Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 280. (Read 1109040 times)

legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Efsane düşüş oldu. En dibe gelip doyuma ulaşıldığında bakalım fırsat verecek mi? Bu inişin çıkışı da bir hayli sancılı olacaktır. Baya bir insanın dili yandı. Uzun soluklu bir yatay seyir bizi bekliyor olacak kanımca. Eskiler bilir, bitcoin ne zaman yatay seyir izlediği dönemlere girse yatırımcı karlılık için altcoinlere dönmüştür bu kez nasıl olacak merak ediyorum.
sr. member
Activity: 658
Merit: 280
Bir çok kişi için 7000$'a düşmesi sürpriz olmuşken benim için 20.000$'a çıkması asıl sürprizdi. 10.000-11.000 yıl sonu hedefim vardı. Fazlası benim açımdan balon kısmı. Yanlış anlaşılmasın balon dedim diye fakat forum da bile oluşan balon yüzünden Merit sistemi geldi. Bu balondan kastım fiyat değilde balon yatırımcı yada balon ilgili.

Bitfinex'i izlerken farkettim. Kıyamet gibi buy order var. Bitcoin böyle düşerken kim buy order açar? Gerçekten bir Bitcoin kıtlığı varmış ve insanlar şuan çılgınlar gibi Bitcoin topluyor.
legendary
Activity: 1120
Merit: 1003
7000 de tutunacak dalımız varmış diyerek 2 3 günlük trend 7000 civarı sonrası için panik yapanların hareketi ile ilerleriz artık geri dönüşü olmayan yola girdik 3 5 ay 6 ay 1 sene geriden yeniden yerlerimizi alıcaz. yapacak bir sey yok oyun daha yeni başladı.
sr. member
Activity: 546
Merit: 250
Bitcoin'in 7000 doların altına inmesi benim için büyük bir süpriz oldu.Umarım kısa zaman içinde toparlanır ama gidişata bakarsak hiç öyle gözükmüyor.Umarım yakın zamanda bir kaç olumlu haber piyasayı toparlar.
legendary
Activity: 1108
Merit: 1002
Evet 10K altına indik nihayet. Şu anda bittrex'de 9650$. Bakalım nereye kadar gidecek.
Ben şahsen 7-8K ya kadar düşer diye tahmin ediyordum, o nedenle dün 13500 seviyesinde tamamen fiata dönmüştüm. Zaten çok bir şey yoktu.
Bakalım nerde duracak, nerden dönecek.

8k dediler diye 8k olucak diye birşey yok spekülatif yorumlara göre işlem yapmayın bence. döndü zaten şuan geçmiş olsun. btc gene toparlar olan altlara oldu yine sepet yapanlar fln vardı bol bol terse kaldılar yine.

Beklediğim fiyatlar geldi, ancak hala kararsızım şahsen girip girmemekte.
2 sene önce olsa şu an alım yapardım ancak piyasa eskisi gibi değil. O nedenle bir süre daha izlemeye karar verdim.
Şu an ufak tefek al sat yapıyorum altlarda, sırf can sıkıntısından.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
Düşüş trendinde ilk kaideden sallamamı yapmak istiyorum:
Var olan duruma soluksuz devam ederiz 5800, yazı ile beşbinsekiyüz'den geri sekeriz. Tutmazsa 5500'de görüşürüz, ikinciyi sallarım Smiley
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
gercekten o kadar cok para kaybettim ki kendim bile inanamıyorum ve artık umurumdada değil.
şimdi instagramda btc ile hiç alakası olmayan bir arkadaş paylaşmış resmen benim için paylaşmış.

inşallah bu kötü zamanları hepberaber atlatıcaz ne diyim  Sad
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
8000'in altına değerek yapılan reddetme(rejection) oyunu 7000'de de yapıldı, ama bu tabiki böyle devam etmeyecek. Papaz her zaman pilav yemez sözü burada defalarca söylendi Smiley
Biliyorsunuz, 20000 dolara yaklaştığımız dönemde fiyatın aritmetik değil, geometrik artmış olduğunu görmüştük. Şimdiyse bu yapılan büyük, kocaman düzeltme ile Bitcoin, kendine "aritmetik bir destek" arıyor olabilir. Yani, geometrikten aritmetiğe "nereden" döneceğini belirleyecek olabilir.
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
semsiye acildi. buralar tenhalastiginda bu kalabalik azaldiginda tekrardan piyasaya girilmeli diye dusunuyorum. bu yuzden burada kaliciyim herkes bir gun gitsede burada olacagim ve kazanacagim.
sr. member
Activity: 476
Merit: 257
Ben kısa vadede 11 bin, Haziran'da 19 bin, sene sonunda 35 bin olacağını tahmin ediyorum çünkü geçen senede piyasa %50 crash yedikten sonra fiyat 15 bin dolara kadar katlamıştı.
full member
Activity: 128
Merit: 100
o havadan basilan tetherler ki yabancilar buna thin air diyorlar, ne zaman ki karsiligi olarak piyasadan cekilir, yani kisacasi btc karsiligi 1 e 1 olur, iste o zaman dusus son bulur. Su an yeni tether basilamadigi gibi piyasadan tetherde cekmek zorundalar.

Eh bu da yuzde 50 den fazla dususu getirdi.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
Doğallık konusu tartışılmış bayağı. Smiley Ben şöyle yorumluyorum; bitcoin yükselirken "bu kadar yükselmesi hiç normal değil" diyorduk. Hatta 13000 doları gördüğünde ben de dahil birkaç kişi bu başlık altında trenden ayrıldığımızı yazmıştık.
Şimdiyse "bu kadar düşmesi hiç normal değil" diyoruz. Yükselirken ne kadar sarsıyorsa düşerken de bir o kadar sarsması gayet doğal.

Trenden inenlerden biri de bendim, 13K - 16K araliginda uzun sureli holder olarak tamamini cikmistim.

Fiyat ben sattikdan sonra 19K ya kadar cikti ancak hic orali olmadim, cunku ciddi bir duzeltme gelecegine inancim tamdi. 30K - 50 K diyenler ise bana gore bir iluzyonun icindeydiler.  Hatta yanilmiyorsam sizde uzun sureli holder petahash bile artik trenden indi demistiniz diye hatirliyorum.

Son aylarda ilgili ilgisiz, o kadar cok insanin agzina dolandi bitcoin maaselef korkutmustu beni ve amacindan da sapmisti.

Birde yeni baslayan insanlarin adi sani duyulmamis, altcoinlere yonelmesi ise sonun baslangici idi maalesef. Yahu ben yillardir bu isin icindeyim, bugune kadar bitcoin ve litecoin haricinde hic bir seye girmemisimdir. Litecoin hacmim de bitcoinin 100 de 1 idir ancak.

Insanlar daha bitcoin nedir ogrenmeden atladilar altlara. simdi de maalesef cokuntu yasaniyor.

Arkadaslar Bitcoin PAINTBALL turnuvasi ise altcoinler suriye icsavasidir. Adami alninin ortasindan vururlar, ne oldugunu arafta bile anlayamazsin.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
~snip
Yüzde 80 inin 1000 kişinin elinde olduğunu düşünürsek evet ama bu durumda beyinimiz kafamızda değil başka yerimizde demektir.
Hali ile g*tümüzden uydurmuş oluruz.

Rüyamda bitcoinin düştüğünü gördüm uyandım baktım bitcoin rüyamdakinden bile daha çok düşmüştü  Cheesy
~snip

Günün en eğlenceli iki yorumlu olarak kayıtlara alınsın  Wink

9000'den aşağısı hala aşağı bende. Uzun sürebilir. Düşüşe etki olarak Tether'in payının büyük olduğunu düşünüyorum ben de. Destekleyici unsur olarak da yasaklamalar, kısıtlamalar ve panik tabi.
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
en basit senaryo ama bitfinex elindeki btc leri satarak piyasadan usdt topluyor şu suç duyurusu yuzunden.
başka türlü bu fiyatlardan satacak adam bilmiyorum ben zararını kabul edip.olsada cok kucuk bir yuzdedir diye dusunuyorum.
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
Doğallık konusu tartışılmış bayağı. Smiley Ben şöyle yorumluyorum; bitcoin yükselirken "bu kadar yükselmesi hiç normal değil" diyorduk. Hatta 13000 doları gördüğünde ben de dahil birkaç kişi bu başlık altında trenden ayrıldığımızı yazmıştık.
Şimdiyse "bu kadar düşmesi hiç normal değil" diyoruz. Yükselirken ne kadar sarsıyorsa düşerken de bir o kadar sarsması gayet doğal.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
2014 de borsa patladıda büyük düşüş oldu vs. tekrar 2014 krizine döndü olayda, anlamıyorum ne yaşadıkda biz bu hale geldi durum?
legendary
Activity: 1877
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
Rüyamda bitcoinin düştüğünü gördüm uyandım baktım bitcoin rüyamdakinden bile daha çok düşmüştü  Cheesy

bitcoinin fiyatı doğal değil diyen arkadaşlar yükselirken doğal değil miydi ?
Fiyatı kim yükseltmişse o düşürüyor başkasını aramaya gerek yok, panik alımı yapan şimdi panik satışı yapıyor. Suçu başka yerde aramayın, her sene aynı lafları ediyoruz belki bazılarınız anlar ne diyelim, doğru birdir yanlış çoktur, yanlış önermeler bir sürü duyarsınız ama doğrusunu aynı şekliyle hep duyarsınız.
Panik yapanların elindeki para bitince düşüşte biter. Piyasanın dönüşü bu panikçilerin tükenmesine bağlı.bitcoin 8bin olmadan önce giren deneyimsiz traderlar yüksekten satamadık zararda etmiyoruz şimdi satabiliriz diyebilirler.Deneyimlilerde panikçiler her halukarda satıyor bizde satıp dipten alalım diye satabilirler, dönüş noktasını bulabileceğinizden eminseniz sizde satabilirsiniz ama dönüşü kaçırırsanız ortada kalırsınız.
hero member
Activity: 1330
Merit: 533
Borsalardaki Bitcoin miktarının yüzde seksen gibi yoğunluk miktarının 1000 kişinin elinde olduğunu düşünürsek, spekülasyon yapmak zor olmaz. Şimdi yaşadığınız hadise azınlık oyunu olabilir.

Yüzde 80 inin 1000 kişinin elinde olduğunu düşünürsek evet ama bu durumda beyinimiz kafamızda değil başka yerimizde demektir.
Hali ile g*tümüzden uydurmuş oluruz.

Bu arada spekülatif olayların olduğu konusunda haklı olabilirsiniz.
hero member
Activity: 678
Merit: 501
tahminim yeni zemin 4000 - 6000 civarı sonra yatay gidebilir, yukarıdan satılanları toparlamak için.
member
Activity: 98
Merit: 10
Borsalardaki Bitcoin miktarının yüzde seksen gibi yoğunluk miktarının 1000 kişinin elinde olduğunu düşünürsek, spekülasyon yapmak zor olmaz. Şimdi yaşadığınız hadise azınlık oyunu olabilir.
Jump to: