Pages:
Author

Topic: Başımıza kötü bir şeyler gelirse bitcoin'lere ne olacak? - page 2. (Read 24350 times)

member
Activity: 269
Merit: 20
Onlara veda etmek gerekecek örneğin hayata veda etsek ne önemi varki o zaman bitcoinin paranın altının boşver şuanda bitcoinlerin güvendeyse sende hayattaysan anı yaşa Smiley
jr. member
Activity: 476
Merit: 2
koynumuza alıp güvendiğimiz insanlar bizi dımdızlak bırakıp gidebiliyor ortada çoluk çocuk dahi olmasına rağmen. o yüzden aile daha önemlidir bana göre de. tabii ki istisnalar vardır ama eş dostla kıyas yapınca aile beş on adım önde olur.
copper member
Activity: 196
Merit: 1
bu konuda ben de yorum yazan arkadaşların geneline katılıyorum ve aileden birine güvenmek gerekliliği üzerinden sağlıklı bir çıkarım yapıyorum. daha iyi bir çözüme henüz sahip değilim.
member
Activity: 630
Merit: 37
herkesin bir destekçisi olması gerekiyor yarının bize ne getireceğini kestirmek imkansız. aileden başkasına da güvenmek çok riskli.

bazen öyle dostlara sahip oluyorsun ki abinden kardeşinden daha güvenilir oluyorlar aile her zaman herkes için güveni temsil etmiyor maalesef
jr. member
Activity: 420
herkesin bir destekçisi olması gerekiyor yarının bize ne getireceğini kestirmek imkansız. aileden başkasına da güvenmek çok riskli.
member
geçenlerde her ihtimale karşın ne olur ne olmaz diyerekten babama bahsettim bu durumdan. eskiden hiç bahsetmezdim fakat artık yatırım yaptığım miktar hatırı sayılır bir rakama ulaştığından dolayı babama anlattım durumu açıklamak biraz uzun ve oldukça zor oldu fakat nihayet mutabık olabildik bütün cüzdanlarımı ve şifrelerimi babama da verdim nasıl girileceğini neler yapacağını da az çok gösterdim artık içim bir nebze daha rahat en azından yok olup gitmeyeceklerinin bilincindeyim artık.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Bu sadece bitcoin için geçerli değilki saklı bir hazine olabilir bankada kimsenin bilmediği bir para olabilir bitcoin olabilir bir yakın haberdar değilse yok olurlar haberdar bir yakın varsa ve şifrenize ulaşabiliyosa sorun yok demektir alır.

Bankalarda olan mevduatlar TC kimliğiyle ilişkilendirildiği için, ölüm belgesi alındığında yasal mirasçıların önüne koyulur tüm mal varlığı. Ev, araba, banka hesabı, hisse senedi, vs... Bunların hep devlette kayıtları vardır.
Ama bir sandıkta saklı olan mücevher, altın gibi varlıklar varsa; o ancak kişisel bir çaba harcanarak bulunabilir. Kripto varlıkları da saklı bir hazineye benzetilebilir bu bakımdan. Sadece yerini ve şifresini bilenler ulaşabilir.
jr. member
Activity: 257
Bu sadece bitcoin için geçerli değilki saklı bir hazine olabilir bankada kimsenin bilmediği bir para olabilir bitcoin olabilir bir yakın haberdar değilse yok olurlar haberdar bir yakın varsa ve şifrenize ulaşabiliyosa sorun yok demektir alır.
aly
full member
Activity: 312
Merit: 103
Beşiktaş.
Öleceğiniz varsa demiş bir arkadaş. Öleceğiniz varsa ne demek, hepimiz öleceğiz (:

her an ölecekmiş gibi düşünmek gerekli, arkamızda kalacaklara en azından şifrelerimizi nasıl bulacaklarını veya nereye yazdığınızı söylemekte fayda var. Bırakın Bitcoin'i basit bir banka kartı bile kaos yaşamanıza sebep olabilir. Önlem almanın yeri, zamanı olmaz, siz her daim önleminizi alın, eğer Türkiye'de yaşıyorsanız, iki defa alın.
jr. member
Activity: 322
kesinlikle önlem alınmalı bu konuyla ilgili. zaten fiyatının buralarda kalacağının da bir garantisi yok en nihayetinde.
legendary
Yukarıda yorum yazan arkadaş bu konuda baya çalışmış. Tebrik etmek lazım. Allah gecinden versin diyeyim...
Elimizdeki miktarlar ufak olsa da, her yıl ölen ya da bitkisel hayata giren insanların sayısı milyonlarla ölçülüyor. Bu milyonlarca kişinin %0.1'inin bile kripto varlıklara sahip olduklarını düşündüğümüzde ortaya büyük miktarlar çıkıyor. Boşluğa düşen BTC, ETH ya da X coinler geri getirilemeyecek şekilde ortada kalıyor. O yüzden, "benim 100 dolarlık var değmez" şeklinde düşünmeden önlem almak lazım bu konuda.
newbie
Activity: 20
Arkadaşımın coinleride bnde.Ben backup ları cüzdanların ve tüm borsa şifrelerimi notpad e şifreli olarak yazdım.Borsa şifrelerini yazdığım şifreli notpadi kardeşime anlattım .Flash ı da arkadaşıma verdim kasaya koydu.Kimin ne kdr adeti var ayrıca yazdım.Bana birşey olursa kader o işler.KArdeşimde arkadaşımda birbirlrinden habersiz hiçbirşey yapamayacaklar.İkiside oturup flashı açınca birbirlerini tamamlayacaklar.İkisinede söyledim ayrı ayrı.Ben böyle bir yol izledim gayette güzel bnce
member
Activity: 350
Merit: 14
Private keylerimizi aile bireylerinden birtanesine vermek gerekiyor. Tabi o da yetmez anlamadıktan sonra bize bişey olduktan sonra bilgisayarcılara götürürler sonra yokolur aniden
jr. member
Activity: 257
Doğru yani sizin özel anahtarınızı kimse bilmezse çöpe giderler. Bunun örneği bu işin yaratıcısı olan satoshi den örnek verilebilir 1 milyon bitcoin olan cüzdanı yıllardır özel anahtarı bilinmediği için öylece duruyor.
jr. member
Activity: 546
güvendiğimiz birisine bundan bahsetmekten başka bir çare yok gibi. veya bitcoin zengini olursak bir kasa kiralayıp bilgileri kasaya koyup vasiyete de kime kalmasını istediğimizi söyleyebiliriz.
hero member
Activity: 1064
Merit: 522
Proof-of-Stake Blockchain Network
Key adresinizi bilen biri yoksa bitcoinleriniz tarih olur ama yüksek bir meblağ varsa kesinlikle ailenizden güvendiğiniz birininde bundan haberi olması bence doğru bir karar olur.
jr. member
Activity: 378
Merit: 3
bildiğim kadarıyla bunun bir çözümü hala yok ve çöpe gidiyor ki bu da zaten en büyük problemlerden birisi.
legendary
Arkadaşlar, konuyu ben hortlatmıştım. İyi mi yaptım kötü mü bilemiyorum. Şimdi yorumları okuyunca iyice karamsarlığa düştüm, afakanlar bastı. İnsanın kendi ölümünü düşünüp de hazırlık yapması çok kötü bir şey. Hele bir de sağlıklıysanız! Sanki ölüm döşeğinde ve hastayım da mallarımı paylaştırmam gerekiyor gibi geldi. Çok kötü bir his!
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
kardeşimle aramızda bir güven bağı var, olmalı da. şifrelerimin bulunduğu yeri biliyor ve onları ben hayatta iken kullanması durumunda başına gelecekleri de Smiley şimdilik daha iyi bir yol bulana kadar önlemim bu.
member
aileden kimse teknoloji ile ilgilenmediğinden dolayı çok yakın bir arkadaşla anlaşılır ölürsem gir bozdur aileme ver denilebilir ama şu devirde o arkadaşı bulmak samanlıkta iğne aramak gibi
Pages:
Jump to: