Pages:
Author

Topic: 2021-2022 Türkiye Süper Ligi Ana Konu - page 4. (Read 23073 times)

sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
Bu hafta 3 karşılaşmanın VAR hakemler yabancı olacakmış.Her bir şeyin yolunu bulan TFF neden orta hakemleri de yabancı yapmayı uygun görmedi.Bu hakemlerin çoğu UEFA'nın yabancı dil sınavında geçemeyen hakemler.Şimdi VAR'da hakem çağıracak böyle böyle dicek ve hakem yanlış karar verecek.Ondan sonra yine yapılan bir zoom toplantısı sonrası ingilizcem kötü olduğu için VAR hakeminin dediğini yanlış anladım diyip sıyrılacaklar belki de.Bu tarz kararlar alıyorsanız maçın hakemlerini tamamen yabancı olarak belirlemek zorundasınız.Sorun VAR hakeminde değil zaten orta hakemde.

Yabancı orta hakemler de kesinlikle bir an önce getirilmeli. Hakem hatalarının çok konuşulduğu bir ülkede yeni formüller üretmek durumundasınız yoksa kimse sizi o koltukta yattığı yerden maaş alırken görmek istemez. TFF her konuda bir şekilde eleştirilmeyi başarıyor.  Smiley 

Bazı Türk hakemlerin yabancı turnuvalarda çok iyi maç yönetip Türkiye'ye dönünce vasata geri dönme huyları da var mesela. İyi yöneten hakemler de var tabi ki onlar kalsın onlara lafım yok ama kötü olanların değiştirilip yabancı hakemlere şans verilmesi lazım.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Bu hafta 3 karşılaşmanın VAR hakemler yabancı olacakmış.Her bir şeyin yolunu bulan TFF neden orta hakemleri de yabancı yapmayı uygun görmedi.Bu hakemlerin çoğu UEFA'nın yabancı dil sınavında geçemeyen hakemler.Şimdi VAR'da hakem çağıracak böyle böyle dicek ve hakem yanlış karar verecek.Ondan sonra yine yapılan bir zoom toplantısı sonrası ingilizcem kötü olduğu için VAR hakeminin dediğini yanlış anladım diyip sıyrılacaklar belki de.Bu tarz kararlar alıyorsanız maçın hakemlerini tamamen yabancı olarak belirlemek zorundasınız.Sorun VAR hakeminde değil zaten orta hakemde.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
1 haftalık olaylarla dolu bir aranın ardından yeni bir Süper Lig maç haftasına girmiş bulunuyoruz. Fenerbahçe Karagümrük deplasmanına giderken Galatasaray da Alanyaspor deplasmanında oynayacak. Fenerbahçe Konferans Ligi maçının biraz yorgunluğuyla ve yenilginin moral bozukluğuyla dönecek olsa da bana yine de bu maçı alırlar gibi geliyor. Galatasaray da bence haftayı kayıpsız kapatır. Galatasaray'ın derbi maçına kadar puan kaybetmemesine de şaşırmam. Fenerbahçe de Beşiktaş derbisini evinde kazandığı sürece bence onlar da kayıpsız ilerleyecek ve şampiyonluk için çok kritik bir derbi izleyeceğiz.  Smiley
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
PFDK Fenerbahçe'nin cezasını açıkladı.

3-0 hükmen mağlup sayıldı Fenerbahçe.
520 bin lira para cezası.
Yönetici Ahmet Ketenci'ye hak mahrumiyeti.

Bana kalırsa 3-0 hükmen mağlup sayılmasını kimse eleştirmez. Fenerbahçeliler bile eleştirmez. 520 bin lira para cezası az ama. Yayıncıların, reklam verenlerin zararı daha bi çok olmuştur. Bana göre daha çok olmalıydı bu ceza. Her sene bi takım finalden çekilse. 2 sene sonra kim reklam verir bu kupaya. Sonra gelirlerimiz azaldı diye şikayetçi oluyoruz. Son olarak Ahmet Ketenci'ye verilen cezayı yersiz buldum. Ali Koç'a ceza verememişler. Dokunulmazlığı mı var Ali Koç'un. Neden bu kadar korkak TFF. Ali Koç Türk futbolunun üzerinde bi şahsiyet mi?
sr. member
Ali Koç'un Süper Kupa için yaptığı şey bana göre çok mantıksızdı. Ya hiç maça çıkmayacaktınız yani Şanlıurfa'ya gitmeyecektiniz bile ya da as kadronuzla çıkıp oynayacaktınız. Tepki göstermek istemelerini anlıyorum ama tepkiyi gösterme şekli acayip.  Huh  O çocukları boşu boşuna oraya kadar götürdünüz 1-2 dk oynatıp sahadan çektiniz. Ne anladım ben bu işten.

Kupa aldığımıza pek sevinebildiğimi söyleyemem çünkü bir şey yapmadan kazanmış olduk. Ne diyeyim bari TFF erken seçimi için biz de dahil tüm kulüpler imzasını versin de Mehmet Büyükekşi'den bir an önce kurtulalım.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Ligden artık kimsenin keyif almadığını düşünüyorum.Çoğu takımın TFF'nin başındaki kişinin artık değişmesi gerektiği yönünde imza toplamaya başladı.Kulüpler birliği görevinden istifa eden Ali Koç'u geri istediler ve Ali Koç sanırsam göreve geri döndü.Bu geri dönüşün ardından TFF'de erken seçime gidilmesi için şuan oy toplanıyor.Yaklaşık 10-11 kulübün imza attığını gördüm.Yakın zamanda bir seçim olması olası gibi gözüküyor ki zaten bu TFF ile bu lig devam ederse ülkede spor kalmaz gibi gözüküyor.Futbolun içine ettiler ne hakemler adam akıllı yönetiyor ne de yönetim karar alabiliyor.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
Ali Koç’un ne istediğini anlayamadım. Trabzonspor’a karşı olan maçta çok kötü şeyler oldu ancak Fenerbahçe süper kupa finali için u-19 kadrosunu çıkarmasını gerektirecek ne var anlamadım? Federasyon kupayı çıkar verir Galatasaray’a. Ayrıca tescil ettirir kupayı da kazanan Galatasaray, kaybeden Fenerbahçe olur. Çok tepkisi olsaydı ligden çekilirlerdi.

Çocukken sokakta futbol oynardık. Futbol topları pahalıydı. Herkesin futbol topu yoktu. Mahallenin en zengin çocuğunun topu vardı. Normalde kaleye bile geçemeyecek bir çocuktu. Fakat topun sahibi olduğu için oyunun kurallarını bile o koyardı. Maçı istediği zaman bitirirdi. İstemediği kişileri oynatmazdı. Hepimiz ondan rahatsız olurduk. Fakat yalnızca bir tane futbol topu olduğu için onunla iyi geçinmek zorunda kalırdık ve keyfi davranışlarını görmezden gelirdik.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
Fenerbahçe U19 takımı ile Süper Kupa maçına çıkma kararı aldığına göre bu maçı izlemenin de pek bir anlamı kalmadı. Böyle bir karar almalarını ben de beklemiyordum. Kupa kazanmak için bu kadar büyük bir şansın varken neden böyle bir karar alırsın ki? Tepki göstermek istiyor olabilirsin anlıyorum ama bu başka bir şekilde de yapılabilirdi. Galatasaray'a kupayı hediye etmiş oldular. Ligden çekilip çekilmeme kararının yönetime bırakılmasının da oylanacağı söylenmiş galiba ama kongrede bu da yapılmamış. İlginç bir kongre olmuş.  Huh
Bence de çıkıp as kadrosuyla sahada olmalıydı Fenerbahçe. Belki son dakikalarda bir sürpriz yapabilirler ancak bu durumda da herkesin diline dalga konusu olacaklar eminim. Özellikle Galatasaray cephesinden bu konuda bayağı geyikler duyabiliriz.
hero member
Activity: 882
Merit: 879
Fenerbahçe, Ali koç şimdi Trabzon maçından sonra söyledikleriyle kongrede konuştukları tutarlımıydı  Huh
Hiç konuşmasa Fenerbahçe camiası için daha sağlıklı olurdu. Geldiği dönemden beri Fenerbahçe kulübü için tek bir başarısı olmayan başkandan ne beklenebilir di...
Süper kupaya u19 takımıyla çıkacağıza bağlaması ne denir ki.. gençler maça çıksa 8-9 gol yediğinde ne olacak, sonrasını hiç düşünmemiş gibi.

Ali Koç şahsi menfaatleri için gencecik çocukları yem olarak kullanıyor. Galatasaray fark atarak kazanırsa ne olacak bu futbolcuların ruhsal sağlığı? U-19 takımı Fenerbahçe takımının geleceğidir. Birilerinin şahsi çıkarlarına menfaat sağlayacak bir yer değildir.

U-19 takımı Galatasaray'dan fark yer. Çocuklarımız üzülür ve Galatasaray bedavadan kupa kazanır. Bu hiç mantıklı bir davranış değil. 6-0'lık galibiyet yıllardır konuşuluyor. Büyük takımların arasındaki farklı sonuçlar her zaman konuşulur. Forma rekabeti çok büyüktür bu düzeyde. Buna benzer bir mağlubiyet yıllarca konuşulur. Bunun Fenerbahçe'ye vereceği zararı düşünemeyiz.

Artık Fenerbahçe taraftarının yapabileceği en iyi şey Ali Koç istifa diye bağırmaktır.

Ali Koç’un ne istediğini anlayamadım. Trabzonspor’a karşı olan maçta çok kötü şeyler oldu ancak Fenerbahçe süper kupa finali için u-19 kadrosunu çıkarmasını gerektirecek ne var anlamadım? Federasyon kupayı çıkar verir Galatasaray’a. Ayrıca tescil ettirir kupayı da kazanan Galatasaray, kaybeden Fenerbahçe olur. Çok tepkisi olsaydı ligden çekilirlerdi.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
Fenerbahçe, Ali koç şimdi Trabzon maçından sonra söyledikleriyle kongrede konuştukları tutarlımıydı  Huh
Hiç konuşmasa Fenerbahçe camiası için daha sağlıklı olurdu. Geldiği dönemden beri Fenerbahçe kulübü için tek bir başarısı olmayan başkandan ne beklenebilir di...
Süper kupaya u19 takımıyla çıkacağıza bağlaması ne denir ki.. gençler maça çıksa 8-9 gol yediğinde ne olacak, sonrasını hiç düşünmemiş gibi.

Ali Koç şahsi menfaatleri için gencecik çocukları yem olarak kullanıyor. Galatasaray fark atarak kazanırsa ne olacak bu futbolcuların ruhsal sağlığı? U-19 takımı Fenerbahçe takımının geleceğidir. Birilerinin şahsi çıkarlarına menfaat sağlayacak bir yer değildir.

U-19 takımı Galatasaray'dan fark yer. Çocuklarımız üzülür ve Galatasaray bedavadan kupa kazanır. Bu hiç mantıklı bir davranış değil. 6-0'lık galibiyet yıllardır konuşuluyor. Büyük takımların arasındaki farklı sonuçlar her zaman konuşulur. Forma rekabeti çok büyüktür bu düzeyde. Buna benzer bir mağlubiyet yıllarca konuşulur. Bunun Fenerbahçe'ye vereceği zararı düşünemeyiz.

Artık Fenerbahçe taraftarının yapabileceği en iyi şey Ali Koç istifa diye bağırmaktır.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
Fenerbahçe U19 takımı ile Süper Kupa maçına çıkma kararı aldığına göre bu maçı izlemenin de pek bir anlamı kalmadı. Böyle bir karar almalarını ben de beklemiyordum. Kupa kazanmak için bu kadar büyük bir şansın varken neden böyle bir karar alırsın ki? Tepki göstermek istiyor olabilirsin anlıyorum ama bu başka bir şekilde de yapılabilirdi. Galatasaray'a kupayı hediye etmiş oldular. Ligden çekilip çekilmeme kararının yönetime bırakılmasının da oylanacağı söylenmiş galiba ama kongrede bu da yapılmamış. İlginç bir kongre olmuş.  Huh
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!

Allah var Ali Koç seçildiğinde çok umitliydim kendisinden, vizyonu olan bir adam demiştim, kavga ortamını bitirebilir demiştim ama resmen özellikle Fenerbahçe camiasına Aziz başkanı aratti resmen. Başarısız oldukça sirazesi kaydı, yanlış hamleler yaptıkça ortamı gerdi, Fenerbahçe'yi şampiyon yapmayacaklar demeye kadar getirdi işi en sonunda. Ben bunu hiç anlamadım, 25 milyonluk bir kitlenin başkanı, üstelik memleketin en güçlü ailelerinden birinin ferdi maden böyle birsey var, delilleriyle sorumlularıyla ortaya koyar, gereği yapılırdi. Ligimiz zaten beş para etmez futbol olarak seyredilecek pek de bir yanı yok öte yandan
full member
Activity: 154
Merit: 115
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
Fenerbahçe kongresi sona erdi ve Fenerbahçe esip gürlediğiyle kaldı. Şampiyonluk yarışı devam ederken çekilme mantıklı değildi ama Ali Koç öyle bir konuştu ki herkes çekilecek zannetti. Süper kupaya ise u19 takımıyla çıkma kararı almışlar hadi hayırlısı.
sr. member
Trabzonspor'a verilen ceza şaka gibi.  Smiley  Büyük rezillik yaşandı, taraftarlar sahaya inip futbolculara saldırdılar ama 6 maç seyircisiz oynama + 3 milyon lira para cezası verilmiş sadece. Böyle kötü bir TFF yönetiminin de böyle bir karar alması beklenirdi zaten şaşırtmadı. Cezalar bütünüyle neresinden tutsan elinde kalıyor yazık valla Türk futboluna ne diyeyim.

Maçlara gelecek olursak Galatasaray'ın kazandığı haftada Fenerbahçe'nin puan kaybı yaşamasını umuyordum ama ne yazık ki 4-2 kazanmak üzereler. En azından liderliği koruduk diyeyim.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
PFDK cezaları açıklamış. Yerde yatan bi kişiyi yumruklayan Osayi Samuel ceza almamış. Fenerbahçe taraftarları suçu öven grafitiler çizmişti duvarlara. Tam bi şekil ödüllendirilmiş. Adam yumruklayana sıfır ceza. Grafiti ödülü. Ne kadar güzel. Oosterwolde 1 maç men. Tamam diyim buna. Çünkü hiç ceza almamasından iyidir.

Başka futbolcular da ceza almış. Ama ben onlarla ilgilenmiyorum. Bana kalırsa Osayi Samuel, Oosterwolde aşırı bi saldırgan tavır takınmıştı. Onların daha bi ağır cezalar almasını istedim bi seyirci olarak. Ama Oosterwolde'ye 1 maç ceza, 52 bin lira para cezası çıktı sadece.

Saldırganlık gösteren futbolcular Fenerbahçeli olmasaydı kaç maç ceza alırlardı? Fenerbahçe yine ucuz bi şekil kurtuldu bu olaydan bana göre.
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
İnsanlar artık sezon bitse de gitsek kafasındalar ve haklılar da. Bunca yaşanan rezillikten sonra TFF'nin olaylara müdahale etmede çok yetersiz bir görüntü sergilemesi ligin çekiciliğini ciddi derecede azalttı. Ligde şu an bir şampiyonluk yarışı var iyi güzel ama hiç eski tadı alamıyorum. Ayrıca bu arada Fenerbahçe'nin kongre toplantısına kongre üyeleri boşuna gelmiş yani izleyip gittiler gibi bir şey oldu. Birtakım önemli kararların alınmasında söz sahibi olmayı beklerlerken konunun üstü öylece kapatıldı devam edildi.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
Bugün Galatasaray tek gol atıp kazanmış ama 10 gol atmaları veya tek gol atmaları fark etmiyor 3 puanı aldılar mı aldılar. Twitterda trendlere baktım yine Hatayspor'un penaltısı verilmedi gibi tartışmalar gündem olmuş. Bir de sarı kırmızılı oyuncunun hakemi aldatmaya yönelik hareketi var kötü bir oyunculukla penaltı beklemiş kart görmemiş. Yine bir şeyler olmuş ama sezon sonuna kadar bu takımlar nadir puan kaybeder. Takipçisine keyifli izlemeler.
Her hafta aynı şeyler artık insanlar da bıktı be hocam. Galatasaray maçında Fenerbahçeliler, Fenerbahçe maçında Galatasaraylılar Twitter’da saçma sapan atışıyorlar. Eskiden arkadaş ortamında lafı olur geçerdi şimdi sosyal medyada büyüdükçe büyüyor. Offical adminleri de saçma sapan paylaşımlarla ortalığı daha da alevlendiriyor. Sanırım futbolda da iyice ayrışıyoruz.
hero member
Activity: 1974
Merit: 575
"Penaltı" istenilen pozisyon (bu arada hatay bile istemedi, bi tek fenerliler penaltı istedi ahahah) Barış arkadan "itiyor" ama adam nedense geriye doğru düşüyor. Kimsede demiyor ki, neden arkadan itilen biri öne doğru düşmüyor. Adamın ittiği falanda yok aslında, bunu kendileride biliyor. He bak illa bir pozisyon arıyorsanız, Barışın elle oynadığını düşündüğüm bir pozisyon var, ya kornerdi ya bi ortaydı, top herkesi geçti Barışa kadar geldi, ben eline çarptı gibi gördüm ama kimse ne konuşuyor ne bahsediyor o pozisyondan, ben yanlış gördüysem bilemem, ama en azından fenerlilerin onu bi araştırması, üç beş açı bulması lazım, zira orada el olabilir gibi geldi bana baya net. Onun dışında elbette Hataylı savunmacının elle durduğu pozisyonu kimse oturup konuşmayacak bile, neden? Zira kazandık maçı, 2 neden olmadı diye ağlayacak değiliz, else el, kazandıysak o zaman ağlamaya gerek yok der geçeriz en fazla.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
Bugün Galatasaray tek gol atıp kazanmış ama 10 gol atmaları veya tek gol atmaları fark etmiyor 3 puanı aldılar mı aldılar. Twitterda trendlere baktım yine Hatayspor'un penaltısı verilmedi gibi tartışmalar gündem olmuş. Bir de sarı kırmızılı oyuncunun hakemi aldatmaya yönelik hareketi var kötü bir oyunculukla penaltı beklemiş kart görmemiş. Yine bir şeyler olmuş ama sezon sonuna kadar bu takımlar nadir puan kaybeder. Takipçisine keyifli izlemeler.
Pages:
Jump to: