Pages:
Author

Topic: CoinFlux - Serviciu de schimb [official] - page 15. (Read 40856 times)

sr. member
Activity: 742
Merit: 252
August 04, 2017, 05:41:43 AM
#16
Am cumparat primul Bitcoin prin Coinflux. Wink
Primisem mail-ul dar nu vazusem ca este si un premiu. Era primit.
newbie
Activity: 2
Merit: 0
Anonimitatea si siguranta sunt in interiorul retelei bitcoin.

La fel cum anonimitatea si siguranta ar trebui sa fie in interiorul contului meu bancar pe care il folosesc pe coinflux. De ce trebuie sa va dam voua date cand datele deja sunt la banca, nu? Lasa banca sa se asigure ca e contul ok, ca nu e spart/furat etc. Oricum e treaba lor, nu a voastra. Corect? Ca doar de aia avem nevoie si de cont in banca. Daca ati oferi voi si contul ala si nu am mai avea nevoie de o banca, atunci da, as fi de acord.
In fine, nu vreau sa para ca aruncam cu noroi sau ceva de genul, ca chiar nu e cazul, e doar o parere. Smiley Voi faceti cum vreti si clar, cum zice si serje, nu ne forteaza nimeni sa folosim ceva anume. Dar oare cati clienti in plus ati fi avut daca nu era nevoie de asta? Romanii si asa sunt sceptici sa isi dea datele online.
Toate cele bune!
full member
Activity: 135
Merit: 100
CEO, CoinFlux
August 04, 2017, 05:03:05 AM
#15
Am extras castigatorul unui Ledger Nano S in urma survey-ului lansat luna trecuta.

https://www.facebook.com/CoinFluxServices/videos/1984424991792194/
full member
Activity: 135
Merit: 100
CEO, CoinFlux
Azi am lansat portofelul CoinFlux. In el puteti pastra RON sau EUR pentru tranzactii 24/7. Alimentarea se poate face prin transfer bancar, sau prin vanzarea de monede digitale.

Mai multe informatii pe blog: https://medium.com/coinflux/currency-wallet-at-coinflux-80b4e3b75833

legendary
Activity: 1232
Merit: 1002
Ba dar voi aveți conturi pe poloniex?
Ca și aia cer și a dracu pielea pe ei azi au volum de 72000+BTC, 8000+ETH, 5000+XMR și 8000000+USDT.
Și culmea nimeni nu se plange!

Voi unde ați trăit pana acuma?
Pana și la ATM de BTC îți trebuie buletin!

Vrei fata în fata ai localbitcoin cu preturi mai mari cu aproximativ 15-20%

Nu va forțează nimeni sa schimbați cu coinflux!
full member
Activity: 135
Merit: 100
CEO, CoinFlux
Ce mi se pare scarbos este ca se cere copie dupa buletin si poza cu buletinul in mana.

CoinFlux ofera un serviciu financiar. Standardul in aceasta industrie este ca entitatea care ofera serviciul sa isi cunoasca clientii (KYC).

Nu acceptam copii dupa documente. Daca avem suspiciuni in legatura cu validitatea documentului, solicitam inclusiv selfie cu documentul.
Luam aceste masuri pentru a proteja persoanele care au fost victima furtului de date de acces la internet banking (au fost probleme anul trecut la ING si Piraeus) si a ii (si ne) protejam de posibile cazuri de frauda.
Am avut multe persoane care ne-au multumit ca nu am deschis conturi cu documente false si ca nu am permis ca economiile lor sa fie furate prin bitcoin de catre diversi raufactori.

Ai dreptul sa faci tranzactii cu ce serviciu de schimb doresti. Poti alege unul care (inca) nu face KYC.
La fel, si noi ne rezervam dreptul de a alege cu cine efectuam tranzactii; refuzam persoane cu dosare penale de trafic de droguri sau spalare de bani, sau rude de politicieni.

Am confirmat contul cu aceasta prostie, dar acum regret si ma astept in viitorul apropiat sa imi vanda cineva datele pe dark market.
Luati la intrebari, am inteles ca nu se stocheaza pe acelasi server aceste copii dupa buletin, dar nu am nicio garantie. Pe net se vand astfel de chestii si sunt procurate prin aceeasi metoda: site trusted care te pune sa iti confirmi identitatea, care apoi iti vand datele sau sunt furate de hacker..

Prin natura aplicatiei si a modului in care este rulata nu putem sa pastram documentele in acelasi server cu aplicatia. Documentele sunt pastrate encrypted separat de aplicatie.
Vom schimba sistemul de KYC in curand, iar documentele vor fi pastrate intr-un sistem PCI-compliant pentru a garanta siguranta acestora.

Da, asta si mie mi se pare foarte aiurea. Am vrut acum ceva timp sa imi fac cont dar am renuntat cand am vazut ca trebuie sa dam datele asa.
Unde mai e smecheria cu bitcoin atunci (anonimitate, siguranta etc)? Daca vreau sa imi dau datele atunci folosesc banca.
Acum sincer, nu cred eu ca cei de la CoinFlux vand datele dar mna, tot nu mi se pare ok.

Anonimitatea si siguranta sunt in interiorul retelei bitcoin. Cand vrei sa treci din crypto intr-un sistem lipsit de anonimat, cum e RON, atunci pierzi anonimatul. Este alegerea ta daca folosesti un serviciu de schimb cu KYC care iti ofera un pret bun, sau poti sa alegi alte metode de a schimba bitcoin la un pret mai putin bun. Banca nu ofera serviciu de schimb de bitcoin, iar daca ar oferi, ar fi tot cu KYC.

Echipa CoinFlux
newbie
Activity: 2
Merit: 0
Da, asta si mie mi se pare foarte aiurea. Am vrut acum ceva timp sa imi fac cont dar am renuntat cand am vazut ca trebuie sa dam datele asa.
Unde mai e smecheria cu bitcoin atunci (anonimitate, siguranta etc)? Daca vreau sa imi dau datele atunci folosesc banca.
Acum sincer, nu cred eu ca cei de la CoinFlux vand datele dar mna, tot nu mi se pare ok.
sr. member
Activity: 351
Merit: 252
acum nu e prost ala care cere . prost e ala care da.
HrN
sr. member
Activity: 339
Merit: 250
Ce mi se pare scarbos este ca se cere copie dupa buletin si poza cu buletinul in mana.
Am confirmat contul cu aceasta prostie, dar acum regret si ma astept in viitorul apropiat sa imi vanda cineva datele pe dark market.
Luati la intrebari, am inteles ca nu se stocheaza pe acelasi server aceste copii dupa buletin, dar nu am nicio garantie. Pe net se vand astfel de chestii si sunt procurate prin aceeasi metoda: site trusted care te pune sa iti confirmi identitatea, care apoi iti vand datele sau sunt furate de hacker..
full member
Activity: 135
Merit: 100
CEO, CoinFlux
April 16, 2017, 05:11:44 AM
#9
Am automatizat tranzactiile cu Litcoin pe CoinFlux.com. Acum puteti efectua vanzari 24/7. Fiecare Flux cu litecoin a primit o adresa unica de vanzare. Plata se face la 5 confirmari. Aveti grija sa nu incurcati adresele de litecoin cu bitcoin sau invers.

Echipa CoinFlux
full member
Activity: 135
Merit: 100
CEO, CoinFlux
April 01, 2017, 04:56:25 PM
#8
Buna ziua,

un exchange romanesc, interesant ... sunt si proprietarii prin zona ? tot timpul m-am intrebat cum arata tranzactiile de exchange, din punct de vedere contabil .

spor !

Pentru orice intrebari in legatura cu serviciul de schimb va asteptam sa contactati Support pe site (Live Chat). Informatii despre activitatea si operatiunile interne nu va putem oferi.


Si eu ma bucur ca fac parte din istoria asta ... chiar daca am doar 6 tranzactii! Cheesy

Felicitari!

Ne bucuram folositi serviciile noastre! Daca aveti sugestii suntem intotdeauna deschisi.

la inscriere este necesara verificarea documnentelor?

Da, este necesara verificarea identitatii. In timpul programului acest proces dureaza in general cateva minute. Colegii de la Support va stau la dispozitie pe site daca aveti intrebari suplimentare.

Echipa CoinFlux
member
Activity: 119
Merit: 100
www.thecryptobot.com
March 31, 2017, 07:07:18 AM
#7
un exchange romanesc, interesant ... sunt si proprietarii prin zona ? tot timpul m-am intrebat cum arata tranzactiile de exchange, din punct de vedere contabil .

spor !
legendary
Activity: 1232
Merit: 1002
March 29, 2017, 05:36:55 PM
#6

Si eu ma bucur ca fac parte din istoria asta ... chiar daca am doar 6 tranzactii! Cheesy

Felicitari!
full member
Activity: 135
Merit: 100
CEO, CoinFlux
March 29, 2017, 05:33:14 PM
#5
Ne bucuram sa raportam ca am procesat tranzactii de peste 100 milioane RON de cand am inceput activitatea in decembrie 2015.

https://www.profit.ro/povesti-cu-profit/it-c/un-start-up-pentru-tranzactii-cu-monede-virtuale-din-cluj-a-procesat-schimburi-de-100-milioane-lei-de-la-lansarea-din-decembrie-2015-16872771
https://bitcoinmagazine.com/articles/bitcoin-rise-romania/

Va multumim pentru increderea oferita!

Echipa CoinFlux
legendary
Activity: 1232
Merit: 1002
March 08, 2017, 03:16:18 PM
#4
la inscriere este necesara verificarea documnentelor?
Da, dar la mine totul s-a intamplat in cateva minute!
hero member
Activity: 2758
Merit: 605
March 08, 2017, 02:27:14 PM
#3
la inscriere este necesara verificarea documnentelor?
legendary
Activity: 1232
Merit: 1002
January 17, 2017, 11:31:45 AM
#2
Un serviciu de schimb fantastic! De ce spun fantastic? Pentru ca sunt rapizi! Am primit banii in aceeasi zi, respectand conditia sa ii vand inainte de 14.40
Multumesc!


A great exchange! Why is it great? Because they were fast! I've received my money the same day! Obeying the condition to sell (confirmations included) my BTC before 14.40.
Thanks
full member
Activity: 135
Merit: 100
CEO, CoinFlux
September 28, 2016, 11:50:43 AM
#1
Link your money to crypto






Serviciu de schimb crypto <-> lei in Romania.




Vindeti si cumparati monede digitale folosind walletul de crypto si contul dumneavoastra bancar. Depuneti bani in portofelul de RON CoinFlux si cumparati monede 24/7.

Monede disponibile pentru a cumpara sau vinde vs RON:
XBT - Bitcoin
ETH - Ether
ETC - Ether Classic
LTC - Litecoin

Conturi personal sau business. Deschideti un cont in doar cateva minute.

Live chat support:
Echipa noastra de profesionisti va raspunde prompt oricaror intrebari, prin live chat sau pe email la [email protected].

Comisioane 0
Conversia se face la cursul de pe site.

Social Media:
Twitter: https://twitter.com/coinflux
Facebook: https://www.facebook.com/CoinFluxServices/
BitcoinTalk: https://bitcointalksearch.org/topic/coinflux-serviciu-de-schimb-official-1629927

Istoric si Echipa:
CoinFlux a fost fondata in decembrie 2015 si ofera servicii de schimb intre crypto si fiat in Romania.
Vlad are experienta de peste 7 ani in sectorul financiar si tranzactioneaza crypto din anul 2014.
Andra lucreaza in sectorul financiar de peste 5 ani. Schimba bitcoin din anul 2015.

Pana in prezent am schimbat peste 160 milioane lei in 20,841 tranzactii cu 3,121 clienti.



Update 16.04.2017
Am automatizat tranzactiile cu Litcoin pe CoinFlux.com. Acum puteti efectua vanzari 24/7 cu plata la 5 confirmari.
Update 10.07.2017
Acum puteti efectua schimburi intre monede digitale direct. Toate combinatiile intre XBT, ETH, ETC si LTC.
Update 26.07.2017
Depuneti RON sau EUR in portofelul CoinFlux, si efectuati tranzactii de cumparare cand doriti. Puteti si vinde monede digitale spre portofelul CoinFlux.

Pages:
Jump to: