Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 604. (Read 1108999 times)

hero member
Activity: 616
Merit: 503
@coaex - LBMA certified Gold & Silver
Hamdi Bol'un bitcoin deneyine katıldım. Fiyat ne olursa olsun her hafta 50 tl lik btc alıyorum. Bence 1-2 haftaya bir çıkış trendine girecek btc.

haha iyi bi insan o, seviyorum uzaktan uzaktan. micromanagement'ı iyi yapan bir nerd.
bitcoin 1-2 haftaya çıkış trendine girmeyebilir tabii, o adama kulak verin yine de.
newbie
Activity: 20
Merit: 0
Hamdi Bol'un bitcoin deneyine katıldım. Fiyat ne olursa olsun her hafta 50 tl lik btc alıyorum. Bence 1-2 haftaya bir çıkış trendine girecek btc.
hero member
naktim var ama almıyorum çünkü gerek yok. bu sene için 1250'lerden yeterince aldım.
bitcoin'i tek başına almak yeterli değil. bunu belki 100 defa söylemişimdir, çeşitli projelere iştirak edip o bitcoin'i kullanarak elinizdeki bitcoin adedinizi arttırmak için yüzlerce, belki de binlerce yol var.
bu, elbette vakit isteyen bir iş. hatta başlıbaşına bir iş ve benim de orta-uzun vadede mesleğim olacak. bu yaşımdan sonra çeşitli bilgisayar dilleri öğrenmeye çalışıyorum, yavaş yavaş.
bu doğrultuda düşünürseniz esas kazancı orada yakalarsınız, yoksa gerçekten sadece al-sat yapmak ile fener-gs derbisinin sonucunu bilmek aynı oranda risk. bir sebebi yok ki, sonucunu bekleyesin.
sr. member
Activity: 588
Merit: 251
Yüklü miktarda yatırım yapabilecekler için btcturk şuan piyasanın ~30 tl altında. Aracısız komisyonsuz arbitraj için son çağrıdır Smiley
Nakit kalmadı hocam nasıl alalım içim içimi yiyiyor. Nakiti olanlar bence de değerlendirsinler.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
vay arkadas, hatta 40-50 tl altina dusmus, bosuna demiyorum, orada islem yapmak, islem yapmaya calismak zarardan baska bir sey olamaz, her seyden once hacmin bir takim tesviklerle artirilmasi lazim. yoksa bir borsa olamaz.
full member
Activity: 139
Merit: 100
Yüklü miktarda yatırım yapabilecekler için btcturk şuan piyasanın ~30 tl altında. Aracısız komisyonsuz arbitraj için son çağrıdır Smiley
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
@designerusa hem fikiriz hocam alıntı yapınca çok uzun gözükecekti post alıntı yapmadım o yüzden ama. Bakalım o yüzden yaza satmayı planlayarak alanlar almasın, ytd.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
o değil yarılanmadan sonra 2 katına çıkacağını düşünüyor herkes galiba

yarılanmadan sonra fiyatın 2 katına çıkma ihtimali %5, yükselmesi %15, yerinde sayması %60, düşmesi %25 ihtimal..
kendi tahminim, yatırım tavsiyesi değildir.

öncelikle ytd.
Bende 2 ye katlanacağını düşünmüyorum bir yükseliş olacaksa bile btc tutuyor millet ama alım gücü yavaşladı piyasaya yeni giriş yok bu yüzden btc birikimi var ki adamlar uzun süre bu btc leri satmaya çalışacaktır. Yarılanma olduğu zamana kadar da çıkan teknolojilerin sürekli daha kolay btc üretmeyi hedeflediğini biliyorsunuz yani teknoloji hiç değişmese iki kat mantığı gene yanlış çünkü 400 $ da örneğin birisi 20 $ kar ediyorse fiyat 800 $ çıktığında 40$ demektirki adam 20 $ dan yine vazgeçip 780$ e satar . 2 kat her halükarda hayal , yarılanma zamanı için konuşuyorum. Ama Teknolojiye bağlı olarak yukarı oynamanın oranı değişir gibime geliyor tabiki çok önceden yazdığım şu notlar hariç :

Şu ve
Alım yapamayanlar için;
Bir dump daha gelecek büyük 390 $ a kadar yine gerileyecektir diye düşünüyorum. Çoğu kişi ters pozisyon alınması sağlandı ve nakit sıkıntısı var şuan herkesin elinde btc kaldı ama piyasada btc birikti. Onlar daha ucuza satılacaktır, bende nakit kalmadı yoksa toplamaya devam ederdim.
#FYI #YTD

Şu
Gereğinden fazla yükseldi ise eğer ciddi kar oranları varsa şuanki 450$ bandında ben çok bir yükseliş görmeyi beklemiyorum . Şimdiye kadar hep ters psikoloji yaptılar çok güzel oynadılar elinde btc tutanlar o yüzden olur da düşerse diye naktin tamamını da btc ye çevirmemek gerek diye düşünüyorum. ytd.

Yorumlarımın tutup tutmayacağını hala izliyorum.

Haklısınız. Üstelik geçen yılın aynı bu günü ile günümüze kadar bakıldığında bitcoin fiyatı 240$ lardan 400lü değerlere gelmiş. Benim  tahminim bu yarılanma muhabbetini piyasa uzun soluklu satın almış bile. Bu blok yarılanmasının fiyata etkisinin Kasım - Aralık 2016 da etkisini göstereceğini düşünüyorum ki buna blok yarılanmanın etkisi demek de yanlış olur. Buna bitcoin'in normal yükseliş trendi desem daha doğru olacak.
legendary
just in case

yarılanmadan sonra fiyatın 2 katına çıkma ihtimali %5, yükselmesi %15, yerinde sayması %60, düşmesi %25 ihtimal..

öncelikle ytd.
Bende 2 ye katlanacağını düşünmüyorum bir yükseliş olacaksa bile btc tutuyor millet ama alım gücü yavaşladı piyasaya yeni giriş yok bu yüzden btc birikimi var ki adamlar uzun süre bu btc leri satmaya çalışacaktır. Yarılanma olduğu zamana kadar da çıkan teknolojilerin sürekli daha kolay btc üretmeyi hedeflediğini biliyorsunuz yani teknoloji hiç değişmese iki kat mantığı gene yanlış çünkü 400 $ da örneğin birisi 20 $ kar ediyorse fiyat 800 $ çıktığında 40$ demektirki adam 20 $ dan yine vazgeçip 780$ e satar . 2 kat her halükarda hayal , yarılanma zamanı için konuşuyorum. Ama Teknolojiye bağlı olarak yukarı oynamanın oranı değişir gibime geliyor tabiki çok önceden yazdığım şu notlar hariç :

Şu ve
Alım yapamayanlar için;
Bir dump daha gelecek büyük 390 $ a kadar yine gerileyecektir diye düşünüyorum. Çoğu kişi ters pozisyon alınması sağlandı ve nakit sıkıntısı var şuan herkesin elinde btc kaldı ama piyasada btc birikti. Onlar daha ucuza satılacaktır, bende nakit kalmadı yoksa toplamaya devam ederdim.
#FYI #YTD

Şu
Gereğinden fazla yükseldi ise eğer ciddi kar oranları varsa şuanki 450$ bandında ben çok bir yükseliş görmeyi beklemiyorum . Şimdiye kadar hep ters psikoloji yaptılar çok güzel oynadılar elinde btc tutanlar o yüzden olur da düşerse diye naktin tamamını da btc ye çevirmemek gerek diye düşünüyorum. ytd.

Yorumlarımın tutup tutmayacağını hala izliyorum.
hero member

legendary
Activity: 1274
Merit: 1000
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
Yarılanmadan önce bir çakılsın fiyat sonrasına bakarız Grin Grin
legendary
Activity: 1484
Merit: 1000
hero member
Geçen haftalarda silinen bir mesajım vardı. Türkiye piyasasındaki Bitcoin fiyatlarının yüksek seyretmesinin nedenini Ethereum'daki yükselişe bağlamıştım. Herhalde konuyla alakalı görmeyip EAL silmiş olmalı.
Ancak Pazar günü Ethereum diğer birçok altcoin ile beraber çakıldı, BTCTürk'teki fiyatlar da global piyasanın aşağısına indi. Bence bu kayda değer veriyi göz önünde bulundurmalısınız.
full member
Activity: 139

Aynen benim durumumu anlatmışsınız. Dolar kurununda bunda etkisi var Sad Neyse nasıl olsa blok yarılanacak ve 2 katına çıkacak btc. sıkıntı yok.
[/quote]

https://i.imgur.com/PkN3OEY.png gün var daha. O zamana kadar çok dump/pump gelir
newbie
Activity: 3
Merit: 0
fiyatlar yuzde 7 yukarda seyrederken, su an yuzde 3 asagiya gelmis turk piyasasinda, islem falan yapilmaz orada.

Ne güzel işte. Tam bitcoin alma sırası Smiley Fiyatlar yüksekken neden bu kadar yüksek diye sızlanırlar , düşük olur aynı sızlanma...
basit sebebi, yüksekken almak zorunda hissedip almıştır düşünce zarar büyümüştür.

Aynen benim durumumu anlatmışsınız. Dolar kurununda bunda etkisi var Sad Neyse nasıl olsa blok yarılanacak ve 2 katına çıkacak btc. sıkıntı yok.
legendary
just in case
fiyatlar yuzde 7 yukarda seyrederken, su an yuzde 3 asagiya gelmis turk piyasasinda, islem falan yapilmaz orada.

Ne güzel işte. Tam bitcoin alma sırası Smiley Fiyatlar yüksekken neden bu kadar yüksek diye sızlanırlar , düşük olur aynı sızlanma...
basit sebebi, yüksekken almak zorunda hissedip almıştır düşünce zarar büyümüştür.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028

hero member
Activity: 868
Merit: 502
engellemeler yuzunden bole fıyat dustu kesınlıkle
full member
Activity: 128
full member
Activity: 238
Az önce ben de baktım.Yurtdışı piyasalarından 70 80 TL yukarıda olurdu btcturk ün kuru.
Çekmiş aşağı Smiley
Jump to: