Pages:
Author

Topic: Güvendiğiniz - İtimat Ettiğiniz Üyeler? Trust List - Trust Feedback - DT1 Nedir? - page 13. (Read 7670 times)

legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
Hocam her üyenin pos-neg feedback ve flaglarda oy verme yetkisi var. Sadece dt1 olanların verdiği feedback ve oylar her hesapta aktif görüntülenir. Trust listenizde Default... İbaresi yoksa onlarıda göremezsiniz. Görmek için ekstra çaba sarfetmelisiniz.

Mesela wolwoo 20 kişiyi eklemişse o 20 kişinin verdiği feedback leri görmek için ekliyor. Yani diyorki ben bu üyelerin yargısına güveniyorum, verdikleri neg, positif feedbackleri görmek istiyorum, ona göre tanımadığım bir üyeye güvenirim diyor.

Doğal olarak isterse 100 kişi eklemesi normal. Çünkü bunu kişisel sebeplerle dolduruyor. Forumda tanımadığı üyelere, diğer tanıdığı üyelerin yargıları ile değerlendirmiş oluyor.

İnş anlatabilmişimdir. Mobilim ama daha sonra toparlarım.

Ben DT1 üyesi değilim, Trust depth 2 olan birinin trust listesinde ekli olmamama rağmen sadece DT2 olduğum için verdiğim negatif ve positive trustlar bir başkasında görünüyor.

Bu üyeyi -1 olarak görüyor olmalısın Kalemder (ve ben senin trust listende değilim).

Yok hocam tamamı sıfır görünüyor bende. Çünkü benim trust listemde olmayan bir üye feedback bırakmış. Bırakılan feedback i görmek için ekstra çaba sarf ettim.

Dediklerime iyi bir örnek oldu. Teşekkürler

ciddi ciddi yanlış biliyorsun.
senin özel listen var.
trust depth 2 olan bir üye dt2 üyesinin verdiği negatif trustu görüyor.

sana kontrol etmen için özel mesaj atıyorum.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
Ana fikir şu yani: Forumda tanımadığım üyeleri değerlendirmek için, az çok yargılarını bildiğim bir üyeyi trust listeme eklerim. O üyelerin verdiği feedbackleri görüntülerim. Ona göre tanımadığım üyenin güven karnesi çıkar ortaya.

Forum kalabalık olduğunda yüzlerce feedback olduğunu düşünün. Bir sürü sahte feedback bırakılıyor bazen. Onları ayıklamak için trust list kullanırız.
legendary
Be A Hope
Hocam her üyenin pos-neg feedback ve flaglarda oy verme yetkisi var. Sadece dt1 olanların verdiği feedback ve oylar her hesapta aktif görüntülenir. Trust listenizde Default... İbaresi yoksa onlarıda göremezsiniz. Görmek için ekstra çaba sarfetmelisiniz.

Mesela wolwoo 20 kişiyi eklemişse o 20 kişinin verdiği feedback leri görmek için ekliyor. Yani diyorki ben bu üyelerin yargısına güveniyorum, verdikleri neg, positif feedbackleri görmek istiyorum, ona göre tanımadığım bir üyeye güvenirim diyor.

Doğal olarak isterse 100 kişi eklemesi normal. Çünkü bunu kişisel sebeplerle dolduruyor. Forumda tanımadığı üyelere, diğer tanıdığı üyelerin yargıları ile değerlendirmiş oluyor.

Ben DT1 üyesi değilim, Trust depth 2 olan birinin trust listesinde ekli olmamama rağmen sadece DT2 olduğum için verdiğim negatif ve positive trustlar bir başkasında görünüyor.

Bu üyeyi -1 olarak görüyor olmalısın Kalemder (ve ben senin trust listende değilim).

Yok hocam tamamı sıfır görünüyor bende. Çünkü benim trust listemde olmayan bir üye feedback bırakmış. Bırakılan feedback i görmek için ekstra çaba sarf ettim.

Dediklerime iyi bir örnek oldu. Teşekkürler
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
aslında Black iyi niyetle soruyor ve bunları konuşmamız güzel bir şey.
ama arkadaşlar şurda zaten kaç kişiyiz? hangimizin yamuğu oldu bir başkasına? kimseye "evi arabayı üzerine yapın" demiyoruz.
insan gibi konuşabildiğimiz, birşeyler paylaştığımız, bayramda seyranda birbirimizi tebrik ettiğimiz, memleket meseleleri-piyasa-altcoinler vs hakkında hergün görüş alışverişinde bulunduğumuz insanlara ben güvenirim. eğer dikkate alınmayacak biriyse "ignore" butonu var, basar geçerim, milleti kandırmaya teşebbüs ediyorsa da distrust eklerim.

eğer kullanmamızı istemiyorlarsa bununla ilgili bir kural getirsinler, misal "sadece kanıtlanmış alışverişlerde olur" desinler, gerçi onun da kolayı var, birine 0.1 ether gönder, o da sana iade etsin, al sana txİD'li alışveriş Cheesy burada theymos bence şunu hedefledi "hergün sohbet ettiğiniz adamları, ufak bir çaba göstererek listenize ekleyin" eğer ekliyorsa bunlar arasında doğal bir sosyal ilişki var anlamına gelir, dolayısıyla bunlar bot gibi değil gerçek üyeler. çok büyük yamuk yapan varsa da ekleriz distrusta, kim olursa olsun, şu ana kadar duymadık, duymak da istemeyiz.

birileri forumun her türlü nimetinden faydalanıp bir güç haline gelirken bizim kendine güvensiz ve herkese aşırı şüpheyle yaklaşan bir moda girmemiz bence doğru değil. kaldı ki burası sadece bir forum, o kadar da dert etmeye gerek yok bence... Wink
legendary

legendary
Be A Hope

legendary
Dt2 nin herhangi bir anlamı yada işlevi yoktur.

Trust Depth 2'ye göre (default trust)
DT2 üyelerinin positive ve negative trust verme yetkisi vardır ve flaglarda oy kullanabilirler.
Yani DT1 gibi birer yetkili olurlar ama yetkileri ona trust veren DT1 üyesine bağlıdır. (dt2 üyelerini engellemek için muhtemelen wolwoo'ya distrust verecekler, bunu engellemek istemiştim ama neyse)

zaten yerel forum hakkında açılan 8 case'nin sebebi de aramızdaki bir dt2 üyesinin geçmişte onlara ve onu şikayet eden kişiye misilleme amaçlı haksız negatif vermiş olmasıydı.

neyse, trust listesi kişiseldir wolwoo vermiş kararını.
legendary
Be A Hope
Dt1 olan kişinin trust listesinde olan her üye dt2 dir. Dt2 nin herhangi bir anlamı yada işlevi yoktur.

Wolwonun listesini beğenmeyen biri sadece distrust listesine ekleyebilir, bir kaçı eklemiş aynı kişiler benide eklemişti. Bazıları eklediğim bir yabancı üyeyi sevmedikleri için eklemişlerdi beni, düzelttiler.

Bu abuse olmaz, negatifte olmaz. Abuse farklı durumda olur, alt hesaplarla kendinizi seçerseniz filan. Herkes itimat ettiği her üyeyi ekleyebilir, istediği kadar ekleyebilir listesine.

Negatif sadece dolandırıcılık, sahtekarlık, kçtüye kullanımda verilir. Aksi durumda veren de olabilir tabi ki, bu durumda negatifi veren kendi güvenini sarsmış olur.

Yinede adamları alışık olmadığı şeylerle sınamamak lazım. Topluma çok aykırı hareket etmeden yavaş yavaş kullanmakta fayda var.
legendary
Blacknavy üstad ellerin adamları kendilerinden olanlara güven veriyor, feedback yazıyor sıkıntı olmuyor da biz verince sıkntı oluyorsa koy g..tne gitsin

herkese ayar veren biri var globalde s..n diye biri, trustlistinde 64 kişi var, 127 kişiye distrust vemiş, bu adamların hepsiyle alışveriş mi yapmış, bana ethereum gönderdi de ben parasını mı göndermedim? yoh, e o zaman salla gitsin Grin

ben sadece bu kadar büyük bir açık verme istemiştim.
sen bilirsin üstad.

ayrıca kürşataelf ADAMMdır Wink son derece beyfendi, işinde gücünde biri olarak tanıyorum yıllardır

doğrudur
legendary
Blacknavy üstad ellerin adamları kendilerinden olanlara güven veriyor, feedback yazıyor sıkıntı olmuyor da biz verince sıkntı oluyorsa koy g..tne gitsin

herkese ayar veren biri var globalde s..n diye biri, trustlistinde 64 kişi var, 127 kişiye distrust vemiş, bu adamların hepsiyle alışveriş mi yapmış, bana ethereum gönderdi de ben parasını mı göndermedim? yoh, e o zaman salla gitsin Grin

ayrıca kürşataelf ADAMMdır Wink son derece beyfendi, işinde gücünde biri olarak tanıyorum yıllardır
legendary
@Blacknavy, (şahsi yazmayacağım)

Sistem henüz genel olarak forumda bilinmiyor, kullanılmıyor. Bu yüzden şartları karşılıyan fazla üye yok. Dolayısıyla 100 120 kişilik listeye girmek görece kolay. Yani yaklaşık 200+ kişi şartları karşılıyor 120si seçiliyor. Buna yakın bir rakam. Şartları detaylı yazmıştım burada.

Zaten sistem de bir deney sayılır, fazla da bir mazisi yok rakamları unuttum 2008 2009 da şekillenmiş bir sistem. Herkes aktif katılırsa, forum çook kalabalık olursa işlevsel olabilir ancak.

Bir diğer konu, daha önce yazdığım gibi, verdiğiniz meritlerin miktarı ve niteliği;birde güven listeniz sizin yargı gücünüzü belirleyen en SOMUT verilerdir. Kaliteli mesajı ayırt eden ona göre fazla merit veren, trust listi güvenilir olan kişi yargı gücü yüksektir.

Mobilim kusura bakmayın.

bunun benim yazdığımla alakasını anlayamadım (benim yazdığımla alakası yoksa niye etiketliyim onu da anlamadım Grin)
sıkıntı 100 kişilik dt1 listesi değil.

dt1 üyesi birine trust verirse, trust aldığı kişi dt2 oluyor diye biliyorum.
yani wolwoo'nun trust verdiği 66 kişi dt2 şu an eğer yanlış bilmiyorsam çünkü l..V'nin trust listesinde dt2 listesinde bizim forumun tamamını görüyorum.

Şu an migros kasap reyonunda dt konusuna yazıyorum 😂
"Sıfır itimat, sıfır su-i zan" olayın kesin çözümü arkadaşlar, kimseye - para konusunda özellikle- itimat etmeyin, kimseye kötü zanda da bulunmazsanız hiç bir sorun yaşamazsınız.

ben senin için söylüyorum trust abuse diye negatif verseler itiraz edemeyiz bile çünkü tüm forum dt2.
yani biraz ters bir olay, trust sistemi tam olarak böyle işlemiyor eğer ben yanlış anlamadıysam.
yani bu listeyi bahane ederek sana negatif ya da distrust verebilirler ki bu senin dt1 dışında kalman anlamına gelir.
bu yerel forumu zayıflatır, ben mi yanlış düşünüyorum? güvenilir birini neden kaybedelim?

yanlış anlaşılmasın ben wolwoo'ya neden böyle yaptın diye hesap sormuyorum.
tam tersine wolwoo'nun negatif ya da distrust almasını engellemeye çalışıyorum.

liste burada, tüm forum dt2 olduk aşağı doğru ilerleyiniz
https://bitcointalksearch.org/topic/m.53404247

Yani forumla alakası olmayan Aelf Türkiye yetkilisi bile dt2 olmuş Grin
full member
Activity: 980
Merit: 207
@blacknavy ye de katılıyorum @wolwo hocama da saygı duyuyorum. O da forumda aktif olan kişileri yazıp destek vermiş oluyor. Birde eskisi gibi ticaret olayı pek yok. BTC alaxak kişi borsalardan alıyor. O şekilde üç kağıt olayı olmaz gibime geliyor. Haa eğer ben fazlalık isem azaltacak da benden başlayabilir. Hiç gocunmam.
legendary
Şu an migros kasap reyonunda dt konusuna yazıyorum 😂
"Sıfır itimat, sıfır su-i zan" olayın kesin çözümü arkadaşlar, kimseye - para konusunda özellikle- itimat etmeyin, kimseye kötü zanda da bulunmazsanız hiç bir sorun yaşamazsınız.
legendary
Be A Hope
@Blacknavy, (şahsi yazmayacağım)

Sistem henüz genel olarak forumda bilinmiyor, kullanılmıyor. Bu yüzden şartları karşılıyan fazla üye yok. Dolayısıyla 100 120 kişilik listeye girmek görece kolay. Yani yaklaşık 200+ kişi şartları karşılıyor 120si seçiliyor. Buna yakın bir rakam. Şartları detaylı yazmıştım burada.

Zaten sistem de bir deney sayılır, fazla da bir mazisi yok rakamları unuttum 2008 2009 da şekillenmiş bir sistem. Herkes aktif katılırsa, forum çook kalabalık olursa işlevsel olabilir ancak.

Bir diğer konu, daha önce yazdığım gibi, verdiğiniz meritlerin miktarı ve niteliği;birde güven listeniz sizin yargı gücünüzü belirleyen en SOMUT verilerdir. Kaliteli mesajı ayırt eden ona göre fazla merit veren, trust listi güvenilir olan kişi yargı gücü yüksektir.

Mobilim kusura bakmayın.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
@blacknavy haklı volvito reyiz. senin iyi niyetle o listeyi oluşturduğunu ben dahil buradaki çoğu kişi biliyor ama ortada şöyle bir sıkıntı mevcut. sonuçta sen dt1 üyesisin ve bir şekilde o listedeki kişilere de kefil oluyorsun. istersen dt1 üyesi olma yine de yazılı olmayan kurallara göre kefil oluyorsun. listene eklediğin kişiler ileride dt1 ya da dt2 üye olma ihtimalleri artıyor. ben böyle düşünüyorum.

ben en son listemin hepsini temizledim. yakın zamanda 9 kişiyi geçmeyecek şekilde tekrardan güncelleyeceğim. kendimi dt listesine ekleme şansım var mı bir bakayım.
legendary
en iyi bildiğim adam benim 😎 aslında çok iyi biriyim, gerçek😂

abi senin %100 art niyetsiz ve güvenilir biri olduğunuz hepimiz biliyoruz (samimi söylüyorum) Grin
ama gerçekten herkesin dt'de olması doğru bir şey deği (bence).
bunu buraya yazdım ki diğer üyeler de görüşlerini belirtsin.
legendary
wolwoo reis trust listene eklediğin kişi sayısı 66 oldu, gerçekten hepsine gözün kapalı ticaret yapacak güveniyor musun?

listende satın alınmış geçmişi ing hesaplar mevcut. bu senin dt1 pozisyonunu riske atar, dt2 seçtiklerin başkalarını dolandırabilir.
bunu açıkça tartışalım diye buraya yazdım, default trust listenize eklediğiniz kişileri gerçekten iyi seçiyor musunuz?
bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Abi insanoğlu çiğ süt emmiş yani ben ticaret yapılsın diye eklemiyorum kimseyi..kimseyle ticaretim de olmamış bu güne kadar.
Sadece hemen hergün karşılaştığım, postlarını okuduğum, kimseye zararı olmamış, hakkında flag-scam başlığı vs açılmamış adamları ekledim. Multidir değildir onu da bilemem zaten yasak da değil 🤷‍♂️

İnsanlar kimseye sonsuz güven beslenmeyeceğini biliyordur herhalde, hele ki sanal alemde..
Distrust eklediğim adamlar da delilsiz, DT1 üyesine multi suçlaması yapan yani bok atanlar ve kendi kafasına göre benim güvenilmez olduğumu iddia edenler. Biri beni güvenilmez ilan ediyorsa ben de onu güvenilmez ilan ederim çünkü en iyi bildiğim adam benim 😎 aslında çok iyi biriyim, gerçek😂
legendary
wolwoo reis trust listene eklediğin kişi sayısı 66 oldu, gerçekten hepsine gözün kapalı ticaret yapacak güveniyor musun?

listende satın alınmış geçmişi ing hesaplar mevcut. bu senin dt1 pozisyonunu riske atar, dt2 seçtiklerin başkalarını dolandırabilir.
bunu açıkça tartışalım diye buraya yazdım, default trust listenize eklediğiniz kişileri gerçekten iyi seçiyor musunuz?
forumun diğer üyeleri bu konu hakkında ne düşünüyor? trust olayı tam anlaşılmadı sanırım herkesin dt2 olması cidden iyi bir şey değil.
hero member
Activity: 1078
Merit: 696
her ne kadar dt1 üyesi olmasam da yazacağım ben de hocam o konuya ama şu an çok daha güzel bir konu var elimde. o bitsin direkt oraya yazacağım çünkü bana taş atmışsın:)))
Üstad 😂😂walla ethereum tokenı zannettim, hemen aklıma senin konu geldi😂 ne bileyim ignacio mudur nedir ondan bişi türettiğini😑🙈
Seviyorum seni kardişşş😉
Ayrıca diğer tüm arkadaşları da konuya bekliyorum, tüm forum olarak bu konuda ortak bir karar alırsak hata payımız azalır. Teşekkürler

ben de yazarım o konuya biraz şaibeli bir konuya benziyor, üye olmayıp da konuyu takip edenlerin de dikkat etmesi lazım ne yaptığı belli değil.
legendary
her ne kadar dt1 üyesi olmasam da yazacağım ben de hocam o konuya ama şu an çok daha güzel bir konu var elimde. o bitsin direkt oraya yazacağım çünkü bana taş atmışsın:)))
Üstad 😂😂walla ethereum tokenı zannettim, hemen aklıma senin konu geldi😂 ne bileyim ignacio mudur nedir ondan bişi türettiğini😑🙈
Seviyorum seni kardişşş😉
Ayrıca diğer tüm arkadaşları da konuya bekliyorum, tüm forum olarak bu konuda ortak bir karar alırsak hata payımız azalır. Teşekkürler
Pages:
Jump to: