Pages:
Author

Topic: Güvendiğiniz - İtimat Ettiğiniz Üyeler? Trust List - Trust Feedback - DT1 Nedir? - page 7. (Read 7670 times)

legendary
Activity: 1638
Merit: 1328
Stultorum infinitus est numerus
Trust List Kayıtları
Haftalık olarak forumdaki trust list değişiklikleri bu linkte yayınlanmaktadır. Bütün analiz araçları bu dosyayı kaynak olarak kullanmaktadır. Bilgi ve arşiv amaçlı burada bulunsun.

https://bitcointalk.org/trust.txt.xz

Kalemder'in paylastigi dosyayi manuel olarak incelemek cok zor olacaktir. Kolay yol olarak LoyceV bir sure once loyce.club adi altinda bir site yapti, orada Custom Trust List viewer'dan UID'niz ile herkesin trust listesini gorebilirsiniz.
sr. member
Activity: 840
Merit: 300
Ben de ekledim bazı arkadaşlarımızı daha önceleri bir liste yapmıştım, sonra yavaş yavaş eklemiştim forumda sık sık yazan güvendiğim arkadaşları unuttuğum varsa gözden kaçan varsa pm atabilir.

theymos
OgNasty
DefaultTrust
by rallier
Lydian
LoyceV
ekiller
otto_diesel
bobita
Lachrymose
Vispilio
Blacknavy
Kalemder
AlyattesLydia
KriptoGuruTR
wolwo
hero member
Activity: 1204
Merit: 630
Trust List Kayıtları
Haftalık olarak forumdaki trust list değişiklikleri bu linkte yayınlanmaktadır. Bütün analiz araçları bu dosyayı kaynak olarak kullanmaktadır. Bilgi ve arşiv amaçlı burada bulunsun.

Çok ilginç oldu bunu bilmiyordum üstad teşekkür ederim.
Ama benim için öğrendiğim için sevindiğim yeni bir şey olsa da, daha önce hiç bakmadığım için beni listesine ekleyen çok az insan olduğunu ve beni listesine ekleyeceğini düşündüğüm bazılarının eklememiş olmasına üzüldüm. Yani elbette bu iş özgür davranılması gereken bir alan ama ne bileyim yine de üzüldüm.

Global'de çok az yazan birisi olmama rağmen oradan bile eklendiğimi gördüm ama TR bölümünde sanırım farklı olmuş durum.
Ne denir, ne düşünülür bilemedim.
full member
Activity: 490
Merit: 104
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Trust List Kayıtları

Hocam indirdim dosyayı bir bakayım dedim. ( Sırf merak yoksa dt olacağım dan değil 😀)
Komple Çin ve gibi birşey bu Türkçe görmedim. Bir iki sayda çevirdim sadece Türkçe var mı acaba?
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
Trust List Kayıtları

legendary
Be A Hope
konu ve açıklama için de teşekkürler.

Rica ederim @Trendcoin dostum.

Eleştirilerin için teşekkür ederim, ekserine katılıyorum. Fakat şöyle bir denge vardır...

İnternetten alışveriş yaparken karşınızdaki her ne kadar bir insan olsa da ilk başta muhatabınız bir "hesaptır". Hesabın güvenirliğini, önceden yaptığı alışverişlerle, alışveriş yaptığı kişilerin referansı ile değerlendirebilirsiniz. Yepis yeni bir hesap, daha ilk ayında yüksek hacimli bir alışveriş istiyorsa herkes durup düşünür. Ticaret yapacak kişi rütbesi, geçmişi, pozitif diyalogları olan bir üyeyi tercih edecektir.

Legend bir hesap kendi hesabının değerinden yüksek bir işlem yapmayı istiyorsa, o zaman da durup düşünmek gerekir elbette. Forumdaki her ticaretin hacmi, hesabın değerini geçmemelidir, prensip olarak. Bir legend üyeye yüz binlerce dolar emanet etmek, o kişiyi nefsi ile şeytan ile sınamaktır. Vicdanı olmayan biri için, hesaptan vazgeçip kötü yolu tercih etmek mümkündür. Aydınlık ve karanlık taraf arasında belirsiz bir çizgi vardır.

Bizler vicdan sahibi insanlarız. Bunu anlamanın veya insanlara kendinizi tanıtmanın yolu ise forumda vakit geçirmek, pozitif diyaloglar kazanmak, olumlu alışverişler yapmaktır. Bunlar biriktikçe, hesabınızın güveni de artar.

İnternetten yapılan alışverişler her zaman ve öncelikle insani güvene dayanmaktadır. Daha sonra, referanslar, görüşler, anlayışlar gelir. Trust sisteminin amacı, görüşlerine güvendiğiniz insanların yargılarını görüntülemenizi sağlamaktır.

İnsanın içerisinde bulunduğu her şeyde olduğu gibi bu sistemde de entrika, drama, hizip ve yozlaşma var ne yazık ki. (Çoğunlukla hegomanyak yabancı üyelerin yaptığı)
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
saçma sapan bir sistem, tıpkı diğeri gibi... forum içinde başarılı bir ticaret işlemi gerçekleştirirsek, pozitif güven puanı alıyoruz. :))
abi 10 sene önce olsa eyvallah derim, ortada doğru düzgün exchange yok. işlemler mecburen forum üzerinde buluşan insanlar tarafından tamamen online olarak gerçekleşiyormuş...

bugün forum üzerinden ticaret yapmanın ve puanlamanın anlamı ne? 
btc işlemi gerekiyorsa exchangede gerçekleştirilir; diğer alış verişler de ikinci el ilan sitelerinden, freelancer sitelerden ya da spot çarşıdan, halk pazarından falan. forum üzerinden ticaret gerçekleştirmenin bir realitesi yok.

trust sistemin güvenliği sağlaması ya da ona katkı sunması da sadece bir iddia!
niyeti bozuk birinin, 10 tane başarılı işlem gerçekleştirdikten sonra 11. işlemde ortalığı patlatmayacağının garantisi var mı? kötü niyetli biri için 10 başarılı işlem ve geri dönüşün tek amacı, 11. işlemde sağlam vurgun yapmak olur.

elden işlem gerçekleştirmeyi gerektirecek kadar yüklü bir miktar alış veriş gerçekleştirecek olsam bile, burada yazan "artı puan geri dönüşleri" benim için hiçbir anlam ifade etmez. kişisel güvenlik önlemlerini almadan (can ve mal) herhangi bir ortamda kripto para ticareti gerçekleştirmem. ki bu durum karşı taraf için de -herkes için de- böyledir.   

ticaret işlemlerinde güvenlik sağlayamayan ne işe yaradığı belirsiz bir sistemin diğer konularda fayda sağlamasını beklemek hatadır. zaten genel tabloda bu durumu tamamen doğruluyor. bu sistemlerin hepsi vasatizm aşılamaktan başka bir işe yaramaz. :))

not: forum içinde dürüst bir şekilde ticaret gerçekleştiren insanlar üzerine alınmasın, amacım trust sistemini eleştirmek.

konu ve açıklama için de teşekkürler.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
Geçen gün dt listesini güncellenmiştim ama bugün tekrardan sıfırlama kararı aldım. O çete bize az bile yapıyor sonuna kadar hakkediyoruz. Onların yazdığı hiçbir şeye katılmıyorum ama fikrim bu yönde.
legendary
Activity: 2072
Merit: 1137
son 200 yıldır, türkiyeye ne yapıyorlarsa, aynı zihin yapısı burada gözüküyor, bilinç altlarına işlemiş. normalde avrupa kültürünü insanlığını severim sayarım fakat bunların bilinç altında akıl almaz şekilde bir düşmanlık var.  Tamam sütten çıkmış ak kaşık değiliz. ama kimse sütten çıkmış ak kaşık değil.  bunu yazanların imzası da mixer imzası. ama adamlar öyle bir konuşuyorlar ki sanki hepsi evliya.

Şu anda seçilmiş türklerin hepsi atılmış vaziyette, trust güncellemesi için kendi listedisini güncelleyen silen 9-10 tane üyemiz oldu, bu yüzden 4 kişi bu ay DT seçilmedi. seçilenlerin zaten tepesine bindiler. bence bu işi sıkı tutmak lazım yoksa önünü alamayız.  adamlar sıra sıra eklemiş herkesi distrust'a, liste liste yani.  Fakat wolwo nun listesi için konu açıp bas bas bağırıyorlar herkesi ekledi diye.  

bu ismi jelibon gibi olan yeni türemiş eleman zaten bunların alt hesabı bu kesin. bu eleman 1200 küsür kişiyi distrust'a eklemiş. 1200 küsür listeye bak, her hafta 100 kişi eklemiş, karışan eden yok, herkes yıkıyor yağlıyor elemanı.

Çok iyi yakalamışsın jolly midir nedir uyutulmuş MK Ultra suikastçileri gibi görev verilmiş, tam görev adamı  Grin

4-5 kişiyi distrust'a aldı diye Wolwoo'ya drone saldırısı düzenlediler forumda  Roll Eyes, 1000'lerce kişiyi distrust'a ekleyen biri Bitcointalk ortamından nefret ediyor demektir,

1000'lerce kişiden hoşlanmayan tetikçi gibi adamların forumda DT'de işi ne diye theymos'a sormak lazım, bununla ilgili de ayrı bir konu açılması gerekiyor...
Onu da açtım, bir güzel de giydirdim 🙂 Biraz daha kafamı bozarlarsa hepsine tek tek negatif basacam. Rus forumunda Dt ile ilgili başlık açıp orada yapılan haksızlıklara vurgu yapcam Rusça. Ruslar bu konuda pek bir ilgisiz geldi bana, gerçi bizim forum da çok duyarlı diyemeyeceğim ama en azından onlar baya kalabalıklar... Eğer Ruslar dt yarışına katılırlarsa, birilerinin beni safdışı ettikleri gibi kendileri de dt'den kopabilir. Dt'ler dt'leri avlıyor, yeni dt'ler gelirse bu defa avcı av pozisyonuna gelir. Globaldeki merit ve dt hakimiyeti mutlaka kırılmalı...btc'de %51 saldırısı neyse, globaldeki çete de bitcointalk.org için odur.
legendary
Activity: 2072
Merit: 1137
Dikkat ettim, globalin hegomanyakları, tilki ve ay isimli kullanıcılar, yerel bölümde hiç tanımadıkları, diyalog kurmadıkları türk üyeleri distrust listelerine almışlar. Hiç bir entrikada yer almadıkları halde tek suçları Türkçe yazmak olan bu kullanıcıları neden eklemişler disttrust listelerine? Derken baktım yüzlerce insanı hoyratça disttrust etmişler. Onlara benzer hareketler yapan bir kaç ufak yardakçılarını saymıyorum. Tamamen keyfi kişisel verilen negatifler, nefret dolu disttrustlar. Wolwoo samimi bir şekilde trust listesini oluştururken onların listesini tartışmıyorlar, aksine wolwoo'yu sorguluyorlar hadsizce!

Bugüne kadar gördüğüm en ciddi hegemonya bu forumda var. Ve kimse onlara ses çıkarmıyor. Gerçekten garip. Mevzuları irdeleyecek erdemli, dil bilen insanlara daha çok ihtiyaç var.
Üstad ben defalarca söyledim bunları, bilmiyorlar mı qavatlar, hem de nasıl biliyorlar. Aslında bunların yaptığını biz de yapabiliriz. Yerli ve yabancı memnuniyetsiz kesimleri, bu konuda bilgilendirip, gerekiyorsa Rus forumunda da dillendirip bu konuda bir bilinç geliştirilebilir. Ruslar en faal ve kalabalık topluluk, bunları karşılarına almaya çekinirler. Ancak bizim gibi ufak topluluklara güçleri yetiyor.
legendary
Activity: 2016
Merit: 1598
son 200 yıldır, türkiyeye ne yapıyorlarsa, aynı zihin yapısı burada gözüküyor, bilinç altlarına işlemiş. normalde avrupa kültürünü insanlığını severim sayarım fakat bunların bilinç altında akıl almaz şekilde bir düşmanlık var.  Tamam sütten çıkmış ak kaşık değiliz. ama kimse sütten çıkmış ak kaşık değil.  bunu yazanların imzası da mixer imzası. ama adamlar öyle bir konuşuyorlar ki sanki hepsi evliya.

Şu anda seçilmiş türklerin hepsi atılmış vaziyette, trust güncellemesi için kendi listedisini güncelleyen silen 9-10 tane üyemiz oldu, bu yüzden 4 kişi bu ay DT seçilmedi. seçilenlerin zaten tepesine bindiler. bence bu işi sıkı tutmak lazım yoksa önünü alamayız.  adamlar sıra sıra eklemiş herkesi distrust'a, liste liste yani.  Fakat wolwo nun listesi için konu açıp bas bas bağırıyorlar herkesi ekledi diye.  

bu ismi jelibon gibi olan yeni türemiş eleman zaten bunların alt hesabı bu kesin. bu eleman 1200 küsür kişiyi distrust'a eklemiş. 1200 küsür listeye bak, her hafta 100 kişi eklemiş, karışan eden yok, herkes yıkıyor yağlıyor elemanı.

Çok iyi yakalamışsın jolly midir nedir uyutulmuş MK Ultra suikastçileri gibi görev verilmiş, tam görev adamı  Grin

4-5 kişiyi distrust'a aldı diye Wolwoo'ya drone saldırısı düzenlediler forumda  Roll Eyes, 1000'lerce kişiyi distrust'a ekleyen biri Bitcointalk ortamından nefret ediyor demektir,

1000'lerce kişiden hoşlanmayan tetikçi gibi adamların forumda DT'de işi ne diye theymos'a sormak lazım, bununla ilgili de ayrı bir konu açılması gerekiyor...
hero member
Activity: 1078
Merit: 696

legendary
Be A Hope
Dikkat ettim, globalin hegomanyakları, yerel bölümde hiç tanımadıkları, diyalog kurmadıkları türk üyeleri distrust listelerine almışlar. Hiç bir entrikada yer almadıkları halde tek suçları Türkçe yazmak olan bu kullanıcıları neden eklemişler disttrust listelerine? Derken baktım yüzlerce insanı hoyratça disttrust etmişler. Onlara benzer hareketler yapan bir kaç ufak yardakçılarını saymıyorum. Tamamen keyfi kişisel verilen negatifler, nefret dolu disttrustlar. Wolwoo samimi bir şekilde trust listesini oluştururken onların listesini tartışmıyorlar, aksine wolwoo'yu sorguluyorlar hadsizce!

Bugüne kadar gördüğüm en ciddi hegemonya bu forumda var. Ve kimse onlara ses çıkarmıyor. Gerçekten garip. Mevzuları irdeleyecek erdemli, dil bilen insanlara daha çok ihtiyaç var.
legendary
Bence "Konu Dışı" bütün meta konuların toplanması yönünden güzel oluyordu,

oradaki yoğun siyasi başlıklar için, siyaset ve politika gibi bir alt bölüm açılabilir,

Türkçe bölümün ana kısmına pek kimse bakmadığı için buraya taşınan konular biraz popülarite kaybedebilir...
hero member
Activity: 1666
Merit: 529
Kalemder aslında haklı bir yerde adamlar Pire gibi biri başladımı diğeri peşi sıra arkasını alıp geliyorlar. Ama bir yerdede tabi çok fazla susunca onlarda durmuyorlar anca onları ne kadar çok dt buradan çıkarsa o zaman susturabiliriz.
legendary
Be A Hope
Şuanda seçilmiş türk dt üyeleri arasında DT gücü olan kimse kalmadı. Şu sayfadan inceleyebilirsiniz arkadaşlar:
https://bitcointalk.org/index.php?action=trust;dtview

Bu yüzden ısrarla ifade ediyorum ki;

Savaş değil, BARIŞ
Çatışma değil, DİYALOG
Çifte standart değil, ADALET
Üstünlük değil, EŞİTLİK
Sömürü değil, ADİL DÜZEN

Hegemonya ile çatışarak değil diyalog kurarak uzlaşılır. Bu, boyun eğmek, lafını esirgemek anlamına gelmiyor. Okuyucu kitlenin de sizi anlaması, müttefikiniz olması ve fikirlerinizi kabul etmesi için bunlar gerekli. Son tartışmaları takip edemedim, artık sonsuz dramaları düşük bir ingilizce ile okumak bütün günümü alıyor. O yüzden tercih etmiyorum atışmaları.

Genel olarak takip ettiğim kadarıyla bizim arkadaşların "breakdown"da düşmelerinin sebebi
1- Yobitten dolayı yanlış anlaşılmalar: Bunlar ısrarla diyalog kurularak çözülebilir ancak. Yobitin canı cehenneme.
2- Yükselen tartışma havasında sarf edilen küfürler. Diplomasi yolu terk edilince olayları çözmekte güçleşiyor. Durum güç olan yola girince artık savaş, nefret daha kolay yol oluyor. Küfürleşmeler olunca disttrustlar arttı bunu fark ettim. Sadece wolwoo için demiyorum.
3- Yabancı üyelerde şu var: Biri disttrust ekleyince diğerleri de peşi sıra geliyor, onu trust listesine ekleyen dt üyelerini de ekliyorlar. Ak. oçları tam bir hegemonya oluşturmuşlar.

hero member
Activity: 1078
Merit: 696
theymos Huh Huh
by rallier
Lydian
AlyattesLydia
PHI1618

son yapılan değişikle bizden dt1 üyeliğinden çıkan arkadaşlar bunlar. bence çok boktan bir hal almaya başladı bu durum.

o kadar anlattık ama pek destek olan olamadı,  ben bizzat pm attım 20 kişiye böyle böyle bir durum var diye. Herkes hikaye anlattı. beni de dün ikinci bir kişi daha ekledi negatife.  bunların tetikçisi bir sr.member herkesi ekliyor, adamı 2 haftada DT yaptılar, bu sefer onun ekledikleri düştü. Ben gene seçildim, wolwo da seçildi ama negatifte. ben de düşerim bu gün yarın.

düşen oldukça kapanacak orası benden söylemesi demedi demeyin..  wolwo da foruma küstü resmen.
legendary
Be A Hope
Ayrıca hegemonya, dt türk üyelerin tamamından dt gücünü düşürmüş. Yanlış hatırlamıyorsam breakdown'da yani dtler arasında eksi olan dt üyelerinin, dt gücü olmuyor. Geçen ayki Türk dt üyelerin yarısı çıkarıldı, kalan yarısının da dt gücü yok eksi olduklarından.

Ayrıca listeyi hegemonya ele geçirmiş görünüyor. Neden hegemonya diyorum bunun özel sebepleri var daha sonra açıklarım.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
theymos Huh Huh
by rallier
Lydian
AlyattesLydia
PHI1618

son yapılan değişikle bizden dt1 üyeliğinden çıkan arkadaşlar bunlar. bence çok boktan bir hal almaya başladı bu durum.
legendary
Yeni Dt listesi duyuruldu. Hegomanyak kadro güçlenmiş. Theymos çıkmış. Bu arada dtler arasında ekside olan üyeler tekrar seçilmiş, düşmemişler.

Listeyi ayıklayamadım şuan. Bizden seçilen tüm arkadaşları tebrik ediyorum. Yeni bir arkadaş yok zaten. Bazıları ise çıkmış.

https://bitcointalksearch.org/topic/m.53512864
Ben de bişey anlamadım, listedeysek nasıl düşüyoruz. Madem düşecez niye giriyoruz. 3-5 kişi bir olup başkasına komplo kurabilecekse bu sistemin ne güvenirliği kalıyor.

lokalden girenlerin listesi

ekiller
otto_diesel
bobita
Vispilio
wolwoo

Beyler, herhangi bir bitcointalk sayfasının sonuna şu ibareyi ekleyerek, DT görünümüne geçebilirsiniz:   ;dt

Şu anki durumda Wolwoo gereksinimleri tamamlamasına karşın çok fazla DT1 üyenin muaf listesinde olduğu için DT statüsünde değil,

theymos'un açıkladığı liste "hak kazananlar" olarak anlaşılmalı, hak kazanıp da eksi puan yüzünden DT olamama ihtimali var...
Pages:
Jump to: