Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 514. (Read 1108999 times)

legendary
Activity: 1232
Merit: 1001
Şu anda parametreyi takip ediyor hızlı bir pump gelmedikten sonra 900 bandını geçmez gibi geliyor. Ama 850 veya 800 arasında bir değere düşeceğini ben düşünüyorum açıkcası bir şubat ayındada yukarı seviyelere tekrardan tırmanabilir.

Bu önümüzdeki 2 haftada bir şey olacak gibi, şimdilik en iyisi scalping yapmak.
hero member
Activity: 1680
Merit: 529
Şu anda parametreyi takip ediyor hızlı bir pump gelmedikten sonra 900 bandını geçmez gibi geliyor. Ama 850 veya 800 arasında bir değere düşeceğini ben düşünüyorum açıkcası bir şubat ayındada yukarı seviyelere tekrardan tırmanabilir.
sr. member
Activity: 421
Merit: 263
Yukari seyredecek olduğu anlaşıldı, artık satın almak için uygun bir zaman, eminim fiyat yükselmeye devam edecek, ben 0,7 aldım simdilik.

Hadi bakalim aldim 10 tane Smiley
sr. member
Activity: 421
Merit: 263
BTC - TRY paritesiyle BTC - EUR / BTC - USD paritesi arasindaki fark bayagi bir dustu bu aralar. Nedenini bilen var mi?

Yani Turkiye piyasasi artik yabanci piyasayi cok yakindan takip ediyor.
Bunda USD / EUR kurunun firlamasinin ve TRY nin deger kaybetmesinin buyuk katkisi oldugunu dusunuyorum.

Fakat bu durumlari eskiden de gorduk, EUR ve USD'nin zipladigini. Buna ragmen TR'deki BTC piyasasi hep kisa surede toparlar gene farki acardi avrupaya gore.
hero member
Activity: 1400
Merit: 536
Yukari seyredecek olduğu anlaşıldı, artık satın almak için uygun bir zaman, eminim fiyat yükselmeye devam edecek, ben 0,7 aldım simdilik.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
Çİn'den sadece yasa/açıklama değil artık aksiyon da bekliyorum, exchangelere para cezası, kapatma gibi.

OKCoin margin tradingi durdurdu.

Huobi ne yapacak?
bu tarz bir olay olursa btc fiatı cakılır. ole 100-200 dolarda olmaz. 300-400 dolarlık kırmızı mum aniden oluşur.
legendary
Çİn'den sadece yasa/açıklama değil artık aksiyon da bekliyorum, exchangelere para cezası, kapatma gibi.

OKCoin margin tradingi durdurdu.

Huobi ne yapacak?
hero member
Activity: 882
Merit: 524
For Rent
880nin üstünde tutunmayı başarırsa yukarı yönlü bir fırlama yapabilir anlık. aşağı doğru 860'ın altına inmeden bir süre gidebilirse kademeli artışlar görebiliriz belkide.
bugün de 880 bandının belirleyici olduğunu düşünüyorum. tutunabilirse kısa sürece bi 900 yapıp geri 880i aşağı kırmaya çalışabilir. ytd (tamamen amatör gözleme dayalı bir yorumdur)
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
bitcoin uretmenin bir maliyeti var,

zorluk ne kadar artarsa maliyet o kadar yukselir, maliyeti yukselen bir varligin satis fiyati da yukselir.

sadece son 10 gunde ki zorluk artisinin takibi bile, bu cikisin habercisi sayilabilirdi. basta belli basli forumlarda da donen farkli haberler de yok degil tabi.

1 yılda roi oluyor btc madenciliği, çok iyi bir rakam, sektörde büyük oyuncular var, 2 yılda da olsa 3 yılda da olsa yine iyi bir rakam birçokları için.

Olmaz diye bir şey yok, 600 dolar da olabilir 1200 dolar da.

Piyasa bir şekilde kaldırır.

Ben bu piyasada bunu öğrendim.
şuan normal iş kur 3 sene icinde tum yatırımını cıkartıcaksın de herkes hadi o işi yapalım der. 1 senede komple donus almak için cok cok farklı bir iş yapmanız lazım.  btc 1000lerden 300lere yol aldıgında deli gibi btc almıştık bundan dibi olmaz diyerek sonra 150ye indiğinde alacak para bırakmamışlardı.
benim gorusum btc her pumpı sonrası saglam dump hareketi yapar. bunun ilk kısmını gorduk sıra 2. perde de

BTC madenciliğini firma olarak yapanlar için ROI 1 aydan bile kısa. Zira madenci satın alan firma kalmadı gibi. Ev ve orta ölçek madenlerin dışındaki tüm madenler çip üreten firmaların. Bunlar da, özellikle halka fahiş satışı ile Bitmain, acayip kısa sürede ROI yapıyor. Kendileri yeni çipleri 2-3 ay kullanıp, sonra piyasaya satıyor. Her yeni S serisi öncesi hafiften zorluk artmaya başlar zaten dikkat ederseniz. Temiz iş yapıyorlar. Bunlar dışında ayakta kalanlar direk madenci değil, çip alıp onları control boardlarda toplayabilecek vs firmalar.

Şunu da söyliyeyim, geniş anlamdaki bu pumplar da genelde, Bitmain-Bitfury gibi firmaların işi oluyor.
legendary
Bugün 30 dolar daha aşağı sarkar diye düşünüyorum
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150

zorluk ne kadar artarsa maliyet o kadar yukselir, maliyeti yukselen bir varligin satis fiyati da yukselir.

sadece son 10 gunde ki zorluk artisinin takibi bile, bu cikisin habercisi sayilabilirdi. basta belli basli forumlarda da donen farkli haberler de yok degil tabi.

1 yılda roi oluyor btc madenciliği, çok iyi bir rakam, sektörde büyük oyuncular var, 2 yılda da olsa 3 yılda da olsa yine iyi bir rakam birçokları için.

şuan normal iş kur 3 sene icinde tum yatırımını cıkartıcaksın de herkes hadi o işi yapalım der. 1 senede komple donus almak için cok cok farklı bir iş yapmanız lazım.  btc 1000lerden 300lere yol aldıgında deli gibi btc almıştık bundan dibi olmaz diyerek sonra 150ye indiğinde alacak para bırakmamışlardı.
benim gorusum btc her pumpı sonrası saglam dump hareketi yapar. bunun ilk kısmını gorduk sıra 2. perde de
hero member
Activity: 1680
Merit: 529
Bir ara 900$ gördük daha sonra yine bir düşüş yaşandı şimdide 860 seviyelerinde geziniyor bakalım tırmanış ve yükselişin tekrardan olması muhtemel gibi gözüküyor.
sr. member
Activity: 910
Merit: 255
Dump basladi gibi kuru dusuruyorlar
legendary

legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
Merhaba;

Hemen vurun hemen dövün  Smiley "Diğer borsaların Çin borsalarını takip ettiği" ve "BitcoinWisdom"dan paylaşımlarınız sayesinde haberdarım. Bilgi ve payalışımlarınız için teşekkür ederim.

Benim anlatmaya çalıştığım Polo'daki yükselişin suni göründüğü idi, @olcaytu2005'in dediği üzere BTC marketi ağırlıklı olarak bot'muş ki en az üç kaynaktan sürekli yapılan 1/100000 oranında  alımlar da bana öyle olduğu itibarı uyandırdı. Bunun Çin borsalarında da olması anormal olmaz sanırım.

@petahashminer Benim hatam, bir kelimeyi eksik yazmışım. Altta doğrusunu yazdım, ne kafası olduğu belli olmuştur umarım.

"Tüm gün gözlemlediğim kadarı ile birileri Polo'da sürekli 20 ve üstü oranda BTC alımı yapıyor, pozisyon alıyor. Gayet göstere, göstere yükseltildiği kanısındayım."

İyi dileklerimle

@canerik sorun degil guzel kardesim. usluptan dolayi da bir alinganlik durumu olustuysa, kusura bakma. iyi trade :)ler.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
Merhaba;

Hemen vurun hemen dövün  Smiley "Diğer borsaların Çin borsalarını takip ettiği" ve "BitcoinWisdom"dan paylaşımlarınız sayesinde haberdarım. Bilgi ve payalışımlarınız için teşekkür ederim.

Benim anlatmaya çalıştığım Polo'daki yükselişin suni göründüğü idi, @olcaytu2005'in dediği üzere BTC marketi ağırlıklı olarak bot'muş ki en az üç kaynaktan sürekli yapılan 1/100000 oranında  alımlar da bana öyle olduğu itibarı uyandırdı. Bunun Çin borsalarında da olması anormal olmaz sanırım.

@petahashminer Benim hatam, bir kelimeyi eksik yazmışım. Altta doğrusunu yazdım, ne kafası olduğu belli olmuştur umarım.

"Tüm gün gözlemlediğim kadarı ile birileri Polo'da sürekli 20 ve üstü oranda BTC alımı yapıyor, pozisyon alıyor. Gayet göstere, göstere yükseltildiği kanısındayım."

İyi dileklerimle

Eski arkadaşlar biraz sert olabiliyor sebebi doğru öğrenilmesi ve diğerlerine doğru anlatilmasi.
Yanliş bilgi saadet zinciri gibi işe yarmayan ama ilaç niyetine kullanılan kremler gibi etki yaratabiliyor bizim ülkemizde yoksa art niyet yok tamamen araştirilmasi ve dogrusunun öğrenilmesi üzerine tepkiler yani Smiley
hero member
Activity: 756
Merit: 541
Merhaba;

İyi dileklerimle
legendary
Her şeyden bağımsız olarak 886 dolardan shortladım bitcoini, bakalım neler yapacak Smiley

BTCUSD de short long için kullandığın site var mı? Yoksa eth er long girerek mi yaptın o işi

bitfinex kullandım.
sr. member
Activity: 840
Merit: 300
Son 24 saat içinde bir kaç defa  900 doların üzerine çıktı, alıcılar düşmesini istiyor, elinde bitcoin olanlar tekrar 1000 doların üstüne çıkmasını istiyor
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
Her şeyden bağımsız olarak 886 dolardan shortladım bitcoini, bakalım neler yapacak Smiley

BTCUSD de short long için kullandığın site var mı? Yoksa eth er long girerek mi yaptın o işi
Jump to: