Pages:
Author

Topic: Güvendiğiniz - İtimat Ettiğiniz Üyeler? Trust List - Trust Feedback - DT1 Nedir? - page 9. (Read 7670 times)

legendary
Activity: 2072
Merit: 1137
Bu şekilde sistem sağlıklı işler, uzun vadede; adaleti tesis eder, sizin için de yararlı olur.

adalet falan yok! bir grup iyi örgütlenmiş üye var, kimisi 24 saat online, değilse yerine bakacak vekil(ler)i var. kimisi buraya özgü uygulamalar ile yönetimin gözüne girmiş ve bunu kullanıyor. kimisi parasıyla tetikçi tutmuş, bir de tüm bunlara bedava çalışan gönüllü gerizekalı sürüsü var. hepsi elbirliğiyle forumu kontrol ediyor. "biz ne dersek o" diyor, diğer tüm üyeler de bunların iki dudağından çıkacak sözlere odaklanmış durumda...yani bi halt olmaz kısacası Cheesy
Bence imza için boşuna kasiyoruz o zaman. Biz de basvuralim bizi de alsinlar lan. Ben sigorta+1500 TL ye tamam derim. Ucuz iş gucunu bizden daha iyi bir yerde bulamazlar. Wolwoo reyiz başvurular nereye yapılıyor bilgin var mı?
Günün sonunda dt1 üyelerinin hepsi globalden olacak. Belki local bölümlerden çok az kişi dt2 ye girebilir. Ne kadar ugrassak da durum bundan ibaret. Ne var? Aramızda globalde daha çok vakit geçirenler belki dt seçilebilir.

üzztad girebilirsen chipmixer imzası yanında eşantiyon olarak veriliyor Grin foxpup merit clubünde 1 haftalık tatil ile kısa sürede rankınızı atlayıp legendary oluyorsunuz

BİTMEDİ

forumun saygın bir üyesi olarak ota boka herşeye karışabiliyor, istediğinizi scammer istediğinizi promote ilan edebiliyor ve bu şekilde rahatlayarak tüm sıkıntılarınızdan kurtuluyorsunuz Grin

lordlar kamarası kontenjanından DT1'in doğal üyesi oluyorsunuz, canınız sıkıldıkça flag-ban evusion cart curt da açabilirsiniz.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
Bu şekilde sistem sağlıklı işler, uzun vadede; adaleti tesis eder, sizin için de yararlı olur.

adalet falan yok! bir grup iyi örgütlenmiş üye var, kimisi 24 saat online, değilse yerine bakacak vekil(ler)i var. kimisi buraya özgü uygulamalar ile yönetimin gözüne girmiş ve bunu kullanıyor. kimisi parasıyla tetikçi tutmuş, bir de tüm bunlara bedava çalışan gönüllü gerizekalı sürüsü var. hepsi elbirliğiyle forumu kontrol ediyor. "biz ne dersek o" diyor, diğer tüm üyeler de bunların iki dudağından çıkacak sözlere odaklanmış durumda...yani bi halt olmaz kısacası Cheesy
Bence imza için boşuna kasiyoruz o zaman. Biz de basvuralim bizi de alsinlar lan. Ben sigorta+1500 TL ye tamam derim. Ucuz iş gucunu bizden daha iyi bir yerde bulamazlar. Wolwoo reyiz başvurular nereye yapılıyor bilgin var mı?
Günün sonunda dt1 üyelerinin hepsi globalden olacak. Belki local bölümlerden çok az kişi dt2 ye girebilir. Ne kadar ugrassak da durum bundan ibaret. Ne var? Aramızda globalde daha çok vakit geçirenler belki dt seçilebilir.
legendary

legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
Trust list seçimlerine girmeyi neden istemesin ki birisi?

DT katı, entrikaların ve sonsuz dramaların döndüğü bir alan. Sesiz sakin işine bakan üyelerde var ama bazen rahatsız edici ve vakit isteyen konular olabiliyor. Bende bir süredir fazla vaktim olmadığından, mental olarak da yorgun olduğumdan dolayı seçimlere katılmıyorum. Biraz daha ileride ihtiyaç durumunda ringe katılabilirim belki. : )

karşılık veya mukabele beklemeden yargılarına inandığınız üyeleri kendi insiyatifinizle Trust Listenize eklemeniz ve / veya + feedback bırakmanız en doğru tutum olur.

Bu kısım çok önemli ve doğru. Zaten bu listeler, güncellemeler herkese açık. Karşılıklı verme durumu olduğunda, dikkatli bakan biri bunu görebilir ve yine mevzu çıkartılır. O yüzden böyle bir beklentiye girmeden yargılarına güvendiğiniz üyeleri trust listenize ekleyin, olumlu diyaloğunuz varsa bunu positif feedback ile (referans link ile daha da sağlıklı) belirtin. Bu şekilde sistem sağlıklı işler, uzun vadede; adaleti tesis eder, sizin için de yararlı olur.

full member
Activity: 490
Merit: 104
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
ben dt olayından çekildiğimi daha önce açıklamıştım, sanki meclis başkanı amk, ama o zaman bizim bölümden dt1 seçilen 5-6 kişi vardı. şayet bu sayı tehlikeye girerse tekrardan dtçi tayfaya yardım edeceğimi belirttim. görev gerektiği zaman zamanı büküp kısa malbuşu içine koyup aya çıkar içerik gardaş'!!!!

İmkanin varsa kısa malbusu al başımızdan aq çocuğu tam bir pic. İşi gücü yok. Nerde skim işler var onlarla meşgul. La zaten bountyler para etmiyor son 1 yılda kazandıran hangi bounty var. BTC ödemeli olanlar hariç.
Bir de bu malbuş ve ekibi hiç alakası olmayan kişileri bile ismi yakin diye naturel trust veriyor.
Benim anlamadığım bizim moderatör neye göre negatif aldı. Bazen bakıyorum rastgele telefondan tıklayınca yanlışlıkla efs bin adına tıklıyorum hesabı -2 oluyor bazen -1 oluyor bazen 0 gözüküyor. Neye göre sürekli değişiyor anlamış değilim
hero member
Activity: 1078
Merit: 696
bazı kişilerin listeye kimsenin eklememesinin sebebi, bu konuya yazmamaları olabilir, bu konuya ya da forumdaki diğer dört beş konuya yazarsanız ve insanları eklerseniz, onlarda bir iki hafta içinde görürler, bunlardan bazıları da geri ekler. geri dönüş yapar yani. ya da direk sorun ben ekledim haberiniz olsun deyin.  adamı bence herkesin eklemesi lazım. adamın forumu savunmak için yapmadığı kalmadı.

tutup da pazar alanında dolandırıcılık yapan insanları eklemeyin yanlışlıkla.

bu arada ponzici yobitçi diye harcadıkları wolwonun uzun vadede haklı çıkacağını düşünüyorum.

çok dandik bir koin olduğu ortada ama öyle paraları toplayalım kaçalım diye bir şey olmadı. bence bence boktanlık ötesi bir koin. ama bu şekilde adamı linç ettiler. üstüne üstlük koin patlamayınca, bu sefer dediler ki,  bu adam mentally unstable o yüzden güvenilmez falan. o yüzden bunu birlik olalım DT den düşürelim. böyle bir suçlama mantığı da olamaz.  ellerinde wolwo yu linç edecek hiç bir şey kalmadı yani. iflas ettiler wolwo konusunda.

https://yobit.net/en/trade/X10/BTC#7D
7 günlük grafiğine bakın, bunun 100 katı scam çıkan koinler de var.

şimdi gördüm EFS ye bile nagatifi çakan adam bunlar, 2-3 tanesi natural vermiş 1 tanesi de negatif vermiş.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
ben dt olayından çekildiğimi daha önce açıklamıştım, sanki meclis başkanı amk, ama o zaman bizim bölümden dt1 seçilen 5-6 kişi vardı. şayet bu sayı tehlikeye girerse tekrardan dtçi tayfaya yardım edeceğimi belirttim. görev gerektiği zaman zamanı büküp kısa malbuşu içine koyup aya çıkar içerik gardaş'!!!!
hero member
Activity: 1582
Merit: 670
en de diyorum ki DT üyelerin Trust listeleri ve geri bildirimleri en ince ayrıntısına kadar inceleniyor, o yüzden DT üye birini eklerken 10 kez düşünmesi gerekiyor, önemli bir referans olabilecek örneğin olumlu bir somut olay gerçekleşmiş olması bekleniyor,

mesela güzel bir trade olur, veya sen çok etik bir duruş sergilersin 1-2 konuda, o zaman Muslol + feedback, ve referans olarak da o konu gösterilir...

Sen 10 kişiyi ekle baba, beklentisiz olarak Grin sonra zaman içinde herkes birbirini görüyor zaten olumlu katkıların devam ettikçe çoğu üyenin seni de eklediğine şahit olacaksın eminim...

Deneyeceğim ama sadece orada olmak için adam eklemeyeceğim o kesin Smiley
Sadece gerçekten listemde olması gerekenleri ekleyeceğim, bugün ve her zaman.

belki insanların aklından geçebilir diye söylüyorum, şimdiye kadar kimseden özel mesajla feedback, trustliste eklenme, merit istemedim. insanlar bunu yapacaksa kendi özgür iradeleriyle yapmalı diye düşündüm. DT'ye de nasıl seçildim kendim bile çözebilmiş değilim. Ha seçildik de noldu, herkesin nefretini-öfkesini kazandım Cheesy merit kaynağı başvurusuyla bu iki katına çıktı. negatifler arka arkaya gelmeye başladı. yobit olayın bahanesi ki onda da haklı olduğumu düşünüyorum, hiç geri adım atmadım, hesabımı korumak ikinci planda kaldı. ayrıca kendine güvenen, topluluğa faydalı olmak isteyen, riskleri baştan kabullenen herkesin merit kaynağı başvurusu yapmasını isterim.

merit kaynağı olmak istedim evet ama merit kaynağı olunca kendinize merit veremiyorsunuz, alt hesabınız yoksa şayet...100 defa söylemişimdir "alt hesabım yok". benim amacım topluluğa refah gelmesi, ben de o refahtan ufak da olsa bir pay kaparım diye düşündüm çünkü globalde işler böyle yürüyor. aynı düşünceyi toplum için de taşıyorum, türk toplumu zengin olmalı, ben de bu toplumda yaşayan bir birey olarak az-çok o zenginlikten nasibimi alırım. herkes fakir olursa kimin kime faydası olacak? hiç yaşamadınız mı, çok güzel bir post gördünüz ama "merit ver"e tıklayınca "0" yazısını görmek ne acı bir duygu! Hadi meritiniz vardı verdiniz diyelim, globalde adam o başlıkla-postla 50 merit alırken, siz 2-3 tane aldım diye sevinirsiniz.

özetlersek kimseden merit-trust-feedback istemedim, dileyen verebilir, içinden gelmeyen de vermesin, dünyanın sonu değil  Smiley işin aslı banlanırsam insanlara daha faydalı olabileceğimi bile düşünüyorum çünkü globaldeki iki yüzlülüğü herkes görmüş olur. o yüzden her yerde hep içimden geldiği gibi konuşuyorum ola ki son sözlerim olabilir...  Wink

Hocam senin durum üzücü oldu. Yakından takip ettim.
Aslında maalesef insanın olduğu her yerde olan şey başına geliyor şu anda.
Bir çok insan burada Narcos'u izlemiştir. Daha önce de konuşuldu oradan bir örnekle anlatmak istiyorum.

Escobar her geçen gün parasına para, kaçakçılıkla gelen kötü şöhretine şöhret ekliyordu. Kolombiya devleti ise bu süreçte hep ikilemde kalsa da, ülkeye giren sıcak parayı da göz önüne alırsak her zaman sessiz kalıp 3 maymunu oynamayı seçiyordu. Ne zamanki P. Escobar, gözünü bir üste Kolombiya devlet başkanlığına dikince, o zaman azılı düşmanlar ve CIA ile birlikte Kolombiya devletinin nefretini kazanıyor. O günden sonra işler zaten hiç bir zaman eskisi gibi olmuyor. Yıllarca halk kahramanı gibi görülen kokain kaçakçısı Escobar, birden azılı suçluya dönüşüyor. (başlangıçtan beri var olan...) Sonrası malum günün birinde Escobar ABD polsii tarafından öldürülüyor... Elbette dizinin anlattıklarının %100 doğru olduğunu düşünmüyorum. Çernobil'de yaşananı görmüşsünüzdür. ABD farklı, Rusya farklı anlatır. O hesap. Ama dizinin ışığında o günden bu güne aklımda hep şu soru var. Ya Escobar devlet yönetimine adım atmaya kalkmasa ne olurdu? Ya da her şeyi bırakıp kaçsaydı mesela ülkesinden...

Yani burada sizi Escobar'a benzetmiyorum elbette. Siz ne olursanız olun, eğer başka birinde olan bir seviyeye güce erişmeye kalkışırsanız, insanoğlunun tepkisi genellikle bu şekilde olmuştur. Siz belki merit kaynağı olmak istemeseydiniz bugün işler başka olacaktı. Yerli yabancı fark etmeksizin hırs, ego gibi duygular insanoğlunun her zaman laneti olmuştur. Daha önce söyledim, yine söylüyorum. Çok çok çok gerekmedikçe kimseye negatif trust vermeyi doğru bulmuyorum. Sizin başınıza gelen bize de gelebilir. Bu da beni ürkütüyor. Tek hesap kullananlar bunun değerini bilir diye düşünüyorum.
legendary
belki insanların aklından geçebilir diye söylüyorum, şimdiye kadar kimseden özel mesajla feedback, trustliste eklenme, merit istemedim. insanlar bunu yapacaksa kendi özgür iradeleriyle yapmalı diye düşündüm. DT'ye de nasıl seçildim kendim bile çözebilmiş değilim. Ha seçildik de noldu, herkesin nefretini-öfkesini kazandım Cheesy merit kaynağı başvurusuyla bu iki katına çıktı. negatifler arka arkaya gelmeye başladı. yobit olayın bahanesi ki onda da haklı olduğumu düşünüyorum, hiç geri adım atmadım, hesabımı korumak ikinci planda kaldı. ayrıca kendine güvenen, topluluğa faydalı olmak isteyen, riskleri baştan kabullenen herkesin merit kaynağı başvurusu yapmasını isterim.

merit kaynağı olmak istedim evet ama merit kaynağı olunca kendinize merit veremiyorsunuz, alt hesabınız yoksa şayet...100 defa söylemişimdir "alt hesabım yok". benim amacım topluluğa refah gelmesi, ben de o refahtan ufak da olsa bir pay kaparım diye düşündüm çünkü globalde işler böyle yürüyor. aynı düşünceyi toplum için de taşıyorum, türk toplumu zengin olmalı, ben de bu toplumda yaşayan bir birey olarak az-çok o zenginlikten nasibimi alırım. herkes fakir olursa kimin kime faydası olacak? hiç yaşamadınız mı, çok güzel bir post gördünüz ama "merit ver"e tıklayınca "0" yazısını görmek ne acı bir duygu! Hadi meritiniz vardı verdiniz diyelim, globalde adam o başlıkla-postla 50 merit alırken, siz 2-3 tane aldım diye sevinirsiniz.

özetlersek kimseden merit-trust-feedback istemedim, dileyen verebilir, içinden gelmeyen de vermesin, dünyanın sonu değil  Smiley işin aslı banlanırsam insanlara daha faydalı olabileceğimi bile düşünüyorum çünkü globaldeki iki yüzlülüğü herkes görmüş olur. o yüzden her yerde hep içimden geldiği gibi konuşuyorum ola ki son sözlerim olabilir...  Wink
legendary
Activity: 2016
Merit: 1598

Ceza yaptırım gibi birşey söz konusu değil ama DT olan üyeler özellikle Meta'cı detektif tayfa tarafından sıkı takibe alınıyorlar, geçmiş mesajları falan en ince ayrıntılarına kadar inceleniyor, hesaplar cüzdanlar vs...

Bazı arkadaşlar bu dramalarla hiç uğraşmamak için DT'den uzak duruyor, ama sadece Türk üyeleri koruma amaçlı da olsa, adaletsiz haksız bir durum olduğu zaman meşru refleksleri gösterebilmek için en azından 10 üyeyi ekleyip (merit ve diğer trust gereksinimlerini de tamamlayınca) seçimlere otomatik dahil olmak faydalı olur diye düşünüyorum.

Karşılığa gelince, danışıklı döğüş gibi algılanmaması için, karşılık veya mukabele beklemeden yargılarına inandığınız üyeleri kendi insiyatifinizle Trust Listenize eklemeniz ve / veya + feedback bırakmanız en doğru tutum olur.

Yani tam anlatamadım sanırım üstad.
Örneğin ben çok başlık açan birisi değilim. Bazen biraz sert çıkışlarım da oluyor farkındayım ama her zaman topluluk yararı güden bir insanım. Elimdeki tüm merit'i hakettiğini düşündüğüm kişiye veririm, trust liste eklerim ve pozitif trust veririm. Kimseyle de öyle gereksiz tartışma, kin vs tutmam. İyi kötü aktif olan 50'ye yakın insan var. 1 tanesi bile güvenmiyor mu bana yani  Grin

Maalesef toplum olarak popülistliği seviyoruz bu yüzden forumda 3-5 popüler kişi dışında kimseyi trust liste eklemiyor insanlar. Benim öyle kişisel olarak merit kaynağı olayım, DT üye olayım hırsım hiç yok. Burada bulunma sebebim sadece güncel kalmak, bilgi sahibi olmak ve bildiklerimle yardımcı olabiliyorsam olmak. Ama dediğiniz gibi sadece biraz yanımdaki insanları korumak için ekliyorum list e insanları. Bunu da yaparken gerçekten hakeden insanlar olmasını istiyorum. Forumu sadece bounty ve ref kasan adamlara yem etmemek adına söylüyorum bunları...

Ben de diyorum ki DT üyelerin Trust listeleri ve geri bildirimleri en ince ayrıntısına kadar inceleniyor, o yüzden DT üye birini eklerken 10 kez düşünmesi gerekiyor, önemli bir referans olabilecek örneğin olumlu bir somut olay gerçekleşmiş olması bekleniyor,

mesela güzel bir trade olur, veya sen çok etik bir duruş sergilersin 1-2 konuda, o zaman Muslol + feedback, ve referans olarak da o konu gösterilir...

Sen 10 kişiyi ekle baba, beklentisiz olarak Grin sonra zaman içinde herkes birbirini görüyor zaten olumlu katkıların devam ettikçe çoğu üyenin seni de eklediğine şahit olacaksın eminim...
hero member

Trust list seçimlerine girmeyi neden istemesin ki birisi? Bunun ek bir yükümlülüğü mü ya da bir şeyi başaramama durumunda bir cezası falan mı var?
Yani bire bir etkileşim az olduğu için, ve çoğunlukla benim gibi globalde takılan kişiler için 10 üye güvenilir olarak işaretlemek kolay değil. İnsan bu eklemelerin karşılığında da bir şeyler bekliyor açıkçası. Yani güven de olsa karşılıklı olacak örneğin.
...

Ceza yaptırım gibi birşey söz konusu değil ama DT olan üyeler özellikle Meta'cı detektif tayfa tarafından sıkı takibe alınıyorlar, geçmiş mesajları falan en ince ayrıntılarına kadar inceleniyor, hesaplar cüzdanlar vs...

Bazı arkadaşlar bu dramalarla hiç uğraşmamak için DT'den uzak duruyor, ama sadece Türk üyeleri koruma amaçlı da olsa, adaletsiz haksız bir durum olduğu zaman meşru refleksleri gösterebilmek için en azından 10 üyeyi ekleyip (merit ve diğer trust gereksinimlerini de tamamlayınca) seçimlere otomatik dahil olmak faydalı olur diye düşünüyorum.

Karşılığa gelince, danışıklı döğüş gibi algılanmaması için, karşılık veya mukabele beklemeden yargılarına inandığınız üyeleri kendi insiyatifinizle Trust Listenize eklemeniz ve / veya + feedback bırakmanız en doğru tutum olur.

Yani tam anlatamadım sanırım üstad.
Örneğin ben çok başlık açan birisi değilim. Bazen biraz sert çıkışlarım da oluyor farkındayım ama her zaman topluluk yararı güden bir insanım. Elimdeki tüm merit'i hakettiğini düşündüğüm kişiye veririm, trust liste eklerim ve pozitif trust veririm. Kimseyle de öyle gereksiz tartışma, kin vs tutmam. İyi kötü aktif olan 50'ye yakın insan var. 1 tanesi bile güvenmiyor mu bana yani  Grin

Maalesef toplum olarak popülistliği seviyoruz bu yüzden forumda 3-5 popüler kişi dışında kimseyi trust liste eklemiyor insanlar. Benim öyle kişisel olarak merit kaynağı olayım, DT üye olayım hırsım hiç yok. Burada bulunma sebebim sadece güncel kalmak, bilgi sahibi olmak ve bildiklerimle yardımcı olabiliyorsam olmak. Ama dediğiniz gibi sadece biraz yanımdaki insanları korumak için ekliyorum list e insanları. Bunu da yaparken gerçekten hakeden insanlar olmasını istiyorum. Forumu sadece bounty ve ref kasan adamlara yem etmemek adına söylüyorum bunları...
legendary

Trust list seçimlerine girmeyi neden istemesin ki birisi? Bunun ek bir yükümlülüğü mü ya da bir şeyi başaramama durumunda bir cezası falan mı var?
Yani bire bir etkileşim az olduğu için, ve çoğunlukla benim gibi globalde takılan kişiler için 10 üye güvenilir olarak işaretlemek kolay değil. İnsan bu eklemelerin karşılığında da bir şeyler bekliyor açıkçası. Yani güven de olsa karşılıklı olacak örneğin.
...

Bazı arkadaşlar bu dramalarla hiç uğraşmamak için DT'den uzak duruyor, ancak Türk üyeleri koruma amacını da değerlendirerek, adaletsiz haksız bir durum olduğu zaman meşru refleksleri gösterebilmek için en azından 10 üyeyi ekleyip (merit ve diğer trust gereksinimlerini de tamamlayınca) seçimlere otomatik dahil olmak faydalı olur diye düşünüyorum.

Karşılığa gelince, danışıklı dövüş gibi algılanmaması için, karşılık veya mukabele beklemeden yargılarına inandığınız üyeleri kendi insiyatifinizle Trust Listenize eklemeniz ve / veya + feedback bırakmanız en doğru tutum olur.
hero member
Güven sisteminin aktif kullanılmasına ne kadar ihtiyacımız olduğunu her geçen gün daha iyi anlıyoruz. Globaldeki hegemonyayı kıracak tek topluluk işte bu topluluktur.

Özellikle DT seçimlerine girmek istemeyenlere önerim; Trust listesini 9 kişi ile sınırlandırmasıdır. Kendinizi hazır hissettiğinizde 10 ve üzerine çıkarabilirsiniz. DT olmak için öncelikle, 10-250 merit kazanmış, en az 10 üyenin trust listesine ekli olmanız gerekir. Bu şartı karşılıyorsanız, aynı zamanda dt olmak istemiyorsanız listenizi 9 kişiye düşürdüğünüzde seçime girmemiş olursunuz.

Yine de her koşulda herkesin temsil için katılmasını öneriyorum. En azından herkesin trust listini oluşturması, güncel tutması çok önemlidir.

Hegemonya: bir sistem içerisindeki bir elemanın diğerlerinden üstün, baskın olduğunu belirtir. marxist teoride daha teknik ve has olarak kullanılmıştır. antonio gramscinin eserlerinde baskın sınıfın boyun eğenlerin izniyle gücü kazanması olarak bahsedilmiştir. zoraki bir yönetim olmayan hegemonya daha çok burjuvazi değerlerine göre işleyen kültürel ve ideolojik bir method olarak anlaşılır. (kaynak: ekşisözlük)

PM yoluyla ulaşıp garip istekleri olan bir kaç arkadaş var mesela bugüne kadar hiç kırmadım bu yönde istekleri ama artık dinlemem. Şimdi burada isim ve konu verip rencide etmek istemiyorum ama güven bu değil.
legendary
Güven sisteminin aktif kullanılmasına ne kadar ihtiyacımız olduğunu her geçen gün daha iyi anlıyoruz. Globaldeki hegemonyayı kıracak tek topluluk işte bu topluluktur.

Özellikle DT seçimlerine girmek istemeyenlere önerim; Trust listesini 9 kişi ile sınırlandırmasıdır. Kendinizi hazır hissettiğinizde 10 ve üzerine çıkarabilirsiniz. DT olmak için öncelikle, 10-250 merit kazanmış, en az 10 üyenin trust listesine ekli olmanız gerekir. Bu şartı karşılıyorsanız, aynı zamanda dt olmak istemiyorsanız listenizi 9 kişiye düşürdüğünüzde seçime girmemiş olursunuz.

Yine de her koşulda herkesin temsil için katılmasını öneriyorum. En azından herkesin trust listini oluşturması, güncel tutması çok önemlidir.

Türkçe forum sayıca az olduğu için ve global forumda düşmanca tutum gösteren üyeler olduğu için, bütün Türk üyelerin DT seçimlerinde yer almasının doğru olacağını düşünüyorum,

negatif geri bildirime karşı DT1 veya DT2 bir üyenin vereceği pozitif bildirim dengeleyici unsur oluyor, o zaman art niyetli insanların bıraktığı negatif bir anlam ifade etmiyor,

bu sebeple bütün aktif üyelerin yargılarına ve kararlarına güvendikleri en az 10 üyeyi Trust Listelerine eklemelerini önemle tavsiye ederim...
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
forumun içinde bulunduğu bu çıkmazı umarım theymos'la paylaşır.

Yönetici zaten bu entrikaların farkında. Biraz da sonsuz dramalardan sıkıldığı için böyle bir sistem yapmış ve deyim yerindeyse "ne haliniz varsa görün" demiş. Sistem yöneticilerin üzerindeki "yargıçlık" yükünü kaldırmayı ve otonom bir düzen kurmayı amaçlıyor. Toplumsal dinamikleri, sosyolojik sonuçları olan bir düzen bu. Moderasyona kapalı.

Felsefesini anlayıp, ona göre etkin kullanmak gerekiyor sağlıklı işleyebilmesi için.

Benim birinci hedefim: Makul, anlayışlı topluluklarda sistemi yaygınlaştırmak ve farkındalığı artırmak.
İkinci hedefim: Kampanya yöneticilerine, her verilen negatifi dikkate almamalarını ifade etmek. Negatifi veren DT bile olsa belirli bir süre sonra kişinin ıslah olabileceğini unutmamak gerekir. Negatif vermek bir yargı ise, kampanyalara katılamamakta bir cezadır. Sonsuz ceza diye bir şey yoktur.

Bu etik yargıları sisteme katacak, yabancılara anlatabilecek babayiğitler lazım Smiley

Negatiflerle ilgili olarak niteliği tabiki önemli hocam. Bounty'leri yakından takip ettiğim için ifade edebilirim ki bounty sahtekarlığı işlerinin ıslahı olmaz, hiç kimse daha fazla paradan vazgeçmez. Islah edilmesi gerekenler bounty menajerleri, piyasada bir kaç tanesi hariç hiç biri yazdığı maddeleri bile incelemiyor.

2-3 tane endonezyalı grup var özellikle ki dillere destan bir tanesinin 30 dan fazla hesabını yakaladım negatif bastım hala kampanyalarda puan almaya devam ediyorlar. Menajere özel mesaj attığınızda bile sonuç değişmiyor. Bir yandan da eleman sürekli yeni kullanıcılar açarak olaya devam ediyor. Tek makale yazıp google translate ile farklı dillere çevirip çevirip hesaplardan sırasıyla paylaşıyor.

Adam tek bir hesaptan 30 makale stake almış ve menajerler işini düzgün yapmadıkça engellemek mümkün değil. Trust kontrolü yapmıyorlar bile, yapanlar içinde yeni hesap açmak 15 saniye sürüyor. O hesaplar arasında para aktarımı gerçekleşmedikçe yakalamakta mümkün değil yani 15 saniye 3 ay 4 ay kurtarıyor adamı.

Ortada net, kanıtlı bounty yada para dolandırıcılığı yoksa negatif dikkate alınmamalı bence. Abuk subuk konulardan hırslardan dolayı verilmiş bir sürü negatif trust puanı var.
legendary
Be A Hope
forumun içinde bulunduğu bu çıkmazı umarım theymos'la paylaşır.

Yönetici zaten bu entrikaların farkında. Biraz da sonsuz dramalardan sıkıldığı için böyle bir sistem yapmış ve deyim yerindeyse "ne haliniz varsa görün" demiş. Sistem yöneticilerin üzerindeki "yargıçlık" yükünü kaldırmayı ve otonom bir düzen kurmayı amaçlıyor. Toplumsal dinamikleri, sosyolojik sonuçları olan bir düzen bu. Moderasyona kapalı.

Felsefesini anlayıp, ona göre etkin kullanmak gerekiyor sağlıklı işleyebilmesi için.

Benim birinci hedefim: Makul, anlayışlı topluluklarda sistemi yaygınlaştırmak ve farkındalığı artırmak.
İkinci hedefim: Kampanya yöneticilerine, her verilen negatifi dikkate almamalarını ifade etmek. Negatifi veren DT bile olsa belirli bir süre sonra kişinin ıslah olabileceğini unutmamak gerekir. Negatif vermek bir yargı ise, kampanyalara katılamamakta bir cezadır. Sonsuz ceza diye bir şey yoktur.

Bu etik yargıları sisteme katacak, yabancılara anlatabilecek babayiğitler lazım Smiley
hero member
Activity: 1666
Merit: 529
Saçma sapan her türlü neden den negatif atabiliyorlar aynı şekilde bizde atabiliyoruz artık öyle bir hal aldı ki aslında durum hani en ufak bir tartışmada kafası esip bir anda negatif atabilecek insanlar var globalde.

Efs de çok fazla aslında yapabileceği bir şey olmuyor bu konularda. Uzun zamandır zaten sessiz belki oda artık bıktı forumun böyle oluşundan.
legendary
BEWARE: wolwoo is not capable of engaging in a civilised debate. This user should not be trusted under any circumstances.

He is highly irrational, very immature and extremely condescending. He is heavily promoting the scam Yobit Exchange for the sake of a few pennies. There are allegations of him being in a small circle of Trust/merit scammers too.

wolwoo arkadaşımıza verilen negatif trust. bunu yazan kişi de bir Sr. member.  He is highly irrational, very immature and extremely condescending yazmış adama. adama neye göre böyle bir negatif verebiliyor? sanki kendileri uzman psikolog.  immature ve irrational yazmış ona göre de negatif vermiş. birine immature diye negatif verme var mı forumda?  benim bildiğim dolandırırsa, para çalarsa verirsin.

burdan EFS'ye sesleniyorum. benim ingilizcem az ve kötü! forumun içinde bulunduğu bu çıkmazı umarım theymos'la paylaşır. böyle güzel bir forumun, satoshi'nin mirasının bir gruba tapulanmasını-zimmetlenmesini yediremiyorum. belki 1 kuruş cebinden para çıkmadan, forum üzerinden zenginleşen bu çeteyi temizlemelerini ümit ederim. ben forumsuz da yaşarım, Allah'a şükür işimiz gücümüz var ama o mahluklar buraya muhtaçlar...
sr. member
Activity: 840
Merit: 300
BEWARE: wolwoo is not capable of engaging in a civilised debate. This user should not be trusted under any circumstances.

He is highly irrational, very immature and extremely condescending. He is heavily promoting the scam Yobit Exchange for the sake of a few pennies. There are allegations of him being in a small circle of Trust/merit scammers too.

wolwoo arkadaşımıza verilen negatif trust. bunu yazan kişi de bir Sr. member.  He is highly irrational, very immature and extremely condescending yazmış adama. adama neye göre böyle bir negatif verebiliyor? sanki kendileri uzman psikolog.  immature ve irrational yazmış ona göre de negatif vermiş. birine immature diye negatif verme var mı forumda?  benim bildiğim dolandırırsa, para çalarsa verirsin.
legendary
Be A Hope
benim için çok bir önemi yok ama önemli diyenleri listeye ekleyebilirim bildiğim kişiler forumda aktifler öm  atması yeterli. zaten bir eğlencemiz forum elimizden gelen birşeyler varsa yapalım

10 merit üzeri merit kazananmış her üyenin, kendi iradesi ile oluşturmuş trust listesi topluluk adına çok değerlidir. Çünkü DT seçimlerinde bu hesapların listeleri dikkate alınıyor.

Kişisel bir liste olduğu için tamamen kendi yargılarınızla bir liste oluşturmanızı, yargılarına güvendiğiniz üyeleri eklemenizi öneriyorum hocam. Listeyi istediğinizde güncelleyebilir, ayrıca güvenmediklerinizin başına ~ işareti ekleyerek belirtebilirsiniz.

Star.Wars.The.Clone.Wars.S02E06

Güven sizinle olsun...
Pages:
Jump to: