Pages:
Author

Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC. - page 51. (Read 15296 times)

legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Podsumowując, to na prawdziwych giełdach (np. binance) nie zobaczysz moim zdaniem takich manipulacji (ruszanie wykresu niezgodnie z historią transakcji)

Dopiero co o tym rozmawialiśmy, a tu właśnie na giełdzie BitMax można było kupić Bitcoina za 1$ przez kilkanaście minut.

Nawet jest artykuł na Bithub.pl z czytelnym tytułem:
Bitcoin za 1$ | Euforia i stan przedzawałowy podczas incydentu na BitMax
.

Najlepsze jest wytłumaczenie i final całej sprawy, cofnięto tranzakcie i ogłoszono błąd ale starałem się znaleźć odpowiedź co to dokładnie za błąd i nie byłem w stanie.

Ja już bym na tej giełdzie więcej nie handlował to oczywiste.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Obserwuję cenę Bitcoina od tak dawna i muszę się przyznać, że przestaje cokolwiek rozumieć.

Cena ciągle spada pomimo tego, że nie powinna lub chociaż powinno to być o wiele trudniejsze. Cały czas, są dość duże ordery kupna, na różnych pułapach cenowych, poniżej aktualnej co powinno wystarczyć, żeby ją chociaż ustabilizować (zatrzymać), a już na pewno nie powinna z taką łatwością spadać coraz niżej. Wygląda to tak, jakby ktoś celowo sprzedawał duże ilości Bitcoin na giełdach ale nie używając dużych orderów (ścian) sprzedaży. Kiedy oglądam książki na kilku giełdach jednocześnie, po stronie kupna, jest zawsze kilka lub kilkanaście dużych zleceń: 30, 50 czy 100BTC, a po stronie sprzedaży, jedna lub najwyżej kilka małych pozycji, po 10 czy 20BTC max. Zdawać by się mogło, że to powinno wystarczyć, żeby chociaż zatrzymać cenę na aktualnym pułapie ale za każdym razem wszystkie ordery kupna zostają wypełnione i cena spada coraz niżej. Dziwne, bo jest to zupełnie odwrotne zachowanie niż do tej pory. Kiedyś pierwszym i najbardziej oczywistym podejrzanym byłby Tether i manipulacja rynku. Teraz pewnie też jest podobnie (manipulacja), tylko ciężko wskazać winnych.

Jeśli się nie mylę, to patrząc na ordery cena Bitcoina dojdzie do 9700 lub 9800$ i znowu spadnie, do 9300$ testując po raz drugi wsparcie. Miejmy nadzieję, że go nie pokona.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...Podsumowując, to na prawdziwych giełdach (np. binance) nie zobaczysz moim zdaniem takich manipulacji (ruszanie wykresu niezgodnie z historią transakcji)

Oczywiście, dlatego piałem o giełdach
Quote
...Tradesatoshi, Cryptopia, nova czy Livecoin...
Giełdy, którym ufam i trzymam tam dość pokaźne sumy do trejdingu to Coinbase, Coinbase Pro, Binance, Kraken i to wszystko.

Mam konta na innych oczywiście ja Huobi, Okex, Bitfinex , Bittrex, Poloniex, itd. i korzystam lub korzystałem z nich w pewnym czasie, ponieważ niektóre monety były dostępne tylko tam.

Jeżeli chodzi o Huobi i Okex, jestem bardzo mile zaskoczony. Szczególnie, jeżeli chodzi o Okex i instant support w online czacie. Niespotykane normalnie chyba nigdzie. Naprawdę giełdy wysokiego standardu, jeżeli chodzi o obsługę klienta i same platformy do handlowania. Wszystko chodzi bardzo płynnie i nie miałem nigdy, żadnych problemów.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
To przy okazji uzupełnij o sprecyzowanie w jaki sposób można sterować wykresem bez pieniędzy Smiley

Oczywiście to tylko wyssana z palca hipoteza ale takie giełdy jak Tradesatoshi, Cryptopia, nova czy Livecoin, które maja swoje wykresy, mogą zostawić sobie furtkę, żeby sterować wykresem. Oczywiście byłyby nieścisłości w order booku ale abstrahując od tego czemu nie zupełnie możliwe.

Zobacz giełdę Mercatox od samego początku lecą na zupełnie fejkowych wolumenach, wszyscy o tym wiedzą i nie ma jak coś z tym zrobić. Nawet CMC, miało to przez długi czas w poważaniu i pokazywało Mercatox i jego dane na swojej stronie, pomimo wielu skarg.

Kiedy Atlant był na Mercatox, to wolumen dzienne były około 100 tysięcy $ dziennie. Natychmiast spadł do praktycznie zera, kiedy ATL token został skreślony z tej giełdy. To dokładnie widać na wykresie ceny Atlant, jest stały wolumen około 100.000$ przez cały czas kiedy token był na tej giełdzie.

Jeżeli można w tak bezczelny sposób manipulować orderami i wolumenem, to czemu nie wykresem? Co miałoby ich powstrzymać?



Dodaj do tego jeszcze bitforex, coinbene i 90% innych. Bitforex to jest dla mnie król fake wolumenu. Top 20 cmc w wolumenie, a żeby zobaczyć tam prawdziwą transakcje to trzeba się nieźle naczekać. Za to fakowe wchodzą regularnie i stale w ten sam sposób. Pojawia się nowe zlecenie buy w orderbooku i od razu jest realizowane. Po kilkunastu sekundach to samo. Gołym okiem to widać i to aż boli, że można tak pogrywać. NA bitforexie widziałem opisaną przez ciebie sytuację w której wykres pokazywał spadek do ceny X, a w historii nie było transakcji o tej cenie. Ale to nie są giełdy na których się traduje, patrzy na wykresy, rysuje TA itp. Są to giełdy do zdumpowania bounty śmieciowych tokenów. Nieścisłości w wykresie są moim zdaniem zatem jedynie ich błędem a nie celową manipulacją. Oni doskonale wiedzą, że mają 5000$ prawdziwego wolumenu i 600 mln fakowego i takowa manipulacja nie da żadnych zysków.  Na binance, okex,  takie coś mogłoby przynieść zyski, ale znowuż na takich giełdach to nie przejdzie.

Podsumowując, to na prawdziwych giełdach (np. binance) nie zobaczysz moim zdaniem takich manipulacji (ruszanie wykresu niezgodnie z historią transakcji)
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
To przy okazji uzupełnij o sprecyzowanie w jaki sposób można sterować wykresem bez pieniędzy Smiley

Oczywiście to tylko wyssana z palca hipoteza ale takie giełdy jak Tradesatoshi, Cryptopia, nova czy Livecoin, które maja swoje wykresy, mogą zostawić sobie furtkę, żeby sterować wykresem. Oczywiście byłyby nieścisłości w order booku ale abstrahując od tego czemu nie zupełnie możliwe.

Zobacz giełdę Mercatox od samego początku lecą na zupełnie fejkowych wolumenach, wszyscy o tym wiedzą i nie ma jak coś z tym zrobić. Nawet CMC, miało to przez długi czas w poważaniu i pokazywało Mercatox i jego dane na swojej stronie, pomimo wielu skarg.

Kiedy Atlant był na Mercatox, to wolumen był około 100 tysięcy $ dziennie. Natychmiast spadł do praktycznie zera, kiedy ATL token został skreślony z tej giełdy. To dokładnie widać na wykresie ceny Atlant, jest stały wolumen około 100.000$ przez cały czas kiedy token był na tej giełdzie.

Jeżeli można w tak bezczelny sposób manipulować orderami i wolumenem, to czemu nie wykresem? Co miałoby ich powstrzymać?

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622

Zawsze mnie zastanawiały wykresy i aktualna cena Bitcoina, która na różnych giełdach jest inna. Przecież nawet nie trzeba pieniędzy, tylko trochę pogrzebać przy wykresie i normalnie zaniżać kurs albo lepiej, sterować nim według życzenia. Oczywiście ludzie, którzy zajmują się giełdami krypto, dokładnie wiedzą jak tych narzędzi używać i kiedy. Przecież nie ma, żadnej kontroli i takie połykanie całych ścian z orderami, to nic nowego. Już nie raz widzieliśmy kilometrowe czerwone dildo, na przykład na Bittrex lub Kraken, kiedy na innych giełdach cena BTC była stabilna.
[...]
PS
Muszę lecieć dokończe jak wrócę.
To przy okazji uzupełnij o sprecyzowanie w jaki sposób można sterować wykresem bez pieniędzy Smiley
Co do czerwonego dilda na jednej giełdzie bez zmian na innej to przecież nic dziwnego. Giełdy posiadają osobne order booki i osobne zlecenia od osobnych użytkowników. Fakt, że jako tako ceny się zgadzają przez większość czasu jest zasługą tylko i wyłącznie arbitrażystów. Kiedy pojawia się flash crash na 1 z gield niekoniecznie musi się to przełożyć na inne. Nie wynika to z manipulacji a z faktu, że rynek żyje innym życiem na każdej giełdzie.  Gdzieś może być tymczasowo pusto na buy, wieloryb pomyli zera i robi się czerwone dildo, które szybko zaczyna być wybierane w górę dzięki arbitrażowaniu na inne giełdy, gdzie wielkie ściany buy zatrzymały spadki.


Ja wiem, że to już teorie spisku ale widziałem tyle przekrętów i exit scamów, że nic mnie nie zdziwi i myślę, że ci ludzie wykorzystają każdą możliwą szansę do zarobienia kasy z niczego.
I żeby było jasne nie myślę tu o manipulacji order bokiem tylko ewidentnie w samym wykresie. Dla tego na początku kiedy giełdy były w powijakach to zaczęły dodawać wykres TradingView. Nie tylko jest on dobry i ma potrzebne narzędzia ale jest jakąś dodatkową formą potwierdzenia, rzetelności,pewności ceny. Nie wiem jak to nazwać.
Jestem więcej niż pewien, że to w 90% nie trejderzy, którzy wykupują lub wyprzedają całe ściany orderów, tylko własnie manipulacje giełdowe.

Sam fakt dodania wykresu tradingview nie dodaje mu autentyczności. To tylko interface, który pokazuje obrazowo zmiany ceny podane przez giełdę. Giełdy dodają go, bo wielu traderów jest do niego przyzwyczajona.

I żeby było jasne nie myślę tu o manipulacji order bokiem tylko ewidentnie w samym wykresie. Dla tego na początku kiedy giełdy były w powijakach to zaczęły dodawać wykres TradingView. Nie tylko
Powiem ci, że ciężko pokazać na wykresie spadek ceny np. do 100$ bez ruszania orderbooka z moim zleceniem buy na 120$ bo od razu się domyślę, że cena tam nigdy nie była. Chyba, że źle to zrozumiałem.

Przy okazji, to wiedzieliście, że na tradingview jest dokładny wykres dominacji bitcoina?
https://pl.tradingview.com/chart/0LtmAuZy/
Nie wiem, czy link działa. Jak coś, to ticker btc.d
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
ciach

I to tak jak jest, a na dodatek wszystkiego są jeszcze giełdy i ich nieczyste zagrania, właśnie pod stop losy i straty na zakładach lewarowanych nawet do 100X.

Trzeba mieć duże konto, żeby grać z taką dźwignią na BTC.

Zawsze mnie zastanawiały wykresy i aktualna cena Bitcoina, która na różnych giełdach jest inna. Przecież nawet nie trzeba pieniędzy, tylko trochę pogrzebać przy wykresie i normalnie zaniżać kurs albo lepiej, sterować nim według życzenia. Oczywiście ludzie, którzy zajmują się giełdami krypto, dokładnie wiedzą jak tych narzędzi używać i kiedy. Przecież nie ma, żadnej kontroli i takie połykanie całych ścian z orderami, to nic nowego. Już nie raz widzieliśmy kilometrowe czerwone dildo, na przykład na Bittrex lub Kraken, kiedy na innych giełdach cena BTC była stabilna.

Ja wiem, że to już teorie spisku ale widziałem tyle przekrętów i exit scamów, że nic mnie nie zdziwi i myślę, że ci ludzie wykorzystają każdą możliwą szansę do zarobienia kasy z niczego.
I żeby było jasne nie myślę tu o manipulacji order bokiem tylko ewidentnie w samym wykresie. Dla tego na początku kiedy giełdy były w powijakach to zaczęły dodawać wykres TradingView. Nie tylko jest on dobry i ma potrzebne narzędzia ale jest jakąś dodatkową formą transparentności. Jestem więcej niż pewien, że to w 90% nie trejderzy, którzy wykupują lub wyprzedają całe ściany orderów, tylko własnie manipulacje giełdowe.

Cały czas od połowy 2017 roku mam wykresy BTC non stop na kilku monitorach i to wszędzie. Cały czas oglądam cenę na różnych interwałach czasowych z różnymi wskaźnikami. Jak tak długo oglądasz to w końcu zaczynasz zauważać pewne podobieństwa i różnice. Wszyscy wiedzą że pomimo wszystko BTC zachowuje się normalnie rzecz biorąc bardzo technicznie (nie licząc flash crashy), volatility uspokoiło się, itd. Bardzo często widać, że cena spada dużo niżej dużego wsparcia tylko po to żeby zaraz odbić i złapać trejderów na stop losach. Nawet rozmawialiśmy o stop losach i o nowych pojęciach jak mental stop los, co jest zupełnie nowe i ukute właśnie specjalnie pod BTC (moim zdaniem), bo nigdy wcześniej o takim nie słyszałem.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Aż się wierzyć nie chce, że to nie celowe działanie. Przecież lepiej było sprzedawać spokojnie i dostać o 20% więcej za tyle samo BTC.

Nie wiem, może czegoś nie rozumiem, bo nigdy tyle nie handlowałem w milionach.

Odpowiem krótką historyjką Smiley

Jeżeli jakis wieloryb chce sprzedać dużą ilość, to powinien robić, to powoli a nie zdejmować pół ściany orderów BUY, bo przecież traci na tym krocie.
Po tym jak ogromne zlecenia zbiły cenę z 14000 na 10 600. Pamiętasz co ci wtedy odpisałem?

Jeżeli jakis wieloryb chce sprzedać dużą ilość, to powinien robić, to powoli a nie zdejmować pół ściany orderów BUY, bo przecież traci na tym krocie.

Jak ktoś ma jakieś wytłumaczenie, to chętnie przeczytam.

To gdzie i kiedy wieloryb traci jest bardzo trudne do oszacowania, bo nie wiesz ile ma w portfelu i jaki jest jego cel. Goście na prawdę świetnie znają rynek i nie walą flash crashy z niewiedzy... Poza tym nie wiadomo kto to wywołał, gdzie otworzył a gdzie zamknął. Może giełda przeliczyła sobie, że opłaca się taki ruch wywołać, bo ma informacje o ilości stoplossów, które tym ruchem wybije https://bitcointalksearch.org/topic/m.51093867 zamykając trade po chwili.

Osobiście nie mam 100% pewności, czy na tak wielkiej pompie (+340%) lepiej upychać 10k-20k btc (a zapewne tyle uderzyło w rynek) na powoli stopując rynek na kilka dni przy ryzyku, że wywoła się zwątpienie i nie zdoła się sprzedać, czy lepiej sprzedać w 15 min z uśrednioną ceną sprzedaży (-10%). Na szczytach są zawody - który wieloryb szybszy ten lepszy. Już nikt nie sprzeda tak dużo tak drogo jeśli nie wybijemy nowego lokalnego ATH, a przecież o to chodzi. Trading z punku widzenia wieloryba musi być fascynujący.

[...]
Być może wieloryb sprzedawał od 14k do 12.5k a resztę od 12.5k do 11k pociągnęły zlecenia stoploss. Dzięki temu wieloryb sprzedał 10k btc o średniej sprzedaży ATH -5% - umiesz lepiej swoimi drobniakami ?Smiley

I teraz popatrzmy na wykres. Czy wieloryb który zbił cenę z 14k na 12k nie miał przypadkiem masę okazji na odkupienie towaru po 10k inkasując 30% zysku? Przy tak dużym portfelu kreuje się wykres i pewne reakcje (oczywiście z ogromnym ryzykiem). Czy jego zachowanie nie spowodowało, że dosłownie nikt nie był lepszy od niego - nikt nie miał okazji sprzedać drożej, a on miał wiele okazji odkupić taniej. Czy zagranie, które opisywałeś jako "tracenie kroci" z perspektywy czasu nie okazało się bardzo zyskowne?

Jestem ciekaw czy ściany zostały wykupione, czy znikły przed tym gwałtownym spadkiem? Ktoś z Was oglądał w tych dniach cenę BTC albo był świadkiem tego spadku?
Jeżeli nie znikły, to ktoś musiał sprzedać w jednej chwili masę BTC i to jest coś czego nie rozumiem i nie powinno mieć miejsca, bo na chłopski rozum kto tak robi?

Nie widziałem tych orderów, ale jeśli były aż tak widoczne, to gdzie wylądowało większość stoplossów od daytraderów jak nie tuż pod nimi? Zebranie całej półki i pozwolenie rynkowi osunąć się niżej, by tam odkupić to całkiem zyskowne zagranie.

Gdy masz do opchnięcia 3000 btc i widzisz, że tyle leży na półkach a cena do nich dochodzi i wiesz, że kolejna taka ilość leżeć będzie pewnie 10% niżej to nie zrzucisz swoich toreb widząc, że rynek powoli to przejada? Jeśli tak jest to realizowane na rynku to znaczy, że pewnie tego wymagała obecna sytuacja. Czy to z punku widzenia osoby, która ma do zrzucenia ogromne ilości, czy to z punku widzenia osoby, która chciała zagrać pod wybicie dołem z trójkąta i odebranie niżej, czy to z punku widzenia giełdy, która policzyła ilość stolossów i leżących zleceń buy i bilans wyszedł korzystnie to przeprowadzenia ataku.


legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...Wielokrotnie w ten sposób traciłem 50% pozycji...

Wrócę na chwilę do tego komentarza, bo właśnie dostałem od @Bitryptex 'a 2 merity na naszym lokalu i to w tym wątku, co było dla mnie dość dużym zaskoczeniem (DZIĘKI BITCRYPTEX!!!), więc sprawdziłem z ciekawości co takiego napisałem, że zaciekawiło nasze lokalne źródełko. Okazuje się, że jak bym posłuchał swojej rady lub przeczytał tego posta jeszcze raz dzień po napisaniu to pewnie bym się wstrzymał z tym trejdem.

...wskaźniki leżą już praktycznie na łopatkach, więc BTC musi ruszyć do góry, chociaż przez chwilę, żeby potem mogło znowu spaść jak wskaźniki podskoczą.

Tylko dlatego wszedłem w tego trejda bo zmyliły mnie te buy walle na wszystkich giełdach, które zazwyczaj obserwuje. Na Coinbase Pro, Binance, Bitstamp, Bitmex były potężne ordery kupna po 300, 500, 700, 1000BTC, które na dodatek wszystkie powchodziły, prędzej czy później i na własne oczy widziałem jak znikają wykupione. Po długim dniu patrzenia na nie, na drugi dzień kupiłem BTC, bo znowu od rana pojawiły się milionowe ordery kupna i znowu zaczęły wchodzić. Byłem pewien, że takie wysokie ściany utrzymają cenę ale się pomyliłem. Szkoda, że przegapiłem ten moment flash crasha, bo to by była dobra lekcja na przyszłość.

Jestem ciekaw czy ściany zostały wykupione, czy znikły przed tym gwałtownym spadkiem? Ktoś z Was oglądał w tych dniach cenę BTC albo był świadkiem tego spadku?
Jeżeli nie znikły, to ktoś musiał sprzedać w jednej chwili masę BTC i to jest coś czego nie rozumiem i nie powinno mieć miejsca, bo na chłopski rozum kto tak robi?

Można przecież ustawić ordery i kupić taniej. Już nie wspomnę o fee w zależności od giełdy, a przy takich dużych orderach, to nie są małe kwoty.  Podobna historia do tej z upłynnianiem części BTC odzyskanej z Mr.Goxa, cena Bitcoina spadła prawie o 25%, bo jakiś debil sprzedał większość na giełdzie, wykupując wszystkie ordery, co spowodowało oczywiście natychmiastowy spadek.
Aż się wierzyć nie chce, że to nie celowe działanie. Przecież lepiej było sprzedawać spokojnie i dostać o 20% więcej za tyle samo BTC.

Nie wiem, może czegoś nie rozumiem, bo nigdy tyle nie handlowałem w milionach.


legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
Od dłuższego czasu cena Bitcoina waha się pomiędzy 9500 a 11500$. To już trwa prawie dwa miesiące i w tym czasie dominacja Bitcoina na rynku wzrosła do 69% według CMC. Na różnych serwisach widziałem różne wartości ale wszystkie są właśnie w granicy 70% i jest to rekordowa wysokość.

No i wydawałoby się, że to bardzo dobrze, bo pieniądze są lokowane w BTC ale ostatnio czytałem kilka artykułów, których autorzy uważają taką wysoką dominację jako zagrożenie dla całego rynku krypto. Wyjaśnienie jest banalnie proste. Podczas pompy pod koniec 2017 dominacja była na 90% i powoli zaczęła spadać

Teoretycznie to będzie najlepszy moment żeby zainwestować w najbardziej obiecujące lub znane alty. Dla zdrowego i dobrze zdywersyfikowanego portfela chyba mix tych dwóch będzie najbardziej bezpieczną i słuszną opcją.

Ostatnim razem kiedy BTC miał 90% to było na początku 2016 roku. Jeszcze na początku 2017 było 85%, więc można spodziewać się dalszych spadków altcoinów/tokenów w stosunku do BTC, nawet nie-shitcoiny XMR, ZEC, BAT, etc. są do tyłu.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Powiem ci, że znacznie większe straty od "panic sell" powoduje "panic hold" kiedy to panicznie boisz się zaakceptować stratę, która powiększa się z dnia na dzień w nadziei, że skoro już tyle spadło to musi zaraz odbić i ominie cię to odbicie. Wielokrotnie w ten sposób traciłem 50% pozycji (na szczęście dobrze zdywersyfikowanego portfela).

Myślę, że nie mam tej przypadłości "panic hold" raczej miałem właśnie problemy z "panic sell" tracąc po 50%, nauczony tymi stratami tym razem trzymałem trochę dłużej  Grin Grin Grin.

Nie ma tego złego i jednak doświadczenie jest ważne, bo po napisaniu posta kiedy z pierwszych zielonych świeczek zaraz po największym początkowym spadku znowu pokazały się kolejne czerwone to po szybkiej analizie rynku zmniejszyłem pozycje o 50% i ustawiłem stop loss dość ciasno na 10115$, który bardzo szybko zamknął tego trejda a la katastrofa. Wszedłem na 10400 czyli strata nie taka duża ale boli że nie zamknąłem na plusie lub chociaż nie ustawiłem stop losa na zero. Złapali mnie tym razem w idealny bull trap.



Jesteśmy aktualnie na bardzo mocnym wsparciu jak nie wytrzyma to można stawiać na spadki bo następny stop na 9000$.

...w końcu rynek przestanie być oderwany od realiów...Rynek się oczyści a kapitał zacznie wędrować w odpowiednim kierunku...

Teoretycznie to będzie najlepszy moment żeby zainwestować w najbardziej obiecujące lub znane alty. Dla zdrowego i dobrze zdywersyfikowanego portfela chyba mix tych dwóch będzie najbardziej bezpieczną i słuszną opcją.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Powiem ci, że znacznie większe straty od "panic sell" powoduje "panic hold" kiedy to panicznie boisz się zaakceptować stratę, która powiększa się z dnia na dzień w nadziei, że skoro już tyle spadło to musi zaraz odbić i ominie cię to odbicie. Wielokrotnie w ten sposób traciłem 50% pozycji (na szczęście dobrze zdywersyfikowanego portfela).

Co do zagrożenia dla całego rynku. Wciąż wierzę, że to bitcoin odegra główne skrzypce w nadchodzącej bańce (z uwagi na jej charakterystykę i nowy paradygmat tworzony przez media już teraz - bitcoin safe haven) osiągając dominance na poziomie 80%, z czego tylko kilka altów utrzyma się w miarę w cenie alt/btc a pozostałe takie jak ADA, IOTA, NEO -czyli królowie bańki 2017 stracą od obecnej ceny o kolejne 90% (alt/btc). Czy to źle? Jak dla mnie to bardzo dobrze, bo w końcu rynek przestanie być oderwany od realiów. Pomysł na biznes bez działającego produktu wart 1 mld $ ... w jakim świecie? baśnie braci grimm? Rynek się oczyści a kapitał zacznie wędrować w odpowiednim kierunku. To moja obecna przepowiednia. Poprzednia się sprawdziła Smiley


[..]
I think that bitcoin will show now who is the king of crypto and dominance will grow to 65-75%.

Dominacja wynosiła wtedy 55%
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Od dłuższego czasu cena Bitcoina waha się pomiędzy 9500 a 11500$. To już trwa prawie dwa miesiące i w tym czasie dominacja Bitcoina na rynku wzrosła do 69% według CMC. Na różnych serwisach widziałem różne wartości ale wszystkie są właśnie w granicy 70% i jest to rekordowa wysokość.

No i wydawałoby się, że to bardzo dobrze, bo pieniądze są lokowane w BTC ale ostatnio czytałem kilka artykułów, których autorzy uważają taką wysoką dominację jako zagrożenie dla całego rynku krypto. Wyjaśnienie jest banalnie proste. Podczas pompy pod koniec 2017 dominacja była na 90% i powoli zaczęła spadać, kiedy cena BTC szła na dół, a kapitał przeniósł się na alty, a przede wszystkim na nowe ICO. No i tu zaczyna się problem, bo rynek ICO raczej zdechł i tylko jakieś dobre projekty, mają szanse na soft cap i to tylko w IEO. W stary model ICO, chyba nikt przy zdrowych zmysłach aktualnie nie zainwestuje, wiedząc co się z nimi stało i jak traktowani są inwestorzy.

Wracając do tematu aktualnej ceny, wygląda na to, że obserwowaliśmy właśnie idealny przykład pułapki na byki (bull trap). W ostatnich godzinach było zamknięcie pułapki i natychmiastowy flash crash o 10%. W 5 godzin cena z 11000 zjechała do 10000$. Już jakiś czas nie było takich spadków. 8000 jest bardzo możliwe, bo pomimo takich masywnych ścian kupna, ostatnio na prawie wszystkich giełdach, cena i tak spadła. Ja osobiście od 4 dni obserwowałem ordery kupna na 1000, 700, 500, 300BTC i to po kilka razy dziennie, albo po dwa czy nawet trzy na raz, na każdym z pułapów cenowych. Wydawało mi się, że to powinno wystarczyć, żeby cena BTC chociaż nie spadła, bo widziałem jak wchodzą poszczególne z nich, czyli to nie był jakiś pic na wodę i ktośte miliony wydał. Wniosek taki, że albo niedźwiadki są bardzo silne, albo znowu jakaś manipulacja i dowiemy się za jakiś czas, albo nigdy.

Powiem szczerze, że tym razem mnie też złapali. Nie ustawiłem stop losa ani alarmu i jak się obudziłem, to już było po wszystkim. Oczywiście jako doświadczony trejder nie sprzedałem, żeby nie panikować (panic sell), bo przecież i tak już spadło i z doświadczenia wiem, że bardzo często cena lubi po takim spadku wrócić, zazwyczaj nawet do 50% tego co spadło. A tu jak na złość, cały czas idzie na dół. I bądź tu mądry. Patrząc na wykresy, kolejny bardzo mocne wsparcie to 9000 i jak nie wytrzyma to BTC może bardzo szybko spaść do 8000 lub 7000$.

legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Do tego blockchain okazał się być strzałem w dziesiątkę, jego nowe zastosowania ciągle wynajdujemy.

No właśnie zgadzam się, że technologia blockchain okazała się czymśwyjątkowym i nie ma dnia, żebym nie czytał o jakichś nowych projektach bardzo znanych firm opartych na tej technologi,które już są realizowane albo dopiero startują. Dosłownie w każdej dziedzinie życia czy przemysłu technologia blockchain znajdzie zastosowanie.

Tylko, że to się ma nijak do kryptowalut. Kiedyś na samym początku kiedy widziałem właśnie wiadomości o nowych projektach z technologia blockchain to myliłem ten fakt tak jak by to nowa bardzo dobra kryptowaluta powstawała, a to nie tak. Blockchain to blockchain a kryptowaluty to kryptowaluty iniektóre nawet nic z blockchainem wspólnego nie mają jak na przykład Byteball który jest zbudowany na technologii DAG (directed acyclic graph). Z powodu braku tłumaczenia pozostawiłem angielską nazwę, jak ktoś jest zainteresowany zawsze może sobie poszukać dokładnych informacji.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Wróćmy na chwilę do Bitcoina i aktualnej ceny, bo właśnie jesteśmy na poziomie 10.000$ za sztukę, co jest i było wcześniej bardzo mocnym wsparciem/oporem. Jak na razie nie zanosi się na zmianę trendu, czy chociaż chwilowe wybicie do góry. Cena balansuje na 10.000$ i miejmy nadzieję, że przez parę dni zobaczymy ruch w bok a nie na dół.

Wielu trejderów twierdzi, że to źle, że przy ostatnim spadku cena nie doszłą do 7800$, bo jest prawdopodobne, że właśnie aktualnie spadnie aż tak nisko, żeby później się podnieść.
Jak zawsze pożyjemy zobaczymy ale szczerze mówiąc Bitcoin wygląda słabo pomimo tego, że zdominował rynek prawie w 70%. Pomimo wszystko nie ma chętnych na BTC po tej cenie.

Na niższych interwałach czasowych widać "bullish divergence" ale wczoraj obserwowałem to samo na jedenastu tysiącach i pomimo takiego mocnego znaku cena spadła dużo niżej.
Dzisiaj też jest ale wygląda tak samo słabo jak wczoraj. Tylko, że dzisiaj wskaźniki leżą już praktycznie na łopatkach, więc BTC musi ruszyć do góry, chociaż przez chwilę, żeby potem mogło znowu spaść jak wskażniki podskoczą.



Co Wy na to BTC utrzyma się na 10.000$, czy też spadnie niżej? Jak tak to o ile?
member
Activity: 476
Merit: 88
Online Cryptocurrency Exchange
...w wypadku takiej np. potencjalnej kolonizacji kosmosu, musiałaby być jakaś obiektywna waluta o uniwersalnej wartości, której kurs nie zależy od np. jednej planety...Zatem biorąc pod uwagę te elementy, jak nic zostają nam kryptowaluty przyszłości i odpowiedniki portfeli hardware:)...Kosmiczna technologia!

Myślę, że następne 2 lata będą kluczowe dla Bitcoina i innych altów. Nie widzę takiej możliwości, żeby tą rewolucję zatrzymać, ponieważ infrastruktura wokół kryptowalut tak się rozrosła, że uznanie BTC za nie legalne, doprowadziłoby do miliardowych strat wielu firm. Wszystkie rodzaje giełd, portfele, projekty związane z krypto, gry, koparki, fundacje, itd. Na dodatek codziennie powstają nowe i jestich coraz więcej. Im dłużej to wszystko potrwa, tym cięzej będzie z tym skończyć. Moim zdaniem, już dzisiaj jest to niemożliwe aby Bitcoin po prostu zniknął.

Do tego blockchain okazał się być strzałem w dziesiątkę, jego nowe zastosowania ciągle wynajdujemy.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...w wypadku takiej np. potencjalnej kolonizacji kosmosu, musiałaby być jakaś obiektywna waluta o uniwersalnej wartości, której kurs nie zależy od np. jednej planety...Zatem biorąc pod uwagę te elementy, jak nic zostają nam kryptowaluty przyszłości i odpowiedniki portfeli hardware:)...Kosmiczna technologia!

Powiem Ci, że nigdy o tym nie myślałem ale biorąc pod uwagę jak technika szybko idzie do przodu i że prawdopodobnie za 10 lat okaże się, że jest życie na innych planetach. Właśnie NASA wysyła bezzałogowy statek (Dragonfly mission), na księżyc saturna Titan, gdzie prawdopodobnie jest życie, a planeta od dawna jest bardzo kontrowersyjna. Wychodzi na to, że jest już bliżej jak dalej do podboju kosmosu i kiedy to już będzie faktem, potrzeba będzie nowoczesnych systemów płatności i wtedy kryptowaluty będą oczywistym liderem.

Myślę, że następne 2 lata będą kluczowe dla Bitcoina i innych altów. Nie widzę takiej możliwości, żeby tą rewolucję zatrzymać, ponieważ infrastruktura wokół kryptowalut tak się rozrosła, że uznanie BTC za nie legalne, doprowadziłoby do miliardowych strat wielu firm. Wszystkie rodzaje giełd, portfele, projekty związane z krypto, gry, koparki, fundacje, itd. Na dodatek codziennie powstają nowe i jest ich coraz więcej. Im dłużej to wszystko potrwa, tym cięzej będzie z tym skończyć. Moim zdaniem, już dzisiaj jest to niemożliwe aby Bitcoin po prostu zniknął.
member
Activity: 476
Merit: 88
Online Cryptocurrency Exchange
Czy tylko my mamy wrażenie, że patrząc z punktu widzenia science-fiction, to waluty w tych filmach zdają się być kryptowalutami?

Właśnie ostatnio oglądałem film zatytuowany "Crypto", jestem ciekaw czy właśnie o nim piszesz? Fabułą mniej więcej pasuje do Twojego opisu.

Krypto rewolucja i walka z bankami, teorie spisku i na koniec wolność na flash drive z milionami w BTC, które są nie do wyśledzenia i główny bohater może kontynuować plan.

Kiedyś science fiction, to były samojeżdżące samochody lub inteligentne kamery, a teraz to codzienność. Technika w ostatnich 30 latach przeskoczyła ze 3 pokolenia, a w kolejnych dziesięciu przeskoczy kolejne 100 pokoleń. Osobiście mam nadzieję dożyć świata bez FIAT i z latającyni samochodami. Daje im na to 20 lat  Cool.

Znaczy kolejna pozycja do obejrzenia, dzięki za info!  Smiley

Ale tak logicznie rzecz biorąc, to w wypadku takiej np. potencjalnej kolonizacji kosmosu, musiałaby być jakaś obiektywna waluta o uniwersalnej wartości, której kurs nie zależy od np. jednej planety (tak jak swego czasu złoto czy srebro miały swoją ogólną wartość i złotą monetą z Polski mogliśmy płacić we Francji, Imperium Osmańskim czy Chinach). Nie może mieć ona formy fizycznego materiału (bo zajmuje dużo powierzchni w wypadku metali szlachetnych i swoje waży, a co więcej w jednym miejscu galaktyki takie złoto mogłoby nie mieć niemal żadnej wartości w przeciwieństwie do np. wody pitnej.), ale musi być w jakiś sposób fizycznie transportowalna (ponieważ relatywnie prędkość światła na skalę wielkości kosmosu to jednak szałowa nie jest, a nasz gatunek powinien coś wymyśleć by to obejść).

Zatem biorąc pod uwagę te elementy, jak nic zostają nam kryptowaluty przyszłości i odpowiedniki portfeli hardware:) oczywiście tutaj możemy debatować o tym, w jaki sposób transakcja może być potwierdzona przez sieć blockchain, ale generalnie już coś jakieś elementarne podstawy mamy.
Kosmiczna technologia!
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Czy tylko my mamy wrażenie, że patrząc z punktu widzenia science-fiction, to waluty w tych filmach zdają się być kryptowalutami?

Właśnie ostatnio oglądałem film zatytuowany "Crypto", jestem ciekaw czy właśnie o nim piszesz? Fabułą mniej więcej pasuje do Twojego opisu.

Krypto rewolucja i walka z bankami, teorie spisku i na koniec wolność na flash drive z milionami w BTC, które są nie do wyśledzenia i główny bohater może kontynuować plan.

Kiedyś science fiction, to były samojeżdżące samochody lub inteligentne kamery, a teraz to codzienność. Technika w ostatnich 30 latach przeskoczyła ze 3 pokolenia, a w kolejnych dziesięciu przeskoczy kolejne 100 pokoleń. Osobiście mam nadzieję dożyć świata bez FIAT i z latającyni samochodami. Daje im na to 20 lat  Cool.
member
Activity: 476
Merit: 88
Online Cryptocurrency Exchange
wg. 99 Bitcoins śmierć BTC była deklarowana publicznie jakieś 373 razy, w 2019 już 33.  Grin

Ciągle mam nadzieję, że kiedyś zamiast normalnych pieniędzy, będziemy używali jakichś kryptowalut, które dadzą nam więcej mozliwości, obronią przed inflacją, nie będą tracić wartości nabywczych, itd. Wiem raczej napewno, że nie bedzie toBitcoin, a co najmniej nie w obecnej formie ale zostanie cyfrowym złotem, jeżeli powyższy scenariusz by się spełnił.

Czy tylko my mamy wrażenie, że patrząc z punktu widzenia science-fiction, to waluty w tych filmach zdają się być kryptowalutami?
Pages:
Jump to: