Pages:
Author

Topic: BtcXchange.ro - Primul Bitcoin exchange Romanesc - page 3. (Read 35854 times)

full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
Atentie la BtcXchange.ro .net !!

Transfer trimis la data de 14.09.2017 inainte de ora 12 si pe data de 14 seara cica nu sunt bani, daca pui prea multe intrebari deoarece nu iti raspunde nimeni, mai ales la telefon pe numarul afisat pe site , iti gasesc bani si iti cer un cont unde sa iti transfere pentru ca nu te vor ca si client ca le strici reputatia, da bani tai cei 800 EUR o au ei !!
Va sfatuiesc sa folositi alte firme

trade.bitcoinromania.ro
Raspunde prompt la apeluri si la mesaje pe chat, bani intra foarte rapid si usor, nu se vorbeste intrun ton mai SELECT cum noi ar fii  SCLAVI si ei REGELE,
Si daca stati mai mult de o zi bancara SA DEPUNETI RECLAMATIE LA SUPRAVEGHEREA BANCARA CAT SI LA ANPC !!
Nu acceptati sa fim SLUGA lor ca suntem clienti si pe urma noastra ei isi fac averi sa ne vorbeasca apoi ca la niste ....
daca domnul Max-CEO credeti ca ceva aici nu este adevarat am toata conversatiile din chat skype si apelurile 30 + pe care chiar pot ca screenshot publica aici

Astept o mica scurta explicatie
de ce nu se rapunde la telefonul depe site ?
iar la registrul comertului este dat un numar al administratorului la care din nou nu e firma dumneavoastra,
Pe chat va apucati cu buna ziua apoi nimic nu se mai aude ...

Cu stima

Max Nicula
CEO
+40 727 5 ... ...


Buna tuturor,

In urma multor solicitari in privinta identitatii proprietarului BtcXchange si dat fiind faptul ca unii din voi au rezervari in ceea ce priveste folosirea platformei din acest motiv - ma prezint.

Ma numesc Max Nicula. Sunt noul proprietar al BtcXchange.

Am 28 de ani. M-am nascut la Chisinau. Mi-am facut studiile universitare la Londra. Acum stau in Iasi-Chisinau-Londra in dependenta de unde ma necesita afacerile. Experienta in programare o am de la 14 ani, calculatorul il cunosc cred ca de la 7 ani.

Afacerea mea de baza este in dezvoltarea sistemelor ERP (Enterprise Resource Planing) pentru producatori si distribuitori de marfuri. In afara de aceasta am experienta in multe domenii, una din ele a fost sa scriu algoritme de tranzactionare automatizata in stocuri pe NASDAQ si NYSE dar si pe bitcoin. Toate experientele mele si aceasta in particular mi-au dat o intelegere aprofundata in ceea ce reprezinta un exchange si cum functioneaza.  


Sunt sigur in viitorul bitcoin-ului si sunt fascinat de oportunitatile pe care le propune. De aceea cand am vazut oportunitatea de a cumpara un bitcoin exchange am facut-o fara multa indoiala.

Raspunsuri la intrebari frecvente:
- Sunt o persoana reala
- BtcXchange intr-adevar are un proprietar nou
- A fost procurata atat compania cat si sursa si serverele
- Am citit personal tot codul sursa, de aceea a durat atat timp de la procurare pana la relansare. Trebuia sa ma asigur de integritatea sistemului.
- Un punct al intelegerii de vanzare-cumparare a fost ca pretul tranzactiei ramane nedivulgat

Pentru orice solicitari, propuneri, nemultumiri sau pentru un salut Smiley ma gasiti la [email protected] sau mxnicula (skype).

Salut,

Max

Stimate client,

Cum vi sa explicat de nenumarate ori in timpul celor 30+ apeluri care le-ati facut inclusiv si apelurile de pe chat, transferul in EURO (SEPA) dureaza 1-3 zile. Deobicei banii ajung a doua zi la noi in cont insa din cand in cand poate dura mai mult, deaceea pentru a evita astfel de situatii, pe site a fost specificat ca depunerea in euro dureaza 1-3 zile.

Faptul ca dvs considerati ca un transfer in euro care este facut azi pana la ora 12:00 trebue sa ajunga in aceeasi zi pana seara, pur si simplu nu corespunde realitatii. Aici mentionez din nou ca merge vorba de transfer in Euro si nu transfer in RON care ajunge in aceiasi zi.

Dvs vineri ati luat numarul de telefon de pe Registrul Comertului, care este numarul de telefon a companiei contabile care deserveste firma noastra, iati sunat pe ei si le-ati spus ca faceti plangere penala pentru inselaciune pe firma noastra. Ati fost contactat direct de administratorul platformei (Max) care v-a explicat din nou ca transferul poate dura mai mult de o zi si din moment ce banii ajung in contul firmei, contul vostru va fi alimentat cu suma respectiva. Vi s-a comunicat deasemeni ca banii vor ajunge in cont cel mai probabil Luni la ora 11:30.

Luni dimineata la ora 08:45 la-ti sunat din nou pe administratorul nostru pe telefonul personal la care nu vi s-a raspuns, dupa care ati sunat a doua oara la telefonul personal la ora 11:27.

In urma acestor actiuni, noi am luat decizia sa nu va deservim ca client deoarece ne stricati imaginea in fata partinerilor nostri si ne consumati prea mult timp prin apeluri telefonice. Platforma noastra din pacate nu este prevazuta pentru a sustine un astfel de efort pe un singur client.

Vam comunicat prin email ca suma depusa de 800 de euro a ajuns in conturile noastre (la ora 11:30, cum vi s-a comunicat anterior), si vam rugat sa ne transmiteti rechizitele bancare pentru a returna aceasta suma cat mai curand posibil. Va rugam sa ne raspundeti la email pentru a efectua transferul in cel mai scurt timp.

Cu stima,
BTCXCHANGE
newbie
Activity: 12
Merit: 0
Atentie la BtcXchange.ro .net !!

Transfer trimis la data de 14.09.2017 inainte de ora 12 si pe data de 14 seara cica nu sunt bani, daca pui prea multe intrebari deoarece nu iti raspunde nimeni, mai ales la telefon pe numarul afisat pe site , iti gasesc bani si iti cer un cont unde sa iti transfere pentru ca nu te vor ca si client ca le strici reputatia, da bani tai cei 800 EUR o au ei !!
Va sfatuiesc sa folositi alte firme

trade.bitcoinromania.ro
Raspunde prompt la apeluri si la mesaje pe chat, bani intra foarte rapid si usor, nu se vorbeste intrun ton mai SELECT cum noi ar fii  SCLAVI si ei REGELE,
Si daca stati mai mult de o zi bancara SA DEPUNETI RECLAMATIE LA SUPRAVEGHEREA BANCARA CAT SI LA ANPC !!
Nu acceptati sa fim SLUGA lor ca suntem clienti si pe urma noastra ei isi fac averi sa ne vorbeasca apoi ca la niste ....
daca domnul Max-CEO credeti ca ceva aici nu este adevarat am toata conversatiile din chat skype si apelurile 30 + pe care chiar pot ca screenshot publica aici

Astept o mica scurta explicatie
de ce nu se rapunde la telefonul depe site ?
iar la registrul comertului este dat un numar al administratorului la care din nou nu e firma dumneavoastra,
Pe chat va apucati cu buna ziua apoi nimic nu se mai aude ...

Cu stima

Max Nicula
CEO
+40 727 5 ... ...


Buna tuturor,

In urma multor solicitari in privinta identitatii proprietarului BtcXchange si dat fiind faptul ca unii din voi au rezervari in ceea ce priveste folosirea platformei din acest motiv - ma prezint.

Ma numesc Max Nicula. Sunt noul proprietar al BtcXchange.

Am 28 de ani. M-am nascut la Chisinau. Mi-am facut studiile universitare la Londra. Acum stau in Iasi-Chisinau-Londra in dependenta de unde ma necesita afacerile. Experienta in programare o am de la 14 ani, calculatorul il cunosc cred ca de la 7 ani.

Afacerea mea de baza este in dezvoltarea sistemelor ERP (Enterprise Resource Planing) pentru producatori si distribuitori de marfuri. In afara de aceasta am experienta in multe domenii, una din ele a fost sa scriu algoritme de tranzactionare automatizata in stocuri pe NASDAQ si NYSE dar si pe bitcoin. Toate experientele mele si aceasta in particular mi-au dat o intelegere aprofundata in ceea ce reprezinta un exchange si cum functioneaza.  


Sunt sigur in viitorul bitcoin-ului si sunt fascinat de oportunitatile pe care le propune. De aceea cand am vazut oportunitatea de a cumpara un bitcoin exchange am facut-o fara multa indoiala.

Raspunsuri la intrebari frecvente:
- Sunt o persoana reala
- BtcXchange intr-adevar are un proprietar nou
- A fost procurata atat compania cat si sursa si serverele
- Am citit personal tot codul sursa, de aceea a durat atat timp de la procurare pana la relansare. Trebuia sa ma asigur de integritatea sistemului.
- Un punct al intelegerii de vanzare-cumparare a fost ca pretul tranzactiei ramane nedivulgat

Pentru orice solicitari, propuneri, nemultumiri sau pentru un salut Smiley ma gasiti la [email protected] sau mxnicula (skype).

Salut,

Max
newbie
Activity: 12
Merit: 0
Atentie la BtcXchange !!

Transfer trimis la data de 14.09.2017 inainte de ora 12 si pe data de 14 seara cica nu sunt bani, daca pui prea multe intrebari deoarece nu iti raspunde nimeni, mai ales la telefon pe numarul afisat pe site , iti gasesc bani si iti cer un cont unde sa iti transfere pentru ca nu te vor ca si client ca le strici reputatia, da bani tai cei 800 EUR o au ei !!
Va sfatuiesc sa folositi alte firme

trade.bitcoinromania.ro
Raspunde prompt la apeluri si la mesaje pe chat, bani intra foarte rapid si usor, nu se vorbeste intrun ton mai SELECT cum noi ar fii  SCLAVI si ei REGELE,
Si daca stati mai mult de o zi bancara SA DEPUNETI RECLAMATIE LA SUPRAVEGHEREA BANCARA CAT SI LA ANPC !!
Nu acceptati sa fim SLUGA lor ca suntem clienti si pe urma noastra ei isi fac averi sa ne vorbeasca apoi ca la niste ....
daca domnul Max-CEO credeti ca ceva aici nu este adevarat am toata conversatiile din chat skype si apelurile 30 + pe care chiar pot ca screenshot publica aici

Astept o mica scurta explicatie
de ce nu se rapunde la telefonul depe site ?
iar la registrul comertului este dat un numar al administratorului la care din nou nu e firma dumneavoastra,
Pe chat va apucati cu buna ziua apoi nimic nu se mai aude ...

Cu stima

Max Nicula
CEO
+40 727 5 ... ...


Buna tuturor,

In urma multor solicitari in privinta identitatii proprietarului BtcXchange si dat fiind faptul ca unii din voi au rezervari in ceea ce priveste folosirea platformei din acest motiv - ma prezint.

Ma numesc Max Nicula. Sunt noul proprietar al BtcXchange.

Am 28 de ani. M-am nascut la Chisinau. Mi-am facut studiile universitare la Londra. Acum stau in Iasi-Chisinau-Londra in dependenta de unde ma necesita afacerile. Experienta in programare o am de la 14 ani, calculatorul il cunosc cred ca de la 7 ani.

Afacerea mea de baza este in dezvoltarea sistemelor ERP (Enterprise Resource Planing) pentru producatori si distribuitori de marfuri. In afara de aceasta am experienta in multe domenii, una din ele a fost sa scriu algoritme de tranzactionare automatizata in stocuri pe NASDAQ si NYSE dar si pe bitcoin. Toate experientele mele si aceasta in particular mi-au dat o intelegere aprofundata in ceea ce reprezinta un exchange si cum functioneaza.  


Sunt sigur in viitorul bitcoin-ului si sunt fascinat de oportunitatile pe care le propune. De aceea cand am vazut oportunitatea de a cumpara un bitcoin exchange am facut-o fara multa indoiala.

Raspunsuri la intrebari frecvente:
- Sunt o persoana reala
- BtcXchange intr-adevar are un proprietar nou
- A fost procurata atat compania cat si sursa si serverele
- Am citit personal tot codul sursa, de aceea a durat atat timp de la procurare pana la relansare. Trebuia sa ma asigur de integritatea sistemului.
- Un punct al intelegerii de vanzare-cumparare a fost ca pretul tranzactiei ramane nedivulgat

Pentru orice solicitari, propuneri, nemultumiri sau pentru un salut Smiley ma gasiti la [email protected] sau mxnicula (skype).

Salut,

Max
full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
Buna Ziua,

Va rog sa raspundeti la email sau pe chat,retragere facuta ieri si nu au intrat banii.

Mai este actuala intrebarea data? Va rugam sa contactati suportul si sa ne dati un termen rezonabil pentru raspuns inainte de a posta intrebarea pe forumuri publice.

Salut, in legatura cu exchange-ul de bitcoins, in ce imi pot schimba bitcoins? Euro, dolari, lei ? si ce comisioane aplicati? de exeplu pt un 1 bitcoin ce comision aveti la schimb valutar si ce comision la extragere?

In RON, EUR si USD. Vedeti aici toate tarifele: https://www.btcxchange.ro/fees
full member
Activity: 322
Merit: 100
Salut, in legatura cu exchange-ul de bitcoins, in ce imi pot schimba bitcoins? Euro, dolari, lei ? si ce comisioane aplicati? de exeplu pt un 1 bitcoin ce comision aveti la schimb valutar si ce comision la extragere?
newbie
Activity: 7
Merit: 0
Buna Ziua,

Va rog sa raspundeti la email sau pe chat,retragere facuta ieri si nu au intrat banii.
full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
Salutare!
Aveti boti de pret sau e permis accesul pe platforma cu boti?

Accesul la API este in beta si restrictionat la cativa utilizatori. In curand vom oferi acces public la API.

"Procesul de depunere bitcoin poate dura pana la o ora. Avem nevoie de 1 confirmare din partea retelei."

Am o confirmare insa banii sunt inca indisponibili, sunt marcati cu rosu. Cred ca in ultima vreme s-a schimbat ceva, bitcoini sunt disconibili dupa 3 confirmari. Am dreptate?

Numarul de confirmari necesare a fost ridicat la 3 in timpul hard fork-ului de la inceputul lui August.
full member
Activity: 546
Merit: 137
"Procesul de depunere bitcoin poate dura pana la o ora. Avem nevoie de 1 confirmare din partea retelei."

Am o confirmare insa banii sunt inca indisponibili, sunt marcati cu rosu. Cred ca in ultima vreme s-a schimbat ceva, bitcoini sunt disconibili dupa 3 confirmari. Am dreptate?
newbie
Activity: 3
Merit: 0
Salutare!
Aveti boti de pret sau e permis accesul pe platforma cu boti?
full member
Activity: 1078
Merit: 210
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Da n-am specificat ca am facut cererea sambata dimineata Smiley .
Aveti un serviciu foarte bun si voi continua sa lucrez prin dumneavoastra.
full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
Pai am facut cererea sambata dimineata , mi-a fost procesata luni dimineata , iar luni in jur de ora 14:00 aveam banii in cont , si da euro deci se poate sa ajunga in 6 ore.
Deci cum am spus sunt multumit !

Ok, ne bucuram ca transferul a ajuns prompt. Vam raspuns doar din motiv ca formularea folosita de dvs sugera o retinere a procesarii de 48 de ore, ceea ce nu a avut loc.
full member
Activity: 1078
Merit: 210
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Pai am facut cererea sambata dimineata , mi-a fost procesata luni dimineata , iar luni in jur de ora 14:00 aveam banii in cont , si da euro deci se poate sa ajunga in 6 ore.
Deci cum am spus sunt multumit !
full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
Doar ce mi s-a procesat prima retragere de pe acest site , voi veni cu feedback in legatura cu cat va dura , retragerea e Sepa  in euro , prin BRD.

Mai tarziu : Am primit deja banii pe cont , pot sa zic ca sunt multumit , desi procesarea a durat aproximativ 48 de ore , banii in euro i-am primit in jur de 6 ore de la finalizarea procesarii .

Ce aveti in vedere cand spuneti ca procesarea a durat 48 de ore? Toate retragerile sunt procesate in aceiasi zi. Un transfer in euro nu poate ajunge in 6 ore. Daca este efectuat astazi pana la ora 14.00 ajunge in contul clientului cel devreme a doua zi la masa, dar poate dura pana la 3 zile conform termenilor stabiliti de banci.

Daca retragerea a fost solicitata vineri dupa masa sau in weekend este procesata in urmatoare zi lucratoare - Luni. Aici din nou retinerea merge din partea bancii nu din partea noastra. Putem transmite spre banca retragerea in weekend, insa banca nu o va atinge pana Luni dimineata.
full member
Activity: 1078
Merit: 210
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Doar ce mi s-a procesat prima retragere de pe acest site , voi veni cu feedback in legatura cu cat va dura , retragerea e Sepa  in euro , prin BRD.

Mai tarziu : Am primit deja banii pe cont , pot sa zic ca sunt multumit , desi procesarea a durat aproximativ 48 de ore , banii in euro i-am primit in jur de 6 ore de la finalizarea procesarii .

full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
Exista vreo metoda sa facem dezabonare doar de la mailurile de ICO, ramanand abonat la celelalte tipuri de mailuri?
Nu am gasit nimic in interfata si mi-e ca daca dau pe link-ul de dezabonare din mail ies din toate listele..

Apasati pe link-ul din email. Va dezaboneaza doar de la mesajele cu ICO-uri.
legendary
Activity: 3668
Merit: 6382
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Exista vreo metoda sa facem dezabonare doar de la mailurile de ICO, ramanand abonat la celelalte tipuri de mailuri?
Nu am gasit nimic in interfata si mi-e ca daca dau pe link-ul de dezabonare din mail ies din toate listele..
full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
Buna ziua , cat dureaza creditarea contului bancar cu o retragere efectuata de pe site-ul dumneavoastra ?
Buna,

In RON 2-4 ore in timpul orelor de lucru.
In EUR 1-3 zile lucratoare
In USD 1-7 zile lucratoare

de ce dureaza asa mult in valuta?

Atat dureaza la banca. Transferurile in EUR trec prin sistemul SEPA (1-3 zile). Transferurile in USD trec prin SWIFT (1-7 zile). Sunt termenii bancilor, nu avem nici un control asupra lor.
sr. member
Activity: 478
Merit: 285
Crypto Way is the only Way!
Buna ziua , cat dureaza creditarea contului bancar cu o retragere efectuata de pe site-ul dumneavoastra ?
Buna,

In RON 2-4 ore in timpul orelor de lucru.
In EUR 1-3 zile lucratoare
In USD 1-7 zile lucratoare

de ce dureaza asa mult in valuta?
full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
Buna ziua , cat dureaza creditarea contului bancar cu o retragere efectuata de pe site-ul dumneavoastra ?
Buna,

In RON 2-4 ore in timpul orelor de lucru.
In EUR 1-3 zile lucratoare
In USD 1-7 zile lucratoare
full member
Activity: 1078
Merit: 210
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Buna ziua , cat dureaza creditarea contului bancar cu o retragere efectuata de pe site-ul dumneavoastra ?
Pages:
Jump to: