Pages:
Author

Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC. - page 6. (Read 15296 times)

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Po ładnym skoku ceny BTC 2 dni temu, niestety znowu szorujemy po wsparciu

załuje tylko ze nie trzymam sie swoich startegii i nie sprzedałem od razu,

Media uważają, że pompa była przez to, że SEC przegrał w sądzie z blackrock ze stwierdzeniem, że wcześniejsza decyzja SEC była "samowolna i kapryśna". A dump jest przez to, że mimo wszystko, wczoraj, SEC odroczył swoją decyzję dot. spot ETF na kolejne 45 dni. Serio tyle trzeba myśleć nad akceptacją ETFu, który niekomu nie szkodzi? Ciekawe czy też tyle myśleli jak niszczyli BUSD...
Serio te wszystkie gierki są tylko po to by rozgrywać insider trading.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Po ładnym skoku ceny BTC 2 dni temu, niestety znowu szorujemy po wsparciu

załuje tylko ze nie trzymam sie swoich startegii i nie sprzedałem od razu,

odciac kupon (sprzedac z zyskiem) i czekac na kolejny skok ceny,

long term na tym rynku to nie na moje nerwy
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Ten SEC to niezły jajcarz. Zniszczył produkt warty 23 mld$ (BUSD), bo nazwał go "securities" i zabronił emisji nowych jendostek. Obecna kapitalizacja BUSD to 3 mld$. 20 mld$ wyparowało. Jestem ciekaw jakie odszkodowanie dostanie binance jak tylko zaczną się sypać pozwy na SEC, bo widać, że prześcigają się chyba w wyścigu niekompetencji z naszym KNFem.

Howey Test mówi jasno:

Quote
1- Inwestycja pieniężna: Osoba musi wnosić kapitał, czy to w postaci gotówki, dóbr lub innych form wartościowych.

2- Wspólny cel: Inwestorzy muszą oczekiwać zysków z działalności innej osoby lub podmiotu. Kluczowe jest, że zyski te są generowane głównie poprzez wysiłek innych, a nie własny wysiłek inwestora.

3- Wysoki stopień zależności od wysiłku innych: Zyski inwestora muszą wynikać głównie z wysiłku osób lub podmiotów zarządzających lub kontrolujących inwestycję. Inwestor nie może mieć znaczącego wpływu na generowanie tych zysków.

4- Oczekiwane zyski: Inwestorzy muszą oczekiwać zysków z inwestycji, które są wynikiem wysiłku innych. W przypadku braku tych oczekiwanych zysków, transakcja może nie spełniać kryteriów testu Howey'a.
chatgpt

BUSD nie spełnia 3 z 4 punktów. XRP spełnia znacznie więcej, a i tak SEC przegrał z XRP... Tylko czekam aż binance się odpali i pociągnie za sobą cała branżę do walki z SECem, bo ewidentnie widać, że z obiektywnością to oni mają ogromny problem a ich głównym celem jest rzucanie kłód pod nogi branży krypto niezależnie od tego, jak głupi powód wymyśli pan Gansler.

Od lat odmawiają akceptacji bitcoin ETFu ... a według decyzji sądu decyzja SEC jest "samowolna i kapryśna"... masakra.
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
🔐Icarus CEO💳
wygląda na to, że dobre wiadomości dotyczące Bitcoin etf grayscale spowodowały niewielkie odbicie:
https://bitcoin.pl/sensacyjne-zwyciestwo-grayscale-z-sec
https://www.coindesk.com/policy/2023/08/29/sec-must-review-grayscales-etf-bid-appeals-court-rules/
https://www.cnbc.com/2023/08/29/first-bitcoin-etf-could-be-coming-soon-as-court-rules-in-favor-of-grayscale-over-sec.html


https://grayscale.com/wp-content/uploads/2023/08/GBTC-Decision-829.pdf

grayscale wygrywa proces przeciwko SEC - sąd apelacyjny dc circuit unieważnia odrzucenie przez sec konwersji $GBTC na ETF.
ale oznacza to również, że $GBTC nie przekształca się automatycznie w ETF. oznacza to po prostu, po pierwsze, że sec nie wyjaśniła odpowiednio, dlaczego zatwierdziła różne ETF-y futures, a nie zatwierdziła proponowanego przez Grayscale produktu spot.

zobaczymy, czy ta wiadomość pomoże nam osiągnąć granicę $30k Smiley
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
FEAR

Warto dodać, że na poziomie fear i extreme fear byliśmy cały 2022 rok bez nawet chwili na greed. 2023 to nastroje na przemian, raz fear a raz greed natomiast extreme greed nie widzieliśmy od 2 lat. RSI na wykresie miesięcznym nie było nigdy tak wyprzedane jak na dołku w styczniu 2023. Obecnie, już po pompie z 15k na 30k, wciąż jest na poziomach bliskich dołków poprzednich bess. Krwi na rynku już dawno tak dużo nie było o ile w ogóle.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...Każda inwestycja wiązę się z ryzykiem, wszyscy są mądrzy jak jest hossa.

nic dodać nic ująć

...Za każdym razem czy to na kryptowalutach czy na akcjach jest ten sam schemat są spadki i ludzie rokują najgorsze, upadek rynków, btc do zera spx do 1000 punktów a jednak się tak nie dzieje...

racja czas to zmienić - BTC to the moon!

ale pisząc tak podczas bessy wezmą Cię w najlepszym przypadku za shillera

opinie i jak ulica reaguje związane jest mocno z sentymentem, dla tego zawsze warto brać to pod uwagę podejmując decyzje o wejsciu w longi po bessie

https://alternative.me/crypto/fear-and-greed-index/

FEAR

member
Activity: 97
Merit: 29


To wszystko wygląda trochę zbyt łatwo i zbyt pięknie.
To nie tylko btc,jest masa akcji które robią jeszcze większe zwroty/spadki niż btc czy inne kryptolwaulty, a to jednak na krypto spadła opinia ze są najbardziej ryzykowne. Za każdym razem czy to na kryptowalutach czy na akcjach jest ten sam schemat są spadki i ludzie rokują najgorsze, upadek rynków, btc do zera spx do 1000 punktów a jednak się tak nie dzieje. Sęk w tym żeby podczas spadków kupować tylko dobre projekty takie jak microsoft,apple czy może nawet btc, bo po każdych spadkach jak do tej pory odrabiał straty.  Każda inwestycja wiązę się z ryzykiem, wszyscy są mądrzy jak jest hossa.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...pompa do 200k, a potem, gdy wszyscy sprzedadzą, bo na to wskazuje cykliczność bitcoina, to wtedy ruszy na 1 mln$...

i niech tak bedzie,

a na razie jak spada to niech juz spadnie do 15K czy nizej

zebym jeszcze zdażył naładować torby przed tą pompą  Cool Grin

po taniości
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Tak było w przeszłości, ale mam czasem wątpliwości czy ten sam scenariusz znów się powtórzy. To wszystko wygląda trochę zbyt łatwo i zbyt pięknie. Absolutnie każdy spodziewa się nowego ath w 2024 przy okazji halvingu, a w życiu rzadko się zdarza żeby większość inwestorów/spekulantów miała rację.

Słyszałem to samo w 2017, że do kolejnej hossy nie dojdzie, bo większość się jej spodziewa.

to tylko kwestia czasu, zanim kursy znów pójdą w górę... a jeśli BTC przebije granicę $30k i skieruje się w stronę $40k (q4 2023?), wtedy wszyscy hazardziści powrócą w nadziei, że kolejna hossa naprawdę się rozpocznie...

A co powiesz na scenariusz japoński?



To wykres logarytmiczny! 4 cyklre wzrostowe i 40 lat niesamowitej pompy podczas której główny indeks spompował się 400x (pojedyńcze spółki pewnie nieraz i po 1000x). Po pęknięciu czwartej bańki trzeba było czekać 35 lat by wyrównać poprzednie ATH (nie uwzględniając inflacji).

Przekładając to na bitcoina, to bitcoin odpuściłby cykliczność związaną z halvingami (z uwagi na spadek fundamentalnego wpływu na cenę) i wpadł w 12 letnią bessę (po 12 latach pompy i 4 cyklach wzrostowych) i nowe ATH zobaczylibyśmy w 2033, a po uwzględnieniu inflacji pewnie w 2035.

Z drugiej strony, to ostatnia bańka w japonii była najsilniejszą ze wszystkich, na bitcoinie ostatnia była najsłabszą. Może do scenariusza japońskiego brak nam zatem ostatecznej bańki, totalnej manii która sprawi, że wszyscy będą mówić tylko o bitcoinie a Nvidia i AMD będą się chwalić na konferencjach jak dobrego ASCIC minera mają w ofercie? Czyli pompa do 200k, a potem, gdy wszyscy sprzedadzą, bo na to wskazuje cykliczność bitcoina, to wtedy ruszy na 1 mln$, porzucając cykliczność w ten pozytywny sposób i dopiero tam pęknie i pójdzie w zapomnienie na 15 lat?
legendary
Activity: 2408
Merit: 1555
chciwość jest w każdym człowieku. przyczynia się do sukcesu lub szybszego osiągania celów, ale nie jest całkowicie pozytywna. ale jest wszechobecna i kiedy rynek kryptowalut wystartuje + wzrost o XX% i ath jest w zasięgu wzroku, wtedy przyjdą i zwiększą wolumen. możemy być tego pewni, chciwość pozostanie i prawdopodobnie tak długo, jak istnieje ludzkość. więc trzeba ją karmić, a rok 2024 jest jak waga, a ath prawdopodobnie jest jej ciężarem.
to tylko kwestia czasu, zanim kursy znów pójdą w górę... a jeśli BTC przebije granicę $30k i skieruje się w stronę $40k (q4 2023?), wtedy wszyscy hazardziści powrócą w nadziei, że kolejna hossa naprawdę się rozpocznie... wtedy skieruje się w stronę ath, BTC będzie częściej wspominany w dużych mediach, będzie również częściej przedmiotem prywatnych rozmów i napędzi świeżą krew na rynek i ceny w kierunku szczytu.

Tak było w przeszłości, ale mam czasem wątpliwości czy ten sam scenariusz znów się powtórzy. To wszystko wygląda trochę zbyt łatwo i zbyt pięknie. Absolutnie każdy spodziewa się nowego ath w 2024 przy okazji halvingu, a w życiu rzadko się zdarza żeby większość inwestorów/spekulantów miała rację.
Następny cykl może mieć też inny przebieg np z powodu tego że każdy rozgarnięty inwestor wie że każdy następny halving ma o wiele mniejsze znaczenie i wielu uważa że halving 2024 może być ostatnią cykliczną pompą bitcoina. Presja sprzedażowa może być o wiele większa gdy BTC dobije do nowego ath. Liczba "hodlerów" chcących trzymać w nieskończoność też pewnie zmaleje. Nawet najbardziej zatwardziali bitcoinerzy będą chcieli wyciągnąc w końcu jakieś wymierne korzyści, bo czas leci i młodsi się nie robią.
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
🔐Icarus CEO💳
chciwość jest w każdym człowieku. przyczynia się do sukcesu lub szybszego osiągania celów, ale nie jest całkowicie pozytywna. ale jest wszechobecna i kiedy rynek kryptowalut wystartuje + wzrost o XX% i ath jest w zasięgu wzroku, wtedy przyjdą i zwiększą wolumen. możemy być tego pewni, chciwość pozostanie i prawdopodobnie tak długo, jak istnieje ludzkość. więc trzeba ją karmić, a rok 2024 jest jak waga, a ath prawdopodobnie jest jej ciężarem.
to tylko kwestia czasu, zanim kursy znów pójdą w górę... a jeśli BTC przebije granicę $30k i skieruje się w stronę $40k (q4 2023?), wtedy wszyscy hazardziści powrócą w nadziei, że kolejna hossa naprawdę się rozpocznie... wtedy skieruje się w stronę ath, BTC będzie częściej wspominany w dużych mediach, będzie również częściej przedmiotem prywatnych rozmów i napędzi świeżą krew na rynek i ceny w kierunku szczytu.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Mozliwe ze do spadku przylozyla sie informacja (ponoc nieprawdziwa) o tym ze SEC postanowil przedluzyc decyzje co do zaakceptowania/odrzucenia aplikacji o spot ETF do 2024. Do tego doszla informacja (ponoc rowniez z tylka strzelona) ze SpaceX wyprzedaje swoje bitcoiny.

Dynamika spadków mi do tego nie pasuje. O SEC dowiaduję się teraz, a kurs urwał się 10% w 5 min. To nie jest dynamika newsu, o którym ktoś, kto codziennie siedzi w krypto (ja), dowiaduje po tygodniu. to przypomina "big short" pod wybicie stoplosów po ciasnej 3 miesięcznej akumulacji a potem zalewanie rynku fake newsami, by to uzasadnić i nakłonić do sprzedaży na dołku.

BTC raczej poleci niżej, kolejny przystanek to 20K (rejony w których moj palec bedzie juz na guziku buy), a jak odwiedzimy 15K to ładuje portfel do pełna

To co napisałem wyżej nakłania mnie bardziej do tego, że to był atak, który ktoś teraz próbuje zamknąc na zysku a nie kluczowe odwrócenie trendu. A jak się spojrzy na wykres tygodniowy, to jesteśmy w konsolidacji 25-31k od marca, a bitcoin wciąż nie wybił nowego niższego dołka w obecnym trendzie wzrostowym.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Mozliwe ze do spadku przylozyla sie informacja (ponoc nieprawdziwa) o tym ze SEC postanowil przedluzyc decyzje co do zaakceptowania/odrzucenia aplikacji o spot ETF do 2024. Do tego doszla informacja (ponoc rowniez z tylka strzelona) ze SpaceX wyprzedaje swoje bitcoiny.

BTC raczej poleci niżej, kolejny przystanek to 20K (rejony w których moj palec bedzie juz na guziku buy), a jak odwiedzimy 15K to ładuje portfel do pełna
legendary
Activity: 2408
Merit: 1555
Wydaje mi się, że jesli chodziłoby o evergrande, to leciałyby też akcje, a tymczasem nasz polski WIG20 zaledwie na 0.6% stracie, DAX na 1% stracie, kontrakty na sp500 na -0.5%, nikkei na 0 co nie odbiega od normalnej zmienności a nawet można powiedzieć, że jest to zmienność poniżej średniej. Czemu więc akurat bitcoin miałby oberwać 10% w 5 min z tej okazji?

Mozliwe ze do spadku przylozyla sie informacja (ponoc nieprawdziwa) o tym ze SEC postanowil przedluzyc decyzje co do zaakceptowania/odrzucenia aplikacji o spot ETF do 2024. Do tego doszla informacja (ponoc rowniez z tylka strzelona) ze SpaceX wyprzedaje swoje bitcoiny.
member
Activity: 97
Merit: 29
Tylko czemu akurat musieli longi likwidować ? Sad
Może dlatego, sygnał  buy odhash ribbon się pokazał. Chociaż średnio mi ta pasuję do mojego planu bo obstawiałem podjazd do 30 tyś i basta do halvingu, ale kto wie może, cykle na btc się skończyły. Zakupiłem btc od razu pojawienu się sygnału, należy jednak pamiętać że po sygnale buy cena może spaść nawet o 28 % zanim zacznie się prawdziwy ruch. Hash ribbon dla mnie to najpewniejszy sygnał jaki może być na btc, dlatego czekam i nic nie robię mimo, że pozycja na stracie.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
@Tytanowy Janusz słyszałem również o tym, ale może to być również związane z wnioskiem o upadłość Evergrande.
nie jest to specyficzne dla kryptowalut, ale Evergrande zawsze podejrzewa się o bycie pierwszym dominem w chińskiej bańce na rynku nieruchomości, a to będzie miało globalny wpływ, jeśli to nie będzie ograniczone tylko do chin.

https://www.rp.pl/nieruchomosci-mieszkaniowe/art38969281-najbardziej-zadluzony-deweloper-swiata-broni-sie-przed-wierzycielami

Wydaje mi się, że jesli chodziłoby o evergrande, to leciałyby też akcje, a tymczasem nasz polski WIG20 zaledwie na 0.6% stracie, DAX na 1% stracie, kontrakty na sp500 na -0.5%, nikkei na 0 co nie odbiega od normalnej zmienności a nawet można powiedzieć, że jest to zmienność poniżej średniej. Czemu więc akurat bitcoin miałby oberwać 10% w 5 min z tej okazji?

poza tym na mój chłopski rozum, to sam fakt, że evergrande nie jest "too big to fail" i rząd chin pozwala im na chapter11 zamiast dofinansowywać trupa dowodzi, że nie boją się lawiny.
MILIARD LIKWDACJI NA LONGACH, jak nie wiadomo o co chodzi...  

Tylko czemu akurat musieli longi likwidować ? Sad
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
SpaceX zapisało sobie papierową stratę w wysokości 300 mln $ wzgledem ceny zakupu. Koniec. Nie ma dowodów na to, że sprzedali chociażby 1 BTC.
Czyli ten dump jest podszyty manipulacją rynku a zysk z niego jest realizowany przy pomocy kampanii opłaconych fake newsów.


https://www.coinglass.com/LiquidationData

MILIARD LIKWDACJI NA LONGACH, jak nie wiadomo o co chodzi...  
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
🔐Icarus CEO💳
@Tytanowy Janusz słyszałem również o tym, ale może to być również związane z wnioskiem o upadłość Evergrande.
nie jest to specyficzne dla kryptowalut, ale Evergrande zawsze podejrzewa się o bycie pierwszym dominem w chińskiej bańce na rynku nieruchomości, a to będzie miało globalny wpływ, jeśli to nie będzie ograniczone tylko do chin.

https://www.rp.pl/nieruchomosci-mieszkaniowe/art38969281-najbardziej-zadluzony-deweloper-swiata-broni-sie-przed-wierzycielami
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
zarówno implikowana (bitvol), jak i historyczna zmienność (Bitcoin volatility index) są obecnie oficjalnie na rekordowych poziomach

  • 30-dniowa zmienność implikowana: 38,22 (poprzedni rekord: 43,93) źródło
  • 30-dniowa zmienność BTC/USD: 0,74% (poprzedni rekord: 0,88) źródło
  • jedynie 60-dniowa zmienność BTC/USD nie jest jeszcze na rekordowych poziomach i wynosi 1,52% (rekord: 1,04% w październiku 2016 r.)

I nam zmienność wybuchła. O 23:40 w ciągu jednej 5cio minutowej świeczki doszło do spadku o 3000$ czyli nieco ponad 10%. Chyba jedna z najmocniejszych świeczek od upadku FTX jak nie covid panic sell.

Mass media, jakto media, zaczęły szukać przyczyny:

Breaking: SpaceX Unloads $373M Worth of Bitcoin Holdings

BTC it previously acquired by $373 million and sold the cryptocurrency

SpaceX sold $373M worth of Bitcoin acquired in 2021-2022

Elon Musk's SpaceX Liquidates Entire $373000000 Bitcoin

Unpacking SpaceX Bitcoin 2021-2022 sales worth $373M

Bitcoin Crashes Below $25k As SpaceX Sells All BTC

I w sumie przy takim spamie można być pewnym, że to prawda nie? Ale zupełnym przypadkiem trafiłem na to:


https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1692295710962483253

ChatGPT:

Quote
"Zaniżyło wartość" w kontekście "wrote down" oznacza, że SpaceX obniżyło oficjalnie wykazywaną wartość swoich posiadanych Bitcoinów. W tym przypadku, termin "wrote down" odnosi się do działania polegającego na zredukowaniu wartości aktywów, takich jak Bitcoin, w księgach rachunkowych firmy. Może to oznaczać, że firma uznała, że wartość ich posiadanych Bitcoinów spadła od czasu ich pierwotnego zakupu.

W skrócie, SpaceX zmniejszyło oficjalnie wartość swoich Bitcoinów w dokumentach finansowych, prawdopodobnie z uwagi na spadek wartości Bitcoina od momentu ich nabycia. Ważne jest jednak zaznaczenie, że to działanie nie oznacza koniecznie, że SpaceX sprzedało swoje Bitcoiny; jedynie, że zdecydowało się obniżyć ich wartość w księgach rachunkowych.

SpaceX zapisało sobie papierową stratę w wysokości 300 mln $ wzgledem ceny zakupu. Koniec. Nie ma dowodów na to, że sprzedali chociażby 1 BTC.
Czyli ten dump jest podszyty manipulacją rynku a zysk z niego jest realizowany przy pomocy kampanii opłaconych fake newsów.

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
i jak widać na wykresie, nigdy nie było roku z tylko 2 czerwonymi miesiącami. w 2012 i 2013 roku były w sumie 3 miesiące, które zakończyły się na minusie.

Nie przeszkadzałoby mi, jakby bitcoin zrobił teraz pompę do 50k a potem zaliczył nawet 3 czerwone miesiące robiąc korektę do 35 000$ Smiley Wtedy byłoby 5 czerwonych miesięcy, co wyrównałoby średnią na poziomie 5.4

Pages:
Jump to: