Pages:
Author

Topic: Bitcoin: "Lakše je prevariti ljude nego ih uvjeriti da su prevareni"(Mark Twain) - page 8. (Read 1595 times)

legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
Znam da sam rekao da neću, ali moram  Grin

Po tebi je onda i zlato ponzi shema? Rudar koji je iskopao zlato i prodao ga te time dobio fiat radi isto što i Bitcoin rudar. Samo što zlato moraš fizički negdje spremiti, a Bitcoin je spremljen u digitalnom obliku.

Ponzi shema je sustav preko kojeg se od investitora, posredno (preko fiat valuta) ili neposredno nastoje izvući konzumabilna ili utilabilna dobra, a zlato je utilabilno dobro pa po samoj definiciji ne može biti Ponzi shema.

Što je točno utilabilno dobro i zašto je zlato utilabilno dobro, a Bitcoin nije? Koju osobinu zlato ima da ga čini utilabilnim dobrom, a Bitcoin to nema?
newbie
Activity: 182
Merit: 0
Ista stvar je i sa npr. dolarima. Kad bih posjedovao SVE dolare ovog svijeta i kad ih NE BI htio prodati, crko bi od gladi jer ne bih imao što jesti, jer da bih se okoristio dolarima, moram ih zamijeniti za nešto sebi korisno. To što imam sve dolare ovog svijeta na računu u banci mi sigurno neće donesti kruh na stol niti platiti račune. Da bih platio račune, moram se odreći tih dolara i poslati dio elektri, dio lokalnom pekaru itd.


Kad bih posjedovao sve dolare na svijetu onda nitko ne bi mogao plaćati dolarske rate kredita. Banke bi onda počele plijeniti sve pokretnine i nekretnine neplatiša, a ja bih bio vlasnik sve te materijalne imovine pošto su izdani dolari obveza banke prema imateljima dolara. I onda bi trampom mijenjao tu materijalnu imovinu za kruh, struju i sve što mi treba. A tko bi tebi trampao kruh za broj 18,225,775 u memoriji računala ako isti taj broj može sam upisati u Excel tablicu i tako imati istu 'materijalu imovinu' kakvu imaš ti?

Svi koji su spremni kupiti Bitcoin bi ga trampali za dobra i usluge baš kao što ga tramaju i sada što za dobra i usluge, što za fiat. Praktički dođemo na isto.

K tome, moje brojke iz moje baze mi država ne može oduzeti zakonom ili dekretom, dok tebi tvoje brojke može.
Svi koji su spremni kupiti Bitcoin to rade zato jer se nadaju da će ih "novi investitor" dovesti do materijalnih dobara. Dakle ako otkupiš sve bitcoine profitirati možeš jedino od "novog investitora" i njegovih materijalnih dobara - baš kao u svakoj ponzi shemi. Suprotno tome, u shemi dionica i fiat valuta, materijalna dobra se nalaze unutar sheme jer u konačnici profitiraš od kapitala kompanije i kolaterala zajmoprimaca. Dakle, nikakve nove žrtve-investitori ne moraju ulaziti u shemu sa svojim materijalnim dobrima. Zato je potonje legitimni biznis, dok je Bitcoin investicijska prevara. A vi ste oni koji su namagarčeni i trgate se rukama i nogama kako bi to negirali. A to radite zato što mislite da se i vi možete obogatiti na toj prevari. Nažalost kod takvih prevara obogate se samo oni pri vrhu, a ostalima ostaju kulama u oblacima.

Znam da sam rekao da neću, ali moram  Grin

Po tebi je onda i zlato ponzi shema? Rudar koji je iskopao zlato i prodao ga te time dobio fiat radi isto što i Bitcoin rudar. Samo što zlato moraš fizički negdje spremiti, a Bitcoin je spremljen u digitalnom obliku.
Ponzi shema je sustav preko kojeg se od investitora, posredno (preko fiat valuta, dionica, ...) ili neposredno nastoje izvući konzumabilna ili utilabilna dobra, a zlato je utilabilno dobro pa po samoj definiciji ne može biti Ponzi shema.
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
Ista stvar je i sa npr. dolarima. Kad bih posjedovao SVE dolare ovog svijeta i kad ih NE BI htio prodati, crko bi od gladi jer ne bih imao što jesti, jer da bih se okoristio dolarima, moram ih zamijeniti za nešto sebi korisno. To što imam sve dolare ovog svijeta na računu u banci mi sigurno neće donesti kruh na stol niti platiti račune. Da bih platio račune, moram se odreći tih dolara i poslati dio elektri, dio lokalnom pekaru itd.


Kad bih posjedovao sve dolare na svijetu onda nitko ne bi mogao plaćati dolarske rate kredita. Banke bi onda počele plijeniti sve pokretnine i nekretnine neplatiša, a ja bih bio vlasnik sve te materijalne imovine pošto su izdani dolari obveza banke prema imateljima dolara. I onda bi trampom mijenjao tu materijalnu imovinu za kruh, struju i sve što mi treba. A tko bi tebi trampao kruh za broj 18,225,775 u memoriji računala ako isti taj broj može sam upisati u Excel tablicu i tako imati istu 'materijalu imovinu' kakvu imaš ti?

Svi koji su spremni kupiti Bitcoin bi ga trampali za dobra i usluge baš kao što ga tramaju i sada što za dobra i usluge, što za fiat. Praktički dođemo na isto.

K tome, moje brojke iz moje baze mi država ne može oduzeti zakonom ili dekretom, dok tebi tvoje brojke može.
Svi koji su spremni kupiti Bitcoin to rade zato jer se nadaju da će ih "novi investitor" dovesti do materijalnih dobara. Dakle ako otkupiš sve bitcoine profitirati možeš jedino od "novog investitora" i njegovih materijalnih dobara - baš kao u svakoj ponzi shemi. Suprotno tome, u shemi dionica i fiat valuta, materijalna dobra se nalaze unutar sheme jer u konačnici profitiraš od kapitala kompanije i kolaterala zajmoprimaca. Dakle, nikakve nove žrtve-investitori ne moraju ulaziti u shemu sa svojim materijalnim dobrima. Zato je potonje legitimni biznis, dok je Bitcoin investicijska prevara. A vi ste oni koji su namagarčeni i trgate se rukama i nogama kako bi to negirali. A to radite zato što mislite da se i vi možete obogatiti na toj prevari. Nažalost kod takvih prevara obogate se samo oni pri vrhu, a ostalima ostaju kulama u oblacima.

Znam da sam rekao da neću, ali moram  Grin

Po tebi je onda i zlato ponzi shema? Rudar koji je iskopao zlato i prodao ga te time dobio fiat radi isto što i Bitcoin rudar. Samo što zlato moraš fizički negdje spremiti, a Bitcoin je spremljen u digitalnom obliku.
newbie
Activity: 182
Merit: 0
Ista stvar je i sa npr. dolarima. Kad bih posjedovao SVE dolare ovog svijeta i kad ih NE BI htio prodati, crko bi od gladi jer ne bih imao što jesti, jer da bih se okoristio dolarima, moram ih zamijeniti za nešto sebi korisno. To što imam sve dolare ovog svijeta na računu u banci mi sigurno neće donesti kruh na stol niti platiti račune. Da bih platio račune, moram se odreći tih dolara i poslati dio elektri, dio lokalnom pekaru itd.


Kad bih posjedovao sve dolare na svijetu onda nitko ne bi mogao plaćati dolarske rate kredita. Banke bi onda počele plijeniti sve pokretnine i nekretnine neplatiša, a ja bih bio vlasnik sve te materijalne imovine pošto su izdani dolari obveza banke prema imateljima dolara. I onda bi trampom mijenjao tu materijalnu imovinu za kruh, struju i sve što mi treba. A tko bi tebi trampao kruh za broj 18,225,775 u memoriji računala ako isti taj broj može sam upisati u Excel tablicu i tako imati istu 'materijalu imovinu' kakvu imaš ti?

Svi koji su spremni kupiti Bitcoin bi ga trampali za dobra i usluge baš kao što ga tramaju i sada što za dobra i usluge, što za fiat. Praktički dođemo na isto.

K tome, moje brojke iz moje baze mi država ne može oduzeti zakonom ili dekretom, dok tebi tvoje brojke može.
Svi koji su spremni kupiti Bitcoin to rade zato jer se nadaju da će ih "novi investitor" dovesti do materijalnih dobara. Dakle ako otkupiš sve bitcoine profitirati možeš jedino od "novog investitora" i njegovih materijalnih dobara - baš kao u svakoj ponzi shemi. Suprotno tome, u shemi dionica i fiat valuta, materijalna dobra se nalaze unutar sheme jer u konačnici profitiraš od kapitala kompanije i kolaterala zajmoprimaca. Dakle, nikakve nove žrtve-investitori ne moraju ulaziti u shemu sa svojim materijalnim dobrima. Zato je potonje legitimni biznis, dok je Bitcoin investicijska prevara. A vi ste oni koji su namagarčeni i trgate se rukama i nogama kako bi to negirali. A to radite zato što mislite da se i vi možete obogatiti na toj prevari. Nažalost kod takvih prevara obogate se samo oni pri vrhu, a ostalima ostaju kulama u oblacima.
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
Ista stvar je i sa npr. dolarima. Kad bih posjedovao SVE dolare ovog svijeta i kad ih NE BI htio prodati, crko bi od gladi jer ne bih imao što jesti, jer da bih se okoristio dolarima, moram ih zamijeniti za nešto sebi korisno. To što imam sve dolare ovog svijeta na računu u banci mi sigurno neće donesti kruh na stol niti platiti račune. Da bih platio račune, moram se odreći tih dolara i poslati dio elektri, dio lokalnom pekaru itd.


Kad bih posjedovao sve dolare na svijetu onda nitko ne bi mogao plaćati dolarske rate kredita. Banke bi onda počele plijeniti sve pokretnine i nekretnine neplatiša, a ja bih bio vlasnik sve te materijalne imovine pošto su izdani dolari obveza banke prema imateljima dolara. I onda bi trampom mijenjao tu materijalnu imovinu za kruh, struju i sve što mi treba. A tko bi tebi trampao kruh za broj 18,225,775 u memoriji računala ako isti taj broj može sam upisati u Excel tablicu i tako imati istu 'materijalu imovinu' kakvu imaš ti?

Svi koji su spremni kupiti Bitcoin bi ga trampali za dobra i usluge baš kao što ga tramaju i sada što za dobra i usluge, što za fiat. Praktički dođemo na isto.

K tome, moje brojke iz moje baze mi država ne može oduzeti zakonom ili dekretom, dok tebi tvoje brojke može.
newbie
Activity: 182
Merit: 0
Ista stvar je i sa npr. dolarima. Kad bih posjedovao SVE dolare ovog svijeta i kad ih NE BI htio prodati, crko bi od gladi jer ne bih imao što jesti, jer da bih se okoristio dolarima, moram ih zamijeniti za nešto sebi korisno. To što imam sve dolare ovog svijeta na računu u banci mi sigurno neće donesti kruh na stol niti platiti račune. Da bih platio račune, moram se odreći tih dolara i poslati dio elektri, dio lokalnom pekaru itd.


Kad bih posjedovao sve dolare na svijetu onda nitko ne bi mogao plaćati dolarske rate kredita. Banke bi onda počele plijeniti sve pokretnine i nekretnine neplatiša, a ja bih bio vlasnik sve te materijalne imovine pošto su izdani dolari obveza banke prema imateljima dolara. I onda bi trampom mijenjao tu materijalnu imovinu za kruh, struju i sve što mi treba. A tko bi tebi trampao kruh za broj 18,225,775 u memoriji računala ako isti taj broj može sam upisati u Excel tablicu i tako imati istu 'materijalu imovinu' kakvu imaš ti?
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
Ista stvar je i sa npr. dolarima. Kad bih posjedovao SVE dolare ovog svijeta i kad ih NE BI htio prodati, crko bi od gladi jer ne bih imao što jesti, jer da bih se okoristio dolarima, moram ih zamijeniti za nešto sebi korisno. To što imam sve dolare ovog svijeta na računu u banci mi sigurno neće donesti kruh na stol niti platiti račune. Da bih platio račune, moram se odreći tih dolara i poslati dio elektri, dio lokalnom pekaru itd.

legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
Mi svoje brojeve možemo zamjeniti za dobra i usluge, ti svoje brojeve ne možeš.

A ne ne, on ti je to zakopao u hipotetsku situaciju u kojoj ti imaš sav Bitcoin na svijetu i NE ŽELIŠ ga prodati. Ima nešto u onoj Einsteinovoj.

Kao prvo, nemoguće je dokopati se svih, kao što je nemoguće dokopati se svog novca, jer kako bi išao prema većem postotku, tako bi mu i cijena eksponencijalno rasla.
No, čisto teoretski, onako bez mozga, po tvom, kad bih bio vlasnik SVIH, i kad ih NE BIH ŽELIO prodati, onda bih imao upravo to što sam kupio. Njih. Imao bih nešto što mi nitko ne bi mogao oduzeti niti na jedan način osim da ja to dopustim bilo aktivno, bilo propustom (da napravim nešto što bi ugrozilo sigurnost mojih privatnih ključeva). Imao bih osjećaj sreće jer posjedujem to što želim posjedovati, baš kao što postoji osjećaj sreće kad posjeduješ jedinu kopiju neke slike te ju držiš tako da ju nitko drugi osim tebe ne može vidjeti ili kao što bih se osjećao sretan jer znam nešto što nitko drugi ne zna (recimo formulu za izračun veličine svemira ili bilo koje drugo znanje koje me usrećuje).

Zašto bi to itko napravio, ne znam, no eto, kad se već moramo spuštati na tako nisku razinu svijesti da bi ti to razumio...eto....jesmo.
Šteta što nisam u nekoj kampanji...mogao sam zaraditi nešto na tvojim glupostima...

"da bi ti to razumio" i "po tvom" se odnosi na kolegu antineznamništaobitcoinu
newbie
Activity: 182
Merit: 0
....Pitanje: što ti možeš sa svojim brojevima, a ja ne mogu sa svojima?


Mi svoje brojeve možemo zamjeniti za dobra i usluge, ti svoje brojeve ne možeš.
Pa cijeli smisao gornjeg pitanja je da ih nikome ne prodaješ - da ne trebaš "novog investitora" kako bi profitirao. Gore sam ti pokazao da kod dionica i fiat valuta ne trebaš "novog investitora" da bi došao do enormnog materijalnog bogatstva. Kako ćeš bez "novog investitora" doći do enormnog materijalnog bogatstva sa svojih 18,225,775 bitcoina koje reprezentirate sa 184 milijarde dolara kapitalizacije?
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
Mi svoje brojeve možemo zamjeniti za dobra i usluge, ti svoje brojeve ne možeš.

A ne ne, on ti je to zakopao u hipotetsku situaciju u kojoj ti imaš sav Bitcoin na svijetu i NE ŽELIŠ ga prodati. Ima nešto u onoj Einsteinovoj.
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
....Pitanje: što ti možeš sa svojim brojevima, a ja ne mogu sa svojima?


Mi svoje brojeve možemo zamjeniti za dobra i usluge, ti svoje brojeve ne možeš.
newbie
Activity: 182
Merit: 0
Dolar sam si već uzeo čisto jer je gušt, više nemam namjeru. Milijun dolara nije dosta za raspravljati o ekonomiji s filozofima.

Sretno ti bilo, ti piši svoj Excel dok se mi bogatimo Kiss
Hoćeš li mi odgovoriti na pitanje: što ti možeš sa svojim brojevima, a ja ne mogu sa svojima? Gdje je sad sva ta silna kapitalizacija od 184 milijarde dolara? Pojela ju maca? Ako bitcoin ima tako silnu vrijednost gdje je nestala ta silna kapitalizacija i svela se na vrijednost broja u mojoj Excel tablici?

Zašto sad bježiš od tog pitanja ko vrag od tamjana? Ako plaćate 60,000 kuna za jednu jedinicu tog broja onda si valjda sposoban odgovoriti na pitanje.
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
Dolar sam si već uzeo čisto jer je gušt, više nemam namjeru. Milijun dolara nije dosta za raspravljati o ekonomiji s filozofima.

Sretno ti bilo, ti piši svoj Excel dok se mi bogatimo Kiss
newbie
Activity: 182
Merit: 0
Doslovno dobivam bitcoin jer se raspravljam s njime.
Uživam u tome  Cheesy

Ovo je i meni palo na pamet pa evo, čisto da i meni sjedne dolar na Twainov račun Grin

Nisam čitao sve, nemam volje, ali znam da smo i lani imali ove rasprave. Od tad sam dosta bogatiji, nadam se da će se lik javiti i 2021.
Jedva čekam da mu prodam svoj digitalni zapis izmišljenih brojeva po cijeni od 100 tisuća dolara.
Rugala se sova sjenici. Sad ću vam na još jedan način nacrtati kako se savršeno uklapate u onu od Alberta Einsteina: "Dvije su stvari beskonačne: svemir i ljudska glupost; s tim da za svemir nisam baš siguran".

Pretpostavimo da otkupiš sve zapise dionica na svijetu i više ih nikome ne želiš prodati. Što možeš s njima? Likvidirati ih i postati vlasnik enormnog bogatstva kojeg čine strojevi, zemljišta, zgrade, vozila i druga imovina koja je bila kapital kompanija koje su izdale te dionice.

Pretpostavimo da otkupiš sve zapise fiat valuta na svijetu i više ih nikome ne želiš prodati, čime niti jedan zajmoprimac više neće moći vratiti svoj kredit. Što možeš s tim zapisima? Jednostavno otići do banaka uzeti sve strojeve, zemljište, zgrade, vozile i drugu imovinu koju su banke zaplijenile zajmoprimcima jer nisu vratili svoje kredite pošto je izdani fiat novac obveza banaka prema imateljima tog novca. Dakle također postaješ vlasnik enormnog bogatstva.

I konačno, recimo da otkupiš sve bitcoine na svijetu i ne želiš ih prodati nikome. Što možeš s njima? Ili da postavim pitanje na drugi način. Otkupom svih bitcoina imaš neku adresu u memoriji računala i pokraj nje broj 18,225,775( to je broj svih bitcoina trenutno u cirkulaciji).  Pretpostavimo da ja otvorim excel tablicu i nju isto tako upišem broj 18,225,775. Sad i ja i ti imamo iste brojeve u memoriji računala. Pitanje: što ti možeš sa svojim brojevima, a ja ne mogu sa svojima?
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
Doslovno dobivam bitcoin jer se raspravljam s njime.
Uživam u tome  Cheesy

Ovo je i meni palo na pamet pa evo, čisto da i meni sjedne dolar na Twainov račun Grin

Nisam čitao sve, nemam volje, ali znam da smo i lani imali ove rasprave. Od tad sam dosta bogatiji, nadam se da će se lik javiti i 2021.
Jedva čekam da mu prodam svoj digitalni zapis izmišljenih brojeva po cijeni od 100 tisuća dolara.
newbie
Activity: 182
Merit: 0
Kad banka odobri kredit stavljanjem brojki na tekući račun zajmoprimca, a ovaj za te brojke kupi robe ili usluge na tržištu, kako će on doći natrag do tih brojki kad mora platiti prvu ratu kredita? Hoće li mu te brojke pasti s neba ili on mora imateljima tih brojki "isplatiti" neke robe i usluge?

Ako su brojke na tekućem računu nastale kreditom, što se događa s njima kad se kredit vrati?

Eto, toliko za početak. Čisto da krenemo od osnova, ako zaista ne glumataš.



Zaraditi će taj novac tako što će prodati usluge/robu nekome drugome.
Onda taj novac uzima banka i posuđuje ga nekome drugome kako bi dodatno zaradila na kamatama.

Opet to se apsolutno nikako ne razlikuje od onog što se događa u Lending sekciji foruma.
Ja nekome posudim bitcoin, i što se događa s bitcoinom koji mi on vrati?
Ja ga posuđujem nekom drugom, a oni isti zarađuje prodavanjem usluga/roba kako bi otplatio dug.

Dakle, zajmoprimac je stvorenim novcem prvo uzeo robe/usluge tržišnim akterima, a nakon toga im postepeno vraća(isplaćuje) robe/usluge, dok banka i njezin novac samo posreduju pri tom poslu posuđivanja i vraćanja roba/usluga.

Sad kad smo to riješili idemo na sljedeći krug pitanja. Kad rudari sa novo stvorenim bitcoinima uzmu robe/usluge tržišnim akterima, jesu li oni obvezni postepeno ili odjednom vratiti tržišnim akterima protuvrijednost tih roba/usluga? Dakle Satoshi Nakamoto i ekipa npr., su u početku stvorili velike količine bitcoina i od tad tim bitcoinima uzimaju robe/usluge tržišnim akterima. Jesu li oni obvezni vratiti njihovu protuvrijednost u drugim robama i uslugama, kao što su to obvezni zajmoprimci? I jesu li tu obvezu zaštitili nekim kolateralom na koji u konačnici imatelji bitcoina imaju pravo?

legendary
Activity: 2198
Merit: 1150
Freedom&Honor
Evo ti jedan dobar argument:

Quote
If you don't believe it or don't get it, I don't have the time to try to convince you, sorry

Satoshi Nakamoto

Ignorirajte trola, sam sa sobom sigurno neće pričati, ovako mu dajete povod  Wink

Doslovno dobivam bitcoin jer se raspravljam s njime.
Uživam u tome  Cheesy
legendary
Activity: 1932
Merit: 2270
Evo ti jedan dobar argument:

Quote
If you don't believe it or don't get it, I don't have the time to try to convince you, sorry

Satoshi Nakamoto

Ignorirajte trola, sam sa sobom sigurno neće pričati, ovako mu dajete povod  Wink
legendary
Activity: 2198
Merit: 1150
Freedom&Honor
Kad banka odobri kredit stavljanjem brojki na tekući račun zajmoprimca, a ovaj za te brojke kupi robe ili usluge na tržištu, kako će on doći natrag do tih brojki kad mora platiti prvu ratu kredita? Hoće li mu te brojke pasti s neba ili on mora imateljima tih brojki "isplatiti" neke robe i usluge?

Ako su brojke na tekućem računu nastale kreditom, što se događa s njima kad se kredit vrati?

Eto, toliko za početak. Čisto da krenemo od osnova, ako zaista ne glumataš.



Zaraditi će taj novac tako što će prodati usluge/robu nekome drugome.
Onda taj novac uzima banka i posuđuje ga nekome drugome kako bi dodatno zaradila na kamatama.

Opet to se apsolutno nikako ne razlikuje od onog što se događa u Lending sekciji foruma.
Ja nekome posudim bitcoin, i što se događa s bitcoinom koji mi on vrati?
Ja ga posuđujem nekom drugom, a oni isti zarađuje prodavanjem usluga/roba kako bi otplatio dug.
newbie
Activity: 182
Merit: 0
Quote
Ti kao da se trudiš ne razumijeti jednostavne stvari. Rekao sam nekoliko puta da vrijednost instrumentu daju isplate. Bez isplata, bilo koji financijski instrument je bezvrijedan. Dolar ima vrijednost jer se svakodnevno događaju te isplate kroz proces naplate kredita.

Kakva isplata se događa kroz proces naplate kredita?
Čijeg kredita?

Kad netko digne kredit pa založi kuću da dobije FIAT?
Pa i kod mene su ljudi zalagali fizičke stvari da bi dobili bitcoin Cheesy
https://bitcointalksearch.org/topic/offering-loans-772348

Quote
Kupnja roba i usluga dolarima prije tih naplata, naziva se cirkulacija dolara. Nakon naplate, dolar se likvidira ili povlači iz opticaja. Pa se ponovo stvara i stavlja u opticaj. Pa se ponovo likvidira. I tako u krug. I kod svakog ciklusa kreacije i likvidacije isplaćuje robe, usluge ili kolaterale zadnjim imateljima dolara

Ništa relevantno se od te likvidacije ne događa. Već sam ti pokazao službene statistike vlade SADa po kojima je u 20 godina povećan broj novčanica u opticaju u iznosu od 50%.

Quote
Bitcoin isto cirkulira - to je kupnja roba i usluga koju spominješ, no njega izdavatelji nikad ne povlače iz opticaja, nikad ga ne likvidiraju. On nema permanentne cikluse kreacije i likvidacije pri kojima bi se isplaćivali imatelji bitcoina. On je u beskonačnom lancu cirkulacije

Pa baš zato nije prevara.
FIAT se svako godine tiska, i svake godine ga je sve više.
Pa sjeti se cijena u Hrvatskoj 2000. i usporedi sa danas. Sve je bilo u pola cijene, ne zato jer je stvarno bilo jeftinije nego jer je bilo manje kuna u opticaju pa se brojčano činilo manje.
Svake godine FIAT se tiska u prosjeku nekih 3% ukupnog iznosa, nešto sitno što se likvidira je sasvim nerelevantno jer prosječna valuta u 30 godina najmanje upola poveća količinu novca u opticaju i time redovno krade od svojih štediša godišnje 3% njihove imovine.

Bitcoin nitko ne može stvoriti iz ničega kao što se to radi s FIATom.
Koliko bitcoina ima, toliko ga ima, i nitko ga nikad ne može ukrasti od tebe tiskanjem novog bitcoina.

Quote
Njega su iz ničega stvorili prevaranti, pokupili od tržišnih aktera robe, usluge i naplatne financijske instrumente i dali petama vjetra.
Ne postoje apsolutno nikakve financijske transakcije na blokchchainu koje bi mogle potvrditi ovu izmišljenu hipotezu.
Zašto bi ti prevaranti ostavili milijun bitcoina na jednoj adresi? Iznos koji se danas u mjenjačnicama bitcoina konvertira u 100 milijardi dolara.
Ne žele tih 100 milijardi? Dosta im je? Cheesy
Vidim da ne možeš savladati par stepenica logičkog silogizma, a možda i namjerno izigravaš francusku sobaricu, pa će ti pristupiti  kao pučkoškolcu i postaviti par jednostavnih pitanja.

Kad banka odobri kredit stavljanjem brojki na tekući račun zajmoprimca, a ovaj za te brojke kupi robe ili usluge na tržištu, kako će on doći natrag do tih brojki kad mora platiti prvu ratu kredita? Hoće li mu te brojke pasti s neba ili on mora imateljima tih brojki "isplatiti" neke robe i usluge?

Ako su brojke na tekućem računu nastale kreditom, što se događa s njima kad se kredit vrati?

Eto, toliko za početak. Čisto da krenemo od osnova, ako zaista ne glumataš.

Pages:
Jump to: