Pages:
Author

Topic: Güvendiğiniz - İtimat Ettiğiniz Üyeler? Trust List - Trust Feedback - DT1 Nedir? - page 11. (Read 7670 times)

full member
Activity: 294
Merit: 193
bu arada bu trust ne işe yarar

Uzun hikaye dostum Smiley
İlk mesajda yazıyor.

Biraz kafam karıştı ama forumda güzel yazılar yazan dürüst arkadaşlar bunlara trust verebiliyorum sanırım ama bunun ters tepmesi veya kötüye kullanımı oluyor mu
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138

Vispilio hocam, geçenlerde herifi trust listeme ekledim, dedim ki bu biraz "tarafsız" gibi, hakkaniyetli yaklaşım tarzı sergiler. Ama bu bildiğin otorite olmak istiyor, olsun tamam, eğer adil olacaksa bilgi ve görüşlerini dikkate alalım ama emretmeden...
Benimle ilgili yazdığı mesaja yorum yazdım diye 5-6 mesajımı sildiren, eleştiriye tahammül edemeyen, benim listemde ekleme çıkarma yapmama karışan, feedback yazmama şüpheli bakan, her boka karışan birine diplomatik davranmam "fuck off" der geçerim. Kendi liste hazırlarken bana mı soruyor? Bu kadar gtnü kaldırmamak lazım bence🙂o da senin benim gibi sıradan bir üye, dataları var diye forumdan üstün olmamalı, buna izin de verilmemeli.

gospodin hocam, o loycev'i öpmem, bilerek adını yazıyorum, tahrik ediyorum, gelsin okusun, sildirsin yine...artık DT1 de değilim, yazdığım mesaja, listeme, feedbacke karışan dış kapının dış mandalına oldu olacak hesabımı vereyim çıkayım. Seni listeden çıkarmamı isteyen olmadı, olmasın da🤪

forumalacali hocam liste uzun olunca bazen unutmak doğal hale geliyor, kusura bakma, ekledim 😊
sr. member
Activity: 840
Merit: 300
ben de forumda bildiğim güvendiğim üyeleri trust listeme ekledim. böyle yapmak çok daha sağlıklı heralde. forumda bir çok dolandırıcılık vakası yaşanıyor, pazar alanında özellikler her gün newbie üyelikler bir şeyler almak istiyor, bir şeyler satıyor.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
bu arada bu trust ne işe yarar

Uzun hikaye dostum Smiley
İlk mesajda yazıyor.
full member
Activity: 294
Merit: 193
theymos
~Foxpup
2run
Deathwing
~Timelord2067
EFS
xzone
by rallier
~2double0
teramit
~stompix
Lydian
ziya1453
techman
GrinZ
hiburak
~suchmoon
~examplens
Zz
Danslip
~tmfp
peloso
varanvaran
mhanbostanci
muslol67
The Young Turk
~LoyceV
Kalemder
~The Pharmacist
cabsav
DarkStar_
dannybrown
BitcoinTurk
~JaredKaragen
bileq
~TryNinja
Halmater
ekiller
Muhtaixa
tekno
~marlboroza
sammys
~IconFirm
~blurryeyed
Aceeakell
Bitcoin-Turkiye
ophyrim
TaliskerDarkStorm
onurgozupek
otto_diesel
bobita
Vispilio
~JollyGood
enfarktus
Blacknavy
AlyattesLydia
PHI1618
lossnet
~Steamtyme
gumusi
~o_e_l_e_o
jopen
vycl87
El-Cezeri
gospodin
SkyLords
trendcoin
~rehberistan
anonymous3x
Hovarda
cryptobaro
~morvillz7z
Bthd
Cryptorianx
~Coolcryptovator
ismend
~DireWolfM14
~psycodad
kartepe
kriptobaron
KursatAelf
mandown
Tom Bombadil
Lachrymose

son liste bu şekilde benim

dedim biri sürü isim var belki didim belki bi ihtimalde olsa didim allahım didim belki didim benide yazmıştır didim ama yohh yohh  Embarrassed

bu arada bu trust ne işe yarar cahilliğime verin :/
full member
Activity: 490
Merit: 104
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Beyler, beni Trust listesine ekleyenlere baskı yapan oldu mu? "O ibis gospodini çıkar, yoksa gotunu keseriz!" şeklinde. Cevap verirseniz memnun olurum. Wolwoo'nun liste eklemesi olayını birkaç gün önce balcknavy uyarmıştı. Haklıydı da, loyciko bana da tarafsız, adil birisi gibi geliyor.

Wolvito git opup barış adamla:)

Edit: ölme, öp.

Forumda ki en renkli kişiliklerden birisi @gospodin. Günlük hayatta tanışmak istediğim kişiliklerden birisi . Adamda ilginç benzetmeler var yine o dil ile yol göstermiş. 😀
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
Beyler, beni Trust listesine ekleyenlere baskı yapan oldu mu? "O ibis gospodini çıkar, yoksa gotunu keseriz!" şeklinde. Cevap verirseniz memnun olurum. Wolwoo'nun liste eklemesi olayını birkaç gün önce balcknavy uyarmıştı. Haklıydı da, loyciko bana da tarafsız, adil birisi gibi geliyor.

Wolvito git opup barış adamla:)

Edit: ölme, öp.
legendary

1$imlerin hepsini ed1getlemizsin ahaha ;d
*00r0kurlar şimdi bura*y Grin

uyansın götlekkler, loycev'e bildirim gitti demin sildi mesşaımı buşhh Cheesy yatahtan kalkıp gldi
legendary
Activity: 2016
Merit: 1598
abi bu tam olarak ne işe yarıyor neden ihtiyacımız var kısa bir özet varmıdır?

Trust sistemiyle ilgili ayrıntılı bilgileri buradan takip edebilirsiniz:

⚡ Yeni Başlayanlar İçin ⚡ Trust Sistemi Kullanım Kılavuzu

Wolverine sonunda Loyce'u da kızdırmayı başardı  Grin, forumdaki trust dinamiklerinin çoğu Loyce'un oluşturduğu data sitelerinden takip ediliyor, Türkçe'ye çevirdiğimiz bu rehber de bütün bölümlerde kaynak olarak kullanılıyor...

Tabiiki fikir ayrılıkları olabilir ama büyük ölçüde tarafsız olarak bilinen, foruma önemli net katkılar sağlamış bir üyeye biraz daha diplomatik ve yapıcı yaklaşsan senin için ve Türk forumu açısından daha faydalı olur diye düşünüyorum.

legendary
Be A Hope
Çokta şey yapmayın bu işleri. Yaşamınızı etkilemesin. Güneşi, rüzgarı, kuşları hissedin. Boşverin sanal boş işler bunlar. Fazla "kişisel" mesaja girmemenizde yarar olmakla beraber rica ederim.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291

1$imlerin hepsini ed1getlemizsin ahaha ;d
*00r0kurlar şimdi bura*y Grin
legendary
theymos
~Foxpup
2run
Deathwing
~Timelord2067
EFS
xzone
by rallier
~2double0
teramit
~stompix
Lydian
ziya1453
techman
GrinZ
hiburak
~suchmoon
~examplens
Zz
Danslip
~tmfp
peloso
varanvaran
mhanbostanci
muslol67
The Young Turk
~LoyceV
Kalemder
~The Pharmacist
cabsav
DarkStar_
dannybrown
BitcoinTurk
~JaredKaragen
bileq
~TryNinja
Halmater
ekiller
Muhtaixa
tekno
~marlboroza
sammys
~IconFirm
~blurryeyed
Aceeakell
Bitcoin-Turkiye
ophyrim
TaliskerDarkStorm
onurgozupek
otto_diesel
bobita
Vispilio
~JollyGood
enfarktus
Blacknavy
AlyattesLydia
PHI1618
lossnet
~Steamtyme
gumusi
~o_e_l_e_o
jopen
vycl87
El-Cezeri
gospodin
SkyLords
trendcoin
~rehberistan
anonymous3x
Hovarda
cryptobaro
~morvillz7z
Bthd
Cryptorianx
~Coolcryptovator
ismend
~DireWolfM14
~psycodad
kartepe
kriptobaron
KursatAelf
mandown
Tom Bombadil
Lachrymose
forumalacali
~LFC_Bitcoin
~Lauda

son liste bu şekilde benim
legendary
yau bu ay da DT1 seçilmişiz ya niye söylemiyonuz Cheesy

by rallier
otto_diesel
bobita
Vispilio
wolwoo
AlyattesLydia
PHI1618

https://bitcointalksearch.org/topic/m.52960804

listeyi güncelledim-şimdilik şu şekilde, disrtustları eklemedim, bildirim alıp gelmesinler diye Wink hiç de fena liste değil sanki.....unuttuklarımı ekleyebilirim sonradan...

theymos-TECSHARE-OgNasty-2run-Deathwing-EFS-xzone-yussuf89-byrallier-teramit-MorpheWQ-Lydian-ziya1453-techman-hiburak-teeGUMES-Zz-varanvaran-mhanbostanci-LoyceV-Kalemder-cabsav-DarkStar_-dannybrown-BitcoinTurk-bileq-Halmater-ekiller-Muhtaixa-tekno-Aceeakell-Bitcoin-Turkiye-ophyrim-TaliskerDarkStorm-onurgozupek-otto_diesel-bobita-Vispilio-enfarktus-Blacknavy-AlyattesLydia-PHI1618-lossnet-gumusi-jopen-vycl87-El-Cezeri-gospodin-SkyLords-trendcoin-anonymous3x-Hovarda-cryptobaro-Bthd-Cryptorianx-ismend-kartepe-kriptobaron-KursatAelf-mandown-Tom Bombadil-Lachrymose-The Young Turk-muslol67-Danslip-sammys

Theymos, cyrus ve DarkStar dışında bütün yabancıları şutladım.
Şu kadar adam var ama heriflere bayram ettirdik

Yoldayım eve gidiyim baya bi adamı distrust ekleyeceğim
hero member
Activity: 1078
Merit: 696
@blacknacvy  yoo eklerim de, güvendiklerimi yavaş yavaş eklerim, yasak mı sonuçta yüz yüze tanıyorsam, ya da 2-3 sene burada vakit geçirdiysek eklerim. tabi folfo gibi yığmam benim liste 6 aylık liste zaten yavaş yavaş eklerim kalanları.  ben bu işi böyle bilmiyordum.

@o detay mevzuyu da ileride yazarsan onu da okurum. bunun mekaniğini de ayrıntılı okuyayım. uzun diye ayrıntılı bakmadım onlara. baksanıza folvu reisi sıkıştırdılar adam milleti savundu diye. yabancılar okuyor diye ismini böyle yazıyorum
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
abi bu tam olarak ne işe yarıyor neden ihtiyacımız var kısa bir özet varmıdır?
legendary
Be A Hope
Dt1 seçimlerini detaylı yazmıştım. İlk mesaja bakabilirsiniz. Dt seçimleri bir algoritma ile yapılmakta. Theymos etkisi çok az. Tuttuğu bir kara listesi var sadece. Gerisi otomatik ve daha sonra uygun adaylar içinden rastgele gerçekleşir.

@Blacknavy nin bahsettiği dt ye girdikten sonra, dt ler sizi dist edebilir. Bu kısım ise biraz daha detay mevzu. Başka zaman yazayım.
legendary
ben milleti eklerim o zaman. burada bir sürü tanıdığım adam var eklemediğim, arada limonilikler olsa da güveni sarsıcı değil.

-bu mesaj kendini imha etti-
hero member
dt1 den nasıl düşüyor,  dt leri theymos seçmiyor mu?  distrust a ekleyenlerin sayısı artınca otomatik düşme mi var.

bu bir oylama sistemi.
0 vote ile dt1 seçilirsin
kalan 99 dt1 sana distrust verip seni -99'a kadar götürebilir.
0'dan -1'de düştüğün an dt1 yetkini kaybedersin.
yani theymos değil, dtler dtleri seçiyor.

peki madem DT leri DT ler seçiyor.  bizim forumdaki ilk DT leri kim seçti, yabancılar seçip eklemedi kimseyi dt ye.

o zaman türk forumundan ne kadar çok çıkarsa o kadar iyi, çünkü kendi kendini gerçekleştiren kehanet gibi oluyor. tam sınır yani. Dt seçilen diğerini de seçiyor. biz zaten birbirimizi ekliyoruz güvendiğimiz için, yabancılardan kimse trust alamaz kolay kolay. 10 kişiyiz şunun şurasında. ben böyle bilmiyordum sistemi. bilesem organize ederdim milleti.  yabancılardan 1 kişinin güvenini alasıya kadar, buradan 20 kişinin alırsın.

ben milleti eklerim o zaman. burada bir sürü tanıdığım adam var eklemediğim, arada limonilikler olsa da güveni sarsıcı değil.

legendary
dt1 den nasıl düşüyor,  dt leri theymos seçmiyor mu?  distrust a ekleyenlerin sayısı artınca otomatik düşme mi var.

bu bir oylama sistemi.
0 vote ile dt1 seçilirsin
kalan 99 dt1 sana distrust verip seni -99'a kadar götürebilir.
0'dan -1'de düştüğün an dt1 yetkini kaybedersin.
yani theymos değil, dtler dtleri seçiyor.
hero member
I've always tried to be very conservative when leaving feedback and when including/excluding users from my Trust list.
Today, I made my first DT1-exclusion:
Currently excluded
~wolwoo
1. In one week, this DT1-member added 24 users to his Trust list. Most of those users never left any feedback and don't have a custom Trust list. Therefore, they don't belong on DT2, and the user who adds them doesn't belong on DT1.
2. 4 months ago, this user left positive feedback to 16 users, all without reference link. The only thing they seem to have in common is their nationality, just like the users on his Trust list. That shouldn't be a reason to give them positive feedback and/or DT2-powers.
3. This user leaves retaliation feedback.

For the above reason, I ask all other users to consider excluding ~wolwoo too.

As a reference: this is what I consider correct use of the Trust system: LoyceV's Beginners guide to correct use of the Trust system.

Haha, someone who started his own trust system started to give me advice. Who are you? Member! Happiness with the big gang you created

Tüm forumu yardıma çağırmış qavat😂😎

biliydim böyle olcağını üstad ;d
uyardıydım. şimdi durup dururken senin gibi güvenilir birini kaybettik.
bu kadar kişi ekleyen birini asla dt1'de tutmazlardı.
şu an itibariyle dt1'den düştün, bende görünen o.

dt1 den nasıl düşüyor,  dt leri theymos seçmiyor mu?  distrust a ekleyenlerin sayısı artınca otomatik düşme mi var.
Pages:
Jump to: