Pages:
Author

Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC. - page 8. (Read 15296 times)

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
tak, wiec to moze byc de facto game changer, ktory docelowo moze faktycznie doprowadzic do 6cyfrowej wyceny btc, natomiast jestem ciekawy
jak Wy to analizujecie?

Ja jestem bardziej sceptyczny a cały news uważam za przehypowany. Nie mówię, że ewentualna akceptacja nie będzie miała wpływu na cenę, ale uważam, że znacznie mniejszą niż ludzie myślą, lub nawet już jest w cenie (pompa z 25k na 30k). Widziałem już porównania do złota i pompie po jego pierwszym ETFie, tylko że korelacja to nie przyczynowość i czym innym jest złoto, którego trudno bezpiecznie kupić/sprzedać (podróbki), trudno dzielić na kawałki a czym innym jest bitcoin. Albo memy a tamą za którą jest wielka woda (kapitał) który zaraz się wleje jak tylko sec da zgodę na ETF. Gdzie jest ta blokada normalnie? Tesla, miscrostrategy kupowali bitcoina od lat, więc nie ma przeszkody dla wielkich korporacji, każdy z nas też nie ma problemów z kupnem nawet za gotówkę w bitomacie. Mój broker od rynków zagranicznych ma dostępne intrumenty pochodne na ponad 100 krypto, do kupienia za dowolne fiaty od ręki. Jest gdzieś jeszcze kapitał, który nie kupił bitcoina przez ostatnie 14 lat bo czekał na ETF? Ale przecież ETF jest zabezpieczony prawdziwym bitcoinem ... tak trzymanym w rękach scentralizowanej jednostki.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
tak, wiec to moze byc de facto game changer, ktory docelowo moze faktycznie doprowadzic do 6cyfrowej wyceny btc, natomiast jestem ciekawy
jak Wy to analizujecie?
legendary
Activity: 2408
Merit: 1555
...
Jak można, jako państwo albo poważna instytucja (SEC), pozywać bez dowodów? Aż się prosi o kontr pozew o zniesławienie.

Nie znam sie ale chyba to ze nie bylo dowodow na "dissipation of assets" (co rozumiem jako nielegalny odplyw funduszy) nie oznacza ze nie ma dowodow na inne nieprawidlowosci.

Mysle ze ewentualne szanse na kontr-pozew beda dopiero kiedy Binance wygra w sadzie, choc nie wiem czy maja ku temu przeslanki (znieslawienie), no chyba ze SEC wprost nazwal Binance przestepcami albo cos w tym stylu.
SEC pewnie chetnie zaplaci odszkodowanie bo to i tak z kieszeni podatnika  Grin

Dlaczego nikt tutaj nie napisal o BlackRock???

Czekalismy az ty napiszesz Smiley

No dobra, wrzuce chociaz linka
https://uk.finance.yahoo.com/news/bitcoin-rally-30000-blackrock-etf-filing-101640858.html

Dobrze rozumiem ze, jezeli dostana zgode, to bedzie to pierwszy ETF oparty na czystym Bitcoinie, a nie spolkach crypto itp?
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
Dlaczego nikt tutaj nie napisal o BlackRock???
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Tez o tym wczesniej nie slyszalem, ale teraz czytam ze licencja o ktora sie starali zostala im odmowiona, wiec beda sie musieli wycofac z NL.
Co gorsze, czytam tez ze Francja postawila im zarzuty prania pieniedzy o wysokiej wartosci ("aggravated money laundering"):
https://coingeek.com/binance-flees-netherlands-faces-aggravated-money-laundering-probe-in-france/

Nie wyglada to zbyt pieknie dla Binance. Jesli dostaja po d*pie z kazdej strony, to nawet lojalni klienci moga zaczac opuszczac statek.

Ale wiesz, moim zdanim to jest dziwne, że państwa pozywają binance, SEC nawet wnioskuje o zamrożenie środków binance, a jednak ostatecznie dowiadujemy się czegoś takiego:

 Court: "... Similarly, you all repeat in the memo that there's no evidence, absolutely no evidence of any dissipation of assets whatsoever. And the government at this point has said they haven't seen the evidence of offshore transfers from BAM Trading itself... "


https://twitter.com/cz_binance/status/1670510738090209281

Jak można, jako państwo albo poważna instytucja (SEC), pozywać bez dowodów? Aż się prosi o kontr pozew o zniesławienie.
legendary
Activity: 2408
Merit: 1555
Binance własnie ogłosiło ze zamyka swoje usługi w Holandii,

Poważnie? Nic do mnie nie dotarło. To spory news. Co jest powodem? Na jakiej zasadzie takie zamknięcie wygląda? Że po prostu likwidują oddział a użytkownicy dalej mogą używać, czy będą blokować użytkowników z holandii tak, jak starają się blokować tych z USA?

Tez o tym wczesniej nie slyszalem, ale teraz czytam ze licencja o ktora sie starali zostala im odmowiona, wiec beda sie musieli wycofac z NL.
Co gorsze, czytam tez ze Francja postawila im zarzuty prania pieniedzy o wysokiej wartosci ("aggravated money laundering"):
https://coingeek.com/binance-flees-netherlands-faces-aggravated-money-laundering-probe-in-france/

Nie wyglada to zbyt pieknie dla Binance. Jesli dostaja po d*pie z kazdej strony, to nawet lojalni klienci moga zaczac opuszczac statek.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Binance własnie ogłosiło ze zamyka swoje usługi w Holandii,

Poważnie? Nic do mnie nie dotarło. To spory news. Co jest powodem? Na jakiej zasadzie takie zamknięcie wygląda? Że po prostu likwidują oddział a użytkownicy dalej mogą używać, czy będą blokować użytkowników z holandii tak, jak starają się blokować tych z USA?
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Tu chyba bez zaskoczenia, biorąc pod uwagę poczynania SECu i niepewność czy i za które krypto wezmą się w następnej kolejności...

Zgadzam sie z Tobą, a złych wiadomosci ciagle przybywa, Binance własnie ogłosiło ze zamyka swoje usługi w Holandii, teraz juz nie ma ATMow z mozliwoscia sprzedazy bez KYC, a ostatnio to juz je całkiem polikwidowali bo pewnie nikt z nich nie korzystał, nie opłacało sie po wprowdzeniu KYC/AML, jno i coraz cięzej bedzie kupic, sprzedac, wymienic, uzywac w ogóle.
legendary
Activity: 2408
Merit: 1555

A mimo wszystko dominacja bitcoina puchnie i wybija najwyższy poziom od 2 lat a powodem tego jest, że altcoiny wyglądają jeszcze gorzej.

Tu chyba bez zaskoczenia, biorąc pod uwagę poczynania SECu i niepewność czy i za które krypto wezmą się w następnej kolejności. Bitcoin może raczej spać spokojnie jeśli chodzi o to czy jest "security" czy nie, bo sam Gensler kilkukrotnie potwierdził że nie jest. Ale oczywiście cena BTC też dostaje po tyłku razem z resztą rynku krypto.

Bitcoin powoli na dół, czy to koniec wzrostów? Nastepny stop 20K?

Obstawiam że raczej powoli do góry jeśli sytuacja się uspokoi i nie będziemy mieli kolejnych rewelacji ze strony SECu czy tym podobnych.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Bitcoin powoli na dół, czy to koniec wzrostów? Nastepny stop 20K?

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Sobota, weekendu początek, 6 rano, wall street śpi pijane/naćpane po imprezie piątkowej, brak jakichkolwiek newsów a tu taki dump. Bitcoin w raptem godzinę spadł o 1000$ z czego większość spadku przypada na okres 5 min testując niebezpiecznie, po raz kolejny, wsparcie.
A mimo wszystko dominacja bitcoina puchnie i wybija najwyższy poziom od 2 lat a powodem tego jest, że altcoiny wyglądają jeszcze gorzej. Z top 100 CMC na zielono są tylko stablecoiny. Spora część najpopularniejszych altów na 20% spadku w ciągu ostatnich 24h.
Jak wasze nastawienie?
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Głosowanie nie działa. Da się odblokować/edytować?

tak masz racje nie działało, ale juz odblokowałem i znowu zapraszam do głosowania

A czemu nie w bok?...

myślałem o tym i dla tego jest opcja "cholera wie" - czyli wszystko inna niż góra czy dół
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Głosowanie nie działa. Da się odblokować/edytować?

Da się, ale to autor wątku musi wystartowąć z nową ankietą.

Góra czy dół? Obstawiam jednak, ze góra ale bardziej z uwagi na makro niż na sam wykres. Wielokrotnie tu pisałem, ze czas na wzrosty powoli się kończy ... ale najbliższe 2 miesiące powinny jeszcze być dobre z uwagi na dobre dane dot. inflacji, które spodziewam się zobaczyć za maj i czerwiec a wynika to z tego, że zeszłoroczny maj i czerwiec były miesiącami szczytu infacyjnego (największe m/m). Te miesiące odejda teraz z obliczeń.



Odpadają miesiące po 1, 1,3% a przychodzą nowe pewnie na poziomie 0.4%. Możliwe zatem że oficjane r/r CPI spadnie w kolejnych 2 miesiącach do okolic 3.5-4% co będzie bardzo blisko celu inflacyjnego i rynek podjara się, że faktycznie wszystko wraca do normy i zaraz przed nami cel inflacyjny i luzowanie polityki. Wtedy szacuję, że zobaczymy lokalny szczyt.

A co do wykresu, to ciekawostka. Moja czerwona linia wydaje się działać, bo tak na początku robiła za wsparcie, potem za opór a teraz została przebita od dołu i przetestowana z sukcesem od góry pokazując, że dalej jest wparciem.

legendary
Activity: 2408
Merit: 1555
No i moje pytanie do Was, do góry czy na dół?

A czemu nie w bok? Równie prawdopodobna opcja co pozostałe dwie.
Historycznie czerwiec był raczej spadkowy, ale to raczej mało istotne. Wolumen trochę się podniósł w przeciągu ostatnich dni, ale to dalej nie to co kiedyś. Obstawiam kolejne tygodnie "krabowania" i nie spodziewan sie wielkich ruchów w którąkolwiek stronę. Oczywiście zakładając brak jakichś rewolucyjnych doniesień itp.


zapraszam do głosowania



Głosowanie nie działa. Da się odblokować/edytować?
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Jezeli opór na który wskazywał Tytanowy nie był wyraźny, to ten juz jest widoczny gołym okiem.

No i moje pytanie do Was, do góry czy na dół?



zapraszam do głosowania

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
gdzie Ci ta linia oporu wychodzi?



Czerwona. Dolna linia zwyżkująca trójkąta nie jest idealnym wsparciem, ale przetestowana była nawet i 7 razy. W końcu przebita. Teraz testowana od dołu. Choć ani wolumen się nie pojawił ani podwyższona zmienność. Możliwe, że rynek ma ją gdzieś.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
gdzie Ci ta linia oporu wychodzi?
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
a jak zloto sie miewa?

Walczy o nowe ATH. Sądząc po tym, że banki centralne kupują na wyścigi, to długo to jeszcze nie portfa zanim wyleci na niezbadane wody.

https://www.mining.com/central-banks-are-buying-gold-at-a-record-pace-so-far-in-2023/

co do short term frame to mysle ze zaraz polecimy nizej, w sumie odbilo troszke ale caly czas jestesmy pod kreska a im dluzej to trwa to mysle tym wieksza szansa ze ludzie sie zniecierpliwia i zrzuca o kilkaset-kilka k w dol kurs

Właśnie walczy z oporem (testuje poprzednie wsparcie od dołu). W ciągu najbliższych dni rozegrają się losy dalszych tygodni.
hero member
Activity: 1246
Merit: 708
w sumie co do kosztu surowcow to podobno kluczowy ma byc czerwiec, bo wtedy sa zawierane kontrakty na gas itp
przynajmniej tak informowal Piotr Kuczynski z Xelion jak zdarzylo mi sie go pare razy slyszec

co do short term frame to mysle ze zaraz polecimy nizej, w sumie odbilo troszke ale caly czas jestesmy pod kreska a im dluzej to trwa to mysle tym wieksza szansa ze ludzie sie zniecierpliwia i zrzuca o kilkaset-kilka k w dol kurs


a jak zloto sie miewa?
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
czy kryzys naftowy to nie wiem, jednak cena ropy na rynkach trzyma sie ostatnio dosyc nisko (chyba ze uwazasz, ze skoncza sie zapasy w USA i beda musieli ograniczyc podaz i wtedy bedzie szokujacy skok cen, z nawiazka wrecz)

Problemy z ropą są w quotowanym poście z listopada. Wtedy WTI było w okolicach 90$ i ludzie się bali jak przetrwamy zimę (nie przez ropę ale ogólnie przez surowce energetyczne).

tylko ze tym razem nie jest powiedzane, ze bedzie fed zmuszony obnizac stopy ze wzg na krach gospodarczy, moze jednak po prostu inflacja sie uspokoi

Na chwilę obecną wiele wskaźników przewiduje recesję, włączając w to najważniejszy indykator według obecnego szefa FEDu pana Jerome Powell czyli spread pomiędzy 3 i 18 miesięcznymi obligacjami.

Więcej tutaj - https://www.youtube.com/watch?v=MTJizOg8RXM&ab_channel=GeorgeGammon

Oczywiście tak popiepszonej sytuacji w gospodarce jeszcze nie było więc wszystko jest możliwe (covid, inflacja i potem od razu wojna).
Pages:
Jump to: