Pages:
Author

Topic: Fenomen BNB (Fundamenty ALT/USD) - page 11. (Read 2768 times)

legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
October 04, 2019, 09:25:38 AM
#19
Dziwią mnie te niskie wolumeny BNB ($113,730,916), gdzie zasrany EOS ($1,332,835,128) czy BC ($1,219,589,989) mają 10cio krotnie wyższe.
 

Tutaj to popełniasz karygodny błąd bo bierzesz wartości z CMC.



Z 763 mln wolumenu (top 23 pozycje) tylko 34 mln pochodzą z giełd, w których wolumen nie jest sfałszowany od x10 do x10000 a jedynie o 50% (taki luźny szacunek). Oznacza to, że z 763 mln masz tylko 17 mln prawdziwego wolumenu.

BNB jest w zacznie mniejszym stopniu handlowany na giełdach takich jak coinbene (czyli 100% fake wolumen).

Ale jak weźmiesz dane z binance, to BNB jest 3 walutą pod względem wolumenu na parach ALT/BTC i na 6 miejscu na parach ALT/USD (co jest ponad przeciętne z uwagi na 8 pozycję pod względem kapitalizacji). Niestety ale nie ma innej poważnej giełdy listującej BNB by można było porównać wolumeny tam.

No i po raz kolejny przypominam, że 1000 BTC (8 mln $) fake wolumenu kosztuje 3600$ dla spekulanta nie związanego z giełdą oraz 0$ dla giełdy lub spekulanta związanego z giełdą. Sprawia to, że analiza na podstawie wolumenu podanego na CMC jest zbliżona do analizy na podstawie układu fusów po kawie, bo wystarczy, że 1 giełda z 280 postanowi postawić darmowy bot do nabijania wolumenu i juz coin z top 1000 CMC może być w top 1 pod względem wolumenu.



 
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
October 04, 2019, 08:46:35 AM
#18
..techniczny ostrożny spekulant nie podejmowałby tej decyzji teraz, tylko uciąłby straty miesiąc temu, wieć już nie podejmujesz decyzji jako ostrożny, techniczny spekulant bo skoro jesteś tu gdzie jesteś to oznacza, że nim nie jesteś Smiley...

Ze mną jest troszkę inaczej, bo ja często gram takie spadki i nie kupowałem miesiąc temu (chociaż kupowałem ale już dawno sprzedałem  Wink), tylko 6 dni temu po 15.33 USD.

Czemu kupiłem?

Bo po takim spadku często jest 5 do 10% odbicia (minimum) i nie raz już tak grałem.

Niestety tym razem, tylko pierdło o procent czy dwa i zdechło. Może jeszcze odbije dlatego siedzę i myślę.

Poustawiałem stop lossy, ale aż szkoda sprzedawać, jak czytam Twoje posty. Jest tyle czynników, które powinny (ciągle) pozytywnie wpływać na BNB, że praktycznie dziwne są jakiekolwiek duże spadki. Nie wiem, może to za wcześnie i te wszystkie produkty, palenia, IEO, itd. to i tak za mało? A jak, już mam sprzedać, to po co czekać na stop losa i tracić następne 1,5% czy 2%?

Dziwią mnie te niskie wolumeny BNB ($113,730,916), gdzie zasrany EOS ($1,332,835,128) czy BC ($1,219,589,989) mają 10cio krotnie wyższe.
 
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
October 04, 2019, 08:01:14 AM
#17

Wszyscy powtarzają, żeby grać z trendem, a nie przeciwko. Według ceny BNB powinno być podobne wybicie nawet 30 - 40%, o którym marzę, ale może być tylko chwilowe i zaraz znowu spadnie, zgodnie z trendem.

Jestem ciekaw co myślisz?

Zależy o jakim trendzie mówisz, bo BNB jest obecnie w 4 miesięczny trendzie spadkowym i jednocześnie w 2 letnim trendzie wzrostowym.


I to jeszcze bardzo blisko wsparcia, więc punkt wejścia wydaje się uzasadniony.

Sprawa ma się trochę inaczej na wykresie BNB/USD (a jak Cię znam to w przeciwieństwie do mnie właśnie zmiana ceny w USD najbardziej cię interesuje). Tam jest jeszcze miejsce na długie czerwone świeczki ale tu wydaje mi się że główne skrzypce odegra bitcoin i jego zachowanie. Ostrożny, techniczny spekulant szanujący swoje pieniądze by sprzedał i odkupił za punktem W pod koniec zielonej. Ale techniczny ostrożny spekulant nie podejmowałby tej decyzji teraz, tylko uciąłby straty miesiąc temu, wieć już nie podejmujesz decyzji jako ostrożny, techniczny spekulant bo skoro jesteś tu gdzie jesteś to oznacza, że nim nie jesteś Smiley

Ja wolę wchodzić nieco wcześniej (np. przy obecnym układzie) i ewentualnie za punktem W zastanawiać się, czy sprzedać na proficie, czy zostawić na dłużej. Bo odreagowanie obecnych spadków wydaje się wysoce prawdopodobne.



legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
October 04, 2019, 07:32:44 AM
#16

source
Bary wolumenowe coraz mniejsze aż do wybicia...

Jeżeli możemy wrócić na chwilę do tego screena klinu zniżkowego, który przypomina aktualny ruch ceny BNB.

Wiem, że
Quote
od AT i tego typu wykreślanek
starasz się trzymać z dala, ale rozumiem, że przewidujesz taką możliwość.

Trzymam dość pokaźną walizę BNB i cały czas drapie się po mojej pustej bańce i myślę czy aby nie sprzedać i kupić znowu niżej kiedy widzę kolejne dni na minusie.

Wszyscy powtarzają, żeby grać z trendem, a nie przeciwko. Według ceny BNB powinno być podobne wybicie nawet 30 - 40%, o którym marzę, ale może być tylko chwilowe i zaraz znowu spadnie, zgodnie z trendem.

Jestem ciekaw co myślisz? Chętnie też posłuchałbym opinii innych, jeżeli ktoś z Was handluje aktualnie BNB, bo zawsze co trzy głowy to nie jedna.

Boje się, że to będzie tylko chwilowe wybicie, a później spadnie 2 razy niżej i 2 razy szybciej. Oczywiście wszystko świadczy na korzyść BNB, ale jak wiemy zazwyczaj dzieje się zupełnie odwrotnie.

Wymagający dużo nerwów każdego trejdera jest moment W  Wink. Z doświadczenia już nie staram się wyczuć ceny, sprzedać na topie W i później kupić niżej, bo to zazwyczaj kończy się stratą w porównaniu do trzymania. Teraz po prostu dokupuje jak najniżej, jeżeli trejd wygląda dobrze i wszystko się sprawdza. Ta strategia, jak na razie jest najlepsza.
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
October 03, 2019, 05:39:51 PM
#15
Niejeden trader przekonał się na własnej skórze ile wart jest patrzenie na obrót. Nawet jak giełda sama nie oszukuje, to nie opłaca im się penalizować grup osób, które same uprawiają wash trading własnych altcoinów/tokenów, bo zarabiają na prowizjach.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
October 03, 2019, 01:02:31 PM
#14
Praktycznie wolumeny przy spadkach pokrywają się z tymi przy wzrostach, kiedy cena osiągała jakiś określony pułap.

Czyli wszystko zachowuje się organicznie. Jak pojawią się wzrosty to wzrośnie wolumen. Wolumen nie jest mniejszy niż wskazywałby na to obecny poziom cenowy (jak sam opisujesz - jeszcze tego nie sprawdziłem). Dodatkowo spadek wolumenu jest charakterystyczny przy klinie zniżkującym.


source
Bary wolumenowe coraz mniejsze aż do wybicia. Choć zaznaczam, że od AT i tego typu wykreślanek staram się trzymać zdala. Zwłaszcza, że co innego da się rozrysowac na BNB/USD a co innego na BNB/BTC.



Zwracam dużą uwagę na wolumeny, ponieważ kiedyś miałem przyjemność rozmawiać z bardzo znanym i odnoszącym sukcesy trejderem, który powiedział mi, że wystarczą mu jedynie wolumeny do podjęcia trafnych decyzji. Nawet żartował z tych wszystkich wykresów, na których trejderzy używają kilkunastu, różnych wskaźników tłumacząc, że za dużo informacji to też nie dobrze. Nawet pozwolił mi przyglądać się jednej z sesji trejdingowych i faktycznie na własne oczy widziałem, jak tylko przy wykorzystaniu wolumenu i 2 oscylatorów stawiał wygrane trejdy. Oczywiście, to było dość dawno i handlował akcjami spółek a nie kryptowalutami.
Zobacz ten post o oszukanym wolumenie właśnie na tej parze. Co jeśli 80% wolumenu to wash-trade i nie stanowi faktycznie wykonanych transakcji na rynku, które tworzą cenę? Co wtedy z taką analizą? Na akcjach za wash-trade idzie się do więzienia (o ile cię złapią) a na krypto to tylko popularna praktyka wykonywana przez każdą giełdę w celu pozyskania darmowej reklamy (wysoka pozycja w rankingu CMC). Analiza wolumenowa jest obecnie niezwykle trudna i nieraz myląca.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
October 03, 2019, 12:47:58 PM
#13
Oczywiście bardzo dziękuję za tą odpowiedź i chciałbym, tylko na chwilę zatrzymać się przy wolumenach.

Piszesz, że nie są one tak ważne, a co więcej przekłamane. Nie czytałem jeszcze tego podlinkowanego wątku, ale jak Wiesz zwracam dość dużą uwagę na wolumen i z moich obserwacji wynika, że cena rośnie praktycznie wymiernie z aktualnym wolumenem. Podkreślam, że chodzi o aktualne wolumeny z ostatnich (miesięcy) skoków ceny, bo już zeszłoroczne wybicia mogą się różnić nawet znacznie.

Tylko spójrz na wykres BNB na CMC i sprawdż wolumeny. Kiedy cena była pomiędzy:
- 4 a 6$ to wolumen był 10 do 30 milionów, póżniej jest pompa i zatrzymujemy się na cenie:
- 20$ gdzie wolumen jest około 200 milionów, kolejna pompa do:
- 40$ i wolumen rośnie wymiernie do 400 - 500 milionów dziennie.

Teraz popatrzmy na spadek ceny i widać jak na dłoni, że wolumeny się sprawdzają, bo zaczynają wymiernie spadać razem z ceną tak samo jak rosły.

Przy 30$ było 300 milionów dziennie, kiedy cena doszła do 20$ widzieliśmy wolumeny około 200 milionów i aktualnie mamy 15$ i 120 - 100 milionów i ciągle spada.

Praktycznie wolumeny przy spadkach pokrywają się z tymi przy wzrostach, kiedy cena osiągała jakiś określony pułap. Oczywiście chwieje się trochę podczas pomp, ale zasada jest ta sama, że przy szybkich wzrostach ceny, wolumen rośnie nawet dwu - trzykrotnie, a przy spadkach wymiernie spada. Szkoda, że nie ma na tym wykresie jakiejś dłuższej konsolidacji, bo wtedy widać by było, jak wolumen jest przez jakiś czas praktycznie taki sam, kiedy cena się stabilizuje.



Zwracam dużą uwagę na wolumeny, ponieważ kiedyś miałem przyjemność rozmawiać z bardzo znanym i odnoszącym sukcesy trejderem, który powiedział mi, że wystarczą mu jedynie wolumeny do podjęcia trafnych decyzji. Nawet żartował z tych wszystkich wykresów, na których trejderzy używają kilkunastu, różnych wskaźników tłumacząc, że za dużo informacji to też nie dobrze. Nawet pozwolił mi przyglądać się jednej z sesji trejdingowych i faktycznie na własne oczy widziałem, jak tylko przy wykorzystaniu wolumenu i 2 oscylatorów stawiał wygrane trejdy. Oczywiście, to było dość dawno i handlował akcjami spółek a nie kryptowalutami.

legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
October 03, 2019, 10:45:02 AM
#12
Pomimo wszystko wolumen BNB cały czas maleje a cena spada. O co chodzi? Napompowało za szybko a teraz spada?

Przecież jeżeli wziąć pod uwagę wszystko to o czym powyżej napisał TytanowyJanusz, to BNB powinno raczej posuwać się do góry a nie w dół?

@TytanowyJanusz jakie są Twoje predykcje dla ceny BNB za 3 do 6 miesięcy? A co najważniejsze, co myślisz o jej aktualnym spadku?

Myślę, że z nas wszystkich masz największą wiedzę o tej giełdzie, więc kogo pytać jak nie zaufanego eksperta  Wink.

Może kogoś kto spojrzy na to obiektywnie? Smiley Ja już dawno przestałem być obiektywny bo nahypowałem się strasznie i zapakowałem (tak do połowy tego co planuję).

Według mnie cena jest wypadkową:
1-Obserując stale arkusz zleceń zauważam, że ktoś w podobny sposób cały czas narzuca presję podażową od 0.004 BTC aż do teraz 0.002 BTC. Gasząc każdy ruch w górę półkami ok. 7 BTC. Prędzej czy później skończą mu się tokeny albo zredukuje pozycję do żądanej wartości
2- rozczarowanie IEO, które ze zwrotów na poziomie 400-1300% spadło do 50%. Powoduje to, że masa inwestorów z okresu marzec - lipiec wychodzi z pozycji bo zwroty z IEO przestają być pewne (prędzej czy później pokaże się pierwsze stratne IEO) w przeciwieństwie do ryzyka związanego z trzymaniem BNB.
3- Odreagowanie po ostatniej pompie (x4 w 4 miesiące BNB/BTC).
4- obawy inwestorów o przyszłość rynku jako takiego - "BTC wraca do rynku niedźwiedzia" jest dość częstym nagłówkiem ostatnimi dniami po wybiciu dołem z trójkąta i szybkim zejściu do 8000$.

Dlatego nie rośnie. Ja natomiast na podstawie opisanych tu analiz postanowiłem zainwestować w perspektywie (rok-dwa) ... a obiecałem sobie żeby nigdy nie brać pod hodl... Stale dokupuję a spadek kursu rekompensuję częściowo przez lending.



Technicznie liczę na wybicie górą z klinu zniżkującego po oparciu się o trend wzrostowy... ale jest to naciągane i subiektywne dopatrywanie się nadziei na wzrosty - tak traktuję AT.

Co do wolumenu to bym na niego nie patrzył bo jest przekłamany - https://bitcointalksearch.org/topic/fake-volume-na-bnbbtc-na-binance-5186619

Fundamentalnie Binance wciąż jest najsilniejszą giełdą z ogromną przepaścią za sobą do konkurentów. W dodatku stale dbają o nowe użyteczności dla ich coina. Trzeba pamiętać, że cena jest wypadkową popytu i podaży a nie dobrych i złych newsów. Co z tego, że binance dokłada użyteczności, skoro nie ma już komu kupować, bo wszyscy się poładowali na hypie IEO w marcu-lipcu dając wielorybowi, który zaczął pompować w grudniu świetny popyt.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
October 03, 2019, 05:57:52 AM
#11
Pomimo wszystko wolumen BNB cały czas maleje a cena spada. O co chodzi? Napompowało za szybko a teraz spada?

Przecież jeżeli wziąć pod uwagę wszystko to o czym powyżej napisał TytanowyJanusz, to BNB powinno raczej posuwać się do góry a nie w dół?

@TytanowyJanusz jakie są Twoje predykcje dla ceny BNB za 3 do 6 miesięcy? A co najważniejsze, co myślisz o jej aktualnym spadku?

Myślę, że z nas wszystkich masz największą wiedzę o tej giełdzie, więc kogo pytać jak nie zaufanego eksperta  Wink.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
September 26, 2019, 04:13:33 AM
#10
Podsumujmy:

1- Lending BNB - 6% w skali roku (pożyczone tokeny liczą się do pozostałych promocji)
2- 30% zysków z JEX - ~3.5% rocznie
3- jednorazowy zrzut JEX - 0.25%
4- wykup BNB (~2% w skali roku)
5- airdropy z przegranych losów w launchpadach - 0,4% BNB dostałem z ostatniego i sądzę, że jest to taki rozsądny poziom który można wymnożyć przez 10 (ilość launchpadów rocznie - średnio nieco mniej niż raz w miesiącu a tak ostatnio się pojawiają) - 4%
6- profit z wygranych losów (najmniejszy zwrot z launchpadów przyjęty do kalkulacji + 50% - najlepsze zwroty to +1300% ale na to bym już nie liczył) - 1/11 na wygranie losu i możliwość sprzedania za 450$ kupionych za 300$ tokenów. 1/11 na 150$ - 14$ średnio z launchpada x10 = 140$ rocznie z hodlowania 50 BNB (800$) - 17,5%

Daje nam to blisko 33% (luźny, dość optymistyczny szacunek - 25% wydaje się jednak bezpieczne) w skali roku. Bez odpalania masternodów na coinie z top 10 CMC z zaledwie 800$ minimalnego wejścia i ~12% dla 160$ minimalnego wejścia.

Wszystkie nody się chowają zwłaszcza, że w klasycznych nodach górnicy płacone mają za stakowanie z puli do tego przeznaczonej, która zwiększa circulating supply. Czyli rozwadnia token (czego nikt nie uwzględnia). Może i zwiększyłem pozycję ilościowo o 10% po roku ale ilość wszystkich tokenów urosła o 5%. Daje mi to realny "zwrot" na poziomie 5%. Tu nagroda "za stakowanie" nie rozwadnia BNB.

Dodatkowo użyteczności BNB rosną a co za tym idzie roczne „zwroty”. Podobno prowadzone są rozmowy na temat stakowania BNB.

To tylko wartości dodane do tokena, który fundamentalnie - jako firma o zyskach 500 mln $ rocznie - jest niedowartościowany.

legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
September 21, 2019, 06:04:20 AM
#9
Quote
Binance will first distribute all 200,000,000 unlocked JEX team tokens to all BNB holders on Binance.com.

A ile to dokładnie będzie? Token Jex jest już handlowany na platwormie JEX (https://www.jex.com/en/spot) i jego cena wynosi 400 sat. 200 mln tokenów warte jest 800 BTC ~ 8 000 000 $.  Wszystkich tokenów BNB jest obecnie w obrocie 155 mln Daje nam to 5 centów na każde posiadane BNB (0.24%). Grosze...

Biorąc pod uwagę, że binance ma okolo 500k aktywnych użytkowników (ok. 10 mln wszystkich - przynajmniej takim stanem chwalili się pod koniec 2018) to można założyć, że co najmniej 1-5 mln tokenów rozsianych 1 sztuka na konto tylko po to by zmniejszać prowizję. Te tokeny nie biorą udziału w airdropie bo nie spełniają tego kryterium:

Quote
Users will need to hold at least 10 BNB at all times each day during the holding period to be eligible for this airdrop.

Hmm. Ale to oznacza, że wystarczy chociaż raz w ciągu 1 dnia wyjść z BNB by wylecieć? Moim zdaniem to odsieje około 10-20% supply. Kolejne 10-20% odsiane zostaną poprzez nie trzymanie ich na giełdzie. Zostają 93 mln.

Airdrop rośnie z 5 centów do 8 centów - dalej pomijane pieniądze (0.38% z inwestycji).

Quote
Starting from 2019/10/06, Binance JEX will conduct a monthly airdrop of JEX tokens to BNB holders equivalent to 30% of the profit generated by Binance JEX in each respective month.

A to ile?
Jex funkcjonuje już od 9 dni (o ile to nie jakaś beta, a ja źle zrozumiałem ostatnie newsy). Można więc podsumować tygodniowe wyniki:
Futures:
105k BTC - 1mld $
160M EOS - 640 mln $
3,5M ETH - 752 mln $
Spot:
Tu są pomijalne wartości w stosunku do rynku futures - max kilkanaście mln
Options:
Tego nie ogarniam Smiley Na oko to tez są wolumeny maksymalnie kilkanaście mln - pomijalne

Mamy więc około 2,4 mld $ tygodniowego wolumenu - 10,2 mld $ miesięcznie (w konsolidacji bitcoina. Po wybiciu zapewne wolumeny wzrosną kilkukrotnie - bez jakichkolwiek danych szacowałem 6 mld $ - całkiem celnie)

10.2 mld $ * 0,03% fee = 3 mln $ miesięcznie PRZYCHODU, czyli pewnie z 2 mln $ zysku. (strasznie małe fee jest na kontraktach, w poprzedniej kalkulacji liczyłem na 0.1%). Podzielić na to samo 93 mln daje 2 centy na każde BNB (0.10% miesięcznie). 1.2% rocznie.

Z tym, że obecnie obserwujemy końcówkę 3 miesięcznej konsolidacji. Wybicie zapewne 5-10x lepsze wolumeny. Szacuję więc, że JEX przyniesie posiadaczom BNB "zwrot" na poziomie 3,5% rocznie.

"zwrot" - bo nie uwzględnia zmienności ceny BNB.



legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
September 06, 2019, 03:05:08 PM
#8
Apropo wypominania...To nie wiem kto komu powinien wypominać trafne predykcje Smiley

Jakiego wypominania? Ciężko mi było o tym przypomnieć ale czemu nie skoro miało to miejsce?

Czemu tak źle to odbierasz? Nie rozumiem, nie miałem nic złego lub uszczypliwego na myśli.

Po prostu przypadek, że aktualna cena jest dokładnie taka sama, jak moja predykcja sprzed 6 miesięcy. Dlatego też napisałem tego posta i nie było to dla mnie łatwe.
...głupio mi było o tym przypominać i nie raz już się powstrzymywałem...


PS
Abstrahuję teraz od tego posta i piszę o ogólnym podejściu.

Często dzielę się z Wami moimi przemyśleniami i już wielokrotnie o tym pisałem, że kiedy tak robię, to mam nadzieję na dyskusję. Wiem, że nie jestem idealny, nieomylny, na pewno nie zawsze mam rację i mogę być w błędzie. Ale jakoś mało kto o tym pamięta, a przecież nie będę tego pisał w każdym poście, bo już są wielokrotnie za długie.

Na forum istnieje taka niepisana zasada, że "pokorne ciele dwie matki ssie" i często widzę jak ludzie piszą jedno, a myślą zupełnie co innego. Wiem, bo już nie raz miałem kontakt z użytkownikami Bitcointalk poza forum i tam ich poglądy są zupełnie inne (prawdziwe). Robią tak, bo jest łatwiej, po prostu płyną z prądem i nie mają problemów, na przykład z meritami lub zaufaniem.

Ja chyba też muszę zmienić swoje podejście, bo moja beztroska i uczciwość w wypowiadaniu różnych poglądów (niczego nie ukrywam i piszę to co myślę), często spotyka się z atakami lub niezadowoleniem. A po co mi to? Przecież mogę powtarzać oklepane frazesy i płynąć z prądem jak inni. Czas na zmianę.




legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
September 05, 2019, 04:15:37 PM
#7
Gruby news był na binance. Stąd ta pompa:

https://www.binance.com/en/support/articles/360033416091

teraz 35000 sat [...]. Według mnie cena odjechała i będzie jeszcze okazja zakupu po 25000 sat.
I była... nawet za 21000 sat. To nie wiem kto komu powinien wypominać trafne predykcje Smiley


legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
September 05, 2019, 03:47:50 PM
#6
Pamiętam swój post opublikowany bardzo dawno pozwolę sobie zacytowć:

...Tak patrzę na Binace coin i żałuje że nie kupiłem wiecej. Myślę że będzie szło dalej do góry do 24$. Nie jest w stanie nawet spadajacy BTC ich zatrzymać w szczególności że juz są największa gieldą a każde nastepne ICO to miliony kupionych Binance coin... ten wzrost ceny jest zupełnie naturalny taka organiczna pompa  Grin.

Bez głębszej analizy jako  krypto prostak wyceniłem BNB dość trafnie na 24$ (aktualna cena  Wink) jakieś pół roku temu.  Grin Grin Grin

Trochę głupio mi było o tym przypominać i nie raz już się powstrzymywałem ale przecież namawiałem do kupna BNB od dawna.

Powiem szczerze, że już trochę zarobiłem na BNB i mam nadzieję, że to dopiero początek  Wink.

Aktualnie jesteśmy w takim momencie dla BNB, że jeżeli wsparcie wytrzyma, to jest bardzo realne szybkie wybicie do AYH i właśnie od kilku dni blisko śledzę wykres ale nadal nie zdecydowałem się dokupić. Bałem się kolejnej pułapki a tu BNB skoczyło prawie 10% tylko dzisiaj.

Kupujecie? Jaka jest wasza strategia?

Ja mam trochę BNB, które trzymam już od dawna (ponad pół roku) dużą część 75% sprzedałem na AYH, a potem też trochę (kilka razy) jak cena spadała coraz niżej ale i tak zostawiłem jakieś 15% początkowej inwestycji do teraz.
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
July 18, 2019, 07:51:01 PM
#5
Lepiej dla nich jak sobie zostawią otwartą furtkę niż później denerwować się jak ktoś będzie się powoływać na zapis z roszczeniami. Póki nie są spółką publiczną i prowadzą biznes w przychylnej jurysdykcji to i tak mogą sobie na względnie dużo pozwolić.

O regulacje bym się chyba aż tak nie bał. W końcu binance założone zostało w Chinach. Potem przeniosło się do Japonii, Tajwanu, by skończyć na Malcie. Jeśli Malta zacznie robić problemy, to znajdą się jakieś Wyspy Komodo lub cokolwiek innego, co z otwartymi rękoma przyjmie Binance. Chłopaki mają głowę na karku.

Nikt nie wie czy za parę lat FATF lub nawet ONZ nie przyczynią się do wprowadzenia regulacji AML efektywnie zabijających biznesy okołokryptowalutowe. Jest to ryzyko, z którym trzeba się liczyć.

Quote
Nie jestem jednak pewien, czy rynek świadomie wycenia BNB na 5.6 P/E uwzględniając wartość wynikającą z zysków i redukując o ryzyka. Przecież ten sam rynek wycenia marzenia bez zysków czy nawet działającego produktu na 1.4 mld $ (cardano) lub 790 mln $ (IOTA). Moim zdaniem rynek postrzega BNB tak samo jak każdy inny token. Widzi jego wartość w hypie, eventach, spekulacji a nie zauważa, że fundamenty już dawno przegoniły cenę spekulacyjną i zaraz wkroczą poważni inwestorzy fundamentalni na parkiet.

Ryzyka występują na każdym rynku. Czy mniejszym ryzykiem dla Netflixa (130 P/E) jest powstanie licznej konkurencji, która już teraz rośnie w siłę? Pojawienie się nowego produktu z obszaru rozrywki, który skradnie część rynku? Podobno Netflix ma stale problemy z płynnością. To tylko platforma do oglądania filmów a wyceniana jest 23 razy wyżej.

Cardano, a zwłaszcza I(D)IOTA nie reprezentują sobą nic poza hype'em, ale nie są silnie przywiązane do jednej firmy, więc teoretycznie kiedyś tam mogą być (dużo) bardziej przydatne.

Netflix korzysta z first-mover advantage, dzięki ochronie IP udało im się urosnąć na giganta swojej branży i żeby się utrzymać prężnie inwestują we własny content, aby nie być zależnym od IP innych wytwórców, którzy chętnie własne platformy streamingowe zakładają. W warunkach wolnorynkowych w takiej postaci nie byłoby miejsca dla tego typu firm (nie byłyby tak wysoko wyceniane).
hero member
Activity: 714
Merit: 611
July 18, 2019, 06:28:22 PM
#4
...
Nie jestem jednak pewien, czy rynek świadomie wycenia BNB na 5.6 P/E uwzględniając wartość wynikającą z zysków i redukując o ryzyka. Przecież ten sam rynek wycenia marzenia bez zysków czy nawet działającego produktu na 1.4 mld $ (cardano) lub 790 mln $ (IOTA). Moim zdaniem rynek postrzega BNB tak samo jak każdy inny token. Widzi jego wartość w hypie, eventach, spekulacji a nie zauważa, że fundamenty już dawno przegoniły cenę spekulacyjną i zaraz wkroczą poważni inwestorzy fundamentalni na parkiet.
....

Bardzo ciekawe przemyślenia...

Zastanawiam się tylko, czy rynek ma w ogóle szanse odpowiednio wycenić spółki z branży krypto - w przypadku spółek akcyjnych mamy obowiązki
 publikowania sprawozdań finansowych niezależne audyty, biegłych rewidentów etc. A jak to wygląda z takim binance czy potencjalny inwestor jest w ogóle w stanie zweryfikować dane odnośnie zysków, przychodów etc. czy po prostu musi zawierzyć danym jakie firma łaskawie poda...

Binance twierdzi że pali 20% zysku ale czy wiemy czy tak dzieje się naprawdę i o jakim zysku mówimy - netto a może o EBIT?
Gość mówi, że usunęli to z WP zapis o 20% z przyczyn prawnych - dlaczego mieliby to robić, gdyby postępowali zgodnie z tym zapisem dla mnie to raczej znak że nie do końca wywiązują się z tego zobowiązania...
Oczywiście może oznaczać, że palą mniej niż w deklaracji, co w efekcie świadczy o jeszcze wyższym zysku (a w efekcie jeszcze niższym poziomie P/E)...

Pomijając jednak te rozważania chyba warto się poważniej zainteresować BNB.............


 
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
July 17, 2019, 12:47:35 PM
#3
Rynek na tyle wycenia tego tokena, tzn. z tak niskim wskaźnikiem P/E ze względu na branżę w jakiej działa Binance. Aktualnie ludzie ufają tej giełdzie, ale 'pewny' biznes w swiecie kryptowalut to dalej bardzo ryzykowna inwestycja w porównaniu do spółek notowanych na dużych i znanych giełdach. Jeśli giełda nie padnie ofiarą jakiegoś dużego scamu czy hacku/inside job, ani uciążliwe regulacje nie będą wprowadzane i egzekwowane (duża niewiadoma długoterminowo), to tokeny BNB mogą być bardzo dobrą inwestycją.

Tak. To spore ryzyka. O ile nie boję się o mniejsze hacki (7000 btc, które ostatnio skradziono zostało pokryte z funduszu #safu i nikt nic nie poczuł. Sam Justin Sun powiedział, że jakby co, to on takie grosze pokryje ze swoich prywatnych funduszy). Duże hacki mogą jednak być problemem - ryzykiem jaki zaniża wartość.

O regulacje bym się chyba aż tak nie bał. W końcu binance założone zostało w Chinach. Potem przeniosło się do Japonii, Tajwanu, by skończyć na Malcie. Jeśli Malta zacznie robić problemy, to znajdą się jakieś Wyspy Komodo lub cokolwiek innego, co z otwartymi rękoma przyjmie Binance. Chłopaki mają głowę na karku.

Nie jestem jednak pewien, czy rynek świadomie wycenia BNB na 5.6 P/E uwzględniając wartość wynikającą z zysków i redukując o ryzyka. Przecież ten sam rynek wycenia marzenia bez zysków czy nawet działającego produktu na 1.4 mld $ (cardano) lub 790 mln $ (IOTA). Moim zdaniem rynek postrzega BNB tak samo jak każdy inny token. Widzi jego wartość w hypie, eventach, spekulacji a nie zauważa, że fundamenty już dawno przegoniły cenę spekulacyjną i zaraz wkroczą poważni inwestorzy fundamentalni na parkiet.

Ryzyka występują na każdym rynku. Czy mniejszym ryzykiem dla Netflixa (130 P/E) jest powstanie licznej konkurencji, która już teraz rośnie w siłę? Pojawienie się nowego produktu z obszaru rozrywki, który skradnie część rynku? Podobno Netflix ma stale problemy z płynnością. To tylko platforma do oglądania filmów a wyceniana jest 23 razy wyżej.



legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
July 17, 2019, 12:00:03 PM
#2
Rynek na tyle wycenia tego tokena, tzn. z tak niskim wskaźnikiem P/E ze względu na branżę w jakiej działa Binance. Aktualnie ludzie ufają tej giełdzie, ale 'pewny' biznes w swiecie kryptowalut to dalej bardzo ryzykowna inwestycja w porównaniu do spółek notowanych na dużych i znanych giełdach. Jeśli giełda nie padnie ofiarą jakiegoś dużego scamu czy hacku/inside job, ani uciążliwe regulacje nie będą wprowadzane i egzekwowane (duża niewiadoma długoterminowo), to tokeny BNB mogą być bardzo dobrą inwestycją.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1622
July 17, 2019, 09:59:51 AM
#1
Kryptowaluty to najtrudniejszy do oszacowania rynek. Nie funkcjonuje tu analiza fundamentalna - wskaźniki takie P/E (C/Z - cena do zysku) C/WK (cena do wartości księgowej), bo wszystko jest na etapie startupu, którego funkcjonowanie dopiero zobaczymy w dalekiej przyszłości jeśli ... jeśli ... jeśli ... . Rynek więc po omacku stara się uwzględnić w cenie perspektywy projektu, ryzyka, kondycję rynku. Najczęściej wygląda to jednak tak, że ślepo akceptuje każdą zastaną cenę, bo przecież jeśli ... jeśli ... jeśli ... się spełni, to token ten zawładnie światem i będzie wart i 100x więcej. Tylko takich tokenów jest 10 000 a światem zawładnie 1. Więc chwilę potem następuje dump i kolejna grupa inwestorów staje się bagholderami.

Fenomen binance:
BNB. Coin binance wart jest obecnie 2.8 mld $. Spróbujmy przeprowadzić na nim analizę fundamentalną (ktoś to kiedyś jeszcze robił dla innego coina na podstawie danych a nie przewidywań co do przyszłości? - fenomen binance - pierwszy coin, dla którego da się to zrobić!)

Wolumen na binance sięga 2.5 mld $ dziennie. Jest to wartość, w którą wierzę (nie jest nadmuchana przez sztuczne transakcje jak np. na bitferoxie). Oznacza to, że codzienne przychody binance wynoszą 0.075% z 5 mld $ (2.5 mld w transakcjach oznacza, że kupiono za 2.5 mld i sprzedano za 2.5 mld a prowizję płaciły obie strony) = 3,75 mln /dzień = 1,3 mld / rok
Ile mogą wydawać na serwery, pracowników i marketing?  Nie mam pojęcia. Tu liczę na waszą pomoc. Może udało wam się dogrzebać do takich danych.
Ja szacuję 300 mln $? Daje to 1 mld zysku brutto. 800 mln $ zysku netto po podatku (z najgrubszego palucha liczone - pewnie ze sporym błędem).

Daje nam to P/E na poziomie 3,5.

To pierwszy szacunek i nie ukrywam, że amatorszczyzna. Znalazłem więc nieco dokładniejszy sposób na oszacowanie zysku:



Średnia z ostatnich 7 paleń wynosi 24 mln $. Czyli rocznie palone jest około 100mln $. Jaki może to być % zysku? Whitepaper milczy. Zapytałem admina polskiego telegrama...



Czyli mówimy tu o 500 mln $ zyski rocznie

Daje nam to P/E na poziomie 5,6 !

Średnie P/E dla spółek z nasdaq (chyba najlepsze porównanie, bo to najpopularniejsze spółki technologiczne) wynosi 20 ! Oznacza to, że jakby BNB było notowane na nasdaq to jego cena powinna urosnąć 4-krotnie. Lub 6 krotnie biorąc pod uwagę pierwsze wyliczenia. https://www.nasdaq.com/symbol/ndaq/pe-ratio

Średnia P/E dla spółek S&P500 wynosi 22. https://www.multpl.com/s-p-500-pe-ratio/table/by-year

Oznacza to, że BNB FUNDAMENTALNIE jest niedowartościowany.

Dodajmy do tego, że spółki nasdaq nie oferują:
-25% zniżek na usługi firmy posiadaczom akcji (redukcja prowizji)
-specjalnych dodatkowych ofert dla posiadaczy akcji (launchpad)
-obiecanego skupu i zniszczenia 90% wszystkich akcji (200 mln powstało - 100 mln wstępnie obiecano spalić i ostatnio team dorzucił 80 mln). Co prawda jest dywidenda, ale średnia dla nasdaq to 1.1%, a binance rocznie skupuje za około 3%.

Należy jedynie pamiętać, że BNB to nie akcje firmy binance a utility token. W dodatku to tylko 1 wskaźnik


Nie mówię by brać ślepo. Ale na pewno warto szukać technicznych wejść długoterminowych, bo fundamentalnie jesteśmy w 1/4 ceny jaką płaci się na nasdaq za spółki o podobnych zyskach.


Pages:
Jump to: