether is always backed 1-to-1, by traditional currency held in our reserves. So 1 USD₮ is always equivalent to 1 USD.

btc son bir gün her yerde arttı, ama bitfinex ya da polo'daki gibi 1300'ü görmedik. şu an 1240 seviyesinde.

USDT'de ciddi sıkıntılar var. şöyle bir haber var mart ayından, bakmanı öneririm:

http://www.newsbtc.com/2017/03/21/tether-balance-sheet-unveils-large-discrepancy-usdt-usd-reserves/
newbie
Activity: 56
Merit: 0
Bitfinex'den şu anda insanlar paralarını çekemiyor, tamamen durmuş durumda. Herkes zararına bile olsa Bitcoin alıp çıkma peşindeler, yapay bir yükseliş var. Diğer borsalarda fark iyice açıldığı için yavaş yavaş tırmanmaya başladı, olay bu. Dikkatli olmanızı öneririm, yükseliş Bitfinex'de oluşan sorun yüzünden.

Peki btc için öngörülen oranlar nelerdir ? Mesela bu yapay yükseliş nereleri görür ve gerçekte btc nerelerde olmalı ?
sr. member
Activity: 532

finex normal usd abi, usdt değil. karıştırdın herhalde. finex'de millet parasını çekemediği için usd ile bitcoin alıp o şekilde çıkıyor piyasadan. cold walletları da hackten beri en düşük seviyesinde, bizim merkez bankası rezervi gibi eriyor şu anda.
Bizim merkez bankası örneği güzel olmuş  Cheesy
full member
Activity: 232
Merit: 100
Şuan Türk borsaları fiyatı geriden takip ediyor arbitraj fırsatı var.

türk borsalarında hiçbir anormallik yok şu anda anlamadım kastettiğiniz noktayı. bir şeyler mi oldu?
Jump to: