Pages:
Author

Topic: CoinFlux - Serviciu de schimb [official] - page 9. (Read 40868 times)

hero member
Activity: 541
Merit: 500
September 29, 2017, 07:08:34 PM
@ Algorithm: eu am inteles ca schimbul i-a zis dinainte ca trebuie sa ofere explicatii dar clientul a trimis banetul.

Adresa schimbului a fost incarcata. Sa returneze fara sa faca nimic devine suspect (lantul de blocuri a inregistrat evenimentul. Asa ramane)
Pariez o mana ca adresa e stiuta de servicii (poate chiar este ceruta in clar de autoritati la autorizare)
In mod cinstit a cerut iar explicatii (nu cred ca cine stie ce pretentioase pana cand, prin balbe, nu a devenit clientul si mai suspect)

In momentul ala a activat clauzele din contractul clientului cu schimbul, a oprit tot si a facut intrebare la autoritati.
Ca noua nu ne place, ca vrem altcumva, ca beteceul e asa si pe dincolo: inutil. Realitatea s-a schimbat.


@sorinln: tu de fapt clamezi prezumtia de nevinovatie.
Corect.
Insa: lupta antiterorista, anti spalare de bani, etc, a schimbat paradigma.
 Esti inca nevinovat dar trebuie sa raspunzi la intrebari, sa te lasi purecat de detectoare, etc.
Daca nu o faci devine complicat catre urat.

Altfel, vesti proaste, NU mai exista anonimitatea adreselor crypto.
Organele au dezvoltat unelte de afisare (un melanj de analize pe IP-uri, MAC-uri, clase, noduri, derivari din calupurile de adrese, laci si draci din care inteleg numai ce este fara limbaj specific ca nu e domeniul meu de expertiza)

 
full member
Activity: 175
Merit: 100
September 29, 2017, 06:44:39 PM
@Martisor-Sobru vorbim fara sa spunem nimic. Poti dovedi ca nu exista fantome? Nu poti! (sa vorbim aceeasi limba..)
Acum...
Am cumparat btc cu altcoin de pe crypsty, swisscex, etc. sa nu mai zic de mtgox... Am trecut btc-ul prin zeci de adrese, am schimbat vreo 3 pc-uri intre timp. Dovedeste-mi ca i-am dobandit ilegal. Poti? Nu poti. Nici eu nu pot dovedi nimic. Intelegi logica?
hero member
Activity: 541
Merit: 500
September 29, 2017, 06:30:31 PM
@Martisor-Sobru eu cred ca tu nu intelegi cum merg lucrurile. Aia de fac evaziune sau aia de spala bani sau ce vrea Vlad sa prinda, aia fac tranzactii de alea medii de 7k RON si nu sunt prinsi mai deloc. Sau aia schimba direct nu se complica cu site-uri gen CoinFlux.

Astia de si-o iau in freza (cum e cazul de acum) sunt de cele mai multe ori oameni onesti si nevinovati. De aia si sar asa de fund in sus. Si eu as sari. De ce il intereseaza pe el cum am eu bitcoinii? Nu e treaba lui, sa imi refuze tranzactia, sa imi dea btc inapoi si adios. Simplu. Nu se face ce au facut ei.


Eu pur si simplu privesc lucrurile din experienta mea (altfel intuiesc foarte bine ca aia versati isi fac mendrele in mod...versat)

Nu cred ca este interesat Vlad de sursa in ceva mod special.
Mai mult ca sigur este silit de stat sa fie curios (si daca el este silit sper ca intelegeti ca TOTI sunt siliti chiar daca marketingul cere sa afiseze iubire de client si cam tot ce vrea clientul sa auda)

Trimisul inapoi nu mai este optiunea lui acum. Organele zic daca da sau ba.
In fond, intr-un caz extrem, nu as vrea ca valori ale statului islamic sa se intoarca la el ca apoi sa caute alta cale de razbit.

De patit/a deja am intuit (cat se poate din ce a scris) ca nu e vorba de cine stie ce malversatiune.
Insa este atat, dar atat de evident ca NU poate sa justifice incat nici nu merita discutat (daca putea o facea pana acum cu viteza luminii...orgolii si sensibilitati de mimoza nu exista cand e vorba de 100k $, decat daca e vreun print de Monaco, dar nu e sigur)
full member
Activity: 135
Merit: 100
CEO, CoinFlux
September 29, 2017, 06:25:44 PM
Urmarind subiectul asta observ foarte clar ca ceea ce-i permite administratorului coinflux blocarea acestor btc este doar cantitatea lor raportata la ce se tranzactioneaza pe coinflux.

Vlad Nistor declara ca nu are o suma limita exacta peste care se cer declaratii sau dovezi, dar totusi prin decizia de-a bloca Btc fara o acoperire in termenii siteului, a creat si intretine acest scandal.

Nefiind autoritate de verificare, chiar daca cineva ar putea aduce dovezi, cum le-ar masura ca fiind suficiente? Fara sa fie clar exprimat pe site o limita in Btc sau fiat, plus ce dovezi se cer in mod specific, el nu are nici un drept legal sa blocheze acesti Btc si din punct de vedere al legii savarseste un abuz.

Avand in vedere situatia, returnarea Btc ar fi solutia corecta pt toate partile si reglementarea unor conditii clar afisate in site. Altfel cred ca coinflux isi face un mare deserviciu.

https://coinflux.com/terms

Quote
5.4. Right to Suspend or Delay Transactions and Settlements

CoinFlux reserves the right to refuse to process, refuse to settle or to cancel any pending cryptocurrency or local currency transaction connected to your CoinFlux Account or any CoinFlux Service as required by law or in response to a subpoena, court order, or other binding government order. CoinFlux cannot reverse a cryptocurrency settlement which has been communicated to and confirmed by the particular cryptocurrency network.

CoinFlux reserves the right to refuse to process, or to cancel or reverse, any purchases or sales of cryptocurrencies or transfers in its sole discretion, if CoinFlux suspects the transaction involves (or has a high risk of involvement in) money laundering, terrorist financing, fraud or any other type of financial crime, in response to a subpoena, court order, or other government order, or if CoinFlux suspects the transaction relates to a Restricted Activity as defined in Section 10.2, which list is hereby incorporated by reference into this Agreement.

We reserve the right to change, suspend, or discontinue any aspect of the Services at any time, including hours of operation or availability of any feature, without notice and without liability. We may decline to process any transaction or settlement without prior notice and may limit or suspend your use of one or more Services at any time, in our sole discretion. Suspension of your use of any of the Services will not affect your rights and obligations pursuant to this Agreement. We may, in our sole discretion, delay transactions or settlements if we believe the transaction is suspicious, may involve fraud or misconduct, violates applicable laws, or violates the terms of this Agreement.

In the event that a technical problem causes system outage or Account errors, CoinFlux may temporarily suspend access to your Online Account until the problem is resolved.

Vei gasi un text similar in termenii multor servicii de schimb sau exchange-uri.
hero member
Activity: 541
Merit: 500
September 29, 2017, 06:05:28 PM
 Cheesy Uau, ce proportii a luat.

Nici nu am stiut ca atata lume este interesata sa nu fie intrebata nimic. (De ce oare? Cine a udat canapeaua? Nu e toata lumea fara muste pe caciula? Grin)
Pai inseamna ca zvonurile erau adevarate.
Crancen.
Nu ma mir ca se apropie rapid de ilegalitate sandramaua crypto.

Insa e totusi bine.
Vindecarea nu e lesnicioasa niciodata.

Altfel ce sa reclami si cui? Omul a luat-o inaintea tuturor si a spus organelor ca in afacerea lui a intrat o valoare trimisa de cineva care nu zice nici cat ala de matusa lui Tamara despre sursa banilor cryptici.
Datoria de cetatean si-a facut-o.
Mie imi place. Mult.

Inseamna ca este vigilent si nu am a ma teme ca daca trimit bani acolo o sa fie inchis schimbul de autoritatile romane sau internationale (nee, asta cu trecutul sau nu tine. Lotrii si furii nu merg la organe. Ei fug de ele  Wink )

Quote
Care ar mai fi scopul unui mecanism de prevenire a spalarii banilor daca acesta este public?
Vadit.
"Care e suma la care nu e nimeni atent la mine? Cat bate detectorul domnule politist? Pana unde vede camera de supraveghere?...aa, nu, sunt doar curios"

Evideeeent ca organele statului ascund marjele/limitele de la care ciulesc urechile tocmai ca sa nu stea sub ele cei care au lucruri de ascuns.
sr. member
Activity: 826
Merit: 255
September 29, 2017, 05:56:48 PM
Urmarind subiectul asta observ foarte clar ca ceea ce-i permite administratorului coinflux blocarea acestor btc este doar cantitatea lor raportata la ce se tranzactioneaza pe coinflux.

Vlad Nistor declara ca nu are o suma limita exacta peste care se cer declaratii sau dovezi, dar totusi prin decizia de-a bloca Btc fara o acoperire in termenii siteului, a creat si intretine acest scandal.

Nefiind autoritate de verificare, chiar daca cineva ar putea aduce dovezi, cum le-ar masura ca fiind suficiente? Fara sa fie clar exprimat pe site o limita in Btc sau fiat, plus ce dovezi se cer in mod specific, el nu are nici un drept legal sa blocheze acesti Btc si din punct de vedere al legii savarseste un abuz.

Avand in vedere situatia, returnarea Btc ar fi solutia corecta pt toate partile si reglementarea unor conditii clar afisate in site. Altfel cred ca coinflux isi face un mare deserviciu.
sr. member
Activity: 363
Merit: 250
BTC will change the world
September 29, 2017, 05:56:36 PM
Tranzactia nu a fost suspendata din cauza sumei, cum am mentionat anterior:

Si daca va trimitea 1 Bitcoin in loc de 30 mai suspendati tranzactia?

Sa fim seriosi! SUMA ESTE MOTIVUL!

Voi urmari si eu evolutia acestei probleme, sunt tare curios cum se va termina. Tineti cont ca e in joc reputatia firmei in sine.
Daca veti pastra bitcoinii, mai mult ca sigur se va alege praful de Coinflux.

full member
Activity: 175
Merit: 100
September 29, 2017, 05:55:33 PM
Doar Statul poate sa confiste.

Suma, draga Vlad.
Zi suma care este pt tine prea mare si determina aceasta reactie.

De ce tot ocolesti raspunsul? Admiti ca nu exista nici o astfel de suma trecuta nicaieri in termeni si conditii ?

Suma. In cifre. E simplu.

Am oferit un raspuns la aceasta intrebare:


Legile mentionate nu imi permit sa va dau informatii despre procedurile mele si sa va spun cum puteti evita mecanismul de prevenire a spalarii banilor. Mesajul e insa ca pentru tranzactii normale (la noi tranzactia medie e in jur de 7K RON) nu ai dece sa te ingrijorezi in vreun fel despre aceasta problema.


Care ar mai fi scopul unui mecanism de prevenire a spalarii banilor daca acesta este public? Banca ta ti-a dat o copie a procedurii sale interne? Am comunicat ca analizam mai multe solutii pentru a face sistemul mai transparent.

Tranzactia nu a fost suspendata din cauza sumei, cum am mentionat anterior:


2. Clienta a transferat bitcoin dar nu ne-a trimis un document justificativ conform solicitarilor. Ni s-au oferit diverse explicatii care se schimbau continuu. In acel moment tranzactia a fost suspendata. I-am dat ocazia sa-si adune gandurile si sa hotarasca care este adevarul si ce document justificativ ne trimite (de exemplu un istoric de tranzactii).
3. A afirmat ca a inteles si ca ne va trimite istoricul tranzactiilor din LocalBitcoins. Nu am primit informatiile promise, in schimb am fost contactati de avocatul persoanei. Din punctul nostru de vedere si asta este o varianta de solutionare, si am invitat avocatul lor sa discute cu avocatul nostru.

Ok. Ai prevenit spalarea banilor, dar lasa omul sa isi ia btc-ul inapoi. De aici incolo decid autoritatile daca l-a dobandit legal sau nu. Este raportat autoritatilor, deci nu mai e treaba ta.
full member
Activity: 135
Merit: 100
CEO, CoinFlux
September 29, 2017, 05:46:19 PM
Doar Statul poate sa confiste.

Suma, draga Vlad.
Zi suma care este pt tine prea mare si determina aceasta reactie.

De ce tot ocolesti raspunsul? Admiti ca nu exista nici o astfel de suma trecuta nicaieri in termeni si conditii ?

Suma. In cifre. E simplu.

Am oferit un raspuns la aceasta intrebare:


Legile mentionate nu imi permit sa va dau informatii despre procedurile mele si sa va spun cum puteti evita mecanismul de prevenire a spalarii banilor. Mesajul e insa ca pentru tranzactii normale (la noi tranzactia medie e in jur de 7K RON) nu ai dece sa te ingrijorezi in vreun fel despre aceasta problema.


Care ar mai fi scopul unui mecanism de prevenire a spalarii banilor daca acesta este public? Banca ta ti-a dat o copie a procedurii sale interne? Am comunicat ca analizam mai multe solutii pentru a face sistemul mai transparent.

Tranzactia nu a fost suspendata din cauza sumei, cum am mentionat anterior:


2. Clienta a transferat bitcoin dar nu ne-a trimis un document justificativ conform solicitarilor. Ni s-au oferit diverse explicatii care se schimbau continuu. In acel moment tranzactia a fost suspendata. I-am dat ocazia sa-si adune gandurile si sa hotarasca care este adevarul si ce document justificativ ne trimite (de exemplu un istoric de tranzactii).
3. A afirmat ca a inteles si ca ne va trimite istoricul tranzactiilor din LocalBitcoins. Nu am primit informatiile promise, in schimb am fost contactati de avocatul persoanei. Din punctul nostru de vedere si asta este o varianta de solutionare, si am invitat avocatul lor sa discute cu avocatul nostru.

full member
Activity: 175
Merit: 100
September 29, 2017, 05:19:36 PM
Eu spun urmatoarele.
Vlad nistor vrea sa isi insuseasca cei 30 BTC la el in cont.
Trebuie facuta reclamatie la toate organele competente.
- ANAF-ul pentru evaziuni fiscale (iti dai seama ca are si el depozite in bTC nedeclarate. Si mai ales bani pe care nu-i poate dovedi)
- politia pentru furt si santaj
- DIICOT-ul pentru fraude cu banii oamenilor.
E deajuns sa-l pui 30 zile dupa gratii, apoi va trebui sa dovedeasca imobiliarele, automobilele si alte kkturi pe numele lui. Chiar daca a incercat sa fie "iubitor de legi".

Mult succes, frate. Sper sa iti recuperezi banii de la teparii astia.
Nu am tranzactionat nici macar 1 leu pe coinflux si ma bucur ca am folosit doar bitcoinromania.ro si btcxchange. Astia sunt baieti de nota 20!


are termen pana luni si daca nu imi va trimite banii pe care mi datoreaza,voi anunta toate organele competente din romania
La frauda informatica s-ar cam incadra asta. La Diicot ar merge sa faci o plangere. Au servicu special pentru fraude informatice
member
Activity: 125
Merit: 10
September 29, 2017, 05:08:27 PM
Doar Statul poate sa confiste.

Suma, draga Vlad.
Zi suma care este pt tine prea mare si determina aceasta reactie.

De ce tot ocolesti raspunsul? Admiti ca nu exista nici o astfel de suma trecuta nicaieri in termeni si conditii ?

Suma. In cifre. E simplu.
newbie
Activity: 14
Merit: 0
September 29, 2017, 04:45:56 PM
Eu spun urmatoarele.
Vlad nistor vrea sa isi insuseasca cei 30 BTC la el in cont.
Trebuie facuta reclamatie la toate organele competente.
- ANAF-ul pentru evaziuni fiscale (iti dai seama ca are si el depozite in bTC nedeclarate. Si mai ales bani pe care nu-i poate dovedi)
- politia pentru furt si santaj
- DIICOT-ul pentru fraude cu banii oamenilor.
E deajuns sa-l pui 30 zile dupa gratii, apoi va trebui sa dovedeasca imobiliarele, automobilele si alte kkturi pe numele lui. Chiar daca a incercat sa fie "iubitor de legi".

Mult succes, frate. Sper sa iti recuperezi banii de la teparii astia.
Nu am tranzactionat nici macar 1 leu pe coinflux si ma bucur ca am folosit doar bitcoinromania.ro si btcxchange. Astia sunt baieti de nota 20!


are termen pana luni si daca nu imi va trimite banii pe care mi datoreaza,voi anunta toate organele competente din romania
sr. member
Activity: 467
Merit: 250
September 29, 2017, 04:37:28 PM
poti sa raspunzi la intrebarile postate?
full member
Activity: 135
Merit: 100
CEO, CoinFlux
September 29, 2017, 04:30:39 PM
Of, dragilor.  Smiley

Uite un sfat nu doar pentru voi: nu stiu cati sunt constienti ca si acest forum este monitorizat.

Of dracule...
Ai postat de atatea ori in topicul asta si numai speculatii fara acoperire, prezumtii si opinii fanteziste.

Mi-e f greu sa cred ca tu nu esti interesat sa stii daca BTCXchange sau Coinflux ti-ar putea confisca sumele pt ca... " e o suma f mare" dar sa refuze sa iti comunice ce inseamna "suma f mare" pt ei.

In momentul asta e clar ca Vlad refuza sa comunice ce inseamna suma mare pt ei dar aplica discretionar masuri la "anumite sume"??

Chiar nu vezi ca ceva nu merge aici? Sa nu mai zic ca e f probabil sa fi reactionat asa doar ca a fost deranjat de atitudinea clientului, de vreme ce nu are nimic stabilit pe nici unde ce inseamna suma mare si ce nu.

Mai e ceva... poate depun azi un singur BTC la ei si maine valoreaza 100.000$ si mi-l blocheaza ca e "suma mare"
Sau poate nu... nu stim, nu avem nici o siguranta pt ca refuza sa ne spuna ce suma e pt el "suma mare"


Despre subiectul suspendarii tranzactiilor, pot sa va spun ca din peste 32,000 tranzactii am suspendat 2. Aceasta masura este una exceptionala si o luam doar in cazuri serioase. Faptul ca vrei sa tranzactionezi o suma mai mare nu duce sub nici o forma automat la suspendarea vreunei tranzactii.

Daca ati cumparat monede de la CoinFlux sau un alt serviciu si ele se apreciaza considerabil, nu veti avea o problema in a efectua tranzactiile. La fel, daca ati cumparat monede la preturi foarte reduse si ele au crescut, la fel, nu veti avea probleme. Sau daca ati tranzactionat altcoins care au crescut la randul lor. In cazul tranzactiilor mari, colegii mei va intreaba despre activitatea care o desfasurati cu monedele, care nu inseamna automat ca exista o problema. Doar incercam sa intelegem activitatea. Avem clienti care desfasoara o arie foarte larga de activitati si fiecare presupune diferite riscuri. Unii au cumparat ETH de la noi la 8-12 EUR. Ar fi ridicol sa ii intrebam in momentul in care vor sa ii vanda de unde au banii de ETH, stiind ca i-au cumparat la inceputul anului chiar de la noi.

Ne gandim la o metoda de a face informatiile mai clare in ceea ce privesc sumele pentru care solicitam documente justificative. Avem in analiza mai multe optiuni. Vom reveni cu detalii cand am luat o hotarare clara in acest sens.


Doar Statul poate sa confiste.
HrN
sr. member
Activity: 339
Merit: 250
September 29, 2017, 03:57:29 PM
Eu spun urmatoarele.
Vlad nistor vrea sa isi insuseasca cei 30 BTC la el in cont.
Trebuie facuta reclamatie la toate organele competente.
- ANAF-ul pentru evaziuni fiscale (iti dai seama ca are si el depozite in bTC nedeclarate. Si mai ales bani pe care nu-i poate dovedi)
- politia pentru furt si santaj
- DIICOT-ul pentru fraude cu banii oamenilor.
E deajuns sa-l pui 30 zile dupa gratii, apoi va trebui sa dovedeasca imobiliarele, automobilele si alte kkturi pe numele lui. Chiar daca a incercat sa fie "iubitor de legi".

Mult succes, frate. Sper sa iti recuperezi banii de la teparii astia.
Nu am tranzactionat nici macar 1 leu pe coinflux si ma bucur ca am folosit doar bitcoinromania.ro si btcxchange. Astia sunt baieti de nota 20!
member
Activity: 125
Merit: 10
September 29, 2017, 03:37:54 PM
Of, dragilor.  Smiley

Uite un sfat nu doar pentru voi: nu stiu cati sunt constienti ca si acest forum este monitorizat.

Of dracule...
Ai postat de atatea ori in topicul asta si numai speculatii fara acoperire, prezumtii si opinii fanteziste.

Mi-e f greu sa cred ca tu nu esti interesat sa stii daca BTCXchange sau Coinflux ti-ar putea confisca sumele pt ca... " e o suma f mare" dar sa refuze sa iti comunice ce inseamna "suma f mare" pt ei.

In momentul asta e clar ca Vlad refuza sa comunice ce inseamna suma mare pt ei dar aplica discretionar masuri la "anumite sume"??

Chiar nu vezi ca ceva nu merge aici? Sa nu mai zic ca e f probabil sa fi reactionat asa doar ca a fost deranjat de atitudinea clientului, de vreme ce nu are nimic stabilit pe nici unde ce inseamna suma mare si ce nu.

Mai e ceva... poate depun azi un singur BTC la ei si maine valoreaza 100.000$ si mi-l blocheaza ca e "suma mare"
Sau poate nu... nu stim, nu avem nici o siguranta pt ca refuza sa ne spuna ce suma e pt el "suma mare"
member
Activity: 125
Merit: 10
September 29, 2017, 03:32:20 PM
iam cerut in seara respectiva sami dea un raspuns.....btc inapoi sau banii cash a 2 a zi pe contul bancar si omul a luato cu capul mare,raspundea numai la misto la fiecare 5 cuvinte pronuntate de mine zicea....sarutmana.....lipsa de respect fata de clientii sai
posteaza ceva un printscreen ca sa sustii afirmatiile.
problema e ca probabil si tu i-ai agasat prin modul tau de a comunica cu ultimatumuri, multe semne de exclamare, si fara cratime.
Si stim deja ca Vlad e sensibil ca "comentariile negative" si raspunde cu aceeasi moneda. Am patit-o si eu.
HrN
sr. member
Activity: 339
Merit: 250
September 29, 2017, 03:30:33 PM
Bai Vlad Nistor,
Tu iti bati joc de clienti in ultimul hal.

Hai sa iti spun un lucru. Am cumparat BTC la sub 1$ si am uitat de ei... dupa o perioada m-am trezit ca am o suma la care nici nu visam.
De unde sloboz as putea aduce eu dovezi pe kktul ala al tau de site daca as tranzactiona suma mare atata timp cat tranzactia mea a fost pe mtgox?
Tin sa te informez ca mtgox a fost inchis acum cativa ani, dar cauta pe google ca nu am eu timp sa iti dau explicatii.

Scammer fara principii ce esti! Te-ai facut cu 120.000$ de pe urma altor persoane! Si inca ceva. Eu am pornit odata o discutie pe urma coinflux; daca imi vad datele personale: carte de identitate, poza cu mine si alte minunatii de cand m-ai pacalit sa-mi confirm contul, iti umplu gura cu carbit si iti bubuie capul! si mai ales de asta, ma duc la toate organele competente ca sa te linistesti.. nu-mi pas amie unde imi stochezi datele mele, offline sau online.

Btcx si bitcoinromania sunt cei mai buni... smantana asta de coinflux merita reclamata la diicot si la toate autoritatile...
Da-i banii omului inapoi, ca stie cine esti si poate te trezesti fara ce ai intre picioare!
Apropo de asta, cum dracu sa scoti 120.000$ pe contul tau bancar?!
full member
Activity: 174
Merit: 100
www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange
September 29, 2017, 02:10:51 PM
Noi vorbim in termeni juridici, dvs speculati de aceea ce spuneti nu este relevant in cazul dat.

Evident ca speculez.
Dar cand a fost inchis BTC-E, iuii mama ce emotie am avut (aveam setat sa mearga la ei parlita mea de minare si sa transform in bunul si dragutul BTC)

Si azi cand accesez linkul si vad siglele stapanilor lumii postate acolo imi simt matele ca se strang.   Shocked

Dupa asa o experienta ajungi (mai mult in serios decat in gluma) sa preferi un schimb care respecta legea pana la nivel atomic decat un schimb prea prietenos.

Pai el cere buletinul. Face KYC. Cei de la btc-e nu faceau.
newbie
Activity: 14
Merit: 0
September 29, 2017, 02:10:23 PM
iam cerut in seara respectiva sami dea un raspuns.....btc inapoi sau banii cash a 2 a zi pe contul bancar si omul a luato cu capul mare,raspundea numai la misto la fiecare 5 cuvinte pronuntate de mine zicea....sarutmana.....lipsa de respect fata de clientii sai
Pages:
Jump to: