Pages:
Author

Topic: CoinFlux - Serviciu de schimb [official] - page 10. (Read 40868 times)

full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
September 29, 2017, 02:02:29 PM
Si va repetam, coinflux nu are de unde sa stie ca a fost o crima, nu este politie. A cerut documente si nu a primit. Atat.

Posibil ca a facut raportarea ca sa-si asigure fundul, ca vrea comisionul de pe tranzactie si daca vine raspuns pozitiv de la spalare de bani isi pun comisionul in buzunar. Dar oare se merita sa raportezi clientul la autoritati doar pentru a castiga comisionul de pe tranzactie? A cerut voe de la client? A intrebat daca este de acord clientul sa fie verificat la autoritati? De ce nu este normala o astfel de discutie?

Putea sa-i zica asa:

"Uite ai 3 variante:
1. Ne dai documentele X,Y si Z
2. Trimitem o cerere la autoritati si daca ne dau pozitiv mergem mai departe
3. Iti returnam banii"
hero member
Activity: 541
Merit: 500
September 29, 2017, 02:00:31 PM
Noi vorbim in termeni juridici, dvs speculati de aceea ce spuneti nu este relevant in cazul dat.

Evident ca speculez.
Dar cand a fost inchis BTC-E, iuii mama ce emotie am avut (aveam setat sa mearga la ei parlita mea de minare si sa transform in bunul si dragutul BTC)

Si azi cand accesez linkul si vad siglele stapanilor lumii postate acolo imi simt matele ca se strang.   Shocked

Dupa asa o experienta ajungi (mai mult in serios decat in gluma) sa preferi un schimb care respecta legea pana la nivel atomic decat un schimb prea prietenos.
full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
September 29, 2017, 01:52:31 PM
Din acest motiv actiunile lui Coinflux reprezinta intr-un fel o crima inpotriva clientului sau. Nistor s-a comportat ca pe timpul comunismului si a scris o hartie pe clientul sau.

Of, dragilor.  Smiley

Uite un sfat nu doar pentru voi: nu stiu cati sunt constienti ca si acest forum este monitorizat.
Crypto e un vector puternic pentru entitati foooarte abjecte ("drumul matasii", nu?  Grin )

Nu poti sa zici, in numele tau de firma, ca reintorceai banii, ca taceai malc, ca nu te intereseaza decat multumirea clientului, etc.
Ca ai atras atentia celor abjecti ca esti disponibil ...dar ai atras si atentia serviciilor ca trebuie sa fie atente cu tine.
In fond motivele lui Vlad sunt la fel de valabile pentru oricine. Nu a facut anuntul de pomana. Profitul de acolo sunt sigur ca ii placea si lui.

Dar mai e o chestie. Daca voi, declarati "disponibilitatea" asta pentru ca serviciile v-au cerut sa atrageti si pe cei "de neastras"?
Glumesc. Evident.  Grin

Editez: uite BtcXchange cum gandesc acum: voi ziceti ca nu anuntati. Cei rai profita de o astfel de tacere declarata si lucreaza cu voi (evident o fac tacut, nu va implica) Serviciile opereaza si intr-o rea zi va inchid (sa blocheze pe aia rai)
Daca eu am bani la voi stau cu degetul in gura.
Nu e riscant pentru mine, client parlit dar cinstit? Cam este.

Atentie la logica si implicatii.  Cheesy

*************
Doamne, cat de delicios este crypto.
Ma distrez la maxim mereu.



Noi vorbim in termeni juridici, dvs speculati deaceea ce spuneti nu este relevant in cazul dat.
newbie
Activity: 8
Merit: 0
September 29, 2017, 01:46:26 PM
Plangere penala la astia! Se cred ANAF+BNR+DIICOT!
acuma cred ca o sa dea BTC-UL furat contului oficial de BTC al statului pana la solutionarea problemei!
HOTILOR
hero member
Activity: 541
Merit: 500
September 29, 2017, 01:19:56 PM
Din acest motiv actiunile lui Coinflux reprezinta intr-un fel o crima inpotriva clientului sau. Nistor s-a comportat ca pe timpul comunismului si a scris o hartie pe clientul sau.

Of, dragilor.  Smiley

Uite un sfat nu doar pentru voi: nu stiu cati sunt constienti ca si acest forum este monitorizat.
Crypto e un vector puternic pentru entitati foooarte abjecte ("drumul matasii", nu?  Grin )

Nu poti sa zici, in numele tau de firma, ca reintorceai banii, ca taceai malc, ca nu te intereseaza decat multumirea clientului, etc.
Ca ai atras atentia celor abjecti ca esti disponibil ...dar ai atras si atentia serviciilor ca trebuie sa fie atente cu tine.
In fond motivele lui Vlad sunt la fel de valabile pentru oricine. Nu a facut anuntul de pomana. Profitul de acolo sunt sigur ca ii placea si lui.

Dar mai e o chestie. Daca voi, declarati "disponibilitatea" asta pentru ca serviciile v-au cerut sa atrageti si pe cei "de neastras"?
Glumesc. Evident.  Grin

Editez: uite BtcXchange cum gandesc acum: voi ziceti ca nu anuntati. Cei rai profita de o astfel de tacere declarata si lucreaza cu voi (evident o fac tacut, nu va implica) Serviciile opereaza si intr-o rea zi va inchid (sa blocheze pe aia rai)
Daca eu am bani la voi stau cu degetul in gura.
Nu e riscant pentru mine, client parlit dar cinstit? Cam este.

Atentie la logica si implicatii.  Cheesy

*************
Doamne, cat de delicios este crypto.
Ma distrez la maxim mereu.
member
Activity: 125
Merit: 10
September 29, 2017, 01:13:22 PM
Acuma, daca eu eram patitul, prezentam dovezi asa cum am, ce am.
Dar eu as face asta pentru ca ma stiu fara musca pe caciula.
Poate insa nu mai apucai pt ca ei au hotarat sa iti blocheze monezile si sa reclame la nu stiu ce organe.
Poate pur si simplu ai refuzat sa prezinti dovezile si ti-ai cerut banii inapoi, ca te-ai enervat ca desi nu scrie niciunde in ToS ca ar fi o problema daca depui o suma mai mare, apare acum din neant aceasta regula.

Sint multe chestii ridicole aici, una din ele fiind si afirmatia ca a cerut oficiului anti spalare bani raspuns in 48 de ore, altfel ii da drumu la tranzactie...

Deci cumva a somat oficiul, si daca in 48 de ore nu raspunde (maine e sambata!!) tranzactia e ok... ca prin magie.
member
Activity: 125
Merit: 10
September 29, 2017, 01:09:16 PM
- daca Q-ulescu mi-a bagat crypto intr-o adresa de care autoritatile stiu ca este a mea (prezumez...aiurea prezumez, serviciile stiu sigur) eu reintorc suma si fac pe niznaiul? Mai ales ca vad ca a fost anuntat inainte ca ii cere explicatii.
Dar daca autoritatile ajung sa ma suspecteze de malversatiuni?
Daca o sa ma acuze ca nu am anuntat tentativa (daca este, ca nu stim ce este) de spalare bani, introducere fonduri in spatiul UE, etc?
Deci daca ai un QR code pe site sau o adresa chiar aici pe forum in semnatura si spui ca astepti donatii, tu zici ca pe toate le dai la serviciile secrete sa vada daca nu cumva ti-a donat Pablo Escobar, sau cum?
member
Activity: 125
Merit: 10
September 29, 2017, 01:06:19 PM
@ BtcXchange: eu tie ti-am fost client, coinfluxului nu.
De aia iti zic ca nu imi place ca te bagi pe pagina oficiala a concurentei. Arata jenant. Zau.
Mie mi se pare jenant ca le tot iei apararea, cand e evident ca ceva nu e cum trebuie.
Pagina oficiala a concurentei? E un topic ca oricare altul si oricine poate posta, daca nu, un moderator sa rezolve situatia.

Mie mi se pare ca aducerea pe topic si a punctului de vedere al altui om implicat in genul asta de afacere face bine noua, astora care vrem sa ne lamurim, ca de la Vlad e clar ca avem doar o opinie personala a lui si atat, din perspectiva lui.
full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
September 29, 2017, 01:04:36 PM
@ BtcXchange: eu tie ti-am fost client, coinfluxului nu.
De aia iti zic ca nu imi place ca te bagi pe pagina oficiala a concurentei. Arata jenant. Zau.

Altfel:
- daca X-ulescu vrea sa imi vanda o arma eu refuz si merg mai departe?
- daca y-ulescu vrea sa imi vanda droguri zic pas si tac?

- daca Q-ulescu mi-a bagat crypto intr-o adresa de care autoritatile stiu ca este a mea (prezumez...aiurea prezumez, serviciile stiu sigur) eu reintorc suma si fac pe niznaiul? Mai ales ca vad ca a fost anuntat inainte ca ii cere explicatii.
Dar daca autoritatile ajung sa ma suspecteze de malversatiuni?
Daca o sa ma acuze ca nu am anuntat tentativa (daca este, ca nu stim ce este) de spalare bani, introducere fonduri in spatiul UE, etc?

Acuma, daca eu eram patitul, prezentam dovezi asa cum am, ce am.
Dar eu as face asta pentru ca ma stiu fara musca pe caciula.

In cele din urma: daca e o tentativa de eliminare concurenta?
In fond daca cineva imi spune ca imi cere explicatii si eu tot trimit BTC se desprind 2 variante, cel putin:
- trimit anume si apoi fac tambalau, ca asta am vrut
- sau (si asta imi vine sa cred mai repede...totusi...dupa limbaj, gestionare de situatie, etc) habar nu am de lumea crypto, de aia financiara si nici nu visez ca poate cineva sa ma intrebe ceva pentru ca "eu am auzit ca in crypto e totul anonim".


Noi nu ne bagam pe ascuns pe pagina asta. Vorbim din numele nostru (in diferenta de Coinflux care nu vine sub numele propriu). Si spunem intrebari foarte concrete, aici merge vorba nu doar despre cazul asta dar de industrie in general. Va explicam din cunostinta de cauza ca legile referite de Coinflux nu se aplica la el. El este un simplu SRL. Nu este banca, nu este institutie de plata, nu este emitent de moneda electronica, asigurator, dealer in metale pretioase s.a.m.d (toti termeni juridici) si nu are treaba sa raporteze tranzactii, nu este entitate raportoare.

Deoarece bitcoinul nu este nicicum reglamentat (nu este mentionat in nici o lege). Cartofii sunt mai reglamentati ca bitcoinul. Si faptul ca Nistor a raportat tranzactia la autoritati e decizia sa constienta, nu este obligat de nici o lege. Cand vinzi cartofi, raportezi clientii la spalare de bani? Deci Coinflux avea latitudine in aceasta intrebare, si cea mai simpla solutie era sa-i returneze bitcoinii clientului. Nu, statul nu stie wallet-ul lui Nistor. Si chiar si daca la-r cunoaste nu ar exista nici un fel de pretentie la tranzactia data, deoarece ar putea demonstra ca nu a fost acceptata si a fost returnata clientului (are emailuri, chat-uri, tot ce vrei si tranzactia de pe blockchain). In aceasta situatie cum ar putea sa-l traga la raspundere pe Nistor statul? Ar spune ca nu a primit documentele cerute si gata. Pentru ce sa fie judecat? El e judecator? politist? sa se expuna pe marginea legalitatii unei tranzactii?

Din acest motiv actiunile lui Coinflux reprezinta intr-un fel o crima inpotriva clientului sau. Nistor s-a comportat ca pe timpul comunismului si a scris o hartie pe clientul sau.


member
Activity: 125
Merit: 10
September 29, 2017, 01:02:36 PM
Legile mentionate nu imi permit sa va dau informatii despre procedurile mele si sa va spun cum puteti evita mecanismul de prevenire a spalarii banilor. Mesajul e insa ca pentru tranzactii normale (la noi tranzactia medie e in jur de 7K RON) nu ai dece sa te ingrijorezi in vreun fel despre aceasta problema.

De aceea am spus ca vom cauta o solutie ca sa facem lucrurile transparente, probabil prin niste niveluri de conturi cu limite. Sau alta varianta. E in analiza.

Vlad
Deci acum ne acuzi si ca vrem sa spalam bani... ce naiba ma Vlad, tu vinzi bitcoin in afara coinfluxului, ca persoana fizica, ce dumnezeu o tot dai atata cu limbajul asta de lemn? Cand faci o tranzactie din aia cu cash, speli bani?

Bineinteles ca trebuie sa faci lucrurile transparente, trebuia sa le faci de mult.

Ai fost intrebat de mai multi useri si sigur de mine CARE E SUMA AIA LA CARE VA APUCATI VOI SA CHEMATI POLITIA.
Ai spus "sume foarte mari", zi ce inseamna sume f mari! Ce o tot dai cotita? Ai aplicat procedeul asta de 2 ori la 2 tranzactii, zi la ce suma, ce e atat de greu?

Analizati acum abia suma, dupa ce ati aplicat treaba deja?

Chiar am inceput sa imi pierd rabdarea, mi se pare total aiurea ce faceti voi.
Tranzactii normale??? Ce inseamna omule tranzactii normale? Unde scrie la voi pe site "tranzactie normala inseamna o tranzactie pana la suma de X" si "sume f mari inseamna Y"?

Tot arunci vorbe care nu spun nimic. Intai era vorba de 30 BTC, acum ai scris ca 20 BTC, zi clar, peste X BTC noua ni se pare suspect si poate si de ce, ca asa vreti voi, ca asa scrie in lege etc?
hero member
Activity: 541
Merit: 500
September 29, 2017, 12:36:47 PM
@ BtcXchange: eu tie ti-am fost client, coinfluxului nu.
De aia iti zic ca nu imi place ca te bagi pe pagina oficiala a concurentei. Arata jenant. Zau.

Altfel:
- daca X-ulescu vrea sa imi vanda o arma eu refuz si merg mai departe?
- daca y-ulescu vrea sa imi vanda droguri zic pas si tac?

- daca Q-ulescu mi-a bagat crypto intr-o adresa de care autoritatile stiu ca este a mea (prezumez...aiurea prezumez, serviciile stiu sigur) eu reintorc suma si fac pe niznaiul? Mai ales ca vad ca a fost anuntat inainte ca ii cere explicatii.
Dar daca autoritatile ajung sa ma suspecteze de malversatiuni?
Daca o sa ma acuze ca nu am anuntat tentativa (daca este, ca nu stim ce este) de spalare bani, introducere fonduri in spatiul UE, etc?

Acuma, daca eu eram patitul, prezentam dovezi asa cum am, ce am.
Dar eu as face asta pentru ca ma stiu fara musca pe caciula.

In cele din urma: daca e o tentativa de eliminare concurenta?
In fond daca cineva imi spune ca imi cere explicatii si eu tot trimit BTC se desprind 2 variante, cel putin:
- trimit anume si apoi fac tambalau, ca asta am vrut
- sau (si asta imi vine sa cred mai repede...totusi...dupa limbaj, gestionare de situatie, etc) habar nu am de lumea crypto, de aia financiara si nici nu visez ca poate cineva sa ma intrebe ceva pentru ca "eu am auzit ca in crypto e totul anonim".
newbie
Activity: 14
Merit: 0
September 29, 2017, 12:29:43 PM
Ne gandim la o metoda de a face informatiile mai clare in ceea ce privesc sumele pentru care solicitam documente justificative.
Deci nu stiti inca care e suma care considerati ca e "mare" dar totusi aveti 2 cazuri?
Mie unu mi se pare incredibil asa ceva...

Chiar pare ca luati niste decizii arbitrar si oricine se poate trezi cu astfel de probleme.

Asa se vede cel putin din afara. Ai numit o lege si o directiva la inceputul postului, care insa nu specifica nimic de BTC sau crypto, nu?

Si apoi, daca ar specifica, ar specifica sume clare, precise, cuantificabile. Ori tu zici ca abia acum va ganditi la toate astea...

Deci practic legile de la inceputul postului sint nominalizate doar ca sa dea un vag aer de legitimitate deciziei?

Legile mentionate nu imi permit sa va dau informatii despre procedurile mele si sa va spun cum puteti evita mecanismul de prevenire a spalarii banilor. Mesajul e insa ca pentru tranzactii normale (la noi tranzactia medie e in jur de 7K RON) nu ai dece sa te ingrijorezi in vreun fel despre aceasta problema.

De aceea am spus ca vom cauta o solutie ca sa facem lucrurile transparente, probabil prin niste niveluri de conturi cu limite. Sau alta varianta. E in analiza.

Vlad


asta trebuia sa scrii demult nu sa faci tu lucruri pe ascuns !! urat din partea ta vlad urat
full member
Activity: 135
Merit: 100
CEO, CoinFlux
September 29, 2017, 12:17:37 PM
Ne gandim la o metoda de a face informatiile mai clare in ceea ce privesc sumele pentru care solicitam documente justificative.
Deci nu stiti inca care e suma care considerati ca e "mare" dar totusi aveti 2 cazuri?
Mie unu mi se pare incredibil asa ceva...

Chiar pare ca luati niste decizii arbitrar si oricine se poate trezi cu astfel de probleme.

Asa se vede cel putin din afara. Ai numit o lege si o directiva la inceputul postului, care insa nu specifica nimic de BTC sau crypto, nu?

Si apoi, daca ar specifica, ar specifica sume clare, precise, cuantificabile. Ori tu zici ca abia acum va ganditi la toate astea...

Deci practic legile de la inceputul postului sint nominalizate doar ca sa dea un vag aer de legitimitate deciziei?

Legile mentionate nu imi permit sa va dau informatii despre procedurile mele si sa va spun cum puteti evita mecanismul de prevenire a spalarii banilor. Mesajul e insa ca pentru tranzactii normale (la noi tranzactia medie e in jur de 7K RON) nu ai dece sa te ingrijorezi in vreun fel despre aceasta problema.

De aceea am spus ca vom cauta o solutie ca sa facem lucrurile transparente, probabil prin niste niveluri de conturi cu limite. Sau alta varianta. E in analiza.

Vlad
full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
September 29, 2017, 11:33:45 AM
Care este procedura in caz ca nu va plac documentele oferite de client. Va transfera bitcoin, apoi ii cereti hartii. Daca nu va plac hartiile, ce faceti? Tineti bitcoinii? Raportati la autoritati?

Deci:
- clientul va transmis btc
- ia-ti cerut hartii
- nu va dat hartii

Si ati hotarat sa folositi toate puterea statului impotriva clientului. Cum poate fi normal asta? Ati putut simplu sa-i intoarceti bitcoinii si sa inchideti intrebarea, in schimb ati hotarat sa faceti raul maxim pentru clientul vostru care va aduce bani.

Ati muscat mana care va hraneste.
member
Activity: 125
Merit: 10
September 29, 2017, 11:26:25 AM
Ne gandim la o metoda de a face informatiile mai clare in ceea ce privesc sumele pentru care solicitam documente justificative.
Deci nu stiti inca care e suma care considerati ca e "mare" dar totusi aveti 2 cazuri?
Mie unu mi se pare incredibil asa ceva...

Chiar pare ca luati niste decizii arbitrar si oricine se poate trezi cu astfel de probleme.

Asa se vede cel putin din afara. Ai numit o lege si o directiva la inceputul postului, care insa nu specifica nimic de BTC sau crypto, nu?

Si apoi, daca ar specifica, ar specifica sume clare, precise, cuantificabile. Ori tu zici ca abia acum va ganditi la toate astea...

Deci practic legile de la inceputul postului sint nominalizate doar ca sa dea un vag aer de legitimitate deciziei?
newbie
Activity: 14
Merit: 0
September 29, 2017, 11:02:55 AM
#99
Si de ce nu ati intors bitcoinii clientului daca nu doreati sa faceti tranzactia?

Ati putut sa-i intoarceti bitcoinii si sa-i blocati contul. Pentru ce sa-l raportati la autoritati si sa ii faceti probleme
omului?

pentru ca omu ia decizii singur si el e buricul pamantului
newbie
Activity: 14
Merit: 0
September 29, 2017, 10:56:48 AM
#98
full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
September 29, 2017, 10:53:19 AM
#97
Si de ce nu ati intors bitcoinii clientului daca nu doreati sa faceti tranzactia?

Ati putut sa-i intoarceti bitcoinii si sa-i blocati contul. Pentru ce sa-l raportati la autoritati si sa ii faceti probleme
omului?
full member
Activity: 135
Merit: 100
CEO, CoinFlux
September 29, 2017, 10:44:41 AM
#96
Salut,

Momentan nu putem sa facem precizari suplimentare despre tranzactia mentionata in contextul legislatiei de prevenire a spalarii banilor si finantarii actelor de terorism: Legea 656/2002: http://www.onpcsb.ro/pdf/Legea%20656-2002.PDF, care implementeaza Directiva Europeana 849 http://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=celex%3A32015L0849.

Putem spune ce am spus deja: in acest caz, clienta a fost informata cu 20 minute inainte de initierea tranzactiei ca i se vor solicita informatii privind sursa fondurilor. A primit aceasta informatie pe chat ca raspuns la o intrebare daca poate sa efectueze o tranzactie in valoare de 20 bitcoin. Informatia s-a trimis automat de sistemul de chat pe emailul care l-a confirmat la deschiderea contului.

Despre cele doua editoriale aparute putem spune ca nu este vorba despre vreun sechestru (poate fi impus de autoritati, si presupune un litigiu) sau de o confiscare (care inseamna trecerea unui bun in patrimoniul statului). Conform celor mentionate anterior, tranzactia a fost suspendata.

Sursa fondurilor se refera la originea fondurilor. Se refera la activitatea desfasurata care a generat fondurile. Indiferent ca vorbim de RON sau de bitcoin sau alta moneda. De exemplu investii, salariul, vanzari de bunuri sau imobile, mosteniri, dividende, imprumuturi, si altele. Bitcoin nu apar pur si simplu din neant. Acestia se cumpara cu niste bani, se primesc in urma prestarii unor servicii, sau se mineaza, si se pastreaza intr-un portofel, cel mai des propriu.

Despre subiectul suspendarii tranzactiilor, pot sa va spun ca din peste 32,000 tranzactii am suspendat 2. Aceasta masura este una exceptionala si o luam doar in cazuri serioase. Faptul ca vrei sa tranzactionezi o suma mai mare nu duce sub nici o forma automat la suspendarea vreunei tranzactii.

Daca ati cumparat monede de la CoinFlux sau un alt serviciu si ele se apreciaza considerabil, nu veti avea o problema in a efectua tranzactiile. La fel, daca ati cumparat monede la preturi foarte reduse si ele au crescut, la fel, nu veti avea probleme. Sau daca ati tranzactionat altcoins care au crescut la randul lor. In cazul tranzactiilor mari, colegii mei va intreaba despre activitatea care o desfasurati cu monedele, care nu inseamna automat ca exista o problema. Doar incercam sa intelegem activitatea. Avem clienti care desfasoara o arie foarte larga de activitati si fiecare presupune diferite riscuri. Unii au cumparat ETH de la noi la 8-12 EUR. Ar fi ridicol sa ii intrebam in momentul in care vor sa ii vanda de unde au banii de ETH, stiind ca i-au cumparat la inceputul anului chiar de la noi.

Ne gandim la o metoda de a face informatiile mai clare in ceea ce privesc sumele pentru care solicitam documente justificative. Avem in analiza mai multe optiuni. Am preferat sa nu abordam initial aceasta varianta pentru a oferi o experienta mai buna clientilor nostri, si acest lucru a fost valabil in toate cazurile mai putin cele 2. Vom reveni cu detalii cand am luat o hotarare clara in acest sens. In schimb, am luat legatura cu fiecare client individual pentru a intelege activitatea, si in baza informatiilor care le-am primit, am putut sa decidem daca continuam relatia sau nu. Am incercat sa avem o relatie apropiata cu clientii nostri.

Nu suntem politia bitcoin, dar respectam legislatia din domeniul identificarii clientului si a prevenirii spalarii banilor. Nu putem permite ca prin serviciul nostru sa se desfasoare activitati de spalare de bani, fraude sau alte infractiuni economice sau de finantare a terorismului sau a altor activitati ilegale. Asta inseamna cateodata sa punem intrebari suplimentare unor clienti. Rezultatul este un serviciu mai curat si mai sigur pentru toti utilizatorii nostri.

O dupamiaza excelenta,

Echipa CoinFlux




member
Activity: 125
Merit: 10
September 29, 2017, 10:00:25 AM
#95
problema este ca domnul vlad nistor a uitat de unde a plecat a uitat vremurile din 2014 cand facea si el trade pe localbtc
Nu vreau sa te incurajez (nu imi place deloc cum scrii cu atatea semne de exclamatie) dar am vazut pe cineva aici pe forum spunand ca a cumparat de la Vlad ca pers fizica in aprilie 2017 daca nu ma insel, si ca "nu a mai trecut prin site-ul lor".

Si eu as cumpara de la el fara ezitare, daca e un curs mai bun ca pe site, dar nu m-as fi gandit sa il intreb "dar de unde ai atatia BTC ca sa vinzi?" sau invers, "de unde ai atatia RON/USD etc?".

Legea cica mai zice si ca orice tranzactie de peste 5000 ron parca trebuie facuta numai cu banca, nu cu cash, altfel e ilegal...
De aceea nu cred ca e corect sa ne batem nici unul cu pumnul in piept ca noi respectam legea la virgula
Pages:
Jump to: