Pages:
Author

Topic: Güvendiğiniz - İtimat Ettiğiniz Üyeler? Trust List - Trust Feedback - DT1 Nedir? - page 8. (Read 7670 times)

legendary
Activity: 2072
Merit: 1137
Yeni Dt listesi duyuruldu. Hegomanyak kadro güçlenmiş. Theymos çıkmış. Bu arada dtler arasında ekside olan üyeler tekrar seçilmiş, düşmemişler.

Listeyi ayıklayamadım şuan. Bizden seçilen tüm arkadaşları tebrik ediyorum. Yeni bir arkadaş yok zaten. Bazıları ise çıkmış.

https://bitcointalksearch.org/topic/m.53512864
Ben de bişey anlamadım, listedeysek nasıl düşüyoruz. Madem düşecez niye giriyoruz. 3-5 kişi bir olup başkasına komplo kurabilecekse bu sistemin ne güvenirliği kalıyor.

lokalden girenlerin listesi

ekiller
otto_diesel
bobita
Vispilio
wolwoo

legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
Yeni Dt listesi duyuruldu. Hegomanyak kadro güçlenmiş. Theymos çıkmış. Bu arada dtler arasında ekside olan üyeler tekrar seçilmiş, düşmemişler.

Listeyi ayıklayamadım şuan. Bizden seçilen tüm arkadaşları tebrik ediyorum. Yeni bir arkadaş yok zaten. Bazıları ise çıkmış.

https://bitcointalksearch.org/topic/m.53512864
full member
Activity: 490
Merit: 104
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Thank you
let me do like suchmoon
shit, your welcome bro Cheesy

Cheesy gittiği yere kadar muslol67 hocam, sıkıntı yok. bunlar dokunulmaz zannediyor kendilerini, nolursa olsun altı üstü bir forum burası, kendilerini brşey zannetmesinler, insanlara da cesaret gelsin diye sataşıyorum. ayrıca "sonunu düşünen Hero olamaz" Cheesy

neyse arkadaşlar çok az uyuyorum o yüzden saçmalama ihtimalim yüksek, kafa ütülediysem affola.... Kiss

Şu an meta kısmında loycev'in konuyla ilgisi önerisi var hocam bir kaç kişi daha farklı öneriler sunmuş altına. Loycev verilen negatifin etkisinin diğer dt1'ler tarafından azaltılması gerektiği gibi bir öneri sunmuş. Başka bir arkadaşta negatif için 5 dt1 oyu olmalı gibi bir kriter oluşturulmasını tavsiye etmiş.

ha yani sadece kendileri negatif verebilecek Cheesy tam sanıbıl biç bunlar var yaaa, onu da millete objektiflik diye yutturacak yawşaklar

Korkusuz cengaver gibi tek başına çarpışıyorsun hocam . Bende yabancı dil vs yok. Translate olayına girsek zaten goceris  . Birde Forum hakkında ciddi bir bilgi lazım. Bu yolda Muzaffer olmanızı dilerim.
Metada 3-5 değil epey bir operasyon çocuğu mevcut
hero member
Activity: 1078
Merit: 696
-eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.  diye bir düşünürün sözü var.

hatta ben de ufak bir ekleme yapayım, adaletsizlik karşısında ben tarafsızım ayağı yapanların karakterini anlamak mümkün değil Smiley
legendary
Merak etmeyin onlar anlıyor dediklerimi, kalp kalbe karşıymış
Müttefik edinme arzum yok, hesap kitap yapmadan yazıyorum, birine gebe kalıp söyleyeceğim sözlerden feragat etmek istemem.
Burada en iyi İngilizce bilen benim demedim, sözlerime başlarken çoğu zaman "my English bad, just a little" diye başladım, translate kullandığımı açıkça ifade ettim.
Beni yaralayansa düşmanlarımın saldırısı değil dostların suskunluğu oldu. Bari burada dalga geçmeyin, söyleyecek sözünüz varsa globalde atıp tutanlara söyleyin. Bana bulaşmazlar demeyin, sustukça sıra size gelecek. Sarı öküzü vermeyin yahudiyi dövdürmeyin. Medeni cesaret gösterip hakkınızı yiyenlerin ağzına sıçın 😉

*sözlerim ağır gelirse yukarıdaki maymun 🙊 metaforuna bakın, haftalardır yazıyorum, 10-20 kişi daha yazsa en azından bir "fuck off" dese komple bir isyana dönüşürdü. Onun yerine deli pozisyonuna geldim ama çok da tınnn...Halinden memnun koca koca bir kitle var demek ki 😏 ne hesap ne başka bir şey umrumda değil
legendary
Be A Hope
Ancak bilmediğimiz hakim olmadığımız bir dilde dalaşa girmek, yabancı müttefiklerinizi de soğutabilir.

Diplomasi, demokrasi ve müttefik duyunca sizden bir star wars alıntısı bekledim ama gelmedi dil konusunda bir star wars paylaşımı yapayım bari.

[img widt h=700]https://i.hizliresim.com/odv9MX.png[/img]

Hahaha Cheesy Harikasın @Senius! Chewbacca gibi müttefikler önemlidir.
Onların ne zaman müttefik olacağı belli olmaz.
Madem bir sw alıntısı istedin o zaman ekleyeyim.

Barışa giden yol ne kadar dolanbaçlı olursa olsun buna değer.
full member
Activity: 156
Merit: 170
Ancak bilmediğimiz hakim olmadığımız bir dilde dalaşa girmek, yabancı müttefiklerinizi de soğutabilir.

Diplomasi, demokrasi ve müttefik duyunca sizden bir star wars alıntısı bekledim ama gelmedi dil konusunda bir star wars paylaşımı yapayım bari.

legendary
Be A Hope
Bu sistem @Theymos tarafından yaklaşık 1 yıldır sürdürülen, deney olarak devam eden bir sistem. Bir çok yönden hegemonyaya neden olduğu için bende çok eleştiriyorum. Fakat bir yandan oldukça orijinal ve sosyal dinamikleri ile dikkat çekici buluyorum.

I am never completely tied to anything, but let's try this for at least a few months and see how it works.

Sistemin eksik ve gediklerini, makul ve tarafsız bir dil ile ifade ederseniz yönetici bunları dikkate alır. Ama entrikalar içerisinde kaybolacak tipte mesajları okumaz. Arada kaybolur gider fikirleriniz. Ne yazık ki hegomanyakların laf yarışını kazanamazsınız, hele ki iyi bir ingilizceniz yoksa bu dalaşa fazla girmemekte yarar var. Makul bir dil ile istediğiniz kadar ısrarcı olabilirsiniz. Ancak bilmediğimiz hakim olmadığımız bir dilde dalaşa girmek, yabancı müttefiklerinizi de soğutabilir. Diplomaside müttefikler önemlidir.

İngilizcenize güveniyorsanız zaten diyecek bir şey yok yardırın gitsin : )
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
Bekleyin gardaslar ben "içeride misin" organizasyonunu yapacağım. O yüzden rahat olun.
legendary
Thank you
let me do like suchmoon
shit, your welcome bro Cheesy

Cheesy gittiği yere kadar muslol67 hocam, sıkıntı yok. bunlar dokunulmaz zannediyor kendilerini, nolursa olsun altı üstü bir forum burası, kendilerini brşey zannetmesinler, insanlara da cesaret gelsin diye sataşıyorum. ayrıca "sonunu düşünen Hero olamaz" Cheesy

neyse arkadaşlar çok az uyuyorum o yüzden saçmalama ihtimalim yüksek, kafa ütülediysem affola.... Kiss

Şu an meta kısmında loycev'in konuyla ilgisi önerisi var hocam bir kaç kişi daha farklı öneriler sunmuş altına. Loycev verilen negatifin etkisinin diğer dt1'ler tarafından azaltılması gerektiği gibi bir öneri sunmuş. Başka bir arkadaşta negatif için 5 dt1 oyu olmalı gibi bir kriter oluşturulmasını tavsiye etmiş.

ha yani sadece kendileri negatif verebilecek Cheesy tam sanıbıl biç bunlar var yaaa, onu da millete objektiflik diye yutturacak yawşaklar
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
Ben şunun arkasında duruyorum. Bu forumda tek "SCAM" borsa Yobit' mi? Neden bütün her şeytani nokta Yobit'le ilişkilendiriliyor?
Burada Cobinhood borsasının bounty'si yapılmış ve binlerce insan katılmıştı. Çok güzel paralar kazananlar oldu. Bu adamlar aylarca Cobinhood imzası taşıdı. Sonunda exit-scam'cı çıktılar. Ee ne oldu o gün 3-5 kuruş almak için COB'u pumplayanlar şimdi bir cezaya çarptılıyor mu? Hayır! Peki Yobit'de herhangi bir exit scam sorunu var mı? Ortada ciddi bir mağduriyet var mı? Yok.

O zaman neden Yobit afaroz ediliyor? Aklıma gelen şimdilik sadece Cobinhood. Onu da geçen bir yerlerde okudum. Ben o zamanlar daha forumla tanışmamıştım ne yazık ki.
Yani olayın yobitle onla bunla alakası yok. Bu tayfa kendi eline almış forumun dinamiklerini oraya buraya savuruyorlar. Bazen 100 meriti olan adam, 4000 meriti olandan daha çok şey katmıştır foruma ama işte düzen böyle.

Ayrıca Vispilio üstad satoshi kesin daha iyisini hayal etmiştir ama theymos şu an bu adamlara maalesef göz yumuyor gibi. theymos'un özellikle bu tarz durumlara daha yakından ilgilenmesi gerekir. Bir hero üyeliğin bu kadar kolay karalanmaması gerekir. Sadece Türk olduğu için söylemiyorum bunu. Globalde'de haksızlığa uğrayan çok insan var.

legendary
Hocam haklı olduğun bir çok nokta vardı ama derdini anlatış biçimin özellikle son zamanda çok yanlıştı. Çok agresif girdin konulara daha diplomatik bir dille golü atan sen olurdun, onlar değil. Farkındayım umurunda değil ama yaklaşım tarzınla normalde nötr yaklaşacak bir çok global üyesini de gereksiz yere karşına almış oldun. Hatta bahsettiğin grubun saçma hareketlerinden rahatsız olan forum üyelerini bile karşına almış oldun. Bence bir tık daha sakin olup daha diplomatik yaklaşmalısın olaylara.

Please do cite specific examples.

LOL

Please do create your own thread about your amnesia issues. By no means ever try to provide specific examples of shit you're accusing others of because where's the fun in that, you sleazy hypocrite.

sence bu diplomatik bir dil mi hocam? Cheesy adam theymos'la kanka olabilir, hatta forumun sahibi bile olabilir ki öyle davranıyor ama böyle alaycı konuşamaz. konuşursa cevabını alır oturur.

her defasında böyle yapıyor. adam üşenmemiş yarım word sayfası boyutunda yazı döşemiş, iki kelimeyi alıp laf çakıyor. ben bu adamı niye ciddiye alayım?

Hocam yapmak istediği şey o zaten sabrınızın sınırlarını zorlayıp sizi zıvanadan çıkartmak, tarafsız olanları da yanına çekmek. O arenada her türlü 1-0 geride başlıyorsunuz sinirlendiğinizde ip komple kopuyor. vycl87 hocam hırsız örneğini yazmış ya hiç mi suçu yok diye siz hırsızın oyununa gelip mahalleyi yaktınız. Sadece az daha sakin kalsaydınız zaten mimlenmiş arkadaşların hareketlerinden dolayı kimse umursamayacaktı. Ellerine bir fırsat geçse satoshiye yada theymos'a negatif bırakacaklar, öyle güdülenmişler.
hero member
Activity: 1582
Merit: 670
Bu konuyu sabahlara kadar tartışabiliriz.
Konuda arkadaşımızın haklı olduğu aşikar. Ancak maalesef wolwoo'da kendi tutumuyla işi zora sokmuş oldu. Haklı olduğu konuda duruş sergilemesiyle onu takdir etmek lazım ama bu adamları kışkırtmaya da gerek yoktu sanırım. Çünkü her ne kadar haklı desek de bu adamların verdiği negatif trustlar, yine onun emeğini boşa çıkarmış oldu.
Haliyle bu noktadan sonra geri dönüşü pek mümkün gözükmediğinden artık atış serbest... Ama bence yine de boşver üstad bırak ne halleri varsa görsünler.
hero member
Activity: 1204
Merit: 630
Hocam haklı olduğun bir çok nokta vardı ama derdini anlatış biçimin özellikle son zamanda çok yanlıştı. Çok agresif girdin konulara daha diplomatik bir dille golü atan sen olurdun, onlar değil. Farkındayım umurunda değil ama yaklaşım tarzınla normalde nötr yaklaşacak bir çok global üyesini de gereksiz yere karşına almış oldun. Hatta bahsettiğin grubun saçma hareketlerinden rahatsız olan forum üyelerini bile karşına almış oldun. Bence bir tık daha sakin olup daha diplomatik yaklaşmalısın olaylara.

Bu görüşe katılıyorum, fakat Wolwoo gibi arkadaşlarımızın çok makul ve entelektüel düzeyde yazdığı mesajlar bile aşırı tepkiyle karşılanırken, bir bakmışsınız ona en saçma yanıtları verenler bile sırf Meta'cı ekiple arası iyi diye 15-20'şer merite boğuluyor  Wink,

o yüzden burada Wolwoo'nun isyanı temelde haklı. Yüzlerce mesaj okudum bu tartışmayla ilgili, DT ekibinde güvenilir ve reputation'ı iyi geçinenlerden bir tane Allah'ın kulu çıkıp da "ya bu adamın söylediklerinde doğruluk payı da var" gibi bir cümle bile kurmadı, kuramadı... Entelektüel diskura aykırı herşeyden önce bu kadar önyargılı olmak  Grin

O zaman iş komediye dönüyor, ben Amerikalı, İtalyan, Rus vs bir üye olsam, yemin ediyorum şahsi mücadelesini ödüllendirmek adına Wolwoo'yu yine teşvik ederdim,
ama koca forumda sanki mafyadan korkuyorlarmış gibi hemen hemen herkes sessiz kalınca bu olanlara sistem biraz komediye dönüyor...

Eminim satoshi ve theymos bundan çok daha özgür ve açık görüşlü bir forum hayal etmişlerdir.

Ben şunun arkasında duruyorum. Bu forumda tek "SCAM" borsa Yobit' mi? Neden bütün her şeytani nokta Yobit'le ilişkilendiriliyor?
Burada Cobinhood borsasının bounty'si yapılmış ve binlerce insan katılmıştı. Çok güzel paralar kazananlar oldu. Bu adamlar aylarca Cobinhood imzası taşıdı. Sonunda exit-scam'cı çıktılar. Ee ne oldu o gün 3-5 kuruş almak için COB'u pumplayanlar şimdi bir cezaya çarptılıyor mu? Hayır! Peki Yobit'de herhangi bir exit scam sorunu var mı? Ortada ciddi bir mağduriyet var mı? Yok.

O zaman neden Yobit afaroz ediliyor? Aklıma gelen şimdilik sadece Cobinhood. Onu da geçen bir yerlerde okudum. Ben o zamanlar daha forumla tanışmamıştım ne yazık ki.
Yani olayın yobitle onla bunla alakası yok. Bu tayfa kendi eline almış forumun dinamiklerini oraya buraya savuruyorlar. Bazen 100 meriti olan adam, 4000 meriti olandan daha çok şey katmıştır foruma ama işte düzen böyle.

Ayrıca Vispilio üstad satoshi kesin daha iyisini hayal etmiştir ama theymos şu an bu adamlara maalesef göz yumuyor gibi. theymos'un özellikle bu tarz durumlara daha yakından ilgilenmesi gerekir. Bir hero üyeliğin bu kadar kolay karalanmaması gerekir. Sadece Türk olduğu için söylemiyorum bunu. Globalde'de haksızlığa uğrayan çok insan var.
legendary
Activity: 2016
Merit: 1598

Bu görüşe katılıyorum, fakat Wolwoo gibi arkadaşlarımızın çok makul ve entelektüel düzeyde yazdığı mesajlar bile aşırı tepkiyle karşılanırken, bir bakmışsınız ona en saçma yanıtları verenler sırf Meta'cı ekiple arası iyi diye 15-20'şer merite boğuluyor  Wink,

o yüzden burada Wolwoo'nun isyanı temelde haklı. Yüzlerce mesaj okudum bu tartışmayla ilgili, DT ekibinde güvenilir ve reputation'ı iyi geçinenlerden bir tane Allah'ın kulu çıkıp da "ya bu adamın söylediklerinde doğruluk payı da var" gibi bir cümle bile kurmadı, kuramadı... Entelektüel diskura aykırı herşeyden önce bu kadar önyargılı olmak  Grin

O zaman iş komediye dönüyor, ben Amerikalı, İtalyan, Rus vs bir üye olsam, yemin ediyorum şahsi mücadelesini ödüllendirmek adına Wolwoo'yu yine teşvik ederdim,
ama koca forumda sanki mafyadan korkuyorlarmış gibi hemen hemen herkes sessiz kalınca bu olanlara sistem biraz komediye dönüyor...

Eminim satoshi ve theymos bundan çok daha özgür ve açık görüşlü bir forum hayal etmişlerdir.
legendary

Sanırım wolwoo'nun durumuyla ilgili bu söylediğin üstad?
Hırsızın hiç mi suçu yok olmuş bu söylediğin tam Smiley Smiley
Globalde öyle laflar, öyle muhabbetler dönüyor ki... Ancak bahane diyebilirim.

Hocam ben bunu zaten niyeti baştan belli olan kişiler için söylemiyorum. Tarafsız kalabilecek kişileri bile karşısına aldı tavrı çok sert olduğu için. Benzer abuk subuk durumu 1-2 hafta önce ben de yaşadım. Sadece biz değil çoğu forum üyesi neler olduğunun farkında trust sisteminin gelmesinin temel sebebi de bu zaten. Derdini bir tık daha diplomatik dil kullanarak anlatsaydı şu anki durum çok daha farklı olabilirdi.
legendary

Please do cite specific examples.

LOL

Please do create your own thread about your amnesia issues. By no means ever try to provide specific examples of shit you're accusing others of because where's the fun in that, you sleazy hypocrite.

sence bu diplomatik bir dil mi hocam? Cheesy adam theymos'la kanka olabilir, hatta forumun sahibi bile olabilir ki öyle davranıyor ama böyle alaycı konuşamaz. konuşursa cevabını alır oturur.

her defasında böyle yapıyor. adam üşenmemiş yarım word sayfası boyutunda yazı döşemiş, iki kelimeyi alıp laf çakıyor. ben bu adamı niye ciddiye alayım?
hero member

Sanırım wolwoo'nun durumuyla ilgili bu söylediğin üstad?
Hırsızın hiç mi suçu yok olmuş bu söylediğin tam Smiley Smiley
Globalde öyle laflar, öyle muhabbetler dönüyor ki... Ancak bahane diyebilirim.
legendary
hero member
Şahsen çok zorda kalmadıkça o alanlara girmiyorum. En son bu imzayı almadan önce yine aynı BM'nin yönettiği başka bir imzaya başvurdum. BM bana pm ile dönüp çoğunlukla lokal'de yazdığım için alamayacağını söyledi. Sonra ben Yobit'de takıldım 2-3 hafta baktım sıkıntı olacak gibi derken bir den bu imza çıktı. Başvurdum lokal kabul ediyo diye kabul edildim.

Sonra o ilk beni reddettiği kampanyayı sonlandırdı mesela. Kısmet...Belki bu da yarın bitecek kim bilir.

Yani demem o ki dünyanın her yerinde böyle. İnsanın kendini ifade etme biçimi bu. Güçleniyorsa birini ezerek yapıyor bunu. Saygı, düzen, özveri, merhamet olmadan. wolwoo'nun durumu inceledim. Adam riskli diye başlık açmış vay anam sen niye adını andın diye adam negatif trust. Yuh be birader. Scam suçlaması yapsa evini basacaklardı herhalde. Günün birinde forumdan vazgeçecek olursam gidip bu elemanları tek tek etiketleyip hepsine saçma sebeplerle negatif trust basacam. Bir anlamı olmayacak ama duruşumuz dik olsun Smiley

DT falan olayı da karışık iş. Ben kaldıramam öyle entrika falan.
Pages:
Jump to: