Pages:
Author

Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC. - page 47. (Read 15296 times)

legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...107 000 BTC w ruchu...wzrasta aktywność ... wielorybów... byliśmy świadkami akumulacji ogromnych transferów kryptowaluty na giełdy...

Czyli co można rozumieć, że szykują następny selloff pomiędzy 5500 a 6000$? Czy tylko straszą i właśnie BTC wystrzeli do góry?

Chociaż faktycznie, kiedy się przyjrzeć wykresom i świeczkom, to dokładnie widać, że ktoś wyprzedaje BTC i inne krypto, właśnie w tych granicach cenowych.
Kiedy cena, tylko zbliży się do tych granic, zostaje zabita masywnymi (ukrytymi) poleceniami sprzedaży.

Mam narzędzie, które pokazuje, takie ukryte ordery na prawie wszystkich, największych giełdach: https://scalpexindex.com/app/.
sr. member
Activity: 1316
Merit: 265
Najnowsze Wiadomości ze Świata Bitcoin
Ponad 107 000 BTC w ruchu. Wraz z powrotem kursu BTC do poziomu ok. 5200$ wzrasta aktywność bitcoinowych wielorybów. W przeciągu ostatnich 24 godzin byliśmy świadkami akumulacji ogromnych transferów kryptowaluty na giełdy (i nie tylko).

https://bithub.pl/wiadomosci/ponad-107-000-btc-w-ruchu-czy-zobaczymy-kolejny-dump-ceny/
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
Powiem Ci, że nie ma w co zainwestować, ani jak inaczej ulokować pieniędzy, żeby nie stracić podczas tego krachu, bo już chyba o krachu na skalę światową możemy mówić, jeżeli wszystkie największe giełdy, oraz inne instrumenty gospodarki światowej, jak akcje, itp. notują rekordowe spadki od lat i pomimo tego, że Unia Europejska robi co może, oraz Ameryka próbuje (co wydaje mi sie zupełnie bez sensu) coś robić (czyli dodrukować na potęgę), to i tak powoli zbliżamy sie do kolejnego kryzysu globalnego, jak z 2008 lub nawet gorszego. Nawet złoto zaczyna spadać, chociaż jak do tej pory było jedynym "save haven" dla inwestorów.

Inwestować w to co ludzie dalej będą potrzebować i kupować i co schodzi. Czyli np. w firmy produkujące maski (wszędzie podrożały x10), środki czystości, broń i amunicja (amunicja 9x19 w Polsce jest wszędzie wykupywana, czarnoprochowce bez pozwolenia tam gdzie jeszcze mają są dużo droższe, etc.).

Bitcoin jako "save haven" czy "store of value" wydawał mi się zawsze jakimś nieporozumieniem i chyba ostatnie spadki, oraz korelacje BTC ze światowymi rynkami dowodzą, że nie może, co najmniej jak na razie, być o tym mowy. Na fali hyipu "save haven", "digital gold", "store of value" przejechaliśmy cały 2019 rok. Jestem ciekaw, co nas czeka do końca 2020 i jak teraz bitcoinowi maksymaliści odnajdą i wytłumaczą, a może raczej obronią, jego miejsce na rynku i co chyba najważniejsze - zastosowanie, czyli tkzw. "use case"?

*safe haven

Jak nawet złoto spada to zostaje tylko to czego każdy potrzebuję, czyli to co wymieniłem wyżej. Bitcoina w krajach rozwiniętych najbardziej potrzebują użytkownicy DNM, hazardziści, osoby uciekające przed wierzycielami, itp. Jeśli role interwencyjne państw uległyby minimalizacji, np. organy policyjne nie miałyby poświęcać zasobów na osoby chcące handlować czy odurzać się narkotykami to zmniejszyłoby to atrakcyjność kryptowalut.
hero member
Activity: 714
Merit: 611
...
jeżeli wszystkie największe giełdy, oraz inne instrumenty gospodarki światowej, jak akcje, itp. notują rekordowe spadki od lat i pomimo tego, że Unia Europejska robi co może, oraz Ameryka próbuje (co wydaje mi sie zupełnie bez sensu) coś robić (czyli dodrukować na potęgę), to i tak powoli zbliżamy sie do kolejnego kryzysu globalnego, jak z 2008 lub nawet gorszego. Nawet złoto zaczyna spadać, chociaż jak do tej pory było jedynym "save haven" dla inwestorów.

Cholera to zloto mnie faktycznie zszokowało... myślałe że poleci wyżej... chociaż w sumie zaczęło dochodzić do ATH z września 2011 więc rynek uznał że czas na czasową korektę.........

Jak słyszę, że Ameryka chce ratować rynek przez dodrukowanie kolejnych miliardów dolarów i wpompowanie ich w rynki, to już sam nie wiem czy to ja jestem głupi, czy wszyscy dookoła zwariowali? Przecież dokładnie to samo robili przez ostatnich 10 lat i właśnie dlatego mamy, to co mamy, więc na prawdę nie rozumiem, czemu miało by to pomóc właśnie teraz?

Pamiętaj że obecny ktyzys nie jest do końca porównywalny z poprzednimi - różnica polega na tym że one miały swoje źródła właśnie w rynku natomiast ten źródło ma pozarynkowe więc to co się dalej będzie działo zależne jest nie tylko od rynków ale od tego jakie piętno odciśnie na nim ten mały skur!@#el. Próba ratowania gospodarek dodrukowaniem pieniędzy w tym konkretnym przypadku może czasowo poprawić sytucję problem w tym żeby nie przesadzili i nie wywołali jakiegoś wtórnego kryzysu przez swoje działania...

...
Jestem ciekaw, co nas czeka do końca 2020 i jak teraz bitcoinowi maksymaliści odnajdą i wytłumaczą jego miejsce i zastosowanie "use case" na rynkach światowych?

Aktualna sytuacja #Zostajewdomu powoduje że więcej osób przenosi się coraz bardziej do świata cyfrowego częściej korzysta rozrywki sieciowej, zakupów online może efektem tego będzie również większe zainteresowanie "zwykłych ludzi" walutami cyfrowymi... może...

legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
W obliczu zbliżającego się kryzysu fiansowego Fed wprowadza zerową rezerwę obowiązkową! Ktoś jeszcze sprzedaje dziś bitcoina do bezwartościowego dolara??...

Powiem Ci, że nie ma w co zainwestować, ani jak inaczej ulokować pieniędzy, żeby nie stracić podczas tego krachu, bo już chyba o krachu na skalę światową możemy mówić, jeżeli wszystkie największe giełdy, oraz inne instrumenty gospodarki światowej, jak akcje, itp. notują rekordowe spadki od lat i pomimo tego, że Unia Europejska robi co może, oraz Ameryka próbuje (co wydaje mi sie zupełnie bez sensu) coś robić (czyli dodrukować na potęgę), to i tak powoli zbliżamy sie do kolejnego kryzysu globalnego, jak z 2008 lub nawet gorszego. Nawet złoto zaczyna spadać, chociaż jak do tej pory było jedynym "save haven" dla inwestorów.

Jak słyszę, że Ameryka chce ratować rynek przez dodrukowanie kolejnych miliardów dolarów i wpompowanie ich w rynki, to już sam nie wiem czy to ja jestem głupi, czy wszyscy dookoła zwariowali? Przecież dokładnie to samo robili przez ostatnich 10 lat i właśnie dlatego mamy, to co mamy, więc na prawdę nie rozumiem, czemu miało by to pomóc właśnie teraz?

Bitcoin jako "save haven" czy "store of value" wydawał mi się zawsze jakimś nieporozumieniem i chyba ostatnie spadki, oraz korelacje BTC ze światowymi rynkami dowodzą, że nie może, co najmniej jak na razie, być o tym mowy. Na fali hyipu "save haven", "digital gold", "store of value" przejechaliśmy cały 2019 rok. Jestem ciekaw, co nas czeka do końca 2020 i jak teraz bitcoinowi maksymaliści odnajdą i wytłumaczą, a może raczej obronią, jego miejsce na rynku i co chyba najważniejsze - zastosowanie, czyli tkzw. "use case"?
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
W obliczu zbliżającego się kryzysu fiansowego Fed wprowadza zerową rezerwę obowiązkową! Ktoś jeszcze sprzedaje dziś bitcoina do bezwartościowego dolara??

Quote
In light of the shift to an ample reserves regime, the Board has reduced reserve requirement ratios to zero percent effective on March 26
https://www.federalreserve.gov/newsevents/pressreleases/monetary20200315b.htm

W dodatku stopy na 0 i skup obligacji za świerzo wydrukowany pieniądź:

Quote
O 23.30 czasu Polskiego rozpoczęłą się nadzwyczajna konferencja prasowa przewodniczącego Rezerwy Federalnej. Publicznie dostępny był tylko przekaz audio, a dziennikarze swoje pytania zadawali przez telefon.

„W ramach rocznego przeglądu strategicznego doszliśmy do wniosku, że forward guidance i QE będą podstawowymi narzędziami, gdy osiągniemy dolną granicę przedziału stóp procentowych. Przyglądaliśmy się rozwiązaniom dotyczącym ujemnych stóp procentowych w czasie kryzysu finansowego, ale nie uważamy, by ujemne stopy procentowe były właściwym rozwiązaniem w USA” – powiedział Powell.

„Chcemy przywrócić rynek obligacji do normalnego funkcjonowania tak szybko jak to możliwe. Chcemy wysłać sygnał do rynków, że nie będziemy uwiązani limitem w ramach programu skupu papierów wartościowych. Wchodzimy jutro mocno na rynek i będziemy kupować wszystkie papiery, w całym przedziale krzywej rentowności. Użyjemy naszych narzędzi, by przywrócić te ważne rynki do normalnego funkcjonowania” – dodał."
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Fed-tnie-stopy-do-0-i-rozpoczyna-kolejne-QE-7840041.html
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
I to jest woda na młyn FATF oraz wszelkich instytucji typu urzędy skarbowe chcących kontrolować transakcje. Nie zdziwcie się, jak dzięki zezwalaniu na takie sytuacje przy zeznaniu podatkowym za kilka lat pojawi się pozycja żądająca wypisania adresów wszystkich portfeli kryptowalut w jakich posiadaniu jesteście, a potem spowiedzi u fiskusa/na policji z każdej transakcji w sieci blockchain, pod groźbami dotkliwych kar finansowych.

"Nie wiem"

"Nie pamiętam"

 Lips sealed

Co do plus-tokena to mam mieszane uczucia. Moim zdaniem 13 000 btc to wolumen odpowiadający 1 świeczce 15 minutowej na binance futures. Czy byłaby odpowiedzialna za taki zwał? Nie jestem tego taki pewien. A czy giełda powinna dokonywac samosądu rekwirując środki klienta ... mam do tego mieszane zdanie.

Też mam pewne wątpliwości, ale w tej jednej świeczce duża część ruchu to boty i handel w tę i we w tę. Dodatkowa presja w jednym kierunku może być widoczna.

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Chyba normalnie ktoś dzisiaj przeczytał Twoje słowa i zorientował się że coś tu nie tak... minęło parę godzin i BTC rymsnął kolejne 2k$ i na poziomie 5658 dobił do 42% spadku od 17 lutego ;-/ spadkiem dublując pokazane przez Ciebie przykłady... pokazując że w niestabilności jest królem ;-)

Tak... zaledwie kilka minut po moim poście urwała się lawina. Dołek na 3700 wygląda przerażająco. Ja jednak pozostaję byczo nastawiony, a zwłaszcza na tak niskich poziomach. Rynek najwyraźniej potrzebował takiego impulsu by strzepać z siebie słabe ręce. Nie wiem czemu, ale moje doświadczenie na rynku podpowiada mi, że jeszcze zobaczymy negację tego ruchu w najbliższych dniach.


Przecież nikt tu nie mówi o zwykłym Kowalskim tylko o oszustach, którzy ukradli miliardy od tysięcy ofiar i występuje duże podejrzenie, że to właśnie te adresy.

Gdyby standardy w krypto były wyższe, to samoregulacje wystarczyłyby co najmniej do tego aby powstrzymać nie jednego skamera i duży przekręt, ale jak widać dużo lepszy interes giełdy mają ze współpracy z oszustami, jak ich ściganiem czy chociaż  utrudnianiem im życia.

Na tym polega wolność. Dzięki tej wolności możesz zatrudnić 100 osób z całego świata do reklamy na forum bez Zusów, podatków, umów, płacy minimalnej, płatnych urlopów, innym razem zbierasz fundusze na zarealizowanie innowacyjnego pomysłu od dobrowolnych inwestorów bez konieczności tłumaczenia się miesiącami przed urzędnikami a jeszcze innym razem zostajesz oszukany. Nie można wprowadzić mechanizmów nakładających kajdany na przestępców bez ograniczania wolności reszty. Stąd moje mieszane uczucia.


Ludzie sprzedający teraz BTC w strachu przed koronawirusem z powodów innych niż wypełnienie pustego talerza popełniają największy błąd w życiu. To własnie dziś bitcoin ma okazję pokazać swoją przewagę nad fiatami. Wychodzicie z waluty o ograniczonym supply do walut, które stoją na granicy hiperinflacji.

plus token ma 1% supply bitcoina i stąd ten dump? FED właśnie wydrukował 1% dolarów ...



Cóż z jednej strony to nic dziwnego i chyba mało kto miał złudzenia że w momencie kiedy wszystko leci na mordę kryptowaluty raptem okażą się stabilną przystanią... może podczas następnego kryzysu ale jeszcze nie dzisiaj.

Nie mów hop Smiley Na razie wszystko spada, bo ludzie boją się kryzysu. Jeśli go nie będzie to wracamy do normy, jeśli będzie to będzie trwał miesiącami zbierając miesiąc po miesiącu kolejne żniwa (upadające banki, wielkie spółki, kraje). To wtedy bitcoin pokaże swoje fundamenty. Na razie dostał strzał od spekulantów taki sam jak reszta rynków. Zastanawialiście się co będzie kolejną ofiarą zawirowań? OPEC+ był pierwszy i ropa spadła o 30% jednego dnia. Co potem? JP Morgan? a może całe Włochy? może jakieś skrzyżenie depozytów bankowych by łatać dziury w budżetach?

Pomyślcie, że właśnie sprzedajecie bitcoina i na wasze konto wpada 1 mln zl a za miesiąc strzyżenie depozytów i wszystko powyżej 100k zostaje skonfiskowane... Czym jest 30% spadek ceny BTC wobec 90% spadku wartości portfela osoby trzymającej fiaty?
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...Cienki jestem z analizy technicznej ale obawiam się że w dzisiejszej rzeczywistości można ją sobie wsadzić w... buty.... przynajmniej przez okres najbliższej kwarantanny...

A czemu zobacz jak ładnie BTC trzyma się kanału spadkowego.



Ostatnia linia wsparcia, a potem już tylko 3000$  Shocked Cry Cool
hero member
Activity: 714
Merit: 611
... czy giełda powinna dokonywac samosądu rekwirując środki klienta ... mam do tego mieszane zdanie.

Przecież nikt tu nie mówi o zwykłym Kowalskim tylko o oszustach, którzy ukradli miliardy od tysięcy ofiar i występuje duże podejrzenie, że to właśnie te adresy.

Gdyby standardy w krypto były wyższe, to samoregulacje wystarczyłyby co najmniej do tego aby powstrzymać nie jednego skamera i duży przekręt, ale jak widać dużo lepszy interes giełdy mają ze współpracy z oszustami, jak ich ściganiem czy chociaż  utrudnianiem im życia.

W sumie nie trzeba mówić o samosądach i rekwirowaniu śrdków ale czasowe ich zamrożenie do czasu wyjaśnienia tematu mogło by być rozwiązaniem.



Panowie na ulicach leje sie krew, a to podobno najlepszy moment, żeby kupić, kupujecie?

Ja na razie obserwuje, bo tak na prawdę jesteśmy oficjalnie od 14.000$ w bear market i jest duże prawdopodobieństwo, że cena BTC odwiedzi pułap 3000$, jeżeli byki nie odbiją do chociaż 6600$ w szybkim czasie.

Musimy też pamiętać, że wszystkie logarytmiczne wykresy biorą w łep, a Ethereum przebiło najniższy historyczny opór.

Buy the deep ale gdzie on kurna jest?

Aktualnie dopiero leje się krew ale w tym przypadku chyba trzeba poczekać aż po ulicach zaczną chodzić zoombie... (o! BTC po 4900 - chyba widzę pierwszego  Grin)

Cienki jestem z analizy technicznej ale obawiam się że w dzisiejszej rzeczywistości można ją sobie wsadzić w... buty.... przynajmniej przez okres najbliższej kwarantanny...
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
... czy giełda powinna dokonywac samosądu rekwirując środki klienta ... mam do tego mieszane zdanie.

Przecież nikt tu nie mówi o zwykłym Kowalskim tylko o oszustach, którzy ukradli miliardy od tysięcy ofiar i występuje duże podejrzenie, że to właśnie te adresy.

Gdyby standardy w krypto były wyższe, to samoregulacje wystarczyłyby co najmniej do tego aby powstrzymać nie jednego skamera i duży przekręt, ale jak widać dużo lepszy interes giełdy mają ze współpracy z oszustami, jak ich ściganiem czy chociaż  utrudnianiem im życia.



Panowie na ulicach leje sie krew, a to podobno najlepszy moment, żeby kupić, kupujecie?

Ja na razie obserwuje, bo tak na prawdę jesteśmy oficjalnie od 14.000$ w bear market i jest duże prawdopodobieństwo, że cena BTC odwiedzi pułap 3000$, jeżeli byki nie odbiją do chociaż 6600$ w szybkim czasie.

Musimy też pamiętać, że wszystkie logarytmiczne wykresy biorą w łep, a Ethereum przebiło najniższy historyczny opór.

Buy the deep ale gdzie on kurna jest?
hero member
Activity: 714
Merit: 611
...
A bitcoin o 26%. Nijak to nie odbiega od norm z reszty rynków. Powiem więcej. W obliczu tego, co dzieje się na "uregulowanych i bezpiecznych" rynkach dziwi mnie, że "niestabilna kryptowaluta o ogromnej zmienności" zachowuje się niejednokrotnie stabilniej od indeksów złożonych z kilkunastu-kilkuset największych spółek danego kraju.
...

Chyba normalnie ktoś dzisiaj przeczytał Twoje słowa i zorientował się że coś tu nie tak... minęło parę godzin i BTC rymsnął kolejne 2k$ i na poziomie 5658 dobił do 42% spadku od 17 lutego ;-/ spadkiem dublując pokazane przez Ciebie przykłady... pokazując że w niestabilności jest królem ;-)

Cóż z jednej strony to nic dziwnego i chyba mało kto miał złudzenia że w momencie kiedy wszystko leci na mordę kryptowaluty raptem okażą się stabilną przystanią... może podczas następnego kryzysu ale jeszcze nie dzisiaj.

Jeszcze kilka tygodni temu żałowałem że nie zdecydowałem się kupić trochę BTC BNB 2-3 miesiące temu dzisiaj widząc aktualne kursy już mnie zaczęły palce świeżbić ale chyba jeszcze trochę za wcześnie przed nami jeszcze spadki (a pewnie nie raz upadki) w branży turystycznej, hotelarskiej, gastronomicznej część z tego przeniesie się na ubezpieczycieli, dalej mamy problemy linii lotniczych po odwołaniu tysięcy lotów pojawi się konieczność pomocy publicznej którą już zapowiadają Francuzi, Niemcy, Włosi, Norwegia i reszta Skandynawii chwilowo tylko British Airways pewnie jakoś się utrzymają bo jako jedyni mogą jeszcze latać do stanów...
Co mamy dalej stopniowo zamykane granice i kopa dostaje branża transportowa i przy okazji zerwane łańcuchy dostaw więc leci produkcyjna, jeszcze branża rozrywkowa (koncerty, kina, baseny, kluby etc.) i kulturalna choć tu ucirpią głównie budżety państw z powodu braku wpływów, usługowa bo ludzie unikając wychodzenia ograniczają wpływy tego sektora... ja pierdziele... jak nisko jeszcze zjedziemy?

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Od 17 lutego:
USA w dół:
S&p500 o 23%
Nasdaq o 20%
Europa:
LSE o 26%
Wig20 o 36%
Dax o 30%
Azja:
Nikkei o 23%

A bitcoin o 26%. Nijak to nie odbiega od norm z reszty rynków. Powiem więcej. W obliczu tego, co dzieje się na "uregulowanych i bezpiecznych" rynkach dziwi mnie, że "niestabilna kryptowaluta o ogromnej zmienności" zachowuje się niejednokrotnie stabilniej od indeksów złożonych z kilkunastu-kilkuset największych spółek danego kraju.

Co do plus-tokena to mam mieszane uczucia. Moim zdaniem 13 000 btc to wolumen odpowiadający 1 świeczce 15 minutowej na binance futures. Czy byłaby odpowiedzialna za taki zwał? Nie jestem tego taki pewien. A czy giełda powinna dokonywac samosądu rekwirując środki klienta ... mam do tego mieszane zdanie.



member
Activity: 476
Merit: 88
Online Cryptocurrency Exchange
To zupełnie świadome działanie z ich strony i jak dla mnie nie jest niczym innym, jak współpracą za odpowiednią wypłatę i jeszcze kilka dodatkowych, oczywistych benefitów dla giełdy z powodu tak dużych transakcji.

Jest to jak najbardziej przestępstwo, które katastrofalnie wpłynie na wizerunek całej branży.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...Nie zdziwcie się, jak dzięki zezwalaniu na takie sytuacje przy zeznaniu podatkowym za kilka lat pojawi się pozycja żądająca wypisania adresów wszystkich portfeli kryptowalut w jakich posiadaniu jesteście, a potem spowiedzi u fiskusa/na policji z każdej transakcji w sieci blockchain, pod groźbami dotkliwych kar finansowych.

W wielu krajach np. Ameryce z tego co się orientuje, właśnie tak trzeba rozliczać podatek za dochody z krypto. Fiskus wymaga od nich wszystkich transakcji, adresów, trejdów, itd.

I to jest woda na młyn FATF oraz wszelkich instytucji typu urzędy skarbowe chcących kontrolować transakcje...

Może i racja ale jak w inny sposób uchronić się lub chociaż ścigać przestępców takich jak PlusToken?

Dla mnie osobiście, jest to zaskakujące, że znane są adresy, giełdy i nikt nic nie robi, żeby ich powstrzymać, bo w przeszłości były takie przypadki, gdzie giełdy blokowały adresy na prośbę firm, różnych projektów lub samych klientów, kiedy okazywało się, że są zamieszane w oszustwa, wyłudzenia, itd.

A jak wiadomo giełda Huobi mieści się w Hong Kongu, ale ma także biura w Japonii, Korei i USA, czyli obsługuje właśnie te najbardziej poszkodowane regiony przez PlusToken i jak do tej pory bezkarnie upłynnili co najmniej 50.000BTC od tych skamerów. To zupełnie świadome działanie z ich strony i jak dla mnie nie jest niczym innym, jak współpracą za odpowiednią wypłatę i jeszcze kilka dodatkowych, oczywistych benefitów dla giełdy z powodu tak dużych transakcji.
member
Activity: 476
Merit: 88
Online Cryptocurrency Exchange

No właśnie to mnie też bardzo ciekawi, bo wiadome jest, że największa część tych Bitcoin z PlusToken została przesłana i sprzedana na giełdzie Huobi.

Wiadomo dokładnie, o które adresy chodzi, więc dziwi mnie brak jakiejkolwiek reakcji ze strony giełdy, lub nawet samej społeczności, która powinna domagać się od Huobi chociaż wyjaśnień.

Wcześniej blokowano nie raz hakerów i podejrzane adresy, a tu największy przekręt w historii i dają im upłynnić te skradzione BTC praktycznie bez problemu.

Jakaś kpina, przecież Huobi powinno zostać zbojkotowane przez społeczność za udostępnianie giełdy skamerom, a w ogóle gdzie jest policja i inne organy ścigania?


I to jest woda na młyn FATF oraz wszelkich instytucji typu urzędy skarbowe chcących kontrolować transakcje. Nie zdziwcie się, jak dzięki zezwalaniu na takie sytuacje przy zeznaniu podatkowym za kilka lat pojawi się pozycja żądająca wypisania adresów wszystkich portfeli kryptowalut w jakich posiadaniu jesteście, a potem spowiedzi u fiskusa/na policji z każdej transakcji w sieci blockchain, pod groźbami dotkliwych kar finansowych.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
... Scamerzy tym razem spuścili 13 000 btc. Jakim cudem im tu uchodzi płazem?...

No właśnie to mnie też bardzo ciekawi, bo wiadome jest, że największa część tych Bitcoin z PlusToken została przesłana i sprzedana na giełdzie Huobi.

Wiadomo dokładnie, o które adresy chodzi, więc dziwi mnie brak jakiejkolwiek reakcji ze strony giełdy, lub nawet samej społeczności, która powinna domagać się od Huobi chociaż wyjaśnień.

Wcześniej blokowano nie raz hakerów i podejrzane adresy, a tu największy przekręt w historii i dają im upłynnić te skradzione BTC praktycznie bez problemu.

Jakaś kpina, przecież Huobi powinno zostać zbojkotowane przez społeczność za udostępnianie giełdy skamerom, a w ogóle gdzie jest policja i inne organy ścigania?

Są całe strony, konta na Twitterze, które śledzą te adresy związane z  PlusToken i ich wszystkie transakcje w czasie rzeczywistym, no to czego im jeszcze trzeba?

Dziwne rzeczy się dzieją ostatnio.

Tutaj są konta, które zajmują się śledzeniem, Twitter jest dostępny cały czas, a stronę internetową często atakują hakerzy (ciekawe czemu  Wink) i jest nie dostepna, ale można próbować czasem się udaje otworzyć.

https://twitter.com/ErgoBTC

https://research.oxt.me/


member
Activity: 963
Merit: 57
Cena musnęła trendu Lini spadkowego i została przebita linia trendu wzrostowego lokalnego(?)





,wiele osób oczekiwało spadków, ci jeszcze dołożyli swoje i mamy - 10 % w dwa dni, dla tych co short to w sumie nawet lepiej, a dla tych co hodlują, no cóż.. . Scamerzy tym razem spuścili 13 000 btc. Jakim cudem im to uchodzi płazem?

member
Activity: 476
Merit: 88
Online Cryptocurrency Exchange

Nie dość, że pozbywaja się gorących BTC, to dodatkowo zarabiają krocie na samym trejdingu. Ma to sens.


I wywraca wszystkie misterne plany, założenia i oczekiwania do góry nogami, gdzie spodziewano się jednak naśladowania złota, gdy cena ropy spada o 1/3, indeksy giełdowe typu DAX o ponad 10%... Jeżeli plotki okażą się prawdą, to spodziewajmy się tego typu spadków także na polskim WIG (bo SNP, DOJ, NIKKEI i tak lecą).
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Taka cisza tu u nas na lokalu od paru dni ale nie ma co się dziwić skoro wszystko traci na wartości z godziny na godzine i całe wzrosty z kilku tygodni znikły w przeciągu paru godzin.

Chodzą pogłoski, ze to skamerzy z PlusToken skutecznie od kilku miesięcy upłynniaja niesamowite ilości, bo aż 200.000 BTC, które udało się im ukraść.

Faktycznie mogą inicjować panic sell, a później margin calls dla wielu lewarowanych pozycji long, co w sumie powoduje taka kaskadę spadków cen.

Co gorsza mogą sami manipulować rynkiem obstawiając pozycje short i wyprzedając dopóki cena nie spadnie odpowiednio nisko.

Nie dość, że pozbywaja się gorących BTC, to dodatkowo zarabiają krocie na samym trejdingu. Ma to sens.

Pages:
Jump to: