Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 480. (Read 1108999 times)

legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
Evet USDT gerçekten kafa karışıklığına sebep veriyor.

Bitfinex'in USD olarak gösterdiği miktar aslında USDT.

Poloniex'de aynı Bitfinex gibi USDT kullanıyor.

Wells Fargo meselesinden dolayı USDT'nin değeri düşmüş durumda.

Kraken'de 1 USDT = 0.93 USD

Yani bitcoin fiyati şu anda aslında $1230 civarında. Dolayısiyle ortada ciddi bir arbitraj fırsatı da yok.

finex normal usd abi, usdt değil. karıştırdın herhalde. finex'de millet parasını çekemediği için usd ile bitcoin alıp o şekilde çıkıyor piyasadan. cold walletları da hackten beri en düşük seviyesinde, bizim merkez bankası rezervi gibi eriyor şu anda.
sr. member
Activity: 420
Merit: 250

Yani bitcoin fiyati şu anda aslında $1230 civarında. Dolayısiyle ortada ciddi bir arbitraj fırsatı da yok.

Yani aslında Polo ve Bitfin'de BTC artmadı sadece USDT'deki düşüş yüzünden gerçek fiyatı dengelemek adına sistem mi yukarı çıkardı BTC fiyatlarını?

USDT sitesinde şöyle bir yazı var ana sayfada hem de bu da yalan çıkıyor o halde?
Every tether is always backed 1-to-1, by traditional currency held in our reserves. So 1 USD₮ is always equivalent to 1 USD.
sr. member
Activity: 686
Düşecek düşecek dedikçe iyice yükseliyor yakın zamanda 1000 seviyesine düşermi ne dersiniz
hero member
Activity: 1655
Merit: 600

sr. member
Polo'da sıkıntı yok, USDT'de var. O şirketin hesaplarını da Wells Fargo durdurmuş, dolayısıyla insanlar USDT'sini USD'ye çeviremiyor.

Bu USDT sanırım https://tether.to/ adresindeki şirket oluyor. Bitfinex mesela dava etti sanırım o bankayı. Şöyle bırakayım okumak isteyen olursa diye.

https://news.bitcoin.com/bitfinex-withdraws-lawsuit-wells-fargo/

http://www.coindesk.com/bitcoin-exchange-bitfinex-sues-wells-fargo-over-bank-transfer-freeze/
sr. member
Şuan Türk borsaları fiyatı geriden takip ediyor arbitraj fırsatı var.

Ne şekilde işlem yapılabilir ki? Yazar mısınız? Herkes arbitraj falan diyor yabancı borsayla burası arasında neyin artbitrajı anlayamıyorum ben. Teşekkürler.
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
Polo'da sıkıntı yok, USDT'de var. O şirketin hesaplarını da Wells Fargo durdurmuş, dolayısıyla insanlar USDT'sini USD'ye çeviremiyor.
legendary
Activity: 1020
Merit: 1027
Bitfinex'den şu anda insanlar paralarını çekemiyor, tamamen durmuş durumda. Herkes zararına bile olsa Bitcoin alıp çıkma peşindeler, yapay bir yükseliş var. Diğer borsalarda fark iyice açıldığı için yavaş yavaş tırmanmaya başladı, olay bu. Dikkatli olmanızı öneririm, yükseliş Bitfinex'de oluşan sorun yüzünden.

Bitcoin'in tutunamayıp düşeceğine ben de katılıyorum bu seviyeden ama sorunun sadece Bitfinex ile olmadığı çok aşikar. Burda katılmıyorum bu yoruma. Poloniex'te de 1.325$ idi yani biraz önce. Günlerdir yüksek zaten poloniex'te fiyat diğer borsalara göre. Büyük bir para çekme sıkıntısı duymadım poloniex'te.

Poloniex'de yine aynı şekilde sıkıntı var, yakında Reddit'e düşer...
hero member
Activity: 510
Merit: 500
Şuan Türk borsaları fiyatı geriden takip ediyor arbitraj fırsatı var.
sr. member
Activity: 644
Merit: 271
Bitfinex'den şu anda insanlar paralarını çekemiyor, tamamen durmuş durumda. Herkes zararına bile olsa Bitcoin alıp çıkma peşindeler, yapay bir yükseliş var. Diğer borsalarda fark iyice açıldığı için yavaş yavaş tırmanmaya başladı, olay bu. Dikkatli olmanızı öneririm, yükseliş Bitfinex'de oluşan sorun yüzünden.

Bitcoin'in tutunamayıp düşeceğine ben de katılıyorum bu seviyeden ama sorunun sadece Bitfinex ile olmadığı çok aşikar. Burda katılmıyorum bu yoruma. Poloniex'te de 1.325$ idi yani biraz önce. Günlerdir yüksek zaten poloniex'te fiyat diğer borsalara göre. Büyük bir para çekme sıkıntısı duymadım poloniex'te.
hero member
bence sadece Bitfinex ile alakalı değil bu yükseliş.
hero member
Activity: 510
Merit: 500
Tam bu olayı yazıyordum ki yazılmış. Sorun çözülene kadar yavaş yavaş tırmanıp sonra gevşeyeceğini düşünüyorum
legendary
Activity: 1020
Merit: 1027
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
hindistanda altin swaplari icin sikca kullaniliyor bitcoin, demek ki adamlar artik uyanmis ki , taniyip

madem bu is oluyor, gozumuzun onunde olsun demisler. olumlu bir haber tabi ki bitcoin camiasi icin.
hero member
hindistan devletinin yakın zamanda bitcoin'i yasal bir para birimi olarak tanıyacağına ilişkin haberler var. sıçrama bu yüzden olmuş olabilir.

kaynak neresidir ?

https://cointelegraph.com/news/india-may-recognize-bitcoin-before-summer-and-tax-it
legendary
hindistan devletinin yakın zamanda bitcoin'i yasal bir para birimi olarak tanıyacağına ilişkin haberler var. sıçrama bu yüzden olmuş olabilir.

kaynak neresidir ?

hero member

ayrıca segwit konusunda bir takım gelişmeler var. segwit'in geçmesine izin vermeyen çinli madenciler segwit'e karşı olmadıklarını, ama bitcoin core ile aralarında konsensus kurulması gerektiğini açıkladılar.
legendary
bitfinex 1318 dolara cikti,

kendi athsine 20 dolar kaldi, bugun yeni bir ath gelebilir bitfinexden.

sr. member
Activity: 406
Çindeki btc çekim yasağı devam ettiği sürece altcoinler sürekli yükselecektir.Btcnin yasaklanması altcoinlere yaradı

çinde btc çekim yasağı var da altcoin çekim yasağı mı yok yani nedir benim kafam karıştı. btcye yasaklama geldiyse altcoinlere de hayli hayli gelmemiş midir sanki...
member
Activity: 106
Merit: 10
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Çindeki btc çekim yasağı devam ettiği sürece altcoinler sürekli yükselecektir.Btcnin yasaklanması altcoinlere yaradı

Bu yasak bitti diye biliyorum başgan:)
Yükselişin sebebini Bitfinex'den paralarını çıkarmaya çalışanlara bağlıyorum ben.
Kötü senaryom ise şöyle: Bitfinex'de pumplayarak aldıkları BTC'leri başka borsalarda dumplayarak borsalar arası garip fiyat farkları oluşacaktır. Ki, şu an bu senaryo oluşuyor gibi.

Bitfinex: 1254$
Bitstamp: 1197$

Dikkatli olmakta fayda var, yeni işe başlayan arkadaşlar bunu bir arbitraj fırsatı olarak görebilirler...

Selamlar

yasagın bittiği haberi nereden geldi? ben devam ettiğini biliyorum, ay sonu kalkacak diye bir söylenti duymuştum.

Haklısın; "yasağın kalkacağı" haberi, nedense benim kafamda "yasak kalktı" gibi algılanmış. Bu durum işleri biraz daha karmaşıklaştırıyor.
Jump to: