Pages:
Author

Topic: Güvendiğiniz - İtimat Ettiğiniz Üyeler? Trust List - Trust Feedback - DT1 Nedir? - page 6. (Read 7670 times)

legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
https://bitcointalksearch.org/topic/turkish-merit-source-selling-accounts-and-nepotism-on-local-5219960

şurada newbie'nin biri konu açmış, timelord ya da marlboroza olabilir, suchmoon da olabilir, Kalemder kızacak yine "niye isimlerini yazıyon" diye Cheesy
zaten okuyorlar dostum, adam 3 yıl önce yazdığına bakıyor Cheesy
her neyse

"Blacknavy aka Matthias9515  = fullypak
Gospodin
Kalemder
Vispilio
otto_diesel
Wolwoo
PHI1618

are scammers."

demiş. gospodin'e rusça "mister" demek diye suçlama getirmiş Cheesy öyle pohtan şeyler işte bakarsınız belki diye şeettim.
bana da scammer falan demiş galiba, kimi kandırdıysak?

Büyük ihtimalle saydığınız o 3 hesaba ait bir hesap olabilir. Adamlar resmen bizim Türkce bölümde olup trust olan kişilere resmen savaş açıyor. Bir sürü saçma sapan bahaneler ile saldırıyorlar. Adı geçen arkadaşlar dikkatli olsun. Dertleri kulp bulup ban atmak büyük ihtimalle.
hep aynı kişiler için multici baslıkları acılıyor. biri fena bilenmiş sizlere ulan surda yazan herkes aynı hesap cıkıyormus ne manyak olur aslında. film senaryosu gibi olur supriz sonlu
full member
Activity: 518
Merit: 185
Globalde ortalık iyice dallasa dönmüş. başlıklar postlar havada uçuşuyor. bir yanda wolwoo bir yanda vispilio Smiley Bu muhabbetin sonunun bir yere varacağını sanmıyorum ama en azından türk bölümünün bazı şeylerin farkında olduğunu hissetmişlerdir. Nabzı düşürmek için diyalogları biraz daha sakin yapabilirseniz çok daha iyi olacak gibi geliyor bana.
hero member
Activity: 1666
Merit: 529
Forum %95 itibar üzerine kurulu bir forum. Banlama çok nadir olur. Güven ve itibar karalamaya çalışıyorlar sadece. Biri haksızlık edebilir suçlayabilir. Yapacağımız tek şey iddiaları yanıtlamak yada kişiler hakkında görüş belirtmek, komplo varsa ifade etmek. Gereksiz tartışmalara hiç gerek yok. Mental olarakda herkesi yorar.

Zaten izah ettiğim konuydu. Gündüz gerekirse yine cevaplarım arkadaşı.

Hocam yıllar önce bu yobitten dolayı çok kişinin başı yandı o zaman bir çok insan banlandı benimde gitmişti zaten hesabım ben kullanmıyordum o zamanlar belli olmuyor bu banlanma olayı bana göre.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
Ben hem tekrardan et listesi oluşturdum hem de çipi imzasına müracaat ettim ya o yüzden salça olmuşlar. Amk bunlar da FORUM ABUŞU" turk lokalde yazıyorsan kullanıcı adın da türkce olmalı diye bir şey yumurtlamislardi. Değiştirin o zaman amk çok da umrumda gospodin nicki.
full member
Activity: 490
Merit: 104
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
https://bitcointalksearch.org/topic/turkish-merit-source-selling-accounts-and-nepotism-on-local-5219960

şurada newbie'nin biri konu açmış, timelord ya da marlboroza olabilir, suchmoon da olabilir, Kalemder kızacak yine "niye isimlerini yazıyon" diye Cheesy
her neyse

Gospodin
Kalemder
Vispilio
otto_diesel
Wolwoo
PHI1618

are scammers."

demiş. gospodin'e rusça "mister" demek diye suçlama getirmiş Cheesy öyle pohtan şeyler işte bakarsınız belki diye şeettim.

Büyük ihtimalle saydığınız o 3 hesaba ait bir hesap olabilir. Adamlar resmen bizim Türkce bölümde olup trust olan kişilere resmen savaş açıyor. Bir sürü saçma sapan bahaneler ile saldırıyorlar. Adı geçen arkadaşlar dikkatli olsun. Dertleri kulp bulup ban atmak büyük ihtimalle.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
Forum %95 itibar üzerine kurulu bir forum. Banlama çok nadir olur. Güven ve itibar karalamaya çalışıyorlar sadece. Biri haksızlık edebilir suçlayabilir. Yapacağımız tek şey iddiaları yanıtlamak yada kişiler hakkında görüş belirtmek, komplo varsa ifade etmek. Gereksiz tartışmalara hiç gerek yok. Mental olarakda herkesi yorar.

Zaten izah ettiğim konuydu. Gündüz gerekirse yine cevaplarım arkadaşı.
legendary
Activity: 2072
Merit: 1137

her neyse

Gospodin
Kalemder
Vispilio
otto_diesel
Wolwoo
PHI1618

are scammers."

legendary
Be A Hope
DT Seçimine Katılabilen Üyeler
Daha önce DT seçimlerinin nasıl yapıldığını ve dt seçimlerine alınan üyelerin niteliklerini detayları yazmıştım.

Kabaca ifade edersek;
+en az 250 merit kazanmış 2 kişiden trust almak
+en az 10 merit kazanmış 10 kişiden trust almış olmak
+en az 10 kişilik trust list oluşturmak gerekiyor.

@Theymos'un dt seçimi için random'a kattığı üyelerin listesini şuradan görüntüleyebilirsiniz:
http://loyce.club/trust/ranking/

Bütün forumda toplamda 160 kişi bu şartları karşılıyor şuanda. Bunlar içerisinde her ay 100-125 kişi seçiliyor. Yani seçilme şansı %75. Oldukça yüksek bir olasılık. Çünkü hala tüm forumda yaygınlaşmış değil sistem. Bir çok kişi trust list oluşturmamış demek bu. Bu aynı zamanda sistemin kolayca maniple edilebileceğini gösteriyor.

Daha sağlıklı işleyebilmesi için daha fazla üyenin trust list oluşturması gerekiyor. Yargılarına güvendiğiniz en az(fazla olabilir) 10 kişiyi trust listenize eklemenizi öneriyorum.

Türkçe forumda DT oylamasına alınabilen üyeler (Ocak 2019):
Gözümden kaçanlar varsa lütfen düzeltin.

Vispilio
AlyattesLydia
by rallier
mhanbostanci
otto_diesel
gospodin
Lydian
Kalemder
ekiller
wolwoo
bobita

-------------------
Listede 160'tan sonrada, şartları karşılayamaya az kalmış üyeler var. Sırasıyla, yerelde yazdığını bildiğim; Aceeakell, Bthd, El-Cezeri, vycl87, BitcoinTurk, trendcoin, kartepe isimlerini görüyorum.

Liste uzun ve karışık, en fazla 250. sıraya gelebildim. Nickini atladıklarım varsa lütfen kusura bakmasın.
Herkese başarılar dilerim.
legendary
Be A Hope
dt ye daha çok kişi sokarak bunu aşabiliriz

Kesinlikle haklısın hocam. Sistemin sağlıklı işleyebilmesi için, en azından yozlaşmayı engellemek için daha fazla insanın Trust List oluşturması gerekiyor. Şuan DT niteliklerini sağlayan çok az üye olduğu için, random bile yapılsa yine aynı üyeler çıkıyor ortaya. 200'e yakın üye karşılıyorsa 120 tanesi random seçiliyor. Dolayısıyla seçilme şansı zaten %50'ye yakın.

forum için uğraşan birisi olarak görüyorum onu. Yani o tip kişileri yanımıza almalıyız hocam bence. Tartisma nedeninizi hatirlamiyorum.

Loyu iyi bir insan olarak görüyorum bende. Forum için çok sıkı çalışıyor. Kesinlikle karşımıza almamız gereken biri olduğunu düşünmüyorum. Diyaloğa ve paylaşıma açık biri. Herkesi tek kefeye koyamayız. Wolwoo ile tartışmalarının asıl sebebi yobit savunmaları oldu. Otto_Disel'e de yobit konusundan sonra saldırmaya başladılar. Fakat mevzuyu büyütüp trust listelerini de nerdeyse full disttrust listesine eklemek kesinlikle anlaşılacak şey değil (bazıları öyle yaptı). Ayrıca Yobit konularını son derece yanlış anladılar ve çarpıttılar. İki üyenin de maksadı yobiti savunmak değildi, amaçları bir şeyleri tartışmak idi.

Türkçe yazabildiğimiz gibi ingilizce yazabilseydik keşke. Yeterince açık yazabilsek anlarlar diye umuyorum. Hepsi kötü niyetli olamaz sonuçta. Kavgaya aynı dozda saldırı ile karşılık vermek sadece savaşı büyütür. Bu konuda arkadaşlarla aynı kanaati taşımıyorum. Yinede mütekabiliyete inanan arkadaşlara saygım sonsuz. Bana göre devlet değiliz sonuçta, insanız birbirimizi anlayarak, kendimizi anlatarak çözülür meseleler.

Saygılar...

Dostum @Wolwoo, adamları etiketleyip buraya çağırmasan daha iyi bence. Yine de sen bilirsin, fikrimi söyleyeyim.
sr. member
Activity: 840
Merit: 300
güvendiğimiz arkadaşları ekleyelim ki haksızlıklar yaşanmasın, herkes bu durumdan şikayetçi yani türk diye başka local forumlardan diye insanların böyle muamele görmesi kabul edilemez amerikadaki zencilere de böyle davranıyorlardı.
legendary
@Kalemder üstad diplomaside mütekabiliyet esası vardır. biri size vuruyorsa siz de ona vurursunuz, biri size iyi davranıyorsa siz de ona iyi davranırsınız. kim olursa olsun karşılık vermek gerekir. ara ara bakıyorum, beni distrust listesine ekleyenleri ben de ekliyorum. tavsiyem pasif kalmayın, aktif bir biçimde mücadele edin. çok da umursamayın şunları, bi canımız var altı üstü...

edit: bana merit vermiş biri gördünüz mü?  Smiley yau hiçbi şey anlamadım ben bu işten
Bana da vermiş. Büyük ihtimalle merit kaynağı için başvuran arkadaşlar önermiştir, oradan görüp merit vermiştir. Ama o arkadaşla sen takistin ama forum için uğraşan birisi olarak görüyorum onu. Yani o tip kişileri yanımıza almalıyız hocam bence. Tartisma nedeninizi hatirlamiyorum.

tartışma nedenimiz şu: açıkça yazayım suchmoon bana notr verdi yobit nedeniyle, sonra diğerleri negatif verdi..loycev de beni distrust listesine eklediğini açıkladı ve herkesi bu konuda aynı şeyi yapmaya çağırdı, neticede forumda güçlü ve sözü geçen biri...o olaydan sonra DT1'den düştüm, ben de ona biraz da alaycı bir cevap verdim kendi konusunda, o da mesajımı sildi, ben de kendi başlığımı açtım ve yaptığının yanlış olduğunu söyledim. biraz argo kullanmış olabilirim ama o dönem onlarca üyeye karşı neredeyse tek başıma kalmıştım ve kimi alay ediyordu kimi hakaret ediyordu. reputation bölümünde bu yazışmalar mevcut, dileyene link gönderebilirim.
Loycev de gayet iyi biliyor ki burada kimse eşit değil, birileri meşru sayılıyorken birileri de ufak ufak kriminalize ediliyor, yıpratılıyor. bu organizasyonda loycev tarafsız ve objektif gibi davranıyor ama yemezler. bana yönelttiği suçlamalar ve verdiğim cevaplar şurada>>>>> https://bitcointalksearch.org/topic/wolwoo-clubmeritstrust-5212285

suçlama derken ikisi suç bile değil, 3. suçsa forumun yarısı suç işliyor şu an Smiley
legendary
Cashback 15%
@Kalemder üstad diplomaside mütekabiliyet esası vardır. biri size vuruyorsa siz de ona vurursunuz, biri size iyi davranıyorsa siz de ona iyi davranırsınız. kim olursa olsun karşılık vermek gerekir. ara ara bakıyorum, beni distrust listesine ekleyenleri ben de ekliyorum. tavsiyem pasif kalmayın, aktif bir biçimde mücadele edin. çok da umursamayın şunları, bi canımız var altı üstü...

edit: bana merit vermiş biri gördünüz mü?  Smiley yau hiçbi şey anlamadım ben bu işten
Bana da vermiş. Büyük ihtimalle merit kaynağı için başvuran arkadaşlar önermiştir, oradan görüp merit vermiştir. Ama o arkadaşla sen takistin ama forum için uğraşan birisi olarak görüyorum onu. Yani o tip kişileri yanımıza almalıyız hocam bence. Tartisma nedeninizi hatirlamiyorum.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
Bence çözüm, eften püften sebeplerler malum ekipten korkarak günediğimiz kişileri dt listemizden çıkarmamalıyız,  dt ye daha çok kişi sokarak bunu aşabiliriz, herkes herkesi eklesin demiyorum ama, kendimden örnek vereyim şu forumda karıncayı incitmişliğim yok, adımı scammera çıkardılar, çoğu kişide malum tayfadan etkilenip dt listesinden çıkardı, yine ufak tefek olaylarda birkaç arkadaşı daha saf dışı bıraktılar. Neticede kimse kalmayacak listede.
legendary

edit: bana merit vermiş biri gördünüz mü?  Smiley yau hiçbi şey anlamadım ben bu işten
legendary
Be A Hope
@goraset hocam, s.kmek isteyene adres açık. : )

O şekil sonuç alınamayacağını düşünüyorum ben. Sonuç alırım diyene saygım sonsuz

Bir ara oturup hepsini kendi dilinden, kendi yöntemlerinden kesin delillerle ifşa etmek lazım.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
Breakdown'u incelediğimde son olaylarla alakası, mesajı bile olmayan Türk üyelerde disttrust yağmuruna tutulmuş. @Ekiller, @Bobita bunlardan gözüme çarpanlar. Ayrıca globaldeki yazışmalardan haberi dahi olmayan, foruma bile doğru düzgün girmeyen pek çok türk üyede disttrust saldırısı yemiş hegemonya tarafından.

Sanırım hedef haline gelen Wolwoo'nun listesinde kim varsa hepsine disttrust veriyorlar. DT'de olanlara ayrıca muamelede bulunmuşlar. Bu yaptıkları tam bir yavşaklık.

Yinede biz diplomatik nezaketimizden ödün vermeyelim : ) Sevsekte sevmesekte bunlar forumun parçası. Bir gün anlarlar bizi (umarım).

Hocam afedersinde bi domaltıp s.k medikleri kaldı, hala diplomatik nezaket diyorsun,  bence bu tamamen hatalı bir taktik, tüm türk topluluğunu dt den safdışı edecekler, diplomatikte olsan agresifte olsan doğruları savunman tepkilerini çekmek için yeterli, sesini çıkarmasan , pasifize olursan , bahsettiğin ekibin yalakası olursan göz yumarlar, tabi içine sindirebilene
sr. member
Activity: 686
Merit: 250
Konu güzel olmuş elinize sağlık kime güvenip güvenmeyeceğimizi daha net görmüş oluruz.
legendary
Be A Hope
@kalemder hocam breakdown linkini paylaşır mısınız tekrardan.

https://bitcointalk.org/index.php?action=trust;dtview

Bu breakdown sayfasında tüm dt üyeleri arasındaki dist ve trust ilişkilerini görüntüleyebiliyorsunuz. Dt olmayanlarla alakalı sonuçlara diğer analiz araçlarından bakmak mümkün.

Trust ve merit ile ilgili analiz araçlarını da detaylı tanıtıp yazacağım bir ara. Ayın 15'inden önce yazdıklarımıza pek ilgi olmuyor Cheesy
legendary
Cashback 15%
En son kafam atıp bizim yereldeki herkesi ben de dt listesinden çıkarmıştım ama dün güncelleme yaptım. Şu an loy sitesinden görülen listem güncel olmayan listemdir. @kalemder hocam breakdown linkini paylaşır mısınız tekrardan.
legendary
Be A Hope
Breakdown'u incelediğimde son olaylarla alakası, mesajı bile olmayan Türk üyelerde disttrust yağmuruna tutulmuş. @Ekiller, @Bobita bunlardan gözüme çarpanlar. Ayrıca globaldeki yazışmalardan haberi dahi olmayan, foruma bile doğru düzgün girmeyen pek çok türk üyede disttrust saldırısı yemiş hegemonya tarafından.

Sanırım hedef haline gelen Wolwoo'nun listesinde kim varsa hepsine disttrust veriyorlar. DT'de olanlara ayrıca muamelede bulunmuşlar. Bu yaptıkları tam bir yavşaklık.

Yinede biz diplomatik nezaketimizden ödün vermeyelim : ) Sevsekte sevmesekte bunlar forumun parçası. Bir gün anlarlar bizi (umarım).

Pages:
Jump to: