Pages:
Author

Topic: Βοηθήστε να φτιαχτεί το πρώτο Ελληνικό νόμισμα - page 6. (Read 12629 times)

newbie
Activity: 39
Merit: 0
djspa τα παιδιά χρειάζονται βοήθεια και πολύ!!! Πίστεψέ με!

Καλώς ήρθες Νίκο στην παρέα μας.

Όπως λέει και djspa όντως δεν έχουμε σχέση με το Greece-coin.
Έτσι ξεκίνησε και η ιδέα για το νόμισμα που θέλουμε να φτιαχτεί.
Είμαι σίγουρος ότι η βοήθειά σου θα είναι πολύτιμη.
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
Αν έχω καταλάβει καλά, ο GiorgosK είναι μόνο web designer.

Όπως και να έχει όμως nvirus, προφανώς και θα σε χρειαστούμε! Όλοι οι καλοί χωράνε  Wink

@djspa, αν και απο mac δεν ξέρω τίποτα, σίγουρα και το πορτοφόλι μας θα ειναι και για mac.
newbie
Activity: 39
Merit: 0
Καλησπέρα Ελληνες !!!  Cheesy
 
Κοιτα να δεις πόσοι Έλληνες είμαστε εδώ και δεν το έχουμε πάρει γραμμή τόσο καιρό !!!!

Ειμαι dev πρώην συν-ιδιοκτήτης εταιρείας ανάπτυξης λογισμικού.

Θα ήθελα να βοηθήσω σε αυτήν την προσπάθεια με οποιοδήποτε τρόπο εσείς θέλετε.

Έχω ένα server (όχι dedicated - Virtual Hosting) στον οποίο έχω κάποια site (To http://www.cnchobby.gr και κανα δυο άλλα δικά μου). Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο αλλά για αρχή θα μπορούσαμε αν θέλετε να τον χρησιμοποιήσουμε.

Θα μπορούσα να γράψω Κώδικα ... (C++, C#, ASP.NET, MVC, JQUERY, SQL κλπ) για το πορτοφόλι, για site ή ότι άλλο θέλετε..

Δεν έχω διαβάσει όλα τα post γιατί ενθουσιάστηκα και είπα πρώτα να ποστάρω (απόδειξη οτι είμαι Έλληνας  Grin ) - οπότε δεν ξέρω που έχετε καταλήξει.  Θα το κάνω όμως τώρα .

Με πολύ μεγάλη Χαρά,
Νίκος

PS Με το Greececoin έχει κανεις κάποια σχέση; Προσπαθώ με κάθε τρόπο να καταλάβω τις προθέσεις του, αλλά ακόμη τίποτα.





Καλωσηλθες στη παρεα μας! Απ'οτι γνωριζω ο Mitzie και ο Giorgosk ειναι προγραμματιστες. Θα μας πουν τα παιδια κατα ποσο χρειαζονται την βοηθεια σου. Πορτοφολι για Mac γνωριζει κανειςHuh
Με το Greececoin δεν εχει σχεση κανενας απο μας εδω σε αυτο το thread. (διορθωστε αν κανω λαθος)
Και βασικα απ'οτι εχω καταλαβει με αφορμη το Greececoin εχουμε μαζευτει εδω να βαλουμε σε ταξη τα πραγματα. Να φτιαξουμε ενα πραγματικα Ελληνικο Coin και να βοηθησουμε την Ελληνικη κοινωνια...
Δεν μπορει ενας ξενος απο το πουθενα να φτιαχνει τετοιο coin χωρις να εχει ερθει σε επαφη με κανενα Ελληνα εδω στο φορουμ ή με καποια ελληνικη αρχη....
newbie
Activity: 28
Merit: 0
Καλησπέρα Ελληνες !!!  Cheesy
 
Κοιτα να δεις πόσοι Έλληνες είμαστε εδώ και δεν το έχουμε πάρει γραμμή τόσο καιρό !!!!

Ειμαι dev πρώην συν-ιδιοκτήτης εταιρείας ανάπτυξης λογισμικού.

Θα ήθελα να βοηθήσω σε αυτήν την προσπάθεια με οποιοδήποτε τρόπο εσείς θέλετε.

Έχω ένα server (όχι dedicated - Virtual Hosting) στον οποίο έχω κάποια site (To http://www.cnchobby.gr και κανα δυο άλλα δικά μου). Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο αλλά για αρχή θα μπορούσαμε αν θέλετε να τον χρησιμοποιήσουμε.

Θα μπορούσα να γράψω Κώδικα ... (C++, C#, ASP.NET, MVC, JQUERY, SQL κλπ) για το πορτοφόλι, για site ή ότι άλλο θέλετε..

Δεν έχω διαβάσει όλα τα post γιατί ενθουσιάστηκα και είπα πρώτα να ποστάρω (απόδειξη οτι είμαι Έλληνας  Grin ) - οπότε δεν ξέρω που έχετε καταλήξει.  Θα το κάνω όμως τώρα .

Με πολύ μεγάλη Χαρά,
Νίκος

PS Με το Greececoin έχει κανεις κάποια σχέση; Προσπαθώ με κάθε τρόπο να καταλάβω τις προθέσεις του, αλλά ακόμη τίποτα.

PS 2 Ταλαντο θα λεγόταν ένα νομισμα που θα φτιάχναμε με περίεργες υποδιαιρέσεις.
newbie
Activity: 39
Merit: 0
Έσβησα το τελευταίο μου ποστ γιατί συνειδητοποίησα ότι το παράκανα και τελικά έπεσα θύμα του ίδιου μου του ενθουσιασμού.
Θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη αν πρόσβαλα με την συμπεριφορά μου κάποια μέλη. Δεν είμαι επικεφαλής και ούτε θέλω να το παίξω.

Σας ευχαριστώ πολύ πάντως για την ανταπόκριση που είχε το topic. Ελπίζω και εύχομαι για τα καλύτερα.

Καλό σας βράδυ.
full member
Activity: 135
Merit: 100
Παιδιά εμένα οι ΙΤ ικανότητες μου είναι πολύ περιορισμένες. Ειμαι οικονομολόγος  οπότε μπορώ μόνο να προσφέρω οικονομικές συμβούλες και να προωθήσω το νόμισμα σε διάφορους τουριστικούς και μη κύκλους που έχω καλές επαφές αλλά αυτό είναι για το πολύ πιο μέλλον και όχι στη παρούσα φάση...

Η αποψή μου είναι ένα premine νόμισμα σε κάποιο ποσοστό με τη μορφή DAC που να πατάει πάνω στα Bitshares X όταν και αν φτιαχτούν... Τα Bitshares X θα είναι ένα decentralised bank που δε θα πατάει πάνω στο bitcoin blockchain. Θα είναι κάτι τελείως decentralised. Εκεί πιστεύω ότι είναι το μέλλον. Πάντως διαφωνώ πάρα πολύ να πατάει πάνω στο blockchain του bitcoin...very risky!!!

Θα πρότεινα εφόσον θέλουν και οι υπόλοιποι να πάμε με την ιδέα ενός DAC το οποίο για να μην έρθει μετά η Ιnvictus η κάποιος άλλος να μας το πάρει να κάνουμε honor τους PTS/AGS shareholders με μ'ένα πολύ μικρό ποσοστό των premined coins. Κερδίζουμε διαφήμηση του νομισματος, υποστήριξη από ένα καλό community και μπορούμε να κάνουμε issue έναν αριθμό Greekshares που θα δίνουν ποσοστό σε Greekcoin ωστε να αποχτήσουμε το funding που χρειαζόμαστε...

Σκευτείτε αν σας ενδιαφέρει αυτός ο δρόμος ώστε να πάμε σαν ομάδα με ένα σοβαρό πλάνο και proposal στο community να δούμε πως θα ανταποκριθεί. Μπορεί αυτά που περιγράφω να μη γίνουν καν αποδεχτά ή να μην έχουν νόημα.

sr. member
Activity: 275
Merit: 250
παιδιά τι συμβαίνει εδώ;

https://bitcointalksearch.org/topic/--517241

διαβάζω για την μελλοντική δημιουργία ενός νομίσματος και ανακαλύπτω πως υπάρχει ήδη νόμισμα, ήδη ένα scam-like ημιτελές site, ήδη λογότυπο, ήδη miners, ήδη exchanges, ήδη pools, ήδη buzz στο talk , ήδη ενθουσιασμένοι που σκίζουν τα ρούχα τους στο ξένο board (Έλληνες της διασποράς, φιλέλληνες, για την Ελλάδα ρε γμτ που τόσα περνάει κλπ), ήδη συζήτηση για το airdrop και την ταυτοποίηση, και όλα αυτά από μη Έλληνες.
Το θέμα δεν είναι τι είσαι αλλά τι πιστεύει ο κόσμος, η εικόνα που δημιουργείς
Και αν γίνει βούκινο το νόμισμα που σιγά σιγά γίνεται, μετά ότι και να πει κανείς δεν θα ακούστει ποτέ.

τα country coins είναι πλέον μόδα, και το πρώτο airdrop είναι γεγονός (ας το περιμένουμε λίγο να δούμε που θα καταλήξει και σε ποιά χέρια)

ενημερώστε μας και εμάς τι συμβαίνει.
Ευχαριστώ
newbie
Activity: 7
Merit: 0
Καλησπέρα σας, θα ήθελα παρακαλώ να αναφέρετε  τους λόγους που εχει νόημα η δημιουργία ξεχωριστού νομίσματος πέραν του πρώτου και παγκόσμια αποδεκτού, bitcoin.

Παρόλες τις ωραίες ιδέες και τοποθετήσεις που εχουν γίνει εδω, θεωρώ οτι οι λόγοι του όλου εγχειρήματος δεν ειναι εμφανείς, πράγμα πολυ σημαντικό για όλους μας.

Προσωπικά είμαι ενθουσιασμένος με τις δυνατότητες που φέρνουν τα "blockchain", και στηρίζω οτιδήποτε, οποιονδήποτε και οποιαδήποτε (ανιδιοτελή) προσπάθεια που κινείται προς την εδραίωση αυτών, και στην προκειμένη περίπτωση την ισοτιμία :-)


ΥΓ:
Πολλα χαρακτηριστικά που αναφέρθηκαν εδω, θυμίζουν το πολλα υποσχόμενο MC2: https://bitcointalk.org/index.php?topic=169204.1160
sr. member
Activity: 478
Merit: 253
Vasilis81

ο καθένας είναι εδώ για δικό του σκοπό
είναι στο χέρι μας να δώσουμε κίνητρα σε όλους να κάνουν κάτι για αυτό το νόμισμα
στήνωντας σωστά και την όλη διαδικασία γιατί κακά τα ψέματα αν δεν υπάρχει οικονομικό
κίνητρο πολύ δύσκολα αφήνουμε τις δουλείες μας για να ασχοληθούμε με κάτι που δεν έχει
καθόλου απολαβές και δεν μιλάω για τρελά πράγματα

οποτε πρέπει πολύ σοβαρά να σκεφτούμαι πως θα πληρώνονται αυτοί που ασχολούνται
δες σε ένα απο τα προηγούμενα μυνήματα μου

αν θέλεις βάλε και στην αρχικο post ολα τα βήματα που πρέπει να γίνουν με προτροπή για το που μπορεί να βοηθήσει ο καθένας γιατί στην τρίτη σελίδα που βρίσκεται τώρα θα χαθεί

θα προσπαθήσω σύντομα να στήσω το drupal open atrium που θα μας βοηθήσει πολύ να οργανωθούμε
newbie
Activity: 39
Merit: 0
Φίλοι μου καλησπέρα.

Μερικά νέα που έχω είναι και τα εξής:

Έχει βρεθεί ένας άνθρωπος που γνωρίζει από κατασκευή των pools και είναι πολύ πιθανό να μας βοηθήσει. Επίσης έχουμε και ένα φίλο στην ομάδα που μας προσφέρει Hosting & Server δωρεάν, έστω στην αρχή. Όπως και να έχει, σας ευχαριστούμε πολύ εκ μέρους των υπόλοιπων παιδιών της ομάδας.

Θέλω να διευκρινίσω όμως κάτι. Δεν είμαστε εδώ για να βγάλουμε χρήματα ή να κατοχυρώσουμε περισσότερα νομίσματα από όλους τους άλλους. Δεν εκμεταλλευόμαστε το γεγονός ότι είμαστε Έλληνες και πάμε να στηρίξουμε μια ιδέα για να γίνουμε πλούσιοι. Αν κάποιοι το πιστεύετε αυτό τότε έχετε απολυτό δίκιο γιατί είναι δική σας άποψη! Μπορείτε όμως να μας τεκμηριώσετε την σκέψη σας ή το IQ σας δεν σας επιτρέπει περιττέρο σκέψη φοβούμενοι μην κάψετε κανένα κύκλωμα;

Τις συκοφαντίες,τις λαμογιές και τις προδοσίες τις βαρεθήκαμε. Τους δήθεν και τα λόγια επίσης. Προσωπικά δεν πρόκειται να ξανά αφήσω κανέναν να περπατήσει με τα βρόμικα πόδια του μέσα στο μυαλό μου και θα στηρίξω αυτή την ομάδα με όλη μου την δύναμη.

Όταν έχεις μέσα σου εντιμότητα, θάρρος, ιδανικά και θέλεις να λέγεσαι Έλληνας πάνω από όλα, ( γιατί αυτά και άλλα πολλά απαρτίζουν την βαθιά ιδεολογία των προγόνων μας) δεν κρύβεσαι πίσω από την ανωνυμία μιας αυθαίρετης ψήφου που σκοπώ έχει την αλλοίωση των αποτελεσμάτον μιας συλλογικής δουλειά κάποιων ανθρώπων. Αυτό δείχνει και την προσωπικότητά και το επίπεδό σου. Όταν κάποιος έχει κάτι να πει μπορεί να το εκφράζει ελεύθερα. Δημοκρατία έχουμε άλλωστε.

...προχωράμε μετά από αυτό το ευχάριστο διάλειμμα

Όπως είπε και ο Γιώργος χρειαζόμαστε κάποιο/ους φίλο/ους που να γνωρίζει/ουν από γραφιστικά. Θα ήταν πολύτιμη η βοήθειά τους καθώς όπως έχω προαναφέρει όλοι είμαστε απαραίτητοι για να μπορέσουμε να πετύχουμε τον σκοπό μας.

Ήδη από πλευράς μου σιγά σιγά να φτιάχνω ένα πλάνο marketing και εξάπλωσης της ιδέας. Αν κάποιος έχει γνώσεις από social media & internet marketing θα ήθελα να με ενημερώσει. Χρειάζεται βοήθεια και σκέψη το όλο πλάνο για το πως θα στηθεί και το πως θα εκτελεστεί.

 
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
αλλά και POW να καταλήξουμε θα βρούμε τρόπους να υπάρχουν πάντα αρκετά nodes running

αν δεν κάνω λάθος καθε wallet που τρέχει από ενα PC είναι node
και δεν χρειάζεται να κάνεις mine για να είσαι node
οπότε  δεν χρειάζεται πολύ ενέργεια να υπάρχουν nodes ενεργά

παρακαλώ διορθώστε αν κάνω λάθος  

Ακριβώς. Κάθε πορτοφόλι πού ειναι up to date στο blockchain, παίζει τον ρόλο του node (αρκεί να έχει ανοίξει ενα συγκεκριμένο port στο ρουτερ του ο χρήστης). Απλά τα nodes είναι ανοιχτα 27/4 και υπάρχουν πάνω απο 1σ(σε κάθε δίκτυο) (πχ το greececoin στην αρχή είχε 2) σε περίπτωση που το ενα πέσει, το άλλο να μπορεί να δώσει το νεότερο blockchain στα πορτοφόλια
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
Η ασφάλεια δεν κρίνετε με ποσά nodes υπάρχουν στο δίκτυο. Ένα δίκτυο (bitcoin) είναι ασφαλές οταν υπάρχουν ολο και περισσότερα gh/s σωστα διαμοιρασμενα ( δηλαδή οχι ολα σε ένα ατομο (solo mining) ή σε ενα pool).

Ο ρόλος των nodes είναι να κατεβάζουν πάντα το τελευταίο blockchain και ύστερα να το δίνουν σε wallets που συνδέονται με το δίκτυο και 'ζητάνε' το νεότερο blockchain. Οταν βλέπετε οτι το πορτοφόλι σας κάνει 'synchronizing' τότε κατεβάζει απο κάποιο node το blockchain. Προφανώς και τα nodes ειναι απαραίτητα σε ένα δίκτυο αλλα δεν το κάνουν πιο ασφαλές (διορθώστε με αν κάνω λάθος)
sr. member
Activity: 478
Merit: 253
POS δεν έχει θέμα με 51% attack
https://en.bitcoin.it/wiki/Proof_of_Stake

αλλά και POW να καταλήξουμε θα βρούμε τρόπους να υπάρχουν πάντα αρκετά nodes running

αν δεν κάνω λάθος καθε wallet που τρέχει από ενα PC είναι node
και δεν χρειάζεται να κάνεις mine για να είσαι node
οπότε  δεν χρειάζεται πολύ ενέργεια να υπάρχουν nodes ενεργά

παρακαλώ διορθώστε αν κάνω λάθος 
newbie
Activity: 7
Merit: 0
Καλημέρα σας,
προσωπικά έγραψα να πατάει στο blockchain του bitcoin γιατί νομίζω είναι θέμα ασφαλείας, εφόσον το συγκεκριμένο ήδη έχει τόσα εκατομμύρια(;) nodes.
Το να έχει δικό του blockchain δεν σημαίνει ότι είναι πιο ευάλωτο σε ενδεχόμενη επίθεση του 51+%?

Για τα υπόλοιπα θέματα δεν είναι της παρούσης να συνεχίσω τη συζήτηση, ίσως αργότερα αν και εφόσον χρειαστεί.
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
Με το πειρατικο κόμμα Ελλάδας εχει επικοινωνία κανεις; Νομίζω ειναι σημαντική η συμμετοχή τους!

Καλημέρα σε όλους.

Πραγματικά πιστεύω ότι καλύτερα να μην μπλέξουμε καμία κομματική παράταξη. Παρά ταύτα, αν κάποια ασπάζεται το όραμά μας μπορεί να κινηθεί αυτόνομα. Σίγουρα το μόνο που δεν θέλουμε είναι να στιγματιστούμε ότι είμαστε πίσω από κάποιο κόμμα. Κάποιες τέτοιες λεπτομέρειες μπορεί να μας ρίξουν στον πάτο και να θαφτεί το όλο εγχείρημα! Άποψή μου πάντα.

Αυτό ακριβώς ^

Ακόμα πείτε μου τι πιστεύετε για αυτό που είπα για τα donations και τα premined coins. Απλή συζήτηση κάνουμε και όλες οι προτάσεις είναι δεκτές:
(και BTW συγνώμη αν ακούστηκα λίγο σκληρός  Embarrassed )
Σχετικά με αυτό που είπες GiorgosK για τα donations κλπ.

1) donations, σίγουρα, αλλα ότι μας δωρίσουν πρέπει πρώτα να πληρώνει τους servers μας, domains κλπ, γιατί στην αρχη από την τσεπη μας θα τα πληρώσουμε
2) Bounties ναι, αλλα για άτομα έξω απο την ομάδα που θα ολοκληρώνουν κάποια tasks, και όχι για άτομα εντός ομαδας (πχ, επειδή δηλαδή έκανα το coin, θα μου δώσετε bounty; Lol)
3) IPO, μακάρι να βρεθούν άτομα εντος Ελλαδας με τις ικανότητες να μας στηρίξουν
4) (quote: ποσοστό του premine να μείνει στα χέρια όσων ασχοληθούν) GiorgosK σταμάτα εδώ.. Το τελευταίο πράγμα που θέλουμε είναι να έχουμε αλλα 10 άτομα στην ομάδα που μπήκαν για να 'βουτηξουν' λίγα coin παραπάνω. Θα πρότεινα απο τα premined coins να μην τα αγγίξουμε απολύτως τίποτα (σαν devs), παραμονο για τα bounties που ο κόσμος θα μπορεί να τα κάνει crossccheck, με τα coin που θα λείπουν. Προσωπικά σαν dev δεν έχω σκοπό να πάρω κανένα coin παραπάνω, ασχολήθηκα εξαρχής με αυτό το project επειδή το ήθελα και όχι επειδή θέλω ενα εξτραδακι.



Παρακαλώ πείτε μου και για πιο λόγο είπατε το coin μας να πατάει στο block chain του bitcoin... Γιατί είτε κάτι μου διαφεύγει κάτι είτε πολύ κόσμος μπερδεύτηκε με την ερώτηση:

Κοιτούσα τις απαντήσεις στο ερωτηματολόγιο, και πρόσεξα ότι πάρα πολλά άτομα έχουν βάλει το bitcoin blockchain στην ερώτηση: Coin should be dependent on.
Όλα τα νέα coin που βγαίνουν έχουν δικό τους blockchain και 'δεν πατάνε' σε άλλου νομίσματος (Απο τα λίγα coin που χρησιμοποιούν άλλο blockchain είναι το Mastercoin, που χρησιμοποιεί του bitcoin, δείτε http://wiki.mastercoin.org/index.php/FAQ). Εγώ ψήφισα να είναι εντελώς ανεξάρτητο, να έχει δηλαδή δικό του blockchain, γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει λόγος να πατάει σε ήδη υπάρχων blockchain (ή κάνω λάθος; ) Θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις αυτών που επέλεξαν να πατάει στο block chain του bitcoin....
newbie
Activity: 39
Merit: 0
Με το πειρατικο κόμμα Ελλάδας εχει επικοινωνία κανεις; Νομίζω ειναι σημαντική η συμμετοχή τους!

Καλημέρα σε όλους.

Πραγματικά πιστεύω ότι καλύτερα να μην μπλέξουμε καμία κομματική παράταξη. Παρά ταύτα, αν κάποια ασπάζεται το όραμά μας μπορεί να κινηθεί αυτόνομα. Σίγουρα το μόνο που δεν θέλουμε είναι να στιγματιστούμε ότι είμαστε πίσω από κάποιο κόμμα. Κάποιες τέτοιες λεπτομέρειες μπορεί να μας ρίξουν στον πάτο και να θαφτεί το όλο εγχείρημα! Άποψή μου πάντα.

Έτοιμος να παραιτηθώ ..
              Greeks don't fight like Heroes, Heroes fight like Greeks .:.

Πριν κάνει οποιοσδήποτε, οτιδήποτε, ας αναλογιστεί σε βάθος χρόνου πρώτα τι αντίκτυπο θα έχουν οι πράξεις του.
newbie
Activity: 9
Merit: 0
Έτοιμος να παραιτηθώ ..
              Greeks don't fight like Heroes, Heroes fight like Greeks .:.
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
Με το πειρατικο κόμμα Ελλάδας εχει επικοινωνία κανεις; Νομίζω ειναι σημαντική η συμμετοχή τους!

Δεν βρίσκω κανένα λόγο να 'συνδεθουμε' με το συγκεκριμένο κομμα. Δεν χρειαζόμαστε την βοήθεια τους και είμαστε ανεξάρτητοι.( το ίδιο θα έλεγα και για οποιοδήποτε κόμμα)
legendary
Activity: 975
Merit: 1003
Προφανώς και κάνουμε brainstorming, έχουν ακουστεί πολυ ωραίες ιδέες μέχρι τώρα.

@GiorgosK, αμα δημιουργηθεί η ομάδα τότε κάτι σαν το drupal open artium απαιτείτε θα έλεγα!

Και εγώ με την σειρά μου:
1) Developer (θα μπορούσα να αναλαμβανα ολο το coin, αλλα καλό θα ήταν να υπάρχει και ένα 2ο άτομο που α ηταν προγραμματιστής)
2) web developer, me αρκετή πείρα σε hosting θέματα
3) διοργάνωση event-παρουσιάσεις
4) (έμμεσα) προμοταρισμα σε ΜΜΕ (φίλος μου ξέρει δημοσιογράφο σε εφημερίδα που έχει δείξει ιδιαίτερο ενδιαφερον στο bitcoin)

Σχετικά με αυτό που είπες GiorgosK για τα donations κλπ.

1) donations, σίγουρα, αλλα ότι μας δωρίσουν πρέπει πρώτα να πληρώνει τους servers μας, domains κλπ, γιατί στην αρχη από την τσεπη μας θα τα πληρώσουμε
2) Bounties ναι, αλλα για άτομα έξω απο την ομάδα που θα ολοκληρώνουν κάποια tasks, και όχι για άτομα εντός ομαδας (πχ, επειδή δηλαδή έκανα το coin, θα μου δώσετε bounty; Lol)
3) IPO, μακάρι να βρεθούν άτομα εντος Ελλαδας με τις ικανότητες να μας στηρίξουν
4) (quote: ποσοστό του premine να μείνει στα χέρια όσων ασχοληθούν) GiorgosK σταμάτα εδώ.. Το τελευταίο πράγμα που θέλουμε είναι να έχουμε αλλα 10 άτομα στην ομάδα που μπήκαν για να 'βουτηξουν' λίγα coin παραπάνω. Θα πρότεινα απο τα premined coins να μην τα αγγίξουμε απολύτως τίποτα (σαν devs), παραμονο για τα bounties που ο κόσμος θα μπορεί να τα κάνει crossccheck, με τα coin που θα λείπουν. Προσωπικά σαν dev δεν έχω σκοπό να πάρω κανένα coin παραπάνω, ασχολήθηκα εξαρχής με αυτό το project επειδή το ήθελα και όχι επειδή θέλω ενα εξτραδακι.

newbie
Activity: 7
Merit: 0
Με το πειρατικο κόμμα Ελλάδας εχει επικοινωνία κανεις; Νομίζω ειναι σημαντική η συμμετοχή τους!
Pages:
Jump to: