Pages:
Author

Topic: CoinFlux - Serviciu de schimb [official] - page 5. (Read 40871 times)

full member
Activity: 135
Merit: 100
CEO, CoinFlux
January 15, 2018, 07:51:59 PM
Zile?
Când am schimbat Ehter pe un alt excange să cumpăr o altă monedă, a durat maximum 30 de minute.

Pe Coinflux, în vremurile lor bune (când nu era afluxul acesta de clienți), când am cumpărat BTC, a durat o zi.

Cu banii din portofelul de RON de pe site poti cumpara instant la pretul afisat. Momentan poate dura si 24 sa ajunga banii la noi, dar dupa ce au ajuns, merge foarte repede.
full member
Activity: 135
Merit: 100
CEO, CoinFlux
January 15, 2018, 07:51:03 PM
La transferul de ETH spre unele exchange-uri se intampla urmatoarea chestie: adresa ta de pe exchange e un smart contract care face... ceva. Probabil iti alimenteaza tie contul  si apoi muta ETH in hot-wallet-ul lor. Am remarcat ca unii au setat foarte mic gas price (e de inteles, ca dau de la ei). De aceea uneori dureaza mult pana acel smart contract ruleaza.

Ca in orice retea, fee-ul dicteaza prioritatea. Daca te grabesti, platesti mai mult. Daca nu, nu Smiley
full member
Activity: 135
Merit: 100
CEO, CoinFlux
January 15, 2018, 07:48:50 PM
Am transferat niște eth din coinflux în binance. Aveți vreo idee cat durează tranzacția?

In general, ETH, ETC si LTC se trimit spre clienti in 1-2 minute de la momentul tranzactiei. Majoritatea platilor pe care le facem pe ETH, ETC si LTC se confirma in retea in cateva minute. Din pacate sunt momente cand datorita congestiei pe diferitele retele, poate dura putin mai mult, cum e cazul bitcoin, unde poate dura pana la cateva ore.
full member
Activity: 135
Merit: 100
CEO, CoinFlux
January 15, 2018, 07:45:39 PM
Quote
You may see delays of up to 24 hours before your deposits may be credited to your RON wallet, or your order is fulfilled. If price is important to you, please consider using the deposit option in your wallet instead of a buy order. Due to the large volume of incoming deposits to our accounts, our bank is unable to show incoming payments in real-time. As such, we process all deposits that are visible on our account, as they become visible. Unfortunately, a large portion of deposits are only displayed on our account after the bank generates the end-of-day statement, at 21:30 - 23:30 CET the same day, or the following morning. We will process deposits as soon as they become available. Our bank is aware of the issue, but due to the limitations of their system, are unable to provide a fix at this time. We are working on opening alternate bank accounts in order to eliminate the issue, but, banking is difficult due to the unregulated nature of our business. If depositing money in your CoinFlux RON wallet is time-sensitive, please consider sending your payment before 09:30 CET using the 'Urgent' (In regim de urgenta) option. Urgent payments are visible before normal payments are processed at around 12:00 CET. Contact your bank for information about how to send such a payment. You may purchase digital currencies 24/7 with the money available in your wallet.

Due to the high volume of new accounts, there is currently a wait time of about 12 hours before new accounts can start trading. Our staff is working overtime to validate your account as soon as possible. Please note that we only verify accounts during business hours.


Nu este normal ca un transfer in RON sa nu ajunga in cont dupa 4 decontari bancare! Daca este o problema a CEC-ului, de ce nu schimbati banca?! Mesajul de mai sus apare in fiecare zi de la inceputul lunii decembrie, dar nu aveti niciun plan pentru remedierea situatiei?!


Lucram activ la asta. Suntem in discutii cu 3 banci, dar discutiile decurg greu pentru ca domeniul este nereglementat, iar volumele noastre de operatiuni bancare numeroase. Asteptam raspuns de la una din banci saptamana aceasta pentru un cont colector, fingers crossed.
member
Activity: 224
Merit: 24
January 14, 2018, 05:24:07 PM
La transferul de ETH spre unele exchange-uri se intampla urmatoarea chestie: adresa ta de pe exchange e un smart contract care face... ceva. Probabil iti alimenteaza tie contul  si apoi muta ETH in hot-wallet-ul lor. Am remarcat ca unii au setat foarte mic gas price (e de inteles, ca dau de la ei). De aceea uneori dureaza mult pana acel smart contract ruleaza.
newbie
Activity: 49
Merit: 0
January 13, 2018, 04:32:38 PM
Zile?
Când am schimbat Ehter pe un alt excange să cumpăr o altă monedă, a durat maximum 30 de minute.

Pe Coinflux, în vremurile lor bune (când nu era afluxul acesta de clienți), când am cumpărat BTC, a durat o zi.
newbie
Activity: 4
Merit: 0
January 13, 2018, 02:04:07 PM
Am transferat niște eth din coinflux în binance. Aveți vreo idee cat durează tranzacția?
member
Activity: 140
Merit: 10
January 13, 2018, 06:22:48 AM
Coinflux e in maintanance pentru ca e in desfasurare marele upgrade de la Kraken si deci nu au unde sa descarce ordinele. Trebuia sa dureze doua ore si s-au intins toata ziua. Coinflux nu are ce sa faca decat sa astepte. Cand esti intr-o piata mica depinzi de cei mari ca sa poti asigura lichiditate.

Wow. deja se ingroasa treaba cu Kraken. Cam nasol daca nu au o solutie de backup sa descarce ordinele altundeva.
member
Activity: 224
Merit: 24
January 11, 2018, 06:09:36 PM
Coinflux e in maintanance pentru ca e in desfasurare marele upgrade de la Kraken si deci nu au unde sa descarce ordinele. Trebuia sa dureze doua ore si s-au intins toata ziua. Coinflux nu are ce sa faca decat sa astepte. Cand esti intr-o piata mica depinzi de cei mari ca sa poti asigura lichiditate.

LE: Cred ca vladnistor a vazut mesajul meu si a scris pe site cam acelasi lucru. DAR eu am scris aici inaintea lui!  Grin
newbie
Activity: 5
Merit: 0
January 10, 2018, 08:13:07 PM
Pentru Vlad Nistor - astept de cateva zile actualizarea contului si nimic, inteleg ca sunteti ocupati dar chiar asa de greoi sa fie sistemul ?

Sunt noob in ale crypto monezilor, as vrea sa achizitionez ETH prin coinflux si as vrea sa folosesc EURO dintr-un cont de la Libra, totusi nu am inteles inca pe deplin cum trebuie si cum se pot stoca ulterior intr-un portofel electronic. Astept un ledger, pe care l-am comandat, insa nu stiu cand va veni...
member
Activity: 140
Merit: 10
January 04, 2018, 04:19:23 PM
Quote
You may see delays of up to 24 hours before your deposits may be credited to your RON wallet, or your order is fulfilled. If price is important to you, please consider using the deposit option in your wallet instead of a buy order. Due to the large volume of incoming deposits to our accounts, our bank is unable to show incoming payments in real-time. As such, we process all deposits that are visible on our account, as they become visible. Unfortunately, a large portion of deposits are only displayed on our account after the bank generates the end-of-day statement, at 21:30 - 23:30 CET the same day, or the following morning. We will process deposits as soon as they become available. Our bank is aware of the issue, but due to the limitations of their system, are unable to provide a fix at this time. We are working on opening alternate bank accounts in order to eliminate the issue, but, banking is difficult due to the unregulated nature of our business. If depositing money in your CoinFlux RON wallet is time-sensitive, please consider sending your payment before 09:30 CET using the 'Urgent' (In regim de urgenta) option. Urgent payments are visible before normal payments are processed at around 12:00 CET. Contact your bank for information about how to send such a payment. You may purchase digital currencies 24/7 with the money available in your wallet.

Due to the high volume of new accounts, there is currently a wait time of about 12 hours before new accounts can start trading. Our staff is working overtime to validate your account as soon as possible. Please note that we only verify accounts during business hours.


Nu este normal ca un transfer in RON sa nu ajunga in cont dupa 4 decontari bancare! Daca este o problema a CEC-ului, de ce nu schimbati banca?! Mesajul de mai sus apare in fiecare zi de la inceputul lunii decembrie, dar nu aveti niciun plan pentru remedierea situatiei?!
newbie
Activity: 3
Merit: 0
January 03, 2018, 03:20:43 PM
Salut
Sunt începător în tranzațiile cu crypto. Colegii mi-au recomandat CoinFlux și mi-am făcut cont. Am făcut și ordinul de plată de la ING către CoinFlux - mâine ar trebui să intre banii.
Până la urmă, wallet-ul recomandat de CoinFlux rămâne tot Jaxx? Am văzut că nu suportă destul de multe monede la "modă", cum ar fi Stellar, de exemplu.
full member
Activity: 135
Merit: 100
CEO, CoinFlux
January 02, 2018, 06:05:51 PM
Taote astea le-am citit si eu pe forum, dar spunandu-mi ca pot depune bani prin transfer de la orice banca asta ma multumeste.Eu am cont la Transilvania si as dori sa depun lei in portofelul coinflux...asta dupa data de 3 cand se deschide banca ...sper sa nu intampin probleme si sa mearga depusi banii.aaaa si inca ceva...cand doresc sa retrag banii de pe coinflux ..ii voi retrage tot in contul transilvania? sau pot sa ii retrag in ce cont doresc eu?

Din walletul de RON poti retrage spre un cont al tau din care am primit bani in prealabil. De exmplu contul bancar din care ai depus in wallet.

newbie
Activity: 23
Merit: 0
January 02, 2018, 05:38:10 PM
Salut. Eu am folosit CoinFlux de mai multe ori. Transfer RON din Raiffeisen Online in portofelul RON de pe CoinFlux, iar apoi schimb (in ETH, de exemplu) și indic adresa la care sa fie trimiși ETH.
Transferul ETH e f rapid. De așteptat am avut doar după bănci... și aici depinde de Raiffeisen dacă au probleme, de CEC dacă au probleme... am avut și transferuri de RON ce au durat aproape 2 zile. Era o problema la CEC, anunțată pe site-ul CoinFlux.
Sper sa ajute acest post.
Mircea.
newbie
Activity: 30
Merit: 0
January 01, 2018, 12:46:52 PM
Taote astea le-am citit si eu pe forum, dar spunandu-mi ca pot depune bani prin transfer de la orice banca asta ma multumeste.Eu am cont la Transilvania si as dori sa depun lei in portofelul coinflux...asta dupa data de 3 cand se deschide banca ...sper sa nu intampin probleme si sa mearga depusi banii.aaaa si inca ceva...cand doresc sa retrag banii de pe coinflux ..ii voi retrage tot in contul transilvania? sau pot sa ii retrag in ce cont doresc eu?
full member
Activity: 135
Merit: 100
CEO, CoinFlux
January 01, 2018, 12:24:18 PM
Eu nu am zis ca nu sunt buni, dar ma mira ca in Romania permite depunerea de ron in contul lor doar prin transfer bancar si acela sa fie de la CEC Bank ...eu nu stiu ce banci accepta ei in straintatate, dar in Romania se pare ca doar cu CEC Bank trebuie sa lucrezi cu ei. E penibil ...adica eu ma duc acum sa imi deschid cont bancar la CEC Bank sa fac o depunere la ei ...ca transilvania ing etc le sta in gat.

Poti sa depui bani in portofelul tau prin transfer bancar folosind orice cont bancar pe numele tau deschis la orice banca in moneda portofelului.
Poti sa cumperi prin ordin cu transfer bancar din orice banca.
Nu permitem depunerile la casieriile bancii.

Nu scrie nicaieri ca ai nevoie de cont la CEC pentru a folosi serviciul.
newbie
Activity: 30
Merit: 0
January 01, 2018, 12:11:53 PM
Eu nu am zis ca nu sunt buni, dar ma mira ca in Romania permite depunerea de ron in contul lor doar prin transfer bancar si acela sa fie de la CEC Bank ...eu nu stiu ce banci accepta ei in straintatate, dar in Romania se pare ca doar cu CEC Bank trebuie sa lucrezi cu ei. E penibil ...adica eu ma duc acum sa imi deschid cont bancar la CEC Bank sa fac o depunere la ei ...ca transilvania ing etc le sta in gat.
newbie
Activity: 2
Merit: 0
January 01, 2018, 10:12:27 AM
Oameni buni ...adica daca nu ai cont bancar la CEC Bank nu putem depune bani in coinflux? daca am cont la transilvania sau ing nu pot sa depun bani la coinflux? asta chiar e ceva de noaptea mintii. Inteleg ca doar cei cu conturi bancare la CEC bank pot cumpara bitcoin de pe coinflux?

Nu cred sa fie asa. Eu am cumparat fara probleme si nu am cont la CEC. Am cont inafara tarii la o banca din Germania. Am depus euro si am cumparat direct cu euro fara sa mai fac vreo conversie in lei. Din punctum meu de vedere, pana acum nota 10. Dar doar am cumparat. Nu cred insa sa fie vreo problema nici la vanzare. Initial mi-am deschis cont la btcxchange dar vazand ca doar bitcoin se pot achizitiona de acolo, am decis sa incerc cu coinflux. Si bine am facut.
newbie
Activity: 30
Merit: 0
January 01, 2018, 09:36:53 AM
Oameni buni ...adica daca nu ai cont bancar la CEC Bank nu putem depune bani in coinflux? daca am cont la transilvania sau ing nu pot sa depun bani la coinflux? asta chiar e ceva de noaptea mintii. Inteleg ca doar cei cu conturi bancare la CEC bank pot cumpara bitcoin de pe coinflux?
full member
Activity: 135
Merit: 100
CEO, CoinFlux
January 01, 2018, 07:59:58 AM
Trebuie sa am 2FA activat pentru a retrage bani?

Nu este nevoie, dar recomandam sa il activezi pentru siguranta contului.
Pages:
Jump to: