Pages:
Author

Topic: BtcXchange.ro - Primul Bitcoin exchange Romanesc - page 9. (Read 35850 times)

newbie
Activity: 34
Merit: 0


Obisnuieste-te cu astfel de hateri Smiley)) Sunt peste tot.
Sunt doar niste bagatori in seama care habar nu au cum functioneaza aceasta platforma. Ei au impresia ca banii provin de la tine, iar daca urca BTC-ul, tu nu o sa mai ai bani sa le dai oamenilor... Acesti hateri nu stiu ce e ala ESCROW. Nu le da atentie.




Faptul cá încerc sá ii dau motive sá imi ofere incredere, consideri tu cá e hate? ... Practic i-am servit pe tavá unele subiecte prin care sá má motiveze cá nu am de ce sá imi fac grijá!

Well... si nu de bani(fiat) imi fac eu probleme, ci de bitcoin. Pentru cá banii nu au nici o valoare in ochii mei comparativ cu bitcoin. Ei chiar nu pot fi materializati din neant dacá nu ii ai. Si dacá o sá creascá pretul prea mult si nu ii ai... ce faci? Vinzi casa? masina? catelul? purcelul?? ... Si din ce povesteste nenea ásta pe aici, costurile de intretinere sunt pe undeva la 15.000 - 25.000 cu tot cu angajati. Deci dacá nu are cel putin 10.000 useri din 26 milioane de români cu un cont bancar (am inclus si cetátenii rep. Moldova), atunci ce se întâmplá cu toatá pierderea asta de 45.000 - 75.000 euro pe an, din care se amortizeazá sá zicem un 7-8% ?? Hmmm??  Smiley

Buna savetherainforest,

Din cate inteleg aveti urmatoarele intrebari:

1. Din ce bani se acopera costurile de intretinere a platformei?
Costurile de intretinere sunt acoperite din investia proprietarilor - la momentul de fata de mine. Costurile de intretinere nu se achita din banii depusi de utilizatorii platformei. In cazul unui esec al proectului sau in cazul putin probabil in care nu vom mai avea dorinta sa dezvoltam acest proect, toti banii detinuti pe platforma vor fi rambursati clientilor.

2. Ce se intampla daca creste pretul la bitcoin?
Acest lucru nu afecteaza operatiunile platformei deoarece nu ne ocupam cu activitate investitionala. Toti banii depusi de clienti in fiat sau bitcoin se pastreaza pe conturile bancare si in walleturile platformei in forma depusa. Deci daca se depun bitcoin se tin in bitcoin, daca se depune fiat se tin in fiat. Astfel nu exista riscuri aferente volatilitatii pretului bitcoin.

3. Ce se intampla in caz cand platforma nu devine profitabila?
In acest caz, investitorii isi pierd banii investiti fix ca in orice alta afacere.
* Va rog sa ma clarificati de unde au provenit cifrele de 45.000-75.000 euro si la ce se atribue amortizarea de 7-8%?

4. Cum sa fiti siguri in folosirea platformei?
Daca aveti dubii la securitatea platformei/modelului de afacere, nu aveti decat sa retrageti banii din contul BtcXchange dupa finisarea tranzactiei.

5. De cati useri este nevoie pentru a ajunge la breakeven?
In dependenta de modelul de afacere pe care il vom adopta aceasta cifra variaza, dar indicatorul de baza ar fi volumul de tranzactionare si nu numarul de utilizatori. Volumul la momentul dat este unul modest dar in crestere continua.

Daca nu am raspuns la toate intrebarile va rog sa imi dati de stire.

Cu stima,
Max
newbie
Activity: 34
Merit: 0

Stimate savetherainforest,

Serverele BtcXchange se afla in datacentru (timpurile cu un PC mai puternic in colt au trecut demult) si costurile de intretinere sunt peste 700 de euro pe luna. Avem si angajati si va asiguram de profesionalizmul echipei noastre. Platforma la momentul dat nu este profitabila si nu anticipam sa devina profitabila in timpul apropiat. Este un proect de lunga durata.

Va rugam sa ne spuneti de ce informatie aveti nevoie pentru mai multa transparenta si vulnerabilitate?

Cu stima,
BtcXchange


Deci să înțeleg că o să dați faliment. Sau cel puțin sunteți pe pierderi majore.


Presupun că sunteți constienți că toată treaba asta cu profitul depinde în mare parte de confidența sau mai bine spus încrederea de sine a investitorului... no? (era retoric) ... Deci presupun că o metoda mai transparentă și mai plină de încredere pe viitor o să vină din partea voastră sau din partea unui competitor? (Că presupun până ajunge BTCitcoinul pe la 3.000$ - 4.000$ o să mai dureze măcar 1 an sau 2)

Sunt și eu asa oarecum curios cât timp o să reziste platforma pe donații caritabile? Smiley




Stimate savetherainforest,

Nu va voi explica acum cum functioneaza afacerile si investitiile caci va dura prea mult timp. Pe scurt:
- nu planificam sa dam faliment
- nu suntem pe pierderi majore, ceea ce pentru Dvs este o cifra majora nu inseamna neaparat o cifra majora pentru toti ceilalti
- calculele investitionale si business planul tin de deciziile noastre interne
- platforma va rezista atata timp cat echipa noastra va demonstra profesionalism, vom avea un produs util si clientii vor avea incredere in noi

Despre ce metoda transparenta si mai plina de incredere vorbiti?
Ce treaba are pretul bitcoinului cu platforma noastra?
Despre ce donatii caritabile vorbiti?

Cu stima,
Max





Obisnuieste-te cu astfel de hateri Smiley)) Sunt peste tot.
Sunt doar niste bagatori in seama care habar nu au cum functioneaza aceasta platforma. Ei au impresia ca banii provin de la tine, iar daca urca BTC-ul, tu nu o sa mai ai bani sa le dai oamenilor... Acesti hateri nu stiu ce e ala ESCROW. Nu le da atentie.
btcx-ul nu se inchidea daca nu erau acesti hateri.
Tu vezi-ti de treaba si nu le da atentie ca iti strici sanatatea stresandu-te.
Iti doresc mult succes ! Asa cum mi-a placut intentia lui H.V., imi place si intentia ta de a face ceva. Nu e usor sa aduci clientii sa tranzactioneze la tine atata timp cat sunt peste 2500 de astfel de exchangere. Fiecare si-a facut reclama cum a stiut, iar cei vechi vor fi intotdeauna de incredere.
Sfatul meu este sa schimbi ceva; schimba pe international, schimba numele, fa redirect la btcxchange.ro catre noul domeniu... gandeste-te la ceva inovativ.
BTCXchnage la noi in romania este foarte popular si mai ales toata lumea stie ca a fost un esec. S-a inchis, sa redeschis, s-a inchis, a fost preluat de altcineva, s-a redeschis.
Am avut intentia de a deschide si eu un btc exchanger, dar inainte de asta mi-am luat in calcul multe chestii. Chestii pe care probabil tu le observi acum. (Eu fiind trecut prin situatii de genul asta, stiam la ce ma pot astepta).
Platforma o ai; acum iti trebuie imaginatie pentru a dezvolta proiectul.... numele pe care l-ai luat nu spune nimic, ba din contra, iti va aduce pierderi.
Pana sa se inchida acum cateva luni, am folosit btcx aproape saptamanal; am schimbat sume mari, am cumparat, am vandut... Dar de cand a iesit H V, nici macar cont nu mi-am mai facut.

Merci mult de sustinere. Voi lua neaparat in vedere sugestiile oferite si sper sa gasiti motivatia sa deschidetin un cont pe platforma in cel mai scurt timp. Daca aveti nevoie de asistenta mea, va sunt la dispozitie.
HrN
sr. member
Activity: 339
Merit: 250

Stimate savetherainforest,

Serverele BtcXchange se afla in datacentru (timpurile cu un PC mai puternic in colt au trecut demult) si costurile de intretinere sunt peste 700 de euro pe luna. Avem si angajati si va asiguram de profesionalizmul echipei noastre. Platforma la momentul dat nu este profitabila si nu anticipam sa devina profitabila in timpul apropiat. Este un proect de lunga durata.

Va rugam sa ne spuneti de ce informatie aveti nevoie pentru mai multa transparenta si vulnerabilitate?

Cu stima,
BtcXchange


Deci să înțeleg că o să dați faliment. Sau cel puțin sunteți pe pierderi majore.


Presupun că sunteți constienți că toată treaba asta cu profitul depinde în mare parte de confidența sau mai bine spus încrederea de sine a investitorului... no? (era retoric) ... Deci presupun că o metoda mai transparentă și mai plină de încredere pe viitor o să vină din partea voastră sau din partea unui competitor? (Că presupun până ajunge BTCitcoinul pe la 3.000$ - 4.000$ o să mai dureze măcar 1 an sau 2)

Sunt și eu asa oarecum curios cât timp o să reziste platforma pe donații caritabile? Smiley




Stimate savetherainforest,

Nu va voi explica acum cum functioneaza afacerile si investitiile caci va dura prea mult timp. Pe scurt:
- nu planificam sa dam faliment
- nu suntem pe pierderi majore, ceea ce pentru Dvs este o cifra majora nu inseamna neaparat o cifra majora pentru toti ceilalti
- calculele investitionale si business planul tin de deciziile noastre interne
- platforma va rezista atata timp cat echipa noastra va demonstra profesionalism, vom avea un produs util si clientii vor avea incredere in noi

Despre ce metoda transparenta si mai plina de incredere vorbiti?
Ce treaba are pretul bitcoinului cu platforma noastra?
Despre ce donatii caritabile vorbiti?

Cu stima,
Max





Obisnuieste-te cu astfel de hateri Smiley)) Sunt peste tot.
Sunt doar niste bagatori in seama care habar nu au cum functioneaza aceasta platforma. Ei au impresia ca banii provin de la tine, iar daca urca BTC-ul, tu nu o sa mai ai bani sa le dai oamenilor... Acesti hateri nu stiu ce e ala ESCROW. Nu le da atentie.
btcx-ul nu se inchidea daca nu erau acesti hateri.
Tu vezi-ti de treaba si nu le da atentie ca iti strici sanatatea stresandu-te.
Iti doresc mult succes ! Asa cum mi-a placut intentia lui H.V., imi place si intentia ta de a face ceva. Nu e usor sa aduci clientii sa tranzactioneze la tine atata timp cat sunt peste 2500 de astfel de exchangere. Fiecare si-a facut reclama cum a stiut, iar cei vechi vor fi intotdeauna de incredere.
Sfatul meu este sa schimbi ceva; schimba pe international, schimba numele, fa redirect la btcxchange.ro catre noul domeniu... gandeste-te la ceva inovativ.
BTCXchnage la noi in romania este foarte popular si mai ales toata lumea stie ca a fost un esec. S-a inchis, sa redeschis, s-a inchis, a fost preluat de altcineva, s-a redeschis.
Am avut intentia de a deschide si eu un btc exchanger, dar inainte de asta mi-am luat in calcul multe chestii. Chestii pe care probabil tu le observi acum. (Eu fiind trecut prin situatii de genul asta, stiam la ce ma pot astepta).
Platforma o ai; acum iti trebuie imaginatie pentru a dezvolta proiectul.... numele pe care l-ai luat nu spune nimic, ba din contra, iti va aduce pierderi.
Pana sa se inchida acum cateva luni, am folosit btcx aproape saptamanal; am schimbat sume mari, am cumparat, am vandut... Dar de cand a iesit H V, nici macar cont nu mi-am mai facut.
newbie
Activity: 34
Merit: 0

Stimate savetherainforest,

Serverele BtcXchange se afla in datacentru (timpurile cu un PC mai puternic in colt au trecut demult) si costurile de intretinere sunt peste 700 de euro pe luna. Avem si angajati si va asiguram de profesionalizmul echipei noastre. Platforma la momentul dat nu este profitabila si nu anticipam sa devina profitabila in timpul apropiat. Este un proect de lunga durata.

Va rugam sa ne spuneti de ce informatie aveti nevoie pentru mai multa transparenta si vulnerabilitate?

Cu stima,
BtcXchange


Deci să înțeleg că o să dați faliment. Sau cel puțin sunteți pe pierderi majore.


Presupun că sunteți constienți că toată treaba asta cu profitul depinde în mare parte de confidența sau mai bine spus încrederea de sine a investitorului... no? (era retoric) ... Deci presupun că o metoda mai transparentă și mai plină de încredere pe viitor o să vină din partea voastră sau din partea unui competitor? (Că presupun până ajunge BTCitcoinul pe la 3.000$ - 4.000$ o să mai dureze măcar 1 an sau 2)

Sunt și eu asa oarecum curios cât timp o să reziste platforma pe donații caritabile? Smiley




Stimate savetherainforest,

Nu va voi explica acum cum functioneaza afacerile si investitiile caci va dura prea mult timp. Pe scurt:
- nu planificam sa dam faliment
- nu suntem pe pierderi majore, ceea ce pentru Dvs este o cifra majora nu inseamna neaparat o cifra majora pentru toti ceilalti
- calculele investitionale si business planul tin de deciziile noastre interne
- platforma va rezista atata timp cat echipa noastra va demonstra profesionalism, vom avea un produs util si clientii vor avea incredere in noi

Despre ce metoda transparenta si mai plina de incredere vorbiti?
Ce treaba are pretul bitcoinului cu platforma noastra?
Despre ce donatii caritabile vorbiti?

Cu stima,
Max



hero member
Activity: 756
Merit: 579
0.00050000 BTC nu e cam mult pt retragere? daca iau de 100 ron BTC si retrag pierd 20% din bani... anyway...


Cred cá ai pus un zero in + ... 0.005 doreai sá scrii no? Smiley

Si da... momentan probabil nu au din ce face bani pentru intretinerea server(ului/elor) or dunno wtf.. Smiley practic cred cá consumá curent in jur de 150 lei pe luna sau 300 lei la 2 luni dacá nu se pláteste si chirie pe spatiu unde e depozitat.

Si dacá mai au si angajati... nici nu stiu din ce fac ei bani. (Dar poate serverul functioneazá in sediul unei firme care face deja ceva, si au si ei acolo un PC mai performant ce stá degeabá intr-un colt de camerá.) Smiley

Cá in rest.. cred cá o sá mai treacá 1-2 ani pâná se reface ceva. Volumele par jalnice, probabil cu timpul o sá afle cineva ceva si sá ne zicá si nouá si o sá fie mai mare transparenta si proprietarii mai vulnerabili, doar asa vád sá se echilibreze talgerele balantei in toatá situatia asta.
da, am gresit eu e 0.00500000 BTC.... am pus un 0 in plus.
full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
0.00050000 BTC nu e cam mult pt retragere? daca iau de 100 ron BTC si retrag pierd 20% din bani... anyway...

Stimate gawlea,

Va multumim de feedback. Suntem in proces de efectuare a mai multe schimbari pe platforma, solicitarea Dvs a fost receptiona si va fi luata in calcul. Va multumim mult.

0.00050000 BTC nu e cam mult pt retragere? daca iau de 100 ron BTC si retrag pierd 20% din bani... anyway...


Cred cá ai pus un zero in + ... 0.005 doreai sá scrii no? Smiley

Si da... momentan probabil nu au din ce face bani pentru intretinerea server(ului/elor) or dunno wtf.. Smiley practic cred cá consumá curent in jur de 150 lei pe luna sau 300 lei la 2 luni dacá nu se pláteste si chirie pe spatiu unde e depozitat.

Si dacá mai au si angajati... nici nu stiu din ce fac ei bani. (Dar poate serverul functioneazá in sediul unei firme care face deja ceva, si au si ei acolo un PC mai performant ce stá degeabá intr-un colt de camerá.) Smiley

Cá in rest.. cred cá o sá mai treacá 1-2 ani pâná se reface ceva. Volumele par jalnice, probabil cu timpul o sá afle cineva ceva si sá ne zicá si nouá si o sá fie mai mare transparenta si proprietarii mai vulnerabili, doar asa vád sá se echilibreze talgerele balantei in toatá situatia asta.

Stimate savetherainforest,

Serverele BtcXchange se afla in datacentru (timpurile cu un PC mai puternic in colt au trecut demult) si costurile de intretinere sunt peste 700 de euro pe luna. Avem si angajati si va asiguram de profesionalizmul echipei noastre. Platforma la momentul dat nu este profitabila si nu anticipam sa devina profitabila in timpul apropiat. Este un proect de lunga durata.

Va rugam sa ne spuneti de ce informatie aveti nevoie pentru mai multa transparenta si vulnerabilitate?

Cu stima,
BtcXchange
hero member
Activity: 756
Merit: 579
0.00050000 BTC nu e cam mult pt retragere? daca iau de 100 ron BTC si retrag pierd 20% din bani... anyway...
legendary
Activity: 1568
Merit: 1057
Pana la urma au fost sterse  datele conturilor vechi? Tot primesc mail-uri de la voi fara sa imi reactivez  contul pe platforma..

Salutare,

Conturile vechi au fost sterse de pe platforma. Emailul Dvs a ramas la noi in mailing list prin care transmitem informatii. Pentru a va dezabona de la aceste emailuri aveti nevoie doar sa apasati linkul "Unsubscribe" care este prezent in fiecare scrisoare.

Cu stim,
BtcXchange
Am inteles, credeam ca ati sters toate informatiile personale ale conturilor vechi...defapt ati sters doar datele de logare, email-ul ramanand in baza voastra de date...
E bine de stiut.

Ms pentru raspuns.
 O zi buna si Sarbatori Fericite.
Buna ziua,

Toate datele utilizatorilor de pana la lansare au fost radiate din baza de date. A fost pastrata doar o lista de adrese email (fara nume, username sau conturi bancare, doar adrese email) pentru a mentine un canal de comunicare cu utilizatorii existenti de pana la relansare. Pentru a folosi platforma este necesar de a va inregistra din nou.

Daca doriti emailul Dvs sa fie sters din mailing list cu totul, va rugam sa ne transmiteti adresa de email in mesaj privat pe forum sau prin email la [email protected]. Datele Dvs sunt in siguranta si nu sunt impartite cu nimeni.

Cu stima,
Echipa BtcXchange
Incercam doar sa zic ca si o adresa de mail este considerata ca "date personale" . Ma bucur ca datele mele sunt pastrate in siguranta si nu sunt impartite cu nimeni. Momentan nu m-am "re-inregistrat" si nu folosesc platforma. Mai astept. Cat despre adresa de mail, probabil o voi folosi cand voi considera ca este momentul sa reutilizez  platforma BTCxchange.
full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
Pana la urma au fost sterse  datele conturilor vechi? Tot primesc mail-uri de la voi fara sa imi reactivez  contul pe platforma..

Salutare,

Conturile vechi au fost sterse de pe platforma. Emailul Dvs a ramas la noi in mailing list prin care transmitem informatii. Pentru a va dezabona de la aceste emailuri aveti nevoie doar sa apasati linkul "Unsubscribe" care este prezent in fiecare scrisoare.

Cu stim,
BtcXchange
Am inteles, credeam ca ati sters toate informatiile personale ale conturilor vechi...defapt ati sters doar datele de logare, email-ul ramanand in baza voastra de date...
E bine de stiut.

Ms pentru raspuns.
 O zi buna si Sarbatori Fericite.
Buna ziua,

Toate datele utilizatorilor de pana la lansare au fost radiate din baza de date. A fost pastrata doar o lista de adrese email (fara nume, username sau conturi bancare, doar adrese email) pentru a mentine un canal de comunicare cu utilizatorii existenti de pana la relansare. Pentru a folosi platforma este necesar de a va inregistra din nou.

Daca doriti emailul Dvs sa fie sters din mailing list cu totul, va rugam sa ne transmiteti adresa de email in mesaj privat pe forum sau prin email la [email protected]. Datele Dvs sunt in siguranta si nu sunt impartite cu nimeni.

Cu stima,
Echipa BtcXchange
legendary
Activity: 1568
Merit: 1057
Pana la urma au fost sterse  datele conturilor vechi? Tot primesc mail-uri de la voi fara sa imi reactivez  contul pe platforma..

Salutare,

Conturile vechi au fost sterse de pe platforma. Emailul Dvs a ramas la noi in mailing list prin care transmitem informatii. Pentru a va dezabona de la aceste emailuri aveti nevoie doar sa apasati linkul "Unsubscribe" care este prezent in fiecare scrisoare.

Cu stim,
BtcXchange
Am inteles, credeam ca ati sters toate informatiile personale ale conturilor vechi...defapt ati sters doar datele de logare, email-ul ramanand in baza voastra de date...
E bine de stiut.

Ms pentru raspuns.
 O zi buna si Sarbatori Fericite.
full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
Pana la urma au fost sterse  datele conturilor vechi? Tot primesc mail-uri de la voi fara sa imi reactivez  contul pe platforma..

Salutare,

Conturile vechi au fost sterse de pe platforma. Emailul Dvs a ramas la noi in mailing list prin care transmitem informatii. Pentru a va dezabona de la aceste emailuri aveti nevoie doar sa apasati linkul "Unsubscribe" care este prezent in fiecare scrisoare.

Cu stim,
BtcXchange
legendary
Activity: 1568
Merit: 1057
Pana la urma au fost sterse  datele conturilor vechi? Tot primesc mail-uri de la voi fara sa imi reactivez  contul pe platforma..
newbie
Activity: 34
Merit: 0
Buna tuturor,

In urma multor solicitari in privinta identitatii proprietarului BtcXchange si dat fiind faptul ca unii din voi au rezervari in ceea ce priveste folosirea platformei din acest motiv - ma prezint.

Ma numesc Max Nicula. Sunt noul proprietar al BtcXchange.

Am 28 de ani. M-am nascut la Chisinau. Mi-am facut studiile universitare la Londra. Acum stau in Iasi-Chisinau-Londra in dependenta de unde ma necesita afacerile. Experienta in programare o am de la 14 ani, calculatorul il cunosc cred ca de la 7 ani.

Afacerea mea de baza este in dezvoltarea sistemelor ERP (Enterprise Resource Planing) pentru producatori si distribuitori de marfuri. In afara de aceasta am experienta in multe domenii, una din ele a fost sa scriu algoritme de tranzactionare automatizata in stocuri pe NASDAQ si NYSE dar si pe bitcoin. Toate experientele mele si aceasta in particular mi-au dat o intelegere aprofundata in ceea ce reprezinta un exchange si cum functioneaza. 

Sunt sigur in viitorul bitcoin-ului si sunt fascinat de oportunitatile pe care le propune. De aceea cand am vazut oportunitatea de a cumpara un bitcoin exchange am facut-o fara multa indoiala.

Raspunsuri la intrebari frecvente:
- Sunt o persoana reala
- BtcXchange intr-adevar are un proprietar nou
- A fost procurata atat compania cat si sursa si serverele
- Am citit personal tot codul sursa, de aceea a durat atat timp de la procurare pana la relansare. Trebuia sa ma asigur de integritatea sistemului.
- Un punct al intelegerii de vanzare-cumparare a fost ca pretul tranzactiei ramane nedivulgat

Pentru orice solicitari, propuneri, nemultumiri sau pentru un salut Smiley ma gasiti la [email protected] sau mxnicula (skype).

Salut,

Max

Frumos, mult succes!
Eu voi folosi btcxchange.ro (nu invart sume mari de bani, dar invart ceva...)

Merci mult pentru incredere! Pretuim toti clientii indiferent de volum!
hero member
Activity: 756
Merit: 579
Buna tuturor,

In urma multor solicitari in privinta identitatii proprietarului BtcXchange si dat fiind faptul ca unii din voi au rezervari in ceea ce priveste folosirea platformei din acest motiv - ma prezint.

Ma numesc Max Nicula. Sunt noul proprietar al BtcXchange.

Am 28 de ani. M-am nascut la Chisinau. Mi-am facut studiile universitare la Londra. Acum stau in Iasi-Chisinau-Londra in dependenta de unde ma necesita afacerile. Experienta in programare o am de la 14 ani, calculatorul il cunosc cred ca de la 7 ani.

Afacerea mea de baza este in dezvoltarea sistemelor ERP (Enterprise Resource Planing) pentru producatori si distribuitori de marfuri. In afara de aceasta am experienta in multe domenii, una din ele a fost sa scriu algoritme de tranzactionare automatizata in stocuri pe NASDAQ si NYSE dar si pe bitcoin. Toate experientele mele si aceasta in particular mi-au dat o intelegere aprofundata in ceea ce reprezinta un exchange si cum functioneaza. 

Sunt sigur in viitorul bitcoin-ului si sunt fascinat de oportunitatile pe care le propune. De aceea cand am vazut oportunitatea de a cumpara un bitcoin exchange am facut-o fara multa indoiala.

Raspunsuri la intrebari frecvente:
- Sunt o persoana reala
- BtcXchange intr-adevar are un proprietar nou
- A fost procurata atat compania cat si sursa si serverele
- Am citit personal tot codul sursa, de aceea a durat atat timp de la procurare pana la relansare. Trebuia sa ma asigur de integritatea sistemului.
- Un punct al intelegerii de vanzare-cumparare a fost ca pretul tranzactiei ramane nedivulgat

Pentru orice solicitari, propuneri, nemultumiri sau pentru un salut Smiley ma gasiti la [email protected] sau mxnicula (skype).

Salut,

Max

Frumos, mult succes!
Eu voi folosi btcxchange.ro (nu invart sume mari de bani, dar invart ceva...)
newbie
Activity: 34
Merit: 0
Buna tuturor,

In urma multor solicitari in privinta identitatii proprietarului BtcXchange si dat fiind faptul ca unii din voi au rezervari in ceea ce priveste folosirea platformei din acest motiv - ma prezint.

Ma numesc Max Nicula. Sunt noul proprietar al BtcXchange.

Am 28 de ani. M-am nascut la Chisinau. Mi-am facut studiile universitare la Londra. Acum stau in Iasi-Chisinau-Londra in dependenta de unde ma necesita afacerile. Experienta in programare o am de la 14 ani, calculatorul il cunosc cred ca de la 7 ani.

Afacerea mea de baza este in dezvoltarea sistemelor ERP (Enterprise Resource Planing) pentru producatori si distribuitori de marfuri. In afara de aceasta am experienta in multe domenii, una din ele a fost sa scriu algoritme de tranzactionare automatizata in stocuri pe NASDAQ si NYSE dar si pe bitcoin. Toate experientele mele si aceasta in particular mi-au dat o intelegere aprofundata in ceea ce reprezinta un exchange si cum functioneaza. 

Sunt sigur in viitorul bitcoin-ului si sunt fascinat de oportunitatile pe care le propune. De aceea cand am vazut oportunitatea de a cumpara un bitcoin exchange am facut-o fara multa indoiala.

Raspunsuri la intrebari frecvente:
- Sunt o persoana reala
- BtcXchange intr-adevar are un proprietar nou
- A fost procurata atat compania cat si sursa si serverele
- Am citit personal tot codul sursa, de aceea a durat atat timp de la procurare pana la relansare. Trebuia sa ma asigur de integritatea sistemului.
- Un punct al intelegerii de vanzare-cumparare a fost ca pretul tranzactiei ramane nedivulgat

Pentru orice solicitari, propuneri, nemultumiri sau pentru un salut Smiley ma gasiti la [email protected] sau mxnicula (skype).

Salut,

Max
HrN
sr. member
Activity: 339
Merit: 250
Bravo voua !
Respect!
Momentan nu mai am bitcoini de scos, dar indata ce voi mai avea, tot btcxchange voi folosi. Sunt client vechi; inca de la infiintare si voi folosit site-ul cu aceeasi incredere si de acum inainte !
Cred ca tu esti noul proprietar Wink

Smiley
Poti sa crezi si in bunica.. nu-mi pasa.
legendary
Activity: 977
Merit: 1011
Bravo voua !
Respect!
Momentan nu mai am bitcoini de scos, dar indata ce voi mai avea, tot btcxchange voi folosi. Sunt client vechi; inca de la infiintare si voi folosit site-ul cu aceeasi incredere si de acum inainte !
Cred ca tu esti noul proprietar Wink

Avand in vedere gradul de partialitate aratata de catre utilizator, aceasta ipoteza este de luat in calcul. Si eu am folosit servicile Btcxchange, si nu am nimic de reprosat, insa prefer sa raman moderat.
sr. member
Activity: 471
Merit: 250
BTC trader
Bravo voua !
Respect!
Momentan nu mai am bitcoini de scos, dar indata ce voi mai avea, tot btcxchange voi folosi. Sunt client vechi; inca de la infiintare si voi folosit site-ul cu aceeasi incredere si de acum inainte !
Cred ca tu esti noul proprietar Wink
legendary
Activity: 977
Merit: 1011
Si totusi, nu aveti de gand sa va declinati identitatea , sau numele societatii comerciale care a preluat aceasta platforma? Pentru ca eu nu am incredere sa imi las banii pe mana unor necunoscuti , si in plus de asta nu stiu pe cine sa trag la raspundere in cazul in care banii mei au disparut din cont , pana in August am stiut identitatea proprietarului ( Horea Vuscan) dar se pare ca voi aveti ceva de ascuns, din moment ce evitati sa raspundeti acestor solicitari. Inainte de a investi , vreau sa fac niste cercetari in ceea ce va priveste si sa ma conving ca sunteti capabili sa aveti grija de banii mei si a celorlalti care investesc aici. Pana atunci nu sfatuiesc pe nimeni sa investeasca in aceasta platforma de schimb , atata timp cat nu stiu pe mana cui dau banii

Stimate Gabyas,

Va multumim pentru interesul oferit activitatii noastre. Ne cerem scuze pentru un raspuns intarziat.

Btcxchange.ro este operat de persoana juridica:

BTC X CHANGE TRADING SRL
CUI: 19753999

Aceasta informatie se poate vedea atat cand intrati pe website (in certificatul SSL) cat si in rechizitele bancare pentru depuneri/retrageri. Aceasta este toata informatia de care aveti nevoie pentru a avea o relatie cu intreprinderea noastra.

La momentul de fata a fost luata decizia de a nu face publice identitatile proprietarilor, insa nu din motiv ca avem ceva de ascuns. Pur si simplu, cum am spus-o si in mesajele anterioare, ne dorim satisfactie maxima de la lucrul pe care il facem, si nu ne dorim atentie personala.

Motivul principal pentru aceasta decizie este atentia neplacuta/nedorita de care a avut parte fostul proprietar, o atentie care a fost contraproductiva, care cu siguranta a diminuat din productivitate si momentul intreprinderii si a echipei si in final a jucat un oarecare rol in sistarea activitatii platformei.

Ne referim la discutiitle pe alte thread-uri pe acest forum care daca va este curios puteti sa le studiati.

Vom face tot posibilul sa va castigam increderea prin profesionalism si prin fapte. Aceaste decizie este luata la momentul de fata, este posibil sa fie revizuita pe viitor.

Speram acest raspuns sa nu va opreasca de la folosirea platformei dar vom intelege daca veti avea rezervari.

Cu stima,
Echipa BtcXchange

 


Destul de hilare  argumentele prezentate de dv-stra, totusi  din cunostintele mele nu aveti obligatia sa faceti publice  numele administratorilor/proprietarilor etc...

Cei care doresc sa afle date amanuntite despre proprietarii exchange-ului  o pot face relativ simplu  prin solicitarea unui certificat constatator fie direct de la sediul Registrului Comertului ( dp raza localitatii unde domiciliati) fie prin solicitarea unui certificat constatator  online  accesand :
 
https://portal.onrc.ro/ONRCPortalWeb/appmanager/myONRC/public;jsessionid=hrn9Y1GH9RfWPPTxFlHgdQ9gTypxjmV07NjCb18nT6fJ26SfFX6n!649172435?_nfpb=true&_pageLabel=login#wlp_login

Nu stiu cum se pune problema  in cazul solicitarii online, pentru solicitarea fizica  trebuie sa achitati o taxa ( nu am idee cat mai este acum).
full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
Buna ziua,

Aveam bani in aceasta platforma. Contul este inactiv acum. Cum pot reintra in posesia finantelor ?

Sper ca nu este din nou o gluma proasta ca si in 2014. De data asta nici nu am fost notificati, eu cel putin, sa retragem banii.





Stimate dartanian23,

Va rugam sa ne transmiteti datele contului Dvs pe [email protected]. ID-ul sau numele de utilizator.

Cu stima,
Echipa BtcXchange
Pages:
Jump to: