Pages:
Author

Topic: Concursuri/tombole pe bitcointalk (sau pe aprope) - page 26. (Read 13060 times)

legendary
Activity: 3668
Merit: 6382
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Hmm, ai dreptate. Nu o sa imi fie usor (program exagerat de strans), dar o sa incerc sa vad de colet chiar maine. In cel mai rau caz macar dau cateva telefoane. Multumesc de idee.

Ai reusit ceva? Smiley

Teoretic da. Practic inca trebuie sa vad.
Joi am dat niste telefoane, mi s-a spus ca au un colet/recomandata pentru mine (deci ar trebui sa fie acela!), dar nu am ajuns joi acolo. Mi s-a promis ca imi va fi pastrat.
Vineri am plecat "in excursie", m-am intors aseara. Azi ar trebui sa ajung la posta. Apoi o sa revin cu noutati  Wink

LE: L-am ridicat azi de la posta. E ce trebuie Cheesy. Am postat poza in concursul original.
Deci am avut noroc. Chiar daca nu l-au introdus in sistem (ceea ce e ciudat, ca macar la coletele prea mici ma asteptam sa apara "colet prea mic si de aceea nu il trecem in sistem", ca la prostioarele pe care le mai iau de pe AliExpress), dar au fost OK cei de la posta de aici.
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem un concurs nou!

[FREE RAFFLE] 488th- ฿ECAUSE I AM STILL IN A GOOD MOOD-CYPHER HODL PRINTED COIN
https://bitcointalksearch.org/topic/free-raffle-488th-ecause-i-am-still-in-a-good-mood-cypher-hodl-printed-coin-5408252

Se pot castiga urmatoarele: o moneda Cypher Hodl printata la imprimanta 3D.


Organizator: krogothmanhattan

Poate participa oricine daca s-a inregistrat anterior datei de 1 iulie.
Modalitate de inscriere: se alege un numar de la 00 la 99 (care nu a fost deja rezervat).
Transportul: gratuit in SUA; pentru restul lumii se va discuta cu minerjones.

Concursul este identic cu cel anterior realizat de OP.



Hmm, ai dreptate. Nu o sa imi fie usor (program exagerat de strans), dar o sa incerc sa vad de colet chiar maine. In cel mai rau caz macar dau cateva telefoane. Multumesc de idee.

Ai reusit ceva? Smiley
legendary
Activity: 3668
Merit: 6382
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Um... eu as sugera ca, din contra, sa te duci cat mai repede. Din cate stiu eu, coletele se tin la coletarie 10 zile lucratoare sau ceva de genul... Uneori le tin si mai mult, dar se plateste taxa de magazinaj. Si, orisicum, nu le tin mult mai mult, ci doar cateva zile in plus. Apoi se returneaza sau, dupa caz, se praduiesc, daca nu este indicata adresa de retur.

Acestea fiind datele problemei, eu unul, daca as fi in locul tau, m-as duce cat mai repede la oficiul postal, nu as sta sa treaca o luna... Nu de alta, dar sa nu te trezesti ca-ti spune ceva de genul "vai, ne pare rau, dar tocmai l-am dat la retur acum o zi". Poate ai noroc si inca il prinzi acolo daca te duci acum... azi-maine... Iti tin pumnii!

Hmm, ai dreptate. Nu o sa imi fie usor (program exagerat de strans), dar o sa incerc sa vad de colet chiar maine. In cel mai rau caz macar dau cateva telefoane. Multumesc de idee.
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Ii mai dau cateva zile, sa treaca intr-adevar luna, si o sa incep sa ii intreb de sanatate.

Um... eu as sugera ca, din contra, sa te duci cat mai repede. Din cate stiu eu, coletele se tin la coletarie 10 zile lucratoare sau ceva de genul... Uneori le tin si mai mult, dar se plateste taxa de magazinaj. Si, orisicum, nu le tin mult mai mult, ci doar cateva zile in plus. Apoi se returneaza sau, dupa caz, se praduiesc, daca nu este indicata adresa de retur.

Acestea fiind datele problemei, eu unul, daca as fi in locul tau, m-as duce cat mai repede la oficiul postal, nu as sta sa treaca o luna... Nu de alta, dar sa nu te trezesti ca-ti spune ceva de genul "vai, ne pare rau, dar tocmai l-am dat la retur acum o zi". Poate ai noroc si inca il prinzi acolo daca te duci acum... azi-maine... Iti tin pumnii!
legendary
Activity: 3668
Merit: 6382
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Fiuuu... ar fi trist sa fie asa... nu are cum! Poate ca ar fi mai bine sa te duci direct la oficiul postal si sa vorbesti cu dirigintele...? Zic si eu... Ii arati si lui AWB-ul, apoi poate ca te va ajuta sa gasesti coletul... Sau sa iei direct legatura cu firma de curierat care l-a adus pana la Otopeni...?

Ii mai dau cateva zile, sa treaca intr-adevar luna, si o sa incep sa ii intreb de sanatate.

Ce nu inteleg insa este de ce sa faci pauza aceasta... Chiar si sa fi fost ratacit coletul, cred ca este o situatie destul de rara totusi... Din cauza asta vrei sa renunti? De teama ca s-ar putea pierde si altele...?

Cam da. Adica si iau sansa altuia, si platesc pentru transport, mai deranjez si oamenii sa se dea peste cap sa trimita, mai si sper.. ca sa raman cu buzele umflate? Mai bine pas.

Imi pare rau sa aud ! Stiu cum e  Sad

Am patit si eu ceva asemanator. Trebuia sa vina la Posta Vamala dar dupa ce am mai vorbit e posibil sa fi venit la alt oficiu postal si nu am fost notificat. Cand am vorbit dincolo deja trecusera 1-2 luni si nu mai aveau/stiau nimic despre colet. Sau pentru ca era un briceag a ramas la vama... nu stiu.

Mie mi-a fost trimis fara tracking si adresa de retur. Deci e praduit deja cu siguranta.

Mda, asta este posta noastra de stat. Exact la fel de serioasa cam ca orice din tara asta.
copper member
Activity: 764
Merit: 700
Defend Bitcoin and its PoW: bitcoincleanup.com
Mi-a fost trimis si... deja de o luna AWB-ul arata ca a ajuns la Otopeni, dar Posta Romana nu il "vede". Sper ca nu mi l-au furat astia de la Posta sau mai stiu eu ce...  Sad

Imi pare rau sa aud ! Stiu cum e  Sad

Am patit si eu ceva asemanator. Trebuia sa vina la Posta Vamala dar dupa ce am mai vorbit e posibil sa fi venit la alt oficiu postal si nu am fost notificat. Cand am vorbit dincolo deja trecusera 1-2 luni si nu mai aveau/stiau nimic despre colet. Sau pentru ca era un briceag a ramas la vama... nu stiu.

Mie mi-a fost trimis fara tracking si adresa de retur. Deci e praduit deja cu siguranta.

Bafta cu livrarea pe viitor, ca la tombole mai castigam din cand in cand  Wink
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Bafta sa ai!

Merci! Smiley

Poate stii ca am castigat un concurs anul asta. Mi-a fost trimis si... deja de o luna AWB-ul arata ca a ajuns la Otopeni, dar Posta Romana nu il "vede". Sper ca nu mi l-au furat astia de la Posta sau mai stiu eu ce...  Sad

Fiuuu... ar fi trist sa fie asa... nu are cum! Poate ca ar fi mai bine sa te duci direct la oficiul postal si sa vorbesti cu dirigintele...? Zic si eu... Ii arati si lui AWB-ul, apoi poate ca te va ajuta sa gasesti coletul... Sau sa iei direct legatura cu firma de curierat care l-a adus pana la Otopeni...?

Momentan o sa iau o pauza de la concursuri, cel putin cele din State si ma gandesc ce sa fac.

Ce nu inteleg insa este de ce sa faci pauza aceasta... Chiar si sa fi fost ratacit coletul, cred ca este o situatie destul de rara totusi... Din cauza asta vrei sa renunti? De teama ca s-ar putea pierde si altele...?
legendary
Activity: 3668
Merit: 6382
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Avem un concurs nou!

Multumim!
Bafta sa ai!

Momentan o sa iau o pauza de la concursuri, cel putin cele din State si ma gandesc ce sa fac.
Poate stii ca am castigat un concurs anul asta. Mi-a fost trimis si... deja de o luna AWB-ul arata ca a ajuns la Otopeni, dar Posta Romana nu il "vede". Sper ca nu mi l-au furat astia de la Posta sau mai stiu eu ce...  Sad
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem un concurs nou!

[FREE RAFFLE] 487th- ฿ECAUSE I AM STILL IN A GOOD MOOD-CYPHER HODL PRINTED COIN
https://bitcointalksearch.org/topic/free-raffle-487th-ecause-i-am-still-in-a-good-mood-cypher-hodl-printed-coin-5407443

Se pot castiga urmatoarele: o moneda Cypher Hodl printata la imprimanta 3D.


Organizator: krogothmanhattan

Poate participa oricine daca s-a inregistrat anterior datei de 1 iulie.
Modalitate de inscriere: se alege un numar de la 00 la 99 (care nu a fost deja rezervat).
Transportul: gratuit in SUA; pentru restul lumii se va discuta cu minerjones.

Concursul este identic cu cel anterior realizat de OP.
legendary
Activity: 3668
Merit: 6382
Looking for campaign manager? Contact icopress!
M-am interesat de acest Arculus si am si intrebat pe forum, ca aveam neclaritati.
Se pare ca daca il castigi, il vei putea folosi doar daca esti in US, altfel da fi doar un bibelou dragut.
Mai multe detalii aici: https://bitcointalksearch.org/topic/--5406491
legendary
Activity: 3668
Merit: 6382
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Doamne-ajuta! Astazi sper ca, in sfarsit, sa dau comanda de mobila. Asteptam sa-mi intre niste bani de saptamana trecuta dar, ce crezi?, au intarziat ("decat" doua saptamani). Astept acum clipa in care chiar vor intra, sa fiu sigur ca-i am in buzunar astazi, iar apoi il voi suna pe cel care-mi va face mobila. Omul mi-a spus ca va dura doua saptamani... sper sa se tina de promisiune. Oricum, mult a fost, putin a ramas...

Ouch. In general cand cineva intarzie cu 2 spatamani o plata... e ultima plata pe care trebuie sa mi-o faca (caut pe altii mai seriosi). Si da, sa astepti sa fii sigur e o precautie necesara.
Sa te astepti ca cel care face mobila sa intarzie un pic. Cam toti o fac. Unii cateva zile, altii cu lunile, depinde cator clienti le-a promis marfa. (Si are prioritate cine urla mai tare si mai des).

Da, inteleg acum... trist. Si ce ai facut? Ai suplimentat suma?

Dap, ce plm sa fac? Nu e groaznic de mult, e neplacut mai degraba ca idee.

Ca fapt divers, am auzit si eu ceva de genul, mi-a spus un prieten care are nunta planificata anul acesta. Mi-a spus ca, mai nou, restaurantele nici nu mai dau un pret al meniului. Le spun clientilor (ma refer la cei care fac nunti, botezuri sau alte mese mari) ca le vor transmite costul meniului cu cateva zile inainte de eveniment. Scumpirile acestea extraordinare au dat peste cap si pe cei din HORECA... Daca un restaurant ti-a facut rezervare de anul trecut, la un pret de 250 lei / meniul, iar acum costul real este de 450 lei, ce sa faca si proprietarul restaurantului respectiv?

Situatia ii afecteaza, in acelasi timp, si pe miri / invitati etc., intrucat nici acestia nu stiu cat au de plata pana cu cateva zile inaintea evenimentului... Ce te faci daca nu ai de unde sa platesti?! Este ridicol ce se intampla in tara. Si in lume, in general...

Mda, acum 1-2 ani nu stia omul daca o sa poata iesi din casa/tara, acum nu stie cat va plati de fapt. Nu stiu unde se va ajunge cu nebunia asta generalizata. Plus ca un nou val pandemic pare sa fie iar la orizont (noroc ca macar s-a inmuiat virusache).
Si da, stiu, nu exista o solutie suficient de buna/normala, nici pt clienti, nici pt HORECA. O idee ar fi ca si ei sa aiba contracte fixe in avans, dar la un moment dat, mai devreme sau mai tarziu va fi cel putin o veriga lipsa, ceva care nu poate oferi contract clar in avans si ... ajungem inapoi de unde am inceput. Deci nu, nu exista o solutie OK.
Singura varianta este sa strangem din dinti si sa ramanem optimisti. Or trece si astea. Si poate continua Bitcoin sa creasca mai ca Fat Frumos si intr-o zi cu soare sa ajungem sa nu ne mai pese de astea...
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem un concurs nou!

Multumim! Dar nu este singurul!  Wink

Dap, asa e! Era prea devreme cand am postat si nu am vazut si acest concurs Smiley Multumim, din nou, NeuroticFish! M-am inscris rapid la ambele, inainte sa imi fure icopress iar pozitia 02 Smiley



Si, tot din cauza ca era prea dimineata, am uitat sa iti raspund si la postarea anterioara Smiley


Da, lipsa chiuvetei de bucatarie e cam dureroasa, te inteleg perfect. (Am stat si eu in precambrian undeva fara chiuveta la bucatarie si doar cu cea la baie, noroc ca eram tanar si la mancare preponderent bazata pe pizza nu prea aveam de spalat vase.) La familie normala, plus cu copii, trebuie ca e tare greu.. Iti doresc sa dureze cat mai putin, sa iti ajunga mobila super-repede!

Doamne-ajuta! Astazi sper ca, in sfarsit, sa dau comanda de mobila. Asteptam sa-mi intre niste bani de saptamana trecuta dar, ce crezi?, au intarziat ("decat" doua saptamani). Astept acum clipa in care chiar vor intra, sa fiu sigur ca-i am in buzunar astazi, iar apoi il voi suna pe cel care-mi va face mobila. Omul mi-a spus ca va dura doua saptamani... sper sa se tina de promisiune. Oricum, mult a fost, putin a ramas...

Nu am contract scris, merg de peste 10 ani doar la mica intelegere cu proprietarii de pensiuni. [...] Am auzit deja si povesti cu unii-altii ca au primit mesaj sa isi anuleze pe booking si sa-si caute altceva ca pensiunea nu (mai) are personal, sau te miri ce motive

Da, inteleg acum... trist. Si ce ai facut? Ai suplimentat suma?

Ca fapt divers, am auzit si eu ceva de genul, mi-a spus un prieten care are nunta planificata anul acesta. Mi-a spus ca, mai nou, restaurantele nici nu mai dau un pret al meniului. Le spun clientilor (ma refer la cei care fac nunti, botezuri sau alte mese mari) ca le vor transmite costul meniului cu cateva zile inainte de eveniment. Scumpirile acestea extraordinare au dat peste cap si pe cei din HORECA... Daca un restaurant ti-a facut rezervare de anul trecut, la un pret de 250 lei / meniul, iar acum costul real este de 450 lei, ce sa faca si proprietarul restaurantului respectiv?

Situatia ii afecteaza, in acelasi timp, si pe miri / invitati etc., intrucat nici acestia nu stiu cat au de plata pana cu cateva zile inaintea evenimentului... Ce te faci daca nu ai de unde sa platesti?! Este ridicol ce se intampla in tara. Si in lume, in general...
legendary
Activity: 3668
Merit: 6382
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Avem un concurs nou!

Multumim! Dar nu este singurul!  Wink

*$* Arculus Cold Storage Wallet Bitcoin 2022 Orange Edition Giveaway! *$*
https://bitcointalksearch.org/topic/closed-arculus-cold-storage-wallet-bitcoin-2022-orange-edition-giveaway-5406268

Organizator: tread93

Se poate castiga un portofel Arculus wallet



Poate participa orice utilizator Jr.Member+ sau Copper, sau daca cineva (re)cunoscut il certifica.
Modalitate de inscriere: se alege un numar de la 1 la 100 (care nu a fost deja rezervat).
Transportul: gratuit in SUA; pentru restul lumii contra cost, platit in BTC


Bafta sa avem!


LE: mare atentie! acest portofel va functiona doar daca esti in US! https://bitcointalksearch.org/topic/--5406491

Concurs incheiat
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem un concurs nou!

[FREE RAFFLE] 486th- ฿ECAUSE I AM STILL IN A GOOD MOOD-CYPHER HODL PRINTED COIN
https://bitcointalksearch.org/topic/free-raffle-486th-ecause-i-am-still-in-a-good-mood-cypher-hodl-printed-coin-5406315

Se pot castiga urmatoarele: o moneda Cypher Hodl printata la imprimanta 3D.


Organizator: krogothmanhattan

Poate participa oricine daca s-a inregistrat anterior datei de 1 iulie.
Modalitate de inscriere: se alege un numar de la 00 la 99 (care nu a fost deja rezervat).
Transportul: gratuit in SUA; pentru restul lumii se va discuta cu minerjones.
legendary
Activity: 3668
Merit: 6382
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Sa fie cu noroc Smiley

Multumesc, sa avem cu totii noroc!

Problema cea mai mare este insa ca, neavand mobila de bucatarie noua, am ramas si fara chiuveta veche A trebuit sa dezmembrez chiuveta veche, impreuna cu masca ei, in timpul renovarii... In plus, dadusem si aragazul (era aragaz cu cuptor in partea de jos) ca buy back, la Altex, chiar inainte de renovare, pentru a lua de la ei o plita incorporabila si un cuptor incorporabil. Acum, cat de cat, pentru gatit, am desfacut plita si am pus-o pe cutia cuptorului Smiley Ca blat incorporabil pentru ele inca nu am. Dar cuptorul nu am cum sa-l folosesc. Oricum, nu cuptorul e problema principala, ci lipsa chiuvetei... Trebuie sa ne chinuim sa spalam vasele la chiuveta de la baie (care e si destul de mica). Nu cred ca vrei sa-ti imaginezi cum e cand trebuie sa gateasca nevasta-mea, si trebuie sa curete / spele legumele la chiuveta de la baie, pentru ca, apoi, sa mearga cu ele la bucatarie, pentru a le pune pe foc... Dar trec eu si peste asta Smiley

Da, lipsa chiuvetei de bucatarie e cam dureroasa, te inteleg perfect. (Am stat si eu in precambrian undeva fara chiuveta la bucatarie si doar cu cea la baie, noroc ca eram tanar si la mancare preponderent bazata pe pizza nu prea aveam de spalat vase.) La familie normala, plus cu copii, trebuie ca e tare greu.. Iti doresc sa dureze cat mai putin, sa iti ajunga mobila super-repede!

Nimic neasteptat. Tocmai am aflat ca mi s-a scumpit (si) concediul la care facusem early booking. Sa mai adaug ceva?

Wow! Asta e prea de tot! Adica... ai platit deja biletele de vacanta si te-au anuntat ca trebuie sa mai dai bani? Nu stiu daca asa ceva este legal... Scrie ceva in acest sens in contractul de early booking...? Eu am platit biletele de vacanta de prin aprilie, daca nu ma insel si, pana acum, nu m-a contactat nimeni de la agentie sa-mi ceara mai multi bani, chiar daca preturile au tot crescut de atunci incoace... sper sa nici n-o faca... De asa ceva chiar nu am mai auzit...

Nu am contract scris, merg de peste 10 ani doar la mica intelegere cu proprietarii de pensiuni. Avans transferat, o hartie fara prea mula valoare ca da, au primit banii si ca ne asteapta atunci si asa...
In general e vorba de locatii pe unde au mai fost cunoscuti sau prieteni si de obicei e OK (si mai ieftin decat pe booking). Dar na, anul asta e mai cu motz.
Dar nu ma plang prea tare. Am auzit deja si povesti cu unii-altii ca au primit mesaj sa isi anuleze pe booking si sa-si caute altceva ca pensiunea nu (mai) are personal, sau te miri ce motive (nu e vorba de aceeasi pensiune).
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Na ca pe asta il ratasem. Multumesc!

Sa fie cu noroc Smiley

Asta deja nu mai e asa problema, mai ales ca ai pus mobila veche momentan.

E si nu e... ce sa zic Smiley Partea buna e ca nu mai stau cu lucrurile (inclusiv haine sau oale, farfurii etc.) puse in saci, in uscatoria blocului (acolo mi-am depozitat cea mai mare parte a catrafuselor cat timp a durat renovarea). Da, e curat in casa, pot respira si lucra linistit, am lucrurile puse la loc.

Problema cea mai mare este insa ca, neavand mobila de bucatarie noua, am ramas si fara chiuveta veche A trebuit sa dezmembrez chiuveta veche, impreuna cu masca ei, in timpul renovarii... In plus, dadusem si aragazul (era aragaz cu cuptor in partea de jos) ca buy back, la Altex, chiar inainte de renovare, pentru a lua de la ei o plita incorporabila si un cuptor incorporabil. Acum, cat de cat, pentru gatit, am desfacut plita si am pus-o pe cutia cuptorului Smiley Ca blat incorporabil pentru ele inca nu am. Dar cuptorul nu am cum sa-l folosesc. Oricum, nu cuptorul e problema principala, ci lipsa chiuvetei... Trebuie sa ne chinuim sa spalam vasele la chiuveta de la baie (care e si destul de mica). Nu cred ca vrei sa-ti imaginezi cum e cand trebuie sa gateasca nevasta-mea, si trebuie sa curete / spele legumele la chiuveta de la baie, pentru ca, apoi, sa mearga cu ele la bucatarie, pentru a le pune pe foc... Dar trec eu si peste asta Smiley

Nimic neasteptat. Tocmai am aflat ca mi s-a scumpit (si) concediul la care facusem early booking. Sa mai adaug ceva?

Wow! Asta e prea de tot! Adica... ai platit deja biletele de vacanta si te-au anuntat ca trebuie sa mai dai bani? Nu stiu daca asa ceva este legal... Scrie ceva in acest sens in contractul de early booking...? Eu am platit biletele de vacanta de prin aprilie, daca nu ma insel si, pana acum, nu m-a contactat nimeni de la agentie sa-mi ceara mai multi bani, chiar daca preturile au tot crescut de atunci incoace... sper sa nici n-o faca... De asa ceva chiar nu am mai auzit...
legendary
Activity: 3668
Merit: 6382
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Avem un concurs nou!

Na ca pe asta il ratasem. Multumesc!

Am scapat, in sfarsit! Acum e si casa luna  Roll Eyes Finalul renovarii nu inseamna scaparea de orice stress. Dupa aia intervine si curatenia, facuta de mai multe ori, pana ce, in sfarsit, nu se mai depune praf din acela albicios peste tot... Ei bine, am scapat si de partea asta, acum pot lucra si eu linistit la birou, fara a ma mai ineca cu praf...

Super, chiar ma bucur pentru tine!

Mai am insa nitel de tras, pana imi vine si mobila noua. O sa dau comanda saptamana aceasta si, sper eu, sa fie gata in doua saptamani. Cel putin asa s-a laudat nenea cu care am vorbit... Momentan mi-am pus mobila veche la loc, insa mai am ceva-ceva pana va fi totul pus la punct.

Asta deja nu mai e asa problema, mai ales ca ai pus mobila veche momentan.

Ca idee, recomand nervi de otel tuturor celor care vor sa demareze un astfel de proiect. Si, financiar vorbind, sa-si ia o marja de minim 30% in plus fata de orice cost estimat initial. E jale cu preturile... cresc de la o zi la alta. Ca idee, cand am luat primele materiale, o bucata de plinta pentru gresie, la Dedeman, costa 8 lei si un pic. Peste o luna m-am dus iar sa mai cumpar o plinta (o plinta de gresie fiind o bucata de ~40cm lungime, facuta tot din gresie). Era peste 9 lei. In sfarsit, saptamana trecuta am trecut iar pe la Dedeman, si aceeasi bucata de plinta era peste 10 lei (10.5 parca). Deci, in decurs de 2 luni, i-a crescut pretul cu ~25%. La fel si cu toate celelalte materiale...

Nimic neasteptat. Tocmai am aflat ca mi s-a scumpit (si) concediul la care facusem early booking. Sa mai adaug ceva?
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Avem un concurs nou!

[FREE RAFFLE] 2018 BTC To The Future! v1.0 Limited Edition Series #087
https://bitcointalksearch.org/topic/free-raffle-2018-btc-to-the-future-v10-limited-edition-series-087-5404973

Se pot castiga urmatoarele: un paper wallet (cred), editie limitata - 2018 BTC To The Future! v1.0 Limited Edition Series #087.


Organizator: ZipReg

Poate participa oricine daca are minim 1 merit.
Modalitate de inscriere: se alege un numar de la 00 la 99 (care nu a fost deja rezervat).
Transportul: gratuit.
legendary
Activity: 1680
Merit: 6524
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Ma bucur foarte mult ca esti pe ultima suta de metri (sau, cum a trecut week-end-ul, poate ca deja ai taiat si panglica!) cu renovarea!

Multumesc frumos pentru gandurile bune, NeuroticFish! Am scapat, in sfarsit! Acum e si casa luna  Roll Eyes Finalul renovarii nu inseamna scaparea de orice stress. Dupa aia intervine si curatenia, facuta de mai multe ori, pana ce, in sfarsit, nu se mai depune praf din acela albicios peste tot... Ei bine, am scapat si de partea asta, acum pot lucra si eu linistit la birou, fara a ma mai ineca cu praf...

Mai am insa nitel de tras, pana imi vine si mobila noua. O sa dau comanda saptamana aceasta si, sper eu, sa fie gata in doua saptamani. Cel putin asa s-a laudat nenea cu care am vorbit... Momentan mi-am pus mobila veche la loc, insa mai am ceva-ceva pana va fi totul pus la punct.

Ca idee, recomand nervi de otel tuturor celor care vor sa demareze un astfel de proiect. Si, financiar vorbind, sa-si ia o marja de minim 30% in plus fata de orice cost estimat initial. E jale cu preturile... cresc de la o zi la alta. Ca idee, cand am luat primele materiale, o bucata de plinta pentru gresie, la Dedeman, costa 8 lei si un pic. Peste o luna m-am dus iar sa mai cumpar o plinta (o plinta de gresie fiind o bucata de ~40cm lungime, facuta tot din gresie). Era peste 9 lei. In sfarsit, saptamana trecuta am trecut iar pe la Dedeman, si aceeasi bucata de plinta era peste 10 lei (10.5 parca). Deci, in decurs de 2 luni, i-a crescut pretul cu ~25%. La fel si cu toate celelalte materiale...



Am gasit un concurs nou, dar o sa il postez mai degraba ca intrebare. [...]
Din ceea ce inteleg, este doar pentru sud-americani. Am dreptate?

Dap, dupa cum s-a vazut deja, este doar pentru America de Sud. Interesant, este primul de acest gen. Nu e bai ca nu putem participa... cu siguranta, vor mai aparea concursuri la care sa fim eligibili Smiley
copper member
Activity: 764
Merit: 700
Defend Bitcoin and its PoW: bitcoincleanup.com
Mda, banuiesc ca cercetatorii si cine mai e pe acolo, nu prea sta pe net  Cheesy Cheesy

Nu trage concluzii pripite !  Cheesy

TheMightyPengiun


Original image
Pages:
Jump to: