Pages:
Author

Topic: BtcXchange.ro - Primul Bitcoin exchange Romanesc - page 5. (Read 35854 times)

HrN
sr. member
Activity: 339
Merit: 250
Sunt peste 24 de ore de cand am transferat BTC, suma apare in lista de depuneri, dar totusi soldul contului meu ramane zero.
Ultimul mesaj de la o domnisoara de pe chat a fost azi pe la ora 16 si-mi spunea "Revin imediat, verificăm".

Sunt curios cat va dura pana se rezolva creditarea contului, daca se va rezolva vreodata.

Faptul ca dureaza atat de mult rezolvarea unei probleme, mie personal imi ridica semne de intrebare.
 
Sad

Berbecule, lumea lucreaza pana la 17:00 ... Tu crezi ca sta domnisoara pana la ora asta sa te rezolve pe tine? Asteapta pana maine si te va rezolva.
Pe langa "drepturile" pe care le aveti, trebuie sa ganditi ca oamenii normali, nu ca oile...
newbie
Activity: 34
Merit: 0
Sunt peste 24 de ore de cand am transferat BTC, suma apare in lista de depuneri, dar totusi soldul contului meu ramane zero.
Ultimul mesaj de la o domnisoara de pe chat a fost azi pe la ora 16 si-mi spunea "Revin imediat, verificăm".

Sunt curios cat va dura pana se rezolva creditarea contului, daca se va rezolva vreodata.

Faptul ca dureaza atat de mult rezolvarea unei probleme, mie personal imi ridica semne de intrebare.
 
Sad
newbie
Activity: 3
Merit: 0
finally
sr. member
Activity: 266
Merit: 250
Patience is the key to success
Stimați clienți,

Dupa multiple solicitari din partea voastra, va anuntam optimizarea tarifelor pentru tranzactionare pe perechea BTC/RON. Noile tarife pot fi vizualizate aici: https://www.btcxchange.ro/fees

Tranzactionare placuta si ca deobicei va asteptam cu drag.


Multumim, era si cazul!
newbie
Activity: 34
Merit: 0
Stimați clienți,

Dupa multiple solicitari din partea voastra, va anuntam optimizarea tarifelor pentru tranzactionare pe perechea BTC/RON. Noile tarife pot fi vizualizate aici: https://www.btcxchange.ro/fees

Tranzactionare placuta si ca deobicei va asteptam cu drag.
legendary
Activity: 3668
Merit: 6382
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Bombardier, Gawlea, ati avut probleme cu primele retrageri de la banca? S-au cerut acte in plus? btcxchange a putut sa ofere aceste acte?
Sorry daca e partial off-topic.

am folosit ING si n`am intampinat asemenea probleme pana acum.

Multumesc, e un raspuns incurajator.
newbie
Activity: 56
Merit: 0
cam mult 1% pe tranzacie...wtf
full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
Stimati clienti,

Suntem bucurosi sa anuntam introducea adreselor programabile pe BTCXCHANGE. Acum aveti posibilitatea sa generati un numar nelimitat de adrese bitcoin si sa le programati sa efectueze vanzare automata la toate depunerile receptionate in valuta nationala preferata. Deasemeni puteti seta adresa sa efectueze o retragere automata spre contul bancar dorit.

Puteti alege ca adresa sa:
- nu faca nimic
- vanda automat toate fondurile receptionate in valuta dorita
- vanda automat toate fondurile receptionate + sa efectueze o retragere automata spre contul bancar ales

Pentru a crea prima adresa programabila mergeti spre Depunere > Bitcoin > Adrese programabile

https://www.btcxchange.ro/news/adrese-programabile
member
Activity: 84
Merit: 10
multumesc foarte mult prima retragere aici foarte rapida e foarte de incredere nu prea stiu cum ca si fee unde se ajunge fata de alte walleturi dar e super ok situl
full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
De ce asa mare diferente de comision pt aproximativ aceleasi sume tranzactionate? (tinand cont ca,comisionul tranzactiilor de pe data de 12.05 mi se pare enorm)



Comisionul depinde de volumul tranzactionat in utlimele 30 de zie.

Exista vreo problema cu retragerile in conturi de la Banca Transilvania? Stiu ca se plangeau unele persoane pe forum si as vrea sa stiu daca a intampinat cineva probleme sau eventual sa imi raspunda chiar cei de la btcxchange.

Nu am intampinat nici o problema si nici nu am auzit clientii sa aiba probleme.

Aveti erori la calculator.
Uneori se incarca foarte greu, alteori imi corecteaza suma (am pus 3.3 btc la schim  si m-a corectat cu 90.97760960)
Intr-un final am reusit sa pun suma pe care o vroiam, dar am stat 15 secunde pana mi-a calculat in RON cat trebuie sa primesc..
Pe google chrome si mozilla

Multumim de feedback, cercetam problema.

in raifessen cat de repede ajung?

2-4 ore pentru retragerile efectuate pana la ora 14.00
member
Activity: 84
Merit: 10
in raifessen cat de repede ajung?
sr. member
Activity: 588
Merit: 264
De ce asa mare diferente de comision pt aproximativ aceleasi sume tranzactionate? (tinand cont ca,comisionul tranzactiilor de pe data de 12.05 mi se pare enorm)



Cred ca % de comision si pozitionarea in "grila" (https://www.btcxchange.ro/fees) se face inainte de tranzactie.
Deci inainte de primul grup de tranzactii erai la 2%, inainte de al doile grup, in aceeasi luna, erai, cred, la 0.8%


Felicitari celor de la btcxchange.ro! De departe cea mai rapida retragere online de bani, in 2.5h aveam banii in cont. Nota 10+


Bombardier, Gawlea, ati avut probleme cu primele retrageri de la banca? S-au cerut acte in plus? btcxchange a putut sa ofere aceste acte?
Sorry daca e partial off-topic.

am folosit ING si n`am intampinat asemenea probleme pana acum.
legendary
Activity: 3668
Merit: 6382
Looking for campaign manager? Contact icopress!
De ce asa mare diferente de comision pt aproximativ aceleasi sume tranzactionate? (tinand cont ca,comisionul tranzactiilor de pe data de 12.05 mi se pare enorm)



Cred ca % de comision si pozitionarea in "grila" (https://www.btcxchange.ro/fees) se face inainte de tranzactie.
Deci inainte de primul grup de tranzactii erai la 2%, inainte de al doile grup, in aceeasi luna, erai, cred, la 0.8%


Felicitari celor de la btcxchange.ro! De departe cea mai rapida retragere online de bani, in 2.5h aveam banii in cont. Nota 10+


Bombardier, Gawlea, ati avut probleme cu primele retrageri de la banca? S-au cerut acte in plus? btcxchange a putut sa ofere aceste acte?
Sorry daca e partial off-topic.
sr. member
Activity: 417
Merit: 252
Exista vreo problema cu retragerile in conturi de la Banca Transilvania? Stiu ca se plangeau unele persoane pe forum si as vrea sa stiu daca a intampinat cineva probleme sau eventual sa imi raspunda chiar cei de la btcxchange.
sr. member
Activity: 588
Merit: 264
De ce asa mare diferente de comision pt aproximativ aceleasi sume tranzactionate? (tinand cont ca,comisionul tranzactiilor de pe data de 12.05 mi se pare enorm)

hero member
Activity: 756
Merit: 579
Felicitari celor de la btcxchange.ro! De departe cea mai rapida retragere online de bani, in 2.5h aveam banii in cont. Nota 10+
full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
Aveti o eroare.
Am folosit "Ordin instnt" pentru a schimba 2 BTC si imi arata suma de 14,648 RON, iar cand am plasat comanda am primit 14,355 (ce-i drept, instant, dar cu 293 RON mai putin)



Stimate HrN,

Suma afișată la Total (aprox) este suma aproximativă, orderbookul poate arăta diferit la momentul actualei tranzacției. Se iau in calcul orderele existente la moment in order book și nu se ia în calcul comisionul de tranzacționare.


si eu am patit la fel la 1btc dar am crezut ca sunt comisioanele, d aia am zis sa se afiseze suma exacta pe care o primesti.

Stimate Bombardier,

Solicitarea voastra a fost adaugata in lista si va fi executata cat de curand posibil.

si eu am patit la fel la 1btc dar am crezut ca sunt comisioanele, d aia am zis sa se afiseze suma exacta pe care o primesti.


Cel mai probabil calculul este facut pentru primul pret din order book. Daca suma vanduta sau cumparata este mai mare decat primul order, atunci automat se trece la al doilea, dupa aia la al treilea pana se executa toata operatiunea (vanzare sau cumparare).

Din cate stiu eu, chiar daca se iau in calcul sumele exacte, din momentul afisarii si pana in momentul tranzactiei efective poate sa apara un ordin nou (sau sa dispara) din orderbook si atunci suma afisata nu o sa coincida cu suma reala.

Rog suportul BtcXchange sa ma corecteze in cazul in care nu asta este cauza diferentei deintre pretul afisat si cel tranzactionat.

Stimate jonsi,

Suma din Total (aprox) nu se calculează doar după primul preț din orderbook. Se iau în calcul toate orderele pentru a da o aproximație cât mai precisă.
legendary
Activity: 1397
Merit: 1016
si eu am patit la fel la 1btc dar am crezut ca sunt comisioanele, d aia am zis sa se afiseze suma exacta pe care o primesti.


Cel mai probabil calculul este facut pentru primul pret din order book. Daca suma vanduta sau cumparata este mai mare decat primul order, atunci automat se trece la al doilea, dupa aia la al treilea pana se executa toata operatiunea (vanzare sau cumparare).

Din cate stiu eu, chiar daca se iau in calcul sumele exacte, din momentul afisarii si pana in momentul tranzactiei efective poate sa apara un ordin nou (sau sa dispara) din orderbook si atunci suma afisata nu o sa coincida cu suma reala.

Rog suportul BtcXchange sa ma corecteze in cazul in care nu asta este cauza diferentei deintre pretul afisat si cel tranzactionat.
sr. member
Activity: 588
Merit: 264
si eu am patit la fel la 1btc dar am crezut ca sunt comisioanele, d aia am zis sa se afiseze suma exacta pe care o primesti.
HrN
sr. member
Activity: 339
Merit: 250
Aveti o eroare.
Am folosit "Ordin instnt" pentru a schimba 2 BTC si imi arata suma de 14,648 RON, iar cand am plasat comanda am primit 14,355 (ce-i drept, instant, dar cu 293 RON mai putin)

Pages:
Jump to: