Ja ne dovodim svoju, nego vašu argumentaciju do apsurda. Ljudi se "pale" na slike i markice zbog estetskih značajki koje prirodno pobuđuju čula i aficiraju ljude zadovoljavajući tako njihove potrebe. Te značajke su tonska varijacija, nastavljanje, ponavljanje, simetrija, asimetrija, subliminalna struktura, linearna dinamika, tenzija, figura, kontrast, perspektiva, trodimenzionalnost, ritam, proporcija itd.
Sada ponovno koristiš prenagljenu generalizaciju i na temelju malog ili pristranog uzorka donosiš neki opći zaključak. Značajke koje si kopirao sa wikipedije, i pri tome potpuno ignorirao ostatak članka, se odnose na estetiku specifičnu za
vizualnu umjetnost. Osim toga, kakve veze ima estetika vizualne umjetnosti sa npr. numizmatikom i notafilijom? Ponovno parafraziram tvoje riječi:
"Od kud ti ideja da Bitcoin nema korist za pojedinca?".
A da si samo pročitao članak sa wikipedije do kraja pronašao bi zanimljiv citat jednog od najpoznatijih matematičara 20. stoljeća, Paula Erdősa:
"Zašto su brojevi lijepi? To je kao da pitate zašto je Betovenova Deveta simfonija lijepa. Ako ne vidite zašto, ne može vam niko reći. Ja znam da su brojevi lijepi. Ako oni nisu lijepi, onda nije ništa lijepo." Svakom sa dva zrna soli u glavi je jasno da blockchain brojevi nemaju veze s tim. No vi na silu pokušavate pripisati korist tim brojevima povlačeći apsurdne paralele sa slikama i markicama. No čak i u okviru te apsurdnosti - možete si besplatno skinuti blockchain i svršavati na njega ako vas toliko napaljuje. No, vi plaćate 60.000 kuna samo zato da na vašoj blockchain adresi dođe do minimalne numeričke promjene. To samo pokazuje koliko duboko ste zaglibili.
Osvrni se malo i pogledaj kako svi tvoji argumenti lako padaju kada se malo detaljnije analiziraju. A kada ti ponestane drugih argumenata onda stavljaš naglasak na trenutnu cijenu jednog Bitcoina. Kakve veze ima cijena sa tvojom uvodnom tezom o korisnosti Bitcoina? Da li bi postojala ikakva razlika da je trenutna tržišna cijena niža (ili viša)? To nije valjan argument.
Što se tiće apsurdnosti, podsjetit ću te na tvoj komentar kojeg si ostavio na jednom portalu u prosincu 2017.g:
Svakoj ponzi shemi jednom dođe kraj. Ova je bila dobro maskirana kao tržišni instrument pa su prazni brojevi na internetu nazivani digitalnim zlatom, tokenima, coinovima, valutama, novcem, imovinom i sl. No, kao i kod svake ponzi sheme jedina stvarna vrijednost u cijeloj priči bila je ona koja je došla od novih članova u obliku dolara, eura, kuna, roba, usluga i drugih vrijednosti. Na kraju su kreatori tih crypto-ponzi shema dobili te stvarne vrijednosti, a većini će ostati prazni brojevi sa osam decimala pohranjeni negdje u kineskim računalima. Kod tulipomanije ljudima su bar ostali tulipani.
Budući da si za naslov ove teme stavio poznati citat, evo jedan i za tebe:
Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results.