Pages:
Author

Topic: PlanetWatch projekt - novi Helium? - page 12. (Read 2981 times)

jr. member
Activity: 136
Merit: 3
July 01, 2021, 12:17:20 PM
#60
Negdje sam bio procitao da uz Type 1 senzor dolazi pretplata za SIM karticu na godinu dana.
Sto nakon godine dana onda? Jel se mora produziti pretplata, novu karticu kupiti ili se moze na wifi spojiti pa opet salje podatke dalje?
Ima li tko saznanja?
member
Activity: 535
Merit: 43
July 01, 2021, 11:28:53 AM
#59
Na kraju kako ide kada palis planetwach? Prvo atmotube pa ga ugasis i onda planetwatch?

Da nije problem u aplikaciji gdje za planetwatch lokaciju pise samo da se koristi kada se upotrebljava, nema opcija all time, a za atmotube ima tj mora stalno na ekranu biti planetwatch?
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
July 01, 2021, 11:21:47 AM
#58
U 24 sata posalje nekih 180-200, medutim kako sam danas slobodan, jucer poslije posla sam ga spojio na svoj mob i otislo u 24 sata sam dobio preko 300 quality data. Inace

airscore 80-85 i ona 4 voc,pmx3 svi u plavom 11-16

Pa zato i dobivaš tako malo tokena. Ako je istina da da se dnevno šalje 2880 data paketa, a tvoj uređaj pošalje 200, to je skoro ništa. Još si dobro i dobio 6 tokena obzirom koliko si podataka poslao (200 podataka je manje od 10% od maksimuma).

Što se tiče kvalitete zraka, probaj puhnuti dim u njega. Automatski sve ide u crveno Grin
member
Activity: 535
Merit: 43
July 01, 2021, 10:49:23 AM
#57
Meni nesto nije uredu. Jucer dobijem 6, danas 6. Mode always on,pokusao sa android 5, bluetooth 4, android 10, bluetooth 5, stalno u pozadini radi.

Inace atmotube i planetwatch ne mogu raditi istovremeno, nego mi radi samo planetwatch, otvorim account i ostavim ga u "tabu" i pojavi se gore ikona da je upaljen. Neznam vise sto da radim..

E vidiš, a kod mene PlanetWatch aplikacija se neće spojiti sa senzorom dok ne upalim Atmotube aplikaciju. U uputama lijepo piše da se nakon spajanja Atmotube aplikacije sa senzorom ona mora zaustaviti ali kod mene to ne radi. Tek kad ostavim upaljenu Atmotube app i nakon toga upalim PlanetWatch, onda se normalno spoji.
Inače, valjda u 90% slučajeva radi o Androidovom čuvanju baterije jer ubije aplikaciju. Pogledaj si koliko imaš Air Quality Data Collected u neko određeno vrijeme. Kad sam tek nabavio uređaj sam mjerio i dok sam popušio cigaretu (6-7 minuta) sam imao 10 Air Quality Data Collected. Službeno bi svake dvije minute trebao poslati 1 stream podataka ali mislim da se tu ne misli na broj Air Quality Data Collected jer to meni raste puno više od 1 u dvije minute. Dnevno bi trebao imati 720 streamova podataka da bi dobio maksimalnih 23.04 PLANETS.

Ne znam jesam li prije stavio link ali imate na Telegramu PlanetWatch Balkan grupu pa se pridružite.

EDIT: Upravo sam na toj grupi vidio da je netko napisao da bi 4 Air Quality Data Collected trebao biti 1 stream. Prema tome, dnevno bi trebalo poslati 720x4=2880 Air Quality Data da bi dobio maksimalni broj tokena. @CroBoy12, provjeri si u PlanetWatch aplikaciji...

U 24 sata posalje nekih 180-200, medutim kako sam danas slobodan, jucer poslije posla sam ga spojio na svoj mob i otislo u 24 sata sam dobio preko 300 quality data. Inace

airscore 80-85 i ona 4 voc,pmx3 svi u plavom 11-16
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
July 01, 2021, 10:03:32 AM
#56
Evo pogledao sam uputu i radio step by step, i sada je bolje. Dobio sam oko 8 tokena.
Jbg, kad mislis da znas bolje pa omanes korak

Ma samo ovisi da ti aplikacija stalno bude upaljena. ako to uspiješ, onda dobivaš skoro maksimalnih 23 tokena.
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
July 01, 2021, 09:50:56 AM
#55
Evo pogledao sam uputu i radio step by step, i sada je bolje. Dobio sam oko 8 tokena.
Jbg, kad mislis da znas bolje pa omanes korak
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
July 01, 2021, 08:33:16 AM
#54
Meni nesto nije uredu. Jucer dobijem 6, danas 6. Mode always on,pokusao sa android 5, bluetooth 4, android 10, bluetooth 5, stalno u pozadini radi.

Inace atmotube i planetwatch ne mogu raditi istovremeno, nego mi radi samo planetwatch, otvorim account i ostavim ga u "tabu" i pojavi se gore ikona da je upaljen. Neznam vise sto da radim..

E vidiš, a kod mene PlanetWatch aplikacija se neće spojiti sa senzorom dok ne upalim Atmotube aplikaciju. U uputama lijepo piše da se nakon spajanja Atmotube aplikacije sa senzorom ona mora zaustaviti ali kod mene to ne radi. Tek kad ostavim upaljenu Atmotube app i nakon toga upalim PlanetWatch, onda se normalno spoji.
Inače, valjda u 90% slučajeva radi o Androidovom čuvanju baterije jer ubije aplikaciju. Pogledaj si koliko imaš Air Quality Data Collected u neko određeno vrijeme. Kad sam tek nabavio uređaj sam mjerio i dok sam popušio cigaretu (6-7 minuta) sam imao 10 Air Quality Data Collected. Službeno bi svake dvije minute trebao poslati 1 stream podataka ali mislim da se tu ne misli na broj Air Quality Data Collected jer to meni raste puno više od 1 u dvije minute. Dnevno bi trebao imati 720 streamova podataka da bi dobio maksimalnih 23.04 PLANETS.

Ne znam jesam li prije stavio link ali imate na Telegramu PlanetWatch Balkan grupu pa se pridružite.

EDIT: Upravo sam na toj grupi vidio da je netko napisao da bi 4 Air Quality Data Collected trebao biti 1 stream. Prema tome, dnevno bi trebalo poslati 720x4=2880 Air Quality Data da bi dobio maksimalni broj tokena. @CroBoy12, provjeri si u PlanetWatch aplikaciji...
member
Activity: 535
Merit: 43
July 01, 2021, 08:18:42 AM
#53
Meni nesto nije uredu. Jucer dobijem 6, danas 6. Mode always on,pokusao sa android 5, bluetooth 4, android 10, bluetooth 5, stalno u pozadini radi.

Inace atmotube i planetwatch ne mogu raditi istovremeno, nego mi radi samo planetwatch, otvorim account i ostavim ga u "tabu" i pojavi se gore ikona da je upaljen. Neznam vise sto da radim..
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
June 29, 2021, 09:09:55 AM
#52
Jucer sam testirao, bio sam spojen sa svojim mobom sve do 5 ipo ujutro, od tada do sada ostalo je 20% baterije, znaci rekao bi da baterija traje izmedu 24-26 sati, danas ga spajam na stari mob pa ce stalno slati podatke tako da bi se trajanje baterije jos trebalo smanjiti, amo zaokruziti na 24 sata.

Hm... Sad mi je palo na pamet da možda kod btcltcdigger uređaj šalje vrlo malo podataka (jer je napisao da dobije par PLANETS tokena dnevno) pa ne troši bateriju na Bluetooth. Možda mu zato baterija toliko traje. U svakom slučaju, meni je OK. Danas sam dobio 18.8 PLANETS ali i očekivao sam manje jer nisam cijelo vrijeme imao uređaj spojen.
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
June 29, 2021, 09:09:44 AM
#51
Moram provjeriti jos jednom postavke onda.
Moguce da meni zato traje tolko baterija jer se ovaj app gasi konstantno
member
Activity: 535
Merit: 43
June 29, 2021, 09:03:43 AM
#50
Jucer sam testirao, bio sam spojen sa svojim mobom sve do 5 ipo ujutro, od tada do sada ostalo je 20% baterije, znaci rekao bi da baterija traje izmedu 24-26 sati, danas ga spajam na stari mob pa ce stalno slati podatke tako da bi se trajanje baterije jos trebalo smanjiti, amo zaokruziti na 24 sata.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
June 29, 2021, 06:53:30 AM
#49
Na PlanetWatch Balkana Telegram grupi sam pronašao sliku da senzori na type1 uređaju (Airqino) ne traju baš dugo:

Quote

Neki optički senzor čestica traje godinu dana i onda banana. Za sad nemam info što kad prestane raditi. Može li ga se zamijeniti ili treba cijeli uređaj mijenjati. Ali budući da uređaj s licencom košta skoro $2k, pitanje koliko se isplati kupovina ako nakon godinu dana ne radi kako treba.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
June 29, 2021, 06:03:55 AM
#48
Neznam "kako" sam dobio, samo znam da mi traje. Jucer mi je bilo na 60% otkad sam ga prvi put dobio, znaci rekao bi da baterija ide i do 10 dana

Zanimljivo... Onda sam ja valjda dobio uređaj s lošom baterijom. Ali nije važno... Ionako mi niti mobitel s njim ne izdrži duže od dana pa samo stavim oboje puniti i sve OK.

Koliko dnevno dobivaš tokena? Jesi na maksimalnih 23 ili dobiješ manje? Mislim da niti jednom nisam dobio maksimalnih 23 tokena. Uvijek bude između 20 i 22.

Ma neznam, mislim da nesto radim krivo. Dobijem cca 1 token, tak da neznam kaj je fora.
Dal treba drkat po appu ili sta?

Uh... Pa to je ništa. Jesi pratio one upute u mailu gdje piše kako se u postavkama PW aplikacije postavi da stalno bude upaljena? I trebaš joj maknuti bilo kakva ograničenja po pitanju baterije. Meni se na Xiaomi mobitelu to otvori kad dugo držim prst na ikoni i onda odaberem opciju Info o apl.. Tu onda pod Štednja baterije stavim Nema ograničenja.
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
June 29, 2021, 05:43:49 AM
#47
Neznam "kako" sam dobio, samo znam da mi traje. Jucer mi je bilo na 60% otkad sam ga prvi put dobio, znaci rekao bi da baterija ide i do 10 dana

Zanimljivo... Onda sam ja valjda dobio uređaj s lošom baterijom. Ali nije važno... Ionako mi niti mobitel s njim ne izdrži duže od dana pa samo stavim oboje puniti i sve OK.

Koliko dnevno dobivaš tokena? Jesi na maksimalnih 23 ili dobiješ manje? Mislim da niti jednom nisam dobio maksimalnih 23 tokena. Uvijek bude između 20 i 22.

Ma neznam, mislim da nesto radim krivo. Dobijem cca 1 token, tak da neznam kaj je fora.
Dal treba drkat po appu ili sta?
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
June 29, 2021, 02:11:20 AM
#46
Neznam "kako" sam dobio, samo znam da mi traje. Jucer mi je bilo na 60% otkad sam ga prvi put dobio, znaci rekao bi da baterija ide i do 10 dana

Zanimljivo... Onda sam ja valjda dobio uređaj s lošom baterijom. Ali nije važno... Ionako mi niti mobitel s njim ne izdrži duže od dana pa samo stavim oboje puniti i sve OK.

Koliko dnevno dobivaš tokena? Jesi na maksimalnih 23 ili dobiješ manje? Mislim da niti jednom nisam dobio maksimalnih 23 tokena. Uvijek bude između 20 i 22.
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
June 29, 2021, 01:32:18 AM
#45
@slackovic
Jel uređaj moze biti u stanu ili mora biti vani? Bilo bi logicno da bude vani ali ko zna...
Napajac si kupio posebno ili dođe u paketu, jer vidim da je trajanje baterije dan i pol pa nema smisla baterije stalno mjenjati


Ma traje ti baterija sigurno 4-5 dana. I moze biti u stanu, zasto ne. Meni je u stanu i uredno radi. Makar mislim da bi ga trebao prikopcat na main mob


Tako je. Ne mora biti vani. Uređaj je namijenjen tome da ga korisnik cijelo vrijeme nosi sa sobom, bilo to vani ili u stanu.

@btcltcdigger kako si dobio da ti baterija traje 4-5 dana? Ja sam ga sinoć napunio na 100% i sad je na 41%. Malo mi ide na živce da uređaj koji bi trebao biti prijenosni ima tako slabu bateriju.

Neznam "kako" sam dobio, samo znam da mi traje. Jucer mi je bilo na 60% otkad sam ga prvi put dobio, znaci rekao bi da baterija ide i do 10 dana
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
June 28, 2021, 06:15:16 AM
#44
@slackovic
Jel uređaj moze biti u stanu ili mora biti vani? Bilo bi logicno da bude vani ali ko zna...
Napajac si kupio posebno ili dođe u paketu, jer vidim da je trajanje baterije dan i pol pa nema smisla baterije stalno mjenjati


Ma traje ti baterija sigurno 4-5 dana. I moze biti u stanu, zasto ne. Meni je u stanu i uredno radi. Makar mislim da bi ga trebao prikopcat na main mob


Tako je. Ne mora biti vani. Uređaj je namijenjen tome da ga korisnik cijelo vrijeme nosi sa sobom, bilo to vani ili u stanu.

@btcltcdigger kako si dobio da ti baterija traje 4-5 dana? Ja sam ga sinoć napunio na 100% i sad je na 41%. Malo mi ide na živce da uređaj koji bi trebao biti prijenosni ima tako slabu bateriju.
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
June 27, 2021, 02:01:10 PM
#43
@slackovic
Jel uređaj moze biti u stanu ili mora biti vani? Bilo bi logicno da bude vani ali ko zna...
Napajac si kupio posebno ili dođe u paketu, jer vidim da je trajanje baterije dan i pol pa nema smisla baterije stalno mjenjati


Ma traje ti baterija sigurno 4-5 dana. I moze biti u stanu, zasto ne. Meni je u stanu i uredno radi. Makar mislim da bi ga trebao prikopcat na main mob
jr. member
Activity: 136
Merit: 3
June 27, 2021, 08:19:07 AM
#42
@slackovic
Jel uređaj moze biti u stanu ili mora biti vani? Bilo bi logicno da bude vani ali ko zna...
Napajac si kupio posebno ili dođe u paketu, jer vidim da je trajanje baterije dan i pol pa nema smisla baterije stalno mjenjati
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
June 26, 2021, 07:01:06 AM
#41
Dal drzis na mobu da ti je screen always on, il ga pustis da ode u background? Pitam za frenda, naravno

Ne. Upalim aplikaciju i zaključan mobitel. To mi se nekako pokazalo kao najbolji način da app ostane što duže pokrenuta. Kad bi imao neki stari mob, onda bi smanjio brightness ma minimum i ostavio ekran da radi cijelo vrijeme.

@badger27: Naravno da ne dobiješ uređaj s licencom. Uređaj kupuješ od trgovca, ne od PlanetWatcha, a PlanetWatchu plaćaš licencu. Ako možeš zaraditi $400 mjesečno s type1 uređajem, znači da ga otplatiš za cca 6-7 mjeseci. Jer uređaj košta oko $1800 plus licenca $600. Nije baš bajno ali obzirom da cijena PLANETS tokens cijeli vrijeme stoji oko 10 centi, možda se i odlučim na to. Vidjet ću još... Šteta da je već plaćaš skoro 15.000 kuna uređaj nema neku vrstu vremenske stanice pa da mjeri i količinu oborine, brzinu vjetra i slično... To bi mi bilo fora. Ovako samo s kvalitetom zraka nikad ga ne bi kupio z toliko para. Jedino u ovom slučaju d smogu zaraditi s njime.
Pages:
Jump to: