Pages:
Author

Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC. - page 4. (Read 15296 times)

full member
Activity: 209
Merit: 103
Dr WHO on disney+
Cześć

Po przeczytaniu waszych postów, tak sobie myślę, że zapewne od wielu wielu lat , lub od samego początku się BTC zajmujecie i w ogóle Crypto.

I mi wstyd że połowy z tego co piszecie , nie rozumiem. Na przykład jak byście mogli wyjaśnić o co z tym ETF chodzi.

Tak przy okazji się pochwalę , jestem posiadaczem maluszka 1,17 BTC przy zakupie 80kPLN:) więc już mam 100% zysku.

Pytanie brzmi następująco : chciałbym nie sprzedawać i przetrzymać z 8 lat ale czy warto? w sensie nie próbować (wiem że mogę stracić wszsytko) sprzedawać kupować - pytanie brzmi czy po halfingu do jakiej wartości spadnie? mniej więcej , ? ostatnio spadło do wartości 25%
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Z ciekawosci zapytam: jak osobiscie zamierzasz to rozegrac? Sprzedasz wszystko po zatwierdzeniu ETFu z zamiarem pozniejszego odkupu, czy tylko czesc (a moze bawisz sie na dzwigniach?)?
A co do glownej (cyklicznej) pompy po halvingu - masz jakies sprawdzone wskazniki ktore pomoga ci ustalic czy juz osiagnelismy szczyt? Czy po prostu skupiasz sie na cenie i probujesz wyczuc rynek na biezaco?

Nie potrafiłbym sprzedać wszystkiego. Część swoich bitcoinów traktuje jako zapasowa poduszka finansowa, gdy wszystko inne już zawiedzie. Nie sprzedam podczas tej hossy jak i pewnie podczas kolejnej niezalęznie od ceny.

Ale poza tym mam też pozycje które traktuję średnio terminowo i te krypto planuje wywalić praktycznie w 70-100% sukcesywnie dumpując w lokalne górki w dniu newsa i kolejno w 1 dzień przed początkiem handlu na ETFie i w pierwszy dzień handlu ETFa, pewnie nawet w pierszej godzinie.

Wstępnie planuję odkupić po halvingu, przynajmniej obecnie tak to widzę. Ostatnio rajd zaczął się nawet pół roku po halvingu, idealnie to pasuje, bo halving w kwietniu potem "sell in may and go away" i akurat po wakacjach będzie dobry moment wejścia. Ale oczywiście wszystko się może zmienić jak rynek będzie dawał inne sygnały.

Co do szczytu hossy, to czekam, aż wszystkie media zaczną pisać o bitcoinie, jak będą się prześcigać w konkursie kto da wyższą predykcję, jak na bankierze codziennie będzie nowy artykuł o tytule "bitcoin przebił poziom xxx", aż usłyszę od taksówkarza, że kupił bitcoina, jak zobaczę masę nowych kont na bitcointalk zadających pytania w stylu "jakiego coina poniżej 1$ kupić". Będę się bardziej starał czytać nastroje niż wykresy i też szukać jakiegoś wydarzenia, jakiego wyczekują tłumy (o ile takie się pojawi) i tam realizować zyski.
legendary
Activity: 2408
Merit: 1555
Moim zdaniem dzień akceptacji będzie dniem realizowania zysków. może i jakiś mityczny duży inwestor czeka za rogiem, ale zapewniam cię, że jest tysiące takich jak ja, co akumulowanie w okolicach 15-25k i czekają na dzień realizacji zysków. Miną tygodnie zanim się wyprzedamy, a za nami do sprzedaży ruszą ci, co kupują dziś wierząc w mitycznych dużych inwestorów i target na poziomie 200k, bo puszczą im nerwy. Wtedy będzie czas na odkupienie jeszcze przed halvingiem.

Z ciekawosci zapytam: jak osobiscie zamierzasz to rozegrac? Sprzedasz wszystko po zatwierdzeniu ETFu z zamiarem pozniejszego odkupu, czy tylko czesc (a moze bawisz sie na dzwigniach?)?
A co do glownej (cyklicznej) pompy po halvingu - masz jakies sprawdzone wskazniki ktore pomoga ci ustalic czy juz osiagnelismy szczyt? Czy po prostu skupiasz sie na cenie i probujesz wyczuc rynek na biezaco?

Jak nie chcesz pisac publicznie o sojej strategii to zrozumiem.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
a ja tylko dodam ze aktualnie cena BTC to 44250$

czyli już prawie na 45K, trzymam kciuki
member
Activity: 373
Merit: 37
Hey dzięki że się podzieliłeś swoimi przemyśleniami i strategią ( do wszystkihc czytających strzeliłbym że nie więcej niż 25% bardziej 15/20 % swoich zasobów) i wtedy jak taki setup wychodzi jest radocha wchodzić w alty które po 50 % + potraciły, kupując  na wybitych stop losach innych uczestników rynku następnie sprzedać przy jakimś rozsądnym poziomie oporu vs BTC (taka strategia)
Oczywiście jest ryzyko i wiedza o jego zarządzaniu przychodzi z doświadczeniem (też - kursy , YT Video itp, itd)
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Tak się zastanawiam czy ktoś z Legendary mógłby założyć wątek z informacjami : kupuje X teraz, sprzedaję Y teraz -> w sensie powtarzalności inwestycji przez osoby bez znajomości "sposobu inwestowania"

Odradzam. Jak w coś inwestujesz to musisz być tego pewien, by potem wytrzymać nerwowo korekty. Jak kupisz tylko dlatego, żę kupił jakiś random z internetu, to prawdopodobnie sprzedasz na dołku, lub nie sprzedasz kiedy trzeba, bo pan Legendary będzie zajęty i zapomni o tym napisać na forum. Podejmuj swoje decyzje inwestycyjne a jak masz jakieś wątpliwości to zakładaj wątki i chętnie pogadamy.

na tą chwile to jak by ludzie nie wierzyli w to co się dzieje i obawiali się mocnej korekty narazie wszysztkie pullbacki są skupowane (plotki o dużych inwestorach )ale co ja tam wiem

Są skupowane, bo wszyscy oczekują ETFa w ciągu najbliższego miesiąca. Nie ma to nic wspólnego z "dużymi inwestorami" czekającymi w progu, bo ci skupują już od lat (np. microstrategy, EL Salvador, tesla itp). Fake news o akceptacji zrobił 10% pompę z 27k do 30k. Rynek oczekuje, że w prawdziwy news w najgorszym przypadku zrobi to samo, co wpływa na risk/reward obecnie otwieranych pozycji, bo kurs może w miesiąc spaść 10% a i tak zamknę pozycję na brake even bo news mi w tym pomoże. I tak oto każdy dołek jest od razy wyjadany. Moim zdaniem dzień akceptacji będzie dniem realizowania zysków. może i jakiś mityczny duży inwestor czeka za rogiem, ale zapewniam cię, że jest tysiące takich jak ja, co akumulowali w okolicach 15-25k i czekają na dzień realizacji zysków. Miną tygodnie zanim się wyprzedamy, a za nami do sprzedaży ruszą ci, co kupują dziś wierząc w mitycznych dużych inwestorów i target na poziomie 200k, bo puszczą im nerwy. Wtedy będzie czas na odkupienie jeszcze przed halvingiem.

Dla tych, co mi nie wierzą, to polecam poczytać, kiedy CME i CBOE zapowiedziało listing bitcoina, jaki hype był wtedy na to nakręcany i jak to się skończyło.

Cboe, CME to launch bitcoin futures contracts December 7, 2017  
(Reuters) - Cboe Global Markets Inc and CME Group Inc will launch futures contracts on bitcoin on Dec. 10 and Dec. 17 respectively.
ATH na bitcoinie było dokładni 17 grudnia.
A jak się skończyo?

"CBOE exchange to delist Bitcoin futures amid falling volume"
https://finance.yahoo.com/news/cboe-exchange-delist-bitcoin-futures-104038477.html
March 15, 2019
Idealnie na dołku, poniżej 4000$, na 2 tygodnie przed rajdem do 14k$


Co do konkursu na obstawianie ATH, to załóż osobny wątek. Na pewno będą chętni Smiley Moja strategia to brać część zysków w dzień newsa o akceptacji i resztę w pierwszy dzień handlu na ETFie.
member
Activity: 373
Merit: 37
Ostatnio dosyć dużo czasu poświęcam śledzeniu rożnych influence-rów tym co najczęściej się przewija jest możliwość przejścia do ruchu parabolicznego BTC jeszcze przed halvingiem bo wszyscy już kupują i trzymają z myślą o następnym parabolicznym wzroście i ATH a jest to podsycane plotkami o wielkich inwestorach którzy będą mogli to zrobić poprzez ETF statystykami ilości BTC w portfelach giełdowych itd. co według tych spekulacji nie-byłoby najlepsze dla całego środowisko bo wczesny ATH (top . blow off top) zaowocowałby przedłużoną bessą .
Argument o wynikach innych środków gromadzenia kapitału - złoto, akcje, itd. jest też bardzo przekonujący według opinii dziennikarzy z Bloomberga młodzi są bardziej skłonni biorąc pod uwagę przeszłe wyniki BTC ulokować swoje (część) oszczędności

Podsumowując przy wartośći 500k $ BTC by wyprzedził złoto ( tereaz jest na 10 miejscu za m.in. złoto, srebro, apple google amazon ) pod względem kapitalizacji rynkowej dlatego ciężko podjąć się próby przewidzenia natomiast jestem pewien że w miarę rozwoju sytuacji będziemy tu na forum dyskutować i spekulować w miarę jak sytuacji się rozwija.

PS. Proponuje konkurs na typowanie następnego ATH a przynajmniej wspomnienie jego przeszłej obecności na łamach tego forum, od siebie do puli nagród mogę dołączyć kod aktywacyjny /przepustkę do gry SHRAPNEL (common)

ps2

fajna apka https://velodata.app/chart mam ustawienie na funding rate i open interest oraz jak wysokie skoki funding rate & open interest ma wpływ na cene (price action)

na tą chwile to jak by ludzie nie wierzyli w to co się dzieje i obawiali się mocnej korekty narazie wszysztkie pullbacki są skupowane (plotki o dużych inwestorach )ale co ja tam wiem
full member
Activity: 209
Merit: 103
Dr WHO on disney+
Czy moglibyście mniej więcej określić do jakiej wartości btc spadnie po podzieleniu? i w jakim mniej wiecej okresie czasu? na podstawie waszych przypuszczeń?

Przykład BTC był po 260kPLN spadł do 50-80  PLN, i znów jest na górce.

Jak się może kształtować?


Edit:

Tak się zastanawiam czy ktoś z Legendary mógłby założyć wątek z informacjami : kupuje X teraz, sprzedaję Y teraz -> w sensie powtarzalności inwestycji przez osoby bez znajomości "sposobu inwestowania"
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
🔐Icarus CEO💳
✂️
24h później i cena BTC 42500$
✂️

co za bzdury tu wygadujesz Grin
prawie osiągnęliśmy 44000 USD w ciągu ostatniej godziny a cena EUR przebiła juź 40k Cool
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
BTC 40125$

lecimy do 45$, myślę że cena BTC podskoczy, jakieś 10% w następne 24-48 godzin...

24h później i cena BTC 42500$

więc jesteśmy dokładnie na półmetku, póżniej lekka korekta i lecimy do 50K

 Cool
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...$40k na pewno zostanie osiągnięte w ciągu najbliższych kilku dni/następnego tygodnia...

BTC 40125$

lecimy do 45$, myślę że cena BTC podskoczy, jakieś 10% w następne 24-48 godzin

jestem ciekaw co Wy na to? jakie są wasze predykcje krótkoterminowo dla BTC?

legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
🔐Icarus CEO💳
✂️
cena BTC prawie 39K, opór pękł - zapinać pasy - LECIMY!!!

te lub wyższe ceny widzieliśmy tylko 19 miesięcy temu. jestem również bardzo zadowolony, że zobaczymy te i na pewno wyższe ceny w samą porę na adwent Wink
a jeśli spojrzymy na tego tweeta, możemy zobaczyć, że $40k na pewno zostanie osiągnięte w ciągu najbliższych kilku dni/następnego tygodnia


https://nitter.net/scottmelker/status/1730402660103098721
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Mam na myśli to, że obecnie jak ktoś chce mieć ekspozycję na "prawdziwego" bitcoina (a nie CFD), to musi wsadzić minimum z siebie, pobrać portfel, nauczyć się podstaw technologii i jak już tu jest, to może zostanie (ze mną tak było, zaczęło się od chęci spekulacji na bańce z 2017 roku). A tak to potencjalny nowy inwestor nie będzie nowym użytkownikiem bitcoina a użytkownikiem brokera i ETFa.

Trochę w tym prawdy, ale w rzeczywistości to i tak nowi inwestorzy ograniczają się tylko do kupowania i trzymania crypto na CEXach (lub nawet na aplikacjach bankowych typu Revolut itp). Wątpie żeby ktoś, kto jest jedynie zainteresowany spekulacją, miał potrzebę pobierania portfela...

Bardzo szybko taki nowy inwestor nauczy sie wypłacać środki z CEXów do własnego portfela,

każdy poważny inwestor, nawet mały, trzyma krypto na giełdach tylko w takiej ilości, jaką potrzebuje do (day) tradingu, większe ilości kupuje i wypłaca, co najmniej tak to powinno wyglądać, jeżeli nie chce ich stracić, jedyny problem to oczywiście koszt związany z wpłacaniem i wypłacaniem krypto z giełd, niestety trzeba brać to pod uwagę

"not your keys, not your money" - przy pierwszym hacku na giełdzie lub problemach z wypłata, wszyscy zainteresowani szybciutko nauczą się nie trzymać środków na giełdach, tylko w portfelach "hardware" lub "non custodial" a klucze zapisze fizycznie, schowa w kilku miejscach (nie online),

dobrych metod na zapisanie haseł, jest dzisiaj sporo, na przykład specjalne metalowe portfele: The Billfodl czy Cryptosteel Capsule Solo, jezeli ktos jest zainteresowany tutaj sa linki:

The Billfodl - https://shop.ledger.com/products/the-billfodl?r=cc21141fa42a
Cryptosteel Capsule Solo - https://shop.ledger.com/products/cryptosteel-capsule-solo?r=cc21141fa42a

po więcej metalowych portfeli odsyłam do tego artykułu "14 najlepszych portfeli metalowych":
https://coincodex.com/article/23147/best-metal-crypto-wallets-for-seed-phrase-storage/

Mi się podoba obserwacja zachowania rynku na newsy. Na przykład, jeśli po złym newsie rynek leci na pysk bardziej niż logika nakazuje, to pewnie spadki dopiero się zaczynają, a jeśli po złym newsie kurs spada o 3-5% i wraca kolejnego dnia, to znaczy, że praktycznie nie ma już potencjału do spadków.

pomimo bardzo złych info o Binance i CZ, cena BTC i innych jak ETH idzie do góry, więc można się domyślać, że jest moc na rynku i będą kolejne wzrosty

mi to przypomina początki bull runów z poprzednich lat, podobna siła na rynku, tak jak pisze Tytanowy, pomimo kolejnych złych newsów po lekkich korektach cały rynek ciśnie do góry. Zauważam różnice oczywiście, to nie jest ten sam rynek co kilka lat temu, ale cena BTC pokazuje podobną siłę, rosną wolumeny, wpływa na giełdy dużo stablecoinów, odpływa krypto, shitcoiny pompują jak wściekłe... oby tak dalej  Cool

cena BTC prawie 39K, opór pękł - zapinać pasy - LECIMY!!!
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Po tym jak Binance dostał największą karę w historii, SEC znowu wziął sie za Krakena, mimo że w lutym Kraken poszedł na ugodę i zapłacili $30 milionów kary.
W tym samym czasie Blackrock ponoć zwiększył swój udział w Coinbase.

Największą w historii krypto. A tak to przed nim mamy jeszcze BoA z karą 30 mld$, czy też JPMorgan z karą 13 mld$ i kilka innych powyżej 5 mld$, ale tak, binance w top 10 zdecydowanie, jeśli chodzi o pojedyncza karę. Tylko, że BoA dostał karę za "from the SMC scandal, it’s Bank of America (BoA). Yes, several banks paid a lot of money for their involvement in activities that destabilized the global economy." a nie za niedokładne zbieranie danych KYC o użytkownikach

Ciekawa tabela:

https://violationtracker.goodjobsfirst.org/top-100-parents
legendary
Activity: 2408
Merit: 1555
Mam na myśli to, że obecnie jak ktoś chce mieć ekspozycję na "prawdziwego" bitcoina (a nie CFD), to musi wsadzić minimum z siebie, pobrać portfel, nauczyć się podstaw technologii i jak już tu jest, to może zostanie (ze mną tak było, zaczęło się od chęci spekulacji na bańce z 2017 roku). A tak to potencjalny nowy inwestor nie będzie nowym użytkownikiem bitcoina a użytkownikiem brokera i ETFa.

Trochę w tym prawdy, ale w rzeczywistości to i tak nowi inwestorzy ograniczają się tylko do kupowania i trzymania crypto na CEXach (lub nawet na aplikacjach bankowych typu Revolut itp). Wątpie żeby ktoś, kto jest jedynie zainteresowany spekulacją, miał potrzebę pobierania portfela.

Jeśli chodzi o rynek amerykański, to ciężko nie zauważyć że dzieją się tam jakieś dziwne próby zdominowania rynku. Po tym jak Binance dostał największą karę w historii, SEC znowu wziął sie za Krakena, mimo że w lutym Kraken poszedł na ugodę i zapłacili $30 milionów kary.
W tym samym czasie Blackrock ponoć zwiększył swój udział w Coinbase.
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
🔐Icarus CEO💳
nadszedł czas, aby ponownie przyjrzeć się cenie Bitcoina w ujęciu miesięcznym. listopad dobiegł końca i zamknął się z wynikiem prawie +9%. jest to trzeci miesiąc z rzędu z pozytywnym rozwojem ceny - miejmy nadzieję, że grudzień (na to wygląda) nie będzie wyjątkiem. Wink

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
ostatecznym zamachem stanu byłoby prawdopodobnie uregulowanie 'fizycznego' Bitcoina na 'śmierć', tak aby przyszli inwestorzy musieli korzystać z funduszy etf. byłoby to ryzykowne posunięcie, ale czego nie zrobiłoby się dla odrobiny dominacji na rynku?

Tak. Pojawiają się coraz liczniejsze głosy, że spot etf na bitcoina to nie krok do przodu a krok w bok na wolniejszy tor, bo bez niego dalsza adopcja prawdziwego bitcoina byłaby znacznie szybsza. Mam na myśli to, że obecnie jak ktoś chce mieć ekspozycję na "prawdziwego" bitcoina (a nie CFD), to musi wsadzić minimum z siebie, pobrać portfel, nauczyć się podstaw technologii i jak już tu jest, to może zostanie (ze mną tak było, zaczęło się od chęci spekulacji na bańce z 2017 roku). A tak to potencjalny nowy inwestor nie będzie nowym użytkownikiem bitcoina a użytkownikiem brokera i ETFa.

A tak to listopad nam się właśnie zamknął ze zmianą +8,9% co jest trzecim zielonym miesiącem pod rząd, ale co ciekawe jest to siódmy zielony tydzień z czym mieliśmy ostatnio do czynienia w 2020 roku. Raz po dumpie covidowym a drugi raz na początku wielkiej pompki z 12 000 do 60 000
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
🔐Icarus CEO💳
uważam, że będzie to pod kontrolą BTC spot etf. najpierw duzi (instytucjonalni) gracze będą gromadzić zapasy, a następnie zapłacą mediom pieniądze za pisanie artykułów na ten temat. następnie cena rośnie i cykl nabiera tempa. aż w pewnym momencie rynek będzie tak duży, że nie będzie już można nim manipulować lub będzie to trudne.
ostatecznym zamachem stanu byłoby prawdopodobnie uregulowanie 'fizycznego' Bitcoina na 'śmierć', tak aby przyszli inwestorzy musieli korzystać z funduszy etf. byłoby to ryzykowne posunięcie, ale czego nie zrobiłoby się dla odrobiny dominacji na rynku?
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Nie ma regóły po za tą że jak już wydasz BTC to najprędzej do CIebie nie wrócą XD

Dobry cytat do zapamiętania Smiley

Żadna przydatność, już tyle miesięcy się nie raz kisiliśmy na Greed/extreeme greed, że cieprliwości do szortowania bakuje.
I odwronitnie to samo jak leci w dół i fear jest.

Wskaźnik pokazuje z jakim zjawiskiem mamy do czynienia, a nie jak długo w nim pozostaniemy. Przydaje się on, ale nie do tego, by shortować każdy greed i longować każdy fear a bardziej by mieć poprawkę na to, że jak na rynku panuje euforia, to nie shortować potencjalnie negatywnego newsa dla rynku, bo prawdopodobnie rynek na niego nawet nie spojrzy, bo jest zbyt podekscytowane rosnącymi cenami a pozytywne newsy pojawiają się codziennie w postaci przebicia ważnego oporu, nowego ATH itp. i to na nich skupia się przeciętny inwestor.

Najbardziej działa kupowanie po mocnych newsach FTX dump/ Binance teraz na bounce i to samo po newsach up na odreagowanie.

Mi się podoba obserwacja zachowania rynku na newsy. Na przykład, jeśli po złym newsie rynek leci na pysk bardziej niż logika nakazuje, to pewnie spadki dopiero się zaczynają, a jeśli po złym newsie kurs spada o 3-5% i wraca kolejnego dnia, to znaczy, że praktycznie nie ma już potencjału do spadków.
member
Activity: 373
Merit: 37
Rośnie liczba portfeli z małymi sumami - obstawiam że ludzie kupują w oczekiwaniu na halving  ATH za jakies 500 dni  ( za co trzymam kciuki )no i święta więc nowy portfel a karteczka z hasłem pod choinką
Pages:
Jump to: