Pages:
Author

Topic: Concursuri/tombole pe bitcointalk (sau pe aprope) - page 32. (Read 13002 times)

legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
[FREE RAFFLE] Happy Thanksgiving
Link: https://bitcointalksearch.org/topic/free-raffle-happy-thanksgiving-5373136

Se poate castiga urmatorul set:

-2019 Kryptowerk card #16/128
-2020 Topolino comic
-2021 Ballet Pure 0.01 btc wallet[/size]



Organizator: minerjones

Poate participa: probabil ca oricine, nu s-a specificat
Modalitate de inscriere: se alege un numar (care nu a fost deja rezervat) de la 00 la 99


Concurs incheiat; s-a afisat castigatorul: https://bitcointalksearch.org/topic/free-raffle-happy-thanksgiving-5373136.msg58542680#msg58542680
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Mda, deci probabil va ramane doar la nivel de "gentlemen's agreement". Oricum, daca omul va apela la banii aceia inainte de acel termen nici nu prea are ce sa faca, premiul fiind deja acordat. Asta cred ca tine de fiecare pana la urma. Dar eu unul, daca as castiga, chiar as depozita acolo 100$ Smiley Nici nu ma imogatesc cu ei, nici nu saracesc fara ei. Si va fi interesant de vazut ce se intampla cu ei peste doi ani.

Oricum, una peste alta OP nu a mai mentionat nimic despre acest aspect ulterior, deci nu cred ca va insista in acest sens... Problema noastra principala e ca nu avem participanti (sau ca OP nu mai da niciun semn in acel topic), nu ca nu stim daca fericitii castigatori chiar vor pastra banii neatinsi timp de doi ani Smiley
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Chiar imi e ciuda! Nu stiu daca ai avut vreodata sentimentul acesta, dar presimt ca voi fi norocos la aceasta tragere la sorti, daca va avea loc Smiley Si, vazand ca nu se realizeaza, imi e tot mai ciuda!

 Cheesy
Ei, o sa ai 1/16 sansa de castig.. ca restul celor care intra. Rabdare...

Ce nu am inteles eu insa foarte bine e legat de partea aceea de depozitat bani. Cum poate verifica OP faptul ca norocosul castigator al tragerii la sorti chiar va depune 100$ in BTC / ETH si ii si pastreaza acolo intreaga perioada de 2 ani? Asta a aparut initial in OP. Cand s-a deschis tombola nu a mai scris nimic despre partea aceasta. Ma intrebam daca chiar va trimite premiile, mergand pe un gentlemen's agreement sau, daca nu cumva acestea vor fi pastrate timp de 2 ani de vreun membru cu reputatie mare a sectiunii de Collectibles (gen krogo, minerjones etc.) si abia apoi sa fie livrate castigatorilor...? Partea asta imi e neclara.

Pai nu stie 100%; e pe baza de "obraz". Adica tu poti sa-i dai adresele pe care le-ai inglobat si el se uita pe blockchain.
In plus, poate sa iti ceara poze cu vault-ul sa vada ca l-ai sigilat si eventual sa vada adresele in poze... cum s-or vedea ele.
Dar nu poate sa stie daca nu cumva tu mai ai cheile privata si altundeva si peste cateva ore muti banii de acolo, de exemplu.
Avand in vedere ca tu iti creezi "paper waller"-urile pe care le inglobezi in Vault (DYI), nu are cum sa se poata face faza cu pastrarea.
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
P.S. scuze Neurotic pentru offtopic. Daca asa crezi de cuviinta da cu delete la ce e in plus  Wink

Din respect pentru thread-ul lui NeuroticFish nu am sa mai continui aceasta discutie. Tu da-i inainte cu teparul tau, eu ii dau inainte cu protejatul utilizatorilor forumului.



Ce ma frapeaza e ca lumea nu intra.

Chiar imi e ciuda! Nu stiu daca ai avut vreodata sentimentul acesta, dar presimt ca voi fi norocos la aceasta tragere la sorti, daca va avea loc Smiley Si, vazand ca nu se realizeaza, imi e tot mai ciuda!
Ce nu am inteles eu insa foarte bine e legat de partea aceea de depozitat bani. Cum poate verifica OP faptul ca norocosul castigator al tragerii la sorti chiar va depune 100$ in BTC / ETH si ii si pastreaza acolo intreaga perioada de 2 ani? Asta a aparut initial in OP. Cand s-a deschis tombola nu a mai scris nimic despre partea aceasta. Ma intrebam daca chiar va trimite premiile, mergand pe un gentlemen's agreement sau, daca nu cumva acestea vor fi pastrate timp de 2 ani de vreun membru cu reputatie mare a sectiunii de Collectibles (gen krogo, minerjones etc.) si abia apoi sa fie livrate castigatorilor...? Partea asta imi e neclara.
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Asta ma frapeaza si pe mine. Mai ingrijorator insa este faptul ca nici OP nu mai pare prea implicat. I-am transmis acest mesaj de peste o saptamana, dar nu a raspuns la el:

Incerc sa nu fac "overthinking". Omul poate avea 1001 de motive sa nu se grabeasca. Pana la urma, cred ca scopul este (si) sa isi faca reclama si sa mai vanda din acele VaultBar. Sau poate e doar ocupat.
Ce ma frapeaza e ca lumea nu intra.

Tin sa atrag tuturor asupra oricarui contact cu acest individ andulolika.

Pe cand stiu ca trebuie un pic mai multa atentie cu el, nu cred ca este asociat cu ENS.
Dar nici macar nu conteaza; sa fie si cei mai de vaza membri ai forumului in spatele proiectului, tot trebuie sa fii atent ce informatii dai despre banii tai.

In legatura cu monedele nu ma pronunt... poate vrea sa se caiasca pentru greselile de pana acum, poate cauta un feedback pozitiv... treaba lui.

Corect, de aceea nu am "discriminat" concursul lui.

P.S. scuze Neurotic pentru offtopic. Daca asa crezi de cuviinta da cu delete la ce e in plus  Wink

Poate ca o fi ajutand pe cine are ochi sa vada, desi cine are ochi s-a uitat in trust feedback. Deci las discutia, ca e un pic legat de concurs(uri).
copper member
Activity: 764
Merit: 694
Defend Bitcoin and its PoW: bitcoincleanup.com
Daca tu ai incredere in el, in pofida feedback-urilor (cu referinte, deci afirmatiile sunt demonstrate) acestor membri de elita ai forumului, foarte bine! Da click pe orice link postat de andulolika.

O vorba din batrani zice cam asa: "Don't trust, verify". Cu siguranta nu este: "Don't trust and fuck everyone you don't like".
Cel putin in cazul asta era nevoie doar de un search pe google, nu 2 ore de verificat trust feedback


https://twitter.com/ensdomains/status/1457862602239926274?s=20

Am mai schimbat cu el cateva cuvinte pe serverul neoficial de discord bitcointalk (cel din semnatura) si din cate am putut sa imi dau seama e si el om. 2 maini. 2 picioare... Cel mai probabil ca nu l-as imprumuta, dar asta e valabil si pentru marea majoritate a userilor de aici  Cheesy

In legatura cu monedele nu ma pronunt... poate vrea sa se caiasca pentru greselile de pana acum, poate cauta un feedback pozitiv... treaba lui.

Dar ideea de baza este asta: omul a dat mai departe o informatie. Daca iti parea interesant puteai sa verifici daca chiar asa e... Daca iti parea dubios puteai sa verifici daca asa e... Dar doar sa arunci cu noroi pentru ca te-a injurat, ca aia amenintare cu moarea nu a fost, pare cam deplasat...

P.S. scuze Neurotic pentru offtopic. Daca asa crezi de cuviinta da cu delete la ce e in plus  Wink
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Ce treaba are andulolika cu airdrop-ul ENS ? Doar ca s-a gandit el sa mentioneze treaba asta aici, dar cam atat.

Si faptul ca da cadou niste monede... care e problema? Enough with the drama ...

Nu am absolut pic de incredere in teparul asta si, prin cele de mai sus, incerc sa feresc pe orice posibila victima a acestuia. Habar n-am ce interese are andulolika, insa tinand cont de istoricul sau pe forum, este posibil sa incerce orice tertip, orice fel de inselatorie si sunt ferm convins ca interesele sale sunt doar unele obscure.

Daca tu ai incredere in el, in pofida feedback-urilor (cu referinte, deci afirmatiile sunt demonstrate) acestor membri de elita ai forumului, foarte bine! Da click pe orice link postat de andulolika. Insa inainte de a initia orice fel de contact cu acest individ, cred ca fiecare trebuie sa fie in deplina cunostinta de cauza, mail ales eventualii utilizatori noi, care-i pot deveni foarte usor victime, in naivitatea lor.
copper member
Activity: 764
Merit: 694
Defend Bitcoin and its PoW: bitcoincleanup.com
De la andulolika poti sa te astepti de la orice....

Uneori ajuta sa ai idee despre subiect inainte sa vorbesti...
Ce treaba are andulolika cu airdrop-ul ENS ? Doar ca s-a gandit el sa mentioneze treaba asta aici, dar cam atat.

Si faptul ca da cadou niste monede... care e problema? Enough with the drama ...
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Sunt un pic dezamagit ca doar eu gasesc tombole noi, mai ales ca au fost cateva foarte interesante pe care le-am ratat Roll Eyes

Vazusem si eu tombola cu timbre, dar nu mi-a trezit interesul... Si, fara sa-mi dau seama, am omis s-o mentionez aici. Probabil la nivel subconstient am asociat lipsa interesului meu pentru acea tombola cu posibilul dezinteres si al altora, ceea ce este gresit. Pe viitor am sa mai adaug si eu, intrucat urmaresc cu mare atentie zona de Collectibles.

Sunt uimit ca la tombola pentru VaultBar se inscriu asa greu participanti noi...

Asta ma frapeaza si pe mine. Mai ingrijorator insa este faptul ca nici OP nu mai pare prea implicat. I-am transmis acest mesaj de peste o saptamana, dar nu a raspuns la el:

I was wondering what are OP's intentions about this nice raffle, regarding how much he decides to wait until running it, in case not all the spots are filled. As far as I see, the raffle was announced on October 26th and now we are on November 12th, so almost three weeks passed, yet there are still 23 free spots. And these 23 free spots represent almost a half of all slots available (which are 48).

Seeing all these (with sadness, as it seems not many are interested in this raffle), I doubt the remain slots would be filled soon so I was thinking if there is any chance to run the raffle without having all slots filled...? Anyone else sharing these thoughts as well?



Are acest ENS vreo valoare? Exista undeva mai clar ce trebuie sa le dai

Tin sa atrag tuturor asupra oricarui contact cu acest individ andulolika. Pe langa ca este un analfabet si un antisemit (opinie impartasita de owlcatz), omul a fost ban evader in trecut (dupa cum el insusi a marturisit nonsalant), a facut amenintari cu moartea pe forum, a dat tepe cu bani altora, a mai incercat sa dea si alte tepe (nereusite), ajungand inclusiv sa ma ameninte si pe mine. Cititi, va rog, tot ce este scris la sectiunea Trust a profilului sau, inclusiv topic-urile mentionate ca referinta. NeuroticFish, tu stii deja povestea, dar scriu acestea pentru a sti si altii si sa se fereasca. Una peste alta, se mai inhaitase si cu idiotul ala de hacker01010101010 si, ca sa intelegeti mai bine ce nivel are, pana si CryptoHunter (aka TOAA, aka truth or dare etc.), oaia neagra a forumului, s-a dezis de el.

Pentru a vedea si mai mult cat de penibil este, puteti citi aici, in acest topic al lui, de la postarea #3 pana la #25.

Si, daca toate cele de mai sus nu va conving sa nu-i acordati nici pic de incredere acestui om, macar feedback-urile postate la sectiunea sa de Trust, de catre membri de vaza ai acestui forum (Lauda, Foxpup, Vod, owlcatz, JollyGood, nullius, TMAN, suchmoon, mindrust si lista poate continua), sper sa va convinga. Ah, sa nu mai spun: are si scor -6 la Trust, adica fix la sectiunea care spune cat de multa incredere poti avea cand e vorba de o afacere cu el.

(sper ca nu private key LOL)

De la andulolika poti sa te astepti la orice. E cam ca bekli23 Smiley
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Mea culpa ! Cred ca am inteles eu gresit postarea ta.

Relax. Macar m-am linistit si eu Wink, ca ma speriasem ca am luat-o pe aratura si am inteles complet aiurea totul.

Multumesc mult pentru restul de detalii. Foarte utile si era ceea ce imi lipsea; le-am adaugat in cealalta postare, sa fie la vedere pentru cei interesati.
copper member
Activity: 764
Merit: 694
Defend Bitcoin and its PoW: bitcoincleanup.com
OK, am inteles ce este NeuroticFish.eth. Nu am inteles unde e greseala mea. Nu exista tokenuri ENS? La airdrop ti se da gratuit doar un "nume de domeniu" pentru portofelul tau? Nu sunt obiecte tranzactionabile?

Mea culpa ! Cred ca am inteles eu gresit postarea ta.
Aparent au facut un snapshot al retelei pe 31 Octombrie si adresele care detineau domenii .eth sunt eligibile pentru airdrop.
La airdrop primesti moneda ENS.
"Cica" au alocat 25% din total supply pentru airdrop, deci cam 25.000.000 ENS sa se imparta intre cei ce dau claim, in functie de vechimea domeniului.
Si perioada limita pentru claim este 4 Mai 2022.
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Se pot obtine tokenuri ENS. Detalii despre ENS aici. Valoarea pare sa fie in jur de 53$/ENS.
Modalitate de inscriere: se conecteaza un portofel de ETH cu platforma ENS[imi pare rau, habar n-am daca este sigura aceasta operatie]

Nu sunt adrese de ETH... sunt "alternative" la adrese ETH  Cheesy

Adica in loc sa scrii "0xBq13B846F5aB247...." folosesti doar NeuroticFish.eth (daca ai ENS-ul ala) si multe alte posibile aplicatii. Sunt varianta "human readable"...

Vedeti aici niste explicatii mai pe larg: https://education.district0x.io/district0x-educational-specific-topics/ens-name-bazaar/what-are-ethereum-domains/

OK, am inteles ce este NeuroticFish.eth. Nu am inteles unde e greseala mea. Nu exista tokenuri ENS? La airdrop ti se da gratuit doar un "nume de domeniu" pentru portofelul tau? Nu sunt obiecte tranzactionabile?
copper member
Activity: 764
Merit: 694
Defend Bitcoin and its PoW: bitcoincleanup.com
Se pot obtine tokenuri ENS. Detalii despre ENS aici. Valoarea pare sa fie in jur de 53$/ENS.
Modalitate de inscriere: se conecteaza un portofel de ETH cu platforma ENS[imi pare rau, habar n-am daca este sigura aceasta operatie]

Nu sunt adrese de ETH... sunt "alternative" la adrese ETH  Cheesy

Adica in loc sa scrii "0xBq13B846F5aB247...." folosesti doar NeuroticFish.eth (daca ai ENS-ul ala) si multe alte posibile aplicatii. Sunt varianta "human readable"...
Uite aici cateva exmple: https://opensea.io/collection/ens

Vedeti aici niste explicatii mai pe larg: https://education.district0x.io/district0x-educational-specific-topics/ens-name-bazaar/what-are-ethereum-domains/
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Multumesc @Rizzrack de clarificari. Vad ca @andulolika e cam zgarcit cu informatiile.


Legat the ENS am mai investit 10 minute, dar tot nu am reusit sa fac nimic. Am 1-2 adrese mai vechi de ETH pe care am dust si tokenuri fara valoare, dar am pentru ele doar private key si nu am reusit sa vad daca se obtine ENS cu ele, nu am reusit sa fac niciun fel de connect. Probabil "ajuta" si ca sunt afon la ETH & Co.  Cheesy

Si la Bitcoin Penny am cautat azi ce avem acolo. Asa ca, hai sa iau toate informatiile impreuna si fac frumos "listarea":



Airdrop: ENS
Link: https://claim.ens.domains/

Se pot obtine tokenuri ENS. Detalii despre ENS aici. Valoarea pare sa fie in jur de 53$/ENS.
Modalitate de inscriere: se conecteaza un portofel de ETH cu platforma ENS[imi pare rau, habar n-am daca este sigura aceasta operatie]

Detalii suplimentare:

Aparent au facut un snapshot al retelei pe 31 Octombrie si adresele care detineau domenii .eth sunt eligibile pentru airdrop.
La airdrop primesti moneda ENS.
"Cica" au alocat 25% din total supply pentru airdrop, deci cam 25.000.000 ENS sa se imparta intre cei ce dau claim, in functie de vechimea domeniului.
Si perioada limita pentru claim este 4 Mai 2022.



Tombola: [RAFFLE] Bitcoin Penny Fundables 2019 5 raffles including free raffles.
Link: https://bitcointalksearch.org/topic/raffle-bitcoin-penny-fundables-2019-free-raffles-5370644
Organizator: andulolika
Cred ca ceea ce se castiga este o moneda de cupru Bitcoin Penny din care poti sa-ti faci un portofel de colectie. Atentie, probabil ca este vorba despre o singura moneda, nu un fisic.



Modalitate de inscriere: se alege o pozitie libera 0-f la moneda gratuita #6 sau la celelalte daca platesti "biletul".
Castigatorul plateste livrarea, posibil din Romania.

Concursul Bitcoin Penny s-a incheiat.
copper member
Activity: 764
Merit: 694
Defend Bitcoin and its PoW: bitcoincleanup.com
Daca aveti careva cumva domain de ETH de acu ceva vreme aveti ceva frumos Wink https://claim.ens.domains/
Cu cat mai mult timp ai avut "contu" registrat cu atat mai mult ens iti da.

Din pacate nu am nici un domeniu .eth .   Sad Mersi de info !

Are acest ENS vreo valoare?

Momentan se trade-uieste pe la vreo $53 : https://coinmarketcap.com/currencies/ethereum-name-service/markets/

Exista undeva cand trebuie sa fi avut ETH in wallet (acum sau la o anumita data)?
Am intrat cateva secunde pe acel website, nu am inteles ce vor de la mine si cat de sigur e si am iesit.

Se refera la Ethereum Name Service, adica TLD-uri .eth . Un fel de unstoppable domain pe eth unde iti bagi o poza de profil, adrese crypto, diverse alte informatii si folosesti domeniul sa te loghezi pe diverse platforme de genul Uniswap, o poti folosi ca pe o adresa sa primesti ETH, NFT-uri etc. E interesant...

https://bitcointalksearch.org/topic/raffle-bitcoin-penny-fundables-2019-free-raffles-5370644 daca vreti o sansa la un btc penny mini wallet intrati acolo la raffle #6

Frumos din partea ta  Smiley
legendary
Activity: 2296
Merit: 1047
Daca aveti careva cumva domain de ETH de acu ceva vreme aveti ceva frumos Wink https://claim.ens.domains/
Cu cat mai mult timp ai avut "contu" registrat cu atat mai mult ens iti da.

Are acest ENS vreo valoare? Exista undeva mai clar ce trebuie sa le dai (sper ca nu private key LOL), pentru acel airdrop? Exista undeva cand trebuie sa fi avut ETH in wallet (acum sau la o anumita data)?
Am intrat cateva secunde pe acel website, nu am inteles ce vor de la mine si cat de sigur e si am iesit.
Daca imi dai mai multe detalii, poate pun un link in lista, dar cu doar atat... nu am ce.
Cu cat mai mult timp ai avut contu cu mai mult primeai, averageu lam vazut la 10k$ pe cont, nu ii un wallet ii un fel de domain care ii un fel de adresa de eth, pentru simplificare.
https://medium.com/@eric.conner/the-ultimate-guide-to-ens-names-aa541586067a


https://bitcointalksearch.org/topic/raffle-bitcoin-penny-fundables-2019-free-raffles-5370644 daca vreti o sansa la un btc penny mini wallet intrati acolo la raffle #6
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Daca aveti careva cumva domain de ETH de acu ceva vreme aveti ceva frumos Wink https://claim.ens.domains/
Cu cat mai mult timp ai avut "contu" registrat cu atat mai mult ens iti da.

Are acest ENS vreo valoare? Exista undeva mai clar ce trebuie sa le dai (sper ca nu private key LOL), pentru acel airdrop? Exista undeva cand trebuie sa fi avut ETH in wallet (acum sau la o anumita data)?
Am intrat cateva secunde pe acel website, nu am inteles ce vor de la mine si cat de sigur e si am iesit.
Daca imi dai mai multe detalii, poate pun un link in lista, dar cu doar atat... nu am ce.
legendary
Activity: 2296
Merit: 1047
Daca aveti careva cumva domain de ETH de acu ceva vreme aveti ceva frumos Wink https://claim.ens.domains/
Cu cat mai mult timp ai avut "contu" registrat cu atat mai mult ens iti da.
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Sunt un pic dezamagit ca doar eu gasesc tombole noi, mai ales ca au fost cateva foarte interesante pe care le-am ratat Roll Eyes
Dar ma si bucur daca va sunt de ajutor. Sunt uimit ca la tombola pentru VaultBar se inscriu asa greu participanti noi...

Oricum, am gasit o tombola noua azi:

[FREE RAFFLE] Italian Stamps/Fiscals/PostalHistory/PostCards/ALBUM
Link: https://bitcointalksearch.org/topic/free-raffle-italian-stampsfiscalspostalhistorypostcardsalbum-5370104
Organizator: bitbollo

Se poate castiga o mini-colectie italiana de timbre filatelice/carti postale, unele foarte vechi.



Modalitate de inscriere: alegi unul din locurile libere din lista.
Edit: trebuie sa fii cel putin Member ca sa poti participa.

Banuiesc ca livrarea se face din Italia. Transportul este gratuit.


Concursul a luat sfarsit, castigatorul a fost anuntat.
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
M-am inscris si eu la al doilea concurs. Primul cred ca va conduce la KYC la un moment dat si, cu toate ca incerc mereu sa ajut oameni nevoiasi, am decis sa nu ma inscriu in acel concurs. Pe al doilea insa il vazusem de cand a fost postat, dar ezitam, intrucat nu il stiam prea bine pe OP si nu stiam daca urma sa devina scam cumva. Bine, in continuare nu stiu asta, dar vazand ca s-au inscris cateva nume remarcabile de pe sectiunea de Collectibles, plus faptul ca te-ai inscris si tu, m-au facut sa-mi iau inima-n dinti si sa ma inscriu si eu Smiley In plus, esantionul acela chiar arata super tare in poza! Gg cu topic-ul, NeuroticFish.
Pages:
Jump to: