Pages:
Author

Topic: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC. - page 50. (Read 15296 times)

legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Nie jestem oczywiście pewien, ale wyglądana, to że byki próbują wypchnąć cenę BTC do góry, zaraz po teście wsparcia, po raz trzeci.



Przyglądam się innym altom i wszystkie zachowują się podobnie, a na dodatek wolumeny na zielonych dildach są coraz wyższe, więc próba jest mocna i ja oczywiście w to wszedłem   Cheesy.

Myślicie tak samo? Zaczyna się pompa czy ja mam już bycze oczy  Wink.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...Mam nadzieję, że 8800 wystrzyma, co pozowli nam zastanwiać się "co dalej" przy 12-14k$.

Widzę, że się zgadzamy, mi też to tak wygląda, jak byśmy jeszcze mieli testować aktualne wsparcie na 8800$, jeszcze ze dwa lub trzy razy przed jakimś konkretnym ruchem.

...ktoś wykorzystał ten moment do ubrania siebie w jednym kierunku a całego rynku przeciwnym...

Bardzo ciekawe spostrzeżenie, bo właśnie cały czas przeglądam wykres ceny BTC, na różnych interwałach czasowych i analizuje ten, jakby nie było historyczny i rekordowy ruch ceny, aż o 40%, przy tak złym rynku i ustawieniu wszystkich wskaźników. To co zauważyłem przyglądając się wolumenom, potwierdza Twoją teorię.

Nie było za wielkich wolumenów podczas tego ruchu, był strzał wolumen podskoczył na maksa i potem od razu spadł, aż o 65% długości kolejnej zielonej kreski i każda następna była już dużo mniejsza. Pomimo wszystko, to wystarczyło, żeby dźwignąć cenę do 8600$, później chwila konsternacji (dokładnie 4 godziny), no i rusza FOMO (sam wtedy dokupiłem  Grin) i cena leci w zależności od giełdy nawet do 10800$, już na wysokim wolumenie. Idealnie potwierdzając powyższą teorię.

Ooo wypraszam sobie Smiley Co zostało przepowiedziane?
Formacja barta (pionowa ściana w 1 kierunku, konsolidacja a następnie pionowa ściana w przeciwnym) do 10k, która odpali w ciągu maksymalnie 1 tygodnia. Dokładnie taką pionową ścianę zobaczyliśmy i doszliśmy do ceny 10300$.


Ale szkoda, że wtedy nie wrzuciłeś tego screena. Ja zawsze uważałem Formację Barta za żart, a tu wychodzi na to, że ukuł nam się nowy zwrot, który na dodatek jest zupełnie poprawny w szczególności, kiedy rozmawiamy o BTC, jak widać na obrazku Bart wpisuje się idealnie.

Oczywiście, jak zawsze zwracam honor  Smiley.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Trzeba przyznać, że chyba nas wszystkich BTC bardzo pozytywnie zaskoczyło, chociaż nasi doświadczeni w bojach koledzy jak @TytanowyJanusz czy @Malevolent przewidzieli taką możliwość w predykcjach. Ale nikt nie przypuszczał, że to będzie taki strzał, dosłownie w godzinę cena podskoczyła z 7300$ do 8500$, żeby później dobić do 10400$ przez kolejne 4 godziny.

Ooo wypraszam sobie Smiley Co zostało przepowiedziane?

Chyba jednak bardziej przychylam się ku formacji barta i szybkiego powrotu do 10 000! - max 1 tydzień. Jeśli to nie nastąpi to będziemy się walić co najmniej do 6000.

Formacja barta (pionowa ściana w 1 kierunku, konsolidacja a następnie pionowa ściana w przeciwnym) do 10k, która odpali w ciągu maksymalnie 1 tygodnia. Dokładnie taką pionową ścianę zobaczyliśmy i doszliśmy do ceny 10300$.



Nie da się zrealizować formacji barta robiąc spokojne wzrosty.

snip...
Tak. Zgadza się. Do piątku wszystko było banalne. Wyłamane wspracia, trendy, death cross. Scenariusz 100% pod spadki. Z tyloma potwierdzeniami nie trudno wróżyć i obstawiać spadki ... a jednak kurs zatrzymał się przy 7300 i dał wszystkim ponad 2 dni na dołączenie się do spadków. Od kiedy to przy tylu potwierdzeniach rynek daje aż tyle czasu? Sam mówiłeś:

Coś mi się wydaje, że to dopiero początek spadków, czyli pierwsza z 3 dniowych czerwonych dildasów, jakie nas czekają w kolejnych dniach.

Bo tak powinien się zachować wykres technicznie po takich sygnałach. A nie zwlekać 2 dni stojąc pod przebitym wsparciem (idealne miejsce do shorta, sprzedaży). Co to oznacza? Zwykle idealne miejsce do sprzedaży trwa chwilkę, bo skoro jest idealne to wszyscy sprzedają a mało kto jest chętny do kupowania.

Co taki postój w najbardziej niedźwiedzim miejscu mógł oznaczać? Że ktoś wykorzystał ten moment do ubrania siebie w jednym kierunku a całego rynku przeciwnym. Potem wystarczyły małe wzrosty, by wywalić cały rynek na SL, MC, wybić opór na 7800, 8800, przebić linię trendu spadkowego na 8600 i dać możliwie najbardziej byczy sygnał... i znów mamy postój ... na chwilę obecną moim zdaniem wszystko może się zdarzyć. Akumulujący na 7300 równie dobrze może być już poza rynkiem realizując zyski na stop-lossach i margin call innych. Mam nadzieję, że 8800 wystrzyma, co pozowli nam zastanwiać się "co dalej" przy 12-14k$.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Niesamowite jak szybko zmienia się nastawienie, sentyment ludzi. Przez ostatnie 72 godziny zaobserwowałem, jak szybko zmienia się nastawienie trejderów w mediach społecznościowych.

Dopiero co wszyscy, zrezygnowani, wróżyli miesiące rynku niedźwiedzia, a wystarczyła jedna pompa, żeby wlać w ludzi tyle optymizmu, że znowu widzę na Twiterze: BTC niedługo po 100.000$!!!

Chwilę później, podczas spadków, znowu pełny pesymizm i z pięknej pompy, zrobił się bull trap, żeby parę godzin później, znowu przerodzić się w niesamowitą okazję do wejścia LONG  Wink.

Piękny roller coster na giełdach krypto, bankrole puchną, a trejderzy siedzą z oczami wlepionymi w monitory. Ja sam bardzo mało spałem w ten weekend  Cheesy.

Niektóre alty, jak NEO czy niesłynne BSV, wystrzeliły ponad stratosferę i jest klika takich, które maja ochotę to powtórzyć. Na przykład Litecoin i Ethereum.

Myślę, że teraz jest bardzo ważny moment i jak BTC przebije 10.000$, to 12.000 a później 14,000, to już tylko kwestia czasu.

legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Trzeba przyznać, że chyba nas wszystkich BTC bardzo pozytywnie zaskoczyło, chociaż nasi doświadczeni w bojach koledzy jak @TytanowyJanusz czy @Malevolent przewidzieli taką możliwość w predykcjach. Ale nikt nie przypuszczał, że to będzie taki strzał, dosłownie w godzinę cena podskoczyła z 7300$ do 8500$, żeby później dobić do 10400$ przez kolejne 4 godziny.
Aktualnie cena BTC znajduje się na poziomie 9500$.



Kurz trochę opadł, cena BTC od kilku godzin zwolniła, wolumeny się zmniejszyły, to może pora na krótkie podsumowanie.

No właśnie, tylko co się właściwie stało i czemu taki zwrot akcji?
Przecież dopiero co mieliśmy Death Cross, a to przecież, jest jeden z najbardziej niedźwiedzich wskaźników. Ja właśnie tu się doszukuje odpowiedzi. Myślę, że jacyś duzi gracze zainwestowani w BTC, nie chcieli dopuścić do potwierdzenia Death Cross, ponieważ mogło by to spowodować kolejne spadki i miesiące rynku niedźwiedzi, spadek wartości BTC nawet do 5500$ albo i niżej.
No i na pewno "short squeeze" wyczyściła masę niedoświadczonych graczy z dźwignią obstawiających "pewne" spadki, ale kto na tym zarobił musicie odpowiedzieć sobie sami.

A może to tylko straszny bear trap?
legendary
Activity: 3122
Merit: 7618
🔐Icarus CEO💳
edit: Chyba jednak bardziej przychylam się ku formacji barta i szybkiego powrotu do 10 000!

Chyba jednak ktoś to przewidział Smiley Post edytowałem wczoraj parę godzin po udanej obronie 7300$ (BTC/USDT z binance).

gratuluje!!!!

zblizamy sie bardzo wielkimi krokami do tych 10k Shocked
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
edit: Chyba jednak bardziej przychylam się ku formacji barta i szybkiego powrotu do 10 000!

Chyba jednak ktoś to przewidział Smiley Post edytowałem wczoraj parę godzin po udanej obronie 7300$ (BTC/USDT z binance).
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Po spadku z $10k do $8k ciężko było być nastawionym optymistycznie, jak spadnie wyraźnie poniżej $6k to może czekać nas promocja na poziomie zeszłorocznego ATL.
...Jeżeli w ciągu najbliższego tygodnia nie wrócimy ponad 8000 $ to prawdopodobnie w ciągu max miesiąca przetestujemy 6000...
...Moim zdaniem zobaczymy zaznaczoną  przeze mnie cenę 6000$, ponieważ jest kolejnym silnym historycznym wsparciem.
Albo cena BTC zawróci z tego miejsca, bo też jesteśmy aktualnie w najniższym punkcie kolejnego wsparcia na 7400$...

Miałem pisać zaraz po Waszych predykcjach, że jak wszyscy myślimy, że cena BTC spadnie, to na bank stanie się coś zupełnie odwrotnego, ale jako, że nie chcę pisać jeszcze więcej niż aktualnie, to się powstrzymałem i później już o tym zapomniałem. A tu właśnie BTC sprawdza moją zapomnianą prognozę i zachowuje się zupełnie odwrotnie niż można by przypuszczać, biorąc pod uwagę wszystkie znane nam czynniki, fakty i ostanie ruchy cen . Właśnie od kilku godzin cały krypto market jest na zielono i wszystkie alty pompują do góry łącznie z BTC.

O co chodzi? Czego nie widzimy? Co nam umyka? Kolejna manipulacja, żeby zamknąć oczywiste zakłady z dźwignią  na spadki?

To fakt, że każdy z nas zostawił sobie furtkę i przewidział, że cena może wrócić, ale prawdę mówiąc kto w to wierzył, patrząc na aktualną sytuację na rynku?

...jak spadnie wyraźnie poniżej $6k to może czekać nas promocja na poziomie zeszłorocznego ATL.
...Chyba jednak bardziej przychylam się ku formacji barta i szybkiego powrotu do 10 000! - max 1 tydzień. Jeśli to nie nastąpi to będziemy się walić co najmniej do 6000.

A faktycznie nie zauważyłem, zwracam honor.

Pomimo wszystko macie jakieś wytłumaczenie na to co się właśnie stało, na ryku kryptowalut? Jest jakiś news, o którym nie wiem?
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Po spadku z $10k do $8k ciężko było być nastawionym optymistycznie, jak spadnie wyraźnie poniżej $6k to może czekać nas promocja na poziomie zeszłorocznego ATL.

Mam podobne predykcje. Jeżeli w ciągu najbliższego tygodnia nie wrócimy ponad 8000 $ to prawdopodobnie w ciągu max miesiąca przetestujemy 6000. Potem wracamy do rozpaczy jeśli 6000 nie wytrzyma

edit: Chyba jednak bardziej przychylam się ku formacji barta i szybkiego powrotu do 10 000! - max 1 tydzień. Jeśli to nie nastąpi to będziemy się walić co najmniej do 6000.
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
Po spadku z $10k do $8k ciężko było być nastawionym optymistycznie, jak spadnie wyraźnie poniżej $6k to może czekać nas promocja na poziomie zeszłorocznego ATL.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
No i się zesrało.

Po ponad 3 tygodniowym balansowaniu na wsparciu BTC w dniu dzisiejszym zanurkowało z 8000$ aktualnie do 7400$. (jak zacząłem edytować błędy po jakiejś chwili było już 7300$)

Coś mi się wydaje, że to dopiero początek spadków, czyli pierwsza z 3 dniowych czerwonych dildasów, jakie nas czekają w kolejnych dniach.

Oczywiście wszystkie alty podążyły za BTC i mamy dzisiaj czerwony dzień na giełdach krypto, jak za komuny 1 maja  Wink.



Moim zdaniem zobaczymy zaznaczoną  przeze mnie cenę 6000$, ponieważ jest kolejnym silnym historycznym wsparciem.

Albo cena BTC zawróci z tego miejsca, bo też jesteśmy aktualnie w najniższym punkcie kolejnego wsparcia na 7400$.

A co Wy o tym myślicie? Wszyscy czekaliśmy na ten ruch, więc co dalej?
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
No i jak panowie (bo pań na razie brak  Wink), jakieś predykcje co do ceny BTC? A może komuś coś się przyśniło  Cheesy Huh

Wyglądało że dość mocno odbije od tych niskich poziomów 7700$ do 9000$, jak by wskazywała 200EMA ale doszło, tylko do 8300 i znowu zaczyna powoli spadać.

Ja myślę, że jeszcze cena BTC spadnie do 6500$, co Wy na to?
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Dalej tak myślisz? Bardzo możliwe, że to wina grubego palucha i bym się zgodził bez dyskusji gdyby nie dzisiejsza powtórka, tylko tym razem z czerwoną świeczką, która zbiła cenę błyskawicznie z 10900 do 10300$. Praktycznie taki sam ruch jak ostatnio tylko, że o wiele silniejszy. Od ostatnich 24 godzin byki trzykrotnie podchodziły do przebicia oporu na 10900 ale nie byli w stanie, pomimo dużej siły i dużych orderów kupna (buy walls).

Jeden odosobniony przypadek jeszcze bym zrozumiał ale to się zaczyna dziać regularnie. Zobaczymy co będzie dalej?

Ja myślę, że cena spadnie do 10000 - 9250$ w najbliższych dniach, jeżeli te dziwne zachowania, to nie manipulacja, tylko grube paluchy albo błędy początkujących, bogatych trejderów no i opór na 10900$ okazał się o wiele za mocny. Siła z jaką niedźwiedzie zbili cenę daje mi podstawę aby myśleć o następnych dwóch długich, czerwonych świeczkach. Mam nadzieję, że wsparcie na 9300$ będzie na tyle mocne, że nie zobaczymy na razie jeszcze niższej ceny.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
To był jednominutowy błąd dużego palucha Smiley Całe pump and dump mieści się w 1 minutowej świeczce. Ktoś postawił 3000 BTC PKC zamiast 300 i poszło zielone dildo Smiley Raczej nic więcej nie można z tego wyciągnąć. Ewentualnie atak na stopy na shortach. Nie traktowałbym tego proroczo.

legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
Na BTC dzisiaj znowu zagrania pod zamkniecie stop losów i biednych kont z zakładami na dźwigni  Wink.

Cena po raz trzeci atakowała opór na 10900$ i wydawać by się mogło, że byki mają wystarczającą siłę kiedy cena wystartowała z 10400$ do 10900$ w przeciągu godziny. Jednak tak szybko jak poszła do góry, opadła na dół i po dosłownie kilku minutach z 10900$ zrobiło się z powrotem 10400$.

Według moich przewidywań cena powinna iść na dół do 10200 lub 10000$ w najbliższych godzinach, więc ten zryw bardzo mnie zdziwił. Chociaż zdarzały się już podobne wybicia, które się utrzymały, a nawet cena poszła dużo wyżej ale tym razem mam raczej pewność, że tak nie będzie.

Cena BTC aktualnie jest na 10500 i znowu idzie do góry. Jestem ciekaw czy moje przypuszczenia się sprawdzą? Czy jednak byki pokażą rogi i 10900$ zostanie pokonane?

Bardzo bym chciał, bo jednak jestem perma bulem i długie zielone dilda cieszą mnie, jak małe dziecko grzechotka  Grin.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...Ciekawe po jakim czasie zablokowali wypłaty.

Nie ma podanych do tej pory żadnych szczegółów, jeżeli chodzi o transakcje lub powód tego niesamowitego spadku ceny BTC do 1$.

Zazwyczaj takie dziwne przypadki są dobrze zweryfikowane, prześledzone i wyniki podane do opinii społecznej.

Już nie raz czytałem takie raporty z giełd lub firm po ataku hackerskim albo jakichś manipulacjach na rynku. Ciekawe czy BitMax, też się podzieli wiedzą na ten temat?
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
...Jestem ciekaw ilu osobom udało się wypłacić i czy Bitmax będzie próbował ich ścigać, bo z tego co widzę jest wymóg KYC do wypłat, więc mają ich dane jak nie kupili od kogoś konta.

Tak dobrze zgadujesz i będą, a dokładnie, już ścigają wszystkich szczęściarzy, którym się udało kupić.

Jak ktoś zdążył wypłacić to może być ciężko, nawet mając dane takiej osoby, w końcu raczej nie ma tutaj nic nielegalnego, więc pozostaje im droga cywilna, prawdopodobnie chodzi o różne kraje, więc póki kwoty nie za wysokie to pewnie wezmą na siebie straty. Ciekawe po jakim czasie zablokowali wypłaty.
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
Nie no wydaje mi się, że przywrócą wszystkie salda sprzed "ataku" i tak to się skończy. Problemem mogą być ci, co zdążyły wypłacić. Całość jednak nie trwała kilkanaście minut. Były to głównie tiki. Nagłe trzepnięcie i wybranie przez rynek. Nie ma takiej ilości BTC za 1$, której aktywny rynek i setki botów tradujących nie wybrałby przez 1 sekunde Smiley Możliwe, że nikt nie wypłacił, bo trudno jest mi wyobrazić sobie by Bitmax miał takie słabe systemy by nie wyłapały takiego ewenementu i nie zablokowały wypłat.

Kiedyś na binance (02.07.2018) był atak hakerski na klientów przy pomocy strony od phishingu. Dane API były kradzione przez tygodnie i wykorzystane w 1 momencie tak by nikt nie zdążył zareagować. Haker wykupił walutę SYS a następnie ustawił zlecenie sprzedaży bardzo wysoko na wielu swoich kontach po czym zhakowanymi kontami zaczął dokonywać zakupu. Cena sys urosła z 1SYS = 0,00003BTC do 1 SYS = 96 BTC (~+320 mln %). Momentalnie algorytm binance wykrył nietypowe zachowanie. Wstrzymał wypłaty i cofnął wszystkie transakcje pozostawiając hakera gołego. Nikt nie stracił środków. Pozostała jedynie pamiątka po całej akcji na wykresie SYS/BTC.



 A przypomnę, że binance cała sytuacja nie dotyczyła. Zhakowani zostali klienci. Równie dobrze binance mógł ucieszyć się z dodatkowej prowizji od obrotu i olać sprawę. A jednak pokazał jak ceni sobie bezpieczeństwo i jak dobre ma systemy pilnujące nie tylko ich środków ale również środków klientów.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
...Jestem ciekaw ilu osobom udało się wypłacić i czy Bitmax będzie próbował ich ścigać, bo z tego co widzę jest wymóg KYC do wypłat, więc mają ich dane jak nie kupili od kogoś konta.

Tak dobrze zgadujesz będą, a dokładnie, już ścigają wszystkich szczęściarzy, którym się udało kupić. Czasem warto mieć ustawione właśnie takie niskie ordery na wypadek takiej sytuacji.

BitMax ogłosił, że będą cofać wszystko do momentu kiedy było ok ale już powstają kontrowersje, bo zamknęło masę orderów na dźwigni, do których Bitmax ma się dopiero ustosunkować.

Czyli jak kupiłeś tanio, to Ci zabiorą ale jak straciłeś na dźwigni z tego samego powodu, to już nie będzie tak łatwo odzyskać straconej inwestycji.

Może się mylę, bo aż wierzyć się nie chce, żeby taki przekręt mógł przejść.
legendary
Activity: 3472
Merit: 1721
Czyli ceny z początku 2011 w przypadku BTC i ceny z początku ICO w przypadku ETH, niezła promocja Smiley

Jestem ciekaw ilu osobom udało się wypłacić i czy Bitmax będzie próbował ich ścigać, bo z tego co widzę jest wymóg KYC do wypłat, więc mają ich dane jak nie kupili od kogoś konta.
Pages:
Jump to: