Pages:
Author

Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC. - page 3. (Read 15296 times)

legendary
Activity: 2408
Merit: 1555
Kupuj plotki sprzedawaj fakty nie tym razem? Bitcoin rośnie i obecnie testuje lokalne szczyty a wolumen na etf-ach osiąga rekordowe ilości ponad 1 mld $ dziennie. Osobiście uważam że zobaczymy jeszcze okolicę 30 tysięcy prędzej niż później, ale może myślę tak dlatego że już sprzedałem, a rynek dalej rośnie. Grin. Podtrzymuję się swojego planu i uważam, że czeka nas korekta podobna do tej w 2020, podczas gdy USA będzie obniżać stopy procentowe, btc będzie spadać. Paradoksalnie obniżanie stóp to powinna być pozytywna informacja, ale liczy się powód dlaczego są obniżane.

wg mnie sprzedawanie faktów miało miejsce ale efekt nie był aż tak drastyczny jak wielu się spodziewało.
To właściwie dlaczego spodziewasz się korekty az do okolic $30k, jeżeli mamy same potencjalnie pozytywne informacje? Tylko dlatego że stało się to w 2020?
Halving za pasem, stopy prawdopodobnie w dół, rekordowy popyt na ETFy - dlaczego nie mielibyśmy iść w górę?
member
Activity: 97
Merit: 29
Kupuj plotki sprzedawaj fakty nie tym razem? Bitcoin rośnie i obecnie testuje lokalne szczyty a wolumen na etf-ach osiąga rekordowe ilości ponad 1 mld $ dziennie. Osobiście uważam że zobaczymy jeszcze okolicę 30 tysięcy prędzej niż później, ale może myślę tak dlatego że już sprzedałem, a rynek dalej rośnie. Grin. Podtrzymuję się swojego planu i uważam, że czeka nas korekta podobna do tej w 2020, podczas gdy USA będzie obniżać stopy procentowe, btc będzie spadać. Paradoksalnie obniżanie stóp to powinna być pozytywna informacja, ale liczy się powód dlaczego są obniżane.


legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
🔐Icarus CEO💳
pierwszy miesiąc roku już za nami i jak widać, styczeń zakończyliśmy na lekkim plusie Smiley
to już piąty miesiąc z rzędu (w ciągu roku), który zakończył się 'pozytywnie'. ostatni raz coś takiego wydarzyło się w 2020/2021 roku, kiedy 6 miesięcy zakończyło się na zielono od października'20 do marca'21.

legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
BTC 45333$

opór pękł, wyrysowała sie pięknie bycza flaga (dla tych co lubią AT), lecimy do 50K
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
🔐Icarus CEO💳
mam nadzieję, że wszyscy dobrze i zdrowo rozpoczęli nowy rok  Cool
teraz, gdy grudzień dobiegł końca, chciałem pokazać wykres miesięczny i jak widać, bitcoin zamknął ostatni miesiąc roku z niezwykłym wynikiem 12,18%.
był to czwarty zielony miesiąc z rzędu i dziewiąty w całym 2023 roku! ostatni raz taki miesięczny wykres (9 zielonych i 3 czerwone miesiące) mieliśmy w 2017 roku.
teraz nadchodzi nowy rok, który najprawdopodobniej przyniesie nam więcej zielonych niż czerwonych miesięcy - ale pozwólmy się zaskoczyć

szczęśliwego nowego roku!!!

legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...Zgłoszenie prawdopodobnie nic by ci nie dało, ale gdyby zdarzyło się że jakimś cudem uda ci się namierzyć złodzieja, to ciężko ci będzie odzyskać BTC skoro kradzież nie została zgłoszona.

Racja nigdy nie myślałem o tym, to kolejne ułatwienie dla hackerów, większość pokrzywdzonych nie zgłosi takiego faktu z wyżej wymienionych powodów, skamerzy o tym dobrze wiedzą i ilość przekrętów rośnie lawinowo, nie chcę powiedzieć, że są bezkarni, ale tak to wygląda...

cena BTC 41770$ na obecną chwilę, wygląda że od paru dni mamy akumulacje, to dobry znak, byki zbiorą wszystko i polecimy dalej d góry, 50K juz niedaleko...
legendary
Activity: 2408
Merit: 1555
/snip/

Heh. tak przypuszczałem. Policjanci są rozliczani z wykrywalności przestępstw, dlatego nie dziwi mnie że starali się maksymalnie zniechęcić cię od dokonania oficjalnego zgłoszenia. Wymagania co do udowodnienia że BTC nie pochodziło z nielegalnych źródeł czy straszenie Urzędem Skarbowym są z tyłka wyjęte.

Zgłoszenie prawdopodobnie nic by ci nie dało, ale gdyby zdarzyło się że jakimś cudem uda ci się namierzyć złodzieja, to ciężko ci będzie odzyskać BTC skoro kradzież nie została zgłoszona.
full member
Activity: 209
Merit: 103
Dr WHO on disney+
No cóż, jako młody , nie rozumiejący sposobu myślenia funkcjonariuszy z Policji, skontaktowałem się z posterunkiem Policji ( i dzieki jednej osobie z ww posterunku - zrezygnowałem ze złożenia zgłoszenia kradzieży)

oto co było:

miałem najpierw udostępnić mój klucz prywatny do adresu BTC , oraz klucz do adresu na giełdzie. Miałem udowodnić że pieniądze , czy też BTC nie pochodzą z nielegalnych żródeł. dodatkowo urząd skarbowy zweryfikować miał czy miałem i skąd miałem pieniądze na zakup btc.

przy okazji informując mnie że prawdopodobieństwo odzyskania jest równe 0 %


przy uzyskaniu takiej informacji - natychmiast się oddaliłem z komisariatu policji. 
legendary
Activity: 2408
Merit: 1555
obstawiam że przy przełomie 2023/2024 będzie po $50k

Mocno optymistyczny scenariusz ale jak najbardziej możliwy. Szczególnie przy obecnych, idiotycznie wysokich opłatach za transakcje, wielu ludzi pewnie wstrzyma sie z transferami z prywatnych portfeli do giełd, co może nieco obniżyć strone podaży.

Tak z ciekawości Wam powiem - że parę lat temu padłem ofiarą "złamania" mojego klucza prywatnego i 2 BTC poszło się....

Cały czas -> sledzę wszystkie adresy powiązane z pierwotnym adresem "na który moje BTC" poszło.

Przykro słyszeć, taka strata na pewno mocno zabolała. Ale chyba masz bardziej na myśli wykradzenie prywatnego klucza, niż jego złamanie?
Z ciekawości - zgłaszałeś to na policję czy uznałeś że nie warto? Jeśli tak, to jak to się potoczyło? Podjęli jakiekolwiek działania czy na przyjęciu zgłoszenia się zakończyło?

Na pewno warto śledzić, szanse na odzyskanie nie są wielkie ale nigdy nie wiadomo.
full member
Activity: 209
Merit: 103
Dr WHO on disney+
obstawiam że przy przełomie 2023/2024 będzie po $50k

9 dni brakuje - zobaczymy.


Tak z ciekawości Wam powiem - że parę lat temu padłem ofiarą "złamania" mojego klucza prywatnego i 2 BTC poszło się....

Cały czas -> sledzę wszystkie adresy powiązane z pierwotnym adresem "na który moje BTC" poszło.

Liczę że prędzej czy później uda mi się dopaść gościa - ale obawiam się że to może być ktoś np z Korei Północnej:Smiley i dupa.

no cóż - raz straciłem - > liczę że tym  razem nie zostanę oskubany:)
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Bitcoin zgodnie z przewidywaniami po małej korekcie ciśnie dalej do góry

aktualnie cana za BTC to 43K USD

i oby tak dalej, bo mam nadzieję zobaczyć 55K przed końcem roku
legendary
Activity: 2408
Merit: 1555
Czyli giełda to miejsce, gdzie zarabiają najlepiej leniuszki, którym się nie chce dowiedzieć? Bo taką narrację mamy obecnie w krypto. Narrację, w której po uruchomieniu ETFa zobaczymy rajd jak na złocie w 2004, czyli zarobią na bitcoinie ci, co po 14 latach "mi sie nie chce" dostali na talerzu opcję inwestycyjną najłatwiejszą dla mas, kupią i od razu zarobią 3x w pierwsze pół roku inwestycji, bo cykle halvingowe i obniżenie inflacji monetarnej na BTC z 1.5% do 0.7% tak sprawi? Nie wiem. Może, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Paradoksalnie leniuchy, którym się za wiele nie chce, a którzy wrzucają kasę długoterminowo w popularne/zaufane aktywa (indeksy/złoto czy może teraz bitcoin) średnio wyjdą na tym na plus (po raz kolejny - długoterminowo) podczas gdy większość daytraderów/spekulantów kończy na stracie.

Ale ja nie mówię że wszyscy oni zarobią, może się okazać że skończą trzymając przysłowiową torbę.

Zgadzam się że "organiczny" wpływ spot ETFów jest przesadzony i nie spodziewam się fajerwerków. Ich efekt (pozaspekulacyjny) będzie rozciągnięty w czasie.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...Jeśli zasiałem ziarno wątpliwości - każdy je z nas ma jak rozważa za i przeciw kolejnego ruchu ceny. Ot taka spekulacja w jedną stronę

BTC 40K

wiec mamy korektę i teraz się okaże czy jest siła na rynku, ja bardzo dokładnie będę się przyglądał wszystkim krypto z top 10

jak na razie tylko BNB pomimo wszystko odbiło i aktualnie widzę zieloną świeczką na wykresie 24h

liczę na to że rynek krypto jest silny i korekta szybko będzie wyciągnięta, BTC może zanurkować nawet do 36K, a jak cena spadnie niżej, trzeba będzie pomyśleć co dalej
member
Activity: 373
Merit: 37
       Ja też jak najlepiej życze BTC i zgadzam się z opinią że pullback teraz nie tylko był by dobry pod względem technicznym bo ATH teraz przed halvingiem by prowadził do przedłużonej bessy co nie byłoby dobre dla wielu projektów i negatywnie by odbiło się na długoterminowym potencjale BTC i środowisko generalnie jest za korektą do poziomu 28/32k $.

      Ale to nie pomoże jeśli dziwki obsługujące klientów z bliskiego wschodu zwróciły ich uwagę żądając płatności w BTC, a ci podłapali zrobili DYOR (https://www.youtube.com/watch?v=qn2Hzu48_os&t=363s) i będą skupować każdą ilość która trafi na giełdy.

Jeśli zasiałem ziarno wątpliwości - każdy je z nas ma jak rozważa za i przeciw kolejnego ruchu ceny. Ot taka spekulacja w jedną stronę



legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Jezeli chodzi o fundusze emerytalne to watpie zeby mogly inwestowac w CFDki. Jasne, na upartego kazdy mogl miec ekspozycje na bitcoina, ale rozwiazania w stylu inwestowanie w MSTR byly dalekie od idealnych (MSTR to takze przeciez biznez zwiazany z IT ktory mial problemy z osiaganiem zyskow z operacji), i watpie zeby przecietny czlowiek (np posiadajacy ROTH IRA gdzie, o ile mi wiadomo, mozesz wybrac gdzie twoje srodki sa zainwestowane) mial na tyle rozeznania zeby rozumiec zwiazek miedzy MSTR a Bitcoinem. O ETP na 21shares nie mam pojecia wiec sie nie wypowiem.
Czyli giełda to miejsce, gdzie zarabiają najlepiej leniuszki, którym się nie chce dowiedzieć? Bo taką narrację mamy obecnie w krypto. Narrację, w której po uruchomieniu ETFa zobaczymy rajd jak na złocie w 2004, czyli zarobią na bitcoinie ci, co po 14 latach "mi sie nie chce" dostali na talerzu opcję inwestycyjną najłatwiejszą dla mas, kupią i od razu zarobią 3x w pierwsze pół roku inwestycji, bo cykle halvingowe i obniżenie inflacji monetarnej na BTC z 1.5% do 0.7% tak sprawi? Nie wiem. Może, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Mysle ze masz sporo racji o tym ze spoty sa mocno przehypowane, ale na chlopski rozum, czy Blackrock wogole by sie w to bawil gdyby nie wiedzieli ze bedzie na to popyt?

Popyt będzie. Blackrock zarabi na transakcjach a nie na zyskach klientów więc nie musi za tym iść wzrost cen. Pompa do ATH przed ETFem da sporo wolumenu na start a ostry dump chwile potem da kolejny zastrzyk wolumenu jak ludzie będą uciekać z inwestycji. Ludzie będą też sprzedawać krypto i kupować ETF, by nie martwić się kluczami i osobnym rozliczaniem zysków, co nie wypłynie na kurs a da zysk blackrockowi. Moim zdaniem zobaczymy powtórkę z listingu bitcoina na CME i CBOE.

Dla tych, co mi nie wierzą, to polecam poczytać, kiedy CME i CBOE zapowiedziało listing bitcoina, jaki hype był wtedy na to nakręcany i jak to się skończyło.

Cboe, CME to launch bitcoin futures contracts December 7, 2017  
(Reuters) - Cboe Global Markets Inc and CME Group Inc will launch futures contracts on bitcoin on Dec. 10 and Dec. 17 respectively.
ATH na bitcoinie było dokładni 17 grudnia.
A jak się skończyo?

"CBOE exchange to delist Bitcoin futures amid falling volume"
https://finance.yahoo.com/news/cboe-exchange-delist-bitcoin-futures-104038477.html
March 15, 2019
Idealnie na dołku, poniżej 4000$, na 2 tygodnie przed rajdem do 14k$

CBOE to w ogóle odwalił taki wałek jakich mało. Klienci mogli kupić w ostatni dzień hossy i byli zmuszeni do sprzedania (delisting) w ostatni dzień bessy.
legendary
Activity: 2408
Merit: 1555
A nie mogli nabywać ekspozycji na zmianę cen bitcoina poprzez CFD na bitcoina zatwierdzone przez SEC lata temu. Albo poprzez microstrategy, jak to zresztą robił blackrock posiadając 6% akcji, albo fidelity z 4%. albo przy pomocy ETP na bitcoina od 21shares "100% physically backed by Bitcoin (BTC), the largest cryptoasset by market cap (currently $571B*), the 21Shares Bitcoin ETP (ABTC) tracks the performance of BTC to offer a simple, regulated, and secure way for investors to gain exposure to BTC. ABTC has the longest track record of any physical BTC ETP on the market."
https://21shares.com/product/ABTC albo przy pomocy zagranicznych etfów (podobno szwajcaria zatwierdziła już spot ETFA lata temu). Sposobów było sporo i moim zdaniem każdy przekładał się w jakimś stopniu na kurs bitcoina albo bezpośrednio (ETP zabezpieczony bitcoinem) albo pośrednio (CFD i arbitrażyści zarabiający na spreadzie i fundingu)

Moim zdaniem przehypowane przez speców w temacie. Ludzie wierzą, że wchodzą tu wilki z wall street i myślą, że się na nich dorobią. Oni już tu są i właśnie nas rozgrywają. Teraz wszystko się zmienia.

Jezeli chodzi o fundusze emerytalne to watpie zeby mogly inwestowac w CFDki. Jasne, na upartego kazdy mogl miec ekspozycje na bitcoina, ale rozwiazania w stylu inwestowanie w MSTR byly dalekie od idealnych (MSTR to takze przeciez biznez zwiazany z IT ktory mial problemy z osiaganiem zyskow z operacji), i watpie zeby przecietny czlowiek (np posiadajacy ROTH IRA gdzie, o ile mi wiadomo, mozesz wybrac gdzie twoje srodki sa zainwestowane) mial na tyle rozeznania zeby rozumiec zwiazek miedzy MSTR a Bitcoinem. O ETP na 21shares nie mam pojecia wiec sie nie wypowiem.

Mysle ze masz sporo racji o tym ze spoty sa mocno przehypowane, ale na chlopski rozum, czy Blackrock wogole by sie w to bawil gdyby nie wiedzieli ze bedzie na to popyt?
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
ale przede wsystkim inwestorom instytucjonalnym (wliczajac fundusze emerytalne) ktorzy nie mogli inwestowac w Bitcoina, bo byli ograniczeni tylko do inwestycji zatwierdzonych prze SEC (amerykanski KNF).

A nie mogli nabywać ekspozycji na zmianę cen bitcoina poprzez CFD na bitcoina zatwierdzone przez SEC lata temu. Albo poprzez microstrategy, jak to zresztą robił blackrock posiadając 6% akcji, albo fidelity z 4%. albo przy pomocy ETP na bitcoina od 21shares "100% physically backed by Bitcoin (BTC), the largest cryptoasset by market cap (currently $571B*), the 21Shares Bitcoin ETP (ABTC) tracks the performance of BTC to offer a simple, regulated, and secure way for investors to gain exposure to BTC. ABTC has the longest track record of any physical BTC ETP on the market."
https://21shares.com/product/ABTC albo przy pomocy zagranicznych etfów (podobno szwajcaria zatwierdziła już spot ETFA lata temu). Sposobów było sporo i moim zdaniem każdy przekładał się w jakimś stopniu na kurs bitcoina albo bezpośrednio (ETP zabezpieczony bitcoinem) albo pośrednio (CFD i arbitrażyści zarabiający na spreadzie i fundingu)

Moim zdaniem przehypowane przez speców w temacie. Ludzie wierzą, że wchodzą tu wilki z wall street i myślą, że się na nich dorobią. Oni już tu są i właśnie nas rozgrywają. Teraz wszystko się zmienia.
legendary
Activity: 2408
Merit: 1555
I mi wstyd że połowy z tego co piszecie , nie rozumiem. Na przykład jak byście mogli wyjaśnić o co z tym ETF chodzi.

W skrocie, spot ETF (Exchange Traded Fund) umozliwi kupno bitcoina prywatnym inwestorom, którzy z jakiegos powodu nie chca sie rejestrowac na gieldach kryptowalut, ale przede wsystkim inwestorom instytucjonalnym (wliczajac fundusze emerytalne) ktorzy nie mogli inwestowac w Bitcoina, bo byli ograniczeni tylko do inwestycji zatwierdzonych prze SEC (amerykanski KNF).
W przeciwienstwie do juz zatwierdzonych ETFow na BTC futures, spot ETFy beda kupowac rzeczywiste bitcoiny w imieniu swoich inwestorow.
Jest pare innych dodatkow, takich jak np zwolnienia z podatkow od zyskow kapitalowych np w UK, jezeli ETFy te beda dostepne w ramach "stock & shares ISA".



Tak przy okazji się pochwalę , jestem posiadaczem maluszka 1,17 BTC przy zakupie 80kPLN:) więc już mam 100% zysku.

No i pieknie. Bardzo ladny wynik.

Pytanie brzmi następująco : chciałbym nie sprzedawać i przetrzymać z 8 lat ale czy warto? w sensie nie próbować (wiem że mogę stracić wszsytko) sprzedawać kupować - pytanie brzmi czy po halfingu do jakiej wartości spadnie? mniej więcej , ? ostatnio spadło do wartości 25%

Na to pytanie musisz odpowiedziec sobie sam. Zacznij od pytania, po co wogole trzymasz bitcoiny? Jezeli tylko dla zysku, to moze warto ustalic sobie zadowalajace przedzialy cenowe w ktorych zaczniesz sprzedawac i realizowac zyski.
Jezeli trzymasz bo uwazasz ze BTC ma przed soba wielka przyszlosc, to trzymaj tak dlugo jak sie da, no chyba ze masz jakies wydatki zyciowe ktore sa priorytetem (np kupno domu itp). Mysl w kategoriach zachowania i powiekszania wartosci swoich inwestycji, np czy lepiej trzymac srodki w PLN, BTC, kruszcach, akcjach itp, i w jakich proporcjach.

W porzednich cyklach Bitcoin spadal o ok 80% od ceny szczytowej, co sugerowaloby ze, nawet jezeli chcesz trzymac dlugoterminowo, to warto sprzedac i odkupic taniej - ale w praktyce nie jest tak latwo przewidziec czy rzeczywiscie jestesmy w okolicach szczytu, czy np dopiero w polowie drogi.

Najgorsze co mozna zrobic to podejmowac decyzje pod wplywem emocji, bez zadnej strategii.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...Pytanie brzmi następująco : chciałbym nie sprzedawać i przetrzymać z 8 lat ale czy warto? w sensie nie próbować (wiem że mogę stracić wszsytko) sprzedawać kupować - pytanie brzmi czy po halfingu do jakiej wartości spadnie? mniej więcej , ? ostatnio spadło do wartości 25%

krótko - trzymać

jeżeli nie jesteś doświadczonym trejderem, nie znasz rynku BTC, nie dasz rady wytrzymać stresu trejdowania, to największy chyba problem, poza brakiem wiedzy/podstaw, bo tego można sie szybko nauczyć

nie trafisz w szczyty, żeby sprzedać z max zyskiem, a co gorsza będzie brakowało wiary/wiedzy i sprzedasz na dołkach (właśnie ze stratą) "panic sell" - podstawowe błędy każdego świerzaka

na szczęście dzisiaj BTC, to już nie to samo BTC z 2015 czy 2017 roku, nie ma takich rajdów, jak były kiedyś, że BTC potrafiło zanurkować 50% w kilka godzin, nie zdarzyło sie już dawno

to może dawać większe szanse podczas trejdowania, ale uważam, że niedoświadczony trejder powinien po prostu trzymać, jak stuknie 250K $ za BTC wtedy sprzedawać

...jak taksówkarz się pochwali, gazety będą codziennie pisały o nowym szczycie, google trends wybije przez dach warto część sprzedać...

taksówkarz działał ale wcześniej jako dzwonek do wyjścia z BTC  Wink,

BTC było nowe, nikt o nim nie wiedział, kiedy taksówkarze podłapali temat, to był już po 1000$ i zaraz potem korekta, (wiem jestem/byłem taksówkarzem, kiedy mówiłem o BTC, jak był jeszcze bez wartości i dostępny w kranikach, to nikt nie chciał słuchać Grin)

dzisiaj każdy taksówkarz już gada o BTC, kiedy idzie w górę czy w dół, a co drugi to expert  Cheesy, bo jedni już mają torbę i tracą (sporadyczne przypadki sa na plusie, większość z nich kupiła na ATH dzięki FOMO), a inni chcą zainwestować i wiecznie czekają na "okazje", czy aż cena spadnie, co jak wiemy już się nie zdarzy, BTC jest dzisiaj po 44K $. Są też, jak zawsze, ci sceptyczni, którzy zazdroszczą jednym, współczują drugim, a sami pewnie tylko marzą, bo kto by nie chciał mieć chociaż 1BTC dzisiaj na koncie  Cool

member
Activity: 373
Merit: 37
tak jak kolega pisał - jak taksówkarz się pochwali, gazety będą codziennie pisały o nowym szczycie, google trends wybije przez dach warto część sprzedać tzw. take profit za część otworzyć shorta proporcjonalnie do ilości posiadanego btc tak że jak się źle oceni moment wykonania operacji to shorta można zamknąc na stracie ale główny portfel będzie szedł w górę bo sytuacja rynkowa będzie tak wyceniała wartość BTC czyli np 5/10 mln dolarów za jednego BTC także nie pochopnie z tygodnia na tydzień a raczej z miesiąca na miesiąc (oko do śledzących na skali 1 minuta wykres kursu BTC)
Wpadaj na forum zakładaj wątki, włączaj się do dyskusji i w miarę rozwoju sytuacji będziemy się dzielić spostrzeżeniami, 'newsami", strategiami, pomysłami zapraszam


ps. Na Binance rzucili świeże mięso - AEURO a że wiara najpierw kupowała a potem się zastanawiała co kupuje  Binance zawiesił handel AnchoredEURO bo to stablecoin który właśnie stracił "pega"
Pages:
Jump to: