Pages:
Author

Topic: Formula 1 Genel Tartışma Alanı - page 2. (Read 3804 times)

sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
November 18, 2023, 02:44:38 PM

Sıralama turlarını bu sabah saatlerinde geride bıraktık.

Ferrariler düzlükteki etkili peformansını Las Vegas pistinde sıralama turları seansında göstermesini iyi bildi. Las Vegas pisti zaten yukarda paylaştığım görseldede görülebildiği gibi aşırı uzun ve görece fazla sayıda düzlüklerle dolu bir pist. Bu yüzden Ferrari'nin burada etkili olması bekleniyordu. Leclerc ve Sainz aynı Meksika'da yaptıklarını yaparak sırasıyla 1. ve 2. sırayı aldılar.

Tabi Sainz ne yazık ki 10 sıra grid cezası aldığı için 12. sıradan yarışa başlayacak. Onun hikayesi de inanılmaz gerçekten. FIA pisti adam gibi kontrol ettirmiyor sonra Sainz problemli bir mazgalın üzerinden geçtiği için arabası mahvoluyor. Sonrasında da yapmak zorunda kaldığı parça değişimleri sebebiyle FIA ona grid cezası veriyor.  Grin

Bu arada Red Bull da Perez'e 1 tur daha attırmayıp boş yere risk aldı ve sonucu kötü oldu. Umarım yarışta Sainz ile birlikte bize bol geçiş izletirler.
sr. member
November 11, 2023, 07:27:56 AM

Yeni bir yarış haftasına doğru ilerliyoruz. Bu seferki durağımız Las Vegas olacak.  Grin

Las Vegas'ta F1'de modern dönemde yapılacak ilk yarış olacak aynı zamanda da. Çünkü en son burada yapılan F1 yarışları 1981 ve 1982 yıllarındaydı. Griddeki tüm pilotlar için ilk deneyim olacak. Burada belki biraz daha sürpriz sonuçlar görebiliriz ki umarım öyle olur. Sürprizten kastettiğim de en başta Verstappen'in kazanamaması gibi.  Smiley

Ferrari, McLaren ve Mercedes'ten olabildiğince iyi bir performans görmeyi umuyorum. Bu arada bu yarış haftasında bir farklılık daha var. Bir nevi Suzuka yarışına benzer şekilde sabah saatlerinde sıralama turları ve yarış olacak.

Hafta sonu programı ise şöyle:

sr. member
November 06, 2023, 03:16:21 PM

Sao Paulo yarışı da böylece geride kalmış oldu.

Verstappen temposunu sağlam tutarak her zamanki gibi galibiyetini aldı. Norris yarışın başlarında güzel bir tempo tutarak Verstappen'e kafa tutacak bir noktaya da geldi. Ancak 1-2 geçiş yapma girişimi başarısız olduktan sonra Verstappen gaza bastı ve araya büyük oranda bir fark koydu.

Gelelim diğer gelişen olaylara. Öncelikle Leclerc için çok talihsiz bir yarış oldu. Daha yarış başlamadan önce Leclerc yarış mühendisi Xavi'ye araçta bir sıkıntının olabileceğinden bahsetmesine rağmen Xavi bir şey göremiyoruz dedi. Ancak kısa bir süre sonra daha formasyon turu bitmeden hidrolik sorunu ortaya çıktı ve gücü kaybeden Leclerc kendini bariyerlerde buldu. Bu takımda gerçekten harcanan bir pilot.

Alonso ile Perez yarışın sonlarında bizlere çok keyifli bir rekabet izletti. Perez ilk önce Alonso'yu geçse de karşı atakla yerini geri alan Alonso tecrübesini konuşturarak harika bir savunma ile sadece 0.05 saniye önde bitiş çizgisini geçmeyi başardı.  Smiley

Günün pilotu ise haftanın da en iyilerinden olan Lando Norris seçildi.

sr. member
November 05, 2023, 12:35:17 PM

Sprint yarışını da dün geride bıraktık ve ana yarışın başlamasına 30 dakikadan az bir süre kaldı.

Verstappen her zamanki yaptığını yaparak yarışı kazanmasını bildi. Sıralama turları sırasında aracın fazla zıplamasından şikayetçiydi ama sprintte bu onun için çok büyük bir sorun teşkil etmedi. Norris performansıyla dikkatleri üzerine topladı. Perez de hızlı gözükse de ben hala ona güvenmiyorum. Leclerc sprint yarışında Hamilton'ı geride bırakmayı başardı ama bence Mercedes tam yarışı Ferrari'den daha iyi yönetir.

McLaren şu an her ne kadar yarış temposu simülasyonunda 4. takım olarak gözükse de Sao Paulo pistinin şartları görünüşe göre onlar için Ferrari ve Mercedes'e kıyasla daha uygun olabilir.

sr. member
November 04, 2023, 08:55:28 AM

Sıralama turları geride kaldı.

Norris sıralama turlarında çok şey vadediyordu. Q2'nin en hızlısı olmayı başarmıştı ve acaba pole pozisyonunu da alır mı dedirtti. Ancak Q3'ün erken bitmesi onun için talihsiz oldu ve sıralamada gerilerde kaldı. Russell engelleme sebebiyle 2 sıra ceza alınca Norris Hamilton'ın arkasında başlayacak konuma gelmiş oldu. Yarışta dikkatler onun üzerinde olacak. Alonso ve Stroll için ise harika bir seans oldu. Eminim ki 3 ve 4 olacaklarını kendileri bile beklememiştir.  Cheesy  Q3'ün ortasında fırtınalı bir hava oluşunca seansta kırmızı bayrak çıktı ve seans sonlandırıldı. Yoksa Aston Martin şu an hız olarak griddeki en yavaş takımlara yaklaşmış durumda o yüzden yerlerini koruyamazlardı.
sr. member
November 01, 2023, 08:13:00 AM

Üst üste 3. yarış haftasına girmiş bulunuyoruz ve bu sefer Sao Paulo'dayız.

Sao Paulo pisti Hamilton'ın başarılı olduğu bir pist ve bunu buradaki son 2 yarışta da (2021'de 1.'lik 2022'de 2.'lik) gösterdi. Verstappen 2021'de 2. olsa da 2022'de ise Hamilton ile bir olay yaşayıp yarışı 6. sırada tamamlamıştı. Bu sezonki yarışta ise ben Verstappen'in sağlam bir yarış çıkarıp sıkıntısız bir şekilde kazanacağını düşünüyorum. Hamilton ise bence Meksika'da olduğu gibi burada da 2. bitirecek. Son zamanlarda Mercedes inanılmaz gelişme kaydetti. Ferrariler düzgün bir sıralama ve sprint geçirirse yarışta da bir pilot ile podyum görür diyorum.

Hafta sonu programı ise şöyle:

sr. member
October 30, 2023, 03:00:16 PM

Dün gece sıralama turları da geride kaldı ve oldukça güzel bir seans izledik.

Leclerc - Sainz ikilisi Ferrari adına harika bir iş çıkardı. Leclerc pole pozisyonunu elde ederken Sainz de hemen arkasına yerleşti. Verstappen son hızlı turunda son sektörde yavaş kalınca bu ikilinin önüne geçemedi. Ricciardo ise seansın en büyük sürprizi oldu. AlphaTauri'nin bu sezon sıralama turlarındaki en iyi derecesi olması lazım. Daha önce Ricciardo Red Bull'da Verstappen'in takım arkadaşıyken de bu pistte pole pozisyonunu almıştı diye hatırlıyorum. Bu sefer de bu aracıyla çok yakın bir farkla hemen arkasına yerleşti.  Smiley

Norris ve Alonso seansın hayal kırıklığı yaratan isimleri oldular. Özellikle Norris yaşadığı problemler sebebiyle istediği hızda bir tur bile atamadı.

Leclerc kötü takımı adına iyi işler yaparken gördüğüm haberi paylaşıyorum. Charles Leclerc'in Red Bull'a transfer dedikoduları iyice ortada dolaşmaya başladı.

Fabrega duyduğu bir söylenti hakkında tweet attı ve bu tweet Leclerc'in transferi hakkında diye yorumlandı. Bir başka yorum ise Alonso'nun emeklilik kararı için atıldığı söyleniyor. Şimdilik belirsizlik var ama Ferrari'nin bu kadar başarısız olmasının bedelini Leclerc artık çekmemeli.

Kaynak:
https://twitter.com/AlbertFabrega/status/1718799198227722401

Hocam şöyle söyleyeyim Leclerc hakkında bu söylentiler uzun zamandır dolanıyor. Ancak geçtiğimiz zamanlarda Leclerc böyle bir isteğinin olmadığını ve Ferrari'nin hedefleri için savaşmak istediğini belirtmişti. Ferrari'de her ne kadar sıkıntılar çekse de takımını eski günlerine döndürmeye kararlı görünüyor. Zaten Red Bull'a gitmesi mantık işi değil bence çünkü ne Red Bull Leclerc gibi çok rekabetçi bir pilotu Verstappen'in yerine getirmek ister ne de Verstappen bunu ister. Red Bull Perez yerine Ricciardo'yu getirebilir.

Yarış sonuçlarına dönecek olursak Verstappen yine her zamanki performansını sergilemeye devam ederek yarışı rahat kazandı. Fakat en çok konuşulması gereken pilotlar bence Hamilton ve Norris. Hamilton kırmızı bayrak sonrası orta hamura geçtikten sonra hem çok iyi bir tempo tutturdu hem de lastiklerini çok iyi koruyarak 2.'liğe yükselip rahat bir şekilde yarışı bitirdi. Ferrari'nin sert lastikleri tercih ederek hata ettiğini düşünüyorum çünkü uzun vadede de Hamilton'ı avlama konusunda bir işe yaramadı.

Norris ise yarışa arkalardan başlamış olmasına ve güvenlik aracının çok erken girmiş olmasına rağmen harika bir yükseliş gerçekleştirerek yarışı 5. sırada tamamladı. Bu arada Ferrariler için onlar adına buna da şükür diyorum. En azından Leclerc podyum gördü.

Perez ise günün kaybedeni oldu. Evinde yarışmasına rağmen yarışın başında ilk sektöre gelmeden büyük bir hata yaparak yarış dışı kaldı. Leclerc'in kaçacağı yer yoktu o yüzden onun üzerine kırmak yerine dışarda kalsa en kötü birkaç sıra kaybederdi sonra telafisi olurdu.  Sad

Günün pilotu ise harika yükselişiyle göz dolduran Lando Norris seçildi.

hero member
Activity: 714
Merit: 697
October 30, 2023, 11:58:39 AM

Leclerc - Sainz ikilisi Ferrari adına harika bir iş çıkardı. Leclerc pole pozisyonunu elde ederken Sainz de hemen arkasına yerleşti. Verstappen son hızlı turunda son sektörde yavaş kalınca bu ikilinin önüne geçemedi. Ricciardo ise seansın en büyük sürprizi oldu. AlphaTauri'nin bu sezon sıralama turlarındaki en iyi derecesi olması lazım. Daha önce Ricciardo Red Bull'da Verstappen'in takım arkadaşıyken de bu pistte pole pozisyonunu almıştı diye hatırlıyorum. Bu sefer de bu aracıyla çok yakın bir farkla hemen arkasına yerleşti.  Smiley

Norris ve Alonso seansın hayal kırıklığı yaratan isimleri oldular. Özellikle Norris yaşadığı problemler sebebiyle istediği hızda bir tur bile atamadı.

Leclerc kötü takımı adına iyi işler yaparken gördüğüm haberi paylaşıyorum. Charles Leclerc'in Red Bull'a transfer dedikoduları iyice ortada dolaşmaya başladı.

Fabrega duyduğu bir söylenti hakkında tweet attı ve bu tweet Leclerc'in transferi hakkında diye yorumlandı. Bir başka yorum ise Alonso'nun emeklilik kararı için atıldığı söyleniyor. Şimdilik belirsizlik var ama Ferrari'nin bu kadar başarısız olmasının bedelini Leclerc artık çekmemeli.

Kaynak:
https://twitter.com/AlbertFabrega/status/1718799198227722401
sr. member
October 29, 2023, 01:46:08 PM

Leclerc - Sainz ikilisi Ferrari adına harika bir iş çıkardı. Leclerc pole pozisyonunu elde ederken Sainz de hemen arkasına yerleşti. Verstappen son hızlı turunda son sektörde yavaş kalınca bu ikilinin önüne geçemedi. Ricciardo ise seansın en büyük sürprizi oldu. AlphaTauri'nin bu sezon sıralama turlarındaki en iyi derecesi olması lazım. Daha önce Ricciardo Red Bull'da Verstappen'in takım arkadaşıyken de bu pistte pole pozisyonunu almıştı diye hatırlıyorum. Bu sefer de bu aracıyla çok yakın bir farkla hemen arkasına yerleşti.  Smiley

sr. member
October 25, 2023, 06:18:40 AM

Yeni bir yarış haftası ile daha devam ediyoruz ve bu seferki durağımız Meksika GP.

Sergio Perez evinde yarışacak o yüzden bu durum belki onu daha düzgün ve rekabetçi sürmeye motive eder. Çünkü son 4 yarış haftasında podyum yüzü görmedi. Belki yüksek ihtimalle sezonu 2. olarak tamamlayacak ama son zamanlardaki performans düşüşünü Red Bull not etmiştir.

Meksika'daki son 2 yarışta (2021, 2022) birebir aynı podyumu gördük (Verstappen - Hamilton - Perez). Yine buna benzer hatta aynı podyumu görme ihtimalimizin olduğunu düşünüyorum. Son yarışta her ne kadar diskalifiye olsa da Hamilton harika iş çıkardı. Perez için ise Meksika yarışı tekrar yükseliş fırsatı olabilir.

Hafta sonu programı şöyle:

sr. member
October 23, 2023, 03:04:45 PM

ABD yarışını da geride bırakmış bulunuyoruz.

Açıkçası ben bu yarıştan keyif aldığımı itiraf etmek isterim. Verstappen kazanmış olsa bile onun için rahat bir yarış olmadı. Eğer birkaç tur daha olsa Hamilton neredeyse onu da geride bırakıp yarışı kazanabilirdi. Norris de çok temiz bir yarış çıkardı. Hem McLaren hem de Mercedes yarış temposunda Ferrari'den iyi durumdaydı.

Gelgelelim yaşanan asıl büyük olaya.  Grin  Normalde Hamilton yarışı 2. sırada ve Leclerc de 5. sırada tamamlamıştı. Fakat yarış sonrası araç kontrollerinden ikisi de geçemediği için iki pilot da yarıştan diskalifiye edildi. Bunun sonucunda ise Sainz bir anda kendini podyumda buldu.

Günün pilotu ise Lando Norris seçildi. Eğer Hamilton diskalifiye edilmeseydi açıkçası benim favorim oydu.

sr. member
October 21, 2023, 03:53:39 PM

Sıralama turları dün geceydi. Çok keyifli bir seans izledik. Q1 ve Q2 oldukça ilginç geçti. Adeta sanki yağmur yağmış ve sonrasında pist kuruyormuşçasına tur süreleri sürekli ciddi şekilde geliştiriliyordu. Q3 çok güzel bir rekabete sahne aldı. Leclerc harika bir turla Norris'ten 0.1 saniye alarak ilk sıraya yerleşti.

Verstappen neredeyse pole pozisyonunu ele geçirecekti ama attığı tur zamanı 19. virajda pist limitlerini aşması sebebiyle silindi. Ferrari en azından yarışa kadar keyifli bir vakit geçirebilecek. Yarışta ise Verstappen'in bu 5 pilotu da geçmesi aşırı zor olmayacaktır. Verstappen'in hala büyük bir farkla yarışı kazanacağını düşünüyorum.
sr. member
October 18, 2023, 06:43:24 AM

Yeni bir yarış haftasındayız ve bu seferki durağımız ABD GP.

Las Vegas GP ile karıştırılmasın ona daha var. Aynı zamanda 3 hafta üst üste yarış haftası olacak o yüzden Formula 1'e iyice doyacağız diyebiliriz.  Grin  ABD GP'ye dönecek olursak Burada son 2 yılın kazananı Verstappen olmuştu. İkisinde de az bir farkla Hamilton'ın önünde kazanmıştı. Leclerc ile Perez iki yarışta da bu ikiliyi sıralamada takip ediyordu.

Bu seferki senaryoda ben her ne kadar şampiyonluğunu garantilemiş olsa da Verstappen'in büyük bir farkla kazanmaya devam etmesini bekliyorum. Mercedesler geçen hafta hayal kırıklığı yaratsa da bu hafta belki telafi açısından iyi işler çıkarabilirler. Perez'e hala güvenemiyorum çünkü son 3 yarışta gerçekten vasattı. Ferrarilerden en azından birisinin podyum için savaşacağını düşünüyorum.

Hafta sonu programı şöyle:

sr. member
October 11, 2023, 05:28:21 AM
Yarışın başlangıcında olan olay Hamilton tecrübesine yakışmadı. Yarış sonunda Russell'dan özür dileyerek tokalaştılar. Mercedes için hatırlanmak istenmeyecek bir gündü. Russell'ın yarışa dönüp 4. olarak bitirmesi içlerini biraz ferahlatmıştır.

Katar yarışını geride bırakmış buluyoruz demişsiniz ama yarıştan sonra sıcaklıktan dolayı olan olayları sürücüler bir süre geride bırakamaz. Williams pilotu Logan Sargeant'i sıcak çarptı ve 42. turda yarıştan çekildi. Norris: F1 Katar GP sürücüler için çok tehlikeliydi, ifadesini kullandı.

Çok sayıda pilotun bayılmak üzere olduğu, Esteban Ocon'un kaskının içine kustuğu ve yarış sonrası sağlık merkezinin sürücülerle dolup taştığı Katar GP'sini podyumdan bitiren Norris, F1'in bu hafta sonu yaptığı şeyin çok tehlikeli olduğunu söyledi.

Sporcu sağlığı her şeyden önce gelmeli. Katar GP'sinin takvimde olması bence çok büyük bir hata. Bu yarışı gördükten sonra sürücüler çok ucuz atlatmışlar diye düşünüyorum.

Evet Hamilton'ın o kadar basit bir hata yapmasını aklım almadı gerçekten. Hatta olay sonrasında hemen Russell'ı suçladı. Kendi takım arkadaşı tarafından yarış dışı bırakıldığını ifade eden bir söz kullanmıştı. Neyse ki yarıştan sonra pozisyonu yeniden izleyip hatanın kendisinde olduğunu ifade eden bir tweet attı.

Sıcaklıklar gerçekten çok zorlayıcıydı katılıyorum. Zaten Russell da yarıştan sonra bir açıklama yapmıştı. 20. tura geldiğinde sıcaktan bayılacakmış gibi hissettiğini belirtti. Yarış sonrası içerde podyuma çıkan pilotların hallerini de gördük ve o bile her şeyi özetlemeye yetiyor.  Sad

Bence de Katar yarışı takvimden kaldırılmalı. Bu şartlar Formula 1 gibi bir spor için çok ağır geliyor. Belki pilotlar dayanıklılık anlamında da kendilerini sağlam geliştiriyor olabilirler ama bu sıcaklıklar normal bir seviyede değil.
hero member
Activity: 714
Merit: 697
October 09, 2023, 03:30:51 PM

Katar yarışını da geride bırakmış bulunuyoruz.

Yarışın başlangıcı oldukça ilginçti. Daha ilk viraja girerken Hamilton takım arkadaşı Russell'ı dışardan avlamak isterken yandan ona çarpınca bir anda yarış Mercedes için kabusa dönüştü. Fırlayan bir lastik ile yarış dışı kalan bir Hamilton vardı ve Russell da kendini pistin dışında buldu. Neyse ki Russell yarışa geri dönebildi ve hatta harika bir iş çıkararak yarışı 4. sırada bitirmeyi de başardı.

Yarışın başlangıcında olan olay Hamilton tecrübesine yakışmadı. Yarış sonunda Russell'dan özür dileyerek tokalaştılar. Mercedes için hatırlanmak istenmeyecek bir gündü. Russell'ın yarışa dönüp 4. olarak bitirmesi içlerini biraz ferahlatmıştır.

Katar yarışını geride bırakmış buluyoruz demişsiniz ama yarıştan sonra sıcaklıktan dolayı olan olayları sürücüler bir süre geride bırakamaz. Williams pilotu Logan Sargeant'i sıcak çarptı ve 42. turda yarıştan çekildi. Norris: F1 Katar GP sürücüler için çok tehlikeliydi, ifadesini kullandı.

Çok sayıda pilotun bayılmak üzere olduğu, Esteban Ocon'un kaskının içine kustuğu ve yarış sonrası sağlık merkezinin sürücülerle dolup taştığı Katar GP'sini podyumdan bitiren Norris, F1'in bu hafta sonu yaptığı şeyin çok tehlikeli olduğunu söyledi.

Sporcu sağlığı her şeyden önce gelmeli. Katar GP'sinin takvimde olması bence çok büyük bir hata. Bu yarışı gördükten sonra sürücüler çok ucuz atlatmışlar diye düşünüyorum.
sr. member
October 09, 2023, 03:12:53 PM

Katar yarışını da geride bırakmış bulunuyoruz.

Yarışın başlangıcı oldukça ilginçti. Daha ilk viraja girerken Hamilton takım arkadaşı Russell'ı dışardan avlamak isterken yandan ona çarpınca bir anda yarış Mercedes için kabusa dönüştü. Fırlayan bir lastik ile yarış dışı kalan bir Hamilton vardı ve Russell da kendini pistin dışında buldu. Neyse ki Russell yarışa geri dönebildi ve hatta harika bir iş çıkararak yarışı 4. sırada bitirmeyi de başardı.

Bir yandan McLaren pilotları bu durumu fırsata çevirmesini çok iyi bildiler. Piastri ve Norris harika bir yarış çıkararak podyuma çıkmayı başardılar. Bu arada tabi Carlos Sainz'i neden sonuçlarda göremedim diyebilirsiniz. Onun nedeni ise Sainz'în yarışa bile başlayamaması.  Grin  Ferrari adına korkunç bir yarış başlangıcı oldu ve yarış Sainz için başlamadan bitti.

Günün pilotu ise hafta sonunun da en iyilerinden birisi olan Oscar Piastri seçildi.

sr. member
October 08, 2023, 06:25:41 AM

Öncelikle sıralama turları Verstappen tarafından tahmin ettiğim gibi domine edildi. Burada en büyük sürpriz ise Perez ve Sainz'in yetersiz performansıydı. İkisi de daha Q2'de elendiler. Q3 ise McLaren pilotları için kabusa döndü. Norris'in turu silinince hiç tur atamadığı için son sıraya gerilemiş oldu. Piastri ise üçüncü sırayı aldıktan sonra açıklama yapmak için çıktığı sırada turu silindi ve podyuma kısa süreliğine çıktıktan sonra aşağı indirdiler.  Cheesy  Mercedes pilotları ise 2. ve 3. sırayı alarak harika bir gün geçirdi.

Dün ise sprint yarışını izledik. Yanlış hatırlamıyorsam 3 kere güvenlik aracının girdiği bir sprint yarışı oldu. 19 tur olmasına rağmen adeta bir kaos izledik ve 5 kişi yarış dışı kaldı. Perez'in bu olaylara dahil olması ise tam bir talihsizlik oldu. Ocon'un yandan çarpmasıyla birlikte ikisi birden çakıl havuzuna savruldular.

Verstappen de her ne kadar Piastri sprint yarışını kazansa da üst üste 3. şampiyonluğunu ilan etmiş oldu. O kadar rahat bir sezon geçirdi ki şampiyonluğu da çok sakin bir şekilde karşıladı.  Grin
member
Activity: 67
Merit: 38
October 07, 2023, 02:48:11 PM
Katar'da raks! Vee şampiyon beklendiği Max Verstappen oldu. 21'-22'-23' üst üste şampiyonluklar ile adını tarihe bir kez daha altın harflerle yazdırdı.

Gözler şimdiden Hamilton'ın rekorlarını kıracak mı onda. Saf avcı yeteneği her yarışta 1 adum öne atıyor Uçan Hollandalıyı, Red Bull'un yatırımları devam ettikçe ve otomobilde sorun yaşamadıkları sürece kolay kolay kimse rakip olamayacak gibi.
member
Activity: 67
Merit: 38
October 06, 2023, 05:03:45 PM
Katar'da Pole yine Uçan Hollandalı ın oldu. 2 ve 3 Mercedes'in oldu. Alonso 4. oldu ve pazar günkü yarış için bence podyuma göz kırptı. Ferrari'ler 5 ve 12 olarak yine hüsran. Bakalım pazar günü 1. belli en azından diğer sıralamalar için izleyeceğiz yine.
sr. member
October 06, 2023, 07:12:50 AM
Verstappen, Katar'da yine favori her yarışta yeni bir F1 rekoru için piste çıkıyor ancak Lando Norris, Sainz Jr'da artık ona rakip olabileceklerini göstermeleri gereken bir pist. Bu sezon Verstappen haricindeki pilotlar için bitmiş gibi de görünse ilerideki yarış ve sezonlar için kendilerini göstermeleri ve F1'deki yerlerini sağlamlaştırmaları için çok kıymetli. Keza F2'den gerçekten yerlerini alabilecek iyi pilotlar geliyor. Günün sonunda kim kazanırsa kazansın heyecanlı, bol geçişli ve daha az DRS yarışlar izlemek güzel olır. DRS'yi F1'den kaldırsalar çok iyi olur 90'lardaki o ruh şimdi olsa tadın bi başka olur.

Gönül ister ki Verstappen bu kadar rahat bir şekilde yarışları kazanmasın. Ancak şu an Verstappen'in aracı ile diğer takımların araçları arasında inanılmaz bir fark var. Diğer yetenekli pilotların çok nadir bir şekilde galibiyete oynama şansları doğuyor. Örneğin Singapur'da bu yaşandı ve yarışın son turlarında harika bir rekabet izledik.

Ancak Norris - Sainz ikilisini ben de üst sıralarda görmeyi çok isterim. Son zamanlarda ikisi de gayet iyi işler çıkarıyorlar. İlk antrenman turları yaklaşıyor bakalım nasıl performanslar izleyeceğiz. Bence yarışta da podyum için güzel bir rekabet izleriz.
Pages:
Jump to: