Pages:
Author

Topic: BtcXchange.ro - Primul Bitcoin exchange Romanesc - page 2. (Read 35850 times)

member
Activity: 125
Merit: 10
De aceea probabil e mai simplu sa nu se lege la cap si sa se astepte sa iti faci tu temele.
Eu vad altfel aceste lucruri, oricum vor fi contactati de cei care vor avea aceasta problema, oricum vor aparea topice in care lumea ii vorbeste de rau pe tema asta etc

Atunci cel mai simplu ar fi ca ei sa ajute clientii sa "isi face temele", dand informatiile necesare despre ce si cum se poate face pt a preveni acest lucru.

A pune doar un mesaj "Atentie, va puteti lua adio de la cont daca pierdeti telefonul" nu mi se pare deloc intelept.

Adica un business trebuie sa fie (sau sa para macar ca e) orientat spre client si nu spre "profit fara sa se mai lege la cap".

legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Am ridicat si eu niste intrebari aici si nu am primit nici un raspuns inca, ma gandeam ca se uita cineva zilnic si pe aici sa raspunda oamenilor.

Am mai observat o chestie dubioasa la ei, ofera 2 factor authentication, ceea ce e f bine, dar scrie
"Atentie, daca va pierdeti telefonul nu va mai puteti accesa contul"

Si totusi, telefoane se pierd zi de zi, chiar sa nu mai poti accesa contul si gata?
Mi se pare ca trebuia acolo explicat ceva mai mult ce se poate face intr-un astfel de caz.

Cu putina atentie si citit ici-colo, aceasta nu este deloc o problema.
Cand iti faci autentificare cu 2FA cauti "seed-ul" si il salvezi. In caz ca ti-ai pierdut telefonul, din acel seed poti sa refaci linistit 2FA.
Probabil iti poti recupera contul si direct de la ei, dar ar fi bataie de cap foarte mare si pt tine, si pt ei (de genul cerut 1001 de informatii, pana la numarul de la pantof) si in plus o posibila bresa de securitate, daca se indupleca si accepta acest lucru. De aceea probabil e mai simplu sa nu se lege la cap si sa se astepte sa iti faci tu temele.
member
Activity: 125
Merit: 10
Am ridicat si eu niste intrebari aici si nu am primit nici un raspuns inca, ma gandeam ca se uita cineva zilnic si pe aici sa raspunda oamenilor.

Am mai observat o chestie dubioasa la ei, ofera 2 factor authentication, ceea ce e f bine, dar scrie
"Atentie, daca va pierdeti telefonul nu va mai puteti accesa contul"

Si totusi, telefoane se pierd zi de zi, chiar sa nu mai poti accesa contul si gata?
Mi se pare ca trebuia acolo explicat ceva mai mult ce se poate face intr-un astfel de caz.
member
Activity: 149
Merit: 11
Da. Si la mine la fel, sa procesat pe la 16 sau pe acolo.
Si eu eram obisnuit ca pe la 12 sa fie procesat, dar, totusi, sa rezolvat.
O seara buna.
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
A facut cineva o retragere in ron recent??? In cat timp au fost procesate??? Am revenit pe platforma astazi dupa cateva luni sa schimb un 0.1 btc deobicei tot mergea forte repede cu bani in cont in cateva ore. Am cerut transfer national dimineata si acuma tot arata in procesare, de la suport au raspuns ca retragere nationala pote dura pana la 48 de ore. Me se pare cam mult pe o retragere in ron. Speram.

Am facut eu. Si la mine a durat mai mult ca de obicei, am facut cererea ieri si mi s-a procesat pe la 16.30, cred. Ma asteptam sa fie procesata la 10, cel tarziu 11.
Si da, si mie la fel mi-a raspuns suportul - banuiesc ca a copiat acelasi raspuns la toata lumea din "Termeni si conditii" - fara nimic in plus; e prima oara cand nu sunt multumit cum sunt tratat de suport la BtcXchange. Dar in rest este ok, plata s-a facut in limitele pe care ei le-au fixat.

48h este intr-adevar mult, dar trebuie sa acopere chiar si improbabilul cu o marja de eroare. Bafta, sper sa iti intre banii maine dimineata.
member
Activity: 149
Merit: 11
A facut cineva o retragere in ron recent??? In cat timp au fost procesate??? Am revenit pe platforma astazi dupa cateva luni sa schimb un 0.1 btc deobicei tot mergea forte repede cu bani in cont in cateva ore. Am cerut transfer national dimineata si acuma tot arata in procesare, de la suport au raspuns ca retragere nationala pote dura pana la 48 de ore. Me se pare cam mult pe o retragere in ron. Speram.
member
Activity: 125
Merit: 10
Am observat si la btcxchange aceleasi exprimari ambigue si stangacii ca si la Coinflux.
Avand in vedere ca btcxchange a postat pe topicul celor de la coinflux certandu-i, ar fi bine daca s-ar face niste clarificari si la voi:

1) La retrageri, avem un mesaj:
"Retragerile cu sume mari vor fi procesate in mod manual. Acest proces poate dura mai mult de 24 de ore"

Aceeasi problema ca si la coinflux, exprimari parca alese sa creeze confuzie. Ce inseamna "sume mari"?
De ce nu scriem sumele in cifre?

2) In FAQ, se da un link catre sucursalele Intesa Saopaulo Bank, la depunere afli insa ca e vorba de fapt despre cu totul alta banca.
Pana acum 2 zile era Piraeus, acum e Idea Bank, o banca poloneza.

Oricum ar fi, FAQ trebuie actualizat si el. Nu cunosc veniturile acestor firme, dar totusi imi imaginez ca trebuie sa aiba niste angajati care sa poata face modificarile necesare pt a tine site-urile pe linia de plutire, actualizate etc.
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Site-ul este offline ?? Ce se intampla ?

E foarte posibil ca raspunsul meu a venit prea tarziu, dar am intrat acum pe site si pare sa functioneze normal.
full member
Activity: 1078
Merit: 210
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Site-ul este offline ?? Ce se intampla ?
full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
DOMNULE MAX ZEUL FANTOMELOR !

În primul rând anuntati si voi ca aveti plângeri cu  privire activităților ilegale cu monede virtuale pentru ca nu aveti autorizația necesara si mai luam si in calcul ca si autoritatea pentru spălarea de bani se interesează pentru contul unde plătesc " noi " bani care dupa zisele lor va fii blocat in cateva ore nu zile ! Asa ca numai aberatii din partea firmei fantome .
Apropo daca aveati autorizațiile care trebuiau stiati ca un transfer sepa este reglementat sa dureze o zi bancară si nu 3 da ce sa facem la dumneavoastra se numeste si asta RECHIZITII SAU VA REFERITI LA RECHIZITORUL CARE VA FACE DIICOT Huh
Eu în orice moment pot afisa aici ce si cum a fost totul si sa va demonstrez ca nu raspunde suportul ala comod si telefon la fel , ce mai spuneti ca ati răspuns?  Vise pare normal sa nu răspundeți 2 cuvinte intro zi ? Mai dute domnule Max marele  ceo si numai vrăji lumea ! Sunt destule ca voi pe www .
De ce sa vandut platforma oare ? Ptr ca a fost închis obligat tot dela bnr si supravegherea de spălare de bani ! Tot pentru că va credeti ZEI al virtualelor

Cu stimă


Ati primit banii si nu va mai bateti capul sa corectati tot ce ati spus pe aici?
newbie
Activity: 12
Merit: 0
DOMNULE MAX ZEUL FANTOMELOR !

În primul rând anuntati si voi ca aveti plângeri cu  privire activităților ilegale cu monede virtuale pentru ca nu aveti autorizația necesara si mai luam si in calcul ca si autoritatea pentru spălarea de bani se interesează pentru contul unde plătesc " noi " bani care dupa zisele lor va fii blocat in cateva ore nu zile ! Asa ca numai aberatii din partea firmei fantome .
Apropo daca aveati autorizațiile care trebuiau stiati ca un transfer sepa este reglementat sa dureze o zi bancară si nu 3 da ce sa facem la dumneavoastra se numeste si asta RECHIZITII SAU VA REFERITI LA RECHIZITORUL CARE VA FACE DIICOT Huh
Eu în orice moment pot afisa aici ce si cum a fost totul si sa va demonstrez ca nu raspunde suportul ala comod si telefon la fel , ce mai spuneti ca ati răspuns?  Vise pare normal sa nu răspundeți 2 cuvinte intro zi ? Mai dute domnule Max marele  ceo si numai vrăji lumea ! Sunt destule ca voi pe www .
De ce sa vandut platforma oare ? Ptr ca a fost închis obligat tot dela bnr si supravegherea de spălare de bani ! Tot pentru că va credeti ZEI al virtualelor

Cu stimă
full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
Ce raspuns , bani au venit din marea britania , iar voi ati trimis ceva bani in contul vostru sau ala care va spala bani in finlanda. asa ca ce va mai aratati firma serioasa din moment in care sunteti o firma fantoma fara date de contact realae !!

Domnule,

Banii au fost returnati spre contul de pe care au intrat, vedeti mai jos detaliile incasarii. Va repetam inca odata, daca aveti pretentii la noi, contactati banca sau firma de la care ati facut transferul si solicitati returnarea fondurilor! Nu avem nevoie de 800 euro ai vostri, chiar aici in forum era discutat un caz cand am returnat aproape 2000$ cand cinvea facuse un transfer de CRYPTO gresit.

newbie
Activity: 12
Merit: 0
Ce raspuns , bani au venit din marea britania , iar voi ati trimis ceva bani in contul vostru sau ala care va spala bani in finlanda. asa ca ce va mai aratati firma serioasa din moment in care sunteti o firma fantoma fara date de contact realae !!
full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
Eu nu cred ce spun ei, firma e cam fantomel daca te uiti bine , pe numarul de telefon nu raspunde nimeni !! te mai suna depe un numar gen +123456 cam asa e nr lor, pe suport daca le scri iti raspund dupa mult timp un buna ziua, si apoi daca pui o intrebare 3 ore numai auzi sau vezi nimik apoi daca mai insisti iti scrie scurt ca nu au intrat si pa a trecut ziua, nu stiu cum sa spun BANI mei iar ei se lauda cu rapiditate suport rapid dar totul e de cc. daca dai apio o treapta mai sus sa poti lua legatura cu ei, se intelege cu tine sa asteptam pana luni apoi vedem , iar azi spune stii ceva numai te vreau ca ma deranjezi pe numarul meu ( MAX ZEU ) si iti trimit bani inapoi , DA O RECHEZITIE sa iti trimit bani inapoi, ii dau contul meu si el spune NU AM PRIMIT RECHEZITIE si trimite undeva in helsinki !! CONTU CARE NU IMI APARTINE !!!!
TEPAR isi trimisa in contul lui personal prin helsinki ce sa mai spun.
Asta se numeste Frauda si pentru asta am sa ma lupt sa le blochez Platforma si conturile sa numai avem ZEU MAX !!!
Daca deja se ocupa de transferul asta gen Virtual sa invete sa vorbeasca ca la IASI tot romana se vorbeste si tot oameni sunt, nu sa ma fura de 800 eur pe care au am muncit si nu CEO MAX popo cu familia lui tot de acelasi gen.

Acma a trimis bani unde a trimis si numai imi raspunde ! TEPAR pe fata !
Sper sa dispara cat mai curand platforma asta jalnica tot cu supportul lui !@
Ptr niste tepari ca ei 800 Eur e nimic , pentru mine e ceva muncesc 2 saptamani prin anglia pentru bani astea !


Aveti tot dreptul si parghiile necasare sa contactati banca voastra si sa solicitati returnarea platii, la care banca voastra va solicita returul de la noi. Doar ca o sa primiti raspuns ca returul a fost deja efectuat.

P.S: Cand primiti mesajul de "Buna ziua, cu ce va putem ajuta? ..." cu niste linkuri utile despre bitcoin si cum functioneaza platforma, mesajul e trimis de un robot si doar daca raspundeti la mesaj se deschide un tichet la care se raspunde la prima disponibilitate.

Cu stima,
BTCXCHANGE

newbie
Activity: 12
Merit: 0
Eu nu cred ce spun ei, firma e cam fantomel daca te uiti bine , pe numarul de telefon nu raspunde nimeni !! te mai suna depe un numar gen +123456 cam asa e nr lor, pe suport daca le scri iti raspund dupa mult timp un buna ziua, si apoi daca pui o intrebare 3 ore numai auzi sau vezi nimik apoi daca mai insisti iti scrie scurt ca nu au intrat si pa a trecut ziua, nu stiu cum sa spun BANI mei iar ei se lauda cu rapiditate suport rapid dar totul e de cc. daca dai apio o treapta mai sus sa poti lua legatura cu ei, se intelege cu tine sa asteptam pana luni apoi vedem , iar azi spune stii ceva numai te vreau ca ma deranjezi pe numarul meu ( MAX ZEU ) si iti trimit bani inapoi , DA O RECHEZITIE sa iti trimit bani inapoi, ii dau contul meu si el spune NU AM PRIMIT RECHEZITIE si trimite undeva in helsinki !! CONTU CARE NU IMI APARTINE !!!!
TEPAR isi trimisa in contul lui personal prin helsinki ce sa mai spun.
Asta se numeste Frauda si pentru asta am sa ma lupt sa le blochez Platforma si conturile sa numai avem ZEU MAX !!!
Daca deja se ocupa de transferul asta gen Virtual sa invete sa vorbeasca ca la IASI tot romana se vorbeste si tot oameni sunt, nu sa ma fura de 800 eur pe care au am muncit si nu CEO MAX popo cu familia lui tot de acelasi gen.

Acma a trimis bani unde a trimis si numai imi raspunde ! TEPAR pe fata !
Sper sa dispara cat mai curand platforma asta jalnica tot cu supportul lui !@
Ptr niste tepari ca ei 800 Eur e nimic , pentru mine e ceva muncesc 2 saptamani prin anglia pentru bani astea !
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
acuma cum a intrat si ca v-a deranjat ca pun intrebari pentru bani mei

Cred ca ar trebui sa te interesezi mai mult cum functioneaza bancile si cum trag de timp cu banii tai. (Transferurile cu valuta sunt scumpe si lente.)
Apoi vezi de limitele de timp pe care site-ul le afiseaza si vezi daca se respecta.
Abia apoi deschizi tichet, si chiar si atunci incearca sa vorbesti frumos, ca probabil cel care iti deserveste tichetul nu este acelasi care poate o fi gresit.
Dar aici nu este cazul si nu cred ca 800 Euro este mare lucru pentru un exchange, sunt clienti cu mii si zeci de mii de euro si fara probleme.
Avand in vedere comportamentul tau, imi pare rau sa spun, dar si eu as fi procedat cam la fel, cu toata bunavointa. (Deci ai inteles-o gresit: tu ai incercat sa faci pe regele, nu ei.)

Iti scriu nu ca sa le tin partea, ci cu speranta sa inveti din asta si sa iti fie mai bine pe viitor. (Si eu as fi si mai nervos stiind ca mai pierd o tura de bani bancilor prin transferul inapoi.)
Am avut si eu probleme si cu btxchange, si cu alte exchange-uri - de obicei transferuri de crypto intarziate sau pierdute. Dar am vorbit frumos, am avut rabdare si pana acum toate mi s-au rezolvat favorabil si in timp mai mult decat rezonabil.


TL; DR; Iti sugerez cu toata bunavointa: in viitor citeste mai mult si comporta-te mai frumos si vei avea o viata mai usoara.
newbie
Activity: 12
Merit: 0
Atentie BtcXchange.ro are mai multe sesizari la Supravegherea pentru transacti cu bani Virtuali, ( BNR )
Conturile Societati este in atentia cei dela supraveghere si totodata dela  ONPCSB , Numai depuneti in conturile societati bani ca riscati sa numai vedeti nimic, conturile conform cei dela ONPCSB voi fii blocate in urmatoarele zile !!

Atat despre PRIMUL  Primul Bitcoin exchange Romanesc BtcXchange.ro ! FRAUDA LA MAXIM TEPARI . POT DEMONSTRA !!
AM SA INCARC TOATE SCREENSHOTURILE DESPRE CONVERSATI SI APELURI LA CARE NU SE RASPUND DELOC , DA SCUZATI ADMINISTRATORUL SE SIMTE JIGNIT DACA AFLATI NUMARUL LUI SI NU POATE STA IN SPATELE UNEI SITE ASCUNS PENTRU SA MAI FACA SI PE ALTI DE CEVA BANI CARE NU-I APARTINE !!
RUSINE DOMNULE MAX.
Macar inainte stiam dela Oradeanul nostru de unde sa-l luam, da de domnul Max ?? Ce stim ca e CEO si atat unu care e foarte increzut cand e vorba de bani nostri !
Sper ca in curand va fii inchisa platforma asta FANTOMA !

full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
Am sunat pe numarul de telefon
+40 373 78 44 98
pe care in cursul zilei de 14, si 15 nu a raspuns nimeni, pe chat s-a raspuns dupa ore si dupa ce au scris buna ziua cu asta a ramas,
am scos extrasul dela recom sa vad datele firmei, datele de contact, numarul dupa zisele doamnei apartine de o firma de contabilitate la care numai sunteti clienti, vineri seara m-a sunat Domnul administrator care a zis ca probabil luni am bani, acuma cum a intrat si ca v-a deranjat ca pun intrebari pentru bani mei , imi inchideti telefonul, daca suportul a fii raspuns nu deranja nimeni pe Administratorul sau pe altcineva .
!!

Pe telefon daca am sunat (+40 373 78 44 98 ) nu am vorbit cu nimeni iar pe mobil al lui Domnului Max am sunat de vineri pana azi de 3 ori,
Inteleg ca doriti sa aratati ca aveti o imagina perfecta da din pacate va doriti asta doar, Primele verificari pe la BNR arata faptul ca nu sunteti prea LEGAL.
Si continui pentru a demonstra ca am DREPTATE CHIAR VA BATETI JOC !


Din motiv ca nu am primit alte rechizite bancare de la Dvs, fondurile au fost returnate spre contul de pe care au intrat. Contul dvs pe platforma noastra este dezactivat. Din acest moment relatia intre Dvs si firma noastra este incheiata. Pe email aveti confirmarea transferului catre contul de pe care au intrat banii, folositi acest document pentru a trasa fondurile.

Vedeti aici confirmarea platii pentru posteritate.



Va dorim o zi buna.

Cu stima,
BTCXCHANGE

newbie
Activity: 12
Merit: 0
CAT MAI CURAND INSEAMNA LA VOI PESTE 10 NI sau niciodata !!!
EU AM PLATIT 15 EURO Comision sa ajunga cat mai curand iar voi scrieti cat mai curand PE BANI MEI ??
UNDE VA CREDETI Huh
ASA PROCEDEAZA CEI CARE DORESC SA DEA TEPE !!!!
newbie
Activity: 12
Merit: 0
Am sunat pe numarul de telefon
+40 373 78 44 98
pe care in cursul zilei de 14, si 15 nu a raspuns nimeni, pe chat s-a raspuns dupa ore si dupa ce au scris buna ziua cu asta a ramas,
am scos extrasul dela recom sa vad datele firmei, datele de contact, numarul dupa zisele doamnei apartine de o firma de contabilitate la care numai sunteti clienti, vineri seara m-a sunat Domnul administrator care a zis ca probabil luni am bani, acuma cum a intrat si ca v-a deranjat ca pun intrebari pentru bani mei , imi inchideti telefonul, daca suportul a fii raspuns nu deranja nimeni pe Administratorul sau pe altcineva .
!!

Pe telefon daca am sunat (+40 373 78 44 98 ) nu am vorbit cu nimeni iar pe mobil al lui Domnului Max am sunat de vineri pana azi de 3 ori,
Inteleg ca doriti sa aratati ca aveti o imagina perfecta da din pacate va doriti asta doar, Primele verificari pe la BNR arata faptul ca nu sunteti prea LEGAL.
Si continui pentru a demonstra ca am DREPTATE CHIAR VA BATETI JOC !
Pages:
Jump to: