Pages:
Author

Topic: Formula 1 Genel Tartışma Alanı - page 2. (Read 4655 times)

hero member
Activity: 2030
Merit: 402
August 24, 2024, 02:07:36 PM
Sıralama turları nihayet geride kaldı.

Norris harika bir performans ile rahat bir şekilde pole pozisyonunu elde etmeyi başardı.  Smiley  Verstappen kendi evinde yapılan yarış haftasında hala yeterince hızlı görünmüyor. Yarın yarış temposu olarak da McLarenların önünde kalmayı başaramazsa bir sürpriz yaşanmadığı ya da taktiksel hata olmadığı sürece istediğini alamayacak gibi görünüyor.

Hamilton ve Sainz berbat bir gün geçirdiler. Ferrari zor günler yaşıyordu zaten onu anlarım ama Hamilton'ınki biraz sürpriz oldu. Çünkü son yarışların en formda pilotlarından birisi. Son 5 yarışın 2'sini kazanıp 2'sinde de podyuma çıktı. Yarın yağışlı bir hava olmayacak gibi duruyor eğer olsaydı Hamilton bunu avantajına kullanabilirdi.

Yarışı Norris'in kazanmasını bekliyorum.

hero member
August 17, 2024, 02:13:18 PM

Yaz arasının bitmesine çok az bir zaman kaldı. Yeni bir yarış haftasına daha nihayet girmek üzereyiz. Sıradaki durak Zandvoort, Hollanda.  Smiley

Verstappen için en son kaldığımız yerde sezon kabusa dönmeye başlamıştı. Tabi ki hala 78 puan farkla şampiyona liderliğini koruyor. Ancak Red Bull'da ciddi bir güç kaybı var. McLaren'ın resmen arkasına düşmüş durumdalar. Bu da demek oluyor ki son kalan 10 yarışta Verstappen'in şampiyonluk serisinin bitme ihtimali var. Ciddi ölçüde Norris'in performansına bağlı olacak. Ayrıca Verstappen 4 yarıştır kazanamıyor.

Red Bull'un şampiyon olamama olasılığı daha da fazla. 408 puandalar ve 366 puanla McLaren hemen arkalarında. Piastri'nin ve Perez'in takımlarına yaptıkları katkıları kıyaslayınca olayın ciddiyeti daha iyi anlaşılıyor.

Ben McLaren'in şampiyon olacağına inanıyorum. Norris konusunda şüpheliyim.

Haftanın programı:

hero member
August 07, 2024, 03:11:29 PM
Sıradaki yarışa hala 2 hafta gibi bir süre varken biraz da sonraki sezon pilot - takım durumlarına şöyle bir bakalım.

Kaynak: https://www.motorsport.com/f1/news/everything-you-need-to-know-about-the-2025-f1-season-driver-line-up-and-calendar/10640312/

• Perez her şeye rağmen 1 sene daha takımda kalacak gibi gözüküyor. Nasıl bir sponsor desteğine sahipse artık Red Bull onu bırakamıyor. Ancak bir gün sponsorlar Perez'i bırakmaya başlar gibi hissediyorum.  Grin
  • Russell'ın takım arkadaşı kim olacak hala belli değil. 17 yaşındaki pilot Kimi Antonelli dedikoduları çıktı ama hala kesinlik yok. Toto Wolff, Verstappen'i orada görmeyi çok istiyor.
  • Hamilton daha sezon başlamadan Ferrari ile anlaşmıştı. Kariyerinde takım değişikliklerini hep doğru zamanda yaptı ama bakalım Ferrari'de de aynısı olacak mı.  Smiley
  • Genç yetenek Bearman da Ferrari'de 1 kere yarışıp güzel iş çıkardıktan sonra Haas'tan sözleşmeyi kaptı.
  • Sainz'in geleceği de belli oldu. Audi ile de adı anıldı ama Williams ile anlaştı. Boşta kalmasından iyidir ama zor bir dönem onu bekliyor gibi duruyor.
  • Ricciardo, Magnussen, Sargeant, Bottas ve Zhou'nun ise geleceği belli değil.
hero member
July 28, 2024, 04:22:48 PM
Belçika GP'yi de böylece geride bırakarak 1 aylık bir yaz arasına girmiş bulunuyoruz.  Smiley

Çok ilginç bir şekilde sonuçlanan bir yarış izledik öncelikle. Russell kariyerinin en iyi yarışlarından birisine imza attı. Tek pit stop yaparak 34 turluk sert lastiklerle yarışı birincilikle tamamlamayı başardı. Hamilton'dan son anlarda çok baskı yese de harika bir şekilde savunma yaptı. Ancak günün sonunda Russell maalesef gülen taraf olmadı. Çünkü Mercedes o kadar akıl almaz bir hata yapmıştı ki Russell bu yüzden diskalifiye oldu. Araç ağırlığı 798 kg olması gerekirken yarış sonunda tartıda 796.5 kg çıkınca sonuç bu oldu.  Sad

Hamilton dolayısıyla günün kazananı oldu. Piastri 2. olurken Leclerc de kendini bir anda podyumda buldu. Verstappen - Norris ikilisi çok kötü bir yarış çıkardılar. Beklentimin çok altında kaldılar. Norris'i anlamak gerçekten zor yani Piastri yeri geliyor ondan daha istikrarlı oluyor.

Toplu sonuçlar:

Günün pilotu ise Lewis Hamilton seçildi ama bence Russell asıl hak eden pilottu.

hero member
July 27, 2024, 01:27:09 PM
McLaren'in gösterdiği gelişimi ben sezon içerisinde Ferrari'den bekliyordum özellikle yeni sezon için Hamilton hamlesi yapılmışken takımın da araç kalitesi anlamında level atlayacağını düşünüyordum.Bu arada RedBull dominasyonu bıçak gibi kesildi diyebiliriz ancak sezon hala çok uzun ancak markalar şampıyonasında Perez'in performansını da düşünecek olursak RedBull'un işi artık çok zor.

Ben de Ferrari'den umutluydum hatta takım da sezon başlarında iyi sinyaller veriyordu ama sonra ortadan kayboldular. McLaren inanılmaz güçlendi. Ben açıkçası takımlar şampiyonluğu için artık McLaren'ı favori görmeye başladım.  Smiley

Sıralama turları da bu arada geride kaldı.

Leclerc pole pozisyonunun sahibi olarak ben dahil çoğu kişiyi şaşırttı. Yalnız pist şartlarının da bunda büyük rol oynadığını düşünüyorum. Çünkü ıslaktan kuru zemine doğru yavaş bir geçiş gerçekleşti ve bu sırada liderlik sık sık el değiştirdi. Perez aslında bir ara pole pozisyonunu alıp yılın bombasını patlatacaktı ki Leclerc onun işlerini bozdu.  Grin

Verstappen yarın cezası sebebiyle 11. sıradan başlayacak. McLarenlar her ne kadar 4-5. başlayacak olsalar da ben zirveye tırmanırlar diyorum. Norris'ten galibiyet beklentim değişmedi. Verstappen de çok hızlı göründüğü için bence en kötü podyumu var. Yarın yağış beklentisi de şimdilik yok.

Toplu sonuçlar:

legendary
Activity: 1834
Merit: 1735
July 25, 2024, 07:42:31 PM
McLaren'in gösterdiği gelişimi ben sezon içerisinde Ferrari'den bekliyordum özellikle yeni sezon için Hamilton hamlesi yapılmışken takımın da araç kalitesi anlamında level atlayacağını düşünüyordum.Bu arada RedBull dominasyonu bıçak gibi kesildi diyebiliriz ancak sezon hala çok uzun ancak markalar şampıyonasında Perez'in performansını da düşünecek olursak RedBull'un işi artık çok zor.
hero member
July 25, 2024, 04:25:22 PM

Yeni bir yarış haftası ile daha birlikteyiz. Bu seferki durak Belçika, Spa.  Smiley  Bu arada bu yarış sonrası klasik yaz arası verilecek ve 1 ay sonra yarışlar kaldığı yerden devam edecek.

Öncelikle şunu belirteyim, Verstappen bu pistte son 3 yıldır kazanıyor. Ancak bu sezon oldukça çalkantılı ilerlediği için işi zor görünüyor. Ayrıca Verstappen güç ünitesi değişimi hakkını geçen günlerde doldurmuştu ve bu yarış haftasına mecburi olarak tekrar yeni güç ünitesi takacağı için 10 sıra grid cezası alacak. Pole pozisyonunu bile alsa 11. sıradan yarışa başlayacak.

Bu sebeple ben yine McLaren dominasyonu bekliyorum. Norris bu sefer geçen yarışta alamadığını bence alacak. Norris ve Piastri'ye ek olarak podyuma yine bence Hamilton çıkabilir. Şu sıralar o da çok formda. Tabi Verstappen yeni motorla nasıl bir tempo tutturacak bakalım. Geçen yarıştan çok daha hızlı olursa rahat podyum görür.

Haftanın programı:

hero member
July 21, 2024, 01:52:04 PM
Macaristan GP de böylece geride kaldı.

Açıkçası yarıştan hiçbir zevk almadım. Pist zaten geçiş yapmaya çok elverişli değil yani sadece start düzlüğünde aksiyon görmek mümkün. O yüzden pilotlar bireysel hatalar yapmalarına rağmen genellikle yerlerini rahatça koruyabiliyordu.

Yarışın kazananı Oscar Piastri oldu.  Smiley  23 yaşındaki pilot kariyerinin ilk galibiyetini burada almayı başararak bunu takım arkadaşı Norris'ten daha erken bir yaşta gerçekleştirmiş oldu. Yalnız aldı almasına ama çok garip olaylar yaşandı. Piastri lider olmasına rağmen ilk Norris pite alındı. Daha sonra Piastri'nin pit çıkışında Norris onu geçmeyi başardı. Sonrasında aralarındaki fark baya açılmasına rağmen takım emri geldi ve Piastri liderliği geri alarak kazandı. Şaka gibi bir karar yani Norris haklı olarak yerini vermek istemese de bir süre sonra inadından vazgeçti.

Verstappen için de kabus gibi bir gündü. Red Bull kötü bir strateji ile Verstappen'in sıkıntılarını 2'ye katladı ve Verstappen de telsizden defalarca ateş püskürdü ki haklı da.  Sad

Hamilton ile Verstappen ciddi bir temas da yaşadı ve bu bana 2021 çekişmelerini hatırlattı.

Temas anı: https://youtu.be/YJ0NYHONwts?si=_gNwor6jv79K_B2I&t=362

Toplu sonuçlar şöyle:

Günün pilotu ise ilk yarışını kazanan Oscar Piastri seçildi.

hero member
July 20, 2024, 03:09:38 PM
Sıralama turları da bugün geride kaldı.

Q1 büyük bir hüsranla tamamlandı. Russell ve Perez elendiler. Russell çok yavaş kaldı ve aslında Hamilton da yakayı son anda kurtardı denilebilir. Perez ise yine bireysel hata sonucu aracının kontrolünü kaybedip kaza yapmasını başardı.  Grin  Perez çok yakında takımdan şutlanır böyle giderse.

Q3 ilgi çekiciydi. Yağmur yağacak dendi ama pek yağmadı. Yağmur bilgisi alındıktan sonra pilotlar hızlıca turlarını atmak için büyük bir yarış içerisine girdiler. Norris ve Piastri günün yıldızlarıydı. Norris pole pozisyonu sahibi olsa da Piastri çok küçük bir farkla arkasındaydı. Tsunoda'nın kaza yapması sonrası seans bitimine 2 dakika 10 saniye kala kırmızı bayrak çıktı. Bu da Norris'in pole pozisyonunu güvenceye almasında doğrudan rol oynadı.  Smiley

Ben yarın Verstappen'in 3. başlayacak olsa da kazanacağını düşünüyorum. 2 yarıştır kazanamıyor ve çok hırslı.

Toplu sonuçlar:

hero member
July 13, 2024, 12:16:51 PM

Sıradaki yarışımız ise bundan tam bir hafta sonra Macaristan'da olacak.  Smiley

Burada son 2 yıldır Verstappen kazanıyor. 2 yarışı da çok dominant bir şekilde kazanmıştı. Ancak sıralama turlarının birini 10. sırada diğerini 2. sırada bitirmişti. Böyle bir sezon geçiriyorken pole pozisyonunu bir kez daha başkasına kaptırması beni şaşırtmaz. Bence McLaren ya da Mercedes pole'ü görürüz. Norris ve Russell ise pole pozisyonu için birincil adaylarım.

Ferrari berbat bir halde ve özellikle Leclerc acı çekmeye devam ediyor. Bu yarışta da çok iyi işler çıkaramayabilirler. Aslında yeni güncellemeler getirdikleri söylense de geçen yarışta bunu göremedik. Bu piste daha uygun yenilikler ise belki bir podyum görülür.

Haftanın programı şöyle:

hero member
July 12, 2024, 04:10:18 PM
Güzel oldu ya hep aynı ismin kazanması sinir bozucuydu heyecanı baya öldürüyordu he diyeceksiniz ki eskiden de aynı isimler yarış kazanıyordu ama o zaman rekabet vardı onları zorlayan birileri vardı şimdi o durum pek yok. Kendi evinde yarışı bırakmadı Sir Lewis Hamilton. Bu pistte 9. kez kazanarak aynı pistte en çok yarış kazanan isim rekorunu da kırmış oldu. Bu kadar istikrarlı ve yıllara meydan okuyan bir performans gerçekten takdir edilesidir bravo. Önümüzdeki yarışlarda McLaren ve Mercedes tekrar RB'yi zorlayabilecek mi yoksa bu tek yarışlık bir şey miydi göreceğiz.

Kesinlikle aynı fikirdeyim. Formula 1'de değişik sonuçlar görmek insanların bu spora olan ilgisini daha da artırıyor. Tek pilot dominasyonu beni çok sıkan bir olay. Eskiden Hamilton'ın da böyle dönemleri oldu. 7 şampiyonluğu büyük dominasyonlar ile kazanmıştı. Red Bull da birkaç sezondur böyle gidiyordu, ta ki bu sezona kadar.  Grin

Red Bull bence sezonun geri kalanında büyük bir rekabet ile karşı karşıya kalmaya devam edecek. McLaren ve Mercedes günden güne daha da hızlanıyor. Ferrarim ise yerlerde sürünmeye devam ediyor.  Sad
hero member
Activity: 938
Merit: 763
July 08, 2024, 01:59:52 PM
Silverstone yarışını da böylece geride bıraktık.  Smiley

Yarışın kazananı Sir Lewis Hamilton oldu. Kendi evinde kazanmanın verdiği haz bambaşka olmalı hele ki Mercedes'in 1 numaralı takım olmadığı şu günlerde.

Güzel oldu ya hep aynı ismin kazanması sinir bozucuydu heyecanı baya öldürüyordu he diyeceksiniz ki eskiden de aynı isimler yarış kazanıyordu ama o zaman rekabet vardı onları zorlayan birileri vardı şimdi o durum pek yok. Kendi evinde yarışı bırakmadı Sir Lewis Hamilton. Bu pistte 9. kez kazanarak aynı pistte en çok yarış kazanan isim rekorunu da kırmış oldu. Bu kadar istikrarlı ve yıllara meydan okuyan bir performans gerçekten takdir edilesidir bravo. Önümüzdeki yarışlarda McLaren ve Mercedes tekrar RB'yi zorlayabilecek mi yoksa bu tek yarışlık bir şey miydi göreceğiz.

Aynı isimlerin kazanması ve yarıştan önceki tahminlerin sürekli tutması F1'in izleyici kaybetmesine neden oldu. Hala da aynı şekilde devam ediyor. Belirli aralıklarla markalar zirveyi birbirine bırakıyor ve aşağıdakilerle fark çok büyük. Böyle bir durumda rekabetten söz edemiyoruz. Rekabet edilecek duruma o kadar uzaklar ki beklentiyi de kaybediyorlar.

Hamilton üzerine düşeni bu pistte yaptı. Hem aynı isimleri görmekten kurtardı hem de evinde rekor kırmış oldu. Önümüzdeki yarışlarda bence bu tek yarışlık bir durummuş diyeceğiz.
legendary
Activity: 2548
Merit: 1519
July 08, 2024, 01:43:53 PM
Silverstone yarışını da böylece geride bıraktık.  Smiley

Yarışın kazananı Sir Lewis Hamilton oldu. Kendi evinde kazanmanın verdiği haz bambaşka olmalı hele ki Mercedes'in 1 numaralı takım olmadığı şu günlerde.

hero member
July 08, 2024, 05:46:01 AM
Silverstone yarışını da böylece geride bıraktık.  Smiley

Yarışın başları çok keyifli olmasa da 16. tur civarında başlayan yağmur sekanslarıyla birlikte yarış oldukça zevkli bir hal almaya başladı. Mercedesler ıslak zeminde yola tutunmada sıkıntılar yaşarken McLarenlar durumu çok iyi değerlendirip 1-2 oldular. Piastri nerdeyse liderliği zorlarken McLaren pit ekibinden çok kötü bir seçim gelince Piastri'nin yarışını hiç ettiler.

Bununla da kalmayarak Norris'in de son pitini 4.5 saniyede yapınca Hamilton şansını çok iyi kullanıp liderliği ele geçirdi ve son kısmı harika götürerek Norris'i de Verstappen'i de yanına yaklaştırmadı. Verstappen sert lastik takmasına rağmen harika bir tempo tutturdu ve en azından Norris'i geçmeyi başardı. Verstappen yağmur aralığında çok iyi zamanlama ile hafif yağmur lastiklerine geçerek önemli bir avantaj da elde etmişti.

Russell için ise hafta sonu kabus gibi bitti.  Sad  Aracının su sistemi bozulunca yarıştan çekilmek zorunda kaldı. Pole pozisyonundan başlaması boşa gitmiş oldu.

Toplu sonuçlar:

Günün pilotu ise harika bir iş çıkaran Lewis Hamilton seçildi.  Smiley

hero member
July 06, 2024, 02:28:23 PM
Sıralama turları bugün geride kaldı.

Russell harika bir iş çıkararak pole pozisyonunun sahibi oldu. Mercedesler bugün çok hızlıydı. McLaren tarafından sağlam performanslar beklerken onlar ön plana çıktılar. Norris'ten pole pozisyonu bekliyordum ve son şansını iyi kullansa belki bunu gerçekleştirebilirdi. Verstappen bugün herkesi şaşırttı. Pole pozisyonu için hiç rekabet edemedi. Arabasının arkasını kontrol edemediği için de son hızlı tur denemesinde yavaş kaldı.

Yarışta ben yine de Verstappen'in zirveye oynayacağını düşünüyorum. Aynı anda Norris ile de çekişmelerini bekliyorum ve Norris'in de galibiyet için şansını gerçekçi buluyorum.  Smiley

Sıralama turları sonuçları:

hero member
July 03, 2024, 11:54:12 AM
Local bölümümüzde f1 konusu olmasını ve her yarıştan sonra güncellenmesinden oldukça memnunum yeni rütben hayırlı olsun.Yarışa geçecek olursak spack'e katılıyorum ancak bu konu hakkındaki en ilginç yorum o sene Hamilton'ın takım patronu olan Toto Wolf'tan geldi bugün yaşanan olayların o dönemki rekabetle alakası olmadığını söyledi.Verstappen'in Mercedes ile görüştüğü söyleniyor sanırım Toto'nun bu yorumu bu görüşmelerle de alakalı olabilir.

Yorumunuz ve meritleriniz için çok teşekkür ederim. Elimden geldiğince hiçbir yarış haftasını kaçırmadan konuyu güncellemeye özen gösteriyorum. Formula 1 küçüklüğümden beri benim için bir tutku olduğu için bende yeri ayrıdır.  Grin

Bu arada bu hafta da yarış var. 3 hafta üst üste yarış olmasına açıkçası çok sevindim. Bu seferki durağımız Silverstone, İngiltere.  Smiley

Bu pist benim gözümde özel pistlerden birisi. Silverstone şu ana kadar çoğunlukla keyifli yarışlara ev sahipliği yaptı ve bu hafta da aynısını bekliyorum. Son günlerde Verstappen - Norris mücadelesi oldukça alevlendi. Son yarıştaki olay sonrası Norris çok kızmıştı. Kendi evindeki yarışa çok daha hırslı bir şekilde hazırlanmasını bekliyorum.

Bence Norris şu an hem pole pozisyonunu hem de yarışı kazanacak güçte bir araca sahip. Verstappen ile kıyasıya bir mücadele daha bekliyorum ama umarım bu sefer kaza yapmazlar.  Sad

Mercedes çıkıştayken iki İngiliz pilotunun da burada sağlam işler yapacağını düşünüyorum. Ferrari'den beklentim düşük. Son günlerde hem performans kaybı yaşadılar hem de strateji hataları yapmaya devam ediyorlar.

Haftanın programı ise şöyle:

legendary
Activity: 1834
Merit: 1735
July 02, 2024, 06:23:23 PM
Local bölümümüzde f1 konusu olmasını ve her yarıştan sonra güncellenmesinden oldukça memnunum yeni rütben hayırlı olsun.Yarışa geçecek olursak spack'e katılıyorum ancak bu konu hakkındaki en ilginç yorum o sene Hamilton'ın takım patronu olan Toto Wolf'tan geldi bugün yaşanan olayların o dönemki rekabetle alakası olmadığını söyledi.Verstappen'in Mercedes ile görüştüğü söyleniyor sanırım Toto'nun bu yorumu bu görüşmelerle de alakalı olabilir.
sr. member
Activity: 1736
Merit: 293
June 30, 2024, 07:06:29 PM
Yarışın son anlarının böyle olacağını hiç beklemiyordum. Norris Verstappen'i zorluyordu tabi ama işin böyle bir kazayla sonuçlanması beni biraz şaşırttı.  Smiley  Şu ana kadarki çekişmeleri daha temizdi ama gittikçe iş ciddiye biniyor. Norris'in yükselişi Verstappen'i de endişelendiriyordur.

Verstappen hiçbir zaman temiz kalmayı başaramıyor.Geçen sene Redbull sezonu çok fazla domine ettiği için bu özelliği ortaya çıkmadı ama özellikle Hamilton ile son tura kadar çekiştiği ve şampıyonluğu kazandığı yılda da Hamilton'u hep kazaya zorlayan taraftı McLaren'in yükselişiyle Norris ona kafa tutabilecek bir araca sahip oldu ve birkaç yarış sonra bu olay meydana geldi burada suç Verstappen'den çok ona göz yuman Fia yönetiminde.
hero member
June 30, 2024, 12:32:51 PM
Formula 1 Avusturya Grand Prix'sini Mercedes'ten George Russell kazandı. Red Bull kendi evinde kazanamadı. Norris kazanabileceği yarışı bitiremezken takım arkadaşı Piastri 2. oldu. Sainz 3. bitirerek Ferrari'nin podyum görmesini sağladı.
Verstappen denen torpillinin bir an önce hak ettiği cezayı alması ve Formula 1'in yeniden eski güzel günlerine dönmesini tüm yarışseverler bekliyor.

Yarışın son anlarının böyle olacağını hiç beklemiyordum. Norris Verstappen'i zorluyordu tabi ama işin böyle bir kazayla sonuçlanması beni biraz şaşırttı.  Smiley  Şu ana kadarki çekişmeleri daha temizdi ama gittikçe iş ciddiye biniyor. Norris'in yükselişi Verstappen'i de endişelendiriyordur.

Evet bu hafta da Avusturya GP böylece geride kaldı.  Smiley

Sıralama turlarında Verstappen çok baskın bir performans ortaya koysa da yarışta işler istediği gibi gitmedi. Red Bull'un berbat pit stopu sayesinde Norris 6-7 saniyelik bir farkı kapattı ve her şey tam burada başladı. Norris defalarca deneme yapmasının ardından son atağında Verstappen üzerine aşırı kapanınca iki pilot da lastik patlattı.

Bu olay sadece Verstappen'e yaradı çünkü kendisi yarışa devam edebilip 5. bitirirken Norris yarışa devam edemedi.  Sad  Verstappen 10 saniye ceza alsa da Norris yarıştan sonra da onu fazlasıyla eleştirdi. Russell günün kazananı oldu, bir anda fırsatı önünde bulunca yarışı da kazanmayı başardı. Sao Paulo'dan sonra kariyerinin 2. zaferini almış oldu.

Güncel puan durumuna göre Verstappen karlı çıkmış oldu ve Norris ile farkı daha da açtı.

Günün pilotu ise her ne kadar yarış dışı kalsa da cesur performansından dolayı Lando Norris oldu.  Smiley

legendary
Activity: 2548
Merit: 1519
June 30, 2024, 10:59:58 AM
Formula 1 Avusturya Grand Prix'sini Mercedes'ten George Russell kazandı. Red Bull kendi evinde kazanamadı. Norris kazanabileceği yarışı bitiremezken takım arkadaşı Piastri 2. oldu. Sainz 3. bitirerek Ferrari'nin podyum görmesini sağladı.
Verstappen denen torpillinin bir an önce hak ettiği cezayı alması ve Formula 1'in yeniden eski güzel günlerine dönmesini tüm yarışseverler bekliyor.
Pages:
Jump to: