Pages:
Author

Topic: Başımıza kötü bir şeyler gelirse bitcoin'lere ne olacak? - page 14. (Read 24350 times)

legendary
Activity: 1666
Merit: 1030
Bundan 40,50 yıl sonra Vay be dedem/abim/babam saolsun deyip ne akıllı adammış.
Gidip tarla almamış crypto paralara yatırım yapmış diye sevinir garibanlar.
sr. member
Activity: 588
Merit: 250
Şimdiden çocuk,kardeş,yeğen birine cüzdandan para nasıl çekilir bu işler nasıl olur öğretmeli. Sonra da private keyi ve diğer bilgileri güvenilir bir yere saklayıp vasiyete yazmalı.
hero member
Activity: 896
Merit: 519
En basit hali ile bir kağıt cüzdan oluşturur kenara kaldırırsınız.
ölmeniz durumunda sizden sonrakiler o kağıt cüzdanı nasıl boşaltacaklarını bir şekilde çözerler merak etmeyin.

Direkt olarak kaldırıp çöpede atabilirler. Ben ölmüşüm benden sonrakiler kağıdı falan ne yapsınlar nedir ne değildir ilgileneceklerini sanmıyorum. En azından ufak bilgilendirici not bırakılmalı. 
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
En basit hali ile bir kağıt cüzdan oluşturur kenara kaldırırsınız.
ölmeniz durumunda sizden sonrakiler o kağıt cüzdanı nasıl boşaltacaklarını bir şekilde çözerler merak etmeyin.
hero member
Kilit altına almak her türlü kazaya karşılık güvence sağlar tedbir olarak düşünebilirsin. Sende 50 bitcoin olsa bunu nasıl saklamayı düşünürdün?
Cüzdan oluşturup "private key" den habersiz olan insanlar var cüzdanın başına bir iş geldikten sonra öğreniyor nedir ne değildir.

Öleceksek ölürüz mevzusunda haklısın ama bunu niçin dedin pek anlamadım. Bir şeyleri düşünmek için illa büyüyüp çocuk sahibi olup miras günü yaklaşınca mı geride bırakacaklarımızı düşünmemiz gerekiyor.
Ola ki ölmedik ama geçirdiğimiz bir kaza sonucu komaya girdik uyandığında ilk aklına gelen şeylerden birisi bitcoin olabilir.
Komaya girmedin hastanede birkaç hafta yattın ve bitcoin hiç aklına gelmedi bu esnada bitcoin'e olan erişimlerin ile bağlantın kopabilir.

sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
Private key'i kilitli dolapta saklamaya ne gerek var. Öleceğimiz varsa da ölürüz. En azından gelecek nesillere daha yüksek fiyattan Bitcoin alma şansı tanırız öyle değil mi?
hero member
Ne olacağı mı var çöpe gidecek. Çoğunuzun bunu düşündüğünü biliyorum, bununla ilgili bir yazıda vardı okuyamaya fırsatım olmamıştı bilen varsa paylaşabilir.
Bence bu meseleyi ciddiye almalıyız. En kötüsü bir kaza geçirip ölebiliriz ben ölünce ne olacağı beni bağlamaz diye düşünebiliriz ama öyle düşünmemek gerek.
Bir aileniz olmadığını sevdiğiniz yakın birilerinin olmadığını düşünelim en iyi yapılacak şey bir yardım kuruluşuna bağışlamak olabilir.

Ben şöyle yapmayı düşünüyorum private anahtarını bir yere yazarım sonra yapılması gerekenleri örneğin nasıl bozdurulabileceğini anlatır ve kilitli dolabımda saklarım.
Elinde yüksek miktarda bitcoin bulunduranlar mevcut ölmeyi düşündüklerine ihtimal vermiyorum ama en az bir kere aklınıza kesinlikle gelmiş olmalı.
Pages:
Jump to: