Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 481. (Read 1108999 times)

sr. member
Activity: 854
Merit: 256
Çindeki btc çekim yasağı devam ettiği sürece altcoinler sürekli yükselecektir.Btcnin yasaklanması altcoinlere yaradı

Bu yasak bitti diye biliyorum başgan:)
Yükselişin sebebini Bitfinex'den paralarını çıkarmaya çalışanlara bağlıyorum ben.
Kötü senaryom ise şöyle: Bitfinex'de pumplayarak aldıkları BTC'leri başka borsalarda dumplayarak borsalar arası garip fiyat farkları oluşacaktır. Ki, şu an bu senaryo oluşuyor gibi.

Bitfinex: 1254$
Bitstamp: 1197$

Dikkatli olmakta fayda var, yeni işe başlayan arkadaşlar bunu bir arbitraj fırsatı olarak görebilirler...

Selamlar

yasagın bittiği haberi nereden geldi? ben devam ettiğini biliyorum, ay sonu kalkacak diye bir söylenti duymuştum.
newbie
Activity: 56
Merit: 0
Çindeki btc çekim yasağı devam ettiği sürece altcoinler sürekli yükselecektir.Btcnin yasaklanması altcoinlere yaradı

Yükselişin sebebini Bitfinex'den paralarını çıkarmaya çalışanlara bağlıyorum ben.
Kötü senaryom ise şöyle: Bitfinex'de pumplayarak aldıkları BTC'leri başka borsalarda dumplayarak borsalar arası garip fiyat farkları oluşacaktır. Ki, şu an bu senaryo oluşuyor gibi.

Dikkatli olmakta fayda var, yeni işe başlayan arkadaşlar bunu bir arbitraj fırsatı olarak görebilirler...

Selamlar

Arkadaşlar forumda ve polo da yeniyim iki haftalık bir geçmişim Smiley var. Bir haftadır kazandığım dünkü btc çıkışıyla uçtu elimde LTC XRP ve RIC var.
Bozup btc demi kalsam yoksa btc 260 larda gezinip bir müddet takılırmı ?
Kesin bilgi kimsede yok biliyorum ama düşünceleriniz önemli sonuçta tecrübeler deneyimlerin acı tatlısonucudur ):
member
Activity: 106
Merit: 10
Vi Veri Veniversum Vivus Vici

Selamlar
sr. member
Activity: 686
Merit: 250
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
Arkadaşlarınıza Bitcoin almaları tavsiyesinde bulunabilirsiniz.
Neden böyle düşünüyorsunuz? btc nin yukseleceğini düşündüğünüz veriler nedir?polemik icin değil gercekten fikrinizi merak ettiğim için soruyorum.

Bence en önemli verilerden biri BTC dominance. Bu gösterge ne zaman dibe vurduysa, sonrasında tekrar yükselme eğilimine girmiş.

http://coinmarketcap.com/charts/#btc-percentage

Bu şu demek. Altcoinler bitcoinden çıkan para ile şu an için gerekenden fazla yükseldiler, ve bu paranın bitcoine geri dönmesi çok uzun sürmeyecek.

Paranın altcoinlerden çıkıp bitcoine geri döneceğini düşünmenizin sebebi nedir? Etherciler de ether 100-200$ olacak diyorlar. Monerocular ayrı bir beklentide. Litecoinci ayrı bir beklentide. Bu halde nasıl olacak bu iş?

BTC dominance %99 ihtimalle yükseleceğine göre altcoinlerden çıkan para bitcoine geri dönecek. Daha nasıl açıklayabilirim bilmiyorum. Etherciler kusura bakmasınlar, bu böyle olacak. LTC daha da yükselebilir şu sıralar. LTC'yi şu anda diğer altcoinlerden ayrı tutmak lazım.

LTC son dönemde diğer altcoinlerden ayrıldı, bitcoinle birlikte hareket ediyor sanki, bende bitcoinde ciddi pump bekliyorum, 1500 usd leri görebiliriz, ltc yide peşinden sürükleyecektir, tabi fork muamması çözülürse
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
Neden böyle düşünüyorsunuz? btc nin yukseleceğini düşündüğünüz veriler nedir?polemik icin değil gercekten fikrinizi merak ettiğim için soruyorum.

Bence en önemli verilerden biri BTC dominance. Bu gösterge ne zaman dibe vurduysa, sonrasında tekrar yükselme eğilimine girmiş.

Bu şu demek. Altcoinler bitcoinden çıkan para ile şu an için gerekenden fazla yükseldiler, ve bu paranın bitcoine geri dönmesi çok uzun sürmeyecek.

Paranın altcoinlerden çıkıp bitcoine geri döneceğini düşünmenizin sebebi nedir? Etherciler de ether 100-200$ olacak diyorlar. Monerocular ayrı bir beklentide. Litecoinci ayrı bir beklentide. Bu halde nasıl olacak bu iş?

BTC dominance %99 ihtimalle yükseleceğine göre altcoinlerden çıkan para bitcoine geri dönecek. Daha nasıl açıklayabilirim bilmiyorum. Etherciler kusura bakmasınlar, bu böyle olacak. LTC daha da yükselebilir şu sıralar. LTC'yi şu anda diğer altcoinlerden ayrı tutmak lazım.
sr. member
Activity: 371

hero member

legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
hero member
Activity: 616
Merit: 503
@coaex - LBMA certified Gold & Silver
full member
Activity: 232
Merit: 100
Borsalar arasında absürt farklar var anlam verebildiniz mi?

Bitstamp 1153.16
Coinbase 1178
Bitfinex 1201.5
OKCoin 1191.80

bunlar hep oluyor yani çok kafayı takmamak lazım. mesela mart ayında bu fork muhabbetleri dönerken ve sonrasında btc-e, bitstamp ile bitfinex'e kıyasla yüksekti 10-15$ kadar. ama şimdi tam tersi olmuş. bir ara da poloniex mesela düşüktü şimdi bakıyoruz diğer yerler 1190$'da gezerken poloniex 1210$ civarında gezebiliyor.
hero member

Bitstamp 1153.16
Coinbase 1178
Bitfinex 1201.5
OKCoin 1191.80

Coinbase'deki düşüş GDAX yüzünden. Geçen gün bakım yapıcaz diye margin hesabı olanların pozisyonlarını kapattırdılar. Tahminimce Long miktarı daha fazla olduğu için fiyat aşağılara sarktı, ama aradaki fark zamanla kapanır.

Bitfinex ve Poloniex birbirilerine çok yakın.

Bitstamp neden daha düşük bilmiyorum, ama hacim olarak diğerlerinden daha düşük olduğunu unutmamak lazım.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
Vallahi 500 liraydı, 0.1'i çocuk doğdu diye dağıtmıştık. Hehe.

Şaka bir yana, bitcoin'in son zamanlardaki fiyat performansı, doğal talebin hızla arttığını gösteriyor gibi. Neler yaptılar, ne tahminler, ne analizler, yine de taş gibi duruyor.

Öte yandan dün gdax'de biri 112 btc ile fiyatı 6 cente düşürdü, garipti.

çalıntı filan olabilir her türlü kar ettikleri şeyi herkes bedava olmamak kaydıyla her fiyata satıyor biliyorsunuz
full member
Activity: 154
Merit: 100

Bitstamp 1153.16
Coinbase 1178
Bitfinex 1201.5
OKCoin 1191.80
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
Vallahi 500 liraydı, 0.1'i çocuk doğdu diye dağıtmıştık. Hehe.

Şaka bir yana, bitcoin'in son zamanlardaki fiyat performansı, doğal talebin hızla arttığını gösteriyor gibi. Neler yaptılar, ne tahminler, ne analizler, yine de taş gibi duruyor.

Öte yandan dün gdax'de biri 112 btc ile fiyatı 6 cente düşürdü, garipti.
hero member
Activity: 882
Merit: 507
02.02.2015 tarihinde bitcoin alıp satarken ki hesap kitap defterimden bir görüntü.
Vay be. 1 BTC 555 TL Cheesy

Vay be bir aralar bu bitcoinden bir cacık olmaz diyenler vardı. Bende bir ara bunlara dahil olabilirim  Cheesy şimdi birden sıçrama yaptı ama zamanla bunların olacağı belliydi az çok. Artık dahada yukarı çıkacakmı onu bekleme halindeyiz.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
02.02.2015 tarihinde bitcoin alıp satarken ki hesap kitap defterimden bir görüntü.
Vay be. 1 BTC 555 TL Cheesy

hero member
Activity: 1680
Merit: 529
çatallaşma hikayesi gerçek değilmiş o zaman.

Pump coming very soon  Grin

coininiz bol olsun..

borsalar pek de öyle göstermiyor sanki bugün için. çünkü ethereum da baya bir aradan sonra 50$ bandını geçmiş durumda. dash de gümbür gümbür geliyor. tekrardan aşağıyı mı göreceğiz acaba bitcoinde?

Yine bir hafiften bizlere dump gibi gösterip aslında yukarı doğru bir ivme verecekler gibi geliyor şuanlık. Ama doğru olanı şu anda bu dengeyi bozacağını pek sanmıyorum yinede şu dolar bakalım seçimlerden sonra ne olacak.
sr. member
Activity: 406

coininiz bol olsun..

borsalar pek de öyle göstermiyor sanki bugün için. çünkü ethereum da baya bir aradan sonra 50$ bandını geçmiş durumda. dash de gümbür gümbür geliyor. tekrardan aşağıyı mı göreceğiz acaba bitcoinde?
sr. member
Activity: 392

coininiz bol olsun..
Jump to: